Onthullingen in Amerika prikkelen vraag naar parlementaire enquête dichtbij Kamer bespreekt collectief ontslag en kinderbijslag voor zelfstandigen ■)ïïinBntaar fiquête 1 iquête 2 iqiête 3 h het weer Kou blijft weerrapporten Enquête 4 Sneeuwberichten Schurftige schapen geschiedenis van het 'gemak' televisiekerk mis ^AG 17 FEBRUARI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 _Tweede-vamerlid Terlouw van 11 heeft varige week de gedachte ;rd vin een parlementaire ite na ales wat zich in het begin jarei zestig heeft afgespeeld jt gebiéi van de wapenaankopen ons laad. iggestè heeft niet zoveel aan gekregen, omdat de door de ingestelde commissie-Donner- ip-Peichar meer belangstelling d.jtoen iet ernaar uitzag dat die lissie veel sneller zou kunnen leken dan de Tweede Kamer, al het besluit een dergelijke ia te stellen, zal heel wat in de aarde hebben. Een derge- ^•Ifoorsel van één of meer Kamer- |.jj moet de hele weg van de schrif- voorbereiding gaan. Er zou een tig verslag moeten worden ge- van alle op- en aanmerkingen 0Ibe Kamerleden en de voorstellers en al die opmerkingen nog eens _J:telijk moeten beantwoorden, al- is de Kamer kan beslissen of eer lijke enquête er komt, ja of nee loeilijke weg om te gaan dus en is het wijs van de regerhg de veel snellere methode aan 'njonderzoekcommissie te kiezen. W(n: het werk van een dergeljke ^zoekcommissie sluit een pfrle- enquête allerminst uit. Een itecommissie uit het parienent togelijk heel wat dieper ei op ►reder terrein graven dm de tommissie. ir dat het verstandig :al zijn Kamer de tij<J, die decommis- ►nner haar laat, goed gebruikt een dergelijke partementaire ête voor te bereiden, vant er is (vat te zeggen om op <e suggestie Terlouw in te gaan. -irecht van enquête is de Tweede ierste Kamer seder 1848 bij de I iiwet toegekend. Overmatig ge- t van dit recht kar de Kamer niet •Jeteii worden. Selert 1850 (het £3 waarin het groidwettelijk recht éen wet nader verd uitgewerkt) Ier maar negen enquête's gehou- de laatste kee tussen 1948 en over alles w'i zich had afge- tussen 194Qen 1945, toen er parlement mer kon functione- recht van equête is naar het ■^d van de 9de eeuwse staats- tgeleerde J. 1 Buys 'een geduchte vai het parlement. Het in et geval de door het tent uit zii midden aangewezen itecommisse, heeft het recht ge- op te repen en onder ede te Daarbij zijn die getuigen niet verplich om te komen, maar om alle ragen te beantwoorden een paar uitzonderingen met het jop beroes- of ambsgeheim daar- de Karer een enquête instelt, zij zicizelf een bevoegdheid, die in on land alleen maar aan de toe:omt. De Kamer kan in conclsies over de enquête oor- en lïspraken doen over bepaal- leligen (af het nalaten daar uit en de vraag naar schuld of jties varaan verbinden, zoals de (ter, tag de Kamer evenwel niet latste dat oordelen over lid af onschuld maakt heel wat pereden nogal kopschuw tegen- f let middel van de enquête. Van- t ook dat er sedert 1850 slechts enquêtes zijn geweest en niet dan acht voorstellen in deze die nooit een Kamermeerderheid en kunnen krijgen. Tweede Kamer immers is een ek orgaan en een voorstel om mquête in te stellen, kan daarom gemakkelijk een politieke bijbe- ng hebben. Uit vrees voor politie lij bedoelingen verwierp bijvoor een Kamermeerderheid in 1910 'oorstel van de toenmalige socia- leider Troelstra een parlementai- iquête in te stellen naar de er waarop (en de redenen waar- Abraham Kuyper tijdens diens m >terschap koninklijke onderschei- s pn had uitgedeeld. Misschien iven sommige politici ook nu weer n»t voorstel van Terlouw een poli- II bijsmaak. Het zou immers heel tkkelijk vertaald kunnen worden n6en poging achteraf nog de staf te ei en over het kabinet-De Quay, dat it e jaren zestig het bewind voerde ins o.a. de Starfighter bracht. Dat echter een vrij zinloos werk zijn. cxfcom is