Trakteer uzelf op 'n extraatje: Vi paar dagen Kopenhagen,Wenen« Rome, Londen of Parijs. KLM vliegt u KLM Personalia IMILIEBERICHTEN STOEL de krant helpt u op weg Kamervragen over jodium en zout Minister Pronk: 'Geen reden Cuba geld te onthouden' Dispensatie op loonmaatregel 'Werkloosheid zou zonder WSW groter zijn', zegt Boersma Baas voor 170.000 gulden opgelicht Wees blij dat u weg kunt. Compleet verzorgd of op eigen houtje. Wilt u wat voorpret? Vraag snel de folder. Coupon Stuur mij de KLM Hoofdstedenfolder. 1_ Thuis in de lucht AG 23 JANUARI 1976 TROUW/KWARTET 11 rtnen telefonisch worden opgegeven van 0-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 f 020-220383. Psalm 23'De Heer is mijn herder, mij ontbreekt niets'. •n nam de Heer, na een ernstige ziekte, ins midden weg. onze lieve Man, Vader, Zwager en Oom Huibertus Dee Ie leeftijd van 62 jaar. J. G. Dee-Elferink Harm, Anke en Cor en verdere familie lerdam, 21 januari 1976, ^penstraat 24a. Geen bezoek - geen bloemen, trematie zal plaatsvinden maandag 26 ja- ri om 13.15 uur in het crematorium 'Rot- jam-Zuid' aan de Maeterlinckweg 101 te lerdam. |rek vanaf het woonhuis om 12.30 uur. igenheid tot condoleren na de crematie. Ik geloof in de opstanding des vleses en een eeuwig leven! H lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder en anna Hendrika Hartman-Zandbergen (geb. 4-11- 08) eden in Jezus ontslapen en zij wilde u en dit getuigenis meegeven. Js zij verlost, God heeft haar welgedaan! Putten: J. Hartman ebergen: B. Hartman J. Hartman-Jansen en kinderen PuttenO. Hartman M. E. Hartman-van Luttikhuizen en kinderen mtal (Did.): M. Hartman J. Hartman-James en kinderen Putten: J. Hartman H. E. Hartman-v. d. Veen en kinderen selstein: A. Hartman H. Hartman-Brummel en kinderen Putten: W. Hartman »n, 21 januari 1976. reg 21. senheid tot condoleren na afloop van de afenis in de Aula, Molenstraat 33, Putten, jegrafenis zal plaatsvinden zaterdag, 24 a.s. op de Nieuwe Algemene Begraafplaats Utten om 12.30 uur. Vooraf zal een rouw- ;t worden gehouden in de Aula, aanvang uur. Heden heeft de Here thuisgehaald onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Annie C. Ellen op de leeftijd van 66 jaar. Ik ben de opstanding en het leven; wie in Mij gelooft zal leven, al ware hij ook gestorven. Joh. 11:25 J. F. Ellen Groningen: Onstwedde: Valthermond: Groningen: H. B. Ellen J. Nieuwenweg F. J. de Haan-Ellen J. de Haan H. B. J. Ellen E. J. Ellen-Ridder Neven en Nichten. Groningen, 20 januari 1976. Planetenlaan 87. Een samenkomst zal worden gehouden op vrij dag 23 januari a.s. om 10.00 uur in de aula op de begraafplaats 'Selwerderhof' te Groningen, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de koffiekamer op de begraafplaats. Nog midden in zijn werk is plotseling van mij weggenomen, mijn lieve Man Drs. Jan de Rek op de leeftijd van 66 jaar. Ik zal hem erg missen. Klaasje de Rek-Slappendel Amsterdam. 