t Eerste molentocht sinds jaren: 8.000 schaatsers dichtbij Commentaar 'Ruim tien jaar ouder, maar we rijden nog' Omroepwet (1) roepwet (2) h-ie Rotterdamse ichipbreukelingen ipgepikt - Afrikaanderwijk verontrust over oename sexhops CNV boekte ledenwinst Waalwijkse pyromaan bekent nóg zeven brandstichtingen Regeling militairen niet in stemming De nullijn weerrapporten Sneeuwberichten nimmer met de tong smakken big ben verrassing goed gedaan mwmm verzakt 'OENSDAG 4 FEBRUAR11976 BINNENl AND TROUW/KWARTET 5 Een meerderheid in de Tweede Kamer beeft zich in een motie uitgesproken yoor een wijziging van de omroepwet, jn die zin dat voortaan niet alleen het getal van de leden of betalende sym pathisanten de norm zal zijn voor toe lating tot de ether. Volgens de door de Kamer aangenomen motie van het AR-bd Hans de Boer zou ook een punt ran overweging voor toelating of af- lrijzing moeten zijn de vraag: voegt de nieuwe zendgemachtigde iets wezenlijks nieuws toe aan het totale programma pakket Minister Van Doorn heeft op dit punt tegenover de Kamermeerderheid gepro beerd de boot zo'n beetje af te houden. Hij is het eens met de Kamermeerder heid dat er sprake is van een (te) grote rersnippering van zendtijd. Maar zijn ilannen om dat te bestrijden zijn veel ïarginaler dan wat De Boer en met em de Kamermeerderheid voor gen staat trouwens: één van de punten uit de laan en van de minister (het 'uitdun- i' van de reeks miniatuur-zendge- icbtigden) is een operatie, die maar keer kan worden uitgevoerd en dan ig soulaas biedt Er blijft dan nog al- de mogelijkheid bestaan van een te doorbraak elders m de vorm van toelating van nieuwe zendgemachtig- die anders dan de mini-omroe- allemaal de mogelijkheid in zich ïragen door te stoten tot de omvang ran de A-omroepen als NCRV, KRO, bvro, Vara en Tros. Dat zou betekenen Jat het gedrang binnen de beschikbare jendtijd nog heviger zou worden. En lat is allemaal goed en wel, als er dan |ok maar iets echt nieuws bijkomt OTTERDAM Het Engelse schl, ürnranger, dat gisteren in Rot- rdam binnenliep .had drie schip- "eukelingen aan boord. De drie annen. de 21-jarige P. Boele van ens broek, zijn broer J. C. Boele m Hensbroek en de 22-jarige J. P. Goeman, allen uit Rotterdam, aren door het Engelse schip opge- ikt op de Atlantische Oceaan ter oogte van de golf van Biscaye. Zij reven daar rond in rubberen red- tags bootjes. De avontuurlijke Jon- ihii waren met een zelfgebouwd cht aan een iels om de wereld tgonnen. minister voelt niet veel voor de mo- :-De Boer omdat uitvoering van die ie hem zou maken tot een rechter len thans gegroeide verhoudingen, minister ziet heel goed in waar het de^ótie-Pe Boer om gaat; de Tros 'ft bfetrekkelijk jonge zendge- niet zoveel nieuws en es- tieéls toegevoegd aan het totale pro- ima-pakket in vergelijking met wat Avro al aandroeg. En voor de aller- iwste zendgemachtigde (VOO) heeft lij kennelijk op dit punt zijn hart al :ehouden, blijkens het feit dat de eerst dankzij een procedure via Raad van State toegang tot de le- Nederlandse zenders kreeg. 