l\ Josephine van Gasteren geridderd bij jubileum „E Solotoneel: Juffrouw Margreet Carlos Lopez wint Cross des Nations Kjel Johansson wint tafeltennistitel Anton Rooskens (69) overleden Belangstelling voor Nederlandse film verdubbelde „Ski-rijdster" veroordeeld FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 1 MAART 1976 TROUW/KWARTET MAA door André Rutten AMSTELVEEN Josephine van Gasteren is zaterdagavond in het Cultureel Centrum, waar zij bijna naast woont, gehuldigd omdat zij veertig jaar toneel speelt en actief met toneel bezig is. De huldiging von Josephine van Gasteren Dat gebeurde na de première van haar nieuwe voorstelling. ..Juffrouw Margreet" van de jonge Braziliaanse schrijver Roberto Athayde. Zij is daarin een lerares, die haar klas (de zaal) twe uur l®n.1 P«rsonnage ontstaat, les geeft, onderbroken door een pauze. De huldigende toespraken Niet grappig kaar lopen, zodat er een zeer ambiva- voegden daar nog een ruim derde uur aan toe. De jonge burgemeester, jhr. drs. P A. C. Beelaarts van Blokland, onthulde daarbij een portret van de actrice, dat Toon de Haas in opdracht van het gemeentebestuur geschilderd heeft en dat een plaats zal krijgen in de hal van het centrum. Josephine van Gasteren had zich niet in een rol laten schilderen, ook niet in een offi- ciërk. maar in gemakkelijke kleren, waarin zij dikwijls door Amstelveen fietst, een bloes die zij al vijf en twintig jaar heeft, en een truim van twintig jaar. Ook had de burgemees ter een lintje bij zich. de ridderorde van Oranje Nassau, haar toegekend door koningin Juliana, die bovendien een persoonlijk telegram zond. zoals ook haar minister van CRM en nog vele anderen. Het toneel zag er toen uit als een fraaie bloementuin, alhoe wel er niet de tijd was geweest alle binnengekomen bloemstukken door neer te zetten. Katheder Tidens de voorstelling zag dat toneel er uit als de katheder van een klas: vooraan een tafel met steel voor Juf frouw Margeet. achteraan op een ver hoging een groot uitklapbaar school bord. Josephine van Gasteren en haar «Vlaamse) regisseur Jo Dua hadden mij tevoren al verteld over dit brok puur solotoneel, waarin vele genre s toneel in elkaar overlopen, zodat het CHEPSTOW De Portugees Carlos Lopez is zaterdag op verrassende wijze winnaar geworden van de be faamde Cross des Nations, die in Chepstow (Wales) werd gehouden. De 24-jarige bankbediende uit Lissa bon. die nooit tevoren een wedstrijd van enig belang had gewonnen, nam in de tweede van de vier rondes een voorsprong en werd niet meer ach terhaald. De 24ste plaats, die Lopez drie jaar geleden bereikte, was het beste re sultaat dat Lopez tot nu toe bij de Cross des Nations behaalde. Wel is hij Portugees recordhouder op de 5 en 10 km en werd hij derde bij de stratenwedstrijd door Sao Paulo twee jaar geleden. Lopez finishte in 34 minuten 47.8 seconden (over de 12 kmi en hij had een voorsprong van 16 seconden op de Britse runner-up Tony Simmons. Tijdens de Amerikaanse indoor atle- tiekkampioenschappen in New York zijn zaterdag weliswaar geen wereld records. maar toch zeer goede resul taten geboekt. De show werd vooral gestolen door twee niet-Amerikanen. Guy Drut uit Frankrijk en de Tanza- nlaan Filbert Bayi. Drut versloeg op de GO meter horden de complete Amerikaanse top in 7.0 sec. Deze tijd werd ook gerealiseerd door Tom Hill en W'ilie Davenport. Op de mijl bracht Bayi de op twee na beste tijd ooit op deze afstand gelopen op de klokken: 3.56.1. Zijn landgenoot Su leiman Nyambui was de snelste op de drie mijl in 13.15.0 voor de Ameri kanen Fredicks, Castanedca en Shorter. Jo Schout heeft zaterdag in Val- kenswaard de door AVV georgani seerde carnavals-atletiekcross ge