Blankemeijer moet plaats maken bij Feyenoord Krijkeensachtü'fie réis-prijs naar de kwaliteit IM jêkwmmü Inde Arke-gidsen vindt u alles over vlieg-f touringcar-, trein en eigen autoreizen. Verreweg beter! De klokinscriptie van Chesters kathedraal Personalia Bestuur in buitengwewone vergadering van zeven naar vijf ma n teruggebracht SCHAATSKALENDER Afgelastingen WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 BINNENLAND-SPORT TROUW/KWARTET 14 Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De Charles de Gaulle van Feyenoord, Fred Blankemeijer, is in de nacht van maandag op dinsdag tijdens een dramatische buitengewone ledenvergadering van sportclub Feyen oord uit het bestuur gewipt. Hij is ten offer gevallen aan de her structurering van de stadion-équipe, die tot doel had het bestuur terug te brengen van zeven naar vijf leden. Ook secretaris Jaques Groenenweg, penningmeester Jan Visser, die ruim 25 Jaar deel uit had gemaakt van het bestuur en Joop Geuvers (sectie honkbal) waren Blankemei jer al voorgegaan. Het nieuwe be stuurscollege van Feyenoord be staat nu uit voorzitter Leo van Zandvliet, nieuwkomer Dick N'leuw- land. die de functie van secretaris- penning meester heeft toebedeeld gcfciegw. Jan de Jong (herkozen als commissaris). Joop Torcqué (nieuw gekozen als commissaris) en Gerard Kerkum (herkozen, maar nu als commissaris). De ledenvergadering beknotte maandagavond tegen de wens van het zittende bestuur, maar op aan drang van de ledenraad, die dank baar gebruik had gemaakt van de adviezen van de organisatiedeskun dige dts. Cock Hoekwater, het aan tal bestuursleden van zeven naar vijf. De vergadering schafte ook de beleidsgroep betaald voetbal af. die bestond uit Gerard Kerkum, Fred Blankemeijer en manager Guus Brox. Een van de eerste taken waarover het nieuwe bestuurscolle ge zich nu ziet gesteld. Is het aan trekken van een algemeen direc teur die met grote volmachten zal worden bekleed. Tijdens een nachtelijke persconfe rentie deelde de herkozen voorzitter Leo van Zandvliet mee dat zo spoe dig mogelijk een procedure in gang zal worden gezet om een directeur aan te trekken. Daarbij zal ook de positie van de huidige manager Guus Brox, die tot 1977 onder con tract staat, worden bekeken. Brox liet onlangs nog weten dat hij zich voldoende fit genoeg acht om nog enkele Jaren een rol ln het betaal de voetbal te spelen. "Een gedachte die ons niet bekend is. maar als dat zo Is zullen we daar ongetwijfeld rekening mee houden', aldus voor zitter Van Zandvliet. Het herkozen bestuurslid Gerard Kerkum liet gisteren weten dat de val van Blankemeijer hem onaan genaam had verrast: 'Toen tijdens de vergadering duidelijk werd dat de leden zich bepaald niet positief uitlieten over het gevoerde beleid van de beleidsgroep betaald voet bal. heb ik mijn kandidatuur inge trokken'. aldus Gerard Kerkum. Fred Blankemeijer sloot zich bij die opvatting aan. Na een pleidooi uit de vergadering dat minstens één bestuurslid van de oude beleids groep in het nieuwe bestuur diende terug te keren, besloten Kerkum en Blankemeijer het toch op een stemming tussen hen beiden te la ten aankomen. Kerkum won met tien stemmen verschil: 78-68. LASEROMS VLAARDINGEN Het bestuur van FC Vlaardingen, ln paniek geraakt door de matige prestaties van de eerste ddvisieclub. heeft maandaga vond de 35-jarige oud-Feyenoord- speler Theo Laseroms, die voor het trainersdiploma A studeert, aange trokken als technisch adviseur. Toen de huidige trainer van de Vlaardingers. Jan van Baaren van het besluit op de hoogte werd ge- Woensdag: Wilnis Toertocht over •swung 10.00 uur. hoek Spen»tn. Kock- Df K».ikrl Toertocht over 