22 januari 1976. Stadionkade 147'. Naar zijn wens heeft de crematie in alle stilte plaatsgevonden. God nam tot Zich mijn lieve Vrouw, onze zorg zame Moeder en Oma Pleuntje Johanna de Klerk-de Haan Zij werd 63 jaar. M. de Klerk Corrie van Ee-de Klerk Anton van Ee Joke Stodel-de Klerk Theo de Klerk Wil de Klerk-Prins en kleinkinderen Rotterdam, 21 januari 1976, Aalscholverstraat 20 b. Geen bloemen geen bezoek aan huis geen. rouwbezoek. De teraardebestelling zal plaatsvinden in in tieme familiekring. Daar het ons niet mogelijk is allen persoonlijk te be danken, willen wij gaarne langs deze weg onze har telijke dank uitspreken voor de vele bewijzen van medeleven ontvangen na het overlijden van mijn ge liefde Man en onze lieve Vader Willem Straks Mede namens de kinderen: J. H. G. Straks-van Dolderen, Krimweg 11a, Hoenderloo. GENADE ALLEEN Dirkje Wiechers in de ouderdom van bijna 88 jaar. Gezang 83 uit de 119 ge zangen van de Gent. Kerk (alle coupletten). Haren (Gr.). 21 Jan. 1976 „Zonnehof", Nesclolaan 115 Correspondentieadres: Flemlngstraat 10 Gronin gen. Namens de familie: J. v. d. Laan De begrafenis zal plaats hebben as. maandag 28 Ja nuari op de begraafplaats ..Eshof" te Haren om plm. 14.30 uur. De rouwdienst wordt ge houden ln „Ons Centrum", Kerkstraat 4. aanvang 13.30 uur. Na afloop gelegenheid tot condoleantie eveneens ln ..Ons Centrum". DANKBETUIGING Voor uw hartelijke bewijzen van medeleven en belangstel ling ons betoond na het over lijden van mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder en Oma Lena Kerpershoek- Varkevisser betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: P. Kerpershoek januari 1976 Valkenburg (Z.H.) Middenweg 28 DEN HAAG De Tweede Kamerle den DrentJi en Haas-Berger (PvdA) nebben staatssecretaris Hendriks gevraagd waarom aau keukenzout geen jodium meer wordt toege voegd. De beide Kamerleden menen dat de maatregel in strijd is met het door staatssecretaris Hendriks herhaal delijk uitgesproken voornemen de preventieve gezondheidszorg te be vorderen. De Kamerleden vragen verder of staatssecretaris Hendriks vewacht of het aantal aandoenin gen van de schildklier zal toene men en of hij bereid is advies in te winnen bij de Gezondheidsraad. Volgens de Kamerleden verdient het overweging om naast het keu kenzout zonder jodium ook keuken zout met jodium op de markt te houden. Kleurstof De socialist Drenth wil voorts een verbod op het toevoegen vafi kleur stoffen aan jams. Hij heeft minis ter Vorrink (volksgezondheid en milieuhygiëne) hierom gevraagd. Met die toevoeging wordt volgens de heer Drenth 'een bedrlegelijke schijn van kwaliteit' opgewekt. Hij wijst erop dat aan de in ons land verkrijgbare jams uit Oosteuropese landen geen kleurstoffen zijn toe gevoegd. SCHIPHOL Minister Pronk ziet geen aanleiding het bedrag aan ontwikkelingsgeld voor Cu ba te verminderen of achterwe ge te laten. De minister zei dit gistermiddag op Schiphol, na zijn terugkeer uit Egypte. Zoals bekend heeft minister Pronk voor 1976 aan Cuba vijftien mil joen gulden in het vooruitzicht ge steld, vijf miljoen meer dan vorig jaar. Het Kamerlid Waaikens (WD) zal de minister over die toezegging in terpelleren. Naar zijn mening heeft namelijk Cuba wel geld om militai ren in te zetten in Angola. De heer Pronk wilde op deze kwestie giste ren niet te diep ingaan, omdat een discussie daarover in de Tweede Kamer thuishoort. Wel stelde hij vast dat de Nederlandse hulp ge heel en al bestemd is voor medi sche hulp op het Cubaanse platte land. Die bestedingen worden ge controleerd. Daar komt bij dat tot heden toe nog geen enkele Neder landse gulden in Cuba is besteed. Voorzitter Kiesraad - Oud-minister xnr. H. K. J. Bee mink van binnen landse zaken ls benoemd tot voor zitter van de Kiesraad Van februa ri 1957 tot april 1967 en vanaf januari 1972 was hij al lid van deze raad, een college dat de minister van binnenlandse zaken advies geeft over alles wat met het kies recht te maken heeft. De raad be staat uit vijf leden, die door de Kroon worden benoemd. Bij de verkiezing van de leden van het parlement treedt de Kiesraad als centraal stembureau op. Mr. Beernink volgt mr. dr. J. Don- ner op. die sinds januari 1946 lid en vanaf januari 1966 voorzitter van de Kiesraad is geweest. Mr. H. K. J. Beernink DEN HAAG Het ministerie van sociale zaken werkt aan een dis pensatieregeling op de loonmaatre gel van december, waarbij de lonen voor een half jaar zijn bevroren met uitzondering van de 4.5 pro cent prijscompensatie per 1 janua ri. Minister Boersma (sociale za ken) deelde dit gisteren mee na een gesprek over de uitleg van de loonmaatregel met de looncommls- sie van de Stichting vn de Arbeid (vakbeweging plus werkgevers). Bij de vakbonden zijn tal van pro blemen gerezen over bepaalde, vaak wat geld kostende, verbeteringen in cao's. De vraag is of dergelijke ver beteringen nu wel of niet worden verboden door de loonmaatregel. De vakbonden zeggen meestal dat dit niet het geval is. terwijl de werkgevers Juist het tegendeel pro beren aan te tonen. Een van deze punten is de compensatieregeling in de werk- en rusttijdenregeling vor militairen. Gisteren is afgesproken dat zowel de looncommissie als het ministerie een lijst zullen opstellen van deze 'knelpunten' bij de uitvoering van de loonmaatregel. Volgende week dinsdag praat men dan samen ver der. Minister Boersma beslist dan of hij aan de loonmaatregel een algemene dispensatieregeling zal toevoegen. Het gaat. aldus de minister, om het voorkomen van 'aperte onbillijkhe den'. Het mag niet zo worden dat alle sluizen weer open worden ge zet. De doelstelling van de loon maatregel moet overeind blijven. Alleen die afspraken tussen vak bonden en werkgevers komen voor dispensatie in aanmerking waarvan de kosten vrijwel geen invloed heb ben op de prijzen of al ln de prijzen zijn vertaald. Van een verslaggever DEN HAAG Zij die denken dat de sociale werkvoorziening volgens de WSW wet sociale werkvoorzie ning. de werkgelegenheid in on gunstige zin beïnvloedt, moeten be seffen dat het aantal werklozen mannen en vrouwen zonder de WSW nog hoger zou zijn. En die verhoging zou juist categoriën werk nemers treffen, die bij werkloos heid de kleinste bemiddelingskan sen hebben. Dit zei minister Boers ma donderdag bij de ingebruikne ming van een nieuw WSW-bedrijf van het werkvoorzieningsschap 'Midden-Langstraat' ln Waalwijk. De WSW heeft in economisch goe de dagen haar sociale betekenis be wezen ten opzichte van de meest kans-armen. Ze doet dat volgen» hem nu ook en temeer ln dagen van economische moeilijkheden. De minister wees er wel op dat de WSW-bedrijven niet open staan voor economisch-werklozen. Van onze correspondente GILZE-RIJEN De boekhouder P. v. O. (34) uit Roosendaal is aange houden wegens verduistering. HU heeft bekend, zijn werkgever, een installatiebedrijf in Gilze-Rijen voor 170.000 gulden te hebben op gelicht. Dit gebeurde binnen een half jaar tijd. De malversatie kwam aan het licht bij een normale ac countants controle. U.V. TWENTSCHE KABELFABRIEK HAAKSBERGEN het Bestuur is beslo- een interim-dividend '6.