Eindhoven zit financieel goed Eredivisie blijft doel an PEC-trainer Alleman Schalke'04 stuurt ook Max Merkel weg >da JC Sluitende begroting dank zij subsidie van een ton „Sovjet-Unie misbruikt sport voor politiek" Vijfde ontslagen trainer in Bundesliga Ontvoerd Maertens ritwinnaar Alle spelers weggestuurd finst voor in Timman IN DEN HAAG-ZUID-WEST en LOOSDUINEN bieden de volgende Protestant Christelijke Scholen gaarne plaats aan Uw kinderen: 'o»ie..c>: ^RT SDAG 10 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET H9 EINDHOVEN Eindhoven, de club die vanavond in het stadion van PSV tegen de landskampioen in-het strijd perk treed, in een gevecht met als inzet een plaats in de finale van het toernooi om de KNVB-beker heeft geen finan ciële zorgen. Volgens de ge ruchten zou de recette van de thuiswedstrijden in verhou ding tot de begroting en de door de gemeente Eindhoven ten aanzien van het verlenen van subsidie gestelde eisen 37.000 gulden achter zijn ge bleven. Volgens het bestuur van de vereni ging berusten deze berichten op klare nonsens. „Inderdaad hadden we aan het einde van 1975 een der gelijk tekort op de totale begroting, maar toen moesten nog enkele kasstukken, zoals de wedstrijden tegen PSV en Feyenoord gespeeld worden. Deze wedstrijden hebben ons er volledig bovenop geholpen. De verwachting is zelfs dat we aan het einde van het seizoen een slui- tende begroting zullen hebben. Dit dan wel met behulp van de subsidie van 100.000 gulden, die door het gemeentebestuur werd verstrekt", aldus een van de bestuursleden. Is Eindhoven derhalve financieel uit de ergste zorgen (vorig jaar werd de vereniging nog met een faillise- ment bedreigd) in de nationale competitie zijn de blauw-witten nog lang niet veilig. De nederlaag die zaterdag tegen Go Ahead in Deven ter werd geleden, kwam bijzonder zwaar aan. De kloof tussen Eindho ven en hekkesluiters Excelsior en NAC is nog slechts vier punten. Vooralsnog wil. Rinus Goossens. de Eindhovense trainer, niet van de gradatie horen. Voor hem telt slechts de wedstrijd van vanavond tegen stadgenoot PSV. Goossens: „Vanzelfsprekend zou ik liever te gen Roda JC of PEC hebben ge speeld. Misschien zouden we dan een kans hebben gehad PSV in de finale te ontmoeten. Wanneer PSV dan ook nog kampioen zou worden, dan zouden wij ons in het toernooi van de Europa Cup voor bekerwin naars hebben geplaatst. Dat is na tuurlijk maar theoretiseren. Laten we met beide benen op de grond blijven staan. We zullen onze huid zo duur mogelijk trachten te verko pen. Wij hebben tenslotte niets te verliezen. Wij kunnen alleen maar winnen. Gaan we met een redelijk verschil de boot in, dan is dat geen verrassing. Daar zal de club ook niet onder lijden. Iedereen zegt dan: dat had ik wel verwacht. Wij kun nen PSV dan ook onbevreesd tege moet treden. Wij hopen met con structief voetbal de toeschouwers te bieden waarvoor ze naar het sta dion komen." Eindhoven zal tegen PSV niet in de sterkste opstelling kunnen spelen. De ploeg wordt over het algemeen de laatste weken en maanden door blessures gekweld. Goossens: „Wanneer we degraderen is dat een van de grootste oorzaken. We heb ben een redelijk team, maar dat bestaat uit hooguit twaalf of der tien spelers. Wanneer hier een aan tal spelers uit wegvalt moet ik een beroep doen op jongens die nog lang niet aan eredivisievoetbal toe zijn. Lambert Krekels hebben we enige weken moeten missen. Hans Blijenberg heeft gesukkeld. Govert Kooiman stond een paar wedstrij den buitenspel. Leen Warnaar is de laatste wedstrijden niet fit en nu. en dat voelt de ploeg