r aans proces loopt t op scheldpartij links durft Sadat nog iet af te schrijven f/erheidspersoneel ankrijk staakte „Rhodesië voert oorlog" Opnieuw muiterij in Libanees leger icieren wekken woede van collega's Jackson met keppeltje Mozambique in telegram aan VN: Wijzigingen in Chileense regering Nieuwe botsingen in door Israël bezette gebieden Zuidafrikanen vervalsten nieuws voor Wereldomroep Aanslag op Syrische ambassade in Parijs KWAF BDAG 10 MAART 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 beho« v<y [ID (UPI, Reuter, AP) Het proces tegen negen Spaanse officieren is gisteren geëindigd met Suf vi «dent. Rechtse militairen op de publieke tribune riepen beledigingen naar de verdachten en ie toei zel,s een familielid van één van de aangeklaagde officieren aan. ck is b ldtr imoer in de rechtzaal in een e ten£ een flink eind buiten Madrid, toen de verdachten gele- d kregen voor een laatste ver- Acht van de negen officieren, Irecht staan omdat zij lid zijn >en democratische beweging, tudentfc het hele proces gezwegen, aan h$an het slot van de zitting wil- vond le negen een verklaring afleg- ter op ot zichtbare ergernis van hun lt paü i's op de publieke tribune. Alle apeutjontkenden lid te zijn van een ke partij en verklaarden dat zij van plan waren geweest een Eéfl IG6T te organiseren. ;ident van het militaire tribu- lat het negental moet berech- lerbrak de verdachten enkele om hen er op te wijzen dat zij 2030 >oIitieke verklaringen mochten celijk. te actie voor loonsverhoging undii hee ur ge waart lande eert. 1 and *|f^ uwe rrijze *h. St< afleggen. De scheldpartij begon tij dens de verklaring van kapitein Ma nuel Fernandez. Hij zei onder meer: „Ik beschouw de Spaanse staat als een democratisch kader dat de rech ten van de mens garandeert." Zijn collega's begonnen te joelen en schreeuwden: „Varken" en „Gooi hem er uit." De president dreigde daarop de zaal te ontruimen. Tegen kapitein Fernandez is acht jaar ge vangenisstraf geëist. Kapitein José Fortes zei dat hij zich verzette tegen één alles overheersen de leer binnen het leger. Tegen hem is zes jaar geëist. De zwaarste straf (twaalf jaar) is geëist tegen kapitein Fermin Ibarra. Ook hij begon zijn laatste woord over democratie en mensenrechten. De president herinnerde eraan dat de verdachte alleen over de gang van zaken tijdens het proces mocht spre ken. Kapitein Ibarra ging daarop zwijgend zitten. Alle negen officieren zijn lid van de Militaire Democratische Unie. een beweging van enkele honderden le den die de democratisering vanuit het leger wil democratiseren. Zij zijn tijdens het proces door de openbare aanklager beschuldigd van sa menzwering om rebellie op te zetten. De verdachten hebben maanden lang in voorarrest gezeten. Zij heb ben er over geklaagd slecht behan deld te zijn tijdens hun gevan genschap. Regelmatig waren zij het mikpunt van de spot van hun colle ga's. Nog deze week zuilen zij hun vonnissen horen. Vader bij zoon Don Juan de Bourbon heeft gisteren in Madrid een bezoek gebracht aan zijn zoon, de Spaanse koning Juan Carlos. Don Juan heeft nog nooit afstand gedaan van zijn aanspraken op de Spaanse troon. Hij was gerui me tijd niet in de Spaanse hoofdstad geweest. Vorig jaar werd Don Juan de toegang tot Spanje ontzegd door generaal Franco, omdat hij zich weer eens openlijk had uitgesproken te gen de de regeling die Franco voor zijn eigen opvolging als Spaans staatshoofd had opgesteld. Het be- ■meen §ebo JS (UPI, Reuter) Ruim drie miljoen Fransen (ambten- m. »n ander personeel van overheidsbedrijven) hebben gisteren zoek van de koning gaf nieuw voed- >uw akt. Met hun 24-uursstaking wilden zij kracht bij zetten aan sel aan de geruchten dat Don Juan ooneisen, die veel verder gaan dan de voorstellen van de y^^ljifaïnspraken ing. - Bn pred fdsi linds nden iking betekende dat gisteren de scholen en universiteiten bleven, dat er geen post werd t vaijd dat de vuilnis