Plaatselijke televisie wordt goed ontvangen jj 1L\ *Tïm Ga Éli Radio- en televisieprogramma's VAN AENHEM Maag-en darmklachten niet abnormaal talrijk bij Turken in ons land - "tex DCLLy Vertedering Uit voorlopig onderzoek blijkt: speciaal „Frontaal" over vrijwilligersleger Museumdirecteur gaat in beroep tegen schorsing Zilveren Harp 1976 pelli, pingo en hun vrienden radio vandaag tv vandaag Even puzzelen VRIJDAG 12 MAART 1976 BINNENLAND/RADIO-TV Er zijn kijkers die zich ergeren aan de Senioren-show. 'Wilt U de oudere mensen belachelijk maken?', aldus één van de aan de VARA gerichte vragen. Op de afleveringen valt echt wel iets aan te merken, maar dat men er bejaarden in voor aap wil zetten, is mij tot dusver ontgaan. Eerder is het tegendeel het geval, zeker in de uitzending van gisteravond. Kritiek was er op het denigreren en afblaffen van oudere mensen, maar een en al vertedering klonk door in het kostelijke duetje van Adèle Bloemendaal en Leen Jongewaard als bejaard span. Zoiets maak Je niet alle dagen mee. Voor Ieder zijn deel is de koek op. Ik zal niet treuren om een bijzetting van wat ik voor het grootste part een miskoop had gevonden. Toch kan de serie nog rendement opleveren als Alex Pola en Van Houweninge hiermee hun vingeroefeningen hebben gekregen voor het schrijven van een echte komedie-strip In de eerste uitzending van Achter het Nieuws werd gediscussieerd over een handreiking van de PvdA aan de VVD om ten aanzien van de abortuswetgeving met elkaar tot een akkoord te komen. Ik zal straks en in de komende dagen de krant moeten raadplegen om het een beetje te blijven snappen. De woensdagavond door de NOS uitgezonden Russische film Polka, waarmee vorig Jaar een gooi is gedaan naar de Prix d'Italia. is te gladjes in elkaar gezet om te kunnen spreken van een dramatische produktie. Ik zou de rolprent rekenen tot de romantische verhaaltjes. Zelfs in dat genre hoort de geschiedenis van de jongen en het oude paard niet tot de uitschieters, al zitten er een paar lieve fragmenten in. Werkwinkel wierf niet voor de eerste keer mededenkers en -werkers voor de Wereldwinkels. Ons land telt er zo'n 160 en die zijn te dun bemand om alle voorgenomen activiteiten tot ontwikkeling te kunnen brengen. Daaruit zou je moeten concluderen dat slechts weinigen zich voelen aangetrokken door de ideële overwegingen achter de toko's ten bate van de derde wereld. Dat het allemaal pro deo moet gebeuren, kan niet de enige drempel zijn, want voor andere zaken spannen honderdduizenden zich wel in. eveneens zonder er een cent voor te vangen. Er zijn indrukwekkender introducties denkbaar voor een programma over de plastische chirurgie dan de door de Aktua-ploeg gekozen film „A Woman's Face". In dit oppervlakte-verhaal uit 1941 was het eigenlijke onderwerp nauwelijks aanwezig. Uit het er op aansluitende programma hadden heel wat minuten als niet terzake doende kunnen worden geknipt. Na een paar zinnige opmerkingen van fotograaf Paul Huf hadden Willy Dobbe, Ko van Dijk en Rudi Lubbers ook al niet veel van belang mee te delen. Schilder Carel Willink presenteerde met wat hij noemde zijn ..Verfomfaaide oude kop" een waardevolle ervaring voor het vastleggen van karaktertrekken ..Een gezicht moet je lezen". Juist dit bleek helemaal niet te passen in het straatje van de Britse prof. John Liggett. Hij gelooft niet dat de bouw van het gezicht iets zegt over het karakter. Dit zal pas mogelijk zijn bij beweging van het gelaat. Voorlopig geloof ik dat ik het niet met hem eens hoef te zijn. Die zogenaamde vooroordelen blijken in een aanzienlijk aantal gevallen nog altijd te kloppen. De hummeltjes, aan wie Ivo Niehe allerlei koppen liet zien, hadden het soms al aardig door. Pas in het laatste deel van de uitzending leverden twee artsen de informatie waarop menigeen had zitten wachten. Zij