Treinkaping beëindigd uit angst voor wraakacties Duistere Didas en Aeneas met enkele lichtpunten Fournet verving Sowjet- collega Rozjdestwensky - Voorwaardelijk vrijlaten na gedeelte van straf moet meer mogelijk zijn «liet meer doden door vastberadenheid regering Mr J. J. Abspoel in Hengelo: Patiënten niet te snel naar een ziekenhuis sturen Kind onder melkauto Ontsluiting of isolement door bouw van brug? Europaprijs voor Schilderkunst '76 Veel succes voor Scapino in Italië Niet goed, geld terug Iers orkest naar Nederland IUDAG 12 MAART 1976 BINNENLAND/KUNST TROUW/KWARTET 9 loor Jan Sloothaak «i SEEN De kapers van de trein bij Wijster maakten zo plotseling een einde aan hun i jzelingsactie, omdat ze wraakoefeningen van Indonesië vreesden tegen hun landgenoten in de uid-Molukken zelf. Dit viel op te maken uit de verklaring van de laatste van de zeven verdachten i de rechtzaak te Assen, de negentienjarige Cornells D. Hij was de enige die iets over de eêindiging van het gijzeldrama zei. De andere verdachten weigerden dit stuk voor stuk. ..Als we let ophielden dan zouden onze mensen daar last krijgen", aldus Cor. jok werd op deze tweede zittingsdag uidelijk waarom de kapers niet neer dan drie slachtoffers doodscho- tn. Na het derde. Bert Bierllng, werd j tt hun duidelijk dat de Nederlandse tgering geen enkele concessie zou Het had toen ook geen nut om nog meer gijzelaars te do en. De kapers verwachtten elke dag en aanval van de terreurbrigade. kwam niet. Toen de actie werd t^eéindigd. waren de meningen onder e kapers daarover verdeeld. loofdrol iisteren werd ook duidelijk wie uit- indelijk de machinist J. H. Braam eeft doodgeschoten. Dat werd ge- jan door Eli H. Deze heeft ook de l »ofdrol gespeeld bij het doden van beide anderen. De enige keer dat er niet direkt bij betrokken was, dslukte het. Die mislukte poging erd voltrokken door Cor T. Paul S. ater aan een oog gewond) assisteer- e hem. De kapers verkeerden lange Ijd in de veronderstelling dat ze de lakeiaar De Groot inderdaad had- en gedood. li S. weigerde gisteren in te gaan op en nauwe familieband van zijn moe- er met een „bekende RMS-er". Naar ij vernemen betreft het hier dr. ïhris Soumokil. Deze zich president an de Zuid-Molukken noemende rijheidsstrijder werd in 1966 geëxe- uteerd door Indonesië. Soumokil ras een oom van Eli S. De president, nr. F. C. Fliek, vroeg hem: „Van wie s uw moeder een familielid?" Eli: Mijn moeder zit hier toch niet". Pre- Ident: „U wilt er niet over praten? Iet kan van belang zijn voor uw ersoonlijke beoordeling". Vertroebeling volhardde in zijn weigering. De lachte heeft ook geweigerd een fchiatrisch onderzoek toe te staan lans vóór het vonnis. Hij wil ken- Ijk als vrijheidsstrijder veroor- ;eld worden zonder een eventuele vertroebeling door zijn persoonlijke >sychlsche gesteldheid. Aanvanke- ijk wilde Eli er helemaal niet met de resident over praten. De officier van ustitie, mr. G. J. van Oldenbeek, irong er echter op aan dat er toch rragen gesteld zouden worden over ten herhaald gesprek dat Eli vorige reek op z'n eigen verzoek heeft ge- >ad met de reclasseringsambtenaar Dries. Deze drong aan op een psychi atrisch onderzoek. „Ik zie er het nut liet van ln", aldus Eli gisteren voor de rechtbank. De president vroeg of tij dan na het vonnis wel een psychi- itrisch onderzoek wilde ondergaan. .Daar heb ik geen bezwaar tegen", zei Eli Rechtbank-president mr. F. C. Fliek passeert, op de tweede dag tie dat dit geen enkele reactie van de Zuidmolukse gemeenschap had uit gelokt. „Ze wisten er niets van", zei EU. Eli beschuldigde Indonesië ervan de Zuidmolukkers te willen „wegvagen" en de Nederlandse regering maakte zich volgens hem schuldig aan een „uitputtingstactiek". „Wij kregen de indruk dat men ons niet serieus neemt". Behalve zijn stengun had Eli ook nog een colt-revolver en een sa bel meegenomen. Die sabel