Symposium over het omroep-aandeel in de Open School Radio- en televisieprogramma's Stichting vermiste kinderen wil subsidie Personalia Motie Hogeschoolraad TH Delft aangenomen DCLLy Ondertitels Onderzoek gevraagd naar rechtmatigheid verwijderen Croes Den Uyl is 'een beetje radeloos' over Hilversum 4 Nota promotiebeleid snel uitvoeren Hongerstaker IRA wil nu niet naar andere gevangenis Even puzzelen Onderzoek naar belastingfraude met spaarbrief Departement toont zich nu gevoelig ib VAN ARNHEM WOENSDAG 28 JANUARI 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV TROUW/KWARTI De TROS voegde aan De legende van de dappere Ma fatal een Nederlandse vertelster toe. Een deel van de kijkers zal dat hinderlijk hebben gevonden. Was de film in de middaguren op het scherm gebracht, dan zou Je die stem kunnen beschouwen als een extra service aan de allerkleinsten, die nog geen ondertitels kunnen lezen. De hummels horen echter om 7 uur onder de wol te gaan. Er Is nog een andere mogelijkheid: wellicht waren de Dlsneyfilms inderdaad voor het kinderprogramma bewerkt. Vorige week schreef ik iets over het gedeeltelijk parallel lopen van twee populaire Engelse serie. Dus dwongen de omroepen tot een keuze. Het ik er op volgen. Een van de lezers nam mij dat niet in dank af. HIJ vond het Juist, dat de kijker moet kiezen, in paats van dat hem aaneengesloten bulsgenot wordt verschaft. In begrijp waar hij op doelt en daar ben ik het ook mèe eens. Te Ie visie versla ving zal ik niet stimuleren. Echter, mijn opmerking had een ander uitgangspunt. De omroepen hebben voor hun uitzendingen spelregels opgesteld. Een daarvan is. dat op de beiede netten niet tegelijkertijd gelijksoortige programma's mogen worden uitgezonden. Er bestaat een commissie die dient toe te zien op de naleving van een behoorlijke coördinatie. Aangezien deze club slapende schijnt te zijn, worden de regels om de haverklap genegeerd. Vandaar mijn opmerkingen. Intussen heeft de briefschrijver mij wei nieuwsgierig gemaakt. Hoeveel kijkers zullen het prettig vinden dat zij een keus moeten maken uit twee programma's die hun belangstelling hebben? Interesse ls Iets andere dan verslaving. De door de VARA maandagavond vertoonde film over de Russische beeldhouwer Ernst Neizwestny heeft mij wel bezig gehouden. Misschien nog meer vanwege het protest van deze kunstenaar tegen oorlog, machtsmisbruik en robot tisme dan om de artistieke kwaliteiten van zijn prenten. De aandacht werd er nog al eens van afgeleid omdat John Berger in deze BBC-film een soort psychologisch panorama wilde schetsen van de wijze waarop de Russische kunstenaar op zijn levenservaringen reageert. Berger kan dat heel boelend hij was ook de maker van de eveneens door de VARA uitgezonden 6erie Ways of seeing al heb je vaak het gevoel dat hij in zijn uitleg aardig wat inlegkunde van eigen makelij stopt. Maar. interessant is het. De film zal dan ook het bezoek aan de expositie van Neizwestny's werk in het Stedelijk Museum in Amsterdam zeker stimuleren. De Moon-secte. ook bekend als Unified Family, is weer eens in het nieuws. Aktua rapporteerde over acties van Franse ouders die het niet langer nemen dat zij hun kinderen verliezen aan deze vreemde club van evangeliserende dwepers. Dat de in Amerika in weelde badende Koreaanse stichter al ettelijke malen wegens echtbreuk en bigamie is veroordeeld, schijnt niemand