20 kilome ter. iu»-inc 10.00 uur. start het ford de Kwak* Telefoon 02975-64847. Amsterdam Noord Dorps tocht over 20 en 40 kilometer, start Holysloot, Zuider wouden en Zunderdorp. aanvang 10.00 uur. Medemhllk Nationale korte beanwed- gtrtjden horen, foon 02274-275 Toert ochtmerendls trlrt. Zuid-Holland over 30 kilometer. Vennemeor, Oudaarde, Hooemoardo en RIJpwotering. Over 50 If.lomotor Roelofarendaveen. aanvang tus sen 0—16 uur. Telefoon 011710-902812. Ouderkerk san de IJssel Nattonale kortobaarvwedstrijden senioren heren, aanvang 1930. Telefoon 01806-2142 Nleuwpoort Nationale kort^txuinwd- BtrUden heren senioren, aanvang 19.3a Telefoon 01843-393542. Polsbroek Toertocht over 16. 26 en 40 kilometer, aanvang tussen 13.09-16.00 uw Telefoon 01829-30311 Haasdrecht Nationale kortebaanwed- 19.30 uur. Telefoon 01620-1659. Ammerstol Langebaandistrtctkampl- oenschappem heren senioren en heren Junioren a aan va g 19.00 uur. Telefoo 01826-1754. Donderdag: 'heren over 109 300 en 500 meter, ^aan vang 14.00 uur. Telefoon 02987-1095. Beerda 50 en 100 rondentocht. aan vang 19.00 uur. LJsbaan Beerdam. Esp«*l Gewestelijke kampioenschappen Overijssel, langebaan dame6 sent oren k aanvang 13.00 uur. Tewefoon 05287-1200. Kaïnperellnnd Nationale korteboaiv- wedstrljden heren, aanvang 13.00 uur. Telefoon 05202-8368. Blokzijl Marathoniwedstrijd over 50 kilometer voor heren, aanvang 19.39 Te lefoon 06272-310. OsselzIJI, Katenberg en scheerwolde. Toertocht 50 kilometer, start tussen 1009-14.00 uur. Telefoon g5s17-342. Zevenhulzen en BI Ijs wijk. Toertocht over 10 en 100 kilometer. Rottemeren, aan vang tussen 10.00-17.OOuur. Telefoon 01803-1605. Zutphen 100 Ronden wedstrijd voor heren, aanvang 20.00-uur. Telefoon 05750- 14169 25 ronden wedstrijd voor dame®, aanvang 18.30 uut. Telefoon 056-28830. SCHAATSEN Oo Gleltng heeft In Lemmer een 7 schaatsmarathon over honderd ronden gewonnen. Tweede werd Jos Pronk en derde Karei te Winkel, befden op twee ronden. VOETBAL Sunderland heeft zich geplaatst voor de vijfde ronde van het toernooi om de PA Cup ln Enge land. door de replay tegen Huil Olty met 10 te winnen. ZEILEN Standen na vijf wedstrij den bij de Internationale ontmoetin gen In Canes (Pr): SolJg: 1. Jensen (Den) 16.8 pnt. 3. Bakker (Ned 68. 14. Roozendaal (Ned); FD: 1. GebT. Vollebregt (Ned) 39 pnt. 16 Möyboom (Ned) 47O-klasse: k Bolens (ït) 41 pnt. 16. Werkhoven (Ned) 129. 46. Stavenuiter (Ned) 192 56. Nells (Ned) 205; Finn: 1. Maury (Pr) 25. Binkhorst (Ned) 26. Douze (Ned). 52. De Vries (Ned. SCHAATSEN Us em we< de worden zaterdag vanuit Wlnsum de Noorder rondritten 160 km) weer gehouden. bracht diende hij onmiddellijk zijn ontslag in. Van Baaren: 'Als het met een elftal niet naar wens gaat. dan gaan besturen naar een zonde bok zoeken. Nu, dat ben ik dan geworden. Men stelde mdj zondag voor om naast mij een deskundige, in dit geval Laseroms aan te trek ken. Of nou Theo Laseroms die dekundige is, wil ik in het midden laten. Ik kon er ln elk geval mee akkoord gaan. Toen Laseroms ln België leper trainde en het bestuur ook een adviseur naast hem wilde zetten, vertrok ook hij. Ik wil niet natrappen, want het bestuur heeft een goede financiële regeling met mij getroffen. Eén nacht heb ik er van wakker gelegen, maar dan ook niet meer'. De strijdbare secretaris generaal van de vereniging van oefenmees- ters. Jaap van der Leek, heeft In middels laten weten dat Laseroms niet bevoegd is de taken van Van Baaren over te nemen. HOLL1NK De Franse eerste divisieclub Stras bourg heeft trainer Heninde Hollink ontslagen. Vorige week vrijdag kreeg Hollink te horen dat het bestuur van de club Paul Frantz als trainer had