het zaak dat een voorstel K en enquête te houden, goed gefor- serd wordt. Er moet een veel er onderzoek ingesteld worden ili alleen maar naar de vraag hoe de 8 men en vrouwen, die toen dicht bij a" vuur zaten, zich plachten te war- -1 en wat men wist over het gedrag b anderen. veel eerder moet de bedoeling g het hele mechanisme vail besluit- iTroing over zulke belangrijke zaken ji wapenaankopen boven tafel te krij- Het is een ewone, dagelijkss j. k van tamelijk nieuwsgierig te zijn j]W zulk soort dingen; niet om wraak o runnen nemen op mensen of instel den, maar om te leren voo r de komst. door Ferry Mingelen DEN HAAG Menig Kamerlid zal met enige jaloezie het onderzoek hebben gevolgd van de Ameri kaanse senaatscommissie naar de verkooppraktijken van multi-nationals. De onthullingen van de commissie Church leveren een staaltje parlementaire controle op van de bovenste plank, waaraan het laatste onderzoek, van de Tweede Kamer naar het gedrag van de olieconcerns ten tijde van de oliecrisis, in de verste verte niet kan tippen. Het Amerikaanse voorbeeld heeft politiek Den Haag wat onrustig ge maakt en de behoefte groeit om in Nederland zelf de zaken ook eens serieus aan te pakken. Gezien de vragen die de Amerikaanse onthul lingen ook over de praktijken in Nederland hebben opgeworpen, is het niet verwonderlijk dat de in stelling van een parlementaire enquête nu wordt overwogen. Frac tieleider Terlouw van D'66 heeft zijn collega's daartoe een voorstel gedaan. Daarover zal, naar ver wachting, pas beslfst worden nadat de door de regering ingestelde spe ciale onderzoekscommissie naar de rol van prins Bernhard in het om koopschandaal, zijn werk heefit beëindigd. Niet niks Zo'n parlementaire enquête is niet niks. De speciale commissie van onderzoek uit de Kamer die de enquête moet verrichten krijgt gro te bevoegdheden. Getuigen worden onder ede verhoord en zijn ver plicht te verschijnen. Zij kunnen gedwongen worden bepaalde docu menten te verschaffen. Deze be voegdheden hebben overigens ook hun beperking. Ministers zijn niet verplichft voor de commissie te ver- JAN TERLOUW schijnen. Zij behoeven bepaalde in formaties ook niet te geven als zij dat strijdig achten met het belang van de staat. Ook ambtenaren mo gen om deze reden informatie ach terhouden, zij het dat zij dan wel door hun minister gedekt moeten worden. Anderzijds zijn voor de laatste enquête over de jaren 40-45 de bevoegdheden uitgebreid. De com missie mag nu ook de gang van zaken in de ministerraad onderzoe ken en heeft recht op een uittrek sel van de stukken van de minis terraad. De commissie mag ook me dewerkers en deskundigen van bui ten de Kamer aantrekken. Sinds 1848, toen de Tweede Kamer dit recht kreeg zijn er slechts negen enquêtes gehouden. Die gingen on der meer over nu weinig indruk wekkende onderwerpen als de ac cijns op zout (1851) en de besmet telijke longziekte onder het rund vee (1875-1876). Maar ook over de kinderarbeid in de fabrieken (1886) en tevens de laatste tot nu toe, het beleid van de Nederlandse regering in de jaren 1940-1945. Dat onder zoek duurde negen jaar, ruim 1200 mensen werden verhoord en de verslagen tellen duizenden pagina's. Acht maal verzette de meerderheid van de Kamer zich tegen zo'n on derzoek zoals in 1855 over het mis bruik van sterke drank en in 1865 over het Limburgse brlefschandaal. Het ging daarbij om een brief van de minister van financiën Betz waaruit bleek dat deze niet ongene gen was af te zien van de verho ging van de grondbelasting in Lim burg als de verkiezingen ten gunste van het tweede kabinet Thorbecke zouden uitvallen. Betz trad af en de Kamermeerderheid zag geen reden meer voor het door de AR voorge stelde onderzoek. Paar pogingen Vanuit de linkse fracties is de laat ste jaren nog enkele malen een enquête gesuggereerd, over het Nieuw Guineabeledd