van zijn volgelingen te deren. Hij blijft een 'man Gods'. Een Jongeman die aan de greep van de secte ls ontsnapt, vertelde dat er binnen de Unified Family geen sprake ls van communicatie. De hersenspoeling veroorzaakt een blokkade van de contactmogelijkheden en binnen een week verander je in een robot. Zo gaat dat wanneer godsdienst wordt toegediend als opium. Het gesprek met de Engelse bisschop Monfiore ovér diens strijd tegen de overlast veroorzakende Concorde-toestellen, was een aftreksel van hetgeen Kenmerk daarover op het scherm heeft gebracht. Simon van Collem verschafte minimale informatie over de Multatuil-film waaraan Fons Rademakers werkt. In de opnamen op historische locaties en de reacties van Indonesische toeschouwers moet een aardig verhaal zitten. Zou dat aan derden zijn verkocht? TON HYDRA KARELTJE KNETTER Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Wat heet Open School?' is de naam van een sym posium dat de NOS en het NCVO dat is het Nederlands Centrum voor Volksontwikkeling zaterdag organiseren in Hilversum voor een aantal genodigden. Dit gebeurt vanuit de vraag wat voor bij drage de omroep zou kunnen leveren aan de Open School wanneer die in Nederland van de grond komt. De omroepbijdrage (in radio- en televisie -ui tzen d 1 ngenis onderdeel van het onderwijssysteem ran de Open SchooL Andere onderdelen Wensen kunnen zijn school- en cursusboek, schriftelijk onderwijs, boekenstudie, film en grammofoonplaten NCVO landelijk heeft georgani seerd. Zaterdag op het symposium wordt geprobeerd wat meer inzicht te krijgen In de verlangens van de 'consument'. Het begrip 'consu- ment' blijft dan beperkt tot de drie groepen waarop de Commissie Open School haar proefprojecten in het seizoen 1977-'78 gaat richten. Dat zijn di gehuwde vrouwen, jon ge werkende volwassenen In mid delgrote steden en -werkende vol wassenen op het platteland, van wie de opleiding niet verder reikt dan lagere school, eventueel aange vuld met enkele Jaren lager be roepsonderwijs. Het symposium is een afsluiting van een reeks van 39 discussiegroe pen van vijftien personen, die het Daaruit zijn wensen naar voren gekomen. Enkele van die verlan gens waren: leer ons de Nederland se taal goed schrijven, lezen en spreken. Of: we willen de geschie denis van de laatste vijftig jaar kennen om beter te begrijpen wat er In Nederland aan de hand is. Tot de specifieke vrouwenwensen behoorde meer te willen weten van pedagogiek, tot de mannen wensen meer kennis op het gebied van wiskunde, administratie of reken kunde. Dat laatste om "het salaris strookje beter te leren ontcijferen'. Wat betreft het omroepgedeelte van de Open School meent de NOS 'dat dit veelal zal neerkomen op uitvoe ring in NOS-verband, maar ook zullen bij bepaalde projecten zeer wel verbindingen met omroeporga nisaties een betere oplossing kun- In de nou promotiebeleid wordt voorgesteld al he* niet-wetenschap pelijk personeel met een salaris tot 35.000 gulden allemaal een salaris verhoging te geven van gemiddeld 314 k 4 procent Staatssecretaris Klein (onderwijs) heeft het college van bestuur van de TH al laten weten dat hij een dergelijk besluit zal schoreen en zal voordragen voor vernietiging, omdat het college van bestuur niet de bevoegdheid heeft om dergelijke beslissingen te ne men Bovendien zou een dergelijke maatregel tot gevolg hebben dat alie ambtenaren