Plannen uitgewerkt voor recreatiecentrum aan Seinpoststraat Veilinghamer velt Seinpost Kloosterkerk moet Den Haag nieuwe dingen laten horen KORT Oegstgeest neemt deel aan recreatieschap Sporthal, zwembad, vergaderruimte en restaurant Or. Albert van den Heuvel: Uit de wereld van deBonneterie: G. H. van de Wege, directeur GAB- Leiden overleden Jurriaan Kokstraat moet veiliger, zegt Haags raadslid Jubilerend warenhuis verrast tehuizen Noord-Zuidhollands Plassengebied Geluidshinder op Ypenburg eerder minder dan meer Yoor gedupeerden fietsroute nog geen „schadeplan" Raadslid: mobilofoons in taxi's zo spoedig mogelijk aanbrengen ::p 5.J 1 Jersey a la Max Heymans. WOENSDAG 10 MAART 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN Het nieuwe sport- en recreatiecentrum aan de Seinpoststraat in Schevenin- gen moet plaats bieden aan onder meer een sporthal, een zwembad, vergaderruimte en een restaurant. De beste plaats voor het centrum is het terrein tussen wijkcentrum „Het Balkengat" en het nieuwe bejaardencentrum „De Thuishaven", dat op de hoek van de Seinpoststraat en de Neptunusstraat wordt gebouwd. Dit Is de mening van de projectgroep werkgroep, die vorig Jaar door het Seinpoststraat. een ambtelijke Haagse college van b. en w. werd DEN HAAG „De Kloosterkerk heeft een fonds nodig om Den Haag (niet alleen kerkelijk) in staat te stellen nieuwe dingen en verhalen te horen." Dit zei dr. Albert van den Heuvel, secretaris-generaal van de Neder lands hervormde kerk, in het ka der van de preekcyclus „De ge meente van de toekomst" in deze 55-Jarige kerk. „Als dit een huis Vfin hoop, van nieuwsgierigheid en risico is, dan mogen hier alle heilige koeien wor den uitgelachen; dan worden hier Jongens en meisjes (van 8 tot 80 Jaar) gekweekt die luidkeels roe pen dat de keizer helemaal geen kleren aan heeft. Alle experimen ten. progressieve en conservatieve (en de laatste zijn soms moeilijker dan de eersten) mogen dan wor den doorverteld en hier plaatsvin den," aldus dr. Van den Heuvel. In dit verband deed hij de sugges tie bijvoorbeeld Beyers Naudé in de Kloosterkerk op de kansel te zetten, Helder Camara, de eco noom Schumacher en de gerefor meerde theoloog Wiersinga. „Na ze te hebben laten praten," meent Van den Heuvel, „gaan we met ze iq de clinch, want naar de toe komst worden we een mondige gemeente." Supermarkt De secretaris-generaal gaf de Dui noordgemeente in zijn preek ver der de overweging mee wat de Kloosterkerk te doen staat als ze een „supermarkt van liefde" wil zijn. Volgens hem betekent dit het volgende: een kerk waar je veel kunt krijgen in kleine pakjes. „In dat geval is er een gehandicap tenprogramma nodig, een Amnes- ty-werkgroep, en dan mogen al licht de Islamieten de kerk gebrui ken om er hun gebeden te zeggen; de Marokkanen mogen er een vrij plaats vinden." Dr. Van den Heuvel: „Als de Kloosterkerk besluit een ge meenschap van beschikbaarheid te zijn heeft ze de toekomst al ingenomen. De zwakken zitten op de troon, maar de sterken zijn er even welkom. De machtigen en de rijken worden er niet gediscrimi neerd. Want onze maatschappij maakt wel vele zwakken wanho pig, maar maakt ook vele rijken eenzaam." Eerder spraken ds. Nico Bouhuijs, prof. dr. C. A. van Peursen en dr. F. Boerwinkel in de cyclus van de Kloosterkerk. Gisteravond heeft een ge spreksgroep zich beziggehouden met de suggesties van dr. Van den Heuvel. Taak van dit team is concrete voorstellen met betrek king tot nieuwe activiteiten in de Kloosterkerk voor te leggen aan de gemeenteleden. De suggesties van dr. Van den Heuvel zijn eerder reeds positief door de gemeente ontvangen en als „zeer praktisch" en „zinvol" gewaardeerd. ADVERTENTIE ingesteld. De projectgroep meent, dat de hele strook grond tussen het Seinpostduin en het Westbroekpark een „groen karakter" moet krijgen. In het deel van Scheveningen. waar het centrum moet komen, is momen teel zeer weinig groen. Indien de raad besluit het nieuwe centrum te laten bouwen op de plaats, die de pro jectgroep aangeeft, moet een aantal school- en kindertuinen verhuizen. De nieuwe tuinen zouden, evenals een kinderboerderij, moeten komen in het gebied aan de Havenkade. nu nog een kaal terrein. De directeur