Juaars relativeert voetbal wolfheze I£J direktie- 'de Samaritaan eerste kok i- iestaan van een prof minder leuk dan de buitenwereld denkt' RZ raakt sponsor kwijt Haal't boekje NS Vakantie reizen in huis. - Dameshockey op z Olympische Spelen ICHAATS- [ALENDER Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308 - 241 DIRECTEUR (M/Vr.) vrije universiteit amsterdam secretaresse AMBTELIJK SECRETARIS -4rc IDAG 7 FEBRUARI 1976 SPORT onze speciale verslaggever DHOVEN Vooraf is de afspraak gemaakt om er geen nieuw rtootverhaal van te maken. Bertus Quaars op zondag 21 de- ber van het vorig jaar met grensrechter Gerrit Griek te Rot- am in de hoofdrol van een drama voor twee heren, is tenslotte profvoetballer van landskampioen PSV. Nooit weg, om ook eens over te praten. Temeer, daar voor morgen de topper [-PSV op het programma staat. Een duel, waar Quaars op de end van het gesprek donderdag met PSV nog geconcen- rd naar toe leeft. Wellicht opnieuw tevergeefse concentratie, jezien de kans groot is, dat er morgen in het Olympisch stadion gevoetbald zal worden. De aanhoudende vorst heeft de Am- lamse accommodatie bepaald geen goed gedaan. Ddel ijk komt toch dé kopstoot ter sprake; we kunnen er niet leen. Al was het alleen maar te pellen in hoeverre de hele rond zijn persoon, van in- ls geweest op de prestaties Jertus Quaars.. rs, een tamelijk laconieke per- die niet direct de Indruk wekt il te snel over zijn toeren te en, blijkt er weinig hinder ondervonden te hebben. HIJ koeltjes: 'Het was soms wel gedoe, steeds naar die tucht- llssie, maar werkelijk Invloed het op mij niet gehad. Ik ie opk nergens bang voor te omdat ik wist dat ik gelijk Weet je, ik ben helemaal niet op Griek vanwege dat geval, r het had die man veel gehol- wanneer hij gewoon had be- Ik zelf heb die klacht bij de le weer ingetrokken.' Griek niet in nog grotere pro- en te brengen, naar het heet. DERE PERIODE voetballer Bertus Quaars leed verdere schade dus. De feiten Jzen het, want na Feyenoord heeft Quaars steeds constant letzelfde niveau gespeeld. Dat cent niet zo erg opvallend, nuttig en goed. En dat is dan van sommige andere ...s kan worden gezegd, zo ^Kte PSV er in de laatste (verlo- competitiewedstrijd bij FC nte m totaal in ieder geval niet van. Quaars: 'Verleden jaar len we halverwege de competi- >ok een mindere periode. Toen zijn we er een weekje tussenuit gegaan naar het Mastbos bij Breda. Dat is toen goed bevallen. Het zou niet gek zijn. wanneer we zoiets weer eens deden.' Later brengt de aardig relativeren de Quaars voorzichtig naar voren dat het eigenlijk allemaal wel mee valt met die pobiemen. Hij meldt dat alle kampioenen wel eens een paar weken niet zo goed spelen en zegt niet helemaal te begrijpen wat daar nu zo merkwaardig aan is. Quaars. die het volgende moment overigens weer pleit voor eennog professioneler Instelling 'omdat je nu eenmaal voetbalprof bent' - vindt dat de buitenwereld, maar ook insiders, de problemen over drijven. 