kregen daarvoor de kleinste portie zendtijd. Ton Hydra Van een verslaggever NIJMEGEN Uit een voorlopig onderzoek blijkt, dat de belangstelling voor de televisieprogram ma's van de vier eerste lokale omroepen in ons land groter is dan nogal eens werd aangenomen. Twintig procent van de ondervraagden behoort tot de vaste kijkers, die de helft of meer van de programma's hebben gezien. Negentig procent zou wel eens naar een lokale televisie-uitzending hebben gekeken. De resultaten van de enquête zijn ontkend dat de lokale omroep erin opgenomen in een rapport dat het slaagt relatief veel mensen te berei- ken. menen de onderzoekers. Meewerken De meeste mensen blijken bereid te Instituut voor Massacommunicatie te Nijmegen in opdracht van minister Van Doorn heeft ingesteld. Vijf van de zes lokale omroepen heb- ben meer nodig dan de 450.000 gul- ziJn me? werken aan een plaatse den, die ze van CRM hebben gekre gen om twee jaar lang plaatselijke radio- en televisieprogramma's te maken. Alleen de lokale omroep te Ooirle heeft zich ten doel gesteld uit te komen met het aanvankelijk be schikbaar gestelde bedrag. De ande re vijf omroepen hebben om extra geld gevraagd, of zijn van plan dat te doen. Vooral bij de lokale omroepen in Zoe- termeer en in de Bijlmer zijn de kos ten opgelopen. Zoetermeer heeft 185.000 gulden extra gekregen en vindt dat te weinig. Zoetermeer is de enige omroep die sterk wordt bege leid door vakmensen uit Hilversum. Ook is daar een financiële regeling met een dagbladconcern. De LOB in de Bijlmermeer heeft een budget van 680.000 gulden. De lokale omroep in Deventer heeft een aanvullend subsidie van 125.000 gulden gekregen. Daar zou de exploi tatie echter een kwart miljoen gulden per jaar moeten bedragen. De lokale omroep in Melick-Herkenbosch heeft 50.000 gulden extra gekregen. Dron- ten wil meer geld gaan vragen aan Den Haag. Voorwaarde Verder bleek dat in drie gemeenten de meerderheid nog voor ze een programma heeft gezien mee wil betalen aan de lokale omroep op voorwaarde dat de programma's zou den bevallen. Deze drie gemeenten zijn Dronten, Zoetermeer en Goirle. In het Limburgse Melick- Herkenbosch, waar de onderzoekers kwamen toen er al enige tijd pro gramma's werden uitgezonden, wilde minder dan de helft over de brug komen. De ondervraagden in alle plaatsen waren in overgrote meerder heid tegen reclame via het televisie kabelnet. De eerste onderzoek-uitkomsten zijn alleen gebaseerd op gegevens uit Goirle. Dronten, Zoetermeer en Me lick-Herkenbosch. Gegevens uit de Bijlmermeer en uit Deventer zijn niet opgenomen. De onderzoekers vinden dat de lokale omroepen relatief veel mensen berei ken. Daarbij nemen ze in aanmerking dat het erg oneerlijk zou zijn de plaatselijke programma's te vergelij ken met de populairste programma's van de landelijke omroepen. Als de kijkcijfers in verband worden gebracht met de belangstelling voor openbare leeszalen, plaatselijke to neelgezelschappen en gemeente raadsvergaderingen. kan niet worden In de Van Speyk-show treden o.a. op de Italiaans-Canadese popmuzi kanten Gina en Joe Vennelli. Ned. 1/ 19.05 De KRO zendt een optreden van de Franse zanger Charles Trenet uit. Ned. 1/ 21.50 Onderwerpen in AVRO's Televi- zier Magazine zijn: Congres van de VVD, de intelligentie en geheugen- pil. en een interview met de Rhode- sische minister van defensie. Ned. 222.15 In de serie Oud-en-wijs genoeg brengt de IKON een filmportret van de actrice Enny de Leeuwe op het scherm. Ned. 1/ 23.10 Om de oplossing van een aanslag met springstof en het opsporen van een cadeautjes meebrengende gang ster gaat het in Aktenzeichen: XY ungelöst. Duitsl. 