niet werd op- d, dat sociale diensten en ar- ureaus gesloten bleven en dat in lfl einverkeer ernstig werd ontre- Dat bracht veel Fransen wel ingerief, maar echte chaos ont- er niet. Zo bleef in Parijs de rijden zodat het verkeer vrij lal kon worden afgewikkeld. X stu cht. luidzi werk: hij üj zie rdanj chijnlijk zal het metro- el maandag voor 24 uur het neerleggen. ubeweging personeel van andere vitale z hefen- zoals de sas- en elektrici- Vdrijven, onderbraken het werk :n enkele malen voor een korte le. De rest van deze week zullen ,ooriK)r6aan met dergelijke acties. spr mee komt de gas- en elektrici- t jjj, oonziening niet direct in gevaar. een enaren en overheidspersoneel ot hun acties opgeroepen door laan ee belangrijkste vakbonden in ntra a-ijk, de communistische CGT socialistische CFDT, die radi caler is dan de Franse socialistische pertij. De minder linkse bonden en de christelijke vakbeweging deden niet mee aan de acties. Inzet van de acties zijn de loonsver hogingen waarover ieder jaar in het voorjaar wordt beslist. Daardoor ont staat er in deze tijd van het jaar ook meestal enige arbeidsonrust in Frankrijk. De Franse regering wil haar personeel loonsverhogingen toestaan die ongeveer overeen ko men met de stijging van de kosten van levensonderhoud. Zij gaat daar bij uit van een inflatie van ruim 9,5 procent per jaar. De bonden vinden dat te weinig om de mensen te kun nen garanderen dat zij er in koopkracht niet op achteruit zullen gaan. Zij komen met eisen die oplo pen tot loonsverhogingen van ruim veertien procent. De bonden organiseerden gisteren ook een betoging in Parijs, waaraan naar schatting zo'n 40.000 mensen hebben deelgenomen. De stakingen en de betogingen zijn voor de linkse vakbeweging niet alleen maar loon- acties. De stakingen zijn tevens be doeld als demonstratie van macht tegenover de regering van Giscard d'Estaing. Ongeveer tienduizend arbeiders na men gisteren deel aan een demon stratieve bijeenkomst in de Bas- kische stad Basauri. Daar kwam maandag een achttienjarige jongen om het leven bij een botsing tussen politie en betogende stakers. De be togers verzamelden zich gisteren rondom een leeg zwembad. Vanaf omringende heuvels keken leden van de Guardia Givil toe. Er werd niet ingegrepen. De inwoners van Basauri werden opgeroepen niet aan het werk te gaan zolang de politie geen verantwoording heeft afgelegd voor de schietpartij van maandag. In de rest van Baskenland hebben gis teren de meeste arbeiders het werk hervat nadat zij maandag massaal hadden deel genomen aan de pro teststaking. In de havenstad Bilbao bleven enkele grote fabrieken giste ren gesloten omdat de arbeiders hun actie van maandag voortzetten, nu echter om hun looneisen kracht bij te zetten. Volgens (illegale) vakbondskringen zijn er maandag in Baskenland on geveer honderd mensen gearres teerd. De meesten van hen zaten gisteren nog vast. In de nabijheid van Valencia (zuld- oost-Spanje) heeft een lid van de Guardia Civil gisteren een man ge dood in een trein. Volgens de agent had de man hem aangevallen. De Amerikaanse senator Henry Jackson bereidt zich hier voor op een toespraak die hij hield in een synagoge in de staat Florida. Jackson was de afgelopen dagen als presidentskandidaat op verkiezings pad in Florida, waar gisteren voorverkiezingen werden gehouden. Jackson is één van de belangrijkste kandidaten bij de Democraten, maar zal in het zuidelijke Florida waarschijnlijk niet kunnen winnen, omdat gouverneur George Wallace hier bij de Democraten nog steeds zeer populair is. Bij de Republikeinen maakt president Ford een goede kans zijn uitdager Ronald Reagan hier in het zuiden te verslaan. Volgens de laatste opiniepeilingen ligt Reagan duidelijk achter. De uitslagen komen in de loop van vandaag pas binnen als gevolg van het tijdverschil tussen de Verenigde Staten en Europa. NEW YORK (UPI, Reuter) De president van Mozambique, Samora