geweldig, is Willy Senders niet beschikbaar. Hij raak te tegen AZ'67 in de laatste minuut aan de enkel geblesseerd en dat kan nog wel enkele weken duren. Sen ders is een van de Eindhovense ve teranen. die er de hele wedstrijd de moed in houden. Die bovendien het voorbeeld geeft aanvallend voetbal te spelen en die ondanks zijn 34 jaar zeer snel is, als binnenspeler naar binnen durft zwenken en over een goed schot beschikt." Eindhoven heeft over het algemeen een vrij oude ploeg. Hendrik Schalks, de kalende rechter verde diger, is de drie kruisjes ook al ver gepasseerd. En hetzelfde kan wor den gezegd van Lambert Krekels. die er sinds enkele weken weer bij is. Eindhoven startte de competitie veelbelovend door Roda JC in Kerkrade te kloppen. Daarna heeft de ploeg met de regelmaat van de klok van zich doen spreken. Vaak in positieve zin, zoals bij de 0—0 bij Feyenoord en de 3-^1 overwinning in het Olympisch Stadion tegen FC Amsterdam. De blauw-witten heb ben ook een image opgebouwd als de ploeg die in alle omstandigheden blijft aanvallen. Zo snel dit moge lijk is komt het team massaal naar „yoren en biedt daardoor het publiek attractief voetbal. Individueel zijn de spelers bijna altijd de mindere van hun directe tegenstander. De techniek in de bagage is niet zo groot, maar als team durft Eindho ven elke tegenstander tegemoet tre den. Leo Bolle LLEHet eerste kwartiertje zal vanavond bijzonder be- rijk worden voor Hans Alleman, de trainer van PEC. Hij zegt deze eerste vijftien minuten van de halve bekerfinale tegen i JC: „als het dan maar 0 0 blijft, want dan kan het vanavond erg leuk worden wordt in ieder geval een confrontatie tussen twee ploegen, die lal c dat dan doen tegen een elftal rerdedigend heel anders speelt pe meeste eredivisieclubs. Alle- I „Dat is waar. Zo hebben we ook i Ajax gevoetbald. PEC houdt van de mandekking. Wij dekken jiimte, omdat sterke tegenstan- dan niet de ruimte krijgen die ze hebben. Op die manier hebben ik tegen Ajax het veld klein iden. En met succes. Je kan er anuit gaan dat we ook vana- tegen Roda op dezelfde manier voetballen". ipen zaterdag bezocht Alleman competitiewedstrijd Roda (AC om zijn mening over de irgse ploeg nog eens te testen. ian: „Ik wist het al, maar ik heb n gezien, dat Advocaat. Van tm en Vermeulen de spelers die het karakter van de ploeg den. De andere jongens, met wat Ier ervaring, trekken zich daar maal aan op". in de ploeg van PEC loopt zo'n ;r rond. die kan bepalen hoe er eeld zal worden. Alleman: „Ri- Israel. Ik ben van mening dat hij Iran de beste verdedigers ter we- is geweest en hij is nog steeds cei van een voetballer en zal dat altijd wel blijven. Daar profite- vij dan van". iodetitel is de ontmoeting van vanavond de belangrijkste van het seizoen, nan: „Zelfs al halen we de finale lfs al komen we daarna uit in het ïooi om de Europa Cup 2, dan is er op dit moment, maar één dat telt. We moeten die periode- pakken. zodat we ons straks een plaatsje in de eredivisie len spelen. En ik houd vol, dat lftal in de eredivisie kan meeko- Ik ben ervan overtuigd dat het :hil in klasse tussen de midden van de eredivisie en de top vany ïrste geweldig is afgenomen. Dit van PEC zal dan ook beslist uit de eredivisie degraderen. Ik daar twee oorzaken voor. De e is dat men in de eerste divisie is gaan voetballen en de twee- 3mdat het Nederlandse voetbal het paard is getild. Door de ipa Cup-successen van Ajax en noord en door de geweldige ;aties van het Nederlands elftal ns het wereldkampioenschap in Duitsland heeft men de ontwik- igen niet meer gevolgd. Met als Itaat dat