'De prestatie staat tegen woordig zo voorop in de eredivisie. Dat was trouwens in mijn tijd bij NAC, een degradatie-club ook al het geval Als Je een keer verliest, dan is het gelijk paniek. Dat vind ik ln feite ongezond. Zo'n Engelse situa tie is veel beter. Verliezen, het is één van de mogelijkheden. De top clubs redesneren hier vaak zo: geef die jongens veel geld, druk op een knop en dan gaan ze lopen.' STUDEREN Dat roept de vraag op, of Bertus Quaars het beroep van voetballer wel zo leuk vindt. Quaars aarzelt, zegt hortend en stotend: 'Ik zou wel eens werkman nee, echt. Kijk, ik wil ook andere mogelijkhe den kennen. Er zijn zoveel andere dingen in het leven. Hoe is het om verslaggever bij een krant te zijn1 Die dingen houden mij bezig, wat, vinden andere mensen leuk of niet-leuk in htm werk. De voetbal lerij heeft minpunten. Nee, laat ik maar stoppen, want ik kom in een privé-sfeer terecht. Kijk, ik heb lang overwogen of ik profvoetballer wilde worden of niet. Pas op mijn Zesentwintigste heb ik echt voor dat vak gekozen. Dat zul je mis schien niet geloven, maar geld of eerzucht zijn niet de belangrijkste drijfveren voor mij geweest. Hoe wel ik het best vind dat ik tamelijk veel geld verdien. Overigens niet zo veel om binnen te kunnen komen. Dat is maar voor enkelingen weg gelegd. Trouwens, ik zou dat niet willen, zoveel geld verdienen, dat je na je dertigste niet meer persé hoeft te werken. Ik heb voorname lijk voor profvoetballer gekozen, omdat ik naast een aardig salaris, zoveel vrije tijd over heb, dat ik kan studeren. Ik doe op het ogen blik het atheneum, over een jaar ben ik klaar.' Bertus Quaars haalt steeds zijn pri vé-leven naar voren, dat hem er van weerhoudt om al te uitgebreid op de negaitdeve kanten van het vak voetballer in te gaan. 'Ik ben me er terdege van bewust, dat ik ten op zichte van leeftijdgenoten een be voorrecht leven leidt. Toch zeg ik dat het bestaan van een profvoet baller vaak minder leuk is, dan de buitenwereld denkt. Laat ik het daar voorlopig maar op houden.' TIRANNEN Bertus Quaars, een gezellige kletser bepaald minder oppervlakkig TROUW/KWARTET 13 (ADVERTENTIE) ROTTERDAM De directie ran Transol exploitatiemaat schappij B.V. te Slikkerveer heeft besloten na het einde van het seizoen *75-'76 te stoppen met de sponsoring In het basketbal van de basket- balverenlginr Rotterdam Zuid. Het besluit van een van de oudste sponsors vijf Jaar In het basketbal, houdt in dat aan de voor het lopende sei zoen aangegane verplichtin gen voldaan wordt. BERTUS QUAARS: 'De topclubs redeneren hier vaak zo: geef die voetballers, besluit vervolgens met enkele aardige anecdotes uit het voetbalwereldje, waarin vaak wei nig plaats is voor collegialiteit on derling. Wat dat betreft leveren de keiharde profclubs Ajax en Feyen oord de meest aangehaalde voor beelden. Bekend Is dat de nieuwe lingen bij die clubs voor de geves tigde 'tirannen' op het a-sociale af worden getreiterd. Het zijn vaak weinig plezierige karakters die ach- jongens veel geld, druk op een knop en dan gaan ze lopen'. ter de vedetten schuil gaan. Quaars: 'Laatst hoorde ik zo'n mooi verhaal over Posthumus, die nu in België voetbalt. Dat schijnt nogal een eigenaardige jongen te zijn. Posthumus kwam indertijd bij Feyenoord binnen. Nou had hij aan zijn trui van die leren lappen on der zijn ellebogen, tegen de sleet. Rinus Israel maakte toen een op merking in de trant van 'daar komt ons boertje aan, of zo'. Zegt die Posthumus: 'Ik heb ze aan mijn trui, jij moet er op Je knieën je i brood mee verdienen. Je bent toch stratenmaker?' MATTY VERKAMMAN EREDIVISIE Nac-Go Ahead NEC-Feyenoord MW-FC Amsterdam Eindhoven-FC Utrecht FC Twente-AZ'67 Telstar-De Graafschap Ajax-PSV Sparta-Roda JC Excelsior-FC Den Haag EERSTE DIVISIE SW-Willem II Heerenveen-FC Vlaardingen Helmond Sport-FC WV FC Den