ENEVE: OPSTAPJE NAAR OLYMPISCH GOUD )pmars FC Dordrecht 'Duels zijn niet te vergelijken' Versobering treft niveau niet van Hoogoventoernooi Besluit over doorgaan van Spelen op 27 januari Grootmeestergroep telt 12 deelnemers Indoorrecords in Oost-Berlijn Schrijvers twee duels geschorst Adrie van Kraay na tweede optreden met Nederlands team in Rome: Tafeltennis- ver rassin g UDAG 16 JANUAR11976 TROUW/KWARTET 11 )ianne de Leeuw (20) oudste deelneemster aan Europese kampioenschappen kunstrijden ;NèVE (ANP) Anderhalve and geleden heeft Dianne de ;uw in intieme kring haar intigste verjaardag gevierd. vele sporten zou ze nog tot de iioren worden gerekend, maar ir kunstrijden is ze tamelijk aard. Halsreikend kijkt de ja- jongere concurrentie uit ar het moment, waarop de nke Amerikaans-Nederland- verzadigd van het bladgoud i de medailles en de snel ver en toejuichingen aanstalten akt een serieus baantje in de ratieve showbusiness te aan- arden en de weg vrij te ma li. In Genève, waar het Euro- es kampioenschap de eerste dingsplaats vormt voor de ik-stap-sprong naar 't Olym- ch goud. is Dianne de Leeuw oudste deelneemster. De Rus- :he Elena Vodorezova. die de ende schoonheid Loedmilla konina verdrong, is met haar lalf jaar de jongste. haar streven om ae gouden trits Sjoukje Dijkstra van twaalf jaar geleden te evenaren. Europees-, wereld- en Olympisch kampioene, mag Genève voor Dianne de Leeuw niet teveel moeilijkheden opleve ren. Officieel worden de wedstrij den in het 12.000 zitplaatsen tellen de Des Vernetsstadion in de publi citeit gebracht als het toernooi van de revanches. Wereldkampioene Di anne de Leeuw werd per slot van rekening bij de Europese titelstrijd in Kopenhagen met een 'schaats- lengte' geklopt door de Oostduitse Christine Errath, terwijl bij de he ren Europees kampioen Vladimir Kovalev in Colorado Springs bij het wereldkampioenschap werd voorbij gestreefd door landgenoot Sergei Volkov. Maar de praktijk zal er bij de dames waarschijnlijk anders uit zien. Sinds Kopenhagen is Karen Iten. de Zwitserse, die jarenlang de mooiste verplichte figuren op het lis legde, uit de internationale are na verdwenen. Ook de drievoudige Europese kampioene Christine Er rath heeft enige tijd ontbroken. De Oostduitse miste de nationale kam pioenschappen en heeft alleen bij een demonstratie laten zien geen hinder meer te ondervinden van een hardnekkige been blessure. Bo vendien is de samenstelling van de Jury naar aanleiding van de resul taten van het vorig Jaar in het voordeel van Dianne de Leeuw ge wijzigd. Zes dames en heren uit West-Europa en slechts drie uit het Oostblok. Die wetenschap heeft zelfs haar trainer Doug Chapman tot enige toegevendheid verleid. De Amerikaan, die jarenlang weigerde op te geven, welke stukjes muziek hij precies aaneen had geplakt, heeft nu in een aprt stencil laten weten, dat Dianne haar kuer zal rijden op een potpourrie van Gisel le, Autumn, Four Seasons en Jewels Monena, speciaal gearrangeerd door Doug Chapman, zoals de label van de grammofoonplaat parmantig vermeldt. Geen bontjas overigens voor Me vrouw De Leeuw. Voorlopig althans niet. Vergezeld van haar twee jon gere kinderen en gehuld in een blauwe winterjas van degelijke snit is ze na een treinreis van dertien uur in Genève gearriveerd om te zien wat dochter Dianne ervan gaat ma ken. Geen typische schaatsmoeder zo te zien. als ze zich schaart te midden van de nieuwsgierigen, die post hebben gevat langs de balie van de met zeildoek overtrokken ijshockeyhal, waar een groot ge deelte van de training zich afspeelt en waar Dianne nauwgezet als al tijd de aanwijzingen van trainer Doug Chapman opvolgt. Toch is zij de drijvende kracht achter het ijze ren trainingsprogramma dat haar dochter tot de beste kunstrijdster ter wereld heeft gemaakt. Een hoe danigheid die Dianne dit weekeinde bij het Europees kampioenschap dient vast te houden en over enke le weken in Innsbruck wordt ge acht te voorzien van de glans van het Olympisch goud. 