Vijfduizend jaar tijdmeting in de Zaanstreek bijeengebracht INNEMEE BV J [1 V. INSTITUUT PRAEHEP Denk s aan een buitenlander opzYitijd. Voorde aardighri-L Nederland organiseert expositie en toernee in jubilerend Amerika Gilbert Becaud naar Nederland if 020-913456} 070-469445 010-115588 Woningruil TEL. 070/60.39.05 STAATSPRAKTIJKDIPLOMA SPD MOD. BEDRIJFSADMINISTRATIE MBA PRAKTIJKDIPLOMABOEKHOUDEN WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 BINNENLAND-KUNST TF^OUW KWARTET H11 Prins Claus opende uurwerkmuseum door Haro Hielkema Ongeveer vijfduizend jaar tijdmeting is in het Zaans Uurwerken Museum samengebracht door een gelijknami ge stichting. Drieduizend jaar vóór Christus waren het de Egyptenaren, die door middel van eenvoudige wa- terklokken de tijd wilden meten in verband met de bouw van pyramides. Van die waterklokken zijn naboot singen in het museum tentoongesteld. Stichtingsvoorzitter E. J. van der Molen, zich afvragend wat 'tijd' eigenlijk is: 'Vele filosofen en ge leerden hebben getracht het begrip tijd samen te vatten, soms eenslui dend, vaak tegenstrijdig, in ieder ge val steeds veranderend, als de tijd zelf. Wij zouden met de kerkvader AugUstinus-moeten zeggen: 'Wanneer iemand mij vraagt wat tijd is, dan weet ik het; wil ik het hem uitleg gen, dan weet ik het niet'.' Niet alleen de Egyptenaren probeer den de tijd te meten, door de eeuwen heen is dat op velerlei manieren gedaan. Nu, tweeduizend jaar na Christus meet de ruimtevaarder zijn tijd via computer en atoomklokken tot op een tienduizendste nauwkeu- Prins Claus opende het museum door een van de veertig uurwer ken in werking te stellen. Met een budget van ten minste vier ton (voor de tentoonstelling) gaat een adviescommissie van de Neder landse regering dit programma op zetten. De adviescommissie staat on der voorzitterschap van oud-ambas sadeur dr J. H. van Roijen. De historische tentoonstelling, die te zien zal zijn in Philadelphia, New York, Raleigh (North Carolina) en Chicago heeft als motto de Neder landse republiek in de dagen van John Adams (1775-1795). De ten toonstelling zal een historisch, cultu reel en wetenschappelijk beeld geven van het leven in Nederland in de da gen waarin John Adams voor het eerst Nederland bezocht als gezant van het Amerikaanse congres. Adams John Adams die in 1797 de tweede president van de Verenigde Staten zou worden, kwam in 180 naar Ne derland om de officiële erkenning van zijn land te verkrijgen. Daarin slaagde hij in 1782 en zo werd hij de eerste Amerikaanse gezant in Den Haag. Van de tentoonstelling wordt een Engelstalige catalogus gemaakt, ge schreven en samengesteld door pro fessor dr. J. W. Schulte Nordholt. Deze catalogus zal in Nederland ver krijgbaar zijn. De tentoonstelling, die op 22 oktober aan de rondreis door Schepen tra Het zeventiende eeuwse Wevershuis, dat oorspronkelijk in Assen- dèlft stond, herbergt nu op de Zaanse Schans het Zaans Uurwerken Museum. ZAANDAM De Zaanse Schans, een klein openluchtmuseum aan de Zaan met historische winkeltjes en oudheidkundige kamers, is sinds gisteren uitgebreid met een Uurwerkenmuseum in een fraai ze ventende eeuws pand; het 'Wevershuis' dat tot voor kort in Assen delft stond, maar gerestaureerd langs de Zaan weer is opge bouwd. Prins Claus opende gistermorgen de nieuwe aanwinst van de Zaanse Schans. rig. In het Zaanse Uurwerken Mu seum vindt men die atoomklokken overigens niet: wel is gepoogd een beeld te geven van de ontwikkeling, die de elementaire en mechanische tijdmeting in de loop des tijds heeft ondergaan. Vooral