wonnen. Hij was over de tien kilome ter duidelijk de sterkste in 32 minu ten en 19 seconden. Bij de dames won Carla Beurskens de cross over 3600 meter De atleet Bert Klop van de vereni- inr.g Horror uit Sneek heeft de eerste halve marathon van Hoorn gewon- HANNOVER - De Zweed Kjel Jo hansson heeft de finale herenenkel gewonnen van de open Westduitse tafeltenniskampioenschappen. De Kransen Biroeheau en Secretin zege vierden in het herendubbel. De Azia ten overheersten bij de dames: Lee Ailesa uit Zuid-Korea won het da mesenkel. In het damesdubbel ging de overwinning naar de Chinese speelsters Chang Li en Yang Ymg. In een europees-aziatische finale won dt Franse combinatie Secretin Ber- geret in het gemengd dubbelspel D< Nederlandse deelnemers kwa men niet verder dan de tweede ronde eigenlijk niet uit eop. én rol bestaat, maar uit misschien wel dertig Dat wil zeggen, dat het karakter van Juf frouw Margreet vele facetten heeft, doie op een grillige manier door el- Het is niet op grappig geschreven, noch op virtuositeit al vraagt het wel een veelzijdig acteervermogen. dat gewoonlijk virtuoos wordt ge noemd. De schrijver, die zelf in het onderwijs zit. moest daar klaarblijke lijk dolingen over kwijt, die hem hoog zaten, inder het onderwijs sec maar vooral ook in het onderwijs in samenhang met de samenleving en- met het leven. Hij doet dat uit een soort gedrevenheid, die dikwijls ver bluffend. op hoogtepunten aangrij pend. soms ook onhandig is. en ook grappige effecten bevat. Zo'n kleine twee uur lang is Josephine van Gas teren daar intensief mee bezig, een tumuluteuze vrouw, die zich door haar eigen dikwijls tegenstrijdige im pulsen laat meeslepen. In sommige fragmenten, die eerste vaond. leek er iets van innerlijke af weer tegen deze figuur aanwezig, daar. waar er iets ordinairs naar vo ren komt. Maar verder kwam alles, wat er in dit merkwaardige personna- ge leeft aan frustraties, verlangens, verwachtingen, teleurstellingen op een boeiende manier tot leven. AMSTERDAM. In Amsterdam is zaterdag op 69-jarige leeftijd overle den de kunstschilder Anton Roos kens. schoonvader van Ton Lutz. Woensdag is de crematie op West- gaarde aan de Ookmeerweg in Osdorp. Anton Rooskens werd 16 maart 1906 in het Limburgse Griendtsveen ge boren. Hij werd fijnmetaal bewerker en leraar aan een ambachtsschool. Als schilder was hij autodidact. Hij werkte als kunstenaar in het spoor van Van Gogh, Permeke en Sluijters, maar bleek na de Tweede Wereldoor log geheel anders te werken, ook wel geïnspireerd door etnografica. Hij behoorde tot de experimentelen en was medeoprichter van de Cobra groep. Anton Rooskens verkoos zich niet in het buitenland te vestigen als andere leden van de Cobra-groep maar on dernam tal van studiereizen onder andere r.aar Scandinavië en IJsland, Afrika en later vooral naar Italië. Na met vervroegd pensioen te zijn gegaan, wijdde Anton Rooskens zich geheel aan de schilderkunst. Zijn werk bevindt zich in talrijke collec ties over de gehele wereld. Volksdans De Nederlandse Volksdansvereni ging heeft in Rotterdam weer een cursus Internationale Volksdans georganiseerd. Deze cursus wordt gehouden op de donderdagavond van 8-10 uur. in het Gemeentelijk Wijkcentrum. De kosten voor deze 10-wekelijkse cursus bedragen 45 voor Nevo-leden en een rijks daalder extra voor de nietrleden. Informatie onder tel. nr. 010 - 246383. Van een verslaggever Amsterdam - De belangstelling voo Nederlandse films groeit sterk. D opbrengst van het bezoek, aan Ne derlandse bioscoopfilms is in 197 ten opzichte van 1974 verdubbeld. In 1975 bedroeg de opbrengst ruir achttien procent van de totale be drijfsomzet. tegen negen procent ii 1974. Zes films haalden de top twir tig van het jaar. Dit meldt het pro duktiefonds voor Nederlandse film: Het produktiefonds verwacht in d loop van dit jaar weer de produkti van tien hoofdfilms. Drie films zijn 5 bijna klaar: Max Havelaar' va Fons Rademakers. 