Bosch-Haarlem Volendam-Heracles SC Amersfoort-PEC Fortuna SC-SC Cambuur FC Dordrecht-Vitesse AFGELASTINGEN Over eventuele afgelastingen van het betaalde voetbal ln zijn geheel zal, xo liet de KNVB weten, van daag worden beslist. Wel is giste ren al de wedstrijd FC Groningen- Veendam in verband met de slechte gesteldheid van het terrein afgelast. Behalve het totale amateurvoetbal en de competitie voor de C-elftal- len betaald voetbal zijn ook de voor dit weekeinde vastgestelde wed strijden in de hockey- en rugby- competitle afgelast. Het ligt voor u klaar op de stations, bij vele reisbureaus en Rabobanken. Een greep uit het programma: S-daagsc reis naar het Fichtelgcbcrgte, 15-daagsc reis naar het Vierwoudsteden- meer. Individuele reis naar Stockholm/Zuid-Lapland en Oostenrijk. Vele andere reizen naar België, Zwitserland, De nemarken, Duitsland, Enge land en Schotland. BRUSSEL Maurice Fraquln. de algemeen secretaris van de Inter nationale Hockey federatie (FIH) heeft zijn voldoening geuit over het besluit van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), dames - hockey toe te laten tot de Olympl- sche Spelen van 1980 in Moskou. Fraquln wees erop dat de beslissing van het IOC pas mogelijk geworden was, nadat de FIH in september can 1972 ook het dameshockey ln de organisatie had opgenomen. Da meshockey is tot nu toe noodt tot de Olympische Spelen toegelaten Dat had zijn oorzaak in het feU dat de Internationale Dameshockeyfe deratie (IFWHA) geregeerd werd door weinig vooruitstrevende dames uit Groot-Brittannlë en enkele Ge- menebestlanden. De IFWHA heeft ook steeds niet willen deelnemen aan wereldkampioenschappen en Olympische Spelen. r onze sportredactie ÏSTERDAM Hoewel de tóestand het Ijs snel achteruit gaat, staan voor dit weekeinde toch weer een oot aantal toertochten en wedstrlj- n op het programma, flnitlef afgelast zijn: de wedstrljd- icht die zondag ln Winkel (NH) zou Drden gehouden en ook de toertoch- m die ln de Alblasserwaard waren ge- (anlseerd. irdietr zijn a/fgdlaat: Zaterdag 7 fe- uanl: Polsbroek: nationale atfval- edsftjrljd voor heren. Waddinxveen: Ittonale konhebaaavwedstrljd voor Dinteloord: Gewestelijk kampd ag Noond-Biaibamt-Llimbuirg oor dame® en herein. Scheerwolde jlodüwesthoekJtocht)Groot-Scher mer EUamdspoldertocht (ook zon- X.,: „erkerk aan den Amstel: Nationale «ebean-wedstrijden. Aanvang 20.00 Telefoon02963-3202: Bergen 'Nacht van Bergen.' Toertocht, invang 22.00 uur Medemblik Op- fdoes, Benlnningbroek. Ilauwert, Mtwoud en Oudendijk: Dlstrlkts ïrpentocht over 60 kilometer. Aan- ng. 10.00 uur. Toertocht op natuur- Wed t Hol' ln Kortenhoef (Utr) ut 10.00 en 15.00 uur op de Ijsbaan Kortenhoef. Telefoon: 02150-6271. venhuizen: wedstrijd 26 kilometer ren, aanvang 09.00 uur. Telefoon: 802-2395. Lexmond: Afval wedstrijd ren. aanvang: 15.00 uur. Telefoon: 174-671. Schijndel (Nbr) Maira- cmwedstrijd 50 ronden voor heren naf 16 Jaar, aanvang: 13.00 uur. terdag en zondag: Kortenhoef: artocht over 25 kilometer. Aanvang 00-15.00 uur. Telefoon 0215O-6I894 lnls. Hoek Spengen-Kookengen: artocht over 30 kilometer. Aanvang iaf 10.00 uur. Ouderkerk aan den istel. Abcoude, Waver en de Voet gel: Plassentocht over 30 kil ome- Aanvang: vanaf 10.00 uur Amstel- tn: Tozrtocht door Amsterdamse 6 over 8-12-16 km. Aanvang 10.00- 30 uur. Start: achter het gemeente- Is ln Amstelveen. Avenhorn. Schar- ude. Oudendijk en Beets: Wljfdor- atochf over 20 en 40 kilometer, nvang 10.00 uur Waterland: West- toer 50 en 100 kilometer, start tussen 09.00 en 14.00 uur. Startplaatsen: Den lip, llpendam. Oostzaan en Landsmeer. Zeevangst-tocht 20 en 40 kilometer, aanvang: 10.00 uur. Start plaatsen: Edam, Kwadljk, Mlddelie, Hobrede, Oosthuizen en Warder. Woerden: Toertocht over 60 kilome ter, start tussen 10.00 en 15.00 uur. Telefoon: 03480-5463. Lekkerkerk: Na tionale kortebaanwedstrijd voor he ren. aanvang: 14.00 uur, Telefoon 01805-1317. Zondag: Oudendijk en Oostwoud: Molentocht over 20, 40 en 80 kilometer, aanvang 10.00 uur. Westzaan: Nederlands kam pioenschap korte baan dames senoren. aanvang 18.30 uur. Tel. 075-2895211 of 163069. Oudend&m: Grote vossenjacht, aanvang: 14.00 uur. nieuwe Niedorp: Gewestelijke kampioenschap Noord Holland Utrecht lange baan Junioren A en B dames. Aanvang 11.00 uur. Telefoon 02261-383. Olst: nationale kortebaan wedstrijd voor dames, aan vang 18.30 uur. Telefoon 06708-1391. Warmond: Nationale koppelwedstrijd voor heren, aanvang 14.00 uur. Tele foon 02522-12531. Stolwijk: Korte- baanwedstrijd voor heren, aanvang 14.00 uur. Telefoon 01824-1303. Sclia- gerbrug (N.H.): Toertocht 20 kilome ter. aanvang 1300 uur. Startplaatsen: Scbagerbnig. Burgerbrug en Sint Maartensbrug. Akersloot: Kortehaan- wedstrijd voor heren aanvang 13.30 uur. Telefoon 02513-11618. Vlnkeveen: Kortebaan wedstrijd voor heren aanvang 14.00 uur. Telefoon 02972- 1214. Ammerstol: Nationale lange- baan wedstrijd voor heren, aanvang 13.30 uur. Telefoon 01825-1754. Paters- woldsemeer: Toertocht 15. 25, 50 en 75 kilometer. Start vanaf 12.00 uur bij de vuurtoren, Leekstermeer: Toer tocht 15. 30. 45 60 en 75 kilometer. Start vanaf 12.00 uur bij de pavil joens. Duurswold: Toertocht 20. 40. 60 en 80 kilometer. Start vanaf 12.00 uur ln Steendam en Meethulzen. Vught: Marathon-wedstrijd voor Jongens en meisjes tot en -met 16 jaar 12 ronden. Dames 17 Jaar en ouder 20 ronden. Heren 17 jaar en ouder 60 ronden. Aanvang 14.00 14.30 en 15.00 uur. Telefoon 073-564938. Usquert (Gr): Nationale fcortebaanwedstrljd om de RON O bek er voor heren. Aanvang 14.00 uur. Telefoon 05950-2917. Gorredljk: Nationale langebaan wedstrijd voor heren. Aanvang 12.00 uur. Telefoon 05183-1329. De krant brengt nieuws, da's bekend. Wereldnieuws. Plus al *t nieuws dat niet zo wereld- Bohokkend Is. Zoals: vergadering van de gemeenteraad^ Inbraak bij De Jong. En dat interesseert a toch óók? De krant brengt uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt u voor *t zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands flets. Ziet u nou wel dat u 'm niet missen kunt? De krant isnooit weg. dereen leest a ekrant Itiid en overal In ons ziekenhuis is een vakature als die voornamelijk zal werken voor de Verpleegkundig Adjunkt Direktrice. Funktieinformatie o.m,: - onderhouden van telefonische en schriftelijke kontakten zowel intern als extern; - verslaglegging van vergaderingen en afspraken; bijhouden van agenda. Funktie-eisen: - representatieve jonge vrouw -niet jonger dan 21 jaar- met de hiervoor vereiste opleiding; - fungerend als een plezierige schakel tussen diverse afdelingen en de Verpleegkundige Direktie; - zelfstandig kunnen werken. Een Christelijke levensovertuiging vinden wij belangrijk. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij mevr. M. Breyaen, toestel 213. Schriftelijke sol licitaties aan de direktie t.a.v. de heer H. Huberts. "T| Psych. Ziekenhuis „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken"' VOORTGEZETTE OPLEIDING VOOR BEROEPEN OP SOCIAAL-PEDAGOGISCH TERREIN Van Starkenborghstraat 1, Groningen, tel. 050-261112. In de Stichting Voortgezette Opleiding voor Beroepen op Sociaal-Pedagogisch Ter rein te Groningen is een vacature voor de functie van De Voortgezette Opleiding heeft tot doel ervaren agogen, die eerder een beroepsop leiding (Sociale Academie) hebben gevolgd, een opleiding te bieden, gericht op het verder ontwikkelen en uitbouwen van hun bekwaamheden met betrekking tot hun be roepspraktijk. Momenteel omvat deze opleiding de afdelingen maatschappelijk werk, kultureel werk, opbouwwerk en supervisorenopleiding. We verwachten van onze toekomstige directeur/trice het volgende Bereidheid om ten opzichte van bestuur, ptaf, medewerkers en studenten de directieverantwoordelijkheid te dragen en in een onderwijsoverlegorga- nisatie te functioneren. Actieve medewerking aan op gang zijnde ontwikkelingen in de zich ver nieuwende struktuur van de organisatie van het instituut. Een zodanige belangstelling voor en zich op „organisatie als hulp- en voorwaarden-biedend systeem ten dienste van het functioneren van men sen en middelen" dat hij daarin als staflid met een specifieke taak een coördinerende en stimulerende functie kan vervullen. Gemotiveerdheid om in samenwerking met alle betrokkenen te streven naar een optimalisering van de plaats van het instituut in het kader van wel zijnswerk en onderwijs. Enige ervaring in onderwijs en bevoegdheid tot geven van onderwijs in het H.S.P.O. Op de hoogte zijn van de beleidsontwikkelingen in diverse sectoren van het welzijnswerk en het onderwijs. Aanstelling geschiedt op basis van de salaris- en rechtspositieregeling voor het Voortgezet Onderwijs. Sollicitaties te richten aan de benoemingscommissie, Van Starkenborghstraat 1, Gro ningen. Inlichtingen bij de waarnemend directrice. Mevrouw E. van Andel. Telefoon: 050- 261112. Op het bureau van de Rector Magnificus is door interne overplaatsing een vacature ontstaan van een Zij heeft een gevarieerde taak, zoals secretariaatswerk i.v.m. toelating van studenten, typen van redevoeringen e.d., notuleren, corresponderen en organisatorisch werk voor een aantal commissies (o.a. bibliotheek, studium generale en historische verzameling). Gegadigden voor deze functie dienen te voldoen aan de volgende eisen; Middelbare schoolopleiding Type- en steno-Nederlands diploma; Enige jaren kantoorervaring; Coöperatieve instelling. Van kandidaten wordt verwacht dat zij instemmen met de Christelijke doelstelling van de Vrije Universiteit. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 040-606, worden gaarne tegertioet gezien door de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161, Amsterdam. Stichting Hervormd Diakonaal Verpleeghuis te Sommelsdiik (gem. Middelharnis) vraagt voor haar gecombineerd verpleeghuis (155 bedden) resp. sous-chef die bereid en in staat is om samen met de chef-kok vorm te geven aan een modern opgezette instellingskeuken. Gevraagd wordt: - bekendheid met ontkoppelde voedselbereidingsmethoden - ruime ervaring in de dieetkeuken - praktische oriëntatie in de horecasektor - leeftijd omstreeks 25 jaar - prot. christelijke levensovertuiging Geboden wordt: dynamische funktie in een'zich uitbreidende organisatie - salariëring volgens N.Z.R.