Opgravingen Schuilkerk worden voortgezet INNEMEE BV Agenda voor dit jaar Gewestelijk Orkest is geheel volgeboekt Pijltjes AANMELDING Voorburg wil aansluiting bij muziekschool Z'meer VRIJZINNIG CHR. LYCEUM EN HAAGSCH GENOOTSCHAP Nederlandse hulp voor Angolese volk Toch nieuwbouw voor kliniek in Oegstgeest Therapeutisch poppenspel RK Ziekenhuis Bethlehem verpleegkundigen woon-winkelpand GEMEENTE MONSTER nart-time verpleegkundigen van leerlingen voor: mavo - havo - atheneum - gymnasium en opleiding voor onderwijzers. voorlichtingsbijeenkomsten DINSDAG 20 JANUARI 1976 TROUW-KWARTET I Aanmeldingen stroomden binnen door Adr. Hager DELFT De agenda van het Gewestelijk Orkest voor 1976 is ge heel volgeboekt! Volgens zakelijk leider Bert van Mourik kan er bij wijze van spreken geen uur meer bij. Na de impasse van vorig jaar stroomden de aanmeldingen binnen. Dit was het begin van de jaren zestig nog over van de schuilkerk van de Oud-Katholieke parochie van de H. Bo- nifatius. genaamd Het Klooster. Deze twee huizen deden dienst als parochie. Aan de zijkant van het linkse huis was een grote schuur gebouwd, die dienst deed als kerkzaal. Loop-in-concerten. schoolconcer- ten. koorbegeleidingen, dirigenten cursussen en diverse projecten vul len de tijd van dit orkest, dat helaas nog altijd tussen de Neder landse ensembles een ondergescho ven kind is. In februari start het Gewestelijk Orkest met een educatief project. Kinderklankspel, waarbij leerkrach ten en leerlingen ingeschakeld worden In tal van plaatsen in Zuid-Holland zullen in totaal ruim BallSt-IOOD-in dertig concerten gegeven worden. van het Gewestelijk Orkest staat in september op het programma. In het kader van uitwisseling tussen Delft en het Zwiterse Aarau geeft men twee schoolconcerten. een loop-in-coneert en zal men een koor begeleiden. Het jaar '76 zal worden afgesloten met een nieuw theaterproject in opdracht van vijf tien schouwburg direkteureD in Zuid-Holland en Utrecht. In Rijswijkse Julianapark RIJSWIJK Weinigen zullen zich nog herinneren, dat er aan het Driecentenlaantje in het Rijs wijkse Julianapark in vroegere tijden een schuilkerk heeft gestaan. Zaterdag j.l. gaf het Gewesteliik Orkest in Rotterdam het eerste concert van een serie van vier fa milie-concerten. Op deze middag waren in de hal van De Doelen niet minder dan 1500 bezoekers. Vervolgens begint men in maart een serie Rariteitenconcerten met zeven werken, die zowel raar als zeldzaam zijn. Voorbeelden: Res- pighi-orkestraties op vogelwerken uit de barok, een concert voor ser pent en orkest en een concert voor twee tuinslangen. Na vele passie-begeleidingen volgt een serie met Klassiek top-tien en voorstellingen waarin 'Toon je ei gen toon' wegens succes herhaald zal worden. De allereerste' toernee Hoe succesvol het Gewestelijk Or kest werkt bleek vorige week in de Delftse Adelberthof. Twee voorstel lingen op één avond met een over weldigende belangstelling, vooral van de jeugd. Een Nieuwjaarscon cert met medewerking van het Sca- pino-ballet. Het orkest speelde daar o.m. Pavone van Morton Gould, een deel uit Mozarts Eine kleine Nacht- musik en muziek uit Spartacus van Katsjatoerian. Een wel zeer breed programma en juist die veelzijdig heid is de