Snschuld bewezen na bijna sier jaar gevangenisstraf Klassen kunnen dit jaar nog niet kleiner worden 1 itrafrecht geldt niet voor prins Ware liefhebbers van King kunnen er rustig een paar uur afblijven. ET I Vgeschreven schoolschrift bracht journalist de primeur van zijn leven 1 - |l h gesprek met «ey. J. Geertsema VARA-tv vandaag over rechtszaak Giessen-Nieuwkerk Dagonderwijs volwassenen Van Kemenade: er is geen geld voor iders dan het kabinet meent: Frank Arnau (81) overleden Geen Indonesiërs naar Film International Muziekprijzen voor Piet Ketting en Eduard Reeser ^ERDAG 12 FEBRUARI 1976 BINNENLAND - KUNST TROUW-KWARTET 9 m. ADVERT ESTIE) r Riet Diemer •RDAM 'Mijn oog viel op een berichtje :n regels waarin stond dat advocaat mr. Roobol ieuw onderzoek had gevraagd in de rechtszaak |e moord in Giessen-Nieuwkerk. Zal ik er eens >aan, vroeg ik de redactiechef, misschien zit er :rhaal in.' Kick Geudeker, nu 75 jaar, bekend facteur in ruste, vertelt over de primeur van sven, die hij in 1929 haalde. AJs journalist van :ialistisch dagblad Het Volk kon hij de onschuld van twee mannen, die beschuldigd van 74 6 °P de spoorwegwachter van de halte Giessen- /kerk, toen al vier jaar in de gevangenis zaten. |e zaak Giessen-Nieuwkerk' is deze onverkwikke- 88.5 [rechtszaak in de historie voort blijven leven en deze titel zendt de VARA vanavond een tele- >el uit. Daarin gaat het vooral om de revisie van oces. Kick Geudeker is de verteller in het tv-spel >r onze krant wil hij de gebeurtenissen van meer v. en halve eeuw geleden wel ophalen. Klck Geulltk"' 20als hlJ "u 's- 7S.3 p 70.5 I 67.5 I 77.9 t 42.4 l 65a i 72.5 I if geeft hij een fotokopy van x bladzijden uit een boekje, de titel hem ontschoten is, [dat over nog meer merkwaar- si.5 rechtszaken in ons land ver- 31 paarin staat genoteerd wat er 145 5 pallen was. In de nacht van sis augustus 1923 wordt seinhuis- 1 rr Jacob de Jon8 met ingesla- 7|^ Ichedel langs de spoorbaan bij i3o~ èn-Nieuwkerk in de Alblasser- gevonden, een ijzeren hamer ito steel in de hand. Een zwer- 1e in de buurt was gesignaleerd, ïes van De Jong in. zijn zak ;n hetzelfde bedrag bij zich 94 dat uit het haltehuisje was ge- L* i. had echter zo'n waterdicht 127 dat hij verder met rust gelaten 26.51 "025 ,3[1C fscoman Jaap Mijnster, die de 7 - 88 J6sa (ADVERTENTIE) i6.5tèze week in Hervormd Neder- fo. pi °a-: o» 97.I Plioesjtsj komt naar 53 Nederland. 45» J Touwtrekken in Amerika begonnen. Radikale ommekeer nodig in Zuid-Afrika door Prof. Dr. J. Verkuyl. Dr. Abraham en de reklame. Paulus en de volkeren. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van Hervormd Nederland. EL. NR.: t.prijs ƒ28,50 per halfjaar, nder postzegel verzenden intw. nummer 1776, Den Haag. lellen mag ook: 070-512111. lok in de losse verkoop. zwerver had aangewezen, ziet nu in zijn concurrent Kees Kroon uit Slie- drecht de eigenaar van de hamer. Deze ontkent, heeft alleen hamers met houten steel. In de nacht van de moord was hij thuis bij zijn vrouw met drie vrienden, die her stelwerkzaamheden aan de spoordijk verrichtten, en in deze' buurt lo geerden. Ze vierden een feestje. De drie mannen waren: J. J. Teunissen, J. C. Klunder en J. Vermeer. tenis. hetgeen na hoger beroep door het Hof in Den Haag werd bevestigd. En dan leest journalist Kick Geu deker vier jaar later over het revisie- verzoek van mr. Roobol. 