2/ 20.15 O Het Radio Filharmonisch Orkest speelt van Richard Wagner o.a. de Ouverture Tannhauser en frag menten uit Tristan und Isolde. Hilv. V 14.00 In Kleinkunst met een grote K presenteert Jacques van Kollenberg zijn programma rond Fons Jansen. Hilv. V 21.30 De NOS informeert luisteraars over het culturele leven in Stuttgart. Hilv. 1/ 20.05 lijk radio- en televisieprogramma. In Goirle gold dit voor 63,9 procent. In Dronten voor 57.4 procent, in Zoeter meer voor 57,1 procent en in Melick- Herkenbosch voor 59,3 procent. In Goirle. Dronten en Zoetermeer wisten de mensen weinig over het ontstaan van de lokale omroepen. In die gemeenten had respectievelijk 67.7, 69,2 en 70,2 procent geen oor deel. De ondervraagden in Goirle die wel op de hoogte meenden te zijn oordeelden positief over de manier waarop de lokale omroep is ontstaan, in Dronten en Zoetermeer oordeel den ze overwegend negatief. De hou ding van de bevolking ten opzichte van lokale omroepen bleek niettemin overwegend positief. In het toneelstuk Privé voor Twee, dat de KRO opnam tijdens een uitvoering in het Hofpleintheater in Rotterdam, heeft Pleuni Touw als Amanda een hoofdrol naast Jeroen Krabbé. Uitzending: zater dag in de opengevallen plaats van de gesneuvelde BB-kwis. Zelfde ongemakken als Nederlanders Van een onzer verslaggevers ALMELO Het lijkt niet waar dat veel buitenlandse werknemers in ons land spijsverteringsklachten hebben. Een onderzoek onder driehonderd Turken heeft de nogal eens geuite veronderstelling dat dit zo zou zijn niet bevestigd. Veel Turken blijken geplaagd te worden door ongemakken, waaronder ook veel Nederlanders gebukt gaan. De Turken (250 mannen en vijftig vrouwen) werden ondervraagd door studenten van de afdeling preventieve en sociale psychiatrie van de Erasmus-universiteit in Rotterdam. Een Turkse arts die in Almelo werkt, verleende mede werking. De vragen waren afge stemd op de situatie in de laatste weken. In die periode bleek 52.8 procent last te hebben gehad met in slaap vallen. Van de Turken had 52,5 procent last van moeheid. 51 procent kampte met hoofdpijn. 42.6 procent voelde zich niet fit. 41.4 procent leed aan rugpijn. 34.6 procent zei een verminderde eet lust te hebben en 30.4 procent had last van duizeligheid. Over maag pijn klaagde 30.8 procent. Het was de bedoeling in Rotter dam een soortgelijk onderzoek te houden, maar dat ging de mist in. enerzijds doordat het bedrijfsle ven onvoldoende meewerkte, an derzijds doordat ook de Turken niet stonden te dringen om mee te doen. Van de ondervraagde Tur ken zei 85 procent tevreden te zijn met het werk. Het overgrote deel van hen is afkomstig uit het indus triegebied in West-Turkije. De Turken blijken nogal honkvast te zijn: 65 procent veranderde in Ne derland nooit van werk. 35 Pro cent ls niet tevreden met het pen sion, waar zij verblijven. Van de genen. die in een gemeentelijk huurhuis wonen, is vijftien pro cent niet te spreken over de huis vesting. Van de ondervraagde Turken was negentig procent gehuwd. In zes tig procent van de gevallen ver blijven beide partners plus eventueel kinderen in ons land. Van de Turken, die getrouwd maar hier alleen zijn, zou zestig procent willen dat de vrouw ook naar Nederland komt. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - ..Nederland moet een vrijwilligersleger krijgen in plaats van een leger met dienstplich tigen". Dit is de stelling van het NOS-televisieprogramma Frontaal, dat zondag wordt uitgezonden. Verdediger van de uitspraak is gene raal b.d. J. van Eisen, militair specia list van de KVP-Tweede Kamerfrac tie. Zijn getuigen zijn: hoofdvloot- aalmoezenier P. van Rozendaal en de voorzitter van de Landelijke Kor poraals Vereniging M. Meijer. Tegen het vrijwilligersleger stelt zich op kolonel M. H. von Meyenfeldt. onlangs benoemd tot gouverneur van de Koninklijke Militaire Acade mie te Breda. Zijn getuigen zijn: luitenant-kolonel H. J. van der Graaf, commandant van de le gerplaats Oirschot. en drs. A. A. Klumper, majoor van