de Nederlandse top ge- ig is afgezakt". iditie man orienteert zich daarom re- latig op het voetbal dat in Enge- en West-Duitsland wordt ge ld. Alleman: „Ik durf te wedden de meeste van onze topspelers kunnen tippen aan de conditie hun Engelse en Duitse collega's". Hans Alleman PEC reist vanmiddag al af richting Deventer. Alleman kan dan beschik ken over de volledige selectie van zestien spelers. Alleman: „Er zijn maar een paar lichte blessures, maar die jongens krijgen vanmiddag nog een onderwatermassage en dus zie ik wat dat betreft geen problemen voor vanavond." Die kwetsuurtjes date ren van de wedstrijd van afgelopen zeer aanvallend zijn ingesteld. Alleman: „We houden allebei van aanvallen. In uitwedstrijden wil je dan wel eens wat behouder voetballen. Dit is dan geen thuiswedstrijd voor ons omdat we op een neutraal terrein (in de Nijmeegse Goffert, Red( spelen, maar volgens mij zal het nog een thuiswedstrijd voor Roda zijn, want ik heb gehoord dat er een stuk of honderd bussen met supporters uit Limburg komen en dus zal Roda moeten aanvallen ook dolblij dat het er maar één was gebleven toen de scheidsrechter af floot. Maar ik kan garanderen, dat we die fout vanavond tegen Roda niet zullen maken." Hans Alleman („Nee, ik ben geen familie van die Zwitser Tonie, zijn achternaam schrijf je met dubbel n"), kwam dit jaar bij PEC na eerst bij ADO, NOAD en Dordrecht te hebben gewerkt. Alleman: „Ik kwam als opvolger van Donefeld, die op zijn beurt na Kessler was gekomen. Het was zeker niet gemakkelijk in het begin om zo vlak achter Kessler te zitten. Ik wist vantevoren dat er veel van mij gevraagd zou worden. Tot nu toe heb ik het dan nog niet zo gek gedaan, dacht ik. Een halve fina le van de KNVB-beker en een goede iwüs op een periodetitel. Niet onaar dig allemaal zou ik zo zeggen". Tegen Ajax liet Alleman zijn doel man Gerdsen, een strafschop ne men. Alleman: Natuurlijk is het link, maar ach we stonden met 2—0 voor en Rinus bleef in het doel staan. Gerdsen kan het gewoon en hij is dan ook één van de drie spelers, die voorop staan om penalties te nemen. Het aardige was dat er iemand van Bayern München voor hem op de tribune zat en die heeft hij meteen laten zien, dat hij nog wel wat anders kan dan alleen keepen. Tot nu toe hebben we overigens nog niets ge hoord van Bayern. Gelukkig maar, want ik zou Gerdsen niet graag kwijt willen. En als het kan, laat ik hem vanavond weer een penalty nemen." Alleman geeft toe dat het taktisch geen sterke zet is, een doelman voor zulke gevallen te gebruiken, maar vindt dat maar een te verwaarlozen schoonheidsfout. Alleman. „PEC is juist taktisch geweldig vooruit ge gaan. Want als je hebt gezien hoe Drost, een vleugelverdediger niet waar, om de buitenspelval van Ajax heen liep en hoe verrast ze daardoor waren, dan toont dat aan dat PEC taktisch erg goed mee kan komen." zondag tegen Vitesse. PEC speelde toen „maar" gelijk. 1—1. Alleman: „Vitesse heeft gewoon laf gespeeld. Wij hebben gejaagd als gekken en we zijn blijven doorgaan toeh we met 1—0 voorkwamen. Dat is een fout geweest. We hadden daarna het zelfde moeten doen wat Vitesse deed. Op onze manier vroeg je dan om een tegengoal en ik was daarom BONN (ANP) De Westduitse minis ter van binnenlandse zaken, prof. Werner Maihofer. heeft de sovjet- Unie er van beschuldigd de sport voor politieke doeleinden te gebrui ken. Maihofer noemde als typerend voorbeeld de poging van de Sovjet- Unie bij de Europese sportconferen- tie van vorig jaar te Dresden. Daar stelde de afgevaardigde van de Sov jet-Unie voor een raad voor de sport in het