droeg hij in de trein regelmatig. Enige tijd nadat Kobus T. en Nelis H. de machinist J. Braam hadden neer geschoten en gewond, was Eli naar voren gekomen. Hij had de zwaarge wonde machinist zien liggen en hem het genadeschot gegeven. „Om hem uit zijn lijden te verlossen", zo ver klaarde hij gisteren. De president vroeg hem wie er het eerst op het idee kwam om een gijzelaar te doden. „Was u dat?" Eli: „Ik weet het niet, dat zou best kunnen". Hij was er niet bij betrokken toen Cor T. en Paul S. op makelaar De Groot schoten. Cor vuurde bij die gelegenheid. Paul schreeuwde nog (volgens diens eigen verklaring): „probeer hem niet te ra ken". Cor zegt dit te hebben gehoord. Hij schoot wel en beiden meenden dat De Groot dood was. Desgevraagd zei Cor gisteren achteraf wel blij te zijn dat het slachtoffer de dans ont sprong. van het proces tegen de zeven treinkapers, de bewaking. Stengun Tegenstrijdig Eli S. droeg de gehele tijd een zonne bril, zoals hij indertijd ook in de gijzeltrein deed. Zoals eergisteren al uit de verhoren van vier eerst voorge komen verdachten was gebleken, was Eli degene die de treinkaping had bedacht na een mislukte poging daartoe door vier Syriërs. Hij gaf dat gisteren toe. Alle verdachten hadden voor wapens gezorgd. Eli ook. Hij had een stengun, waar hij geregeld mee achter in de tuin oefende. Het wekte de verbazing van de officier van justi- Bij de volgende executie was Eli wel weer betrokken. „Op een gegeven moment moest het wel", zei hij. „We kregen in de gaten dat men ons aan het lijntje hield". Eergisteren ver klaarde Paul S. na de schoten van Eli ook nog op de soldaat Leo Bulten te hebben gevuurd. Later deed Albert S. dat nog eens buiten de trein. Eli meende echter dat zijn eigen eerste ■schoten al dodelijk moeten zijn ge weest. Tenslotte was het Eli ook, die Bert Bierling met een nekschot dood de. Cor T. was daarbij aanwezig. Vol- Van een verslaggever HENGELO Mr J. J. Abspoel, waarnemend hoofd van het parket in Alkmaar, heeft ervoor gepleit dat de mogelijkheden voor voorwaardelijke invrijheidsstelling, nadat een deel van de straf verlopen is, vergroot worden. Mr Abspoel zei gisteren in een lezing voor het Twents juridisch ge nootschap dat voorwaardelijke in vrijheidsstelling nu pas mogelijk is nadat tweederde van de straf is geëxecuteerd. Hij vond het gewenst dat bij gevangenisstraffen van meer dan een Jaar al na verloop van het eerste Jaar voorwaardelijke invrij heidsstelling mogelijk is. Dit zou dan wel samen moeten gaan met een veel strakkere begeleiding van de voor waardelijk vrijgelatene: „De reclas sering zal zich in deze gevallen an ders moeten opstellen en werkelijk toezicht moeten uitoefenen". Mr Abspoel noemde het nodig dat ook tijdens de tenuitvoerlegging van de straf nog rekening gehouden wordt met de doelstellingen van het recht. Als deze doelstellingen, door welke oorzaak ook. de opgelegde straf niet langer noodzakelijk maken, moet deze beëindigd of veranderd kunnen worden. Weinige Volgens mr Abspoel kunnen in het algemeen gevangenisstraffen, en ze ker de lange, weinig bijdragen aan het weer in de maatschappij opne men van de dader. Maar dat betekent volgens hem niet dat ze zinloos zijn: bezien vanuit de doelstellingen van de vergelding (onder meer „het weg nemen van de verontrusting in de maatschappij") kunnen ze nodig en nuttig zijn. Binnen perken Mr Abspoel zei tenslotte dat de mis daad pas zal ophouden wanneer de mensheid ophoudt te bestaan. „Het beste wat wij kunnen bereiken is de misdaad binnen de perken te hou den, te zorgen dat zij zich niet zoda nig uitbreidt dat zij het maatschap pelijke bestaan van de grote massa in gevaar brengt. Wie als doelstelling kiest het uitroeien van de criminali teit of zelfs maar het in aanzienlijke mate terugdringen met de criminali teit streeft naar onbereikbare dingen. Wat wij criminaliteit noemen („het