'at de motie-De Boer nu feitelijk wil, niets anders dan de minister een wet- ijk steuntje in de rug geven om in geval in de toekomst te voorkomen toelating van nieuwe zendgemach- jgden louter administratief-rechtelijke beslissingen worden; eenvoudig een (kwestie van goed en nauwkeurig neu- ztn tellen en dan basta. Dat R de letter, die de geest (van de wnroepwet) doodt. Uitvoering van de notie-De Boer tot wijziging op dit punt Van de omroepwet zal het er voor mi- lister Van Doorn (en zijn opvolgers) op ommige punten inderdaad niet gemak- elijker op maken. In elk geval wordt an voorkomen dat een bewindsman zo n-elegant zijn neus kan stoten als de Van Doorn heeft moeten onder raden bij het toelaten van de VOO tot e ether. door Huib Goudriaan ALBLASSERDAM 'Inmiddels zijn we meer dan tien jaar ou der, maar we rijden nog', zegt een oudere man bij de eerste controle. Het is kwart voor tien in de morgen en ik laat een eer ste stempeltje afdrukken op de stempelkaart. De schaatsen rijder die toch nog rijdt hij doelde op de voorbij gesnelde ja ren sinds zijn laatste molentocht In de winter van 1963 spurt me voorbij. Hij rijdt inderdaad nog. De gisteren in de Alblasserwaard gehouden molentocht kan zich. waf schaatsplezier en aantal deelnemers betreft, meten met die van '63: zacht winterweer, nauwelijks wind- en naar schatting achtduizend deelnemers. In het kielzog van deze duizenden schaatsers uit het hele land, zocht ik behoedzaam mijn weg over de brede vaarten van het besneeuwde polderland. Met het vaste voornemen de langste afstand die van 55 km toch maar uit te rijden. Als ik een oude man op doorlopers met een pittig gangetje onbekommerd voorbij zie gaan, aarzel ik niet en rijd door na de afslag van de 20 km. Gestart in Alblasserdam, Streefkerk gepasseerd en op het harde ijs. van de Hoge Boezem lligt de hele waard verlok kend voor ons. Een landschap, dat een 17e eeuwse meester waardig zou zijn: wat heiig, hier en daar een molen, en -een onafzienbare schare schaatsers. Het eerste koek en zoopie is een tent op het ijs waar zich zo velen op storten dat het bedenkelijk be gint te kraken. Punch drinken en de schaatsen even los. Ik consta teer rood wordende achillespezen en doë er zwachtels om, die overi gens verschuiven en niet blijken te helpen. Verder maar, Juiste kadans met de handen op de rug is in elk geval gevonden. Een kalm gangetje lijkt met het beste, laat die haasti- Enkele deelnemers van de gisteren gehouden Molentocht langs de mo lens rondom Alblasserdam. OTTERDAM De bewoners van e Afrikaanderwijk in Rotterdam jn verontrust over de toename an het aantal sexshops met mas- ige- en bordeelgelegenhedd in hun ijk. Goede woonhuizen worden aar toe volgens het wijkorgaan te en de gemeentelijke verordening i, ingericht als bedrijfsrudmte.- e bordelen van Katendrecht hijnen zich volgens de bewoners a naar de Afrikaanderwijk in Rot- xdam te verplaatsen. Inmiddels is ij de gemeente alweer een vergun ing voor de vestiging van een «shop aangevraagd. Tegen verde- uitbreiding van het aantal sexs- »ps in de Afrikaanderwijk wordt set klem geprotesteerd en het wij ergaan heeft de gemeente ver- cht geen vergunningen voor sexs- eps in de Afrikaanderwijk af te tven en er ook op toe te zien, dat srgeMjke gelegenheden zich ook iet clandestien in de wijk vesti- Van een verslaggever GOES Het CNV heeft in 1975 weer een ledenwinst geboekt van rond de 2000. Dat ledental was de afgelopen Jaren nadat de federatie besprekingen tussen het CNV, het NW en het NKV op gang waren gekomen sterk teruggelopen. Soms zelfs met 2 tot 3000 leden per Jaar. Dit zei de secretaris van het CNV de heer H. Hofstede gistermiddag In Goes tijdens de opening van het regionale districtskantoor voor West-Brabant en Zeeland in Goes. Nu