'Ik ben naar mr. Roobol toegegaan en heb twee dagen lang pakken dossiers met hem doorgelezen. Maar ik heb ook ge zegd, dat hij weinig kans maakte omdat hij geen nieuwe feiten kon aandragen. Al twee revisieverzoeken van andere advocaten waren afge- 'Een kei' 'De beste' Het onderzoek van de plaatselijke politie liep op niets uit. Maar omdat geruchten bleven aanhouden vroeg de officier van justitie in Dordrecht een flinke rijksrechercheur. Met J. F. W. de Jong kreeg hij de 'beste van Nederland'. Maar na maanden zoeken vond zelfs hij niets. Kick Geudeker: 'Hij was er ook te laat ingekomen. De moord was augustus 1923 gebeurd en De Jong kwam pas eind 1924. Toen waren de sporen uitgewist. Maar de gedachte had bij hem postgevat, dat hij niet kon falen.' Zo bleef hij zich vastklampen aan het feestje bij de Kroons. Was nie mand de deur uitgeweest? Ja. Teu nissen en Klunder waren even naar buiten geweest en hadden met elkaar staan fluisteren. Teunissen zou bij de Kroons blijven logeren, maar bracht toch even vijfhonderd gulden, die hij als onderbaas op zak had om de lonen uit te betalen naar Klunderts kosthuis een paar huizen verder. Dat duurde tien minuten tot een kwartier. "Een heel beangrijke rol heeft de zwager van Teunissen gespeeld, aan nemer Stuy uit Baarn, bij wie Teu nissen werkte. Een christelijke man, een enorme doorzetter. Hij gaf steeds advocaten opdrachten en be taalde alles. Een kei van een kerel, die in de televisie-documentaire on voldoende uit de verf is gekomen', meent Geudeker. Wat er verder gebeurde dankt hij 'aan geluk en journalistiek instinct'. 'Ik voelde, de sleutel ligt bij de Kroons. Er klopt iets niet en ze wil len met niemand te maken hebben. Journalisten en advocaten werd de deur geweigerd. Ze waren inmiddels verhuisd naar Rotterdam, waar ik het adres vond. Ik mocht van vrouw Kroon binnenkomen. Ik had name lijk het geluk, dat ik van haar eigen krant kwam. Ze wilde eerst met haar man spreken, voor ze iets zou zeg gen. Kijk. dat zeg je niet als er niets aan de hand is. De volgende dag kreeg ik echter bericht dat ik niet terug hoefde te komen. Maar vreemd, veertien dagen later werd ik opgebeld dat ik toch kon komen.' sen-Nieuwkerk. slaat iemand de schedel in en fietst weer terug. Geheim dossier Geudeker: 'Alle rapporten die De Jong opmaakte zijn zonder meer door de officier van Justitie en de rechter van Dordrecht aanvaard. Zé hebben helemaal op het kompas van De Jong gevaren. Het erge is boven dien dat de rapporten van De Jong niet in nhet dossier zijn terecht gekomen, maar in een geheim dosr sier daarnaast.' Toen Geudeker de bekentènis had van de Kroons (voor wie het een hele opluchting betekende) stelde hij zich in verbinding met mr. Roo bol en aannemer Stuy. Dezen wilden het nieuws graag direct op het ANP. 'Maar dat was nu niet in mijn be lang als journalist. Ik ben toen di rect naar Amsterdam gegaan en heb de zaak onderweg rustig doorgelezen. Op de krant trof ik alleen de nacht chef nog aan. Maar pagina een was al weg.' Zodoende kwam de primeur van Kick Geudeker niet op de voor pagina van zijn eigen krant, Het Volk, maar op pagina twee. 'Het werd geen stijlbloempje hoor. velle tje na velletje werd bij me wegge haald als ik het geschreven had. Met de pen.' Dat was 9 april 1929. Hij deed toen een felle aanval tegen in timidatie en klasse-Justitie. Het revisie-verzoek van mr. Roobol werd ingewilligd. Het proces werd in Amsterdam gehouden, maar dat was pas weer vijf maanden later. En juist van dit proces, waar niet de schuld, maar de onschuld moest worden bewezen, heeft de VARA het televisie-spel gemaakt. Het werd min of meer een luidruchtige demonstra tie tegen klasse-justltie. Schrift Verhoor Dat zou 'geruime tijd' moeten wor den en de zaak was voor recher cheur De Jong rond. De vijf feest gangers werden wekenlang achter slot gezet om verhoord te worden. Toen ze eindelijk voor de rechter stonden bekende de familie Kroon, dat de hamer van haar was, dat Teunissen en Klunder 'geruime tijd' waren weggeweest en bij terugkomst hadden gezegd: 'We hebben hem hardstikke dood geslagen'. Politie agent Mijntjes had ze tenslotte over de dijk zien fietsen richting Gies sen-Nieuwkerk. De Dordtse rechter deed uitspraak: vijftien jaar hech- Als getuige nam Geudeker collega Johan Winkler mee. Ze verzekerden: we laten jullie niet in de steek, de krant staat achter jullie. Toen liet de vrouw een schoolschrift lezen, dat onder uit de naaimachine kwam. 