Meerderheid van Tweede Kamer eens met uitstel besluit kerncentrales Inmenging Nederlanders in Angola is ongewenst Veel ouders autistische kinderen eenzaam novib Bij goed beleid geen ernstige knelpunten MPLA-delegatie klaagt over handelsblokkade Schorsing zaak tegen verpleger in Kerkrade in energievoorziening Waardering voor kabinet Ravage door explosie gastank POLISARIO Bejaard echtpaar door gebrek aan zuurstof overleden Tamme kauw valt kinderen lastig Vorig jaar meer rijexamens Studie van Shell voor komende 25 jaar Diplomaat in bezit van heroïne aangehouden Buitenlandse zaken over huurlingen: Met auto geslipt Vanavond manifesta tie in Krasnapolsky Zes ton schade bij fabrieksbrand Speciale dagverblijven de oplossing? BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 Van onze parlementsredactie DEN HAAG De meerderheid van de Tweede Kamer vindt het juist dat de beslissing over de bouw van drie nieuwe kerncentrales tot de tweede helft van 1977 wordt uitgesteld. Het kabinet zou aan vankelijk de beslissing hierover begin dit jaar nemen, maar besloot enige weken geleden tot uitstel. Waaindeming voor de beslissing toonden gisteren, tijdens bet begin van het debat over de energienota van minister Lubbers, de progres sieve partijen (PvdA, D'66, PPR) en de drie christen-democratische par tijen (KVP, ARP. CHU). De WD en Ds'70 verzetten zich echter te gen dit uitstel. Zij menen dat zo spoedig mogelijk met de bouw moet worden begonnen. De anti-revolutionair Van Houwe- lingen, die mede namens KVP en CHU sprak, zei dat het uitstel wel nadelen heeft, zoals de onzekerheid voor de industrie en het ontbreken van compenserende maatregelen, maar dat hij kernenergie niet als een ideaal alternatief ziet en uit breiding op grote schaal onverant woordelijk acht zolang met name de problemen met het radio-actieve afval niet zijn opgelost. Bovendien is de vraag of toepassing van kern energie wel geoorloofd is, nog op indringende wijze In discussie. Ar gumenten zoals de 1200 weten schapsmensen die zaterdag in een advertentie in 'enkele dagbladen naar voren brachten, noemde Van Houwelingen signalen voor de overheid dat op dit punt grote voorzichtigheid en zorgvuldigheid is geboden. Overcapaciteit Jan Terlouw, fractievoorzitter van D'66, zei dat móet worden afgezien van uitbreiding van de kerncentra les, omdat er momenteel een over capaciteit ds van deelekitriscbe cen trales en omdat kernenergie splijt baar materiaal oplevert dat is- ge schikt voor nucleaire wapens. Bo vendien wordt de meerdere energie die we opwekken niet gebruikt om de arme landen te voeden, maar in de eerste plaats om onszelf te over voeden, aldus dr. Terlouw. De WD'er Portheine zei geen ongenu anceerd voorstander van kernener gie te zijn, maar het uitstel wel te betreuren. Hij wees op de negatieve gevolgen voor de industrie en het gevaar voor de werkgelegenheid. Besparingen Van Vrijwel alle zijden uit de Tweede Kamer werd benadrukt dat verspillingen moeten worden te gengegaan en dat op het energiè- verbruik meer besparingen moeten worden gerealiseerd. Van Ho-u we lingen (ARP) betreurde het dat in de anderhalf jaar na het uitko men van de energienota nog zo weinig was gebeurd. Op het gebied van de isolatie van woningen en bedrijven zou meer kunnen gebeu ren, met name bij de isolatie van bestaande woningen. Ook werd aangedrongen op het gebruik van afvalwarmte voor stadsverwarming en het bewustmaken van de men sen over de verspilling en wat hen dat kost. Alternatief De Tweede Kamer onderschreef ook de noodzaak van onderzoek naar alternatieve energiebronnen. CHU- fractieledder Kruisdnga, die hierover al eerder een motie had ingediend, zed dat de baten van het aardgas meer moeten worden aangewend voor het onderzoek naar deze bron nen. Daarbij moeten niet alleen milieuvriendelijke bronnen, zoals zonne- en windenergie, worden be trokken, maar