leven te roepen binnen de Unesco, de organisatie van de Ver enigde Naties die zich bezighoudt met opvoeding, wetenschap en cultu rele zaken. Volgens Maihofer zou dit een eerste stap zijn geweest in de richting van een volledig beheer van de staat over de sport. Hij riep de westerse sportfe deraties op zich te verzetten tegen het streven van bepaalde politieke blokken sportorganisaties voor hun doel te misbruiken. Het afgelopen weekeinde is de schaatswereld overigens met zo'n probleem geconfronteerd bij de we reldkampioenschappen sprint in Ber- i.jr.. Dc sportorganisatie van de Sov jet-Unie eiste voor zijn eventuele deelnemers een uitnodigind namens het stadsbestuur van Berlijn en niet via een Westduitse organisatie. In het vier-mogendhedenstatuut betreffen de West-Berlijn wordt de uode hoofd stad niet beschouwd als deel van de Bondsrepubliek. Doordat die uitno diging niet kwam ontbraken de rij ders uit de Sovjet-Unie. net als die uit Oost-Duitsland en Polen, bij de wed strijden in Berlijn. Als gevolg hiervan zijn deze landen door de ISU (Inter nationale Schaats Unie) overigens gestraft. Zij zullen de komende Vier jaren met slechts één deelnemer aan de wereldkampioenschappen sprint kunnen deelnemen. „Sovjetsky Sport" heeft de organi satoren beschuldigd van onder handse manipulaties. In een com mentaar schrijft de krant dat het vier-mogendheden akkoord van 1971 duidelijk maakt dat uitnodi gingen voor internationale wed strijden in West-Berlijn afkomstig dienen te zijn Van het stadsbestuur en niet, zoals bij de sprintkampi oenschappen, van de Westduitse schaatsbond. „Sovjetsky Sport" be schuldigt verder de Westberlijnse senaat en „bepaalde elementen" in West-Duitsland ervan een prece dent te scheppen om zo het ak koord te ondermijnen. Zolang de organisatoren in West-Berlijn de overeenkomst schenden, kan van deelneming van Russische sportlie den geen sprake zijn. zo besluit het blad zijn commentaar. GELSENKIRCHEN Schalke'04 heeft zijn Oostenrijkse trainer Max Merkel met onmiddellijke ingang op vakantie gestuurd. Merkel ontving dinsdagmiddag na de training een brief, waarin stond dat de vereniging geen goede samenwerking tussen Merkel, de ploeg en het bestuur meer ziet. De trainingen zijn vanaf dinsdag overgenomen door Friedel Rausch. De voorzitter van Schalke, Gunther Siebert. die maandagavond van va kantie terugkwam, verklaarde dat er nog niet gesproken is over een scha deloosstelling voor Merkel, die nog een contact had tot het einde van het seizoen, maar dat de scheiding tus sen Schalke en Merkel definitief is. Al enkele weken hing er bij de Bun- desligavereniging een gespannen sfeer. Merkel zei vorige week vrijdag al dat hij geen basis meer zag voor een verdere samenwerking na het einde van dit seizoen. Ook Friedel Rausch. die sinds vier jaar assistent trainer bij Schalke is. toonde zich nauwelijks verbaasd. Merkel zelf nam het bericht kalm op: „Ik betreur dat ik door het bestuur niet voor een gesprek uitgenodigd ben, zoals dat bij zulke aangelegen heden hoort. De wijze, waarop men mij hier heeft behandeld, vind ik niet gepast." Aan de reeds naar huis te ruggekeerde spelers schreef Merkel: „Het spijt me. dat ik geen afscheid meer van jullie kon nemen." De 57-jarige Merkel is de vijfde trai ner. van wie in dit dertiende Bundes- ligaseizoen de verbintenis voortijdig wordt verbroken. In de totale ge schiedenis is Merkel de 65ste trainer, die zijn ontslag heeft gekregen. Mer kel. die Ivica Horvat bij Schalke op volgde. is de achtste oefenmeester van Schalke geweest. Van zijn voor gangers waren Georg Gawliczek. Ot