Ajax op nieuw dieptepunt AZ'67 uit beker: verloren seizoen GO AHEAD NOG NIET IN PANIEK Eindhoven toont zich opnieuw volwaardige eredivisieploeg Michels na bekerverlies tegen PEC: ,,Het was bar en boos" TZ7E Willem II winst gestaakte wedstrijd MAANDAG 1 MAART 1976 TROUW/KWARTET ZWOLLE Alsof er een Europa Cup was gewonnen, zo vierden de spelers van PEC hun overwinning op Ajax. Ze stelden zich op in een rijtje voor de tribunes en namen zwaaiend afscheid van de toeschouwers wier carnavalsstemming enorm was gestimuleerd door de triomf van PEC Bij Ajax. dat ook vorig seizoen uit de beker was gestoten door een eerste divisieclub. Heracles, was de stem ming heel wat minder uitgelaten. Ri- nus Michels deelde de spelers onmid dellijk na de wedstrijd mee. dat er zowel vandaag als morgen een staf- training zal plaats vinden. ..Het was bar en boos Slechter dan dit kan echt niet meer'foeterde de Ajax- coach. Dieptepunt En inderdaad zakte Ajax in deze wedstrijd af naar een ver dieptepunt. Zonder Notten. om Ling de gelegen heid te geven eens negentig minuten te spelen en zonder de nog immer gepasseerde Mühren bracht Ajax er niets van terecht. Suurbier: „Ik ge loof dat er bij ons een aantal spelers rond loopt, dat op een enkele manier meer te motiveren valt En Krol: Het aantal jongens dat vervangen moet worden en waarvoor nieuwe spelers moeten worden aangetrok ken is niet meer op de vingers van één hand te tellen Suurbier en Krol waren twee spelers die dan nog enigszins recht hadden om zich te beklagen, want zij behoor den tot die kleine minderheid in het elftal, dat zich wel inzette en dat niet wegzakte naar het bedroevende peil. Piet Schrijvers was een andere Aja- cied. die tot een redelijke prestatie kwam. want als ook hij zo ongemoti veerd en ongecontroleerd had ge speeld als de meerderheid van de ploeg, had Ajax in de rust niet met 1—0 achter gestaan, maar was de score enorm opgelopen. Toch zou het nog heel anders hebben kunnen lopen als Ajax een voor sprong van 1—0 had genomen En dat heeft er ingezeten. Want na zo n klei ne twintig minuten kreeg Brokamp een goede kans. maar haalde Rinus Israel de Ajacied onderuit. Israel: ..Ik probeerde de bal te spelen, maar vijf van de tien scheidsrechters geven in zo n geval toch een penalty. En als dat nu ook was gebeurd en we waren met 1—0 achter gekomen, dan had den we het voor de rest wel kunnen vergeten". Dat was dus niet nodig en PEC kon blijven drukken. Er ontstonden se ries kansen, maar Schubert. Banhof- fer en Verheyen scoorden net niet. Vlak voor rust brak Banhoffer echter de ban. Hamming draaide om Huls hof! heen en speelde bal naar Ban hoffer. die hem langs Schrijvers in het doel prikte. 1—0. Bestraft Michels verving niemand in de rust. En dus mochten dezelfde spelers doorgaan met aanmodderen Binnen een paar minuten werd dat al defini tief bestraft. Verheyen speelde op het middenveld de naar voren gestormde verdediger Klaas Drost aan De ver dediging van AjuX zette de buiten- spclval open. door massaal naar vo ren te stormen, maar Drost trapte daar niet in en speelde niet af. maar hielde bal aan zijn voet. Hij gleed vervolgens langs Dusbaba en Helling en stormde toen af op Piet Schrij vers. die onmiddellijk op de grond dook. Maar ook dat had Drost door zien. Hij tikte de bal even opzij om hem vervolgens in het lege doel te deponeren. 