overtreden van bepaalde leef- en wetsregels die wij gesteld hebben om ons maatschappelijk leven in geor dende banen te houden") is eenvou dig een facet van het menselijk leef patroon. Agressie en verlangen naar bezit zijn normale menselijke ei genschappen", aldus mr Abspoel gens de laatste moet er ook nog een derde bij zijn geweest. Hij weet ook wie. maar wil het niet zeggen. Bij het politieverhoor moet hij hebben ge zegd, niet te begrijpen waarom die derde dat niet zelf vertelt. De verkla ringen van Cor waren echter tegen strijdig. Eerst verklaarde hij zelf Bierling te hebben doodgeschoten, later herriep hij dit. Hij werd gisteren furieus toen de president zei, dat hij bij het verhoor zou hebben gezegd dat Eli het had gedaan. Ook die onbe kende derde kon het hebben gedaan, zo Zei hij. Model Na de vier verdachten die woensdag voorkwamen, moesten er gisteren nog drie voorkomen. Het decor was weer hetzelfde als woensdag vóór het verdachtenbankje: een opengewerkt model van de gijzeltrein om de situa tie te kunnen aanduiden. Achter de rechtbank een bord met alle dertien wapens. Sommige van de verdachten hadden die wapens al voordat het plan van de treinkaping rijpte, inéén geval omdat er vrees bestond voor Indonesiërs, ln de meeste gevallen „zomaar", in enkele gevallen speciaal gekocht voor deze gelegenheid. Er waren vier geweren, twee automa tische wapens en twee handvuurwa pens bij. Vandaag zal de officier van justitie de straffen eisen en de verde diger zijn pleidooi houden, maar eerst worden nog ir. Manusama en drie andere getuigen gehoord. Over veertien dagen is dan de uitspraak. Van een verslaggever UTRECHT De kosten van zieken huizen zullen in het bekende tempo doorgroeien zolang de overheid geen maatregelen neemt om de toeloop van patiënten af te remmen. Het ziekenhuis vraagt namelijk zelf niet om patiënten, zei voorzitter J. A. van den Boogert van het Centrum voor ziekenhuisdirecteuren gisteren op een ledenvergadering. Het huidige verzekeringssysteem werkt de con sumptie van dit kostbaarste deel van de gezondheidszorg in de hand. De patiënt verwacht dat de medicus en het ziekenhuis al het mogelijke zullen doen om hem te helpen, aldus de heer Van den Boogert, ongeacht de kosten. En ziekenhuis en specia list hebben al evenmin een prikkel om de kosten zo laag mogelijk te houden. „Een specialist die zijn patiënten gemiddeld vlugger naar huis stuurt dan zijn collega's, die minder onder zoeken laat verichten of goedkopere medicamenten voorschrijft, zal vaak niet veel dank oogsten. En de direc tie die de aanschaf van bepaalde apparaten en instrumenten op grond van doelmatigheidsoverwegingen achterwege laat, staat vaak onder voortdurende druk van specialisten om ze toch aan te schaffen, soms in een zekere concurrentie met andere ziekenhuizen in de plaats of regio." De volksverzekering zal de toestand volgens de heer Van den Boogert niet verbeteren. Dan wordt de ge zondheidszorg nog meer een politie ke aangelegenheid. Maar de politie ke leiders hebben tot nog toe weinig lust getoond, duidelijk te maken hoe de kosten zouden kunnen worden verlaagd. Van een verslaggever DEURNE De één jaar oude kleu ter J. Boerekamp uit Llssel (gemeen te Deurne) is onder de auto van een melkventer terecht gekomen en overleden. De eerste verdachte die gisteren voorkwam was Albert 3., ook wel Abée genoemd en ln de trein tevens bekend onder de naam Carlos. Al- bert was degene die aan de noodrem trok. Daarvoor moest hij vanaf een bepaald punt een aantal palen tellen om dan bij het naambord Wijster aan de rem te trekken. Hij deed dat even te laat. Hij was ook degene die conducteur Brinker uit Zwolle mee naar voren nam. Deze moest contact opnemen met de buitenwereld. De kapers dachten per abuis dat er een verbinding met de Nederlandse Spoorwegen was. De conducteur werd gevonden maar Cor S. liet hem later per ongeluk