recht zouden heb ben op een zelfde salarisverhoging, hetgeen het Rijk over een periode van vijf jaar ongeveer twee miljard gulden zoü koeten. Advies opvolgen Ben tweede motie, die met algeme- Van een verslaggever ORANJESTAD De gedeputeerden van het Arubaanse bestuurscollege hebben de officier van Justitie op het eiland verzocht een onderzoek in stellen naar de rechtmatig heid van het verwijderen van MEP- letder Betioo Oroes vrijdag uit de vergadering van hel beètuurecolle ge. Gezagvoerder Jossy Tromp van Aruba had de politie daarom ge vraagd. Verleden week woensdag hadden Tromp en Croes moeilijk heden in een vergadering naar aanleiding van in beslaggenomen bandjes, waarop Tromp weigerde nog een Vergadering voor te zitten, fvaar Croes bij was. nen zijn, waardoor ook de vrijheid van het onderwijs en de vorming naar behoren tot haar recht kan komen'. Kennis Voorzitter drs. J. L. Leeman van de N'OS-commissie Instructieve Om roep zei daarover op een persbe spreking dat een aantal zendge machtigden een belangrijke know how hebben al dan niet vanuit hun Identiteit en het zou Jammer zijn als die er niet bij zouden worden betrokken. Hun inbreng zal echter komen na een proefperiode wanneer bekend is hoe de definitieve vorm van de Open School is. In dit stadium wordt echter de commissie Open School niet bij deze verwikkelingen betrokken. Later zal bekeken wor den in hoeverre een neutraal basis pakket wordt samengesteld dat dan wordt aangevuld door inbreng van de verschillende omroepen. Aldus vulde de drs. L. C. Fretz namens het NCVO aan. Verslag Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM Minister-president Den Cyl is persoonlijk als luisteraar teleurgesteld over de programma's op Hilversum 4. 'Ik ben een beetje radeloos. Je komt als luisteraar naar deze zender steeds terecht in allerlei praatprogramma's. Ik zeg: een echte klassieke zender, helemaal!', aldus de hartekreet van de bewindsman in het radioprogramma 'Met het oog op morgen' van de NOS. Hij heeft over deze zaak nog niet gesproken met minister Van Doorn van crm. Van onze Haagse redactie DELFT De hogeschoolraad van de Technische Hogeschool in Delft heeft gisteren in een motie aan het college van bestuur ge vraagd om de nota promotiebeleid zo snel mogelijk integraal uit te voeren. De motie werd met 17 stemmen voor en 16 tegen aange nomen ne stemmen werd aangenomen, be helsde het verzoek aan het college van bestuur om het advies van de staatssecretaris op te volgen, om een versneld promotiebeleid door te voeren, maar dan op individuele basis. Bij de TH-Delft is dit promo tiebeleid namelijk ver achtergeble ven bij dat op de andere instellin gen voor wetenschappelijk onder wijs. Zolang het om individuele promoties en herwaardering van functies gaat. is het college van bestuur namelijk wel gerechtigd om beslissingen te nemen. De staatsse cretaris heeft vorige week al toege zegd dat hij achter een versneld individueel promotiebeleid staat en dat hij bereid ls hiervoor tijdelijk extra personeel ter beschikking te stellen. De NOS-radio zendt zondag een samenvattend verslag uit van het symposium "Wat heet Open School?' (tussen 21.55 en 22.25 uur op Hilversum 2). In het radiopro gramma is een korte schets te ho ren van de ontwikkelingen op het gebied van de Open School, die tot het symposium hebben geleid. Ver- deT zijn er interviews met verte genwoordigers