2—0. Nog verving Michels niemand. De Ajaxcoach: „Je kon toen al zien. dat dit niet meer te redden was en ik wilde niet nog meer jongens in de malaise laten delen". En die malaise zou nog erger worden. Want toen Arno Steffenhagen een dikke vijf minuten later ten val kwam in het strafschopgebied en met zijn arm boven op de bal belandde, gaf scheidsrechter Jonker een straf schop. PEC's doelman Peter Gerard, die destijds het doel van het Nederlands militair elftal verdedigde in de finale van het militaire wereldkampioen schap tegen WEST Duitsland, kwam helemaal naar voren. Eeen riskante zaak. want mocht hij die strafschop hebben gemist, dan zou Ajax bij een tegenaanval voor een verlaten doel hebben kunnen verschijnen. Gerards mistte evenwel niet en liet de verte genwoordiger van Bayern München. die om hem te zien op de tribune zat zien dat hij ook in staat is een collega doelman naar de verkeerde hoek te sturen. PEC. maakte niet de fout na deze goal massaal te gaan verdedigen. Het zette nog enkele gevaarlijke acties op en bleef veel beter voetballen dan dit Ajax. waarin spelers als Wickel. Dus- baba. Helling. Ling en Geels naar een steeds dieper peil zakten. Ajax had zelfs geluk dat het niet 4-0 werd toen Schrijvers een schot van Hendriksen ophoog stootte, want de bal belandde niet in het doel. maar kwam boven op de lat terecht. Dat was maar een van de handenvol mogenlijkheden die PEC in dit duel had gekregen.Trainer Hans Allema- n:„Ik had mijn spelers de opdracht gegeven de verdediging van Ajax zo- Oog in oog met zijn collega Gerard vjm PEC staat vast. veel mogelijk naar voren te laten komen. Ajax is namelijk een ploeg, die ruimte nodig heeft en hou je die ruimte zo klein mogelijk dan heb je een kans." PEC had geen speciale voorbereidin gen getroffen voor het duel met Ajax. Alleman. „We hebben deze wedstrijd gewoon beschouwd als een normale competitiewedstrijd. Dat is er dan ook precies uitgekomen. Ik was eerst van plan Schutten, die al 35 is. er naar verloop van tijd uit te halen, maar dat was helemaal niet nodig. Het ging gewoon goed en die 3-0 vind ik na zo een wedstrijd een heel nor male uitslag. Maar toch zijn er belan grijker dingen dan een triomf in het bekertoernooi, al is dat dan op Ajax. Ik vind nog steeds het voornaamste, dat wij in de competitie de periodeti- tel pakken." Zover is PEC dan nog niet. maar het kent wel heel wat minder problemen dan Ajax na deze wedstrijd. Michels: „Het is natuurlijk heel makkelijk om nu maar koppen te gaan snellen, maar dat helpt niet. En ik kan nu ook eenvoudig zeggen, dat ik maar op stap. Zover ben ik eenvoudig nog niet. De enige manier om door deze door Matty Verkamman EINDHOVEN Ambitieus AZ'67 had zich zo veel van het KNVB-bekertoernooi voorgesteld. Na de teleurstellende competi tieresultaten was het knellende vijfjarenplan aan het eind daarvan, volgend seizoen, zou AZ kampioen van Nederland moeten zijn. zo hadden de rijke gebroeders Molenaar becijferd als een last op de nog tamelijk onervaren selectie gaan drukken. Dan maar een succes in de nationale beker, redeneerde men in Noord-Holland. FC Twente was voor dat toernooi al zo aardig geklopt en een concurrent als Feyenoord was woensdag door Roda JC uitgeschakeld. Perspectief volop voor de halve finale. Tot het aanmerkelijk minder poenerige Eindhoven gistermiddag de Alkmaarders in de kwartfinales