Machel, heeft Rhodesië beschuldigd „een ware agressie-oorlog" tegen zijn land te hebben ontketend. Hij deed deze beschuldiging in een gisteren gepubliceerd telegram aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Kurt Waldheim. In zijn boodschap aan Waldheim zegt Machel dat „racistische (Rhode- sische) troepen met luchtsteun de dorpen Pafoeri en Mavoee zijn bin nengevallen en bejaarden en kinde ren, mannen en vrouwen hebben ver moord". Volgens Machel vond deze „nieuwe zet in zijn (Rhodesië's) mis dadige campagne" plaats in de nacht van 23 februari. Machel deed een beroep op Waldheim „de noodzakelijke stappen bij lidstaten van de Verenigde Naties te ondernemen om ons land, dat het slachtoffer van racistische agressie is, te steunen". Waarnemers bij de Verenigde Naties vermoeden dat om een zitting van de Veiligheidsraad zal worden gevraagd. Meerderheidsregering Ondertussen heeft bisschop Abel Moezorewa, de leider van de radicale vleugel van het Afrikaanse Nationaal Congres, (ANC), in een vraaggesprek verklaard dat hij zijn activiteiten zou staken indien Josjoew Nkomo, leider van de gematigde vleugel van het ANC, in de huidige onderhandelin gen met premier Smith van Rhodesië een akkoord bereikt over de vorming van een meerderheidsregering in dat land. De bisschop zei dat hij iedereen zou steunen die voor een meerder heidsregering in Rhodesië is. Moezo rewa twijfelt er echter aan of de hui dige constitutionele besprekingen tussen Smith en Nkomo enig resul taat zullen hebben In het vraaggesprek deed de bisschop een beroep op de blanke Rhodesiërs blijk te geven van „ge zond verstand" en mogelijkheden te scheppen voor een vreedzame rege ling van het constitutionele conflict in Rhodesië. SANTIAGO (Reuter. ANP) —Gene raal Pinochet, president van Chili, heeft gisteren enkele wijzigingen in zijn kabinet bekend gemaakt. Het zijn de derde kabinetswijzigingen sinds de Junta bij een bloedige staatsgreep in 1973 de macht van wijlen president Allende overnam. De 37-jarige advocaat Sergio Fer nandez vervangt luchtmacht gene raal Estrada als minister van arbeid, terwijl de luchtmachtgeneraal Mat- tehei en Vargas respectievelijk de portefeuilles van volksgezondheid en transport op zich hebben genomen. De ontslagbrieven van veertien an dere ministers werden niet aanv aard. Vorige week had hét gehele Chileense kabinet ontslag genomen om Pinochet in staat te stellen „en kele ministeriële aanpassingen" uit te voeren. Ondertussen heeft het Europese par lement geweigerd de EEG minister raad en de Europese commissie te vragen, bij de Chileense autoriteiten stappen te ondernemen ten behoeve van de politieke gevangenen, die op 22 maart voor een krijgsraad in Chili moeten verschijnen. Onder hen be vindt zich de leider van de commu nisten Luis Corvalan. Een dergelijk verzoek was in het Europees parle ment ingediend. NABLOES (UPI) - Gisteren is het opnieuw tot botsingen gekomen tus sen demonstrerende Palestijnen en de Israëlische grenspolitie in Na bloes en andere steden op de door Israël bezette westelijke Jordaan- oever. Gedurende een groot deel van de dag gisteren waren de winkels en scholen in Nabloes gesloten. De de monstraties volgden op eerdere be schuldigingen van de Palestijnen dat Israëlische soldaten tijdens het afgelopen weekeinde een Arabische school zouden zijn binnengedrongen en enkele studenten in elkaar gesla gen zouden hebben. Reeds meer dan een maand demon streren op de westelijke Jordaanoe- ver tegen de uitspraak van een rech ter in Jeruzalem dat Joden op de Tempelberg in die stad mogen bid den. Het uit protest tegen deze uit spraak afgetreden gemeentebestuur van Nabloes, heeft verklaard niet met de Israëlische autoriteiten te zullen samenwerken tot dat de rech terlijke uitspraak is ingetrokken. Voorzitter Europees parlement herkozen STRAATSBURG (ANP) De Fran- se socialist Georges Spenale is in Straatsburg herkozen als voorzitter van het Europese