'Als in een adem volgeschreven, zon der punten, komma's, hoofdletters. Een hartekreet. Een heel merkwaar dig stuk. Ze had dat gedaan opdat haar kinderen de juiste toedracht zouden weten. In het schrift zaten twee briefjes van rechercheur De Jong waarop precies stond wat ze moesten zeggen, zij en haar man. Ze waren onder zware pressie gezet tijdens hun arrest en de rechercheur kon chanteren omdat er wat praat jes over hen gingen.' Zo moest van De Jong tien tot vijf tien minuten 'geruime tijd' worden, want in een kwartier fiets je niet van Sliedrecht naar het ruim elf kilometer verderop liggende Gies- Na vijf jaar vrij Teunissen en Klunder kwamen vrij na vijf jaar onschuldig vast te heb ben gezeten in Leeuwarden. Recher cheur De Jong werd gehandhaafd als agent, maar gedegradeerd tot passencontroleur. De Dordtse rech ter en de officier van Justitie wer den in zoverre gestraft, dat ze geen Nederlandse Leeuw kregen aan het eincl van hun carrière. Aan het eind van het VARA-spel zal Geudeker zeggen: 'Er is een moord gepleegd, maar er is geen dader.' Hij had indertijd nog graag verder wil len speuren naar de moordenaar, maar een bezoek dat hij bracht sa men met mr. Roobol aan de weduwe van de spoorwegman mislukte door haar barse houding. Van Klunder en Teunissen heeft Geudeker nooit meer iets gehoord. Klunder overleed een paar jaar geleden, Teunissen is thans 85 jaar. 'Misschien was het goed zo', denkt Geudeker, 'ze moes ten zich losmaken van het verleden. Alleen van de familie Kroon kreeg ik jaar op jaar een nieuwjaarskaart.' In ons bericht op de voorpagina van gisteren over dagonderwijs voor vol wassenen is een fout geslopen. Aan het slot stond dat van 127 moeders die In augustus jl. begonnen op de 'moeder-mavo' in Middenmeer er nog 17 over zijn. Dat laatste getal had 107 moeten zijn; er zijn er dus slechts twintig afgevallen, (red.) Het bijzondere van King pepermunt ...vitale natuurzuivere bestanddelen King is een unieke 'instant verkwikker' die je altijd bij je hebt maar pas gebruikt als het ogenblik daar is - voor een frisse mond en frisse nieuwe energie. Trouw en matig: dat is de ware King vriend. Een reputatie, vindt King, om zuinig op te zijn. KIH G Op zak, in tas of autokastje Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van Kemenade is niet bereid om de leerlingenschaal voor het lager- en kleuteronderwijs al dit jaar te verlagen. 'Daar is dit jaar geen geld voor'. De bewindsman zei gisteren in de Tweede Kamer dat de begroting van dit jaar geen ruimte Iaat voor een dergelijke maatregel, omdat verlaging van de schaal met één punt bij elkaar ongeveer 55 miljoen gulden zou kosten. Van Kemenade zei dit naar aanleiding van een motie van de communist De Leeuw, waarin werd gevraagd om al per 1 augustus te beginnen met de ver kleining van de klassen. Volgens de minister is het ook niet mogelijk om in het kader van de werkloosheidsbestrijding de leerlin genschaal te verlagen. De regeling, die hiervoor bij het ministerie van sociale zaken gehanteerd wordt, geldt uitsluitend voor tijdelijke en afgebakende werkzaamheden, niet voor permanente arbeidsplaatsen. Een derde mogelijkheid om het overschot aan leerkrachten in te dammen, is het invoeren van een studentenstop aan de pedagogische academies en de opleidingen voor kleuterleidsters. Daarvoor heeft de minister echter op het ogenblik geen wettelijke bevoegdheden. HIJ kan dit wel doen voor de openbare scholen die onder zijn gezag vallen maar niet voor de bijzon dere scholen, die dat zelf bepalen. Vorig jaar heeft de bewindsman alle opleidingsscholen wel geadvi seerd de toeloop