van de dienst gemeenteplantsoenen voelt daar niet veel voor. maar zijn collega van school- en kindertuinen staat achter de keus van de pro jectgroep. Veel zorg Het rapport van de projectgroep is, vergezeld van de reacties van beide directeuren, gisteren naar de vier ge meenteraadscommissies gestuurd, die zich zullen buigen over de plan nen. Het terrein voor het spprt- en recreatiecentrum kan pas opgeleverd worden nadat de school- en kinder tuinen zijn verplaatst. Wat het centrum betreft: aan het uiterlijk er van zal veel zorg besteed moeten worden, met name omdat de beschik bare ruimte beperkt is. Het nieuwe bejaardencentrum „De Thuishaven" zal een fiks deel van de ruimte aan de Seinpoststraat-Neptunusstraat opslokken. Voor het parkeren van auto's en het stallen van (bromfiet sen kan ruimte gevonden worden in de Seinpoststraat zelf, nabij het Bal kengat. Besluit de raad het gebied, dat de projectgroep op het oog heeft, te kiezen, dan zou er een nieuwe projectgroep moeten komen, waarin ook de bevolking vertegenwoordigd is. In Scheveningen leeft al jaren de wens over een eigen sporthal en vooral zwembad te kunnen be schikken, en wel zo snel mogelijk. LEIDEN Op 54-jarige leeftijd is in Leiden plotseling ten gevolge van een hartaanval overleden de heer G. H. van de Wege, directeur van het plaat selijke Gewestelijk Arbeids Bureau. Hij trad 1 november 1974 in dienst van het Leidse GAB, daarvoor was hij directeur van het Gewestelijk Ar beids Bureau in Alphen aan den Rijn. Voor zijn Alphense tijd (sinds 1965) was de heer Van de Wege directeur van het GAB in Uithuizen. De overle dene hield zich vooral bezig met de problematiek rond de langdurig en moeilijke plaatsbare werklozen. Tot zijn overlijden maakte hij deel uit van de commissie van overleg ar beidsmarkt Leiden. Buiten zijn veel eisende werkkring was de heer Van de Wege o.m. actief als hoofdbe stuurslid van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie. DEN HAAG De Jurriaan Kok straat in Scheveningen moet veili ger gemaakt worden. Het autover keer moet er beperkt en afgeremd worden, wat mogelijk is omdat de functie van deze weg voor door gaand verkeer gering is. Dit zegt het Haagse gemeenteraadslid Verduyn Lunel (PPR) in vragen aan b. en w. DEN HAAG Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van deHema aan de Grote Marktstraat kregen vertegenwoordigers van verschillen de instellingen in Den Haag en om geving gistermiddag in totaal 5 vier kante meter slagroomtaart aangebo den. Het smulgenot is weggelegd voor de bewoners van Het Gulden Huis en Favente Deo in Den Haag, Steenvoorde in Rijswijk, Vliet en Burg in Voorburg en Schoorwijck in Leidschendam. Jack Versluis, loco burgemeester van Madurodam werd door de heer F. H. Ekkers. be drijfsleider van dit filiaal in Den Haag-Centrum, verrast met een ge schenk voor tweehonderd invalide kinderen, die in september a.s. op kosten van het bedrijf worden ont haald op lekkernijen in het restau rant. De Hema. die nu 126 filialen in ons land heeft, ontstond destijds uit het brein van een nijvere mid denstander, die het idee kreeg om het principe van de eenheidsprijzen te gaan hanteren. Het bedrijf, een doch ter van Bijenkorf-Beheer BV is onge kend populair bij de bevolking. Uit marktonderzoeken is nl. gebleken dat de Hema de grootste banketbak ker is en bijv. 65 procent van de totale rookworst-omzet in handen heeft. 87 procent van de bevolking koopt wel eens in het winkelwaren huis. waarvan de helft minstens één keer per maand. De Hema's in de Haagse regio trekken per jaar zo'n 1,3-1,4 miljoen klanten. Het halve eeuwfeest wordt mede door de overige filialen in de Haagse regio gevierd, o.a. met een voor- deelprijzen-actie. Van een medewerker OEGSTGEEST De commissie Intergemeentelijke zaken heeft zich positief uitgesproken over deelname van de gemeente Oegstgeest in een te vormen recreatieschap van ongekende omvang. jaar als een overbruggingsperiode. Later zou daadwerkelijk met de uit voering van noodzakelijke wa terstaatswerken in het gebied moe ten worden begonnen. Het recreatieschap Noord- Zuidhollands Plassengebied zal zich uitstrekken over een werkterrein van Amsterdam tot Leiden, met de ge meente Alphen