ook bijvoorbeeld het onderzoek naar de kernfusie en on derzoek naar veiliger reactorvaten. In de energienota wordt ervan uit gegaan dat to 1985 tien procent van de energie wordt verkregen uit steenkooi. De WD'er Portheine veronderstelde dat kolen een be langrijker deel van de energievoor ziening zullen blijven behouden, zij het in nieuwe procede's zoals ko- lenvergassing. Van Houwelingen zed te betwijfelen of het lage percenta ge van tien wel zo verstandig is. Steenkolen bieden veel voordelen en het staat vast, aldus Van Hou welingen, dat we in ieder geval to de periode van 1980 tot 2030 voor een belangrijk deel zijn aangewe zen op steenkolen. Het is daarom noodzakelijk nu al te beginnen met de voorbereidingen voor het ge bruik van steenkool. In het huis van de Katwijkse begra fenisondernemer en koster van de hervormde nieuwe kerk, C. van der Plas heeft zich gisternacht een he vige explosie voorgedaan. Bij de ontploffing deden zich on danks het feit dat de voltallige familie boven in huis lag te slapen, geen persoonlijke ongelukken voor. Wel werd het huis. waarin ook de rouwkamer en de administratie wa ren ondergebracht, totaal vernield. Flinke schade ontstond ook aan de andere huizen in de straat de Zuidstraat en aan de tegenover het getroffen huis gelegen nieuwe kerk. Bij de klap om ongeveer half drie 's nachts, sneuvelden talloze ruiten en werden zelfs deuren en zandstenen steunen van de glas-in- lood ramen van de kerk ontzet. De totale schade werd gistermiddag ge- Nederlajnders hun Nederlanderschap verliezen voor ze een nieuwe natio naliteit hebben verworven, is ook een uitzondering gemaakt voor het zich begeven in burgerlijke staats dienst van Argentinië, Australië. Brazilië, Canada, Malawi, Nieuw- Zeeland, Rhodesië, de VS, Zambia en Zuid-Afrika. Die regeling is onlangs ook van toepassing geworden voor Suriname. In het mondelinge vragenuurtje in de Tweede Kamer morgen zullen de ministers Van Agt (justitie) en Van der Stoel (buitenlandse zaken) ant woorden of zij bereid zijn alle mo gelijke maatregelen te nemen om te voorkomen, dat to Nederland huursoldaten worden geworven voor d e strijd in Angola. De wer ving van huurlingen wordt door (ADVERTENTIE) kwam naar Nederland. Zij eist zelf beschikking voor het volk van de' Spaanse Sahara. De Ver. Naties heeft daartoe tot tweemaal toe op geroepen. De Marokkaanse inval heeft duizenden op de vlucht ge jaagd, de woestijn in. Voedsel, kleding, onderdak en me dicamenten zijn daar schaars. Zij hebben recht op onze hulp. GIRO 645300 - NOVIB. DEN HAAG onder vermelding van Polisario. Ook voor meer informatie v. Blankenburgstraat 6 Den Haag - tel. 070- 325850 raamd op een miljoen gulden. De ontploffing is ontstaan in de gastank van de auto van de heer Van der Plas, die in de garage achter het huis geparkeerd was. de gasinstallatie is vermoedelijk te warm geworden doordat de auto te dicht tegen de radiator van de ver warming stond. Het hele achterstuk werd van de auto weggeslagen. Van de garage bleef geen spaan heel. Gistermiddag gaf de MPLA-afvaar- diging een persconferentie, waar behalve de eis tot erkenning van de door de MPLA uitgeroepen Volksre publiek Angola vooral ook de eco nomische toestand van het land ter sprake kwam. 'De wederopbouw van de door ons veroverde gebieden wordt danig bemoeilijkt door de handelsboycot van sommige landen en het daarmee samenhangende gebrek aan transportmiddelen', al dus Aristides van Dunem, lid van het Centraal Comité van de MPLA en secretaris-generaal van de vak bond UNTA. 