het CNV duidelijk zijn eigen weg heeft bepaald is het ledenver lies tot stilstand gekomen en zijn we weer hard bezig aan de opbouw- periode. We verwachten binnen drie vier jaar een ledental van driehonderd- 4 vierhonderdduizend te hebben bereikt na toetreding van de categorale bonden zoals de Arka en de R.K. politiebond, zei de heer Hofstede. ge rijders maar voorhij Jagen. Later op de dag vertelt tochtleider Jaap van Dried de grote organisator van de molentochten, die in 1935 al met kleine tochten begon dat er veel wedstrijdrijders deelnemen, die de molentocht al6 een goede oefening voor de Elfstedentocht be schouwen. Op een kruispunt van brede vaar ten, vlak voor de afslag naar Groot Ammers, die we in moeten om een stempeltje te halen, passeren lange rijen schaatsers elkaar; zij die ge start zijn in Groot Ammers en zij die dat deden in Goudriaan en Alblasserdam. Een wat je noemt 'Hollands gezicht.' Klap Het is twaalf uur: Twintig kilome ter achter de wat pijnlijk wordende rug. Aan deze pijn wordt nog een psychologische klap toegevoegd. In een keet op het ijs van café restau rant Posthuis vertelt de 34-jarige W. A. Verkerk, metselaar met vorst verlet, wat achteloos dat hij alweer terug is van de 55 kilometer. 'Ik deed er anderhalf uur over. Zondag schaatste ik de Rotte-me- ren tocht van 150 kilometer en maandag een tocht van 40. Ik schaats in een vorstperiode zo'n 500 km per wgek', legt Verkerk uit 'Wat moet ik nu nog? Dat red ik nooit. Hij verzacht mijn smart met te vertellen dat hij niet rookt, niet drinkt en elke zomeravond ongeveer 60 km fietst. Theo Alblas (29) een uitvoerder met vorstverlet, haalt het schaatsen weer terug tot meer menselijke af metingen: 'Be heb in vijf kwartier twintig km. gereden en ik ben ont aard moe! Ach we roken te veel'. Als Groot Ammers achter me ligt, vertelt de 18-jarige Ilma de Witte, een naast me schaatsende scholiere uit Dordrecht, dat zij met buikpijn het Ijs is opgegaan. 'Ik wil 45 km rijden, want zo'n kans krijg Je nooit meer.' Ver voor ons doemt de kerktoren van het dorp Goudriaan op uit de nevels. Om een uur strij ken we neer ln het enige café maar wel met potkachels, van het dorp. Buiten staan rijen en nog eens rijen schoenen van de schaatsers die in diit dorp startten. De platen die er worden gedraaid vloeken nogal met de oprecht winterse sfeer. Gelardeerd met erwtensoep en hete punch. De schaatsers moe ten aanhoren: 't is weer voorbij die mooie zomer, aan alles komt een eind' en 'Geef mij maar het strand en de zon.' Voor we aankomen op de Alblas, de weg terug naar Alblas serdam. ontmoeten we een mole naar in ruste. HIJ schaatste niet maar beweegt zich met een slakke- gang voorwaarts op een prikslee. 'Ik ben 68 en ik doe dit al 60 Jaar', legt Arie van Bergeik uilt. 'en zo gaat het ook mirakels goed.' Het Ijs begint zacht en stroef te worden. 'Het is echt douwwerk nou', oordeelt een ras echte Alblas- serwaarder. In het dorp Ottoland wordt een opwekkend woord verno men, nog maar 15 km. De stempe laar daar is trouwens toch een op timist.' "Meneer, er zijn 20.000 deelnemers, de Alblasserwaard heeft nog nooit zoiets gezien'. In Bleskensgraaf be ginnen enkels en pezen onduldbaar veel pijn te doen Ontvellingen? Het lijkt erop. Gerrie van Wijn gaard uit Glessenburg brengt ln een koek en zopie verlichting door me pleisters uit te reiken. De laatste tien kilometer. Ze wegen dan ook het zwaarst en