aangesteld. Het ontslag van Hollink heeft in Frankrijk nogal wat ongenoegen gewekt. Strasbourg bungelt onder aan in de eerste divisie, maar het bestuur heeft zich altijd achter Hollink en diens werkmethoden op gesteld. De Franse pers verwijt het bestuur van Strasbourg maanden lang steeds weer verzekerd te heb ben dat er geen sprake van was dat Hollink ontslagen zou worden. Afgelopen zondag werd Strasbourg uitgeschakeld voor de Franse beker door Metz. Nadat na negentig mi nuten de stand 22 was, scoorde Metz in de verlenging nog drie keer. DEN HAAG Van de drie inhaal- wedstrijden in het betaalde voetbal, die voor vanavond waren vastge steld. gaan er twee niet door. Dat zijn in de eredivisie Go Ahead Roda JC en in de eerste divisie FC Den BoschFortuna SC. Over de derde ontmoeting (FC UtrechtAZ '67) is nog geen beslissing genomen. Want van de kwaliteit van de reizen en de betrouw baarheid van het reisburo is uw vakantiegeluk af hankelijk. Daarom laat Arke Reizen u met een gerust hart achter z'n prijzen kijken. U kijkt maar in Arke's grote vakantieboeken en u vraagt maar Als u alles weet kijkt u weer even naar de prijs. Dan ziet u dat Arke Reizen niet alleen zeer solide reizen met vele jaren ervaring maakt, maar ook weg weet met vriendelijke prijzen. Zo staat Arke Reizen borg voor fijne vakan ties en een nog fijnere na-pret. I Inlichtingen en reserveringen bij uw ANVR-reisburo en de kantoren van de Rabo-bank UIT VAN LEZERS Drie van Breda (4) Met grote Instemming las ik het pleidooi van mr. A. J. Herzberg in Trouw van 27 januari: "Laat, om onzentwil, de Drie van Breda vrij!' Met hem ben ik van mening dat. on danks de verklaringen van vermaar de psychiaters als prof. Bastiaans, de vrijlating vau deze laatste drie overgeblevenen der vele tienduizen den oorlogsmisdadigers het leed der overlevenden onder degenen.die door de nazi's om redenen van ras, geloof of politieke overtuiging werden ver volgd, niet werkelijk kan doen toe nemen. Ook begrijp ik b.v. niet waarom dit wèl het geval zou zijn door het vrijlaten van Aus der Fün- ten, Fischer en Kotalla, maar niet b.v. het geval is geweest door de vrijlating, reeds in 1955, van het hoofd van de 'Sichèrheltsdienst', dr. Wilhelm Harster, aan wiens vrijla ting destijds, na van zijn gevange nisstraf van twaalf jaar zes Jaar te hebben uitgezeten, zelfs geen aan dacht is besteed. En waarom wordt b.v. wèl het ar gument zelfs door de regering au sérleux genomen, dat de vrijlating van de Drie het leed van de over levenden zou vergroten, maar waar om wordt een dergelijk argument verworpen ten aanzien van de ver toning van de zeer omstreden 'komi sche' t.v.-serle "Met goed fatsoen' door de KRO. Maar om terug te komen op de Drie van Breda: is er nu werkelijk iemand die 's avonds voor het slapen gaan denkt: 'Gelukkig zitten de Drie van Breda nog vast. Dus kan ik een beetje rustiger slapen.' En. Indien er werkelijk zo iemand zou bestaan, ware het dan niet beter hem of haar over dit dode punt heen proberen te brengen dan hem erop te fixeren? Amsterdam Dr. Henriëtte Boas Hasj-misbruik Is het de heer Elbersen niet bekend, dat omdót de hasj niet gelegali seerd is. vele soft-drugs gebruikers in kontakt komen met handelaars die tevens hard-drugs, zoals heroïne, aan de man brengen? Zou het niet vooral daardoor komen, dat veel on wetende hasj-gebrulkers ook heroï ne gaan gebruiken? Terwijl hasj (niet verslavend) onder de opium wet valt en het gebruik of bezit er van dus strafbaar is. heeft de heer Elbersen geen enkele moeite met een wel verslavend middel als alkohol, waarvan het gebruik een volksziek te dreigt te worden! Veilig idee. dat de heer Elbersen een groot verschil maakt tussen hasj-misbruik' en al- kohol-gebrulk. Legaliseer vooral niet de hasj! Het komt de heroïne-dealers uitstekend van pas. De alkohol blijft buiten schot en maakt duizenden kapot. Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. Openbaar vervoer Mr. De Bruin vertelt aardig, maar als de bus gewoonlijk juist is ver trokken. zoals vanaf station Goes, naar diverse plaatsen in de omge ving. als in geen enkele grote plaats het station op een duidelijke wijze wordt aangegeven, als men van Dor drecht naar Lelystad moet reizen, zonder gewaar te kunnen worden dat men dan in Amsterdam aan het Amstelstation moet uitstappen, als men van station Rijssen eerst 15 mi nuten moet sjouwen met tas of kof fer voor men bij de bushalte is, als men per openbaar vervoer van Zwol le (havens) naar Enter twee keer drie kwartier op een trein en bus moet wachten, alshet is met le gio aan te vullen, dan moeten de NS de hand in eigen boezem steken en niet deze onzinnige manier van be drijfsvoering voortzetten, maar zor gen dat openbaar vervoer, waarvan ik een zeer ruim gebruik maak, be ter op elkaar klopt. Enter J. Fernhout Castricum Marieke en Arno !faijtcma Defensie Jaar op Jaar wordt aan defensie (in procenten) minder en minder be steed. Dit jaar is het speciaal de marine die geplukt wordt. Het wordt steeds duidelijker dat bij de huidige (linksgerichte) ARP-leiding het kabinet-Den Uyl belangrijker is dan het landsbelang. Fractieleider Aantjes blaast wel steeds hoog van de toren en terecht dat de de fensiebegroting geen sluitstuk mag zijn. Maar het blijft bij woorden. De marine-afbraak wordt, ohder een mom van protest, toch geslikt! Ter wijl de Sowjet-marine-dreiging be angstigend wordt o.a. 265 onderzee boten. En als klap op de vuurpijl stelt de AR (Trouw 21/1) voor om samen met PvdA defensietaken te gaan uitzoeken voor afstoting (lees: opheffen eenheden). Hoe kan AR- defensiespeciallste. verzetstrijdster Van Leeuwen dit volhouden? AR waarheen gaat gij? Spiennes (BE) H. Meijei' Drankmisbruik (2) Een groep hulsartsen constateert dat het alcoholisme in ons land angstwekkend toeneemt. Dat bete kent dat de mens slachtoffer wordt van z'n eigen verslaving. Heeft men zich weieens afgevraagd hoeveel mensen slachtoffer worden van de heilige koe. de auto? Waarom wordt daar nooit de aandacht op geves tigd? Over de luchtvervuiling is dan nog niet eens gesproken en ook niet over het vernietigen van Gods schep ping. waar één grote beton massa van wordt gemaakt. Doctorian Alles goed en best. maar als me neer Samuel Dortorian niet zeker is van zijn getal Palestijnen die, la ten we dat in het midden houden, ge deeltelijk verjaagd, gedeeltelijk on nodig gevlucht zijn (Haifa!) en zon der blikken of blozen het heeft over drie miljoen Palestijnen in balling schap gedreven enz., dan kan hij beter maar zijn mond houden. Er waren ongeveer evenveel Palestij nen die om een of andere reden weggingen, als immigranten, Joden uit Marokko enz. samen 700.000 die het bestaan in Arabische landen on mogelijk werd gemaakt. Deventer H. W. Bon Popzender Minister-president Den Uyl is rade loos over Hilversum 4. Hij zegt dat je als luisteraar terecht komt in al lerlei praatprogramma's en wil een echte klassieke zender (Tr/Kw 28 jan.). Zoals bij Hilversum 4 is er ook op 'popstation' Hilversum 3 zeer veel en overvloedig gepraat dat niets met popmuziek of met artiesten te ma ken heeft. Ook komt er 7% uur per week sport. Ook is er elke avond (behalve zaterdag en zondag) de va- katurebank. wat niets met popmu ziek te maken heeft Dan hebben we nog de E.O. op Hilversum 3, die zendt op de vrijdagmorgen niet an ders dan geestelijke muziek uit wat ook weer geen popmuziek is. Wij willen net zoals minister Den Uyl een zender met muziek waarnaar het genoemd is. dus een echte pop zender. Bergen op Zoom K. van Swan Kerkbalans (5) Als niet-predikant, maar wel mee levend kerklid en regelmatig voor ganger in kerkdiensten wil ik graag reageren op het jongste artikel van dr. Buskes. Hij heeft gelijk met zijn onbehagen over de presentatie van Kerkbalans 1976, maar valt daarbij zijn nog actieve collega's aan op een manier die om verdedi ging vraagt. 