parlement. Ook de elf vice-voorzitters van het parle ment. onder wie het Tweede Kamer lid Cees Berkhouwer, werden dins dagochtend in hun functies beves tigd. Twee Nederlanders werden tot commissievoorzitters gekozen: het Tweede Kamerlid Arie van der Hek (Soc.) tot voorzitter van de econo mische commissie, en het Tweede Kamerlid Frans van der Gun (Chr. Dem.) tot voorzitter van de sociale commissie. BEIROET (AP, UPI, Reuter) Opnieuw zijn volgens de Libanese premier Rasjid Karami moslemse soldaten van het Libanese leger naar het „Libanese Arabische Leger" overgelopen. Terwijl Karami geen aantallen bekend maakte, noemde de radiozender van de rechtse Falangisten een aantal van driehonderd. dit moment geen alternatief voor president a zijn huiverig ten aanzien van de toekomst van Egypte. Wij zijn bang dat door het voortrekken steg de rechtse krachten door Sadat de economische crisis in Egypte de bouw van een werkelijke Op ocratie in de weg zal staan. De begunstiging van de rechtse krachten nu al door Sadat, die de ie H talisten in dit land wil gaan vertegenwoordigen bewijst dit eigenlijk al." Met deze woorden gaf >m vooraanstannde Egtptische marxist zijn visie op de politieke liberalisatie-maatregelen van n' ident Sadat. Hem liggen, net als vele anderen de willekeurige arrestaties en martelingen uit de van Nasser nog vers in het geheugen. heeft Sadat veel van zijn aan- ook onder de Egyptische marx- te danken aan het feit dat hij toond heeft niet zonder meer tijl van regeren van wijlen presi- Nasser te willen voortzetten. In itelling tot Nasser die beslissin- 'olledig zelfstandig nam en voor instituties van de staat slechts knikkers dienden, heeft Sadat als een man ontpopt, die zijn lingen tenminste gedeeltelijk, tekent vermoedelijk zolang als m uitkomt, wil ontlenen aan de le staatsorganen, n bijvoorbeeld onder Sadat de ;assemblée (het Egyptische par it) en het kabinet een belangrij- rol gaan spelen. Het leger heeft jolitieke invloed ingeboet, wat Sadat een van de verklaringen is het militaire succes van de itenaren in de Oktoberoorlog. iet gewone volk is Sadat vooral ld omdat hij Nassers geheime (ten heeft ontmanteld en omdat Is in 1971 een algemene am- voor de politieke gevangen uit ;eringsperiode van Nasser heeft :ondigd. Zelfs ballingen, beho- tot het „ancien régime" moch- •nder Sadat naar Egypte terug- cht und Nebel I de amnestie en de afschaffing |de „Nacht und Nebel" praktijken ypte luidde Sadat „het tijdperk door James Oorsey zelfde geschreven. Vandaag is er een gevarieerde pers", beschreef een bui tenlandse waarnemer in Cairo mij de veranderingen. De pers speelt ook een vooraan staande rol ln de kritiek op de rege ringsperiode van Nasser. Dagelijks de individuele vrijheden.' in. Er zijn er „onthullingen" uit de Nasser- een wat grotere persvrijheid, k kent de Egyptische pers niet te- J Vroeger maakte het niet uit wel- 'irant je las. Overal stond het- periode in de kranten te vinden. De onteigeningen van grote delen van het privé kqpitaal worden openlijk veroordeeld, en in sommige kranten wordt Nasser zelfs wegens volken- moord tijdens de oorlog in de jaren zestig in Jemen veroordeeld. Toch vindt de kritiek op Nasser van officië le zijde slechts op indirecte wijze plaats. Men benadrukt dat Nasser veel goeds voor Egypte heeft gedaan, maar dat ook hij „slechts een mens was".Kenners van Egypte wijzen er op dat de anti-Nasser-campagne een typisch Egyptische campagne is. „De foto's van Nasser worden niet van de muren weggehaald, zij verweren" zeggen zij. Heikal De overgebleven Nasseristen in Egypte tonen zich verbitterd terneer geslagen door de anti-Nasser- campagne. „Laf", noemt Mohammed Heikal, weieens de hogepriester van het Nasseri8me genoemd en vertrou weling van president Nasser, „de leu gens en overdrijvingen" over Nas ser's regeringsperiode. „Ik heb de moed gehad om kritiek te spuien in aanwezigheid van Nasser zelf. Sadat