moeizaam streken makend bereik ik om half vier de finish. Daar in café 't Wa pen van Alblasserdam, stelt tocht leider Van Driel opgelucht vast i'het is elke keer weer de vraag hoe het zal aflopen') dat er geen onge lukken zijn gebeurd. Maar' uit hij zich wat geïrriteerd, "ik ben teleur gesteld in het tegenwoordige schaatspubliek. Ze zijn ongedisci plineerd en ze letten niet op de borden bij de wakken die er voor him eigen veiligheid staan.' Jaap van Driel heeft ln de loop van de dag overigens ln dit ongediscipli neerde voorzien, door mannen met megafoons en vlaggen bij de wak ken te plaatsen. Voor Van Driel geldt het 'veiligheid voor alles.' Hij rijdt altijd als eerste met zijn auto over het ijs, voordat de route wordt opengesteld en laat fikse overstap pen over de weg maken, als hij het ijs niet vertrouwt. 'Ik stuur liever tienduizend mensen griepend over de weg. dan dat er één verdrinkt Na het gesprekje met Van Driel vraag ik. nog wat hinkend, aan een ingewijde of vijf uur rijden over 55 kilometer een lange tijd is. Hij kijkt bedenkelijk, dan zelfs wat onthutst en zegt aarzelend: 'Ja. nogal lang.' En dan: "Een paar Duitse gasten van mij hebben die afstand vanmorgen drie maal gere den-' Van onze correspondente WAALWIJK De pyromaan die vorige week in Waalwijk werd aan gehouden, de 27-jarige P. G., heeft nog zeven brandstichtingen bekend. Dat betekent een totaal van vijftien branden die over een periode van een jaar zijn aangestoken. De nieuwe bekentenissen kwamen voor de politie als een complete ver rassing. Bij deze branden was des tijds nooit aan brandstichting ge dacht. De grootste brand was die bij een lederhandel, die Oen schade van vier miljoen gulden aanrichtte. Ook de brand bij een betonfabriek blijkt het werk van G. te zijn ge weest. Hij was zelf werknemer bij deze fabriek. G. wordt binnenkort psychiatrisch onderzocht. DEN HAAG De motie voor in voering van de compensatieregeling voor overweric van militairen is gis teren in de Tweede Kamer niet in stemming gekomen. De Kamer stel de de stemming uit, omdat minister Vredellng (defensie) het overleg over deze zaak met zijn collega Boersana (sociale zaken) nog niet heeft afgerond. OCHEM Inbrekers hebben te- srgeefs getracht het kantoor van Algemene Bank Nederland in ochem te beroven. Naast een deur aren in het gebouw drie gaten ge oord, waarin explosieven tot ont- Mflng werden gebracht. Blijkens ravage ln het gebouw hebben de overs in grote haast naar geld ge- ocht maar ze hebben niets meege- *>men. Van onze weerkundige medewerker De wintei' is in het afgelopen et maal op z'n slofjes verder gegaan. Gistermiddag belfêTdg,.^e thermo meter het in Maastricht zelfs boven het vriespunt uit te komen'," maxi mum plus 1 graad celsius. Een hoogtepunt van -0 meldden Zee land. Zuid-Holland, Noord-Holland, Utrecht gaf plus 0 graden celsius. Eelde en Maastricht rapporteerden gisteravond nog een sneeuwhoogte van 5 cm. Dit weinig opwindende monotone weertype is voor de ras echte schaatsliefhebber natuurlijk Irriterend, maar met het oog op de bedreigde vogelstand is het natuur lijk goed, dat er weer eens wat sneeuw wegdooit en de hard be vro ren grond zachter wordt. Nieuwe ontwikkelingen tekenen zich niet af: wij blijven binnen het bereik van een hogedrukzone van Zuid-Scandlnavië tot Zuid-Rusland, aan de zuidzijde waarvan een zwakke tot matige oostenwind blijft waaien. De oceaandepressie, waar