'We hebben GENEVE Dianne de Leeuw bezet de tweede plaats na de verplichte fleuren voor het Europees kampioenschap kun strijden In Geneve. Zij kreeg het plaats- cijfer 16.5 en 43.46 punten. De Westduit- se Iljabel de Navarre veroverde de eerste plaats. De 19-jarige kunstrijdster uit Garmlsch Partenklrchen leidt met plaatscljfer 3 en 43.88 punten. Derde is de Ooxtdultse Anett Poetzsch (28 terwijl 41.20 Christine Errath (Odl) vooralsnog niet verder kwam dan de vierde plaats (38- Irlna Rodnlna en Alexander Zaltsev Rusl) hebben met succes hun Evenals vorig Jaar was de tweede plaats voor heft Oostduitse paar Romy Kaermer Rolf Oesterrelch. De derde plaats wordt bezet door het tweede Russische paa Irina Vorobjeva en Alexander Vlasov. het van de grond af moeten opbou wen, ook financieel', aldus me vrouw De Leeuw. 'We hebben ons al die Jaren wel het één en ander moeten ontzeg gen. Maar dat zie ik niet als een opoffering. Opgaa ndoet het geld toch. En ik kan tenminste op iets concreets wijzen.' Daarbij vaag wij zen en in de richting van Dianne. die schijnbaar onbewust van meni ge volgende mannenbllk. voorbij komt. 'Ik heb heel wat mensen gesproken, die moed krijgen door de wijze waarop wij dit allemaal tot stand hebben kunnen brengen.' Sinds zestien Jaar geleden in het kleine Leerdam een zekere heer IJ zerman zozeer begeesterd raakte van televisiebeelden van Sjoukje Dijkstra en kordaat naar de winkel stapte om kunstschaatsen te kopen voor zijn vierjarige kleindochter, hebben paragraaf lus en zit-pirou- ette de financiële mogelijkheden van het gezin de Leeuw bepaald. Van het salaris, dat vader De Leeuw bij een vliegtuigfabriek ver diende. konden onmogelijk alle schaatslessen worden betaald. Moe der moest een steentje bijdragen met het vervaardigen van schaats pak j es. Ze doet nu pas voor de tweede keer sinds haar huwelijk "Europe', zoals dat heet en dat heeft dan weer te maken met het feit dat het Neder lands Olympisch Comité sinds Di anne de bekendheid geraakte, een deel van de schaatstrainlng bekos tigt. 'Ik ben nogal prestatie-gericht', zegt mevrouw De Leeuw van zich zelf. 'Dat uti zich in alles. Op school en ook In de sport. Als mijn kinde ren in het water springen, wil ik dat ze een diploma halen.' In het Californische Paramount. waar Friese emigranten met moeite een eenvoudige ijsbaan Ln stand hiel den. trof ze een keur van gelijkge zinde lieden. Net zo tuk om haar kinderen naar voren te schuiven als zij. De typische Amerikaanse mentaliteit, waarvan ze de nadelen signaleert als ze verhaalt van de belevenissen van haar Jongste dochtertje Marianne (9), die een bezoek aan een hobby-zolder in Wijk bij Duurstede samenvatte met: 'Het was er gezellig, omdat niemand zat te mieren, of Je erg je best doet.' 'Ik geloof dat de ouders ln Europa hun kinderen een beetje meer ple zier gunnen dan in Amerika', zegt mevrouw De Leeuw nu. Destijds dacht ze daar anders over. Dat eerste paar kunstschaatsen van grootvader IJzerman, die helaas de dagen van de grote triomfen niet heeft mogen beleven, moest en zou gebruikt worden. 