werd als opvolger van Nasser door hemzelf aangewezen en hij onder streept nog altijd dat hij aan alles in de tijd van Nasser heeft deelgeno men. Waarom durft hij pas nu zijn mond open te doen?", vervolgt Hei kal. Achter de anti-Nasser-campagne zit volgens Heikal de Amerikaanse centrale inlichtingendienst CIA. „Zij pogen", zegt hij, „Nasser's nagedach tenis te vermoorden door het ver spreiden van valse berichten over hem." Voor de Nasseristen zijn de liberalisa tie maatregelen van Sadat dan ook een farce. „Dat er vandaag persvrij heid in Egypte zou bestaan is ge woonweg een leugen", zei een Nasse- ristische redakteur van een vooraan staand Egyptisch dagblad tegen mij toen ik hem er naar vroeg. „Elke middag om vijf uur krijg ik een brief je op mijn burreau, waarin mij ver teld wordt wat er morgen in de krant moet staan en waar. De democratise ring in Egypte heeft maar één ken merk. zij is anti-Nasser. De huidige premier bijvoorbeeld mag Je niet kri tiseren." Ook op Sadats plannen om politieke stromingen (de Minbars) binnen de Arabische Socialistische Unie (ASU), de Egyptische eenheidspartij, toe te staan, is nu kritiek, niet alleen van links maar ook van rechts. Zo zegt Ahmed Aboe el Fahd, die verleden jaar na twintig Jaar bal lingschap in Zwitserland naar Egyp te is teruggekeerd en nu de opvattin gen van de Egyptische kapitalisten in zijn kolom in het dagblad Al Akhbar vertolkt: „Het gaat erom dat de ASU zelf naast de communisten en de Nasseristen het grootste gevaar voor Egypte vormt. Om Egypte uit de economische moeiljkheden te halen, moeten eerst alle burgelijke vrijhe den worden hersteld." Voor hem zijn de crisis, de corruptie en de bureau cratie, kortom alle factoren, die de buitenlandse investeerders afschrik ken voor een goed deel te wijten aan het feit dat er geen onafhankelijke politieke partijen in Egypte zijn en dat nog steeds het maatschappelijk leven in Egypte door de staat wordt gecontroleerd „De gehele wereld wil Egypte graag helpen, maar het is aan Egypte om die hulp aan te nemen." Doordat Egypte niet onmiddellijk kiest voor een naar westerse voor beeld geaarde democratie meent el Fahd „dat Egypte een gouden kans voorbij laat gaan." Duistere toekomst Gezien deze kritiek en de sterke pres sie van rechts op Sadat onthouden de linkse krachten zich van rechtstreek se aanvallen op Sadat, die in hun ogen geen nationale vertegenwoordi ger is. maar probeert de belangen van bepaalde klassen, namelijk de gegoe de burger, van de Egyptische samen leving te bevorderen. Zij zien de min bars. zoals de politieke stromingen in het Arabisch worden genoemd, als een goede vervanging van politieke partijen en wijzen erop dat deze ei genlijk al sinds 1970 bestaan, maar nu officieel worden goedgekeurd. Deze goedkeuring vindt plaats door een door Sadat benoemd comité van 128 leden. Het „Comité voor de Toe- Mohommed Heikal komst van de Politieke Actie", zoals het plechtig wordt genoemd heeft tot taak om het idee van de politieke stromingen binnen de ASU te bestu deren cn om hun rol binnen de Egyp tische democratie te bepalen. Reeds veertig minbars hebben zich bij het comité aangediend. In een groots ge baar weigerde Sadat aan de eerste vergadering van het comité deel te nemen, zodat de leden zich volledig vrij-en ongedwongen tijdens de dis cussies zouden kunnen uiten. Voor links ln Egypte is het enige alternatief voor de minbars de terug keer naar een autoritair repressief regime. Toch wijzen zij erop dat in Egypte nog altijd de belangrijke be slissingen van boven af worden geno men. Zij halen als voorbeeld hiervoor aan dat, ofschoon de helft van de afgevaardigden in het Volksas semblee arbeiders en boeren dienen te zijn, dit niet het geval is. De huidige fase van liberalisering be tekent voor de linkse krachten een mogelijkheid om een alternatief te kunnen opbouwen. Want diep in hun hart staat het voor hen vast dat de „open deuren" politiek