de Nederlandse inbreng in die ontwikkeling wordt in de Zaanse Schans belicht. Hoofdpersoon daarin is ongetwijfeld Christiaan Huygens, zoon van de schrijver-dichter-staatkundige Con- stantijn Huygens. De jonge Huygens (1629-1695), mathematicus, astronoom en fysicus, werd in 1657 de uitvinder van de 'slinger met cycloïdebogen', waardoor de nauwkeurigheid van klokken in hoge mate bevorderd werd. Huygens verkreeg voor zijn slingeruurwerk het octrooi. De Hol landse uurwerkmakerij kwam vooral door zijn uitvinding tot grote bloei: in eerste instantie gaven Amsterdam en Den Haag de toon aan, in 1685 voegde de Zaanstreek als eerste streek zich daarbij. Omstreeks 1735 groeide Friesland uit tot een belang wekkend gebied. Groningen en Twente volgden zij het in mindere mate. Belangrijke plaats Het Uurwerken Museum (na het goud-, zilver- en klokkenmuseum in Utrecht het tweede in Nederland) is in de Zaanstreek geplaatst, omdat deze een belangrijke plaats in de na tionale uurwerkmakerij heeft ingeno men. 'Tijd is datgene wat de klok aangeeft', merkt Zaankanter Van der Molen in navolging van Einstein op. 'De klok kan zijn: de asomwenteling van de aarde, een zandloper (tot in deze eeuw nog altijd een elementaire tijdmeter), een horloge, een polsslag.' Naast de Egyptische waterklok (een stenen vat met in de binnenkant twaalf ringen; men vulde het vat tot de bovenste ring. Door een kleine opening in de bodem kon het water weglopen; uit de stand van de water spiegel werd de tijd afgelezen) is ook de zonnewijzer een eeuwenoude tijd meter: de zon werd als uurwerk ge bruikt, haar schaduw als wijzer. Om streeks 1350 naChristus werd door monniken het eerste mechanische uurwerk ontwikkeld. Naast toren uurwerken werden in de Renaissance- periode huis- en taf^luurwerken ver vaardigd. De uitvinding van de slin ger doro Huygens gaf meer precisie aan de klokken. Diverse Zaankanters verwierven zich in de zeventiende Drie exemplaren uit het Zaans museum: een staand horloge uit 1755, een Zaanse klok uit 1710 en een Zaanse klok uit 1702. en achttiende eeuw grote naam als klokkenmakers: Dirk Engel, Jan Vis, Cornelis van Rossum en Jan Klaesz. Koogies. Niet alleen Zaans Hun produkten zijn in het nieuwe museum nadrukkelijk aanwezig. Maar niet aleen Zaanse klokken sie ren het Wevershuis, ook torenuur werken (1550), een hoodclock van de Engelsman Peter Closon (1635), Hollandse klokken, een Amsterdamse hangklok, een Haagse klok (1665), stoelklokken uit Twente, Friese stoel en staartklokken, eeri staartschipper- tje (1830) en een schitterend 'staan de horloge' uit 1760 hangen of staan in het museum. Een fraaie collectie, die bovendien nog ondergebracht in een historisch gebouwtje een aanzienlijke aan winst voor de Zaanse Schans vormt. De uurwerken, mede bijeengebracht op advies van de Amsterdamse an tiekkenner Geerd Wijnen, zijn na 200 of 300 jaar vaak in uitstekende staat en bovendien in vele gevallen nog zeer nauwkeurig. AMSTERDAM Gilbert Becaud komt naar Nederland. Onder auspi ciën van Charles Aerts Theater- produkties geeft hij van 9 tot en met 13 februari concerten in ver schillende steden. Op maandag 9 februari zal *L'im- portant c'est la rosé' weer een mee zinger worden in Carré in Amster dam: dinsdag 10 februari treedt Becaud op in het Philips Ontspan ningscentrum in Eindhoven; woens dag 11 februari is Utrecht aan de beurt, in de Stadsschouwburg; don derdag 12 is het concert in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag en de tournee wordt afgeslo ten in De Doelen te Rotterdam. G. E. Rosario kreeg