-richtlijnen, mede afhankelijk van opleiding en ervaring - waardevast pensioen - beschikbare woonruimte Goede verbindingen met Rotterdam, Zeeland en Brabant. Rekreatiemogelijkheden in de direkte nabijheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de verpleegkun dig direkteur A.W. Hovenierterwijl uw schriftelijke reakties worden ingewacht bij de afdeling Personeelszaken van de Stichting Hervormd Diakonale Gezondheidszorg te Sommelsdijk, Prinsesselaan 51. Telefoon: 01870-2500. EDUKATIEVE DE STICHTING BEGELEIDING VOORZIENINGEN (BEVO), waarin samenwerken de Stichting Centraal Overleg Beroepsbegeleidend Onderwijs, de Stichting Landelijke Organisatie Christelijk Vormingswerk, de Stichting Landelijke Organisatie Vormingswerk Werkende Jongeren, de Stichting Pedagogisch Centrum Beroepsonderwijs Bedrijfsleven en de Stichting Uitvoeringsgroep Streekcentra roept sollicitanten op voor de funktie van De ambtelijk secretaris geeft leiding aan een klein bureau van de stichting, ge vestigd te Utrecht; voert het ambtelijk secretariaat van het Algemeen Be stuur, het Dagelijks Bestuur en de Bestuurscommissies: heeft het dagelijks beheer en voert de administratie; draagt in het kader van de beleidsvoorbereiding ten dien ste van het bestuur en de uitvoering van bestuursbeslui ten zorg voor: - de opstelling van een werkplan van de stichting. de verslaglegging over het werk van de stichting en de evaluatie van de voortaang der werkzaamheden, de coördinatie van en de planning van het werk van de in te stellen bestuurscommissies. Sollicitanten dienen: zodanig ingevoerd te zijn in de problematiek van het door de Stichting BEVO bestreken werkveld, dat zij zon der noemenswaardige inwerktijd de bovenaangeduide werkzaamheden kunnen aanvatten: ervaring te hebben in arbeidssituaties, waarin tegelijker tijd secretariaats-, beheers- en beleidsvoeringsprobie- men aangepakt moesten worden; leiding te kunnen geven aan een of meer secretariaats medewerkers; door de BEVO-partners beschouwd te worden als gelijk waardig gesprekspartner; over zodanige redactionele, beleidstechnische en con tactuele vaardigheden te beschikken dat zij de dagelijkse voortgang der werkzaamheden zelfstandig kunnen ver zorgen. Aanstelling geschiedt op basis van rechtspositie, overeen komstig die van rijksoverheid. Salarisminimum 4.046, per maand. Premie AOW/AWW voor rekening werkgever. Opname in algemeen burgerlijk pensioenfonds. De door het Algemeen Bestuur ingestelde sollicitatie-com missie wil graag gesprekken voeren met sollicitanten, die ui terlijk 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie hun sollicitatiebrief, voorzien van een levensbeschrijving, heb ben ingezonden aan de Voorzitter van de Stichting BEVO. Drs. A. H. van den Berg. Teunisbloemstraat 7, Castricum. Op de enveloppe dient vermeld te worden „BEVO". Sollicitanten kunnen telefonisch of schriftelijk verzoeken nadere informatie te sturen. Dit verzoek kan worden gericht aan de heer G. van Schie. p/a St. Laurensdreef 49. Utrecht, telf. 030-611007. Zij die aan de sollicitatiecommissie suggesties willen doen voor mogelijke kandidaten kunnen telefonisch (02518-54799 s avonds of 020-229471 over dag) dan wel schriftelijk kontakt opnemen met de voorzitter van de Stich- ting BEVO: Drs. A. H. v.d. Berg, Teunisbloemstraat 7. Castricum.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13