'Financieel hadden we Dianne niet zoveel te bieden. Toch ben ik er altijd op uit geweest haar Iets te geven, waardoor ze Iets meer zou hebben dan een ander. WIJ vonden dat door zo dicht mogelijk bij de ijsbaan te gaan wonen. In de tijd, die anderen kwijt waren met rei zen. kon zij trainen. Ik schat dat ze op die manier vijftig procent meer heeft kunnen doen.' De Insiders zijn het erover eens. dat die stugge trainimgsljver uitein delijk de basis heeft gelegd voor het grote succes, dat Dianne dit seizoen wil gaan plukken. Jaar na jaar is ze een stapje hoger geko men. zonder spectaculaire spron gen. Het is zeer wel mogelijk dat als ze zeven Jaar geleden bij een Junioren wedstrijd in Calif ornië der de zou zijn geworden inplaats van vierde, ze nu allang en breed ver geten zou zijn. Want de eerste drie kwamen terecht ln de Amerikaanse kumstrijselectie en in de moordende concurrentie, die daar heerst. Dian ne viel erbuiten en pakte het Ne derlandse deel van haar dubbele nationaliteit aan om zich Internati onaal te kunnen manifesteren. Als Nederlands kampioene kon zij zich zonder veel kopzorgen verder ont wikkelen. Bovendien heeft zich vier Jaar gele den een trainerswisseling voorge daan. John Nivkx. die Dianne ver gezelde naar de Olympische Spelen van Sapporo verdween uit beeld en werd opgevolgd door Doug Chap man. die toen in Paramount alleen plaatselijke bekendheid genoot. 'Meisjes van zestien, zeventien Jaar maken een moeilijke leeftijd door', aldus mevrouw De Leeuw. 'Ik vind dat Douglas dat uitstekend heeft aangevoeld. Hij is precies de man. die Dianne nodig heeft. Hard trai nen doet ze wel uit zichzelf, maar hij is degene, die haar er steeds weer van overtuigt, dat ze meer kan dan anderen.' )its Karei Snijders: Er wordt met een enorme inset gespeeld onze speciale verslaggever RDRECHT FC Dordrecht is zo'n eerste divisie club, die mo- nteel de stelling bewijst, dat de interesse voor betaald voetbal zeer nauw verband staat met de geleverde prestaties. De dtenaren leidden tot voor kort een marginaal bestaan in de dit seizoen werd dat tamelijk rige bestaan aanvankelijk ge- ;inueerd. In de eerste periode it wedstrijden) verzamelde de pe van trainer René van Eek eteld vier punten. Maar zie. in iweede periode ging het plotse- beter. Er werd slechts één keer oren (in Venlo van FC VW: en dat resulteerde in een, Dordtse begrippen, onvoorstel- derde plaats in de tweede ïde: tien punten uit acht wed den. FC Dordrecht bleef het goed Zo goed. dat men in de derde ode nog een score van honderd t heeft: vier uit twee. Waar middelde belangstelling dit maar 2750 toeschouwers per "strijd bedroeg, waren er tegen Volendam plotseling Een ongekend aantal voor de irdrecht. FC Dordrecht Is in- ils acht wedstrijden op rij on- Een hoogst opmerkelijke voor een club, die sinds jaar aan de staart van de eerste sie was te vinden. Aan het eind het vorig seizoen stonden al- Helmond Sport en Veendam lager dan FC Dordrecht in de ie divisie. De Dordtenaren ver- lelden in dat seizoen 27 punten 36 wedstrijden. Nu. na 19 wed den. staat men op de negende is van boven, met een totaal 19 punten. De aansluiting met op is zeer wel mogelijk. Boven- biedt het komende programma e derde periode uitzicht op een e klassering. die opmars van FC Dordrecht t een nieuweling een opvallen- rol gespeeld: spits Kared SnlJ- "Een spitsspeler, die oogt als zeer uit de kluiten gewassen Nanninga van het Llmburge JC: Snijders, die dit seizoen .n keer scoorde voor de Dord- ren, is bij toeval ln het betaal- voetbal terechtgekomen. Een jaar geleden was hij nog lid de nietige zaterdag voetbalclub shil, een inmiddels naar de de klasse afgedaalde vereniging de Hoeksche Waard, ders vertelt: ,'Van Eek was de lopen zomer eén keer bij een strijd van Piershil Ln Baren - ht. Ik meen zelfs, dat hij daar om een speler van Barendrecht bekijken. Maar het pakte ln eerste divisie. De semi-profs van de FC presteerden maar weinig en de belangstelling van het publiek dat in Groot Rotterdam toch al uit vele betaald voetbal-mogelijkheden