van de laatste dagen het een en ander werd verwacht, zakte wel erg ver naar het zuiden weg en bekijkt nu Portugal. Weinig verandering dus en echt een om het vriespunt situatie met 's nachts lichte vorst vooral waar de bewolking scheurt. Gisteravond was dat opnieuw zo in Zuid-Limburg. Duitsland doet op het ogenblik ook aan de nul-lijn. onder meer Keulen, maar Hamburg bleef steken op -3. Groot was de tegenstelling tussen Innsbruck (pl. 9) en Salzburg (-3): op laatstge noemd station bleef mist hangen. In Noord-Europa is het nog steeds ontzettend koud. In Leningrad vroor het in de nacht van maandag op dinsdag 30 graden, een station ten zuidoosten ervan meldde -38 graden. Twee waarnemingsposten ln Noord-Fin land reikten tot -40 en een station op het schiereiland Ko la minus 42 graden, vlak boven de sneeuw -46 Onze rubriek pretendeert universeel Amsterdam - geh. bew. 0 De Bilt geh. bew. 0 Deelen geh. bew. O Eelde geh. bew. 2 Eindhoven geh. bew. l Den Helder geh. bew. l Luchtta. R'dam geh. bew. 0 Twente geh. bew. 1 Vlssslngen geh. bew. 0 Zuid Limburg licht bew. l Aberdeen regen i Barcelona zw. bew. 14 Berlijn half bew. 3 Bordeaux geh. bew. +4 Brussel geh. bew. l Frankfort geh. bew. l Genève half bew. +2 Helsinki sneeuw 11 Innsbrück zw. bew. +9 Locarno regen +5 Kopenhagen licht bew. 1 Londen geh. bew. +0 Luxemburg zw. bew. l Madrid regen 9 Malaga geh. bew. 15 Majorca zw. bew. 16 München geh. bew. 2 Nice geh. bew. 13 Oslo onbew. 6 Parijs sneeuw 1 Rome licht bew. 15 Spilt onbew. 13 Stockholm half bew. 4 Wenen zw. bew. -i-2 Zürlch zw. bew. +0 Athene half bew. 13 Lissabon zw. bew. 14 Casa Blanca zw. bew. 18 Las Palmaa geh. bew. 22 Tunis onbew. 15 New York licht bew. Tel Avlv geh. bew. 22 New York en omgeving zeer onver- sprong naar Amerika. Over het oos telijk deel van de Verenigde Staten trok maandagmorgen een actieve depressie van 980 millibar, die in New ork en omgeving zeer onver wachts een zware sneeuwstorm ver oorzaakte. Een etmaal later lag de kern al bij Goose in Oost-Labrador met 960 millibar in de kern. De temperatuur was daar, in de warme depressiesector plus 1 graad, op het vliegveld Gander plus 6 graden (dat ls wel eens heel anders daar!), maar iets meer naar het zuidwesten begon een felle kou-inval met sneeuwstormen en temperaturen van -10 tot -15 graden. Grindstone, niet al te ver van Halifax (Oost- Canada) meldde een west-zuidwes ter orkaan met een gemiddelde windkracht 11. En dat bij een tem peratuur van -5 graden. Het zou Interessant zijn af te wachten of deze depressie ook ln Europa, nog het een en ander weet klaar te maken. Nergens ls sneeuw van betekenis gevallen. De berichten uit alle win tersportoorden blijven gunstig. Ook Sauerland heeft nog steeds vol doende sneeuw: 28 tot 34 cm. Oslo meldde gisteravond -15 graden. In de skigebieden van Noorwegen. Zweden en Finland blijft het pittig winters met uitstekend glijweer. veel bewolking AN*KM*l'*e0 «-» HOOG WATER voor donderdag 5 februari Vllwlngen 4.50 - 17.11; Haringvlletslulzen 5.07 - 17.20; Rotterdam 6.48 - 19.18; Sche- venlngen 8.04 - 18.10: IJmuiden 6.44 - 18 56; Den Helder 10 12 - 22 38; Harllngen 0.35 - 12.55; Delfzijl 2.36 - 15.05. onder redactie van loessmi) 'Alles wat ik nu weet heb ik me zelf geleerd. Je werd niet voor de keus gesteld De jongens gin gen bij de boeren werken, de meisjes hielpen moeder. De jon gens kregen zakgeld, de meisjes niet. De jongens hoefden nooit te helpen afwassen, de meisjes wel'. De nu 66-jarige huisvrouw die dit ware verhaal in het feministisch maandblad Opzij vertelt, is opge groeid op een boerderij als de oudste van elf kinderen. Ze weet niet meer of ze er ooit tegen in opstand is gekomen, wel dat er toch nooit naar haar mening ge vraagd werd. 