'Vernietiging' Volgens Van Dunem is de handels blokkade tot stand gekomen op ini tiatief van Amerika met het doel 'de Volksrepubliek Angola te ver nietigen'. Een aantal belangrijke maatschappijen in Angola is met de productie gestopt, hoewel er geen enkele dreiging bestond, voegt Noe da Silva Saude, het tweede lid van de delegatie, daaraan toe. Een andere omstandigheid die de financieel-economische situatie ln Van een verslaggever DEN BOSCH In de Adelheid- straat. in Den Bosch ls gistermiddag een bejaard echtpaar levensloos aangetroffen. De man, A. Gevers, (63). en zijn 80-jarige echtgenote B. Gevers- Koen, werden op de vloer van de woonkamer aangetroffen door een buurvrouw die regelmatig naar het bejaarde echtpaar kwam kijken. Volgnes het onderzoek van de poli tie zijn beide mensen gestorven door gebrek aan zuurstof. De gash aard in de woonkamer stond op de hoogste stand. Van een verslaggever EINDHOVEN De afgelopen da gen zijn in Eindhoven diverse kin deren lastig gevallen door een ont snapte tamme kauw. Een meisje werd in haar hoofd gepikt, zonder dat zij daarbij gewond raakte. De kinderen van een kleuterschool zijn al een keer tijdens de pauze binnen gehouden omdat de schoolleiding vreesde dat de vogel de kleuters zou lastig vallen. De gemeentepolitie van Eindhoven heeft de eigenaar van de kauw op gespoord. Als deze de vogel niet snel vangt zal de politie zelf maatrege len nemen. RIJSWIJK Het aantal Neder landers, dat voor de eerste keer rij examen heeft gedaan, bedroeg in 1975 zeventien procent méér dan in 1974. Volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheid heeft 1975 in het te ken gestaan van een 'onverwacht groot aantal kandidaten, dat voor de eerste keer een examenvraag heeft ingediend.' Het aantal eerste examens in 1975 lag ruim 32.000 hoger dan in de ja ren 1972 en 1973. Angola negatief beïnvloedt, is vol gens Van Dunem het bevriezen door de Wereldbank van de buiten landse deviezen van de MPLA. waardoor deze niet ln staat is lo pende betalingsverplichtingen na te kómen. De handelsblokkade treft ook het transportwezen ln die gebieden, waar de MPLA met de wederop bouw bezig is. De meeste trans portmiddelen zijn van Amerikaan se makelij. Kapotte onderdelen kunnen we door de blokade niet krijgen en het is onmogelijk op een andere manier voor vervanging te zorgen', aldus Van Dunem. In deze crisissituatie acht de MPLA het on mogelijk zich volkomen onafhanke lijk op te stellen. Wij willen echter op den duur de situatie ln eigen land zelf beheersen en niet afhankelijk zijn van een of ander land. Wij willen toegang tot de vrije wereld markt om de nationale economie weer op peil te kunnen brengen', zei de MPLA-afgevaardilgde. Huurlingenleger Over de ontwikkelingen aan het zuidelijke front in Angola zeiden de beide MPLA-afgevaardigden, dat het vrijwel zeker ls dat de steden Huambo, Loblto en Silva Porto bin nenkort zullen worden veroverd. Het huurlingenleger in Angola be staat volgens Van Dunem uit Fran sen, Engelsen, Amerikanen, Portu gezen. Brazilianen en eenheden uit Zuid-Afrika en Zaïre. Behalve van de huurlingen zou de FN LA van Holden Roberto nog steeds vla Zaï re militaire hulp van China ont vangen. Van- Dunem zei daar bewij zen voor te hebben. De MPLA weigert nog steeds een coalitie aan te gaan met FNLA en UNITA, 'omdat dezen het belang van het volk niet dienen'. Een aan bod van OAE-voorzitter Amln om te bemiddelen werd daarom ook van de hand gewezen. Van een verslaggever SCHIPHOL Douane-ambtenaren Van een verslaggever DEN HAAG Een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken heeft gisteren gezegd dat buitenlandse inmenging in de strijd in Angola 'en dus ook inmenging van Nederlanders' onge wenst is. Van der Spek (PSP) en Ter Beek (PvdA) aan de orde gesteld. Van een verslaggever GROOTEBROEK De 21-jarige Nico Weverink uit Andijk is ln Grootebroek omgekomen, nadat hij met zijn auto was geslipt. De rech- terwielen van de auto kwamen in de gladde bermstrook en reden te gen de zijkant van een brug. AMSTERDAM Onder het motto 'Erken Angola, steun, de MPLA' heeft vanavond om acht uur in Krasnapolsky in Amsterdam een manifestatie plaats, waarbij ook een delegatie van de Angolese