1. Waarom moet een predikant min der verdienen dan een andere academicus? 2. Heeft dr. Buskes. die als emeri tus niet alleen minder inkomen, maar ook minder onkosten heeft dan een actieve predikant, nog wel enig inzicht in de kosten ln een Jong predikantsgezin (kle ding, voeding, belasting, onkos ten, uitgaven voor boeken)? 3. Hoeveel verdient een normaal werkende predikant per uur? Toelichting: een leraar in v.b. is gemiddeld 40 uur per week werk zaam, in sommige vakken meer; een predikant 50 60 uur). 4. Evenmin als in een werklozen gezin wordt nog bij een predi kant (stille) armoede geleden, maar dat hij het breed heeft, vergeleken met bijv. een loodgie ter. computerprogrammeur of lo gopedist. is toch niet waar. We zwijgen van artsen, juridisch ad viseurs of verzekeringswiskundi gen. dat predikanten rijk genoeg zijn en best met wat minder toe kunnen. Het is dubbel jammer, dat ze zich daarin gestijfd weten door het ge zag dat dr. Buskes in andere zaken terecht heeft weten op te bouwen. De BUt J. Bouma Kerkbalans (6) In tegenstelling tot ds. Faber heb ik grote waardering voor dr. Bus kes, dat hij juist in Trouw de sala riskwestie bij name heeft genoemd. Ik hoop dat het commentaar wat meer genuanceerd en gemotiveerd zal worden dan de kritiek van ds. Faber, die zegt: 'De bijbel kent ver schil van beloning naar de mate van de persoonlijke inspanning'. Voorop staat dat ik predikanten gaarne een behoorlijk tractement gun. Maar moet die 'inspanning' het criterium zijn? Ik ben blij, dat de andere ambtsdragers, zoals ouder lingen en diakenen hun bijbel anders lezen; na hun 'inspannende' dagtaak verlaten zij 's avonds hun gezin om gemeentewerk te verrichten. Schiedam J. de Pater Kerkbalans (7) Hoopvol en met ongeduld wachten we het bericht af. 'Kerkelijke voor gangers gaan ons volk voor in de verlaging van hun salarissen'. Zaandam Klaas Beernink Kerkbalans (8) mej. J. van Blusem Alphen aan de Rijn Het nare van dit artikel is, dat het C. Blink kerkvoogden stijft in de dwaling. Rekken De breuk De Gereformeerde (Dopper)kerk in Zuid-Afrika heeft de band met de Gereformeerde kerk in Nederland verbroken. Dit gebeurde in de eer ste plaats op theologische gronden. Niet langer acht de Gereformeerde kerk van Zuid-Afrika zich één in leer, dienst en tucht, nu ln de Gere formeerde kerk in Nederland aller lei dwalingen getolereerd worden. In de Nederduitse Gereformeerde kerk en in Gereformeerde kerken van Nieuw-Zeeland, Australië. Noord- Amerika en Canada bestaat even eens grote ongerustheid. Nu steeds meer blijkt dat van de synode van onze kerken weinig te verwachten valt tegen de dwalingen in onze kerken. Nu Is het de tijd dat de ge wone leden van onze kerken zelf tot een besluit komen. Niet langer mo gen wij ons nog verder laten mee zuigen door de dwaalleraars die er onder ons zijn. In discussies op ker keraden, gemeentevergaderingen en in bezwaarschriften hebben wij ja renlang onze bezwaren naar voren gebracht. Nu alle waarschuwingen van buiten en binnen onze kerken te vergeefs blijken, klemt de vraag steeds meer, mogen we nog langer binnen een kerkverband blijven, waarmede