een pijnlijke pas op de plaats liet maken. der Van der Pas van dertig meter afstand nummer twee achter Gerrit Vooys. Even na die tweede treffer stond Bleyenberg nog op het punt een derde doelpunt te registreren. De slimme kleine man speelde de com plete AZ-afweer. doelman Vooys in cluis. voortreffelijk uit. maar miste vervolgens een moment de juiste ba lans en raakte voor open doel de buitenkant van de paal. Het was dan ook niet helemaal reëel, dat AZ-oefenmeester Joop Brand la ter met name zijn kansen zo naar voren haalde. „Het leek voor ons in de eerste veertig minuten wel een thuiswedstrijd. Kees Kist heeft de paal en de lat geraakt. En zelfs in de laatste tien minuten hebben we nog vier vijf kansen gehad." Eindhoven, een enthousiast clubje waar nog zo n quasi amateuristisch sfeertje hangt, maar dat steeds meer sympathie oogst in de eredivisie, was gewoon te sterk voor het pretentieu ze AZ'67. 2—0 Trainingskamp AZ'67. dat zowat alles op de beker had gezet en in het streven naar dat succes zelfs een trainingskamp in Zeist had opgetrokken, werd door Eindhoven - dat zich in de eigen, carnavaleske omgeving had voorbe reid vlak voor en vlak na rust ontluisterd. In de voorlaatste minuut van de eerste helft scoorde de alweer sterk spelende centrumspits Hans Bleyenberg een chaotisch eerste doelpunt. Een goal. waar overigens een overtre ding van Eindhoven—Voorwaarts Toon Jacobs aan vooraf was gegaan. Want eer Jacobs de bal voortrok, had hij AZ's izwakke) voorstopper Ro nald Spelbos onder de ogen van de grensrechter letterlijk van de bal geduwd. In de eerste minuut na rust knalde Eindhovens zwoegende middenvel- Van Rijnsoever en Süurendonk roepen Eindhoven-spits Krekels hardhandig een halt toe. Compliment Met die uitlatingen wekte Brand de indruk dat hij naar een andere wed strijd had zitten kijken Want de rea liteit was. dat AZ '67 tegen Eindho ven vrijwel niets goed deed echt de mindere was van de Gosen-formatie. Brand maakte iets goed. door toe te voegen: „Eindhoven moet ik een compliment geven. Vooral na 1—0 heeft die ploeg goed gespeeld." Na deze nieuwe ontgoocheling rijst de vraag, hoe het nu verder moet met AZ '67. De club lijkt op een dood spoor te zijn beland. In de competitie zal men lager eindigen dan vorig sei zoen. iets dat bepaald niet past in een vijfjaren-plan. Meer dan een kleurlo ze positie in het midden zit er gewoon niet in. Men kan natuurlijk aanvoe ren dat het grootste talent. Bobby Vosmaer. het overgrote gedeelte van dit seizoen is uitgeschakeld. Uiteraard telt dat zwaar voor AZ. maar het kan gevoegd bij de even eens langdurige blessure van Rob Meister nooit een excuus zijn voor dusdanig tegenvallende resultaten. Men zal in Alkmaar langzamerhand aan de idee moeten wennen, dat het nog altijd moeilijk is om een topteam bijeen te kopen. Van Marwijk en Ho- venkamp werden aan het eind van het vorig seizoen aangetrokken, maar beter voetbal is tot dusverre uitgebleven. AZ roert zich ook nu weer op de transfermarkt. Peter Arntz. weer een jong talent, werd al van Go Ahead aangetrokken. Een ongetwijfeld zullen de Molenaars nog meer centen uittrekken teneinde de weg naar de top te vergemakkelijken. Joop Brand reist deze week naar Scandinavië. Naar hij zelf zegt. betreft het „een korte vakantie", maar op de vraag of het soms een scoutingsreis is. ant woordt hij: „Misschien zijn