bevrijdingsbeweging aanwezig zal zijn. op Schiphol hebben 2»ndagavond een ambassade-secretaris van een kleine. onafhankelijke Afrikaanse staat betrapt op een poging om in zijn bagage 16.5 kg heroine ons land binnen te smokkelen. De man werd terstond aangehouden door de Wie in vreemde krijgsdienst of staatsdienst treedt moet volgens de wet op het Nederlanderschap verlof aan de kroon vragen. Anders ver liest hij zijn Nederlanderschap. Niemand in Nederland heeft tot nu toe verlof gevraagd om in Angola dienst luchtvaart van de rijkspoli- te mogen deelnemen aan de strijd Maandagochtend werden bo vendien drie Chinezen als adspl- ratnt-kopers gearresteerd. MAASTRICHT De rechtbank in Maastricht heeft gisteren de zaak tegen de verpleger Frans H. uit Kerkrade, geschorst tot uiter lijk 26 april. Dit gebeurde op verzoek van de officier van justitie mr. Booster die liet weten dat het onderzoek in de zaak nog niet is afgerond. De verpleger Frans H. wordt ervan verdacht schuldig te zijn aan de dood van 15 patiënten in de Lückerheide-kliniek in Kerkrade. ROTTERDAM Mits er een doeltreffend energiebeleid wordt gevoerd, zijn er volgens een studie van Shell de komende 25 jaar geen ernstige knelpunten te verwachten in de Nederlandse ener gievoorziening. Het stuk is aangeboden aan de commissie voor economische zaken van de Tweede Kamer. Er zijn volgens Sheü redenen om san te nemen dak het enetrgdever- frruik na 1980 nog maar in beschei den mate verder zal toenemen: met 2,5 procent per jaar en later met 1,5 procent. Dat zou niet met eco nomische moeilijkheden samenhan gen, maar met afneming van de bevolkingsgroei, verzadigingseffec ten to de behoefte en daadwerkelij ke energiebesparing. Niet vanzelf Dat laatste ls volgens Shell essen tieel,..en men zou moeten bedenken dat die besparing meestal niet van zelf gaat en zeer grote investerin gen vereist. Voor de overheid is daarbij een belangrijke taak weg gelegd. Onder andere kan het In dustriebeleid 'ertoe bijdragen dat een bepaalde toeneming van het bruito nationaal produikt over enige tijd. minder energie zal vereisen dan in het verleden gebruikelijk was'. Het streven naar energiebe sparing zou niet to strijd hoeven te zijn met bijvoorbeeld het bevorde ren van deze werkgelegenheid. Maar wil er tegen hat jaar 2000 sprake zijn van een evenwichtige energiesituatie, aldus Shell, dan zal er de komende jaren nog- meer moeten gebeuren. Daarbij is "te denken aan het bouwen van kern centrales en het totstandhrengen van istatlaties enn faciliteiten voor het gebruik van steenkool. In 2000 zou dan ongeveer de helft van de energiebehoefte kunnen worden gedekt door Ingevoerde olie kernenergie en kolen. De kernen er- Stichting streeft naar verbreking van isolement gie (tien procent) zou eventueel door kolen kunnen worden vervan gen, maar dat vereist wel voorbe reidend werk, onder andere op het punt van de milieuhygiëne. Shell heeft ook bekeken wat er zou gebeuren als de groei van het ener- Mr. Booster Met de zitting weten dat professor Ariens (pharmacoloog en toxicoloog uit Nijmegen) Inmid dels vier gevallen met aan zeker heid grenzende waarschijnMjkheid heeft kunnen vaststehen dat de pa tiënten zijn overleden door inspui ting van tachtig eenheden insuline. Professor Ariens had samen met dr. Vijgen, verbonden aan de Lücker heide-kliniek, intussen rapport uit gebracht. De rechtbank wees giste ren een verzoek om tovrijheidsstel ling af. De 39-jarige Frans H. werd op 14 augustus 1975 gearresteerd omdat hij schuldig werd geacht aan de dood van een patiënte van de kli niek. De zaak kwam aan het licht toen de patiënte..stierf en de be trokken arts weigerde-een overlij densverklaring af te geven omdat hij vermoedde dat de vrouw een onnatuurlijke dood was gestorven. Na een wekenlang verhoor gaf de verpleger toe in een periode van vier jaar nog veertien andere pa tiënten injecties