de militaire psychologische-sociologische dienst. De vraag of in Nederland de dienstplicht kan worden afgeschaft wordt al geruime tijd bestudeerd door de commissie-Mommersteeg. die deze zomer haar rapport hoopt af te ronden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Drs Emile Meijer, directeur van het Van Gogh- museum, heeft besloten in beroep te gaan tegen de schorsing, die mi nister Van Doorn van CRM hem heeft opgelegd. HIJ is hiertoe overge gaan na overleg met zijn advocaat, mr W. Voerman. Drs Meijer werd geschorst op 9 fe bruari nadat bekend werd. dat de exploitatierekening van dit museum een „aanzienlijk" tekort vertoonde. Mr Voerman heeft inmiddels ln af wachting van de behandeling van het beroep tegen de schorsing een voorlopige maatregel gevraagd op grond van „onevenredig nadeel", dat directeur Meijer wordt toegebracht door de schorsing. De advocaat stelt, dat aan Meijers reputatie afbreuk wordt gedaan door „aantijgingen waarvan de waarheid nog moet ko men vast te staan". De behandeling van dit verzoek zal op vrijdag 19 maart plaats vinden voor het ambtenarengerecht, waar overigens ook het beroep zal worden behandeld. AMSTERDAM De Zilveren Harp 1976 is toegekend aan Alexander Curly. Peter Schaap en de hele groep van het cabaret „Tekstpierement". De uitreiking zal geschieden door Gerrit den Braber tijdens de 17e liedjesbeurs van de Stichting Cona- mus (Comité voor Nederlandse Amu sementsmuziek) op maandagmid dag 15 maart in Gooiland. Hil versum. 64. Brigadier Piet was juist op tijd om de start van de twee wielrenners te zien. Dat ging allemaal echt zoals het hoorde. Twee gespierde starters gaven de renners namelijk dat be kende duwtje en hups.meteen waren de sportslieden dus in volle vaart. Nou ja.in volle vaart is misschien wel wat te veel gezegd. Eentje was er slechts in volle vaart en dat was de geoefende wegrenner Stalen Pier. Met enkele krachtige trappen joeg hij de pedalen rond en als een flitsende bliksemschicht suisde hij weg. Zijn dunne bandjes suisden over de keien van het plein en al gauw werd hem duidelijk, dat hij van dikke Kobus niets te vrezen hadTromfantelijk keek hij om naar Kobus. die zwetend en hij gend op zijn oude fiets zat en ver woede pogingen deed om bij te ko men. Maar eilaas, het rennersvak was hem totaal vreemd. De tactiek van de sprint kende hij niet en van de techniek van het demarreren had hij ook voor geen cent kaas gegeten. Het werd dus een desastreuze neder laag voor de dikke Kobus en de wrede toeschouwers floten en jou wenden hem uit Pier was al lang binnen, toer er eindelijk amechtig kwam den. Trots stond de befaamd renner zijn dikke uitdager opei hten en hij riep. „Nou eens een keertje fietsen voae zend gulden? Ik wel, hoor! zelfs! Dat was gauw verdie denk er om. hè? Als ik morg dag om twaalf uur die duuze den niet heb, dan stuur ik je gfei strengste deurwaarder van tn stad op je lijf! En daar is genoeg! Hahahahaü!" En d Kobus schaamde zich diep. w, HILVERSUM I (298 m. en FM- kanalcn). KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Licht programma met Hans van Willi- gt-nburg. (7.30 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huis vrouw. NOS: 8.45 Spiegel van Bel- gië: muziek en nieuws uit België. KRO: 9.15 (Si Licht programma met Anne van Egmond. (10.30 Nieuws.) 11.50 Bericht Vastenaktie. 12.00 <S» Lunchprogramma met Hans van Willigenburg. (12.26 Me dedelingen. 12.30 Nieuws.) 14.00 (S) Licht programma met Anne van Egmond. <15.30 Nieuws.) 16.00 (S) Jacques van Kollenburg in gesprek met oud-wielrenner Gerrit Schul- te. 17.00 (S) Kinderprogramma. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Echo- magazine. 13.30 Nieuws. 18.41 Marktberichten. 18.44 iS) Zomaar stereo. 19.30 (Si Edwin, platen en zingen. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenpro- gramma. 