'Wan Pipel' va Pim de la Parra en 'De Bloedbank van Wim Lindner. Binnenkort zulle nog zes films in produktie gaan. HELSINKI Finse skiërs die op ski's met wieltjes eronder langs de weg trainen, zijn als verkeersdeelnemer geen voet ganger. maar berijden een voertuig. Dat heeft de recht bank in het Finse Helsinki be sloten. De zaak kwam aan het rollen toen een 17-jarig Fins meisje tegen een bromfiets botste toen ze met rol-ski's aan langs de grote weg trainde. Het meis je volgde de instructies van haar coach door zoals voet gangers wordt aangeraden zich aan de kant van het tege moetkomende verkeer voort te bewegen. kunnen van maandag tot $n met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Op 14 maart zijn wij D.V. 25 jaar getrouwd Wij vieren dit met onze kin deren op 12 maart Receptie 12 maart van 7.00 tot 8.00 uur n.m. in ..Vrien- denlust" aan het Molenland nabij de R.K. Kerk te Wilms J. W. van Vliet K. van Vliet-Van der Vliet Donkercind 37 Wilms post Vinkeveen N. Met grote ontsteltenis en diepe droefheid hebben wij gehoord dat plotse ling overleden is onze enige Zuster Krijntje Jansje van Genderen- Veldhuijzen God nam haar. op Zijn tijd op. Trooste de God aller ver troostingen de kinderen en kleinkinderen. Onze Zuster heeft veel ir ons betekend. Mede namens onze kinderen Ameide: P. M. Veldhuijzen E Veldhuijzen- Muijs Hellevoetsluis: J. Veldhuijzen J. Veldhuijzen- van der Neut Onze Hemelse Vader heeft tot Zich geroepen onze innig geliefde en zorgzame Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Akke K. Deelstra weduwe van Hepke Braam eerder van Einte E. Talstra op de leeftijd van 77 jaar. Loof den Here, mijn ziel en vergeet geen ran Zijn weldaden. 's Gravenhage: E. Talstra C. Talstra-Knoester Drachten K. Talstra H. Talstra-Brouwer Harderwijk: M. Veen A. Veen-Talstra Drachten: H. Bulstra G Bulstra-Braam klein- en achterkleinkinderen Drachten. 28 februari 1976 Gelegenheid lot condoleren op dinsdagavond 2 maart van 7.30-8.00 uur. Oudeweg 23 te Drachten. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdagmid dag 3 maart oni 2 00 uur vanuit do Gereformeerde Kerk te Suawoude op de begraafplaats aldaar. Maar blij vooruitzicht dal mij streelt, ik zal. ontwaakt, uw lof ontvouwen. U in gerechtigheid aanschouwen. verzadigd met uw goddlijk beeld. Rustig is van ons heengegaan onze moeder, oma en zuster Hendrika Frederika Reuse weduwe van Jacob Sneep in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: Familie Havelaar-Sneep Amsterdam. 28 februari 1976 den Burgstraat 9 Correspondentie-adres: Melis Stokelaan 8 Uitgeest Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek dinsdag middag van 3-4 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisonderneming P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 3 maart om 12 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk. Heden nam God in Zijn Vaderhuis tot Zich onze lieve, zorgzame Moeder en Oma Rosalina Baukje de Zeeuw van der Kam in de ouderdom van 86 jaar. Zutphen. 28 februari 1976. Huize ..De Polbeek". Van Dorenborchstraat 1. Leiden: J. de Zeeuw M. H. de Zeeuw-van Doorn Zutphen: L. Aldershoff-De Zeeuw U. F. Aldershoff Zutphen: A. de Zeeuw en kleinkinderen Correspondentie-adres: Heeckerenlaan 50. Zutphen. De begrafenis zal zo de Here wil plaatsvinden op woensdag 3 maart a.s. op de Oude Begraaf plaats. Warnsveldseweg te Zutphen om 2.00 uur 's middags. Ludolf Baas is na een korte, hevige ziekte in de leeftijd van 55 jaar overleden op 28 februari 1976. Hij was lid van de raad van bestuur van ons bureau. Wij houden zijn beeld vast: robuust, sober, levens blij. direkt bij de mensen, ontwapenend. Een man om van te houden. Bestuur en medewerkers Ingenieu rsbureau Dwars. Heedcrik en Verhey. Amersfoort. De uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 3 maart 1976 om 13.30 uur in de kerk St. Franciscus Xaverius. 