wat te beperken, maar daaraan hebben de bijzondere scholen bijna geen gehoor gegeven. De verwachting is dan ook dat daardoor het overschot aan r.k. on derwijs en onderwijzeressen in 1979, wanneer deze groep is afge studeerd, ongeveer 1280 zal zijn en het overschot, aan protestants- christelijke onderwijzers en onder wijzeressen ongeveer 650. Omdat de openbare scholen wel gevolg hebben gegeven aan het ad vies van de bewindsman, dreigt er een volkomen scheve verhouding te ontstaan, zodat Van Kemenade dit advies voor komend jaar al gedeel telijk heeft teruggedraaid. Uitkering Het PvdA-Kamerlld Konings stelde voor om voor net afgestudeerde leerkrachten, die een speciale wer- kloosheidsuitering krijgen als zij geen werk kunnen vinden, de nor men voor die uitkering wat te ver anderen. Deze schoolverlaters hoe ven namelijk geen werk aan te nemen dat verder dan veertig kilo meter van hun woonplaats ls ver wijderd. Van Kemenade zegde toe hierover eens te overleggen met minister Boersma. Een verruiming van die regeling zou kunnen resulteren in een geringere werkloosheid, omdat bijvoorbeeld afgestudeerden in het Noorden van ons land (waar vrij grote werkloosheid ls) dan Ingezet kunnen worden in het Westen, waar nog altijd een tekort aan onderwijsgevenden is. In de toekomst zal er overigens een heel nieuwe toelatingsregeling voor de opleidingsscholen moeten ko men. De minister noemde als mo gelijkheid de invoering van een zo geheten propaedeutisch Jaar. waar na bekeken kan worden of iemand al dan niet geschikt is voor dit onderwijs. Een dergelijk systeem wordt op dit moment ook oegepast op universiteiten en hogescholen. C~3 r onze juridische medewerker mr. N. D. Jörg. J prins Bernhard, wanneer mocht blijken dat hij betalingen van de Lockheed-fabriek heeft aan- pmen, ook gestraft kunnen worden? Blijkens het verslag van de zitting van de Tweede Kamer in fuw van gisteren, gaat de regering wel van die mogelijkheid uit. tad is er buiten de grond ing dat de Koning on- baar en dus niet strafrechte- te vervolgen is, geen bepaling vervolging van leden van het ijk Huis verbiedt. Maar om te concluderen dat dus vervol- mogelijk is, lijkt me onjuist 'el op grond van het volgende. staat dat ministers niet voor procent voor de handel en lel van andere leden van het ijk Huis dan de Koning slijk 'zijn. Dat zou fel- ook ondoenlijk zijn. r de consequentie van het heb- van een Koningshuis met een Uigrijke staatkundige functie is, voor andere leden van het Ko- Jtlijk Huis. die uit hoofde van 1 positie als lid van het Konlnk- Huis staatkundige functies ver ten, wel ministeriële verant- wdelijkheid bestaat, voor zover i bezigheden van publieke aard ten behoeve van het Koninkrijk t Er ls een afstraling van de schendbaarheid van de Koning naar andere leden van het ninklijk Huis, voor zover zij een Nteke functie vervullen. brengt naar mijn mening mee een onjuiste vervulling van die tetle met en door de verantwoor de minister wordt behandeld. kan resulteren in een geruislo- opioss.ng, in openbaar gemaakte tearing door de minister, in het ■«eggen van die publieke functie het lid van het Koninklijk Huis of het opstappen van die mi nister. Daarbij doet het er mijns Inziens niet toe of die onjuiste vervulling strafbare feiten inhoudt of niet. Publiek optredende leden van het Koninklijk Huis hebben naar mijn mening afgeleide onschendbaarheid en de ministers daarom afgeleide verantwoordelijkheid. Twee hindernissen Maar wie het hier uit het oogpunt van staatsrecht niet mee eens is en wél strafrechtelijke vervolging mo gelijk acht. moet dan wel een paar strafrechtelijke hindernissen ne men. In aanmerking komen twee delicten: geld aannemen als amb tenaar (art. 362 wetboek van straf recht. waarbij het element 6peelt dat de ambtenaar in zijn functie voor steekpenningen