to Langer. Günther Marotzke, Günther Brocker en Rudi Gutendorf ook al voortijdig door het bestuur van de club uit Gelsenkirchen de laan uitgestuurd. GUADALAJARA Drie onbe kenden hebben in Guadalajara de voorzitter van de Mexicaanse voet balbond. Juan Dios de la Torre, ont voerd. De ontvoering vond plaats in het begin van de middag toen De la Torre zijn woning in Guadalajara verliet. Het motief van de ontvoer ders is nog niet bekend. Er zijn nog geen eisen gesteld. Naast het voorzitterschap van de voetbalbond is De la Torre ook direc teur van de eerste divisieclub Atlas. Daarnaast heeft hij belangen in de bouwlndustrie. ST. ETIENNE (ANP) Freddv Maertens. leider in het algemeen klassement van de rit naar de zon. Parijs-Nice. heeft de tweede etappe. Varennes-sur-Allier—St. Etienne ge wonnen. Jan Raas werd tweede en Gerben Karstens zesde in de massa le eindsprint. Maertens blijft uiter aard in het bezit van de witte leiders trui. TWEEDE ETAPPE I Maertens (Bel'. 187 kilo meier In 4 uur 58 minuten en 35 seconden. 2 Raas (Nedi, 3. Jean-Plerre Dangulllaume 9HI, 4. Fussien iFrai. 5. Esciassan (Fral. 6. Karstens (Ned). 7 Pcrret (Frai. 8. Luc Leman (Bel). 9 Inaudl (Fral. 10. Martinez Heredia (Spa) en ver volgens het peloton, allen z.t. ALOEMEEN KLA8SEMENT I Maertens 11 uur 13 minuten en 19 seconden. 2. op 2 sec Thurau (WDI); 3 op 0 04 Van den Broucke 4 Schuiten Z.t.. op 0.09 Kuiper 'Nedi. 6 op 0 15 Bracke (Bel); 7 op 0 16 Raas; 8 op 0.18 Knete- mann (Nedl; 9. op 0 20 Hezard (Fral. 10. Manza- rieque z.t. 13 op 0 22 Pronk (Ned), 14. op 0.23 Karstens; 15. op 0.24 Van den Hoek (Ned); 18 op 0.25 Zoetemelk (Ned). 21. op 0 28 Tabak (Nrdi. 29. op 0.36 De Waal (Ned), 33 op 0.40 Van Katwijk (Nedi )PJE (ANP) De koplopers in internationale schaaktoernooi Skopje bleven ook gisteren win- Karpov en Uhlmann behaalden len twee punten door eerst een broken partij en vervolgens hun tij in de achtste ronde te winnen. Timman won zijn afgebroken tij uit de zevende rohde tegen icey (Joe) en brak in de achtste de af tegen Georgijevski (JOE), iman bezet met 5 punten en een ïbroken partij de vierde plaats. arpov 7 punten. 2 Uhlmann 6 1 afg.i. 3. lan 6. 4 Timman 5 (A). 5. Vaganijan en lan 4'/s. 7. Ivkov 4. 8. Kurajica 3'/j 1). 9. ievsky 31 1), 10. Sofrevski en Hlcevski 3.12. inovic 2'/i 1). 13. Ivanovic 2'h. 14. Vellmi- 2 (t\ 15. Georgyevski 2 16. Jancey Vh SCHOOL VOOR MIDDELBAAR ALGEMEEN VOORTGEZET ONDERWIJS Kagalwaschool, Laagveen 18. Direkteur: J. Vernel, tel. 672070 SCHOLEN VOOR BASISONDERWIJS WIJK MORGENSTOND: Dr. Alb. Schweitxerschool, Exlostraat 8. Hoofd: A. H. Harmsen tel. 663447. WIJK BOUWLUST-BERESTEIN: Prof. Mr. A. Anemaschool. Eindstede 2. Hoofd: M. J. Japenga, tel. 669672. Kaj. Munkschool, Eindstede 115. Hoofd: P. Busink, tel. 667411. Kagawaschool, Laagveen 14, Hoofd: A. van der Waal, tel. 672069 WIJK VREDERUST-OOST EN WEST: Dr. W. A. Visser 't Hooftschool, hoofd: R. G. W. Siekmann, Zwaardve- gersgaarde 31, tel. 671118. Prof. Mr. P. S. Gerbrandyschool, Pachtersdreef 3, tel. 667222. idem. Pachtersdreef 11, tel. 675542. Hoofd J. van Gijzel. Wijk Loosduinen - Waldeck - Bohemen: Ds. W. E. den Hertogscbool, Luxemburgstraat 9. Hoofd: U. Schuil, tel. 253981. met dependance Forellendaal 525, (wijk Kraayenstein) tel. 235146 Prof. dr. G. v. d. Leeuwscbool, Mozartlaan 189. Hoofd: M. A. v. d. Vlugt, tel. 687810. KLEUTERSCHOLEN de Regenboog: Hoofdl: Mevr. A. A. Ten Have, Exlostraat 10, tel. 679083. de Toverfluit: Hoofdl.: Mej. E. C. J. van Beek. Veldzicht 20. Tel. 668166. de Speeldoos: Hoofdl.: Mej. W. Jonker. Scboolzijde 3. tel. 676845. 