't Zand te Amersfoort, waarna om 15.00 uur de teraardebestelling plaats vindt op Marana- tha. Dodeweg te Amersfoort. Hiermede vervullen wij de droeve plicht u kennis te geven van het overlijden van de heer Arie Smit oprichter en voorheen directeur van ens bedrijf in de ouderdom van bijna 82 jaar. De nagedachtenis aan de overledene waarmede velen van ons gedurende een lange reeks van jaren mochten samenwerken, zul door ons steeds in hoge ere worden gehouden Directie en commissaris van A Smit .v Zns Scheepswerf b v h De Jong Ik Smit Rotterdam-IJsselmonde. 28 februari 1976 In plaats van kaarten Heden nam de Here, nog geheel onverwachts uit ons midden weg. onze lieve Man. Vader. Groot- en Overgrootvader Johannes Klein op de leeftijd van 84 jaar. 2 Tim.4 7 Apeldoorn: T. Klein-Wierenga Calitornie: T. Klein Roosendaal: T. J. Klein R. Kkin-Veenstra Apeldoorn: D. J. Klein B. KU'in-Zuidema Hilversum: J. N Klein T. Klein-Cozijnsen Californië: J. Klein T. Klein-Wouda Den Haag: H. D. van Leeuwen-Klein klein- en achterkleinkinderen Apeldoorn. 28 februari 1976 ..De Lindenhove". Loolaan 41-68 Geen bloemen Geen toespraken De begrafenis zal plaatshebben woensdag 3 maart om 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Schoerenscweg. waarna gelegenheid is tot con doleren in de aula op de begraafplaats. Vertrek van Loolaan 67 om 11.45 uur. Voor ons nog onverwacht is te Apeldoorn in Chris tus ontslapen onze geliefde Broer. Zwager en Oom Johannes Klein oud 84 jaar. echtgenoot van T. Wierenpa T. Spoclstra-KIein J. N Spoelstra en kinderen Rijswijk. 28 februari 1976 Op 28 februari 1976 i> nog onverwachts van ons heen gegaan, on/e geachte Oud-directeur, de heer Johannes Klein op de leef tl ld van 84 jaar. Namens Dircctn en Commissarissen K N V INDUSTRIE B V Op 28 februari 1976 ging van ons heen mijn aller liefste Man. onze dierbare Vader. Schoonvader. Grootvader, geliefde Broer. Zwager en Oom Hindrik Jakob Oosterhuis, arts op de leeftijd van 75 jaar. 's-Graver.hage: J. C. Oosterhuis-v. d. Hoeven Lcidschendam: B. Oosterhuis M. C. Oosterhuis-Smits Hindrik Jakob Joelle Voorschoten: M. M. Bach-Oosterhuis N. Bach Hindrik-Barteld Maximiliaan Martin Johan Sebastiaan en overige familie. 's-Gravenhage. Vlaskamp 132 Correspondentieadres: Zijdesingel 29, Leid- schendam. De crematie zal plaatsvinden in het crematorium ..Ockenburg", Ockenburghstraat. Loosduinen, Woensdag 3 maart om 3 uur. Vertrek van de rouwkamer Fred. Hendriklaan 7 om 2.30 uur. Geen bezoek aan de rouwkamer. Geen bezoek aan huis. Het Bestuur van de Nederlandse Vereniging van Docenten in Eerste Hulp bij Ongelukken geeft hierbij met groot leedwezen kennis van het overlij den van de heer H. J. Oosterhuis arts penningmeester van de vereniging. Dankbaar zijn wij voor het vele werk dat hij voor onze vereniging heeft verricht. Den Haag. 28 februari 1976 Statenlaan 81. Met droefheid vernamen wij. dat op 28 februari 1976 is overleden onze sinds kort afgetreden secre taris. de heer H. J. Oosterhuis, arts Wij zullen hem zeer zeker missen. Zijn vriendelijke benadering en innemende per soonlijkheid kunnen wij niet vergeten. Medewerkers van ..Het Oranje Kruis" Statenlaan 51. Den Haag Het Bestuur van de Koninklijke Nationale Bond voor het Reddingwezen en Eerste Hulp Bij Onge lukken ..Het Oranje Kruis", geeft hierbij met leed wezen kennis van het overlijden van de heer H. J. Oosterhuis arts van 1941 tot 1976 secretaris van Het Oranje Kruis. Bijna 50 jaar heeft hij zich met overtuiging ingezet voor het E.H.B.O.