die twee zaken te combineren." Brand zegt trouwens, dat het voor hem nog géén verloren seizoen is: „Dat vind ik te negatief gesteld. Er kan dit seizoen nog zo veel gebeuren. We kunnen met jonge spelers ons in ieder geval voorbereiden op het nieu we seizoen." Verkapt pessimistische taal dus van AZ's trainer, die ten stelligste ont kent dat hij dóór het Belgische RWDM is benaderd en die ook geen ja zegt op de komst van FC Amster dammer Theo Husers. Een verster king van de verdediging, die best welkom zou zijn, want het mensen als Spelbos. Mol en Vonk in de verdedi ging; beschikt AZ '67 bepaald niet over topverdedigers. Al met al een triest verhaal over AZ. waar de goede daden van een Eindh oven tegenover staan. Verleden week tegen Feyenoord (2—2) en veertien dagen geleden tegen FC Amsterdam (3—4 overwinning) maakte Eindho ven al duidelijk dat het een volwaar dige eredivisionist is geworden. Gis teren werd die indruk alleen maar bevestigd. Eindhoven beschikt over een enorme routine (Senders, Schalks. Kreekels, Bloemers) die goed past bij de slimme ingevingen van Jacobs, Bley enberg, Soers en Van der Pas. Het geheel knokt van de eerste tot de laatste minuut voor een winstpremie van vijfhonderd gulden. Rinus Gosens: „We doen alles zo goed mogelijk. Ook in de beker. Ze ker in dit seizoen, waarin de topclubs zo gemakkelijk uitglijden. Het lijkt wel of de top een roeiboot zonder riemen is geworden! Eindhoven AZ'67 2-0 1-0) 44: BIe>jmberel-0. 47 Van der Pas 2—0. Scheidsrechter Boosten Toeschouwers 4000 Eindhoven: Beerendonk; Schalks. Kooiman. Bloemers. Bruinen. Van der Pas. Kreekels Soers Jacobs (Postumai. Bletejnberg. Senders iBliJderveem. AZ'67: Vooijs. Vonk. Mol. Spelbos. Van Rijnsoe ver. Hovenkamp. Nygaard (Goedhart). Suuren- donk; Van Marwijk. Kist. Wildbret (Wokkei. door Peter Onvlee DEVENTER ..De ploeg zat helemaal vast. er werd klassen minder gespeeld dan de laatste uitwedstrijden Misschien is het de grote druk. misschien is het het eigen publiek."Leo Beenhak- Oppositie ker. ondanks alle berichten nogsteeds trainer-coach van Go Ahead, zocht zaterdagavond nat het tenslotte niet eens tegenval lende 1-1 gelijkspel tegen Feyenoordbedwinger Roda JC naar de oorzaken voor het magere spel van zijn ploeg. „Bijna zou je gaan denken alle verdere wedstrijden mar uit te spelen" paniek zou zijn geraakt. „Er gebeu ren al te veel dwaze dingen in het voetbal." vult Beenhakker aan. Zover komt het in Deventer natuur lijk niet. Zaterdagavond zal voor de tweede achtereenvolgende week al om half zeven (een experiment dat rarnavalszaterdag niet meer dan 6 000 toeschouwers op de tribune bracht, waaronder het grootste ge deelte van het nationale trainers- corps) tegen Eindhoven worden aan getreden. Een opnieuw cruciaal duel in een voor Go Ahead mogelijk be slissende periode van deze compe titie. Beweging Er is de afgelopen dagen het nodige rond de Deventer Adelaarshorst te doen geweest. De de laatste jaren niet eens ongewone lage positie op de ranglijst hoeft veel in beweging ge bracht Temeer, daar de verkoop van Peter Arntz (aan het einde van het seizoen of zoveel eerder als voor Go Ah. ad verantwoord isi aan AZ'67 en de Aanslaande transfer van Jan van Deinsen (het Belgische Rwd molen beek is eigenlijk al rond: meer een kwestie van dagen en uren dan van weken nog, zegtook Go Ahead- manager Peter Stephani