van minister Luns en over de werking van het militair industriële complex. Walllt- mans (PPR) kwam verleden jaar met dit laatste voorstel naar aan leiding van de gang van zaken rond de koop van de F16 straalja ger en de onthullingen, toen al, over de omkoperijen van het Northrop-vliegtuigconcern en de omkoop pogingen van Dassault. Waltmans zou met nadere voorstel len komen, maar daarover is niets meer vernomen. Het kabinet deed wel Iets. Om de teleurstelling in linkse kring over de ontwapenings nota wat te verzachten, kondigde minister Van der Stoel in die nota een onderzoek naar het militair in dustriële complex aan. Daarmee zijn tot nu toe echter weinig vor deringen gemaakt. De Tweede Kamer heeft, na het voorbereidende werk van de Ameri kaanse senaatscommissie, nu de kans de zaak zelf weer in handen te nemen. Of de meerderheid daar voor voelt, moet afgewacht worden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer houdt zich deze week voornamelijk bezig met sociaal-economische on derwerpen. Op de agenda staan on der meer een wetsontwerp dat re gels stelt voor collectief ontslag, de kinderbijslag voor kleine zelfstan digen en de vrijwillige ouderdoms- verzekering. Minister Boersma (sociale zaken) wil met zijn wetsontwerp over het collectieve ontslag bereiken dat werkgevers die twintig of meer werknemers gaan ontslaan dit ruim van te voren melden bij het ar beidsbureau. Vroegtijdige melding van ontslagen kan de overheid de gelegenheid geven hulp aan het be drijf te overwegen om werkloosheid tegen te gaan. Voorts worden de Werknemers vertegenwoordigers in staat gesteld zich over het ontslag te beraden. De verbetering van de kinderbijsla gregeling voor zelfstandigen zal in de Kamer geen tegenstand ontmoe ten. Zelfstandigen krijgen normaal pas kinderbijslag vanaf het derde kind, met uitzondering van de zelf standigen met een zeer laag inko men. Zij krijgen ook bijslag voor de eerste twee kinderen. Bedoeling is de grens van het inkomen waar onder zelfstandigen ook bijslag voor de eerste twee kinderen krij gen te verhogen. Meer verdeeld is de Kamer over de vrijwillige ouderdomsverzekering. Het gaat om een rijksregeling uit 1919 die mensen in staat stelt zich door een verzekering bij het rijk van extra-inkomsten boven op hun pensioen te voorzien. De laatste jaren is echter veel kritiek op deze regeling ontstaan. Zij zou, vooral voor jongeren veel duurder zijn dan particuliere verzekeringen. De vraag ie de Kamer moet beant woorden is of men de vrijwillige ouderdomsverzekering wil afschaf fen, dan wel zodanig verbeteren dat hij kan concurreren met particulie re verzekeringen. Vandaag handelt de Kamer voorts de ota 'groepsgrootte in het on derwijs' af, donderdag komt een aantal mondelinge vragen aan de orde over onder meer ontwikke lingssamenwerking, de snorfiets en de afgifte van rijbewijzen. MINISTER BOERMA Op z'm minst tot donderdag zitten we nog wel aan het koude weer vast. De luchtdrukverdeling ver toont namelijk weinig verandering en het bescheiden koutransport uit Oosteuropa vindt voortgang. Dit wordt allemaal geregeld door een hogedrukgebied van 1038 minibar boven Zuid-Zweden en een depres sie met regen en onweer boven Italië. Het is een tamelijk karakte ristieke winterse drukverdeling die nu ook weer niet inhoudt dat de temperatuurcurve steil omlaag gaat. In Duitsland en Polen vroor het tot nu toe overwegend licht en alleen ln de wat hoger gelegen delen kwam een lagere temperatuur voor zoals min zeven op het vliegveld Hof in Beleren. Ook de Moscovie- ten hebben het relatief niet koud. Wat zegt hen nu min 11 graden terwijl ze ieder deze winter een recordkou van min 39 graden om de oren hebben gehad? Tussen twee haakjes; de barometers in Midden-Rusland spelen nog steeds hoog spel met 1046 millibar. Nu het weer vriest, in het noord oosten werd er