iets doet zon der in strijd met zijn plicht te handelen): óf niet-ambtelijke cor ruptie (art. 328 ter waarbij het gaat om iemand in dienstbetrekking of optredend als lasthebber, die een gift aanneemt, en dit te kwader trouw verzwijgt tegenover zijn werkgever of lastgever). Voor het eerste delict is de kwali teit van ambtenaar vereist, dat wil zeggen iemand moet door een or gaan der overheid in openbare dienst zijn aangesteld om (een deel van) de staatstaak te verrichten, of in een functie, welke hem met openbaar gezag bekleed doet zijn. De vraag is dus, is prins Bernhard ambtenaar? Met zijn benoeming tot onder andere inspecteur-gene raal van de krijgsmacht hoeft toch niet zijn ambtenaarsschap vast te staan, want het is denkbaar, op grond van het vorige, dat de kwali teit van lid van het Koninklijk Huis zich daartegen verzet. Een ambtenaar is 'schendbaar'. maar een lid van het Koninklijk Huis kan afgeleid onschenbaar zijn. Voor de Hoge Raad? Maar gesteld dat prins Bernhard wel als ambtenaar beschouwd kan worden, dan rijst de volgende kwestie: prins Bernhard is dan toch wel een heel hoge ambtenaar, dat wil zeggen, iemand die niet voor een gewone rechtbank moet verschijnen, maar (zoals artikel 92 van de wet op de rechterlijke orga nisatie bepaalt) meteen voor de Hoge Raad komt, net als ministers, parlementariërs, leden van de Raad van State en commissarissen van de Koningin. In dat artikel A2 worden niet ge noemd: leden van het Koninklijk Huis. en dat lijkt me dan ook een argument dat vervolging ter zake van een strafbare vervulling van de publieke functies die deze leden vervullen, onbestaanbaar is. Dat in artikel 92 van de wet op de rech terlijke organisatie (waarin die be handeling door de Hoge Raad van een aantal daar aangeduide functi onarissen) wordt geregeld, wél de leden van de Raad van State wor den genoemd en prins Bernhard zitting heeft in de Raad van State is toevallig (sommige andere leden van het Koninklijk Huis met pu blieke functies zitten niet in de Raad van State) en bovendien: is prins Bernhard lid van de Raad van State of heeft hij er slechts zitting in? Het zou toch Immers wel merk waardig zijn dat een commissaris van die Koningin vanwege zijn on juiste ambtsvervulling voor de Hoge Raad terecht moet staan, maar dat de echtgenoot van de Koningin van wege zijn eventuele onjuiste ambtsvervulling voor een gewone rechtbank terecht zou staan. Wie is opdrachtgever? Dan is er nog het geval dat prins Bernhard geen ambtenaar ls. Kan de strafbepaling niet-ambtelijke corruptie toepasbaar zijn? In- de eerste plaats niet voor feiten van vóór 1967, toen artikel 328 ter in de strafwet kwam: strafwetten werken niet terug. Maar ook ls problema tisch wie als werkgever of lastgever zou moeten gelden aan wie prins Bernhard het aannemen van geld zou hebben verzwegen (waarvan overigens nog niet het geringste spoor van bewijs is). Voor erebanen (hoe nuttig die ook kunnen zijn) geldt geen arbeidsrecht. Dan is er nog een bepaling in het wetboek van strafvordering waarin leden van het Koninklijk Huis niet als getuigen in een strafproces mo gen worden verhoord dan alleen als zij bij Koninklijk Besluit tot zulke getuigenis worden gemachtigd. In de toelichting op het ontwerp-wet- boek van strafvordering staat: het moet onmogelijk zijn dat leden van het Koninklijk Huis zonder meer door de beklaagde ter openbare te rechtzitting worden gedagvaard. De wetsontwerper heeft zich niet tegen de bevoegdheid van een officier van justitie om een lid van het Koninklijk Huis te dagvaarden als getuige, afgezet Maar toch ligt dat nu opgesloten ln het artikel. Stricte interpretatie Vanwege de straf-processuele regel: 'bepalingen van een strafproces recht moeten strikt (beperkt) wor den uitgelegd; er zijn nooit méér bevoegdheden dan het strafproces