kan kiezen was navenant. Toeschouwersaantallen van rond de vijftienhonderd of minder waren beslist geen uitzondering. MONTREAL (Reuter) De beslissing over het al dan ndet doorgaan van de Olympi sche Spelen in Montreal valt op dinsdag 27 Januari Een dag later zal Victor Gold- bloom, de minister, die ver antwoordelijk is voor de Spe len, deze beslissing bekend maken. Kort daarna vertrekt hij naar Innsbruck om daar de vergadering van het Inter nationaal Olympisch Comité bij te wonen. De laatste tijd worden ge ruchten. dat de Spelen afge last zouden worden, steeds hardnekkiger, maar de voor zitter van het IOC, lord Killa- nin. zei in Dublin, dat de openingsceremonie, zoals ge pland. zal plaatsvinden op 17 juli in Montreal. De grote vraag 16 of het hoofdstadion op tijd gereed zal zijn. De direoteuT-gene- raal van het bouiw-comdté, Roger Trudeau, zei echter dat moeilijkheden bij de bouw de afwerking van liet stadion niet zouden vertragen. Van een onzer verslaggevers WIJK AAN ZEE Dr. Max Albracht, voorzitter van de directie van Hoogovens IJmuiden, heeft bij de opening van het 38ste Hoog ovenschaaktoernooi gezegd dat het bedrijf dit jaar geen groots opgezet schaakfestijn wil organiseren. De onbevredigende econo mische gang van zaken heeft binnen de onderneming tot een groot aantal bezuinigingen geleid en de directie wilde daarbij het schaak toernooi niet uitsluiten. ÏTIEK —Tijdens wedstrijden In Burne won de Australische Judy y de 400 meter dames ln 51.7 den, hetgeen een nieuw natlo- record betekende. Denlse Robert- I (gevierde op de 200 meter dames .0 seconden, voor Raelene Boyle. leze] fde tUd liet afdrukken. EETBAL Het dameabaaketbel- van BOB heeft ln Praag ln de tTm&'.es van het toernooi om de pes* beker voor bekerwinnaars *n met 74 - 62 ran Stavia I BIJ de rust was de stand 42-28 *t voordeel van de Tsjechische Topscorers bij BOB Carl a de 29 punten. Mar Ja Koolman 9 tte 8. EETBAL In de eredivisie bns- 1 horen ls de wedstrijd BS te-Amstelveen gespeeld Amstel- von met 112-89 AT SEN Co Glling heeft op de s kunstijsbaan "De Uithof' de schaatsmarath on wedstr 1J d ge- tn. Met deze overwinning nam Harige Co Glling de leiding ln algemeen klassement over van van WIJ he. die als tweede eln- i Als derde ging over de finish l Weys. üYBAL Jaap Hogendoorn ontslag genomen als trainer- van, de Goudse heren eredivisie rtalvereniging Radlus MVC. Ho- oorn besloot op te stappen na bespreking met het bestuur. An il I jaar geleden trad hij bij de "ging in dienst. De reden van ontslag is, dat bestuur en spelers Het eens waren met de werkwijze Hogendoorn op het terrein van Wielding. Voor de oefenmeester Ëlng het dienstverband bij de ploeg, die op de derde plaats onderen staat, te beëindigen. De togen worden voorlopig geleld oud speler Van der Hout. gENNEN Van Hel vol rt en «boo hebben ln het Antwerpse Wlels een koppel wedstrijd voor jvnateurs gewonnen. Op de Plaats eindigden de Belgen «n Van Gastel. Karei Sn^ders werkelijkheid zo uit, dat drie spe lers van Piershil werden benaderd. Naast mij waren dat Peet Burger, een neef van mij, en Adrie Achter berg. Achterberg had niet veel trek in een C-contract en Burger was nog maar 17 jaar. Zodoende heb ik alleen het avontuur ge waagd. Ik was al 26 Jaar en had afgezien van Piershil en een selec tie-elftal van de Hoekse Waard, nog nooit ergens anders in ge speeld'. Trainer René van Eek wil de 'ont dekking' en de prestaties van Snij ders niet toelichten, boos als hij kennelijk is, dat het interview met Snijders bulten hem om tót stand is gekomen. Ook dat schijnt de eerste divisie, althans FC Dor drecht te zijn. Waar de doorsnee eredivisie speler contacten met de pers doorgaans alleen maar