ontsnappen toen hij dacht dat de man sliep. Gewijzigd verloop Volgens Albert wijzigde de dood van Braam het verloop van de actie wel. Hij en ook andere verdachten achtten het echter niet uitgesloten, dat er ook gijzelaars zouden zijn gedood als aan de els om een bus was voldaan. Er zouden mogelijk slacht offers in het vliegtuig zijn gevallen als er niet aan hun politieke eisen was voldaan. Volgens de psychiater laat Albert het groepsbelang sterk prevaleren boven zijn eigen belang. Het thema van de onderdrukte min derheden speelt voor hem een be langrijke rol. Hij deed niet mee aan de terreuractie om de heldenrol, maar meer als „held zonder glorie". „Ik heb er geen behoefte aan de held te zijn", zo bevestigde hij gisteren. Eli H. met z'n zonnebril, omvangrij ke haarbos, grijze trui, spijkerbroek en gymschoenen, was de tweede ver dachte van gisteren. „Wij hebben er van tevoren wel aan gedacht dat er misschien doden zouden vallen, maar daar zijn we gauw overheen gestapt. We dachten dat dreigen wel voldoende zou zijn om aan onze ei sen te voldoen en de regering te doen zwichten". Hij zou in een vliegtuig desnoods ook tot executies zijn over gegaan. „Anders zouden we niet se rieus genomen zijn". Eli laat zich niet uit over zijn gevoelens bij het doden van Braam. Bulten en Bier ling. Behalve de weigering van een psychiatrisch onderzoek en uitlatin gen over de familiebetrekkingen met dr. Soumokil weigert hij ook verder maar iets over zijn persoonlijke omstandigheden te zeggen. Maureen Lehane en Bernard Kruysen in „Dido en Aeneas" door Adr. Hager Uitdagend De derde en laatste verdachte is te vens de jongste, Cor D. (19). Hij komt uitdagend lachend en met opgesto ken duim de rechtzaal binnen. Als hij weer weggaat kijkt hij wat schichtig naar de Zuidmolukkers in de zaal en wuift flauw. Cor heeft dan net een verhoor achter de rug waarin hij op in feite elke belangrijke vraag antwoordt met: „Ik weet niet". Cor had ook gezorgd voor nep- bommetjes die als „echte explosie- ven" aan de deuren waren gehangen. Hij had verder een geweer en een pistool. Allang, omdat het zijn hobby was en hij oefende ermee „achter in de wei". Over zijn mislukte poging om De Groot dood te schieten: „Dat doodschieten was een verantwoorde lijkheid van de Nederlandse rege ring". Ook Cor wil of kan niet zeggen of het doden van mensen hem iets doet. Cor komt uit het psychiatrisch rap port naar voren als intellectueel zwak begaafd, een jongen die zijn identiteit ontleedt aan een „duide lijk geprofileerd kader, waarvan hij zelf de achtergrond niet dooiziet". Cor heeft de psychiater het bijbel boek Prediker drie voorgehouden, waarin onder meer staat: „Er is een tijd om te doden". Discussiëren over de bijbel wil hij niet. Dan kun je er alle kanten mee op. Je moet gewoon doen, zoals het er letterlijk staat. ARNHEM Wordt het Land van Maas en Waal ontsloten door de bouw van bruggen over de grote ri vieren of neemt het Isolement van de streek juist toe door het bouwen van bruggen omdat dit samengaat met het opheffen van veren? Daar komen de vragen op neer, die enkele staten leden aan gedeputeerden van Gel derland hebben gesteld met betrek king tot de plannen voor een tolbrug over de Maas tussen Appeltern en Megen. Als een van de belangrijkste motie ven voor een tolbrug bij Appel- tern'Megen is genoemd de mogelijke ontsluiting van het Land van Maas en Waal. De statenleden herinneren eraan dat dit argument destijds ook een grote rol heeft gespeeld bij de aanleg van de brug bij Tiel. Zij willen weten of de brug bij Tiel tot nu toe werkelijk heeft bijgedra gen tot de ontsluiting van deze streek. Of heeft deze integendeel het Isolement van de streek rond Tiel verhoogd, onderraeer door het op heffen van de veren? De nieuwe Maasbrug zal de provin cies Gelderland (Appeltern) en Noord-Brabant (Megen) verbinden. In Megen zelf heeft zij al verzet opge