gisteren op vrij veel plaatsen geschaatst op ijsbanen, zullen er zeer weer mensen zijn die zelf willen bepalen hoe koud het in hun tuintje is. Ze moeten Weerrapporten van gisteravond 7 unr, maximum-temperaturen en neerslag van 7-19 uur. De Kamer zal daarbij ook verstandig doen de verwachtingen ook de eigen - niet al te hoog te stellen. Het onderzoek strekt zich uit naar het begin van de jaren zestig en vijftien jaar is een lange tijd; zeker gemeten met de maatstaf van het geheugen en de grote meerderheid der mensheid. Eén van de belangrijkste overwegin gen van de enquêtecommissie om er in 1958 verder mee op te houden, was de toen al in de praktijk gebleken moeilijkheid met het geheugen van zeer veel ondervraagden en toen stond men nog dichter bij de te onderzoeken periode dan vijftien jaar. Wat vooral op het ogenblik de Ka merleden moet motiveren is' het ver langen om het eigen karakter en de eigen verantwoordelijkheid van de volksvertegenwoordiging te onderstre pen om het 'geduchte' wapen van de enquête opnieuw te scherpen en de bereidheid om eventueel een les uit het verleden te leren en op het heden toe te passen. daarbij bedenken dat een thermo meter, open en bloot en niet tegen straling afgeschermd opgesteld, niet het juiste antwoord geeft. De ware temperatuur is, vooropgesteld dat de thermometer geen instrumentale gebreken heeft, doorgaans lager dan de werkelijkheid. Wie de juiste temperatuur van de lucht wil bepa len, dient zijn thermometer in een kooitje met dubbele jaloezieën te plaatsen en dan liefst nog een In strument te gebruiken dat geijkt is door het KNMI. Een horizontaal op te stellen maximumithermometer kost geijkt circa vijftig gulden, een minimumthermometer is iets goed koper, een vertikale stations-ther mometer ligt rond de veertig gul den. Kwik heeft de beste eigenschappen voor het meten van de tempera tuur, maarhet bevriest bij -39 graden. Daarentegen kunnen alcohol en tolupl doorgaan tot -90 paden Celsius alvorens te verstijven. De laatsten hebben beiden echter het nadeel dat zij slechte watergelei ders zijn en de glaswand sterk be vochtigen. Ook kan de vloeistofko lom gemakkelijk breken. Door voorzichtig slingeren kan dit euvel worden verholpen. Een officiële thermometerhut Is zeer duur, circa 1200 gulden, maar wie zelf kan knutselen kan er zelf een fabrice ren die aanzienlijk goedkoper is. Het blijft de komende dagen gega randeerd gunstig voor de Euro-win tersport. Nieuwe sneeuwval is niet te verwachten, uiteraard wel ln d+ Appenijnen waar een depressie werkzaam is. Zelfs het hooggeberg te is boven 1700 meter geabonneerd op zonneschijn en dat geldit dan weer voor de Alpen. In de dalen hangt echter mist of lage bewol king (Hochnebel). Afdalingen zijn tot dichtbij of in die dalen mogelijk in de meeste gevallen. Van een verslaggever AMSTERDAM Vanuit Engeland mogen voorlopig geen schapen in Nederland worden ingevoerd. Dat hangt samen met het feit dat in En geland op grote schaal schurft bij schapen voorkomt, en dat is een las tige, moeilijk te behandelen, of schoon niet gevaarlijke ziekte. Het invoerverbod is afkomstig van de Benelux werkgroep voor veteri naire vraagstukken. De Britten kun nen wel ontheffingen krijgen, maar dan moet uit een verklaring van de Britse veterinaire dienst blijken dat de dieren gezond zijn en niet tegen schurft zijn behandeld. Amsterdam De BUt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vlisslngen Zuid Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Majorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zurich Casa Blanca Las Palmas New York Tel Aviv Tunis geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. geb, bew. geh. bew. geh. bew, geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. geh. bew. geh. bew, geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. onbew. motregen