we ons niet meer één voelen. Steeds klemmender wordt deze vraag en steeds luider spreekt ons geweten, dat zegt: 'Wees ge hoorzaam aan de belofte die afge legd werd toen ik voor God en Zijn Heilige Gemeente beloofde: God de Here lief te hebben en te dienen naar ZUn WOORD'. Hoogvliet P. Brobbel Levensgevaarlijk Als iemand in een bepaalde stem ming wat extra, soms zeer onschul dige slaapmiddelen inneemt, twijfelt niemand eraan om de patiënt naar een ziekenhuis te brengen. Bij een overdosering met heroïne etc. het zelfde. Maar bij een intoxicatie met alcohol gaat de patiënt altijd naar het politieburo, zoals dat al tijden het geval is. Het is te hopen, dat de politie ophoudt mensen ter 'ont nuchtering' in cellen op te sluiten. Patiënten met intoxicaties hebben deskundige begeleiding nodig en de ze indikatie om een patiënt op te sluiten is levensgevaarlijk, zoals ook nu weer gebleken is in Amster dam. D. A. Kramer Groningen Met de strekking van het artikel van de heer A. J. Klei 'Een aanplak biljet en een tekening' (Tr/Kw 19 januari) kan ik het helemaal eens zijn. Tot nog toe vind ik het afschuwe lijk, dat er via grote reclame-cam pagne gebedeld moet worden om geld voor de eredienst. Zou een ge- beds-campagne niet beter zijn? Trouwens, als er gedrongen wordt (of liever gedwongen) geldelijke bijdragen te geven, rust daar zegen op? Waar blijft onze eigen verant woordelijkheid voor het rentmees terschap? Ondernemingsraden Boersma is bezig met een nieuwe wetgeving voor de ondernemings raden. Hij schijnt, volgens Trouw, te gaan in de richting van de perso- neelsraad. Boersma zal hier wel zijn redenen voor hebben. Die redenen weet ik niet. Vanuit het CNV hebben wij jarenlang gehoord dat een onderne mingsraad (hoe slecht die ook func tioneert), beter is dan een perso- neelsraad. Vergis is me, of proef ik een lichte tegenstelling tussen Boersma en het CNV? Dan kom ik met de moeilijkheid te zitten, dat ik op het maatschappe lijk vlak graag achter het CNV sta, en op politiek vlak liever Boersma niet zou willen laten vallen. Maar dan vind ik wel dat deze verschil len van inzicht snel en grondig in onze kringen moeten worden uitge praat. Want het gaat bepaald niet om onbelangijke zaken. Andriessen schijnt meer het CNV- standpunt te huldigen (een beetje krom gezegd). En heeft geen over leg gepleegd met Aantjes. Aantjes is daar wat treurig onder. Misschien had Andriessen geen zin om zich (uiteraard op een heel nette ma nier) van te voren door Aantjes te laten inapakken. En dacht Andries sen zo. dat ben lk tenminste kwijt later maak ik het wel weer goed. Voor de belangstellende leek doet het ietwat ingewikkeld aan. Wie verschaft duidelijkheid aan ons? De zaak is naar mijn mening, zwaarwegend genoeg om te trach ten in onze kringen tot een een heid van christelijk beleid te komen. door dr. C. Rijnsdorp Onze lezers zullen zich het artikel in onze krant van 5 januari herin neren onder de titel Het stervend deel der natie. Dat stuk begon met de vertaling van een inscriptie op een klok in de kathedraal van Chester in Engeland. Uit de kring van lezers kwam het verzoek de oorspronkelijke Engelse tekst van het bedoelde gedicht af te drukken. Dat is gebeurd op 14 januari. Intussen deelde de heer C. W. Benthem te Voorschoten mij mee, dat het vers in kwestie, 'Lines on a Clock in Chester Cathedral' voor komt in A Puffin Book of Verse (verzameld door Eleanor Graham; uitgave Penguin Books, 1953) op biz. 214. Als dichter wordt daar ge noemd Henry Twells, 'over wie mij echter niets naders bekend is'. In mijn (uitgedunde) gegevens over schrijvers en dichters was over deze Twells evenmin iets te vinden. Nu