van de drie doel groepen. LONDEN (Reuter. UPI) De Noordleree hongerstaker Frank Stagg. die ln een Britse gevangenis een straf uitzit voor activiteiten voor het verboden Ierse Republi keinse Leger, heeft gisteren gewei gerd in te gaan op een aanbod van de Britse regering om hem naar een andere gevangenis ln het Vere nigd Koninkrijk te brengen. Stagg. die zijn hongeractie is begonnen om overgeplaatst te worden .eist dat een tweede hongerstaker. IRA-lid Gerry Mealey. met hem meegaat. De Britse regering heeft deze eis afgewezen, aldus een woordvoerder van de ln Amsterdam gevestigde organisatie Hapotoc. die zich heeft opgeworpen als belangenbehartiger van geïnterneerde IRA-leden. Het Britse ministerie van binnen landse zaken heeft gisteren beves tigd dat de toestand van Stagg zorgwekkend ls. Stagg en Mealey worden sinds enige tijd niet meer. zoals gebruikelijk was bij honger stakingen. kunstmatig gevoed. De Noordierse organisatie 'Ierse vrij willigers' heeft aangekondigd dat bij het overlijden van het IRA- tweetal wraakacties zullen worden ondernomen. Gisteren leidde een gerucht dat de twee. die al 45 dagen in hongerstaking zijn. waren overleden tot rellen in de Noordier- se hoofdstad Belfast. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Het ministerie van financiën stelt een onder zoek in naar mogelijke maat regelen tegen 'spaarbrieven aan toonder'. Staatssecretaris Van Rooijen (financiën) deelde dit gisteren mee in de Tweede Ka mer, nadat het ARP-Kamerlid Beumer op maatregelen tegen belastingfraude via de spaar brieven had aangedrongen. De banken adverteren veelvuldig met sparen via de spaarbrieven. Deze brieven kan men bij de ban ken kopen. Ze zijn meestal 1000 gulden waard. Ze kunnen echter pas Ingewisseld worden na verloop van enige tijd. De prijs bij aankoop is verder beneden de 1000 gulden naarmate het tijdstip van inwisse len verder weg is. Het verschil in prijs tussen aankoop en Inwisseling ls de rente. De banken houden niet bij aan wie de brieven worden verkocht. De eigenaars kunnen ze ook doorver kopen. Een eigenaar die de ver diende rente verzwijgt voor de be lastingen, kan dus door de belas tingdienst niet via de boeken van de banken worden opgespoord. Daardoor zijn de spaarbrieven bij zonder geschikt om zwarte rente te verdienen, en om zwart geld ln te beleggen. De ontwikkeling met de spaarbrie ven 'baart ons grote zorgen', zei drs. Van Rooijen gisteren in de Kamer. Hij kon niet zeggen of er speciale maatregelen tegen de brie ven komen, of dat tegen de brieven iets zal worden ondernomen in het kader van meer algemene maatre gelen tegen belastingfraude en zwart geld. 26 Nadat smidje Verholen en dr. Yokito op het politiebureau waren geweest om proces-verbaal te doen opmaken van alles wat er gebeurd was, gingen ze terug naar Grand Hotel Esplanade. Ze lieten er zich in een taxi heenrijden en hadden zo de gelegenheid nog eens rustig wat na te babbelen over de opwinding van deze ochtend. 'Klrre Birr wou mij het geheim van mijn sportcom- puter ontnemen,' legde dr. Yokito uit. 'Wat is dat toch, die sport eh kom kompjoetert wilde de smid weten. 'Dat weet U toch wel?' lachte Yokito. 'Een computer is een erectrische reken machine. Een erectrish brein om zo te zeggen. Zo'n brein kan arres uit- rekenens! Ik heb er nu een gemaakt voor de sport! Haha, daar kijk jij van op, hè?' 