op prijs stelt, moet een voetballer van FC Dordrecht zonodig eerst op het hart worden gebonde n wat hij wel en niet mag zeggen. Anders kan de toestemming voor een interview tenminste niet worden uitgelegd. Van Eek: 'Wij willen onze spelers helemaal niet monddood maken, maar wij hebben de afspraak dat interviews worden egmeld. Boven dien, u komt eerst maar eens kij ken naar FC Dordrecht*. Nou ja, dan maar zonder een reak- tie van een deskundige als René van Eek. De doorbraak van Karei Snijder» blijft er echter niet minder merk waardig om, want waar eerder nooit iemand belangstelling had voor de amateur Snijders - 'In mijn club ben ik wel vijf jaar achtereen topscorer geweest' bleek de bebaarde spits het als semi-prof zomaar erg goed te doen De waardering voor Snijders stijgt met de week. Hij zegt zelf: 'Het was natuurlijk wel een overgang van de derde klasse naar de eerste divisie, maar toch geloof ik dat er zat amateurvoetballers zijn. die het peil van de eerste divisie halen. Ik wist eigenlijk helemaal niet wat ik er in het begin van moest verwach ten, maar het is meegevallen. Na tuurlijk. het gaat sneller dan in het amateurvoetbal en het is ook har der. Persoonlijk moest ik wel wen nen aan zoveel publiek op die tri bunes. Bij FC VW waren er 10.000. Dat moest ik wel even verwerken, voer zoveel mensen had ik nog nooit gevoetbald. Maar ach, dat ben je gauw gewend'. Snijders kan er geen pasklare ver klaring voor geven, dat het aan vankelijk zeer matig ging in de competitie en dat FC Dordrecht nu bijna onverslaanbaar ls. 'Er is in het spel weinig veranderd, geloof ik. In het begin verloren we nogal eens onnodig. Er is ook in de trai- ningsaanpak geen verandering ge komen. Qua voetbal vind ik het niet vreemd, dat het nu goed gaat. Er wordt met een enorme inzet gespeeld. FC Dordrecht is een ploeg van vechters. Vooral zondag,toen het publiek geweldig achter ons stond, ging het goed'. MATTY VERKAMMAN OOST BERLIJN (ANP) Tijdens indooratletiekwedstrijden in Oost Berlijn is opnieuw een officieus wereldrecord verbeterd. Elfi Zinn kwam op de 800 meter tot een tijd van 2 minuten en 1.4 seconden. De prestatie van de 22-jarige Oost duitse studente was viertiende se conde beter dan die van de Ameri kaanse Mary Decker, die met 2.01.8 wereldrecordhoudster was. Afgelo pen zondag zorgde een andere Oostduitse, Waltraud Strotzer, met 2.02.0 al voor een nieuw Europees record op de 800 meter dames. Vorige week liepen Eugen Ray en Sybllle Prlebsch wereldrecords (In- door) op de 100 meter bij de heren en dames met resp. 10.21 en 11.40 seconden. HOUSTON INDIAN APOLIS Betty Stoeve is ln de tweede ronde van het prof-tennistoernooi van Houston uitgeschakeld door de Amerikaanse Marcie Louis. De Ne derlandse verloor met 1-6. 4-6, Tom Okker is ln de eerste ronde van het WCT-toernooi In Indianapolis uit geschakeld door de Australiër Ray Ruffels: 2-6. 3-6. Arthur Ashe (VS) won van Charlie Pasar el (Porto R) met 2-6, 7-6, 6-1. Zo zullen de grootmeester- en meestergroepen geen zestien maar twaalf deelnemers tellen, er zulten minder vier- en tien-kampen wor den gespeeld en zelfs de traditione le feestavond heeft het veld moeten ruimen. Desalniettemin kon de hew Albrecht bekend maken dat zo'n 360 deelnemers uit twintig verschillende landen elkaar van 16 tot en met 29 Januari aanstaande in Wijk aan Zee zullen bestrijden. In de middaguren zullen de wed strijden zoals gewoonlijk van des kundig commentaar worden voor zien. Dankzij de beperkter opzet behoefde het start- en prijzengeld niet te worden aangetast. De win naar ontvangt behalve het startgeld maximaal 900 gulden vierdui zend gulden. Ook het niveau van het toernooi is niet aangetast. Er wordt nog