zw. bew, geh. bew. zw. bew. onbew. geh. bew. onbew. geh. bew. onbew. mist geh. bew. regen geh. bew. licht bew. motregen geh. bew. half bew. zw. bew, licht bew. onbew. zw. bew. <1Hlfülh SNEEUW OPKLARINGEN MIST REGEN HAGEl IS ■AX.TENP. 10 WIN. TEMP. WINDRICHTING veel bewolking 7?' o HOOG WATER voor woensdag 18 februari Vlissingen 3.34-15.56. Haringvlletslulzen 3.67-16.12. Rotterdam 5.37-18.14. Schevenln- gen 450-1703. IJmuiden 5.27-17.40 Den Hel der 1001-22.07. Harlingen 12.19-0.00. Delfzijl 1.26-14.04. onder redocf ie van loessmit Per jaar produceert een mens ge middeld 545 liter urine en 55 kilo min of meer vaste uitwerpselen. Dit lijkt een onsmakelijk praatje te worden, dus we zeggen er gelijk maar bij dat al dat menselijk af val ons verder niet interesseert. Wel wat de mens er in de loop der eeuwen mee gedaan heeft, want dat ook die rommel ergens in moest was al gauw duidelijk. En zo bedacht men voor dit doel pot ten, bakken, emmers, afvalwa- gens, huisjes, hokjes, stoeltjes en wat al niet meer, soms zelfs te mooi om voor dit doel gebruikt te worden. Een hele serie daarvan is brandschoon natuurlijk te zien in het Nederlands Open luchtmuseum in Arnhem, dat er onlangs een collectie privaatton- nen, een kruiwagen voor het transport van de tonnen en een houten opslagplaats voor de in houd, van het Friese IJlst bij kreeg. In het tijdschrift B en M (bijdragen en mededelingen), een uitgave van de vereniging Vrien den van het Nederlands Open luchtmuseum, wordt naar aanlei ding van die schenking de histo rie van privaten, stilletjes en krul len uitvoerig uit de doeken gedaan. Al in paleizen op Kreta en elders in de oude wereld, hebben arche ologen ontdekt, waren latrines aanwezig en zelfs vonden ze hier en daar sporen van riolerings- en spoelsysternen. B en M-redacteur B. Wanders haalt in dit verband 2 Koningen 10 vers 27 aan, waar ook al verwezen wordt naar plaat sen waar de koning zich terugtrok, 'maar door de uiteenlopende ver talingen kunnen wij ons van deze retirades geen juist beeld vormen'. Ook vindt hij het best mogelijk, dat duistere hoekjes en diepe kas ten in middeleeuwse gebouwen die nu als schuilplaats, bidkapel of mediteercel getoond worden, oorspronkelijk 'meer de ontlasting van het lichaam dan van de ziel hebben gediend'. De mensen in het westen hebben zich erg lang moeten behelpen, of met helemaal niets, óf met heel primitieve afvalbakken, öf met een luttel aantal openbare meer mansprivaten voor duizenden mensen. Nederland was bepaald geen voortrekker op sanitair ge bied: 'In de achttiende eeuw kwam het nog wel voor dat zelfs goed geklede burgers van beider lei kunne op straat hun behoefte deden, zonder zich in het minst gegeneerd te tonen. Nog in het begin van de negentiende eeuw waren in Amsterdam stille hoeken en stoepen van afgelegen pakhui zen bezaaid met mensendrek. In andere grote steden, zoals Edin burgh en Lissabon, kon men tegen betaling op straat gebruik maken Niet alle gelovigen zitten, te springen om t.v. in de kerk. Maar in Stadskanaal heeft de vrijgemaakte predikant moeten leren onder de dienst af en toe goed ln de camera te kijken, op dat al zijn toehoorders zich bij de dienst betrokken voelen. De (vrijgemaakte) gereformeerde kerk beschikt daar over een vol ledige zend- en ontvangstappara- tuur, die elke zondag gebruikt wordt. De gemeente telt 650 le den, die onmogelijk allemaal te gelijk in het kerkzaaltje kun nen. Vandaar, lezen we in de Phi lips Koerier, dat de commissie van beheer naar de techniek greep. De aanvankelijk gevon den oplossing om de grote toe loop van gemeenteleden in vier in plaats van twee zondagse diensten op te vangen, voldeed niet best; allereerst was dat wel een erg zware belasting van de dominee, maar ook dreigde het onderlinge contact tussen de kerkgangers verloren te gaan. En zo kwam er een (hand-)ca mera