- per bewijs van een Don aandeel ad f 100.- t keren over het boek- 975. n inlevering van divi- jbewijs nr. 13 van de on* aandelen zal der- van 22 januari 1976 af I [f6.- minus 25% divi- Ibelasting) betaalbaar len gesteld bij de kan- j van: De Algemene I Nederland N.V. te terdam, Rotterdam, Haag, Enschede en (sbergen, alsmede ten Dre der N.V. ttie TWENTSCHE ELFABRIEK. tsbergen, 22 januari H. W. DAMES T»L 023-320431 «km (bij d« Ridderstraat) GEMEENTE HEINENOORD Ie stemmingsplan Landelijk Gebied" burgemeester van Hei- tord maakt bekend, dat Iputeerde Staten der incie Zuid-Holland bij lit van 2 juli 1975, no. 2649, G.S. no. 225/1, door de raad dezer tente bij besluit van 10 1974, vastgestelde be- mingsplan "Landelijk ed" gedeeltelijk heb- joedgekeurd. Inoemd besluit van Ge neerde Staten, met het Immingsplan en bijbe- ride voorschriften ligt 126 januari 1976 gedu- e een maand voor een ter gemeentesecreta- k inzage. wurende deze termijn len degenen, die zich I met bezwaren zowel |e gemeenteraad als tot 'college van Gedepu- le Staten hebben ge el bij de Kroon beroep Hen. Hijke_ bevoegdheid t toe aan een ieder, die Varen heeft tegen de ging, welke bij vaststel van genoemd plan in >ntwerp is aangebracht, lede tegen de gedeelte onthouding van goed- ing door Gedeputeerde ft beroepschrift behoort lorden gericht aan H.M. loningin en kan worden piend bij de Minister Volkshuisvesting en fitelijke Ordening te favenhage. ienoord, 23 januari 1976 [burgemeester voor- md. J. Louter, loco. Ga het zelf maar bekijkenwinkel maar 'ns op Stroget. Of in Oxfordstreet langs de gezellige etalages. Bestel een Sacher Torte in zo'n echt Wiener Kaffeehaus. Smul van 'n Poulet sauté vallée d'Auge in het Quartier Latin.En laat Verdi maar schallen aan de Piazza Beniamino Gigli. Er is zoveel te beleven. Want overal is de sfeer anders. Proeft anders en klinkt anders. Maar overal een feest! Wist u dat u voor niet meer dan f 235,- 3 dagen in Londen zit? Inclusief vliegreis en hotel. Hetzelfde geldtvoor Parijs. 4 Dagen voor f 260,-. En wat dacht u van 4 dagen Wenen voor f 400,-4 dagen Kopenhagen voor f 350,- en tenslotte 5 dagen Rome voor f400,-. U kunt natuurlijk ook op eigen houtje naar een van de Europese wereldstedenMet een weekend-retourtje Ide reis mag best t-4 weken duren, als u maar in het weekend reist) bent u dan het voordeligst uit. Noor Parijs bijv. voor ongeveer f230,-en noar Kopenhagen voor zo'n ljft f425,-. En dankzij een speciaal p torief top de dag van vertrek boeken en ook direkt deterugreis f).l\ boeken) kost'n retourtje Londen u iets meer dan f200,-. In deze tijd van het jaar gonst het van de culturele en andere feestelijke oktiviteiten in de diverse steden. Daarom is een beetje oriëntatie vooraf best meegenomen. De KLM Hoofdstedenfolder helpt u daarbij. U leest er alles in over Kopenhagen, Rome, Wenen, Parijs en Londen. U krijgt 'm per omgaande N» thuis als u de coupon instuurt. U kunt de folder ook even ophalen bij uw reisbureau of KLM passagekantoor. MML 'Hoorn-1 'StttEKS Naam. I Adres I Plaats. In een ongefrankeerde open envelop zenden aan KLM, Antwoordnummer 496, Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11