21 30 (S) Kleinkunst met een grote K: Fons Jansen. 22.25 Overweging 22.30 Nieuws. 22.40 <S) Goal: vanuit en rondom de sport. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m. en FM- kanalen). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Te Deum Laudamus: gewijde muziek. 7.54 Om de cijfers, bij en in de richting van de pijltjes, woorden invullen die betekenen: 1. leus, 2. ambtsgewaad. 3. plaats in Overijssel. 4. staande vrouwenfiguur met opgeheven ar men. 5. kunstenaar. 6. Zonnegod. 7. eindigen. 8. aangezicht. 9. redenaar. Oplossihg vorige puzzel: 1. les. 2. Oeral. 3. nat. 4. tegel. 5. reden. 6. uniek. 7. ieder, 8. kat. 9. elger, 10. nis. LONT RUIKEN. Vingerwijzing. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en Nu. 8.25 Rozegeur en prik keldraad: het leven van alledag. NOS: 9.00 Informatief programma over rheuma. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 Schoolradio. NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische rubriek. 10.15 De taal in je hand: rubriek over het leven in de taal. 10.30 Eurolight. 11.00 Nieuws. 11.03 Meer over minder - de stem van de sprekende minderheid. 12.30 Toerismo: toeristische informatie. OVERHEIDSVOORLICHTING: 12 49 Uitzending voor de landbouw. NOS: 13.00 Nieuws. NCRV: 13.11 Hier en Nu. NOS: 13.30 Vonken onder de as: Nederlandse volks verhalen en volksgebruiken. 13.45 Onder de Groene Linde: oude lied jes en balladen. 14.00 Radio-Filhar monisch Orkest - klassieke muziek. 15.00 Zoeklicht op Nederland. (16.00 Nieuws.) 16 30 Kijk op buitenland. VPRO: 17.00 Welingelichte krin- dedelingen. 18,00 Nieuws. 18.11 Em bargo. (18.20-18.30 P.P.: Anti Re volutionaire Partij.) NOS: 20.00 Nieuws. 20.05 (S) N.O.S.-Cultuur - klassieke muziek. 22.30 Gamma van Alpha en Bèta: nieuws uit de we reld van wetenschap en technolo gie. 22.30 Met het oog op morgen <23.05 Aktualiteitenoverzicht. 23.20 Den Haag vandaag.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m. en FM- kanalen). Ieder heel uur Nieuws. EO: 7.03 (S) Gospelsound: muziek speciaal voor jonge mensen. 8.03 i STijdsein: informatie en muziek. <8.03, 8.30 en 8.45 Klankbord.) 9.03 <S> De muzikale fruitmand: ver zoekplaten programma van en voor zieken. 10.03 <S> Te elfder ure: nonstop muziekprogramma. TROS: 11.03 S) Drie draait op verzoek. 12.03 S i De Hugo van Gelderen show met de Nederlandstalige top- 10. NCRV: 13.30 <S> Pop-Kontakt: de Nationale Hitparade met de top-30. 18.03 De Vakaturebank. 18.10 <S) NOS-maal. VERONICA: 19.02 <S) Veronica-op-drie: pop- informatieshow. VPRO: 20 02 <S) VPRO-op-drie. 23.02 Radio Vrij NEDERLAND I 10.45 11.35 NÖS/NOT: Schooltelevisie. k 18.45 NOS: Korlweg: kunst op koiri in de komende week. X 18.55 Journaal 19.05 KRO: De Van Speyk-Show, amusementsprogramma. 21.35 NOS: Journaal 21.50 KRO: Charles Trenet. Showprogramma. 22.55 Algemene loterij Nederland 2e trekking 1976. 23.00 Interview met de Minister-President. 23.10 IKON: Oud en wijs genoeg serie over het ouder worden 23.35 NOS: Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Paulus de boskabouter. 18.55 Journaal 19.05 AVRO: AVRO's Toppop presen teert de Nationale hitparade. 20.00 NOS: Journaal. 20.25 AVRO: De Mountiesshow. 22.15 Televizier magazine. 23.00 AVRO'S Sportpanorama. 23.30 NOS: Journaal. België. 0.02 <S) Amigos de Musi AVRO: 1.02-7.00 <S> Continu nacht door. HILVERSUM IV (FM-kanale NOS: 7.00 Nieuws. 7 02 <S) Vro I klassiek. 9 00 Nieuws. 9.02 <S> Sl van eeuwen. 10.30 <S) Vocali gewijde en opera- en operet muziek. 12.00 <S) Uit eigen pi duktie: vioolrecital. EO: 13.00 1 Klnnkspiegel: concertgebeuren heden en verleden. 14.00 Nieuv 14.02 <S) Klankbord. 14 15 <S> terregio. 14 45 <S) Woord der wa held: theologie naar de Heff Schrift. VPRO: 15.00-17.00 (S) M ziek-op-vier: nieuwe stroming in de jazz. blues en experimente en modern-klassieke muziek. 