PFROMMER OPTIMISTISCH Heerenveen in ban WK Israel: „Ik kan overal wennen i Cor van der Hart trainer Fortuna SC Ex-Feyenoorder ontmoet opnieuw Ajax Contrast met vorig jaar scherp w Revie bang voor uittocht van spelers Als opvolger van Cor Brom Van der Haar uit commissie topsport Wereldrecords voor Steve Holland =Ajax—PSV op zaterdag Rusland voorop in Deventer Ashe laat klasse zien ETZATERDAG 28 FEBRUAR11976 SPORT TROUW/KWARTET 25 Van onze sportredactie HEERENVEEN Aan de vooravond van het toernooi om de wereldtitel schaatsen voor de all-rounders, toont Leen Pfrommer zich optimistisch. Eindelijk kan hij weer, zonder scheef aangeke ken te worden, zeggen te verwachten dat zijn vier rijders in dit toernooi tot de laatste zestien zullen doordringen. De vier die Pfrommer in Heerenveen voor de uitverkochte tribunes inzet: zijn Hans van Helden, Piet Kleine, Joop Pasman en Klaas Vriend. Op merkelijk is daarbij dat Jan Derksen die in Innsbruck nog deel uitmaakte van het zieke deel van de Olympische ploeg, is weggevallen. Leen Pfrommer heeft die keuze ech ter welbewust gemaakt. Pfrommer: „Na de ziekte van Derksen en Vriend in Innsbruck, kwamen Pasman en De Vries naar mij toe om te zeggen dat ze liever wilden dat Derksen en Vriend uitkwamen op het wereld kampioenschap in Heerenveen". Pfrommer respecteert de betrokken rijders voor dat verzoek, maar be sloot toch kwalitatief te gaan selec teren. Daarbij nam hij in Inzeil de wedstrijd op de 5000 meter als uitgangspunt voor klassering bij de laatste zestien in het titeltoernooi. Pasman toonde zich in die wedstrijd sterker dan Der ksen. Volgens Pfrommer heeft Der ksen er langer over gedaan om zich te herstellen van de Olympische griep dan Vriend. Leen Pfrommer is er ook van over tuigd dat Joop Pasman zich in Heer enveen waar zal maken. Pasman maakte deel uit van de Nederlandse ploeg die in Oslo in het Bislet stadion deel nam aan het Europees kampi oenschap. Pasman slaagde er toen niet in zich te kwalificeren voor de 10.000 meter. Door Zijn sterke sprint Pasman rijdt regelmatig onder de 42,5 seconden moet hij echter een basis kunnen leggen voor een goede klassering in dit toernooi. Voor de loting van gisteravond had Pfrommer de eerste keuze gelaten PFORMMER...opti- aan zijn beste rijder, Hans van Hel den. Vooral ook uit taktische overwe gingen. In 1975 had Nederland alleen Harm Kuipers bij de eerste twaalf in het eindklassement. Reglementair houdt dat in, dat Nederland in Heer enveen op de 5000 meter ook slechts één schaatser mag leveren voor de eerste zes paren. De overige drie ko men in de tweede serie van zes ritten aan de start. Dat zou op natuurijs nadelig kunnen zijn. maar op de kun stijsbaan van Heerenveen gaat dat bezwaar niet op. Na de successen in Innsbruck is de Nederlandse ploeg niet op de eerste lauweren van het seizoen gaan rus ten. Pfrommer stelt dat er hard door getraind is. Wat het effect daarvan zal zijn moet nog blijken. Zoals ook nog duidelijk zal moeten worden wat precies de plaats van de Noren zal zijn in dit toernooi. In Innsbruck was de Noorse ploeg Pfrommer tegenge vallen, met uitzondering dan natuur lijk van Europees kampioen Kai Stensjemmet. Pfrommer heeft van de Russen geen hoge verwachtingen. Hij ziet de Russen eindigen met twee man tussen de vijfde en tiende plaats. HEERENVEEN Het contrast kan niet schriller. Waren er vorig jaar bij het Europese kampioenschap in Heerenveen 13.000 toeschouwers, nu bij het wereldkampioenschap zal het aantal bijna verdrievoudigd zijn. De gouden tijden van „Ard en Keessie" zijn teruggekeerd. Dank zij de successen in Innsbruck en mis schien ook wel dank zij de weelde van een echte winter. En het optimisme voor „Hans en Piet" is niet minder. Bislet moet gewroken worden, is de algemene