ook tot acti viteiten op het spelersfront dwingen, ogenschijnlijk ook geen optimaal kli maat om het dreigende degradatiege vaar af te wenden. „Die zaken", zegt Beenhakker met Stephan echter, „werken niet zo door. Alles is m open held met de spelers doorgesproken. Daar ligt de oorzaak niet." Desondanks: oen aantal spelers van de Deventer-ploeg kan zich bedreigd voelen waar het de vaste plaats be treft „We willen inderdaad meer rou tine in de ploeg brengen.' legt Step han. „En wanneer we voor 7 maart zaken kunnen doen waardoor we ook de resterende wedstrijden van deze competitie nog iets aan de toch nood zakelijke transfers hebben, waarom dan niet.'' zegt Beenhakker Beiden ontkennen daarmee dat Go Ahead in De afgelopen dagen zijn de namen van Dick Schneider (Feynoord). Kris ten Nygaard (AZ 67). Wietze Veen- stra. Éddy Koens en Henk Bloem berg (allen RWDM) als mogelijke aankopen voor Go Ahead genoemd. Er is ook gesuggereerd, dat de be voegdheden van Leo Beenhakker zouden zijn ingeperkt. Beenhakker: „Ik schijn nu dus aan de beurt te moeten zijn na Jan Rab en al die andere trainers. Zoals bij Go Ahead door een bepaalde oppositie ook Bar ry Hughes en Jan Notermans moes ten verdwijnen. Je laat dat dan maar over je heen gaan." Die geruchten wilden dat Henk van Brussel, tweede trainer en ras-Go Aheadman, een aantal taken zou overnemen. Beenhakker: „Twee we ten meer dan één Overleg is er altijd al geweest, er is wat dat betreft mets bijzonders aan de hand. Trouwens: ik woon bijna alle bestuursvergaderin gen bij. De afgelopen week heb ik nog gezegd als ik wee zou moeten, zeg het dan. dan vertrek ik. Er is me verzekerd dat er niets aan de hand is. Waarom zou ik dan ook normaal wor den betrokken dit eventuele aan koopbeleid?" Dat aankoopbeleid, iets meer dan een week voordat de transferperiode sluit, komt aan het einde van de competitie. Gisteren bezocht het trio Stephan -Beenhakker- Van Brussel in Brussel de wedstrijd tussen RWDM en Dynamo Kiev. Stephan: ..Je moet de zaak van Deinsen en onze belangstelling voor een aantal RWDM-spelers los van elkaar zien. Zoals wij ook de transfer van Arntz naar AZ en onze belangstelling voor Nygaard los van elkaar zien. We hou den niet van ruilen. Er wordt een prijs afgemaakt. Zo doe je zaken En Beenhakker: „Het blijkt dat RWDM een aantal buitenlanders te veel onder contract heeft en genegen is er een of misschien meerderen te verkopen. Dat is voor ons een reële mogelijkheid op korte termijn kno pen te kunnen doorhakken." Dick Schneider De man die overigens het hoogst op het verlanglijstje van Go Ahead staat is Feyenoorder-verdediger Dick Schneider oud-Deventenaar en ook zzelf niet ongenegen naar die plaats terug te keren „Vanaf het moment dal ik bij Feyenoord teken de. heb ik altijd gezegd graag bij Go "Ahead terug te willen komen." zegt hij. Maar ook: „Wat er de afgelopen dagen is gebeurd is weinig overtui gend op me overgekomen Uit De- venterkranten heb ik moeten verne men. Uit Deventerkranten heb ik moeten vernemen dat er over een eventuele terugkeer naar Go Ahead was gesproken tussen Feyenoord en Go Ahead. Feyenoord wil van Dein sen. Go Ahead ziet het wel in mij zitten. Ik heb nog een contract tot half 1977 bij Feyenoord. Ik had de idee dat Feyenoord mij kwijt wilde. Manager Brox heeft dat echter ont kend. Ik blijf dus voorlopig zeker in Rotterdam. Maar