'Het hoorde zo en zo deed je 'f. Hoewel een meisje in die twintiger jaren dus de hele dag met haar moeder optrok, was er van voorlichting geen sprake. De moeder van deze huis vrouw vertelde haar niets over kinderen krijgen en toen haar eigen dochter geboren werd, wist ze nog niet wat er ging gebeuren. Haar dochter en die van andere moeders van haar generatie zyn in het algemeen redelijk voorgelicht, maar de moeders van die moe ders hadden zelf ook niets om op terug te vallen. Voor hen was er bijvoorbeeld 'Het Boek voor Moe der en Dochter', een 'volledig on derricht in alles wat eene vrouw, als huishoudster en moeder, dient te weten'. Yvonne Keuls vond een exemplaar en legde dat aan haar drie dochters voor, schrijft ze in haar Margriet-rubriek 'Van huis uif. De dochters lichtten gierend van pret eerst deze passage er uit: 'Hoenders en kuitens slacht men door ze met een spits en scherp mes in de keel te steken en ze dan te laten uitbloeden. Duiven draait men den nek om of kapt ze den kop af. Zoodra de dieren doodgebloed zijn, worden zij ge plukt. Daarna snijdt men den hals een weinig open en haalt den krop er uit, dien men afsnijdt. Met een Het kortstondige falen van het uurwerk van de Londense Big Ben heeft bij twee lezers al lerlei herinneringen gewekt. De heer H. Klinkert uit Amster dam weet, dat in de oorlog alle geluiden van de Big Ben op de grammofoonplaat stonden. Mocht de Big Ben door vijande lijk vuur geraakt worden, dan zou de BBC gewoon de plaat draaien, zodat de Duitsers dat niet te weten zouden komen en de burgers niet in paniek zouden raken. De heer Klinkert weet dat zo goed, omdat hij zijn radio van 1940 tot 1945 op radio Londen had afgestemd, die met minder storing te beluisteren was dan Radio Oranje. 'Ik heb mijn school-Engels in die tijd behoor lijk opgehaald,' schrijft hij. Mevrouw Ter Braake-de Waal pit Naarden bezit een boekje The Houses of Parliament waarin geschiedenis, architec tuur en alles wat verder nog be trekking heeft op het beroemde gebouwencomplex (waaronder dus ook de Big Ben) beschreven staat. Zodoende kent zij ook de woorden die bU de melodie horen die het carillon van de Big Ben speelt. Die tekst luidt: 'Lord, through this hour Be Thou our guide That by Thy power No foot shall slide'. De me lodie zou zijn gebaseerd op Han dels muziek bij het lied 'I know that my Redeemer liveth' 'ik weet dat mijn verlosser leeft'. Totaal onverwachts is in het ge zin Cools in het Noordbrabantse Nieuw Vossemeer een baby ge boren. Een grote verrassing voor de huisdokter, voor cafetaria houder Cools en zelfs voor zijn vrouw. Geen van allen hadden zij gemerkt dat na Conny en Anita er een derde dochter op komst was, ondanks het feit dat de ba by zeveneneenhalf pond woog. In de nacht dat het kind geboren werd kreeg mevrouw Cools pijn in haar buik. In de Provinciale Zeeuwse Courant vertelt haar man: 'Ze dacht niet anders of ze kreeg weer last van haar blaas, waaraan ze vroeger ook al eens een ontsteking heeft gehad.' Maar de pijn werd zo erg, dat Cools de dokter er bij haalde, die vrijwel direct een kraamzus- ter belde. 