roepen omdat de brug als het ware een streep haalt door het fraaie sil houet van dit oude stadje. Gedepu teerden van Noord-Brabant hebben zich inmiddels op verzoek van de stichting Maasbrug bij Megen ga rant verklaard voor het aangaan van geldleningen. SCHEVENINOEN Om de opera voorstelling van „Dido and Aeneas" van Purcell op te vullen, koos de Nederlandse Operastichting van de zelfde componist „Ode for St. Caeci- lia's Day". Geen gelukkige keuze en dat niet alleen omdat deze ode weinig met opera van doen heeft. Dirigent Nikolaus Harnoncourt wist met dit werk geen raad, al zal ongetwijfeld een rol gespeeld hebben, dat hij na een longontsteking te vroeg aan het werk is gegaan en woensdagavond op de been werd gehouden met medi cijnen. De presentatie met solisten op een rijtje die voortdurend van stoel verwisselen en daarachter de leden van het Nederlands Kamerkoor was op zich zelf al steriel. De volstrekt saaie en fantasieloze aanpak ver sterkte die indruk. Harnoncourt streefde naar een fraai klankbeeld, waarin hij bij het koor wel slaagde. Doch de stemmen van de counter tenoren Paul Esswood en Keith Da- vis vulden nauwelijks het circusthea ter. De dirigent en zijn Concentus Musicus Wien bewezen zichzelf met deze keuze geen dienst. Het karakter van „Dido and Aeneas" is voornamelijk bepaald door de re gie en decors van Frederik Mirdita die al Jaren met Harnoncourt werkt. Mirdita zoekt het in symbolen en lichteffecten, minstens de helft van de voorstelling speelt zich af in het duister. Duister waren dikwijls ook zijn bedoelingen, op zijn minst mag men veronderstellen dat zijn visie niet de visie van Purcell geweest zal zijn. In het klassieke genre bleek kos tuum-ontwerpster Monika von Zal- ilnger bekwaam, het aankleden van heksen is duidelijk ook niet haar da gelijks werk. Komt men op het vocale terrein dan is er alle hulde voor het Nederlands Kamerkoor. Harnoncourt heeft het ensemble werkelijk voorbeeldig laten zingen. Vanuit de compacte ruimte lijkend op een groot paasei met een ruitje erin. Een ander lichtpunt was Maureen Lehane, die de figuur van Dido indrukwekkend gestalte ver leende. Doch ook Bernard Kruysen, die in de ode een nobele rol speelde, was als Aeneas indrukwekkend. Naast lied- en oratoriumzanger is hij op het opera-podium uitstekend op zijn plaats. Jeanet Perry was een welluidende Belinda en ln de overige rollen mogen we Angelo Bello, Linn Maxwell, Marianne Dieleman en Eli- se Galama genoemd worden. In Scheveningen komt deze „Dido en Aeneas" niet meer, wel in Amster dam op 12, 14 en 16 maart, in Rotter dam op 18 maart en in Utrecht op 20 maart. door Jac. Kort AMSTERDAM Het is een gelukki ge omstandigheid dat ons land voor het aantrekken van solisten en diri genten niet aangewezen is op de Sow- jet-Unie. Het gemak en de regelmaat waarmee men daarginds de burgers belet om toezeggingen en afspraken na te komen, grenst aan het ongeloo flijke. Maar goed, er zijn buiten de Russische grenzen ook nog kunsten aars voorhanden en die kunnen gaan en staan waar zij willen. Onze bljna-landgenoot Jean Foumet werd bereid gevonden zijn Sowjet- collega Gennady Rozjdestwensky te vervangen en hij deed dit op een wijze, die de grootste bewondering afdwong. Om te beginnen met het prachtig gespeelde orkestwerk van Brahms, Variaties over het St. Antonikoraal, contrastrijk en expressief uitge voerd. Vervolgens met een schitte rende begeleiding van de meester- trompettist, Maurice André. Deze speelde voor de pauze Haydn's Trom petconcert in Es, het laatste orke strale werk van de componist (1796), waarmee hij de trompetliteratuur met een prachtig werk heeft verrijkt. Na de pauze trad Maurice André weer op, nu met het Tweede Concert voor trompet en orkest (1954) van André Jolivet, waarbij het begeleidend en semble slechts bestaat uit een contrabas, piano, harp, twee slagwer