kracht van het Geweste lijk Orkest. Dirigent Frits Kox is achter dit alles de stuwende figuur, die het orkest in korte tijd tot een opvallend en respectabel niveau heeft gebracht. Kortom, 't gaat goed met het Gewestelijk Orkest! Naar de resten van deze schuilkerk is de Nederlandse Jeugdbond ter Bestudering van de Geschiedenis op zoek gegaan. De hele zomer hebben acht jonge amateur-archeologen (werkende jongeren, studenten en scholleren) iedere zaterdag gegra ven met als resultaat, dat inmiddels een plattegrond gemaakt kon wor- den waarop de contouren van de DEN HAAG Minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking stelt 1.250.000 gulden beschikbaar voor hulp aan de bevolking van Angola. Dit bedrag, dat is bestemd voor alle gebieden van Angola, wordt ge schonken aan het internationale Rode Kruis, de Mondlanestichting en Charitas Neerlandica. Het Rode Kruis, dat hulp verleent in het door UNITA en FNLA bezette gebied, krijgt een half miljoen gulden voor het verstrekken van vervoer en me dicijnen. De Mondlanestichting gaat met het toebedeelde half mil joen hoofdzakelijk voedsel en me dicijnen kopen voor mensen in het door de MP LA beheerste gebied. Via Charitas Neerlandica wordt een be drag van 250.000 gulden ter be schikking gesteld voor voedsel en medische hulp in de drie noordelij ke plaatsen Malange. Cavalho en Carmona. kerk nauwkeurig zijn aangegeven. Ook hebben zij een stukje van een vuurbok (gedeelte van een open haard) boven de grond gekregen. Over de geschiedenis van deze kerk is in de gemeente-archieven weinig te vinden. Wel is bekend dat in 1573 op deze plaats een oude boer derij stond. In datzelfde jaar werd het de katholieken verboden om ere-diensten te houden en evenmin mochten er nog katholieke kerken gebouwd worden aan de openbare weg. De familie van het huis Te Werve heeft toen de oude boerderij opge kocht en laten ombouwen tot een schuilkerk. Deze werd in 1685 in gebruik genomen. Sloop Tot 1906 heeft de boerderij annex schuilkerk in zijn totale vorm aan het Driecentenlaantje gestaan. Toen is het gedeelte, dat dienst deed als kerkzaal. gesloopt. Daarna heeft de zeer vervallen pastorie nog tot be gin 1969 overeind gestaan. Later werd dit deel ook gesloopt. Een bewoner van het Driecentenlaantje kan zich nog herinneren, dat in de pastorie en de schuur een tuinders- familie heeft gewoond. Hij zegt niet meer te weten of er in zijn jeugd nog kerkdiensten werden ge houden in de schuilkerk. Deze winter zijn de opgravingen gestaakt. De N.J.B.G. hoopt eind februari weer verder te gaan, nadat de gemeente Rijswijk een aantal hekken om het terrein heeft ge plaatst. Dit om te voorkomen dat nieuwsgierigen ook aan het opgra ven gaan. Wanneer de kerk in zijn geheel zal worden blootgelegd, is nog niet precies te zeggen. De N.J.B.G. hoopt nog wat glas- en aardewerk te zullen vinden. OEGSTGEEST De Stichting Kinderpsychiatrisch Centrum Curi um kan toch binnenkort beginnen met de bouw van haar nieuwe kli niek op het terrein tussen de rijks weg en de Endegeesterstraatweg in Oegstgeest. Er rezen vorige week moeilijkheden door de eis van Rijkswaterstaat dat de rooilijn van het projekt op tenminste honderd meter van de as van de rijksweg moest komen te liggen. Volgens