in haar huidi ge opzet een mislukking zal zijn en wat daarna komt is volkomen duister Eerder deze week hadden deserteurs, die zich bij het opstandelingenleger hadden aangesloten het in het zuiden van het land gelegen dorp Rasjaja en een artilleriestelling langs de Israë lische grens bezet. Rasjaja ligt bij een van de voornaamste wegen waar langs Palestijnse guerrillastrijders vanuit Syriëy worden bevoorraad. Karami waarschuwde dat deze solda- tenactie de toestand in Libanon slechts kan verergeren. Hij zei verder tegen een verandering te zijn van de Angola Comité: Van een verslaggever DEN HAAG De berichtgeving over Angola in uitzendingen voor Zuid-Afrika zijn door twee Zuld- afrikaanse medewerkers van de We reldomroep bewust vervalst. Aldus een beschuldiging van het Angola Comité. De heer J. W. Acda, directeur van de Wereldomroep zegt dat van verval sing geen sprake is. maar geeft toe, dat de medewerkers „af en toe een beetje gepeuterd" hebben aan de berichtgeving. Hij kan ook meede len. dat een van de medewerkers eind 1975 de Wereldomroep heeft verlaten en dat de andere binnen kort vertrekt. Bij de Wereldomroep is sindsdien een dubbele controle ingesteld, die moet voorkomen dat nieuwslezers of commentatoren za ken verdraaien. Sletze Bosgra van het Angola Comi té licht toe dat hij drie maanden de teksten van de twee Zuidafrikanen heeft vergeleken met het eigenlijke nieuws van de Wereldomroep en dat er duidelijk sprake is van vervalsing. Zo is ln november en december de inmenging van Zuldafrlkaanse troe pen in Angola verzwegen, terwijl ln de oorspronkelijke teksten van de Wereldomroep daarover wel werd ge sproken. Alleen werd het woord „huurlingen" gebruikt Volgens Bosgra gebeurde dit omdat de kran ten in Zuid-Afrika niet over deze zaak mochten schrijven. Getuige advertenties in dagbladen zoekt de Wereldomroep nu naar Ne derlanders die de Zuldafrikaanse taal machtig zijn om moeilijkheden ln de toekomst te voorkomen. huidige status van het Libanese leger dat geleld wordt door christelijke of ficieren, terwijl de manschappen evenredig van de moslemse en chris telijke bevolkingsgroepen van Liba non afkomstig zijn „omdat het leger de nationale eenheid vertegenwoor digt". Oplossing Een Libanese legerwoordvoerder heeft bekend gemaakt dat het Liba nese opperbevel versterkingen naar het zuiden heeft gestuurd om nog meer muiterijen te voorkomen. Een door Syriërs geleide commissie, die toezicht houdt op het nu al 47 dagen oude bestand in Libanon, heeft eve neens een delegatie naar het zuiden gestuurd om over een vreedzame op lossing van de bezetting van de basis te onderhandelen. Gisteren kwamen de Syrische minis ter van buitenlandse zaken Khad- dam en de 8yrische luchtmachtchef Jamil naar Beiroet voor overleg met het Libanese staatshoofd Franjleh. De Syriërs hadden ook een ontmoe ting met de leider van de Schi'itische moslems, Moussa Sadr. Eerder verklaarde Franjieh dat de actie van de muiters Israël een aan leiding zou kunnen geven om Zuid- Libanon binnen te trekken. Eén van de officieren van het opstandelingen- leger had verklaard dat de muiters niet tegen Libanon willen vechten maar Libanon tegen Israël willen ver dedigen. PARIJS (DPA, UPI) Onbeken den hebben maandagnacht enkele benzinebommen gegooid naar de Sy rische ambassade in Parijs. De scha de bleef beperkt doordat de brandweer de brand snel kon blussen. De Syrische ambassadeur Ahmed Abdel Karlm bracht de aanslag in verband met muurkranten in de Franse hoofdstad, waarin een organi satie die zich de „Strijdende Joodse Jeugd" noemt 8yrië veroordeeld van wege de onderdrukking van de Joden in dat land. Zo stond op een van de opgehangen posters in Parijs te le zen: „Welkom aan de 8yrische slager". Het tijdstip van deze actie houdt vermoedelijk verband met het be zoek van de Syrische president Assad aan Frankrijk dat op 15 maart begint.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7