redenering en waar zouden de Nederlanders dat beter kunnen doen dan in Heerenveen? ■se entourage is er in ieder geval ;eschikt voor. Alle zestien rijders, die p de tien kilometer voor het Europe se kampioenschap in Oslo uitkwa men, komen ook in Friesland aan de start. Ook vier Olympische kampioe nen zijn aanwezig: Müller (1000 me- :r), Storholt (1500 meter), Stensen (5000) en Kleine (10.000). Alleen sprintkampioen Koelikov ontbreekt. Van de zestien sterksten van vorig jaar zijn titelhouder Kuipers en Clae- son beiden gestopt Anderson nu reserve Vladimirov en Derksen afgevallen. De doorstroming van de jeugd is een van de meest positieve facetten van ideze titelstrijd. De nummers een en Itwee van de wereldkampioen schappen jeugd, Joeng Ha Lee (Kor) en Heiden (VSt) verschijnen aan de start. Dat in Heerenveen slechts elf rijders uit zes niet-Europese landen meedoen, toont aan dat de schaats sport ondanks de successen van de Verenigde Staten in Innsbruck en eerdere opvallende prestaties van de Japanners buiten Nederland, Scandi navië en de Sovjet-Unie nauwelijks leeft. Zoals zo vaak wordt ook het toernooi in Heerenveen weer een Eu ropees onderonsje. En daarbij blijft het natuurlijk de vraag of Nederland de titel, die Kuipers vorig jaar be haalde, moet afstaan. Want naast het inmiddels bekende Noorse kwartet Stensen, Storholt, Stenshjemmet en Sjoebrend, liggen ook de Russen Kondakov, Ivanov en Varlamov op de loer. Het resultaat van de gisteravond in Heerenveen gehouden loting voor de 500 meter en 5000 meter van de strijd om het wereldkampioenschap schaatsen voor heren is: 500 meter: ohiile rit: Stenshjemmet (Noo)—Kawa- hara (Jap) 2e rit: Wunderlich (DDR)—Marts- joek (Sov) 3e rit: Kondakov (Sov)—Pasman (Ned) 4e rit: Ivanov (Sov)—Sjöbrend (Noo) 5e rit: Stensen (Noo)—Karlsson (Zwe) 6e rit: Carroll (VSt)—Storholt (Noo) 7e rit: Toniolli (Ita)—Ekstrand (Zwe) 8e rit: Coates (Aus)—Tsjao Wej Tsjang (Chi) 9e rit: Sandler (Zwe)—Heiden (VS) 10e rit: Van Helden (Ned)—Varlamov (Sov) 11e rit: Köppa (Fin)—Vriend (Ned) 12e rit: Kleine (Ned)—Zawadzki (Pol) 13e rit: Tourne (Fra)—Boucher (Can) 14e rit: Ha Lie Joeng (Kor)—Yama- moto (Jap) 15e rit: Krienbühl (Zwb—Tsjoeo Tsjeng Tsjiang (Chi) 16e rit: Echer (WDl)—Sandys (GBr). 5000 meter: le rit: Storholt—Martsjoek 2e rit: Kawahara—Kondakov 3e rit: Stenshjemmet^-Dandler 4e rit: Stensen—Wunderlich 5e rit: Varlamov—Pasman 6e rit: Carroll—Sjöbrend 7e rit: KleineHeiden 8e rit: Vriend—Coates 9e rit: Ekstrand—Tsjao Wej Tsjang 10e rit: Van Helden—Toniolli 11e rit: Ivanov—Köppa LONDEN (UP1) De manager van het Engels elftal, Don Revie heeft gisteren tijdens een pers- lunch in Londen gewaarschuwd dat de beste voetballers naar het Europese continent zullen trek ken als de nieuwe transferbepa lingen worden aangenomen. In Engeland hebben de PFA (orga nisatie van profvoetballers) en Football League samen nieuwe transferbepalingen uitgewerkt, waarin onder meer staat dat het een speler na beëndiging van zijn contract vrij staat om zelf met een nieuwe club te gaan onderhandelen. Revie: „Ik denk dat het geen goede zaak is. Het zou een ver lies betekenen voor de voetbal sport zoals wij die nu kennen. Ik voorzie dat veel lopspelers naar het vasteland zullen vertrekken omdat het op een of andere ma nier lijkt alsof daar meer betaald wordt. Mij doet het niets, want ik wil alleen maar in Engeland wonen. Maar voor iedere goede en talentvolle voetballer moet het een uitdaging zijn". De spelers die zouden vertrek ken, zo zei Revie, blijven In aan merking komen voor het natio nale elftal. ,,Ik kies een speler overal vandaan als hij goed ge noeg is". Revie heeft echter wel enige reserves ten opzichte van de continentale clubs. Hij vroeg zich af of die clubs wel altijd de