sticusaprijs- AMSTERDAM De op Curasao wonende schrijver, dichter en jour nalist Guillermo E. Rosario heeft de literaire prijs 1974 van Sticusa ge kregen. Guillermo Rosario publiceert sinds 1933 in het Papiamento en heeft zich altijd sterk beziggehouden met de geschiedenis van Curasao en met de Antilliaanse mens, aldus Sticusa, de Nederlandse Stichting voor Cul turele Samenwerking met Suriname en de Nederlandse Antillen. De jury voor de Sticusaprijs die be stond uit de heren Luis H. Daal, Ca- rel de Haseth en Pierre Lauffer, heeft Rosario de prijs toegekend voor zijn gehele werk. Gronings Museum wordt uitgebreid GRONINGEN De Groningse ge meenteraad heeft maandagavond besloten tot uitbreiding en verbouw van het Museum voor Stad en Lan de. Het project gaat 3,3 miljoen gulden kosten. De gemeente zal daar 340.000 gulden aan betalen; de rest wordt door de Rijksoverheid gefi nancierd, voor een deel in het kader van de werkloosheidsbestrijding. De raad had moeite met het voor stel, omdat zij het pas enkele dagen in bezit had. terwijl de aanbeste ding inmiddels had plaatsgevonden. Ook had de raad er kritiek op dat het museumbestuur en het college van b. en w. hadden nagelaten te be cijferen hoe hoog de herinrichtings kosten zouden worden. Gezien de ur gentie besloot de raad toch met de bouw akkoord te gaan. Gilbert Becaud Nieuwe zorg voor oude beelden UTRECHT Onder de titel 'Nieu we zorg voor oude beelden' stelt het Centraal Museum in Utrecht tot 14 maart twee gedeeltelijk geres taureerde eind-15e-eeuwse beelden van zandsteen ten toon. Ze zijn beschilderd en tot nu toe voor de helft schoongemaakt door restaura teur Mares. De beelden stellen de heilige Agnes en Maria Magdalena voor. De beschildering die nu ver wijderd wordt, is er in de tweede helft van de 19e eeuw opgebracht. 'Men is toen gelukkig vergeten de beelden eerst goed schoon te maken', aldus restaurateur Mares. Het is nu mogelijk de oorspronkelijke verf laag weer bloot te leggen. Folkfestival Utrecht voortaan jaarlijks UTRECHT Het Utrechtse Folk festival dat tot nu toe tweemaal (1970 en 1974) is gehouden zal voor taan jaarlijks plaatsvinden. De on langs opgerichte Stichting Volksmu ziek Utrecht heeft daartoe besloten. Het eerstvolgende festival wordt op 24 en 25 april gehouden in het ge bouw Veritas aan de Kromme Nieu we Gracht. Groepen uit Nederland, Ierland, Engeland, Frankrijk, Zwe den, Joegoslavië en België zullen er aan deelnemen. Het is de bedoe ling dat het publiek ditmaal actief aan het festival meedoet. Ploos van Amstel had 50 Rembrandts AMSTERDAM Over leven en werk van Cornelis Ploos van Amstel zal het Rijksprentenkabinet in Am sterdam van 7 februari tot en met 2 mei in het Rijksmuseum een ten toonstelling houden. Dit ter gele genheid van diens 250ste geboorde- dag. Ploos van Amstel 1726-1798 was in vele opzichten een opmerkelijk man. Al vanaf zijn dertiende jaar tekende en schilderde hij, aanvan kelijk als leerling van Norbert van Bloemen. Van zijn vak was hij houthandelaar, was actief in de scheepshandel en trad regelmatig op al makelaar bij kunstveilingen. In 1758 werd hij directeur van de Stads-tekenacademie in Amsterdam, in 1769 directeur van het Zeeuws Genootschap en in 1776 werd hij be noemd tot hoogleraar aan de kunst academie van Düsseldorf. Toen hij overleed bleek dat hij een gigantische collectie bijeen te heb ben verzameld. Hij bezat o.a. de complete reeks van ruim 240 kas- tepltekeningen van Roelant Rogh- man, vele tientallen schilderijen van Adrlaen van de Velde. Ludolf Bak- huyzen, Van Ostade, en meer dan