aan de andere kant: zou er voor mij een positieve- verbetering in Deventer zitten, dan wil ik altijd praten. Je bent tenslotte prof." Dick Schneider (27) een dure Feye- noordkracht („bij Feyenoord zal er flink het mes in moeten om de zaak weer gezond te krijgen") stelt daar mee Go Ahead voor grote proble men. Stephan: „Wij willen Dick graag. Wc zouden hem misschien ook wel die positieverbetering kun nen bieden, financieel maar je hebt nog meer spelers in het elftal rondlo pen. Je krijgt dan wellicht een vi cieuze cirkel met aan het einde een niet meer te realiseren exploitatie. Het is een moeilijke zaak Go Ahead kan versterking in de per soon van Schneider (goede verdedi ger of ausputzer of eventueel op het middenveld». Bloemberg oi Koens natuurlijk goed gebruiken. Tegen Roda JC bleek zaterdag opnieuw dat de ploeg ondanks de aanwezigheid van de van zijn blessure genezen Peter Arntz (Zeer ijverig) en Jan vac Deinsen nog altijd geen evenwichtig geheel is. Mogelijkheden heeft de formatie voldoende, de kracht om die mogelijkheden volledig te benut ten nog niet. In de eerste vijfenveer tig slaapverwekkende minuten te gen veel meer bewegend en slimmer spelend Roda. bleef de schade be perkt tot één treffer (natuirlijk met het hoofd) van Dick Nanninga. Na de wisseling, toen Go Ahead er wel fel inging (Beenhakker: „Het was de bedoeling van het begin af aan er fel tegenin te gaan omdat Roda na tuurlijk nog de twee verbeten voet bal tegen Feyenoord in de benen had. maar het ging gewoon niet") en Roda het wel gemakkelijker opvat te. kwam de gelijkmaker. De eerste bal die invaller Terry Hendriks raak te verdween achter doelman Bram Geilman. Deze. had daarvoor zijn eerste foutje gemaakt door een ver schot van Gluic van zijn borst te laten springen. Go Ahead—RotiJC I I COI 21: Nanning.i I. 65: Hendriks II. Srheids- rerhlcr: Hoppenbrouwrr. Toeschouwers: 7000.GO Ahead Spijkerman: Geestman Kist. Oude Wesseline. Warnas Rettkovsky. Arntz. Van Deinsen. Bak ker iHendriks*. Haar. Gluic. Rod:. JC. Geilman Zteeler. Pfeiffer 'Ehlen*. De Wit Meuscr. Advocaat. Broeks. Toonstra: Van der Lem *Koerver>. Nanninga. Vermeulen FC Twente 21 14 4 3 32 Ajax 21 14 4 3 32 PSV 21 14 3 4 31 Fevenoord 21 13 5 3 31 NEC 21 9 10 2 28 FC Den Haag 21 9 5 7 23 Roda JC 21 7 7 7 21 AZ'67 21 7 6 8 20 Sparta 21 5 10 6 20 Telstar 2: 5 9 7 19 De Graafschap 6 7 8 19 Eindhoven 21 3 7 9 17 MVV 2 6 4 11 16 FC Amsterdam 2 5 5 11 15 Go Ahead 21 3 9 9 15 Excelsior 2 5 3 13 13 FC Utrecht 2 4 3 12 13 NAC 21 3 7 11 13 Zaterdag: NEC—MVV. Go Ahead Eindho»g(j Zondag: Feyenoord—FC Twente. FC Amsj dam-Telstar. FC Utrecht—Ajax. AZ '67—sillQ ta. De Graafschap—Excelsior. PSV—FC Haag. Roda JC—NAC BEKERPROGRAMMA KWARTFINALE Eindhoven—AZ '67 PEC—Ajax s faalt doelman Schrijvers van Ajax bij een strafschop. De 3Ozege Eerste Divisie Fortuna SC—FC Dordrecht1J Wageningen—SC Cambuur1-| SC Amersfoortr—Willem 21-j periode heen te komen is om weer eens te gaan winnen". Bij PEC lukte dat niet. En dus kon het carnaval nog uitbundiger worden gevierd. Het enige vlekje op de glan zende triomf was slechts de gele kaart die IJzerman had gekregen voor een te harde overtreding tegen Ling. PEC—Ujax .7—fl (1—0) Banloffer 1—0. 