'Ik snap er niks van.' zei smidje Verholen. 'Wat heb ik nou te maken met electrische reken machines en met mechanische brei nen? Waarom schreef U mij een brief en waarom moest ik U komen opzoeken in Grand Hotel Esplana de? Toen ik er kwam, was U er niet!" "Natuurrijk niet.' lachte dr. Yokito. 'Ik had toch een patskrap op mijn kop gekregen van boefies in een donkere steeg! Maar nou heb ik jou tóch te pakken! Daar ben ik erg brij om! Ik rees immers artijd goecl de krant en dan rees ik artijd eerst de strip van smidje Verho ren! Ik ken jou dus ar rang héér goed! Ik weet, dat jij dapper. en betrouwbaar en de arreif. smid van heer de wererdEn,n moet jij op mijn aanwijzingeipdi proefmoder in erkaar gaan a Z2 van mijn sportcomputer. En daij ren wij eens kijk wat hij doei Maar intussen waren de gelde agenten Wladimir Kotsof en»ov Sucker ook aan het kijkena wat dr. Yokito deed. Ze hadden verdekt en onopvallend opgf1 achter de pilaren van Grand pn< Esplanade en speurden de hele Jeli nauwkeurig met een splonnenlq tje af. Op een gegeven moment, gen ze dan ook de aansnorrendfsc in de gatendei tie PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Speciaal morgen TV vandaag Om technische redenen konden we de radio-programma's voor vandaag niet publiceren. ROTTERDAM De Stichting vermiste kinderen Nederland (voor de Rotterdamse kinderpolitie nog altijd een onaanvaardbare organi satie) heeft goede hoop subsidie van het ministerie van justitie te krijgen. 0 NA Jouw Beurt volgt Kenmerk. Ned. 2 19.05 9 De NOS zendt het Zweedse tv- spel Een leven uit. Het gaat over het 'aangepaste' bestaan, waartoe de welvaartsmaatschappij de mens vaak dwingt. Ned. 1 20.00 0 Roemeens Mozaïek is een in- formatief-documentair programma van de NCRV, opgenomen ln Boe karest. Ned. 2 20.55 0 In Open Boek zijn gesprekken te verwachten met de Russische schrijver Maximow, met Jan Don kers, Coert Poort en Jos Vandeloo. NEDERLAND I NOS NOT 9.30 Schooltelevisie AVRO 15.30 Je hoeft niet ver te zoeken: natuurfilm 15.55 Kies je sport, korfbal voor de jeugd 16.20 De holle bolle boom ELEAC 18.15 Wetenschap in beweging NOS 18.45 Verkeers(p)licht 18.55 Journaal I9.p5 Van gewest tot gewest 19.50 Uitzending van de partij 'oor pr elijl ;ran noi I. n dal b kent Volgens mevrouw H. J. de Jong van de stichting is men op het departe ment 'gevoelig' voor het feit dat de stichting zich niet alleen maar be zig houdt met de opsporing va.i ver dwenen kinderen maar ook met de hulpverlening aan minderjarigen, die zijn weggelopen. De twaalf logeer bedden waarover de stichting be schikt in twee verbouwde winkel tjes aan het Zwaanshals in Rotter dam zijn meestal bezet. Per jaar achterhaalt de stichting on geveer 120 weggelopen kinderen, voor het merendeel meisjes. Velen van hen kunnen of willen niet terug naar huis. Dat heeft de stichting er toe gebracht voor de derde keer sub sidie te vragen, hoewel het ministe rie zich steeds op het standpunt heeft gesteld dat het opsporen van kinde ren geen taak is voor amateurs maar voor de politie. 