met valium en In suline te hebben gegeven. De pa tiënten overleden daaraan. H. voer de als verweer aan dat hij het lijden van de patiënten had willen verlichten. Ter zitting gisteren verklaarde een door de verdediging opgeroepen deskundige dat 'het hoogstwaar schijnlijk' was dat de patiënten waren gestorven door de injecties van H. De verpleger wordt er bo vendien van verdacht sieraden en geld te hebben gestolen van zijn patiënten. Het ministerie van justitie ver klaarde bi monde van een woord voerder dat het niet vast staat dat de wettelijke bepalingen van toe passing zijn op de situatie in Ango la. Het gaat ln dit geval niet om het dienst nemen in een leger van een staat die een eigen grondgebied be heerst. De woordvoerder zei dat het opsporen van Nederlanders die dienst nemen in een vreemd leger door de Nederlandse jusititie niet voor de hand ligt, ornaat het verlies van het Nederlanderschap de enige sanctie Ls Het verlof om in vreemde staats- of krijgsdienst te gaan wordt ln het algemeen verleend als het gaat om een land dat niet in conflict ls met andere landen. Vorig jaar waren er 277 Nederlanders die verlof vroegen om in vreemde kijgs- of staats dienst te gaan. In 202 gevallen ls het velof gegeven. In 25 gevallen bleek het niet nodig verlof te vra gen. Slechts in één geval werd het geweigerd. Uitzonderingen Op het wetsartikel waarin staat dat Nederlanders hun Nederlanderschap verhezen als ze ln vreemde krijgs- of staatsdienst treden ls in het verleden een aantal uitzonderingen gemaakt. In 1944 is bepaald dat Nederlanders die na 9 mei 1940 ln krijgs- of staatsdienst van een bondgenoot traden hun Nederlan dersschap zouden behouden. Het besluit van die strekking werd ook van tospassing verklaard voor de overzeese gebiedsdelen. Om te voorkomen dat geëmigreerde gieverbuik om welke reden dan ook niet zou afnemen. Een jaar lijkse stijging tot 2000 met meer dan twee procent zou moeilijkhe den gaan opleveren. Een economi sche groei van 3,75 procent per Jaar, waar de regering voor de di recte toekomst aan denkt, zou zon der besparende maatregelen neer komen op een groei van vijf pro cent peT jaar in het energieverbuik. Dat zou dus al vóór 2000 ernstige energietekorten opleveren. Een ver moedelijk al veel eerder, omdat Shell bij haar raming 'de maximale beschikbaarheid van kernenergie, en vooral van kolen, zeer optimis tisch heeft geschat'. BREDA Een brand bij de Poly- meerfabiiek in Breda, onderdeel van het Hoechst-concem, heeft gis teren een schade van ongeveer 600.000 gulden veroorzaakt. De brand woedde in de oude fabriek waar nu een werkplaats is inge richt. De meeste schade ontstond in de naastliggende ruimte, waar een schakelcentrale voor elektrici teit is Ingericht. De oorzaak van de brand is niet bekend Van een verslaggever UTRECHT Wat moet je als ouder, als je kind bij een wandeling door de stad steeds de.stoeprand wil likken? Als het lacht tegen een lantarenpaal maar zijn moe der niet herkent? Als het urenlang heen en weer loopt tussen twee muren, hysterich wordt als in huis een deur iets te hard wordt dichtgeslagen en als het voor niemand bereikbaar lijkt? Dit zijn nog maar enkele voorbeelden van de proble men waarmee ouders van autistische kinderen te kam pen hebben. Kinderen met zulke grote contactstoornis sen, dat ze als het ware 'in hun eigen lichaam gevangen blijven' en daardoor de om geving alleen maar als be dreigend ervaren. Wat autis me precies is, is niet eens te zeggen. Er bestaat niet een wetenschappelijke definitie voor, laat staan voldoende op vang-, hulp-, begeleidings- en behandelingsmogelijkhe den. Twee jaar geleden is de lan delijke stichting ter beharti ging van de belangen van autistische kinderen en hun ouders in het leven geroepen. Doel ervan is in de eerste plaats, de ouders uit hun iso lement te halen, maar nog lang niet alle ouders zijn be