aan den Rijn als oos telijke begrenzing. Binnen twee Jaar hopen de deelnemende gemeenten in het recreatieschap tot een basisrege- Vaarkaart ling te komen. Allang leeft de ge- dachte, ook in Oegstgeest, dat aan recreatiewater gelegen gemeenten niet langer de toenemende stroom recreatie-zoekenden, met alle proble men vandien, kunnen verwerken. De stuurgroep van deskundigen die een rapport heeft opgesteld over het recreatieschap komt op 15 maart in het gemeentehuis van Aalsmeer bij een om met vertegenwoordigers van 19 deelnemende gemeenten over de aanbevelingen te discussiëren. De stuurgroep ziet de komende twee Deelnemers aan de regeling voor het recreatieschap zullen ook die ge meenten zijn die, ondanks dat ze niet aan meren en plassen gelegen zijn, toch een stroom recreanten leveren. Het raadslid Van Veen (CDA) had daar moeite mee. Hij kwam met de suggestie de watersporters in het be zit te stellen van een speciale vaar kaart. Ook zei hij iets te voelen voor de instelling van een contribu antschap. In deze vorm zou men op aangepaste wijze een bijdrage aan het schap kunnen leveren. RIJSWIJK De geluidsoverlast, die het vliegveld Ypenburg veroorzaakt, zal in de toekomst eerder geringer worden dan toenemen. Dit zeggen b. en w. van Rijswijk in antwoord op vragen van het raadslid Brandsen (PvdA), die vreesde, dat de eindmon tage, van F-16 straaljagers motortes- ten en testvluchten, en daarmee veel lawaai, met zich mee zal brengen. Het is nog niet zeker of die eindmontage inderdaad zal gebeuren op Ypen burg, maar mocht dat zo zijn, dan zullen andere lawaai-veroorzakende werkzaamheden verminderen of zelfs eindigen. B. en w. zouden de bestemming van een groot deel van het vliegveld als recreatiegebied toejuichen, zo schrijven zij. „Inmiddels is echter ge bleken, dat de kans op een andere bestemming uiterst gering is." Bo vendien, zeggen zij, verdient het as pect van de werkgelegenheid bijzon dere aandacht: de bedrijven op het vliegveld bieden werk aan 750 men sen. „Het is duidelijk, dat daarmee niet lichtvaardig omgesprongen mag worden. Wij kunnen nu nog niet aan geven of, en zo ja, wanneer wij voor stellen doen voor het wijzigen van de bestemming van de betrokken ter reinen." DEN HAAG De gemeente Den Haag is niet van plan al een regeling tot schadevergoeding te treffen, die ten goede komt aan winkeliers langs de nieuwe fietsroute tussen de wijken Waldeck en Mariahoeve. De Kamer van Koophandel heeft gevraagd om zo'n regeling ten behoeve van bedrij ven, die als gevolg van de fietsroute te maken krijgen met omzetdalingen. Gevreesd wordt namelijk, dat de aanleg van de zgn. demonstratie fietsroute de bereikbaarheid van een aantal bedrijven zal verminderen. B. en w. achten het niet mogelijk vóóraf (dwz. voor de aanleg van de fietsrou te) een regeling te ontwerpen. DEN HAAG De plaatsing van mobilofoons in taxi's is een eerste vereiste voor de veiligheid van de chauffeurs. Daarom moeten de taxi's in Den Haag zo snel mogelijk voorzien worden van mobilofoons. Dit zegt het Haagse gemeente raadslid B. Bol in schriftelijke vragen aan b. en w. van Den Haag. „Waarom is in Den Haag een groot aantal taxi's niet voorzien van een mobilofoon, terwijl volgens mededelingen van de minister-president in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht de taxi's wel een mobilofoon hebben, op een enkele uitzondering na?" zo vraagt het raadslid. „Wanneer en op welke wijze kan die achterstand van Haagse taxi's worden ingehaald?" De heer Bol vraagt verder, of b. en w. het eens zijn met de uitspraak van premier Den Uyl, dat de lokale overheid verantwoordelijk is voor het treffen van de best mogelijke veiligheidsmaatrege len. Het raadslid vraagt van b. en w. de bereidheid „de onverantwoord grote risico's, die taxichauffeurs nu lopen, te helpen verminderen." De heer Ból verwacht, dat b. en w. hem op de kortst mogelijke termijn zullen antwoorden. TROUW/KW Af Gezinsvervangei B. en w. van Den Haag principe akkoord met de van de Stichting „Haags voor het Gebrekkige oprichting van een gezins gend tehuis voor lichame handlcapte Jongeren. In en omgeving bestaat behot een dergelijk tehuis voor >j maal 15 kinderen, aldus ting. Door aanpassing aantal