vijftig Rembrandts. De catalogus van de openbare verkoping van zijn collectie telde 626 pagina's. Speelfilm Voor het eerst heeft een ministe riële dienst, de Voorlichtingsdienst Ontwikkelingssamenwerking van het Ministerie van Buitenlandse Za ken, directe opdracht gegeven tot het maken van een speelfilm. Het is 'Vandaag of Morgen' van Roeland Kerbosch, een film die in de nabije toekomst speelt en zich bezighoudt met allerlei actuele onderwerpen, zoals ontwikkelingshulp, manipula tie van de democratie, milieuhygië ne, politieke dictatuur en de onmacht van het individu. De film gaat 19 februari in diverse grote steden in première. Vrijheidskrant Clneclub, die zich sinds 1966 be zighoudt met de productie en distri butie van vrljheidsfilms en de orga nisatie van tentoonstellingen, geeft, in samenwerking met diverse orga nisaties (Organisatie van Surina- mers in Nederland; Steunkomité van de F.R.A.P.; Kritiese Filmers: Ak- tiverend Volkstheater om er enke len te noemen) en tweemaandelijks tijdschrift uit, de 'Vrijheidskrant'. Wie er meer van wil weten kan te recht bij Cineclub, tel. 020-250045/ 250057. Van een verslaggever DEN HAAG Een tentoonstelling, een toernee van het Nationaal Ballet, het Nederlands Blazersensemble en het Nederlands Kamer orkest, Nederlandse deelneming aan een transatlantische zeilrace, uitwisseling van academici en een opstelwedstrijd voor middelbare scholieren vormen de Nederlandse bijdrage aan de feestelijke her denking van de Amerikaanse revolutie, dit jaar tweehonderd jaar geleden. de Verenigde Staten begint, zal in Nederland niet te zien zijn. Het nationale ballet zal voor de. eerste maal in Amerika optreden met zeven voorstellingen, van 9 tot 14 november. Het Nederlands Blazers Ensemble zal van 10 tot 28 februari een toernee door Amerika maken en Nederlands Kamerorkest zal onder zijn dirigent Szymon Goldberg van daar dertien concerten geven. Het 18 april tot 17 mei 23 concerten in Amerika geven. In juni zullen de Nederlandse zeil schepen 'Urania' van de Koninklijke Marine en 'Eendracht' van de stich ting 'Het Zeilend Zeeschip' deel nemen aan de transatlantische race en daarna, in juli, aan de grote schouw van zeilschepen op de rivier de Hudson in New York. De schepen zullen ook een aantal havensteden aan de Amerikaanse oostkust aan doen. Een bezoek van het fregat 'Tromp' aan New York wordt nog overwogen. Verder heeft de Nederlandse rege ring besloten fondsen ter beschikking te stellen die het mogelijk zullen ma ken tot een uitwisseling van Ameri kaanse en Nederlandse academici te komen met de bedoeling te werken aan een gezamenlijk project. Middel bare scholieren kunnen meedoen. auto's en autobenodigdheden PEUGEOT 204, 1974. Een top conditie waar niet aan te zien is, dat ze gebruikt is. Ook technisch- mechanisch, banden en etc. als in nieuwe staat Kleur donkerbruin/ rood met bruin laken bekleding Een bijzonder mooie auto, bekend om zijn ideale wegligging en ge- noegelijke njkwaliteiten. 8450. 3 maanden volledige garantie met schriftelijk BOVAG-bewijs. Auto bedrijf Broertjes. DATSUN-dealer. Hoofdstraat 158. Sassenheim. Tel. 02522-12921/10041. T116 Bovenstaande prijzen zijn exclusief 4% BTW Voor brieven onder nummer wordt M,50 extra berekend. Voor advertenties welke onduidelijk zijn geschreven of wel- kè telefonisch zijn opgegeven kunnen wij helaas geen aan sprakelijkheid aanvaarden. Uw kleine advertentie vandaag voor 11 uur opgegeven kan morgen nog geplaatst worden. Met uitzondering van de zaterdag. CITROEN 2CV4 van okt. 1974, 14 maanden gebruikt. 