recht toekent', moet men zich af vragen of een officier van justitie, die niet de bevoegdheid heeft een lid van het Koninklijk Huls als getuige te doen verhoren, wél de bevoegdheid heeft een lid van het Koninklijk Huls als verdacht te doen verhoren, dat wil zeggen: een strafproces tegen hem aan te span nen. Dit beginsel van strikte interpreta tie had betrekking op de arme sloe ber waartegen het strafrecht is be dacht en dagelijks wordt uitge voerd. maar behoort evengoed voor prins Bernhard of andere hoge functionarissen te gelden. Al met al is dus de eventuele ver volgbaarheid van prins Bernhard (dat wil zeggen de ontvankelijkheid van de officier van Justitie), noch de bevoegdheid van een gewone rechtbank, noch die van de Hoge Raad. noch de strafbaarheid qua toepasselijk delict, een uitgemaakte zaak. Mij lijkt de enige ongekunstelde afhandeling: staatsrechtelijk, niet strafrechtelijk. MUNCHEN De internationaal be kende detectiveschrijver, crimino loog en humanist Frank Arnau is gisteren op 81-jarige leeftijd aan de gevolgen van een beroerte overle den. Arnau, die op 9 maart 1894 in Genè- ve geboren werd. begon zijn schrij versloopbaan op 17-jarige leeftijd als politie- en rechtbankverslaggever. Tussendoor studeerde hij rechten, ge rechtelijk geneeskunde, natuur- en scheikunde en zeven talen. In 1914 verscheen zijn eerste mis daadroman. Op 1 april 1933, kort na de machts overname door de nazi's verliet Ar nau Duitsland. Hij ging eerst naar Parijs en daarna naar Rio de Janei ro, waar hij tijdens de oorlog adviseur was van de Britse inlichtingendienst. In 1955 keerde hij naar West-Duits- land terug. Arnau was wegens zijn verdiensten als criminoloog ere-lid van de in Washington gevestigde "National Sheriff Association". De Humboldt-Universiteit in Oost-Ber- lijn verleende hem een eredoctoraat voor zijn nimmer aflatende strijd te gen het geweld. In 1971 werd Arnau gekozen tot voorzitter van de Duitse Liga voor de rechten van de mens. Arnau heeft in totaal 99 boeken ge schreven. DEN HAAG Meer dan twintig filmhuizen, 37 filmers, regisseurs, schrijvers en andere personen plus een aantal organisaties hebben mi nister Van Doorn van CRM en de Rotterdamse Kunststichting verzocht de Indonesische delegatie niet toe te laten tot het festival Film Interna tional in Rotterdam. De ondertekénaren van de brief aan de minister en de Kunststichting vin den het volstrekt onbegrijpelijk hoe een delegatie kan worden toegela ten van een regiem dat in eigen land progressieve filmers, regisseurs, schrijvers, beeldende kunstenaars en musici omgebracht heeft of gevar» gen houdt Met Film International wordt juist beoogd progressieve filmmensen naar ons land te halen, aldus de schrijvers. DEN HAAG De John Wagenaar- stichting in Den Haag teeft de Willem Pijperprijs (voor kamermuziek) toe- en demaerPen en en en en gekend aan Piet Ketting uit Rotter dam en de Norbert Loeserprijs (voor muziek publicistisch werk) aan prof. dr. Eduard Reeser uit Bilthoven. Piet Ketting krijgt de prijs voor z»jn Preludium, interludium en postlu- dium per due pianoforti. Bij prof. Reeser geldt de bekroning zijn pu blicaties in het bijzonder die over Alphons Diepen broek. De prijzen, elk 4000,zullen be gin mei in Den Haag worden uitge reikt. GRAVE Een uitslaande brand heeft gisteren de gebouwen van de Importfirma Grave-Italia ln het Brabantse Grave in de as gelegd. De oorzaak van het vuur ls onbekend. De brandweer van Grave die de hele dag met blussen ls bezig geweest on dervond grote moeilijkheden omdat de magazijnen van de firma waren volgepakt met lampekappen. aarde werk en marmer. De schade wordt door de brandweer geschat op één miljoen gulden. De technische re cherche stelt een onderzoek ln naar de oorzaak van de brand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9