'Ik zeg: dokter, een bevalling? Hij zei: Ja. hou er maar rekening mee dat Je weer vader wordt.' Het liep allemaal uitstekend af en vader, moeder, Conny en Ani ta zijn maar wat blij met de on verwachte verrassing, die ze Pa tricia genoemd hebben. puntig mes haalt men nu den oogen en ooren uit, snydt de tong af, trekt de huid van den kam en snijdt de poolen af by het knie- gewricht'. Behalve deze smakelijke zinsneden moest eene moeder haren doch ters ook een soort EHBO-onder- richt geven: 'Door de bliksem ge troffenen moeten in de open lucht ontkleed en met koud water flink gewreven en overvloedig besproeid toorden. Gehangenen snijdt men aanstonds los, er voor zorgende, dat de verongelukte niet hard valle,, en men doet zooals by gestikten. Seksuele voorlichting is er uiter aard niet b\j en zelfs het hoofd stuk 'onderkleeding' is in een uiterst klein lettertje afgedrukt. Het wollen ondergoed 'moet wekelijks schoon worden aange trokken, evenals kousen, die men moet dragen tot ze heelemaal ver sleten zijn'. Vit de afdeling 'tafelmanieren': 'Aan ~%afel moet men vermyden afkeer of walging te verwekken. Nimmer mag men spijzen of dran ken uit den mond laten vallen met de tong smakken, drin ken of spreken met nolle mond, iets waarvan men reeds ge geten heeft op den schotel terug leggen het bord aan den mond zetten of iets van tafel in de zak steken en voor anderen mede nemen'. 'In mijn onnozelheid heb ik tot nu toe maar wat angeprutst met mijn dames' aldus mevrouw Keuls, maar haar aanprutsen blijkt toch wel heel wat betere resultaten op te leveren dan wat men redelij kerwijs van het Boek voor Moe der en Dochter verwachten mag. Geen wonder dat die moeders uit het begin van deze eeuw niet veel zinnigs aan hun dochters over te dragen hadden. 'Well done' (goed gedaan) heeft de politie in de Amerikaanse stad Seattle een verkeersactle genoemd, die automobilisten be loont met schrijfgerei als ze vol gens de regels der kunst door de stad rijden. Volgens het Bovag- blad krijgen heren (en dames) die het klaarspelen om zonder piepende remmen tijdig voor te sorteren en bijtijds te stoppen voor een zebrapad niet alleen een figuurlijke aai over het hoofd, maar ook een ballpoint met in scriptie, waar het 'braaf zo' nog eens duidelijk op staat. Hun rij kunst kost natuurlijk wel een paar minuten extra en dat schijnt niet iedere gehaaste automobi list voor een ballpoint over te hebben. Het nieuwe hoofdkantoor van de FBI de Amerikaanse federa le recherche in Washington staat er, maar het is nou niet bepaald makkelijk bereikbaar. Wie, zoals dit Engelse toeristen echtpaar, vanaf de straat naar het J. Edgar Hoover-gebouw toe wil, moet echt een handje gehol pen worden. Dat komt doordat de straat waaraan het hoofdkan toor is gebouwd, steeds verder verzakt en het zou wel eens kun nen gebeuren dat daardoor de bouwkosten tegen de 350 mil joen gulden achteraf nog aar dig zullen oplopen. liet verzak ken is begonnen tijdens de bouw van het FBI-kantoor en natuur lijk zegt de aannemer dat dat aan de slechte kwaliteit van de straatweg ligt. Maar Washing- tons stadsbestuur bestrijdt dat standpunt en zo zal het gebek vecht over de vraag wie er voor de herstelkosten moet opdraaien, nog wel een hele Tijd doorgaan misschien wel totdat ook het FBI-kantoor aan het verzakken slaat. 'Ik heb alttJd gezegd, dat dit geen vak voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5