23000 km ge lopen. Een niet van nieuw te on derscheiden auto. Helder oranje het allerlaatste type met de vier kante koplampen (kost nieuw wegklaar) 7750. Onze vraagprijs 5950 met 3 maanden schriftelij ke BOVAG garantie. Autobedrijf Broertjes BV. Oranjelaan 74. Texaco station Lisse. Tel. 02521- 14616. T116 Den Haag-Rotterdam woonruimte Gevraagd 3 4 kamerwoning in Oen Haag of naaste omgeving Aangeboden ruime 3 kamerflat (hoekhuis) in Rotterdam (bij Zuider- park). Brieven onder nr 2679 bur Trouw. Parkstraat 22, Oen Haag ot tel. in lichtingen. 070-469445 (toestel 43) van 9 tot 12.30 uur. T107 woonruimte aangeboden Zoekt U naar een kamer of etage, kom dan naar het kamer- en eta- gebem bedrijt „Woningbureau Centrum." EERSTE Sweelinckstr. 47, Den Haag. Vlakbij de Groot- Hertoginnelaan en de Laan van Meerdervoort. Tel. 070-602347 en 070-604791. Geopend van maan dag t/m zaterdag. Steeds van 10 u t/m 19 u. T105 woonruimte gevraagd Kamers, etages en flatwoningen te huur gevraagd Gest. en/ot Gem evt. leeg te aanvaarden Met ot zonder overnamekosten Woning bureau „Centrum" EERSTE Sweelinckstr 47. Den Haag. Tel 070-602347 en 070- 604791 Geopend van maandag t m zaterdag. Steeds van 10 u. t/m 19 u. T106 onderhoud en reparatie Schildersbedrijf, vrijblijvend prijs opgaaf behang-, wit- of schilders web Tijdens de wintermaanden korting. Tel. 070-644122. T109 DATSUN 1000 2-deurs de luxe, 1974 Een der populairste DAT- SUNS. Eindeloos luxe en super veilig met zonwerend glas. kooi- carrosserie. aangebouwde hoofd steunen en verstelbare rugleunin gen. Interieur met skai bekleding en moquette vloerbedekking Een uitzonderlijk mooie auto. nauwe lijks van nieuw te onscheiden. Kleur rood. Extra op radiaalban- den en compleet met radio 7950 3 maanden volledige dealers-ga rantie met schriftelijk bewijs. Au tobedrijf Broertjes. DATSUN-dea ler. Oranjelaan 74. Texaco-station. Lisse. Tel. 02521-14616 T116 RENAULT R4 1971. Super zuinig met veel leef en kofferruimte. Een nette auto, technisch perfect in orde Kleur rood. Een auto met veel rijgenoegen en een perfecte wegligging, 2750. Autobedrijf Broertjes BV, Oranjelaan 74. Texaco station Lisse. Tel. 02521- 14616. T116 OPEL KADETT 2-deurs. 1972. Op vallend mooi. perfect onderhou den en zo origineel alsof deze auto amper gebruikl is. Kleur bei ge met rode kunstleer bekleding. Een occasion, die in elk opzicht aan uw verwachting zal voldoen. Een zuinige en betrouwbare auto, met een lange levensduur en lage exploitatiekosten. Incl. 3 maanden volledige garantie met BOVAG- certificaat, 5750. Autobedrijf Broertjes. DATSUN-dealer, Hoofd straat 158. Sassenheim. Tel. 02522-12921-10041. T116 meubilair en huisraad plm 2000 Heuga-tegels 50 x 50 even gebruikt op een tentoonMe ling. Praktisch nieuw ƒ5,75 l-, stuk. Raephorstlaan 58. fel r 947379 Den Haag MINI 850, 1973. Een voortreffelijke mini Technisch 100%. uiterlijk mooi gaaf en zonder de geringste beschadiging. Extra op radiaal- banden z g a.n. en compleet mef mistachterlamp. Kleur racing- green 4850. 3 maanden volledi ge garantie met BOVAG-garantie. Autobedrijf Broertjes Hoofdstraat 158. Sassenheim. Tel. 02522- 12921-10041 T116 OPEL REKORD 2 drs. de luxe 1971. met automatische versnel ling. Een erg mooie auto zonder enige beschadiging ot roestvor- ming. Kleur groen metallic, met zwarte skai bekleding, en origi neel vinyl dak in het zwart. Extra met radio en pp radiaalbanden. Een royale chique wagen in de meest luxe uitvoering 3950. 3 maanden 100% garantie met BO VAG bewijs. Autobedrijf Broertjes BV. Hoofdstraat 158, Sassenheim Tel 02522-12921-10041 T116 OPEL KADETT STATIONCAR 1973. 