wolfheze RENAULT klinische psycholo(o)g(e) Haute Couture Parijs: broek uiteindelijk voor vrouw blijvertje 'Compromis grondpolitiek niet geheel waterdicht' hoogeveen RENAULT NEDERLAND N.V. BOEKHOUDKUNDIGE MEDEWERKERS Verbondsraad van het CNV: Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308- 241 Scheepvaart Krediet N.V. steno-typiste lENSDAG 4 FEBRUARI 1976 BINNENLAND-MODE TROUW/KWARTET 9 heeft op haar Centrale Boekhouding mogelijkheden voor enkele Afhankelijk van uw opleiding en ervaring zult u verantwoordelijk en gevarieerd werk gaan verrichten op de afdeling Crediteuren, of bij de Wagenadministratie. Wij achten het gewenst, dat u een goede schoolopleiding heeft ge had, het P D. boekhouden bezit en over bedrijfservaring beschikt. Een M B A diploma maakt uw promotiekansen natuurlijk groter; de mogelijkheden om vooruit te komen in ons internationale bedrijf zijn namelijk reëel aanwezig. Onze arbeidsvoorwaarden zijn o.i. uitstekend, wij noemen er enkele van: een goede honorering een dertiende maand salaris met anciënniteitstoe- slagen, beginnende reeds bij 2 dienstjaren (oplo pend tot 40 een moderne pensioenregeling, zonder wachttijd vanaf 23 jaar vakanties tot maximum 26 dagen (ruim 5 weken) een werkweek van 40 uur, die vrijdags om 16.15 u. eindigt volledige vergoeding van studiekosten; om b.v. uw M B A. diploma te halen aantrekkelijke voordelen voor autobezitters en voor wie dat wil worden. Wilt u meer weten over de vacatures? Een informatief en vrijblijvend onderhoud is snel geregeld, wanneer u ons even belt. U kunt ook viagen om toezending van een sollicitatie-formulier. Ons telefoonnr: 020-919191 tst. 165. dhr. De Bruin. Ons adres: Wibautstraat 224, Amsterdam. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De regeringsvoorstellen voor een nieuwe regeling voor de koop van grond door gemeentebesturen dragen het karakter van een politiek compromis en zijn niet geheel waterdicht. Dit zegt de verbondsraad van het CNV in een commentaar op het wetsontwerp over de grondpolitiek, dat aan gemeenten een voorkeurs recht wil geven bij de verwerving van grond en het voorstel tot wijzi ging van de onteigeningswet. De verbondsraad van het CNV is van oordeel dat de regelingen kun nen leiden tot een betere bestrijding van grondspeculatie. 'maar in de regelingen zitten nog enkele lekken waardoor in bepaalde gevallen spe culatiewinst toch niet geheel uitge sloten is,' aldus de verbondsraad. Het CNV constateert dat de rege ring heeft verzuimd tegelijkertijd de procedure voor onteigening van grond te vereenvoudigen en daar door te bekorten. Op die vereenvou diging en bekorting dringt het CNV alsnog aan. Speculatie en prijsopdrijving zullen vooral nog mogelijk zijn voor gron den die voor de vrije particuliere bouw worden bestemd en die in het bezit zijn van particulieren, zo ver wacht het CNV. 'Bovendien blijft voor projectontwikkelingsmaat schappijen de kans bestaan om via het bezit van grond ongewenste in vloed uit te oefenen op de inhoud van gemeentelijke bouwplannen,' al dus het CNV. De verbondsraad wil aan de andere kant ook garanties dat de gemeen ten niet de rol van speculanten gaan overnemen en bouwgronden gaan doorverkopen aan anderen tegen on evenredig hoge prijzen. "Wolfheze" vraagt een voor de volgende taken: - met medewerkers van andere disciplines, bijdragen aan onderzoek en behandeling van psycho-geriatrische patiënten; - bijdragen aan de opleiding voor B-verpleegkundigen en therapielei ders/sters; - bijdragen aan de verdere ontwikkeling van de inrichtingspsychiatrie in socio therapeutische- en sociaal-psychiatrische richting; en mede hierdoor vorm en inhoud geven aan het begrip "Christelijke Verzorging". Vereist: belangstelling voor, zomogelijk ervaring in psychogeriatrie en bereid heid om ook het menselijk levenseinde in een evangelisch perspectief te zien en te begeleiden. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij dr. P. Maat, toestel 330. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan dr. M. Oosterlee, medisch direkteur. 1Psych. Ziekenhuis „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken" i gemeente De burgemeester van de gemeente Hoogeveen maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 15 der onteige ningswet. een afdruk van het in de Nederlandse Staatscourant van 8 december 1975. nummer237. ge publiceerde koninklijk besluit van 26 november 1975. nummer 16. houdende aanwijzing van percelen tot on teigening te algemenen nutte ten behoeve van de aan leg van een weg vanaf de Toldijk naar de A. G. Bell- straat en de reconstructie van een gedeelte van de Tol dijk. een en ander met bijkomende werken in de ge meente Hoogeveen van 5 februari af tof 5 maart 1976 ter inzage van een ieder ligt ter secretarie van ge noemde gemeente. De burgemeester van Hoogeveen. MR. J. A. OOSTERHOFF. personeel aangeboden Heer' 40 jr.. repr.. energ.. uitsl. contact, eigensch.. juridisch ge vormd. bereisd, mod. talen beh.. bereid en in de mogelijkh. zich overal (ook buitenl.) voor 100 pet. in te zetten, zoekt een hem pas sende baan. Br. o. nr. 6006 Trouw Adam. T001 personeel gevraagd vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een (Nederl.) Schriftelijke of telefonische sollicitaties te richten aan het kantoor van Scheepvaartkrediet N.V.. Herengracht 442. Amsterdam. Tel.: (020) 229300 01228561. 7002 Onroerend goed DEN HUbVfc (z o. f-r.) In GOEDE STAAT VERK BOERDERIJTJE met eigen oprijlaan en plm. 2000 m2 grond Koops. 45000 k.k Hoge hyp. mogel. Inl. Jan Lok. Heerenveen. tel. na 18 00 05130- 22991. T008 ten ouderwetse MEUBELMAKER of STOFFEERDER nodig. 8el dan 020-723537-325079. T009 zaken en hypotheken, verzekeringen Hypotheken en geldleningen voor ambtenaren en administratieve beroepen schrijf of bel 020-353834 dag en avond bereikbaar M i v. februari is het tel. 020-993939 Schrijf zonder postzegel naar antwoordnummer 8370 Amsterdam wij bezorgen zonder kosten uw geldlening thuis op de door u aangegeven tijd. Dinkelaar Financiering c.v. meubilair en huisraad BANKSTELLEN uit eigen fabriek. Grote sortering kwaiiteitsstotten 5 laar garantie op binnenwerk. Norm. prijs 1400 voor 795. DEM MEU BELFABRIEK Toonzalen: Culemborg. fabriek. Houtweg 8. Amster dam-N Zonneplein (Tuindorp Oostzaan) Amsterdam-W Overtoom 371. Den Haag. Weimarstr. 263. Nieuw Loosdrecht. Oude Molenmeent 4 achter de Knorrfabnek Hilversum). Sliedrecht. Rivierdijk 432. Voor hout. Loosterweg 5 Geopend di. t m za. tot 18 u. Op koopavond tot 21 u Voor alle inlichtingen: Culemborg. 03450-2602. T012 vakantie en rekreatie Zomerhuisjes te huur ine' njpony. zwembad, speeltuin, attracties, enz. Meer dan 500 pony's. Vóór 19/6 en na 14/8: 50% reduk- tie. Shetland Ponypark Slagharen (O). Tel. 05231-1317 T023 ALMEN. T.h. nel. vak. huisje Be zet van 10-7 tot 7-8. Tel. 05751- 527. T023 Imk en klube Cursus m Calvinisme ten huize van j Tipker Kzn 1ste Exloer- mond 149 op zalerdagmiddag 2 uur T025 huwelijk en kennismaking, korrespondentie Vraag vnjbl. dokumentatie voor het vinden van de partner van uw eigen keuze volgens ons unieke selektiesysteem. Stichting Relatie- centrale. postbus 285, Zeist Tel. 03404-31931. T029 Zorg dat u of jij er bij komt UW BUBEL beter leren kennen? Word dan lid van onze interkerke lijke Bijbelclub ,,De Open Poort uitgaande van het evangelisatie- centrum Cantus Firmus Postbus 105. Hoogeveen. Tel. 05285-477 leenst. heer als REISGENOOT om na kennism samen ol in groeps- verb. vakantie te houden. Reacties graag met opg. van tel. nr. Br. o. nr 6003 Trouw, A dam. T029 J vr. 39 j. 1.66 m (lijkl jonger) Ned. Herv.. z k.m. met eerlijke man, liefst midden vJi. land. Br. 6004 bur bl. A dam. T029 het nu camel is of een grijs witte streep, zoals dit model. _yan "\Tvés' Laurent; de mannelijke ^tyl is sterk wezig in de hele Collectie. Broeken recht vanaf de taillehand en het erijige jasje heeft vierkante opge- Je schouders. Balmain vierde dit seizoen het dertigjarig bestaan van zijn modehuis. Schotse ruiten waren overvloedig in zijn collectie te vinden. Het model op de foto draagt een witte mink jas gevoerd met een zwart witte Schotse ruit. Dezelfde ruit is gebruikt voor een broekpak. Cardin met een voorbeeld van een bloezend verlaagde tailletijn op op een zogenaamde 'struikelrok'. door Anriemarie Lücker Na algemeen sombere voorspellingen over de toekomst van de Pa- rijse Haute Couture was er aan het einde van de modemarathon toch een optimistische toon te bespeuren. Over de hele linie genomen waren de collecties simpel en zelfs klassiek dank zij de schitterende stoffen, de mooie snit en waar vakmanschap; dat is tenslotte waar om de haute couture haute couture is. in Patou met een 'poncho' in crêpe de chine. Opvallend was de uiteindelijke be vestiging dat de broek voor de vrouw een blijvertje is.' Na enkele pogingen van de afgelopen seizoenen om de broek uit de collecties te bannen lijkt het erop dat de clientèle beslist heeft dat een broek onmisbaar is als praktisch onderdeel van haar garde robe. Er waren broeken in de collecties van St. Laurent (bijna de helft van de modellen droeg mannelijk gesne den broekpakken of lange tunieken over bijpassende avondbroeken), Bal main, Givenchy, Laroche, Ted Lapi- dus en anderen. Broeken in iedere denkbare stof en voor elk moment van de dag of de avond. Jasjes en blazers met vier kante schouders werden gedragen op rechte kleermakersbroeken van wol len jersey, dunne wol, tweed of ga bardine. Ook de avondbroeken zijn vrij recht, gecombineerd met lange tunieken, dij-lange bloussons of kaf tans met capuchons. Hier en daar wordt nog doorgeborduurd op ha rembroeken en Indiase invloeden. Verlaagde taillelijn De kleine crêpe de chine of zijden en deux pièces vertonen vaak de ver laagde taillelijn; bloussons op rechte rokken met zij splitten of op plooirok ken die net over de kuit komen. Voor de avond waren er enkellange, meestal rechte rokken te zien. Bijna alle ontwerpers toonden rokken met splitten, variërend van tien centi meter tot op dijhoogte. Witte kleine jasjes of blazers worden veel gedra gen op bedrukte crêpe de chine che- misiers of op crêpe de georgette cock tail of avondjurken met groot rug décolleté. Ook de jassen vertonen de rechte simpele lijn, vaak ongevoerd, soms met een losse ceintuur en meestal met zijsplitten of met een achter- split. Er was veel wit in iedere collectie, vooral in soepele crêpes en wappe rende chiffons voor de avond. Daar naast is er veel beige, grège, cham pagne en ivoor, kortom alle nuances van wit. Marine, vroeger door iedere goedgeklede Parisienne gedragen, be leeft een grote opleving. Marineblauw, traditioneel afgebiesd met wit voor broekpakken, jassen en avondkleding. Belangrijke details voor het komend seizoen zijn lichtgevulde vierkante schouders, rechte broeken soms iets ingehaald of nauwer aan de enkel, shawls en strikken om de hals of om de heup (zoals bij St. Laurent) en soepelvallende wijde mouwen aan de jurken. Bijpassende turbans en shawls en luchtige open hooggehak te schoenen geven de zomercollecties een nonchalante allure die zeer toe passelijk is voor de Parijse Haute Couture van het voorjaar 1976. Een ander duidelijk beeld uit de St. Laurent col lectie. Een lange tuniek, licht getailleerd door een ceintuur, getoond op een zyden jersey plissé rok.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9