'Maar nu ligt de zaak anders', aldus mevrouw de Jong. De stichting is ontstaan uit een actiecomité dat in februari 1972 werd opgericht na het verdwijnen van het twaalfjarige meisje Anita Pothuis, dat later ver moord bleek te zijn. De stichting heeft op het ogenblik ruim tweehon derd medewerkers in het hele land. die hun werk geheel belangeloos doen. Hoofdinspecteur B. D. Kalma, chef van de Rotterdamse kinderpo litie dlstancieert zich volledig van de stichting.' Het is een bijzonder griezelige zaak. dat een aantal men sen zonder enigerlei controle een taak verricht, die is voorbehouden aan de politie', vindt hij. Officiële instanties in Rotterdam, zoals de raad voor de kinderbescher ming, vinden dat de stichting zich heeft ontwikkeld tot 'een nuttige or ganisatie'. De Raad voor de kinder bescherming adviseert de kinderrech ter regelmatig kinderen in het Zwanshals te plaatsen, hetgeen ook gebeurt. 'Ze hebben daar geleerd de problematiek van de weggelopen minderjarigen genuanceerd te bekij ken', aldus de directeur van de raad voor de kinderbescherming. 0 Duitslandkijkers kunnen Doni zetti's komische opera De Regi mentsdochter volgen. Dultsl. 2 21.15 0 Keerpunt gaat over een schei ding na 27 jaar huwelijksleven. tlv. 1 16.30 0 Wat de mens aan spanningen kan verdragen, wordt besproken in de uitzending van de Radio Volks universiteit. Hllv. 2 17.35 0 Verdi's Messa Da Requiem is te beluisteren in VARA-Klassiek. Uit voerenden: Luisa Bosabalian, Julia Hamarai, Wieslaw Ochman, Bonal- do Giaiotti, Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor, o.l.v. Riccardo Muti. van de Arbeid NOS 20.00 Een leven, Zweedse film 21.35 Journaal Ned. 2 21.50 21.50 Den Haag vandaag 22.05 Studio sport 22.30 Panoramlek 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal IKON 19.05 Jouw beurt IKON KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal SOC 20.25 De Nederlandse Stichting voor de leprabestrijding 'I 0' ide Bel wo jdie r wi Ne. doo In •led. rekl ïnlai H. Inkt plijk it e fde. Ie lij 1 e 1-ko NCRV 20.30Brlggs 20.55 Roemeens Mozaïek 21.50 Open boek NOS Hllv. 20.05 22.30 Journaal gu i-el dit tijn Ding lelij jetal BENOEMING De heer R Backx (35) uit Breda ls benoemd tot di recteur van het cultureel centrum 't Hoogt ln Utrecht. De nieuwe directeur heeft tot taak om on danks een krappe begroting, die geen speelruimte biedt, het cultu reel centrum draaiende te houden. De heer Backx is momenteel direc teur van het Filmhuis In Breda en tevens beleidsmedewerker en fi nancieel deskundige van Fugitive Cinema' ln Amsterdam In 1965 richtte hij het vestzaktheater 'De Trapkes' ln Breda op. Horizontaal: 1. graafwerktuig. 5. behoeftig, 8. snel en vrolijk (muz.), 10. latwerk, 12. verharde huid, 14. plaaggeest. 15. honingdrank, 17. zaak. 18. begrip, 20. vrucht, 21. spaans paard, 22. bereide dierenhuid, 24. woonboot, 26. dwaas, 27. Holl. gravin. 29. boerderij, 31. vlug. 32. aanklampen. 33.onheil aanbrengende godin, 34. achting. Verticaal: 2. tweetal. 3. zangstem, 4. soort appel. 5. vlaktemaat. 6. wa ter ln Limburg. 7. soort bijl, 9. wandversiering. 11. verslag. 13. randschrift van een munt, 15. maal inrichting. 16. top ln de Bemer Al pen. 18. troefkaart. 19. lof, 23. zuid vrucht. 24. droogoven 1Z.N.1, 25. zoutziederij. 27. Jongensnaam. 28. bergweide. 30. een zekere. 31. ten- nisterm. Oplossing van vorige puzzel 1. p, 2 are. 3. onera, 4. toestel. 5. procedure. 6. presentabel. 7. strate gie. 8. malaria, 9. tabel. 10. net, 11. 105 'Je houdt dus niet genoeg van me?' Ze neemt zijn hand, hij laat die ne men. Ze zoent vinger voor vinger, harder herhaalt hij: 'Dolly, je houdt dus niet genoeg van me?' 