kers, piccolo, fluit, klarinet, althobo, altsax, fagot, contrafagot en trombo ne. Het werk vraagt van de solist een grote soepelheid van toon en veel klankschakering. Vanzelfsprekend voldeed Maurice André ln alle op zichten aan deze voorwaarden waar bij zoals gezegd de begeleiding van het Concertgebouworkest optimaal genoemd mocht worden. Het concert werd met Ravel's La Valse tot een spannend einde ge bracht. OOSTENDE Dit jaar zal door het Kultureel Centrum Oostende de ze vende wedstrijd „Europaprijs voor Schilderkunst" worden gehouden. Er zijn prijzen van 300.000, 75.000 en 40.000 Belgische francs en er wordt een aantal medailles toegekend. Alle Europese schilders (van 25 tot 45 jaar) uit landen die aangesloten zijn bij de Raad van Europa kunnen meedoen, alsmede kunstenaars van een andere nationaliteit, die sinds 1 januari in één van deze landen wo nen. De werken van de deelnemers, die door een internationale jury voor de toelating worden geselecteerd zullen van 4 september tot 4 oktober worden tentoongesteld. Aanvragen voor deelneming: Kultu reel Centrum Oostende, Feest- en Kultuurpaleis, Wapenplein B. 8400, Oostende. BUSSUM De directie van het Bussumse theater 't Spant gaat alle bezoekers die boos zijn weg gelopen uit een voorstelling van het Stadstoneel Rotterdam hun entreegeld teruggeven. Zij meent dat de uitvoering van het stuk ,,De macht der gewoonte" van slechte kwaliteit was. De directie van 't Spant heeft de Toneelraad Rotterdam, waarvan het Stadstoneel deel uitmaakt, ter verantwoording geroepen. Afgelopen zaterdagavond verlie ten een kleine driehonderd van de vierhonderd bezoekers vroeg tijdig de zaal. Al eerder waren er in het Gooi problemen met de Toneelraad Rotterdam. Het be trof toen de voorstelling Antigo ne, die werd gegeven in Theater De Boerderij in Huizen. AMSTERDAM Het Scaplno- ballet uit Amsterdam heeft succes sen geoogst op zijn tournee door Italië, waarvan het zaterdag In ons land terugkeert. Het ziet er naar uit, dat het gezelschap van dertig perso nen over twee Jaar weer een soortge lijke tournee onderneemt. De uitno diging voor deze reis volgde op enke le voorstellingen die Scapino voor gaande jaren ln Rome en Regglo- Emillia gaf. De afgelopen weken zijn er 23 voorstellingen gegeven: vijf op Sicilië, net zo veel in Rome en Mid- den-Italië en dertien ln Noord-Italië, waarvan zeven in Regglo-Emillia. In het noorden werd de Notenkraker in de choreografie van Armando Na varro uitgevoerd. Verder werd een modern programma gedanst met werken van Hans van Manen. Eric Hampton en Charles Cazr-Czaroy. Het publiek en in het bijzonder het Jeugdige deel ervan heeft enthousi ast gereageerd op de balletten; over al volle zalen en lovende beoordelin gen in de kranten. De reis naar Italië is tot stand gekomen met medewer king van het Nederlands Instituut ln Rome en het ministerie van CRM. DUBLIN Het symfonie-orkest van de Ierse nationale omroeporganisa tie (Radio Telefls Eireann) brengt deze maand een bezoek aan België, Duitsland en Nederland voor een korte reeks concerten. Deze tournee is georganiseerd ter gelegenheid van de vijftigste ver- Jaardag van het omroepwezen in Ier land. De concerten worden gegeven in Antwerpen, in Kleve en in Rotter dam (De Doelen, 28 maart). Tijdens deze concertreis zal de be zetting van het orkest voor sommige werken tot honderd man worden op gevoerd. Het staat onder leiding van zijn hoofddirigent Albert Rosen. Op het programma staan werken van Weber. May, 8trauss, Tsjalkowski, Berlioz, Dvorak en Elgar. Als solis ten zijn er de Ierse contra-alt Berna- dette Qreevy en de bekende cellist André Navarra. Tijdens het concert ln Rotterdam worden uitgevoerd de Euryanthe- ouverture van Weber; Zon en scha duw van May; Variaties op een roco- co-thema van Tsjaikowskl (met André Navan-a als solist) en de Sym fonie no. 9 van Dvorak.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9