't Kleuterhuls: Hoofdl.: Mevr. M. G. Wiggers, Pachtersdreef 7. tel. 670008. 't Klokkenspel: Hoofdl.: Mej. F. H. C. v. d. Hor, Willem III straat 34, tel. 256369. de Blijde Wereld: Hoofdl.: Mej. E. A. Mann, Louis Davidsstraat 6. tel. 251774. De basisscholen leiden op voor alle vormen van Voortgezet Onderwijs. De overgang Kleuterschool-Basisschool wordt via de speel-leerklassen in het eerste leerjaar (sommige scholen ook met voorzetting in het tweede leerjaar) gemakkelijker gemaakt. De mavoschool leidt op voor mavo-3 en -4 diploma. U kunt Uw kinderen dagelijks opgeven aan de scholen. Tevens is opgave mogelijk aan het bureau der scholen Luxemburgerstraat 9, telef. 230542, of schriftelijk, waarbij gebruik kan worden gemaakt van het adres: Antwoordnum mer 2360, Den Haag. zonder gebruik van postzegel. KEULEN (ANP) De ijshockeywed- strijd tussen Kölner EC en HIJS Den Haag in de strijd om de Cup international is voortijdig beëindigd. Na 46 minuten, bij de stand 8—5, werd het duel gestaakt na een massa le vechtpartij, waarbij letterlijk alle spelers waren betrokken. Het duel was voordat alle spelers een „match-penalty" kregen al keihard geweest. De Duitsers gaven HIJS de schuld van de moeilijkheden. In de geschiedenis van het nationale Ijshockey is het nog niet eerder voor gekomen dat twee ploegen van het ijs werden gestuurd. Het record aan uit gesloten spelers bedroeg vijftien en was in het bezit van de Tilburg Trap pers tijdens een wedstrijd in Berlijn. Daar echter hield een aantal spelers zich afzijdig van de slagenwisse lingen, waardoor „slechts" vijftien spelers naar de strafbank moesten. Landskampioen Tilburg Trappers heeft de nationale competitie overi gens afgesloten met een overwinning van 146 op Amsterdam. De score per perdiode was: 7—2, 3—2 en 4—2. Stand nationale competitie: Tilburg HIJS Amsterdam Utrecht Groningen Nijmegen Den Bosch Heerenveen 14 13 1 0 27 116- 38 13 8 2 3 18 81- 66 1 6 15 103- 81 1 6 15 78- 69 2 7 12 62- 77 1 9 9 74- 87 8 8 51- 101 14 7 14 7 14 5 14 4 13 3 2 14 3 0 11 4 64-108 Heerenveen twee winstpunten in mindering. IJSHOCKEY - Het Eindhovense Kempha nen heeft de tweede promotie degradatie wedstrijd tegen Heerrnveen om Aen plaats In de eerste divisie met 2—1 gewonnen. Hecren veen won het eerste duel met 8—2. TENNIS De Verenigde Stalen heeft in Moskou in dc eerste van een serie van vijf wedstrijden tegen de Sowjet Unie een voor sprong van 30—26 genomen Er waren 20 000 toeschouwers Ook de tweede wedstrijd wordt in Rusland gespeeld De laatste drie duels volgen in de VS. ALGEMEEN - Nu Pakistan afstand heeft gedaan van de organisatie van de Aziatische Spelen in 1978 hebben Maleisië en Irak zlrh kandidaat gesteld Voorwaarde van beide landen Is wel. dat Israél „uit veliigheidsover wegingen" van deelneming wordt uitge sloten. ALGEMEEN De leden van de Afrikaanse Sportraad, een overkoepelend orgaan van 46 Afrikaanse landen, zullen de Olympische Spelen van Montreal boycotten indien Nieuw-Zeelund niet wordt uitgesloten Als reden geeft dc raad de ..sportieve betrekkin gen tussen Nieuw Zeeland en Zuid Afrika" op Nederland mei Innige relaties op turn badminton- en rugbygebied ondanks de VN resolutie over de sportieve Zuid-Afrika- boycot weet wat er te wachten staat TENNIS Arthur Aahe. eerder uitgeroepen tot tennisser van het Jaar, Is door deze ver kiezing 7500 dollar oftewel zo n 19 000 gulden rijker geworden. VOLLEYBAL - Dameskamplorn VC Heer len heeft In Eupen de nationale Belgische formatie met 1-3 (12-15, 11-15 15—10 en 7—151 verslagen

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9