3-deurs. Kleur bruinbrons metallic Van 1e eigenaar Uiterlijk zo goed als nieuw, technisch in de best denkbare staat. Een occasion voor vele jaren njgenot, waar een nieuwe te kostbaar is* 5750. 3 maanden volledige garaniie met BOVAG-certificaat Autobedrijf Broertjes. DATSUN-dealer. Hoofd straat 158, Sassenheim Tel 02522-12921/10041 T116 DATSUN PEUGEOT 504 dec 1972. type 1973. Een voortretfelijke auto in bijzonder mooie en uitstekende goed onderhouden staat. Een Franse klasse-auto met veel leef ruimte en het toppunt van rijge- not. Kleur beige met bruin laken bekleding Autobedrijf Broertjes BV. Hoofdstraat 158. Sassenheim. Tel. 02522-12921 ol 10041. T116 DATSUN 160B. 4-drs. luxe. 1974. Weinig gelopen en nog in als nieuwe staat. Een sportieve wa gen met klasse kwaliteiten, zoals motor met bovenliggende nokke- nas en gedeelde achteras. Een der meest complete auto's met heel veel extra's, w o. verwarmde ach terruit, radio en losse verstelbare hoofdsteunen. Een auto met zon werend veiligheidsglas, kooi-car- rosserie en beveiligd remsysteem. Kleur lentegroen met donkerbuin skai bekleding Met 3 maanden 100% schriftelijke dealers-garan tie. 9500. (Huidige nieuwprijs plm. ƒ15000) Autobedrijf Broer tjes. DATSUN-dealer. Oranjelaan 74. Texaco station, Lisse, 02521-14616. T116 BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING - alle formaliteiten - verz. advertenties - eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij - eigen rouw /volgauto's HOOI KADE 43-46 DEN HAAG FORD CORTINA 1600 de luxe. 1970. In de best denkbare staat. Een keurige auto. technisch goed onderhouden en verzorgd. Kleur beige met kunstleer bekleding. Een prima auto voor weinig geld. 1650. Autobedrijf Broertjes. Texaco-station. Oranjelaan 74. Lisse. Tel 02521-14616. T116 Een j>opulaire occasion MINI 1000 Special de luxe. 1974, 22000 km gebruikt. Kleur oranje met donker blauw kunstleer bekle ding. Van het vorig jaar. zo goed als nieuw, bijzonder mooi en zon der de minste beschadiging. Op radiaalbanden en vanaf 1e afleve ring tegen roest beschermd met tectyl-ML. 5950. 3 maanden vol ledige garantie volgens schriftelijk BOVAG-bewijs. Autobedrijf Broer tjes. DATSUN-dealer Hoofdstraat 158. Sassenheim. Tel 02522- 12921/10041 T116 Te koop JAWA 250 cc. Tel. 070-657197 na 18.00 uur SIMCA 1000 LS. 1971. Eenzuin.ge 4-deurs. 4 4 5 persoons auto Een mooie wagen gaai en onbescha digd Geheel bedrijfsklaar voor slechts 1750. Autobedrijf Broer tjes BV.. Hoofdstraat 168. Sassen heim. Tel 02522-12921-10041 T116 letten en klubt i BEVOEGDE DOCENTEN VWO. "O. MAVO Huiswerkopleiding. n. privé-opleidingen In elk en randgemeenten l eraren MO Tel. 070- T125 H.T.S 'ër wil BULES moderne wis kunde geven op MAVO-, HAVO-ni- veau. Tel 070-661052 T125 In Den Haag aanvang van de nieuwe cursussen: op woensdag 11 en woensdag 18 februari op dinsdag 10 en zaterdag 14 februari op woensdag 11, donderdag 12 en maandag 16 februari GESLAAGDEN 1975 SPD I II: 379 cursisten; Praktijkdiploma Boekhouden 1084* cursisten; MBA: 401* cursisten; Acc. A/C: 33 cursisten De resultaten van het laatste examen zijn nog niet volledig bekend Inl., prosp. en Inschr. maandag t/m vrijdag van 95 uur en 79 uur SWEELINCKPLEIN 46 - TELEFOON 333880 ^^1 AMSTERDAM - ROTTERDAM - DEN HAAG - HAARLEM - UTRECHT HILVERSUM - GRONINGEN LEEUWARDEN - ENSCHEDE Ze wonen en komen hier. Voor werk en voor hun plezier. PublilutJc unPMtn door dj. blad, ia wmenwerldng mei de Stichting Ideflc Rcclurr SIRE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11