steeds in categorie twaalf geschaakt. De belangrijkste deelnemer en kanshebber is oud-wereldkampioen Tal. die overigens wordt vergezeld door de Rus Dvoreckl, die vorig Jaar in de mees terg roep won. Toch zal Tal niet eenvoudigweg over zijn tegenstanders kunnen heenwalsen. want ook de Joegoslaaf Ljubojevic toernooi-wereldkampioen 1975 en de Amerikaanse kampioen Browne mogen in staat worden ge acht menigeen aan hun zegekar te binden. Voor de Nederlanders is er meer te winnen dan de eerste prijs. Voor Sosonko, Ree, Böhm en Lan- geweg ls zes punten voldoende om een grootmeesterresultaat te boe ken. ZONE-TOERNOOI Secretaris-generaal van de wereld schaakbond (Fide) Ineke Bakker zei tijdens de opening dat de pro blemen rondom het zone-toernooi (de voorbereiding op het wereld kampioenschap) In Barcelona nog niet zijn opgelost. Zoals bekend lie ten een aantal Oost-europese scha kers als protest tegen de executies ln Spanje verstek gaan. Reglemen tair levert dat uitsluiting op. maar Fide-president dr. Max Euwe wil deze schakers alsnog in de geleg- genheld stellen hun wedstrijden te spelen. De vertegenwoordiger van de PhMpiJnen weigert evenwel mee te werken aan een dergelijke oplos sing. De kwestie zal ln maart tn Rome opnieuw op de Fide-agenda komen. Ten slotte werd bekend ge maakt dat Nederland zal deelnemen, aan de schaakolympiade. Vandaag zullen op het Hoogoven- schaaktoernooi de volgende scha kers elkaar ontmoeten: Kurajlca- Böhm, Langeweg-Ree, Sosonko- Browne, Smejkal-Olafsson, Tai-An derssan, Dvoreckl-LJubojevic. ROME/EINDHOVEN Andre ran Kraay aanvoerder van Jong Oranje is één van de vijf dit zowel de afgang van Rome als het succes in het Olympisch stadion hebben meegemaakt. Toch wil hij die twee wedstrijden niet zonder meer met elkaar vergelijken. Van Kraay: 'Het gaat niet. Het uitgangspunt was heel anders. In november telde voor de Italianen alleen maar het prestige. Zij wisten dat ze niet met 30 konden winnen. Ze speelden dus niet op kwalificatie, maar al len voor de uitslag. Voor hen was 10 toch al geen ongebruikelijk resultaat in Italië, genoeg. Zij waren tevreden en wij waren het ook, want we konden rustig met 10 verliezen. De wedstrijd was toen dus al eigenlijk afgelopen voor hij begon. Dit keer echter hadden de Italianen wel een mogelijkheid om zich te kwalificeren. Ze hadden bo vendien de overtuiging een kans te hebben. Nu is er door hen werkelijk positief gespeeld. Ze hebben ge werkt. en ze zijn er niet aan ge wend. Zij kwamen kracht te kort. We wisten van te voren als we hen een half uur konden tegenhouden dat het zou lukken.' De wedstrijd van woensdag beant woordde volledig aan het beeld van Van Kraay. Een half uur lang heb ben de Italianen aanvallend ge speeld. 'Wij hebben ons volledig gerehabiliteerd', stelde delegatielei der De Stoop die ruim zeven weken eerder genadeloos kritisch was ge weest over de wedstrijd van het A- elftal. die hij op de televisie had gezien. Op het punt van rehabilitatie dacht Knobel precies hetzelfde als Stoop. 'Er waren zo'n 40.000 toeschouwers en die hebben een attractieve wed strijd beleefd. Dat die "mensen overigens kwamen, meer nog dan zeven weken geleden, bewijst voor mij dat de Italianen het ons hele maal niet zo kwalijk hebben geno men. Ik ben zonder meer blij met de kwalificatie, maar toch niet he lemaal tevreden. We hebben een stuk superioriteit, dat wij na rust bezaten, onvoldoende uitgebuit. Ita lië heeft maar één helft goed ge voetbald. Ons begin was ook niet zo sterk. Dt Is wel verklaarbaar. Een Jong elftal komt. op voor 40.000 toeschouwers en die laten zich wel degelijk horen, maar de ploeg heeft het bewijs geletterd dat er kwali teit is. Ieder heeft kunnen zien