reikt. In Nederland zijn nu 200 a 250 autistische kinderen 'bekend', maar dat is vermoe delijk nog geen tien procent van het totaal. Opvallend is ook, dat van bij de stichting aangesloten ouders maar veertien procent alleen lager onderwijs heeft gevolgd, terwijl dat percenta ge landelijk 57 is. Aangezien er wetenschappelijk geen en kele aanwijzing bestaat, dat autisme alleen of vooral in 'intellectuele kringen' voor komt, moet de conclusie wel zijn, dat de meeste ouders op hun eigen houtje doortobben, omdat ze niet weten waar of bij wie ze informatie en steun kunnen vinden. De stichting heeft nu de re sultaten gepresenteerd van sche kinderen (drie tweelin- een onderzoek onder 133 ouderparen met 137 autisti- gen). Die resultaten bevesti gen de onzekerheid en de een zaamheid, van de meeste ouders. Ruim viervijfde van hen zegt, dat hun kind volle dig in zichzelf gekeerd en van de buitenwereld afgeslo ten is, dat het weinig verschil ziet tussen mensen en dingen. Tweederde van de kinderen lijdt onder vrij specifieke angsten voor mensen, dieren, dingen of geluiden. Opper vlakkig gezien maken de kin deren een normale indruk en het onbegrip bij familie, bu ren en kennissen, maar ook bij deskundigen is doorgaans groot. Lijdensweg Veel ouders hadden toen de diagnose 'autisme' gesteld werd al een zware lijdensweg achter de rug. De artsen blij ken het verschijnsel niet of niet goed te kennen en in bij na de helft van de gevallen constateerden ze aanvankelijk dat er niets aan de hand was. Van de ouders heeft 44 pro cent vijf of meer artsen en specialisten moeten raadple gen en veertien procent zelfs tien of meer. Bijna zestig pro cent van de ouders meldt dan ook, het gevoel te hebben dat ze van het kastje naar de muur zyn gestuurd. Uiteinde lijk waren het vooral de psy chiater (31 procent) of de psycholoog (23 procent) die de diagnose stelden. 'Vertraging' kan ernstige ge volgen hebben. Ervaringen in Amerika leren namelijk, dat autistische kinderen die voor hun vijfde of zesde jaar pra ten, later de beste kansen .hebben om het in de maat schappij sociaal te redden. Als dat niet lukt, hebben ze altijd een beschermde omgeving nodig of komen ze levenslang in een inrichting terecht Dagverblijven Van de kinderen van de on- dervraagde ouders was twee derde thuis en eenderde in een instituut. In ons land gaat een belangrijk deel van de autistische kinderen naar dagverblijven voor zwakzin nigen, waar ze eigenlijk niet thuishoren (ze zijn vaak zeer intelligent), maar speciale voorzieningen zijn er voor hen bijna niet. De meeste ouders vinden ook, dat hun kind het beste thuis kan zijn omdat het daar de meeste liefde, aandacht en zorg kan krijgen. Maar in de praktijk is dat vaak onmoge lijk omdat de spanningen te groot worden en eventuele andere kinderen aandacht te kort komen. Speciale dagver blijven voor autistische kin deren die met name de moe der een deel van het etmaal wat ontlasten, lijken daarom de beste oplossing. Aangeboren? Volgens de kinderpsychiater prof. J P. Teuns staat het nog niet vast, of autisme aangeboren is. Wel zijn er vaak al vanaf het allereerste levensbegin symptomen. An derzijds is er ook een groep die pas later autistisch wordt, bijvoorbeeld na een ongeluk, een lang verblijf in het ziekenhuis, moeilijkheden in het gezin, of als 'byver schijnsel' bij bijvoorbeeld blindheid of doofheid. Hoe vroeger met een behandeling kan worden begonnen, hoe beter de vooruitzichten. De heer W. J. J. Martinot, voorzitter van de stichting, vertelde dat de stichting be zig is met een project voor vroegtijdige onderkenning en behandeling van autisme. Ook in de voorbereiding is een plan voor direkte hulp verlening aan ouders. I> stichting wil komen tot cent- voor advies, bcgeleidin steun in samenwerki"n huisartsen, maatscV.nn diensten en dergelijke.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 3