51: Drost 2—0, 57 Gerards 3—0 istralschopi. Toe schouwers: 14.500. Scheidsrechter: G. Jonker PEC: Gerards: Drost. Israel. Schubert. Ham ming: Hendriksen, Schutten. Hendriks (van de Landi: Banloffer. Verheijen. IJzerman. Ajax: Schrijvers: Suurbier. Krol. Wlckol. Dusba ba: Steflenhagen. Hulshoff. Helling: Ling. Geels Brokamp. Haarlem 24 17 5 2 39 FC VVV 22 13 5 4 31 FC Groningen 23 10 8 5 28 Wageningen 23 10 7 6 27 Fortuna SC 23 12 3 8 27 PEC 23 13 9 8 6 26 Vitesse 23 7 10 6 24 Heerenvecn 22 10 3 9 23 Veendam 22 8 6 8 22 Willem II 23 8 6 9 22 FC Den Bosch 23 9 3 11 21 SC Cambuur 23 7 7 9 21 Volendam 23 6 9 8 21 FC Dordrecht 23 7 6 10 20 FC Vlaardingen 22 4/ 10 8 '18 Helmond Sport 22 6 5 11 17 Heracles 23 7 2 14 16 SVV 22 1 7 11 15 SC Amersfoort 23 5 4 14 14 Zondag: Wageningen—Heerenveen. Willem ipr Helmond Sport. FC Vlaardingen—FC Gron gen FC VVVVolendam. Haarlem—SC Ame &V1 ïoort. Veendam—Fortuna SC. Heracles—i er Dordrecht. PEC—Vitesse DERDE PERIODE PEC Haarlem SVV Veendam FC VVV Volendam FC Groningen Wageningen Vitesse SC Cambuur FC Den Bosch Fortuna SC Willem II FC Dordrecht Heracles Helmond Sport Heerenveen FC Vlaardingen Amersfoort ij t iou Topscorers EREDIVISIE Door zijn doelpunt tegen Go Ahead is Diclt Nanninga van Roda JC op de topscorerslijst vi de eredivisie opgeklommen naar de zeven* plaats. Een positie, die hij deelt met Jan Jeurini van FC Twente. 1 1 Geels (Ajaxi 21, 2. Hazelhekke (De GraalH schap) 15, 3. Lubse en Edström (PSV) 14. 5. VaC der Kuylen (PSV) 13.6. Nico Jansen (Fcyenoordk 12, Dick Nanninga (Roda JCien Jan JeuringiFq; Twente) 11. 9. Smeets (MVV) en van Leeuwen (FC Den Haag) 10. 11. Schoenmaker (FC Den» Haag). Kist (AZ'67) en Bleyenberg (Eindhoven 9. 14. Van Kooten (Telstar). Kreuz iFeyenoordi Gluic (Go Ahead). Marljmssen (NEC). Stellen) hagen (Ajaxi en Thijssen (FC Twente) 8. Lotto LOTTO De winnende cijfers van lotto no 9 zijn 4 9 - 22 - 27 - 30 -32 res petal 16 Het aantal deelnemers aan lotto no 9 bedroes 928 641. die voor een inlleg zorgden van 3 720.586 gulden. Het pnjzenbedrag is 1 830 840 gulden d6 prijzen zijn le prijs (1 682 109.- incl jackpot: 26 prijs II. 176.728.-3e pnjs II 265.092.-; 4ij prijs 111 353 456.-: 5e prijs II. 353.456.-TOTO Juist ingevuld I - I - 3 - ij - 2 - 3 - 1 - I 2 - .1 - 3 -3 - 1 - I liet aantal deelnemers aan toto no. 9 bedroeg 193.011. die voor een inleg zorgden van 544.606 gulden. Het prijtenbedrag is 318.211 gulden, waar van voor de le prijs (incl.jackpol) II. 163.031.- 2c prijs 11. 64.672.- 3e prijs 11. 90.541.- Er heeft zich gisteravond een deelnemer gemeld voor de le prijs. AMSTERDAM De wedstrijd SC Amersfoort-Willem II. die op twee november na negentien minuten door scheidsrechter Oetelmans is ge: staakt, is gisteren uitgespeeld en met 4-1 door Willem II gewonnen. De wedstrijd is destijds gestaakt, omdat de Amersfoortspeler Henk RamselaarInmiddels niet meer bij Amersfoort onder contract na dat hij uit het veld gestuurd was. scheidsrechter Oetelmans in de on derbuik had geschopt. In de onder scheidsrechter Pijper uitgespeelde strijd toonde Willem II zich duidelijk de sterkste. SC' Amcrxfoort-Willem II 1-4 (l-l) 16 Van den Berg 0-1. 31 Theunissen 1-1. 56 Van Rooy 1-2.! 71 Huddtng 13. 87 Van Rooy 14. Scheidsrech ter Pijper Toeschouwers 400 Enrluna SC-FC Dordrecht 1-0 (0-0) 51. Zuidema 1-0. Scheidsrechter: Gans Toeschouwers: 1500. Wagrningen-SC Cambuur 1-0(1-0) 5 WellerdiecK 1-0 scheidsrechter. Weilinga Toeschouwers 2200

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 10