woningen in de toek ge wijk Nieuw Waldeck is h gelijk zo'n tehuis zonder grL,, vesteringen op korte tem e gebruik te nemen. Gekkentheater In de mensa van de student n eniglng Augustinus aan h$a penburg treedt vanavond den het Gekkentheater oplot toneelgroep bestaat uit pati 's oud-patiënten en therapeut* het psychotherapeutisch centrum in Amsterdam. DJ duktie is bedoeld om te latend dat „gek zijn dichterbij is denkt" en de vaak zeer aut scheidslijnen tussen patiëi stafleden van een psychl ziekenhuis aan de kaak te De avond begint om 20.3 voor iedereen toegankelijk Behoud Die Haghe, geschiedkundig eniging te Den Haag, hee Haags gemeentebestuur gei op de slechte staat, waart drietal monumentale pande de Prinsengracht verkeert, bouwen staan aan de rand bouwput, waar het nieuwe huis Westeinde zal verrijze vereniging vraagt de gemeen voor te zorgen dat de gebo j niet verder verwaarloosd wc De gebouwen behoeven ni wijken voor de nieuwbouw, Die Haghe. Ds. Stegenga Op 15 maart zal ds. A. Th. St< t ga, ziekenhuispredikant vang, Diaconessenziekènhuls Bro te Den Haag, 40 Jaar predl zijn. Ds. Stegenga, die in 19 e Zwartsluis werd geboren, stu de theologie in Utrecht, eerste gemeente was Zuldzi waar hij van 1936-1940 werka was. In 1940 vertrok hij Arnhem. In 1949 werd hij zie huispredikant te Amsterdam n 1954, toen hij in de hoofdsta i woon predikant werd. Sinds is ds. Stegenga verbonden Bronovo. Conservatorium B. en w. van Den Haag her besloten een bouwvergunniir te geven voor de nieuwbouw^ het Conservatorium, al was d(° meenteraadscommissie voor sontwikkeling slecht te spn 1 over de plaats waar het ni«1 gebouw moet komen: op een rein aan de Juliana van berglaan-Prinses Beatrixlaan bij station Den Haag Centra 1 En dan nog dit: De toneelgroep Proloog si donderdag 11 maart in het Ha Jongerencentrum Paard van 1 het stuk „Chili". Aanvang uur. Donderdag 11 maart w om 20 uur in het Oude en Ni< Gasthuis te Delft een open voorlichtingsavond gegeven behoeve van het bevolklngsoi zoek naar baarmoederhals borstklierkanker. Op doi dag 18 maart zal een groep Ha conservatoriumleerllngen in Openbare Bibliotheek aan Haagse Bllderdljkstraat om 2 uur een demonstratie van slag kinstrumenten geven. Op derdag 11 maart wordt in de H se Kloosterkerk wederom pauzebijeenkomst gehouden, wel van 12.55 tot 13.10 Spreekster is mevrouw I. M. ser-Schroot, organist is Gei Akkerhuis. Zomermode van wollen jersey: elegante mantel met iets uitlopende mouwen, die zich uitstekend lenen voor sportief omslaan. Te dragen met of zonder bindceintuur. Verkrijgbaar in een reeks van kleuren. Prijs f 398,- Deze en andere door Max Heymans ontv, o - modellen vindt u op het Haagse Buitenhof. Bij de Bonneterie Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN Precies om twee uur gistermiddag startte in de voormalige bioscoopzaal van het Seinpostgebouw in Sche veningen de openbare verkoping van de inboedel van dit voor de badplaats zo typische pand. De veilinghamer werd zoals zo langzamerhand gebruikelijk is bij het sluiten van roemruchte horeca- panden bediend door veilingmees ter Nico de Koogel uit Zeist. Een man die de uiterst volle zaal, gevuld met vooral horecamensen, zeer bekwaam wist te bespelen: „Die meneer daar achterin de zaal, zit je nu te bieden of naar me te wuiven?" Er stonden totaal zo'n 2200 stukken in de catalogus van de Seinpost verkoping variërend van schilder stukken en koffiezetapparaten tot keukengerei en een compleet wijnproeflokaal. Zo ging de dansvloer uit het restau rant weg voor een bedrag van 1200 uuidcu. xoegezegd werd dat hij ge makkelijk te verwijderen is en dat de koperen rand erbij meegenomen raag worden. Vóór de veiling is er een drietal kijk dagen geweest waarin het, meeste, maar drie Jaar gebruikte, interieur van het restaurant, de bistro en de Camel-club bekeken, beklopt en ge taxeerd kon worden. Voor de aanvang van de veiling werd vooral van souvenirjagers veel be langstelling verwacht voor de verza meling wijnen van het restaurant. Met de sloop van het Seinpostge- Lcmr, cli: vooral vanaf zee een mar kant punt in de bebouwing langs de Schevenlngse kust vormt, wordt bin nenkort begonnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6