-werk. In grote dankbaarheid gedenken wij hem. Den Haag. 28 februari 1976 Statenlaan 81. en mij. hiertoe door u bereid, opnemen in Uw heerlijkheid. Psalm 73 vers 12 In dit geloof ging van ons heen mijn lieve Vrouw, onze Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Elske Evenhuis echtgenote van Albert Ruiter, weduwe van Pieter Wiersma in de ouderdom van 86 jaar. Groningen. 27 februari 1976. ..Menno Lutterhuis". Paterswoldseweg 267222 A Ruiter M. Kampen-Wiersma H. Kampen L. Wiersma T. Wiersma-Braunius Baflo: J. de Vries-Ruiter J. de Vries Winsum: G. A. Kampinga-Ruiter B. Kampinga Assen: R. Ruiter E. Ruiter-Kampinga Grijpskerk: K. Ruiter E. Ruiter-Hut klein- en achterkleinkinderen Gelegenheid tot condoleren woensdagmorgen van 10.30—11.00 uur. Dc rouwdienst zal gehouden worden a.s. woensdag om 11.00 uur in de kerkzaal van het „Menno Lutterhuis". ingang Bezettingslaan. waarna plm. 12.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de begraafplaats „Selwerderhof". ..In het huis mijns Vaders zijn vele woningen. Ik ga heen om u plaats te bereiden."' Heden in Jezus ontslapen mijn lieve Man. der kinderen zorgzame Vader en lieve Opa Johannes Vroegh op de leeftijd van 92 jaar. E. Vroegh-Exalto kinderen, kleinkinderen achterkleinkinderen Rotterdam. 27 februari 1976 De Mathenesser Bogcrt. kamer 811 Franselaan 110 Geen bloemen Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 282 hoek Claes de Vrieselaan maandag van 20 00-20.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag a.s. in genoemde rouwkamer om 12.00 uur. waarna de begraienis zal plaatsvinden op dc begraafplaats ..Oud-Kralingen". Kralingseweg 334 om ca. 12.50 Algemene kennisgeving Mijne genade is u genoeg. 2 Kor. 12:9a Heden behaagde het de Here tot Zich te nemen onze geliefde, zorgzame Vader. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Johannes Bedeker in de gezegende ouderdom van 94 jaar Schiedam: P. B.Bedeker C. Bedeker-Ketting Katwijk: H. Bedeker C. Bedeker-De Mooy J. BedekerC. Bedeker 's-Gravenhage: A. E. Hus-Bedeker P. Hus Katwijk: J. Martijn-Bedeker P. M. Martijn Rotterdam: A. A. Martijn-Bedeker W. J. Martijn Rijnsburg: P. Slingerland-Van Delft G. Slingerland klein- en achterkleinkinderen Katwijk a. Zee. 27 februari 1976 Huize „Duinrand". Nolenstraat 2 Corr. adres: H. Bedeker. Kon. Wilhelminastraat 2a. Katwijk. Rouwbezoek: a.s. dinsdagavond van 7.00-9.00 uur in de aula van Huize „Duinrand", ingang hoek Nolenstraat/Groen van Prinstererweg. De begra fenis zal plaatsvinden woensdag 3 maart a.s.. des nam. 2.30 uur op de begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk. Na een langdurige ziekte nam God tot Zich onze lieve Zuster. Schoonzuster en Tante Elizabeth Jacoba Maria Engelaan weduwe van F. van der Meer op de leeftijd van 74 jaar. 's Graven- J. Mojet-Engelaan hage: Rijswijk: N. Engelaan Waalwijk: D. Engelaan-Bogaards Rotterdam: M. Bogaards-Engelaan M. J. C. Bogaards Rijswijk: A. Engelaan Pretoria: M. Stronkhorst-Engelaan P. Stronkhorst neven en nichten Rijswi)k. 27 februari 1976 Kerklaan 115 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Honor Postremus. Emmastraat 11 te Rijswijk: bezoek dinsdag van 3.00—4.00 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden woensdag 3 maart om 2.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Sir Winston Churchilllaan te Rijswijk. Vertrek vanaf het rouwcentrum om 2.15 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6