het bouwplan, dat al in een vergevor derd stadium is, komt de rooilijn op verschillende punten 85 meter van de weg te liggen. Burgemeester Eysinga van Oegsgeest heeft echter meegedeeld dat er een overeen komst met Rijkswaterstaat is geslo ten en dat de bouw van de kliniek kan beginnen. Het wachten is nu nog op de goedkeuring van staats secretaris Hendriks (volksgezond heid VOORBURG De Voorburgse gemeenteraad wordt voorgesteld aansluiting te zoeken bij de gemeenschappelijke regeling voor de Streekmuziekschool Centrum Zuid-Holland te Zoetermeer. Volgens een globale berekening van het schoolbestuur zouden de jaar lijkse lasten voor de deelnemende gemeenten neerkomen op 875 gul den per lesuur per jaar wat voor Voorburg 61.250 zou bedragen. Oorspronkelijk is 825 gulden bere kend, maar als Voorburg mee gaat doen zal schaalvergroting optreden waardoor de kosten stijgen. Wijziging van de amateuristische muziekbeoefening werd voor Rijs wijk, Voorburg en Leidschendam noodzakelijk toen Den Haag enkele jaren geleden een eigen Stedelijke Muziekschool oprichtte. De Stich ting Volksmuziekschool en de R.K. Muziek- en Balletschool 'Sancta Mania' gingen in de nieuwe school op. Hoewel de volksmuziekschool beloofd had dat de lessen normaal zouden doorgaan bleek al spoedig dat Den Haag zich niet verant woordelijk voelde voor het muziek onderwijs in de drie randgemeen ten. Er werd overleg gepleegd over een eigen muziekschool maar Rijs wijk ging al spoedig haar eigen weg. Leidschendam voelde niets voor een samengaan van de twee over blijvende gemeenten wegens de slechte financiële toestand van Voorburg. Wegens een te klein leerlingental waardoor geen subsi die van rijk en provincie zou wor den verkregen kon Leidschendam evenmin een eigen school begin nen. Deze gemeente sloot zich 1 oktober 1974 aan bij de gemeen schappelijke regeling waarin al de gemeenten Benthuizen, Bleiswijk, Moerkapelle en Zoetermeer deelna men. Voorburg wilde zich ook bij de re geling aansluiten maar juist toen begon de Haagse school nieuwe ac tiviteiten in Voorburg. Het leek er even op dat de lessen zouden door gaan, maar al spoedig bleek dat Den Haag de band, die in afwach ting van een nieuwe regeling in stand kon worden gehouden, toch wilde verbreken. Toen werd op nieuw kon takt opgenomen met het bestuur van de Zoetermeerse school waarvan de regeling door Gedepu teerde Staten is goedgekeurd. Figuren uit 'Zo maar mly' met Felicia van Deth. Foto: Georg Dobler, Kleinosthd001 va door Frank Delboy DEN HAAG Weer twee nieu we stukjes door poppenspeelster Felicia van Deth. Men kan zich afvragen wat zij met 'Zo maar blij' en 'Ruimte' beoogt. Artis tiek en tekstueel blijven deze loodzwaar gemoraliseerde spel letjes In de trage hantering van de op zichzelf prachtige poppen steken. Men kan dat Felicia van Deth niet helemaal kwalijk ne men. want poppenspel in je eentje is nu eenmaal geen haal bare kaart. Alleen al de vereiste verscheidenheid van stemmen voor al die figuren is een prakti sche en verbaal zeker schade lijke! onmogelijkheid. In fei te speelt iedere poppenspeler zichzelf, maar men moet de pop, die binnen de verkleining van de dimensies in zijn wereldje anderzijds toch een vergroting van het leven voorstaat, toch