heeft prof. dr. J. Th. R. Schreuder te Barchem aan het be stuur van de kerk te Chester na dere inlicntingen gevraagd. De se cretaris van de kathedraal, de heer P. T. Porter, schrijft hem dat Henry Twells een priester was uit het Victoriaanse tijdperk; zijn ge boortejaar was 1823. Aanvankelijk was hij een 'clerical schoolmaster'; later werd hij rector achtereenvol gens van Baldock, Herts, en Wal- tham on the Wolds, Leicester. Ook Is hij H'onorary Canon' geworden van Peterborough. De heer Porter geeft dan de juiste tekst, zoals die te Chester voorkomt onder de ti tel Time's Paces, d.w.z. tijds voet stappen. Het blijkt dat de tekst, vermoedelijk door mondelinge overdracht, elders veranderd is. De regels 3 en 4 moeten luiden: "When as a youth I waxed more bold,/ Time strolled.' Van regel 7 af luidt de eigenlijke tekst als volgt: 'When older still I daily grew,/ Time flew./Soon I shall find, in passing on,/Time gone./O Christ, will Thou have saved me then?/ Amen.' Van de twaalf regels die het gedicht telt zijn dus niet min der dan vijf regels vervormd. Nu schreef de heer J. van der Wou- de te Dokkum mij, dat het vers in kwestie ook te vinden is in Rad stock ten zuiden van Bath in Zuid- oost-Engeland. Daar staat het niet op een luidklok maar een zonne wijzer op de buitenmuur van de kerk. Wat merkwaardig is: de christelijke slotregels ontbreken te Radstock. Eerst dacht ik dat Rad stock de juiste lezing had en dat die christelijke regels een later toevoegsel waren, maar Chester zal wel de authentieke tekst heb ben. Wie weet duikt het gedicht ook nog elders in Engeland op; men kan dan benieuwd zijn hoe het daar overgeleverd is. Intussen on ze hartelijke dank voor de moeite die onze correspondenten zich heb ben willen getroosten. Schiedam C. v. Zuylen Rubenslaan 15 Effectenbescherming komt met 'open brief over dividendbeleid DEN HAAG De Vereniging Ef- fectenbescherming (VEB) wil bin nenkort in een 'open brief' aan ondernemend Nederland haar visie op het dividendbeleid opnieuw aan de orde stellen. In haar kwartaal bericht licht de VEB in het kort haar dividendstellingen toe. Primair staat de eis, dat aandeel houders op strikt zakelijke basis een vergoeding over 1975 moeten krijgen die direct afhankelijk ls van de behaalde resultaten in dat jaar. De dividend vergoeding moet als uitgangspunt hebben een rede lijk rendement op het eigen vermo gen. Essentieel is het onderkennen van de mate waarin rekening wordt gehouden met de inflatie bij vast stelling van het dividend. Andere factoren die hun invloed op het dividend zouden kunnen heb ben zijn aanwending van in het verleden (vóór 1975) gereserveerde speciale potjes, weggestopt in een of andere reserve en toekomstver wachtingen thans en een eventuele Invloed daarvan op het dividend 1975. De VEB zal geen dividenden meer accepteren zonder behoorlijke spe- In Den Haag is op 78-jarige leeftijd overleden prof. dr. L. Brummel, oud-bibliothecaris van de Koninklij ke Dibliotheek in Den Haag. Leen- dert Brummel is in 1925 cum lau- de gepromoveerd bij prof. J. Hul- zinga. Van 1937 tot 1962 had hij de leiding van de koninklijke biblio theek. Tevens was hij voorzitter van de rijkscommissie van advies inza ke het bibliotheekwezen en hoogle raar in de bibliotheekwetenschap aan de universiteit van Amsterdam. Hij was commandeur in de orde van Oranje Nassau. cificatie van het dividendcijfer in motieven en effecten die tot het uiteindelijke resultaat hebben ge leid. De angst dividenden niet te verhogen om ojn. de vakbonden geen aanleiding tot verdere loonei sen te geven acht de VEB volko men misplaatst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14