op het balkon van de kerk- zaal, die de diensten nu van a tot z ln zwart-wit in een bijzaaltje uitzendt. Er is een roulatiesys teem ingesteld, zodat niet altijd dezelfden in het bijzaaltje zitten. De mensen in de kerkzaal komen niet in beeld, wel af en toe de or ganist en het psalmbord, maar de meeste tijd de dominee. De commissie van beheer denkt nu ook al aan een videorecorder om de diensten bij de zieken thuis zichtbaar te maken. Dat wil al lemaal niet zeggen dat ze hun televisie nooit meer kwijt willen. Als het er op aankomt, willen ze toch wel het liefst een nieuwe, grotere kerk bouwen. van draagbare gemakken, die door hun uitbaters luid werden aan bevolen'. Sinds de zestiende eeuw komen in boedelbeschrijvingen steeds meer meubelstukken voor als 'stilletjes, chaises percées, kakzetels, kamer gemakken of hoe men ze maar noemen wilde'. Die vond men ver re te verkiezen boven de tochtige privaten, maar ze waren nog ge reserveerd voor de betere standen, die ze in slaap- en eetkamer neer zetten. Lodewijk de Veertiende had er in Versailles wel 264 staan, ingenieus vermomd (één leek sprekend op vier lijvige boeken met de titel 'Voyage aux Pays Bas') of met dure stoffen bekleed. Het legen van potten en privaten eeuwenlang in grachten en sloten geloosd en, voor zover met vloeibare inhoudeenvoudig bui ten het raam omgekeerd lever de een flink aantal beroepen op. In Edinburgh huurden de rijken een jongen, die op straat voorop liep en omhoogkijkend voor nade rend onheil waarschuwde. Op haaldiensten van volle privaat- tonnen (m Amsterdam de 'bol- dootwagens' geheten) verkochten de inhoud als mest aan boeren en tuinders. In kleinere plaatsen zorgde een particulier voor ver voer en verkoop: 'Meestal kondig de hij van tevoren zijn komst aan en vervulde hij zijn taak in de nachtelijke uren. Een paar stui vers en een borrel op de bril, en men kon de volgende morgen van een schone plee verzekerd zijn'. De Britten construeerden als eer sten een watercloset. Al in 1596 was er eentje, maar veel animo was er niet. De volgende was voor Queen Anne, en toen was het al begin achttiende eeuw. Pas na 1775 volgden allerlei typen water closetten elkaar snel op. Het tijd perk van de stortbak was aange broken, maar het heeft tot de 2e helft van onze eeuw geduurd voor het overgrote deel van Nederland over dit sanitair kon beschikken. En nu blijkt dat water te kostbaar wordt om in zulke grote hoeveel heden voor elk wissewasje door te spoelen, moet de verbeterde zes liter-stortbak de gebruikelijke tien literbak alweer vervangen. Een van de kamergemakken uit de collectie van het Openlucht museum in Arnhem. Wie zo'n stoel ln de kamer had staan kon er rustig in gezelschap gebruik van maken. Voor zo'n kleinig heid hoefde je dan de kamer niet uit. Deze heeft een deurtje opzij eii een jaloeziesluiting op de zit ting, die je eenvoudig over het deksel naar voren rolde. Met zjjn 'voorspelling' dat de stad Adelaide in het noorden van Australië door een aardbeving en een verschrikkelijke springvloed totaal van de kaart zou verdwij nen, Joeg de zich ziener noemen de huisschilder John Nash heel wat mensen de stulpen op het lijf. Tientallen gezinnen verkochten alles wat ze bezaten en trokken zo ver mogelijk uit de buurt weg. Nash deed hetzelfde en reisde naar het zuiden van het land, waar hij zich in Warwick vestigde, volgens zijn diepe in zichten de veiligste stad van heel Australië. Daar bleek hoe falie kant hij er met zijn profetieën naast heeft gezeten: terwijl in Adelaide alles bij het oude ls ge bleven, heeft Warwick met een enorme wateroverlast te kam pen. Het heeft er deze eeuw nog niet zo lang en zo hard gestort regend als de afgelopen week en alles staat er nu een flink stuk onder water, ook het nieuwe on derkomen van Nash. 'Auga weg

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5