ook aan zichzelf overlaten. Daartoe krijgen de in fraaie kleuren en door Jan Veelo goed belichte stokpoppen in 'Ruif evenmin kans als in het zwt rige 'Zo maar blij'. Felicia Rf Deth stapelt de ene ma menselijke en milieubew. boodschap op de andere nr.; het schrijven van diepzinr*Jf teksten blijft evenzeer injr goede bedoelingen steken air*?; lijfelijke onmacht om al a" naïeve symbolen zicht- en IrJ! baar tot leven te brengen.jtr' dit speelvlak bleef uiteraard^* elke causale betrekking tul speeltechniek en tekst achtet ge. Laten we hopen, dat PP vaak bijna zeurige zelfprojeL Felicia van Deth tot theraLB& tisch voordeel strekken, r™ schien trekt zij dan voor F; opvoeringen eens een vakgeP aan of leidt iemand op. me] gerenommeerde poppenth%— 'Guido van Deth' aan de Na~ Dillenburgstraat 8 in Den l&p is dat zeker waard. Z8- DELFT Het schip de 'Stardust', dat op 3 januari strandde onder 's Gravenzande wordt gesloopt. Daartoe heeft de eigenaar besloten. Het karwei zal voor een bedrag van 97.500 uitgevoerd worden door een bedrijf uit de Haarlemmermeer. Dit heeft het Hoogheemraadschap Delfland meegedeeld. Het Hoog heemraadschap verwacht schip binnen uiterlijk drie a den zal zijn gesloopt, zodat f in het badseizoen geen hinde] van zal ondervinden. 'Bett enige schade aan een strai* heeft de zeewering van Delf* dusverre niet noemenswaard^ den', aldus het Hoogheef schap. woonruimte aangeboden Zoekt U nj kom dan n gebem bedri|f Woningbureau Centrum EERSTE Sweelinckstr. 4 7 Den Haag Vlakbii de Groot- Heriogmneiaan en de Laan van Meerdervoort Tel 070-602347 en 070-604791 Geopend van maan dag t/m zaterdag Steeds van 10 u t/m 19u. T1Q5 Kamers, etages en flatwoningen te huur gevraagd Gest en/o' Gem evt. leeg te aanvaarden Met ot /onder overnamekosten. Woning bureau „Centrum" EERSTE Sweelinckstr. 47. Oen Haag Te! 070-602347 en 070- 604791. Geopend van maandag tl m zaterdag. Steeds van 10 u t/m 19 u T106 BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING - alle formaliteiten - verz. advertenties - eigen rouwkamers - eigen rouwdrukkerij eigen rouw /volgauto's dag en nacht Een modern ziekenhuis met 209 bedden, gelegen in het zuiden van Den Haag. - Lijn 9 stopt voor de deur. Voor spoedige indiensttreding vragen wij HOOI KADE 43-46 DEN HAAG onroerend goed In 't centrum van t-Gravenzande. Largest raat 32a. Beneden winket. daaverbli|t en garage. Etage: woonkamer 3 slaapk. an badkamer met 2e toilet.Direct vrij te aanvaarden 165 000 - k-k. Bezichtiging na afspraak. M. W. Koppenol, makelaar o.g. Lid N.B.M. Kijckerweg 103. Tel. 01745-2758 de Lier. tk» BEVOEGDE DOCENTEN VWO. HAVO. MAVO Huiswerkopleidmg. tallessen privd-opleidingen. In elk stadsdeel en randgemeenten Comb van Lararan MO. Tal 070- 231717. T12S DATSUN stiLL AUTOBcL^'Jf ÖROf'- S SASSfNH(j4O0?'.. Meubilair en huisraad Ter overname gevraagd gashaard, rond model en gevelkachel pim 100 Tel 070-336216 Ï112 Gashaard :gm. vanaf 95. keu ze uit 80 stuks Biiderdi|kstraat 106 Den Haag ook s avonds Te «oop aangeboden klassiek uit gevoerd beveiligd kinderledikant met lakentps en dekentje plus klassieke commode 200 Tel. 070-883134 (na 18.00 uur). T112 i zondag 12.3U en 16 uur. Priizen: -] f.8.-,12.-.16--.18.\20.