bereidheid zouden tonen om een speler vrij te geven voor zijn nationale elftal. In zijn toespraak haalde Don Revie ook uit naar spelers die geklaagd hebben dat zij geen kans zouden krijgen voor het Engels elftal. „Iedere voetballer in Engeland heeft mijn telefoon nummer en ze weten allemaal dat ze maar hoeven te bellen als ze denken goed genoeg te spe len. Ik hen heel wat van deze zogenaamde goede voetballers op het veld in actie gezien, maar ze konden mij daarbij niet over tuigen hoe goed ze wel waren". Revie vertelde zeer tevreden te zijn over de medewerking die hij van de competitieleider Alan Hardaker krijgt. De competitie is voor de komende kwalificatie wedstrijden voor het wereld kampioenschap zo aangepast dat Revie de spelers ongeveer een week ter beschikking kan hebben. Van onze sportredactie SITTARD Na precies tien jaar keert Cor van der Hart terug naar Fortuna. Was toen het achtervoegsel van de club nog '54 nu is het SC en ook de afdeling waarin Fortuna toen uitkwam is veranderd. Cor van der Hart moet als trainer Fortuna SC terug brengen in de eredivisie. Donderdagavond tekendè Van der Hart een contract bij de Limburgse club. De Noren Storholt (links) en Stensen oefenden gisteren ook buiten het ijs van Heerenveen. 12e rit: Karlsson—Krienbühl 13e rit: Tsjoeo Tsjeng Tsjiang—Ya- mamoto 14e rit: Ha Lie Joeng—Zawadzki 15e rit: Sandys—Echer 16e rit: Tourne—Boucher VOORBURG (ANP) Johan van der Haar heeft zich teruggetrokken uit de Commissie Topsport van de Nederlandse Volleybalbond. Binnen de commissie zou hij vooral de zaken van het damesvolleybal moeten be hartigen. Hij acht zich niet voldoen de Insider en het ontbreekt hem bo vendien aan tijd om zich in de ko mende periode snel te oriënteren. Van der Haar acht het raadzamer zijn plaats vrij te maken voor een deskundige. Het hoofdbestuur hoopt zo snel mogelijk in de vakature te voorzien. Hij begint zijn werkzaamheden op 1 april. Via de na-competitie moet hij een eerste poging wagen FSC weer naar de eredivisie volgen. Lukt dat niet. dan heeft hij volgend seizoen een nieuwe kans. Cor van der Hart is de opvolger van Cor Brom met wie FSC eind vorig jaar de banden ver brak nadat de eerste periode-titel was binnengehaald. Cor van der Hart speelde vanaf de oprichting van het betaalde voetbal in Nederland in het roemruchte elftal van Fortuna '54 als stopperspil. Bij hem in de ploeg stonden bekende internationals als Jan Notermans, Bart Carlier, Frans de Munck, Bram Appel en Faas Wilkes. Als trainer had de 48-jarige Van der Hart aanvanke lijk veel succes. Hij bracht het inmid dels met ADO tot FC Den Haag om gedoopte Holland Sport in de eredivi sie en handhaafde zich daar goed. Na vijf jaar stapte Van der Hart over naar AZ'67. Ook die ploeg bereikte onder Van der Hart de eredivisie. Toen AZ eenmaal in de eredivisie zat leek er een hechte band tussen club en trainer te zijn ontstaan. De ge broeders Molenaar kwamen met hun vijfjarenplan waarbij Cor van der Hart de sterke technische man moest zijn. Inmiddels echter had Nederland zich geplaatst voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voet bal in 1974. De KNVB kocht Van der Hart weg bij AZ'67. Door een scala van interne problemen en tegenstel lingen werd Van der Hart niet de grote man achter Oranje. Tijdens het wereldkampioenschap verdween Van der Hart nog voor de finale weer naar huis. Op dat moment waren er al contac- SYDNEY, (Reuter) De Australi sche zwemmer Steve Holland heeft in Sydney twee wereldrecords verbe terd. Op de 800 meter vrije slag kwam hij tot een tijd van 8 minuten en 6,27 seconden. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Tim Shaw met 8.09.60. Op de 1500 meter vrije slag zwom hij een tijd van 15 minuten en 10,89 seconden. Ook dit record was in handen van Shaw met 15.20.91. Tijdens de australische zwemkampi- oenschappen zijn nog enkele voort reffelijke tijden gerealiseerd. Op de 100 meter rugslag bracht Mark To- nelli 58,35 sec. op de klokken en Kerry Schlug kwam op de 200 meter vrije slag tot 1.54,33. Bij de dames schitterde de dertienjarige Michelle Ford op de 20 meter vlinderslag met een tijd van 2.16,55. Tracey Wickham zwom de 400 meter vrije slag in 4.18,49 en Judy Hudson dook op de 400 meter wisselslag met 4.58,6 onder de nog altijd „magische" vijf minu ten-grens. door Leo Bolle DEN HAAG Ajax wil wel voldoen aan het verzoek van PSV om de competitiewedstrijd Ajax—PSV van zondag 28 maart naar zaterdag 27 maart (20.15, Olympisch Stadion) te verplaatsen. Voorwaarde is dat PSV zich plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Dettmar Cramer blijft ook in het voetbalseizoen 1976/1977 trainer van Bayern München. Het oorspronke lijk tot 31 juni 1976 lopende contract werd gisteren met een jaar verlengd. Cramer kwam in januari 1975 als opvolger van Udo Lattek naar Mün chen, en behaalde met Bayem het afgelopen seizoen de Europese beker voor landskampioenen. Honduras heeft zich teruggetrokken voor het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal, dat in 1978 te Argentinië wordt gehouden. Door een gebrek aan financiën ziet de Voetbalbond van het Middenameri- jkaanse land zich genoodzaakt af te zien van het spelen van voorronde- wedstrijden. Honduras was inge deeld bij Costa Rica, Panama, Gua- imala en El Salvador, olgens zes vooraanstaande sportre- encenten is Johan Cruijff niet de iste speler van Spanje. Zes sport- lournalisten kozen Pirri (Real Ma- Irid) en de Braziliaan Leivinha (Atle- ico Madrid) tot de twee beste spe lers in Spanje van dit moment. Cruijff, drie keer uitgeroepen tot Eu- fopees voetballer van het Jaar, werd derrie. De verkiezing werd uitge- J-hreven door het blad „Blanco y egro". ZWOLLE Wanneer Ajax morgen storm loopt op de verdediging van PEC zullen de Amsterdammers geconfronteerd worden met een bekend gezicht. Die defensie wordt immers geleid door een Amsterdammer, die het de Ajacieden in het verleden menigmaal bijzonder lastig heeft gemaakt in de ontmoetingen met de Rotterdamse gigant Feyenoord: Rinus Israel. Hij is nu vrije verdediger bij PEC. Israel: „Maar of ik dat zal blijven is nog lang niet zeker. Ik wil eind maart weten waar ik aan toe ben. Zijn we het dan niet eens dan stop ik. Ik heb mijn B-diploma en ik ga dan maar de een of andere club trainen. Nee. ik verander niet van mening als we periodekampioen worden en in de nacompetitie ook nog naar de eredivisie promoveren. Ik wil eind maart weten waar ik aan toe ben". Rinus Israel had een bijzonder onge lukkige start bij PEC. Toen hij na het slot van het vorig seizoen getransfe reerd werd van Excelsior naar PEC, leek de Zwolse ploeg een belangrijke versterking voor zijn defensie te heb ben aangetrokken. Israel: „De eerste periode bij PEC is bijzonder moeilijk voor mij geweest. De eerste tien wed strijden heb ik gemist door een lasti ge blessure aan mijn achillespees. Men heeft dat wel begrepen bij PEC, maar het publiek dacht toch dat ik alleen maar gekomen was om wat geld te vangen en dat ik het verder wel geloofde. Gelukkig kan ik nou weer voetballen, maar die blessure is nog steeds niet helemaal voorbij. Woensdag stapt Israel in Rotterdam in een bus vol met supporters van Ernst Happel. Die bewonderaars van de Oostenrijker willen zien hoe zijn club. FC Brugge, speelt in de UEFA Cupontmoeting tegen AC Milan. Is rael: „Ik was onlangs in een Rotter dams café waar ik van deze trip hoor de. Ik dacht, dat lijkt mij ook wel wat, dus gaf ik me ook op. Nee, ik ga echt niet kijken, omdat ik hoop dat Happel me vraagt om