dat er toch zeker vier spelers zijn die leiding aan anderen kunnen geven. Van Kraay is als aanvoerder zijn mannen werkelijk voorgegaan. Pe ters voetbalde formidabel. Thljssen toonde zijn geweldige technische klasse en Willy van de Kerkhof heeft zonder meer een prima wed strijd gespeeld. Wat bewezen moest worden, is bewezen. Er was een goede organisatie en er was zeker ook durf om de aanval te zoeken.' Knobel verder: 'René van de Kerk hof. die zondag tegen MW een lichte blessure had opgelopen, heb ik er onmiddellijk na de gelijkma ker ultgehaakt. HIJ moet dit week einde weer met zijn club spelen. Hetzelfde gold voor mijn beslissing in het laatste kwartier met Lubse. Die had daarvoor ontzettend veel werk verzet. Je kunt natuurlijk niet verwachten dat iedereen als een A- Internatlonai speelt, maar Ik ben erg tevreden over de manier waar op is gevoetbald tegen de Italianen, die als profs toch meer routine hebben en in hun methoden zeker niet altijd kieskeurig zijn. Wij heb ben ln Rome woensdag ons prestige heroverd en Ik kan alleen maar zeggen dat het Jammer is dat niet de hele wedstrijd ln Nederland op de tv is geweest. Het zou name lijk erg prettig zijn als ledereen het zou hebben kunnen zien.' Knobel zegt dat hij Amtz had gekozen boven Poortvliet omdat hij hem de kans wilde geven te spelen, maar tegelijkertijd de beschikking had over vier goede middenvelders, ter wijl er maar plaats was voor drie. Peter Amtz vond die rechtsachter plaats helemaal «een ramp. "Knobel had mij gevraagd of lk het aan durfde. Het ls goed om Jezelf ook eens op een andere plaats te testen. Ik heb bij Go Ahead ook weieens voorstepper gespeeld. Ik geloof dat ik het redelijk had gedaan. Er kwam een voorzet, ik dacht dat Rijsbergen de bal zou weg koppen, maar hij scheerde net over hem heen. Ik gleed onderuit en toen heb ik ln een reflex de bal weggeslagen. Je kunt je voorstellen hoe blij lk was met de gelijkmaker, want het was toch door mij dat wij een tijdje op de rand hebben gebalan ceerd.' Arntz zelf duwde met zijn aanvals- actie onmiddellijk na rust, die de gelijkmaker van Kist opleverde. Ne derland weer ln een betere, een evenwichtiger positie. Hij leverde daarmee het bewijs dat de ploeg karakter had en durf. "Eigenlijk hadden wij er veel meer kunnen maken', vond Jan Peters 'Wat voor kansen hebben de Italianen nu ge had. Eén na rust. Caaarca schoot naast, maar die stond zover buiten spel dat hij er zelf van schok.' De AJax-doelmsn Plet Schrij vers ls door de tuchtcommlasle vso de KNVB voor tsree wedstrijden geschorst naar aanleiding van zijn optreden in de wedstrijd At dag. Bovenal t* van 260 gulden. De tuchtcommlsala sprak nog de volgen de straf ion uit" SVV: R de Nils, een wedstrijd en een voorwaardelijk, alsmede 75 gulden hoete: H Warnaa, *en wedstrijd en 150 gulden; AZ'87 J. Wldbret. eon wedstrijd en 150 gulden; L. van Maarwljk 125 gulden; Sparta C. Derickx. twee wedstrijden; FC Den Haag; L Swameburg. een voorwaar delijk en 100 gulden. Wagemngen: J. Prandsen. «sn wedstrijd en 150 gulden; Helmond Sport: J. Smits, drie wedstrij den en een voorwaardelijk: MW: J. Dijkstra. 150 gulden; Roda JC: G. Wenn- machrea. een wedetrtjd en 76 gulden. AMSTERDAM Deltalloyd heeft ln Amsterdam voor een grote ver rassing gezorgd door in de kwartfi nales van het tafeltennistoernooi om de Europeee beker voor beker winnaars dames met 52 te win nen van Epitok Boedapest, dat vo rig seizoen in dit toernooi' zegevier de. De winstpartijen kwamen op naam van Son ja Heltzel (3) en Judy Williams (2). Annemteke van Moorst verloor tweemaal. Voor de Hongaarse club wormen Anna Mol nar en Nafta C*ik iede rtén keer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11