- Kinde,e° A5iaar« —Minkaan Oe UiThot. van 10-18 uur. telefoon 070 799064 29906S Voom bii Oe Potthoof n. tel. 654830 (van 9-17 uur. zat. van 9 30-13 uur Hjjgtch* Courznt. tal. 624562 (van 9-16 uurl. Het Vaderland, tel.469311 (van I0J3 30 en 15-17 mfu UW VAKVERBOND Ravellaan 1 Utrecht Burgemeester en wethouders van Monster MAKEN BEKEND dat in de 3e fase van het bestemmingsplan Zwartenhoek 9 kavels grond te koop zijn. Voor ingezetenen van en economisch ge- bondenen aan de gemeente Monster be staat gedurende twee weken na heden de gelegenheid zich als gegadigde voor een kavel schriftelijk bij hun college aan te mel den. De betreffende kavels, waarvan er vier be stemd zijn voor de bouw van woningen in de zgn. vrije-sector en vijf voor de bouw van gesubsidieerde woningen (premie-wo ningen), worden verkocht voor de navol gende prijzen; Premie-sector Kavel nr. Oppervlakte Koopsom Vrije-sector Rekening moet worden gehouden met een verhoging van genoemde koopsommen met een bedrag aan rente van 9% 's jaars. gerekend van 1 juli 1976 tot aan de datum van betaling van de koopsom. De verkavelingstekening ligt voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, afde ling algemene zaken, alwaar ook nadere in lichtingen kunnen worden bekomen. Monster. 20 januari 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd. G. A. Stolwijk, burgemeester P. Bos, secretaris in m2 excl. B.T.W. 9 plm. 180 27.500,— 10 plm.115 26.500,— 11 plm. 170 27.500 12 pfm. 170 27.500,— 13 plm. 180 27.500,— 5 plm. 214 53.500,— 6 plm. 244 ƒ61.000,— 7 plm. 244 ƒ61.000,— 8 plm. 225 56.000,— voor diverse afdelingen. In verband met vakante kaderfunkties is aanstelling mogelijk in een rang, afhankelijk van leeftijd en ervaring. In nader overleg kunnen ook werktijden worden afgesproken met Telefonische informatie wordt gaarne verstrekt door de direktrice. Zr. J. M. Zwmkels, tel. 070-66 93.90 (toestel 112). Schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofd Personeelsdienst, de heer J. van de Ven, Vrederust- laan 180. Den Haag. VAN DOOL CONSTRUCTIES B.V. is fabrikant/leverancier van alle systemen zonwering, isolerende beglazing en aluminium constructies. Wegens uitbreiding van onze activiteiten zoeken wij: JONG COMMERCIEEL MEDEWERKER TAAK: Verkopen op alle niveausvanonzekwalit'eits- produkten. EISEN: MTS opleiding of gelijkwaardig (b.v. MULO/MAVO met technische interesse) Leeftijd tot 30 jaar. Goed contactuele eigenschappen Rijbewijs B-E Naast een goed salans. auto e.d. zijn er voor de juiste kracht goede perspectieven. Sollicitaties schriftelijk te richten aanVAN DOOL CONSTRUCTIES B V. Lierweg 65, DE LIER. kilo mie ■9.8; '■:o: 1e VCL: havo-atheneum-gymnasium van Stolkweg 35. tel. 554000 2e VCL: mavo-havo-atheneum-gymnasium Goudsbloemlaan 131. tel. 394522 Exlostraat 12, tel. 290720 Haagsch Genootschap: mavo 3 en 4 jaar, havo 4e en 5e klas Ant. Duyckstraat 126, tel. 551,277 Haagsch Genootschap: havo 4e en 5e klas en pedagogische akademie Zandvoortselaan 146, Kijkduin, tel. 257433 en 232444 Montessori-opleiding in voorbereiding Aanmelding: na telefonische afspraak. in elk der genoemde schoolgebouwen, op maandagavond 26 januari 20.00 uur zaterdagmorgen 7 februari 10.00 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 12