bij Brugge te komen voetballen. Dat heeft hij trou wens vroeger al eens gedaan. We heb ben toen een keer of drie. vier met elkaar gebabbeld, maar toen er dan een beslissing moest worden geno men, was hij plotseling onbereikbaar, omdat hij met vakantie was". Israel laat doorschemeren, dat ook de tegenstander van morgen. Ajax. eens met hem heeft gepraat, maar dat ook dat overleg tenslotte werd gestopt. Israel: „Ik was destijds transfervrij en ik vond het leuk om naar Excelsior te gaan. Kijk als ik niet transfervrij was geweest, dan was er waarschijnlijk niets gekomen van de stap Feyenoord-Excelsior. Want ik ben bang, dat als Feyenoord ook maar een paar honderd gulden voor me had gevraagd, ik nog te duur zou zijn geweest voor Excel sior". Israel pendelt dagelijks tussen Zwol le en Amsterdam. Hij verkocht zijn Rotterdamse sigarenzaak en vestig de zich in Juni opnieuw in de hoofd stad. Kreeg bovendien een baan aan geboden als vertegenwoordiger in Harderwijk, hetgeen zijn overeen komst met zijn tweede werkgever, PEC, natuurlijk een stuk eenvoudi ger maakte. geen rust RINUS ISRAEL op de tribune van PEC. Links voorzitter Van der Wal. Israel: „Het is lekker om weer in Amsterdam te wonen, maar ik voel de mij heus wel thuis in Rotterdam. En nu ik dan in Zwolle voetbal lijkt het wel of ik geen rust kan vinden. Maar dat is niet zo, want ik ben nou eenmaal een mens, dat overal kan wennen. Met gespitste oren heeft hij woens dagavond naar de radio zitten luiste ren en met open gesperde ogen heeft hij later naar de televisie gekeken. Hij werd op die manieren immers uitgebreid geïnformeerd over de be kerblamage van Feyenoord tegen Roda JC. Israel: „Het gaat mij eigen lijk niks meer aan, maar ik vind dat er veel moet veranderen bij het hui dige Feyenoord. Er zullen een hele hoop koppen moeten vallen". Natuurlijk is die nederlaag van zijn oude club in Kerkrade een opkikker voor de spelersgroep van PEC. Is rael: „Toch moet je met beide benen op de grond blijven staan. Want hoe wel PEC beslist geen slechte ploeg is, ik geloof zelfs dat er niet veel ver schil in kracht zit tussen dit elftal en de Excelsiorploeg waar ik in heb gespeeld, moet Je reeël blijven. Ex celsior was als ploeg misschien iets brutaler dan dit PEC. Maar het ver schil met Roda JC is toch nog wel enorm groot. Nee we moeten de wed strijd met Ajax heel Ingetogen tege moet zien. Ajax is immers nog steeds Ajax, ondanks alle moeilijkheden die die club ook mee maakt. Maar wat er morgen ook gebeurt, het is in ieder geval een hele opkikker voor de toeschouwers, dat ze Ajax nu eens in hun eigen stadion kunnen zien". ten met het Belgische Standard Luik. De prestatietrainer Van der Hart moest de ploeg daar uit de impasse zien te halen en terugbrengen naar de top. Bij Standard trof Van der Hart een vergrijsde en ook nog voor een groot deel uit buitenlanders bestaan de selectie aan. Cor van der Hart sloeg aan het ver jongen. maar had daarbij de pech dat zijn grootste troef, de beste Belgische voetballer Wilfried van Moer voort durend geblesseerd was. De top werd niet gehaald en Van der Hart kreeg, zoals gewoonlijk in de voetbalsport, voortijdig te horen dat hij op een zijspoor werd gezet. Zijn opvolger, de Fransman Leducq, slaagde er niet in om Standard ver der omhoog te stuwen. Daarop werd opnieuw een beroep gedaan op Van der Hart, maar de Nederlander wei gerde en ging met ziekteverlof. In die periode kwam hij tot overeenstem ming met Fortuna Sittardia Combi natie. DEVENTER Na de eerste dag van het internationaal DIJC- invitatieschaatstoernooi op de De venter kunstijsbaan wordt het klas sement zowel bij de heren als bij de dames aangevoerd door een lid van de Russische ploeg. Bij de heren heeft Viktor Borsjenko na de 500 en 3.000 meter