144 Ze lopen dicht langs de golven van de branding, op het strandzand rollen ze uit. waar ze verschuimen in rillende en bevende schuimvlokken. Zo sterk is 't zonlicht, dat ze moeite hebben er tegen in te kijken. Koppels bonte strandlopers en dan weer dwerg sternen tippelen voor ze uit, maar als ze hen zien aankomen, vliegen ze met veel geroep op. allebei moeten ze lachen om dat vrolijk vogelgedoe. Nog altijd houdt Sam haar stijf vast en zij hem. Haar hele linkerkant weet. dat ze tegen hem aanloopt, het is haar daarbij wonderwel te moede. Zo wandelen ze langs de zee. In het blauw en goud van een augustus morgen. Dolly is zo gelukkig, dat woorden haar overtollig schijnen, ze komt niet aan ze toe. maar Sam wil praten, veel vertellen, ze is er blij om. want zijn sonore stem alleen al laat haar genie ten. Hij vertelt haar van zijn ouder lijk thuis, van Ulilief, zo noemen ze hun moeder, van zijn zuster Rosa, van zich zelf. en altijd weer noemt hij zich ongedurig en lastig, hij vraagt haar, of ze dat beseft. Weet ze wel wat voor mens hij eigenlijk is? Stelt ze zich dat voor? Ziet ze hem niet beter dan hij is? Zijn harde ootmoed ver- door Henriette L.T. de Beaufort baast haar eerst, maar dan wordt ze er door getroffen. Ze voelt zich vreemd ontroerd, als Sam zich zelf verguist, het doet haar verlangen haar armen om hem heen te slaan. Al pratende windt hij zich op, zoals in 't gesprek over Kroten. Vehement zegt hij plotseling, terwijl hij stilstaat en haar arm loslaat: „Maar Dolly, weet je eigenlijk wat voor soort mens ik ben. ik zou het je willen zeggen en ik weet niet hoe. dat is het ellendige". „Sammetje, dat kan toch niemand van zich zelf? Ik weet toch ook niet. wie ik eigenlijk ben. kan helemaal niks, niemendal over me zelf vertel len, denk er maar niet aan, we hou den van mekaar, dat is immers hoofdzaak". En ze lacht zo gelukkig en onweerstaanbaar, dat ze hem doet meelachen, gelukkig en zorgeloos. „En dat onzalige beroep van me, schrikt je dat ook niet af?" „Kom Sam, dat kan niet zo erg zijn". Dolly wordt ijverig en door deze ijver beschikt ze weer over haar kloekmoe digheid. „Je moet niet zo op je beroep afgeven, je bent een kunstenaar en een groot artiest, je muziek is iets heerlijks en iedereen loopt er mee weg „Dat is 't juist, wat ik afzichtelijk vind, ik ben. wat men zo noemt, be roemd en dat om pianospel, 't is gevaarlijk èn ephemeer „Je geeft toch duizenden mensen ge luk. en wie doet dat?" Hij haalt zijn schouders op en knikt heftig ontkennend. „Dat geluk is niet zo veel als 't lijkt, 't is eerder 'n genot van een paar ogen blikken, of 't geluk is, weet ik nog niet". „Waarom heb je die loopbaan dan gekozen?" „Ja waarom? Omdat ik niet niet- spelen kan. Dat zijn dingen, die zich niet laten analyseren, al probeer ik 't dikwijls; een enkele, heel enkele i is het ook iets dat bevredigt, maal ogenblikken zijn zeldzaam. Je J het later misschien begrijpen", j „Ik denk, dat ik dikwijls met j< meereizen". Ze zegt het met het o eenvoudige aplomb, dat hij al dekte, toen ze hem in zijn wo bezocht. Hij neemt haar ene han kust één voor één de vingers wandelen nu niet meer gearmd r los, ontspannen en toch veilig n elkaar; zo dicht mogelijk lang! zingende, ruisende zee, Sam I< aan de zeekant en een enkele s schuift een schuimgolf over zijnl ne schoenen. „Pas op Sam, zout water is niet voor leer, weet je dat?" Ze trekt bij zijn mouw naar het droge Weer moet hij lachen, stralen< blinkend. „Wat zul jij 'n goede huisvrouw als je nu al voor m'n schoenen zor „O nee, dat zal je lelijk tegenva ik weet eigenlijjk geen sikkepit het huishouden, 'k heb er Iets geleerd in het wijkhuis, maar dl ook alles ik kan niet koken, naaien, niet knippen eigenlijk nl maar dat vind je niet erg?" Hij la en streelt de hand. Wordt vervo

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4