'Ik geniet zo schrikkelijk van je. Arent. sinds de tijd dat ik Je ken en dat we met elkaar zijn omgegaan. Ik heb alleen maar genoten, weet Jels dat niet van iemand hou den? Ik weet het niet, natuurlijk hou ik van je "Maar dan toch niet genoeg? Dat lijkt me nogal wiedes.' Hij heeft het ruw gezegd. Arent staat met een ruk op. Dolly gaat weer in haar eigen fauteuil zit ten, stevig en solide staat hij op zijn twee benen midden in de kamer, zo als een schipper op het dek van zijn schip. Nog nooit heeft Dolly dat blozende gezicht zo grauwbleek en ingevallen gezien, langs haar heen kijkt hij het raam uit. Dolly heeft het «evoel. dat ze ergens in haar borstkas zou kunnen roepen, ja schreeuwen uit meelij om Arent en om haar eigen onvermogen. Hij richt zijn blik naar haar toe en kijkt haar koud, haast onpersoonlijk in 't ge zicht. 'Ik zal Je niet blijven nalopen, daar door Henriette L.T. de Beaufort hoef je heus niet bang voor te zijn, ik ben geen kleefklis maar wil je mijn vraag nog niet een tijd, bij voorbeeld een jaar, in bedenking houden? 't Is mogelijk, hoe zal ik 't zeggendat je van je zelf nog niet weet. waar je aan toe bent zeg je nu voor altijd needan verdwijn ik uit je ogen, en het zou kunnen, dat er toch nog lets in je groei*je weet, dat er paarden zijn, die de grootste hindernissen meteen nemen en andere die ze lang moeten besnuffelenHij lacht flauwtjes en wat droefgeestig bij de vergelijking. Dolly's gezicht klaart op. 'O Arent, zullen we dan maar doen, alsof er niets gebeurd is, alles ge woon bij het oude laten, zoals het was? Je komt gewoon op Beuken- loo. we rijden weer samen en er is niets geweest?' •Nee Dolly. Er is iets geweest en om dat iets zal ik je nabijheid niet meer zoeken. Liever vertrek ik van daag dan morgen.' Hij zegt het hard en hartstochtelijk. Zijn beslistheid bo it haar, heel even maar, maar de flikkering door haar ogen is hem niet ontgaan. Ze geeft niet dadelijk antwoord. Arent voelt, dat hij het gesprek in handen krijgt. 'Dolly, ik vil je noè een vraag doen. Eerlijk ben je.' 'Ik hoop 't.' Hij kijkt in haar ogen, in die open blik, die hem altijd even duizelig doet worden, een blik, waar hij zich in zou willen gooien. 'Heb je iemand ik bedoel een an der. die je liefhebt?' "Nee, niemand, en ook nooit gehad.' Vreemd, Jij met al Je uitgaan en al je succes, al die mannen, die dui zendmaal meer waard zijn dan ik dat je nooit in de vlam be/f®1 vlogen.' Er is een stilte. Dat ze verlatf, 1 de vlam tc vliegen met slaand^ ons ken, ook al zouden haar vl^. opbranden in een machtig zei vuur, sterker dan zij zelf zegt ze niet. Het is geluidloos 'en kamer. Beiden zijn ze gevang argi eigen, maar verschillende geda< nje Ze staat op en knoopt werkt lijk haar mantel toe. •Wil je niet iets hebben, Doll" g£ hebt toch gefietst, ik heb egoec niet aan gedacht, wat een ezfl de ik, zal ik thee voor je bestellH t :i i-„1 inCl wil je een borrel hebben?' dat 1 Wat je bij de hand hebt, Areitt d< zucht verademend. Gelukkig» pr praat even over iets anders. uer gaat naar de kast, neemt eer Bols en twee kleine glaas]elae schenkt zoete Kirsch in en verjlomi zich zelf, omdat zijn hand beeftfcons 'Weten ze op Beukenloo, dat j< bent?' 'Ongechaperonneerd op je ks. Ik zal wel laten om ze dat tëQ^ gen. dat is mijn zaak, 't gaaCiin mand aan.' Voor het eerst sinds ze elkaar bee nen, vindt Arent haar stem, zo| van dit zegt, hard en zonder gevoel,. jnvi Wordt ve^t b

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4