een voor sprong van 04 punt op oud- kernploeglid Peter van de Kant. Achter Alex Lalenkov neemt Wim Brink van DIJC de vierde plaats in. BIJ de dames maakte de 14-jarige Amerikaanse Beth Heiden een voortreffelijke indruk. Ze werd twee de op de 500 meter en won de 1500 meter. Het klassement wordt aange voerd door Tanja Poliakova, maar haar voorsprong op de Amerikaanse bedraagt slechts 0,034 punt. Kern ploeglid Ina Steenbruggen uit Olst bezet de derde plaats. Herrn 500 meter: 1 Alex Lalenkov iRovi 42,5 sec. 2 Wim Brink (DIJCi 43.1 sec. 3. Viktor Borsjen ko (Sovi 43.2 sec. 4. Peter van de Kant 43.4 sec 5 Ivan Andrlanov (Sov) 44.0 scc. MOfl meter: 1 Viktor Bdrsjenko (8ovi 4 41.7. 2 Peter van de Kant 4.48.9. 3. Ivan Andrlanov iSovi 4 54 4. 4 Alex Lalenkov (Sov) 4.54 7, 5 Wim Brink Klas sement: 1 Borsjenko iBovi 91.150 pnt. 2. Van de kant (Ned) 91 550 pnt. 3. Lalenkov (Sovi 91.617 pnt. 4. Brink (Nedl 5. Andrlanov <3ovl 93.067 pnt Dames: 500 meter I. Tanja Polinkova (Snv)44.l. 2. Beth Helden (VS) 46.1, 3. Ma'ja SerJoUova (Sov) 46.S, 4. Ina Slcenbruiaen (DIJC) 46.3, 5. Ilenny Top (DIJC) 47.0. 1500 meter I. Beth Heiden (VS) 2.27.5. 2. Ina StecnbruKen (2.28.4. 3. Tanja Poliakova (Sov) 2.30.1. 4. Hcnny Top 2.31.3. 5. Golovinkina (Sov) 2.32.5, Klassement I. Tanja Poliakova (Sov) 95.233, 2. Beth Heiden 95.267. 3. Ina Steenbrueaen 95.967, 4. Ilenny Top 97.306. 5. Golovinkova (Sov) 97.933. ROTTERDAM - Arthur Ashe heeft Ahoy zijn onvergelijkbare klasse la ten zien. Een uur slechts, helaas, langer kon Stan Smith de strijd niet volhouden: 4—6. 2—6. Jammer, want de botsing tussen Ashe, de huidige en Smith de Wimbledon kampioen van 1972 was de beste partij uit het toernooi tot nu toe. De leider in het WCT-klassement Ar thur Ashe zorgde daarvoor ln de eer ste plaats Hij liet Smith geregeld hoofdschuddend achter na returns op onhoudbaar geachte ballen. Aan de andere kant was Ashe ook niet onfeilbaar, al maakte hij aanzienlijk minder fouten dan z'n blonde tegen stander. Merkwaardig was dat Smith duidelijk het beste begon. Na 1—0 verloor Ashe zijn eerste opslag beurt puntloos vooral omdat hij niet een eerste service binnen sloeg. Na die verrassende start was Ashe warm en met schitterende passeers- lagen, vlijmend scherpe service- returns en zuiver geplaatste kortere ballen zette hij de strijd naar zijn hand. Meiier en Fibak hebben twee uur en elf minuten gevochten voor een plaats in de tweede ronde, waarin Tom Okker de tegenstander zal zijn. Het was een sensationeel spannende strijd tussen de gelijkwaardige dub belspelers. waarin Fibak aanvanke lijk een snelle overwinning leek te behalen. Na 6—2, 5—2 en 30—0 leek Meiier kansloos. Fibak echter werd wat slordig en raakte bovendien zijn concentratie volledig kwijt door blunders van de lijnrechters. Meiier greep zijn kans. won vijf games ach ter elkaar en pakte de tweede set. De 4500 toeschouwers kwamen volle dig in de ban van het duel. hoewel van minder niveau dan de voorgaan de partij tussen Ashe en 8mith, toen er in de derde set volledig evenwicht was. Na 3—3 doorbrak Meller einde lijk de reeks service-overwinningen, kwam op 53 en liet op die stand een wedstrijdpunt ongebruikt. Fi bak, in de tweede set een schijnbaar zekere winnaar en in de derde een even waarschijnlijke verliezer, vocht zich terug naar 5—5 en won tenslotte de langste partij tot nu toe met 7—5 In de tweede ronde ontmoet hij Tom Okker, die hij op de openingsdag in een „Nlgeriaans restantje" had ver slagen. In een andere partij won het Ameri kaanse dubbel Smlth/Lutz van de Australisch/Nederlandse gelegen heidscombinatie Crealy/Fok. De set standen waren: 6—3 en 6—4. Dit was een partij in de eerste ronde van het herendubbelspel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 25