r. 'ordbeperkte hulp /oor Angolese groepen roeiende zorg ij Arabieren ver Libanon Censuur in Ecuador Het overhaaste afscheid van het echte Jozo-zout Militair plan voor herverdeling van macht in Portugal Stakingen in Spanje gaan door Palestijnen ujjeen voor S pconferentie eer bemiddeling in voorbereiding Internist: jodiumtekort denkbaar Hieuw onderzoek tegen CIA Wetenschap en techniek Nederlanders op Kreta veroordeeld voor drughandel Italië: Moro weer formateur Argentijnse trein in brand gestoken 3TE1 fNSDAG 14 JANUARI 1976 BUITENLAND TROUW-KWARTET 7 hij Ds. het mes- geef taalk Jn ooit (s de Wo« !2 ja ds. een frikaanse landen uiteen zonder resultaat 1SHINGTON (UPI, AP) President Ford van de Verenigde Staten wil doorgaan met het ver- 'g, en van hulp aan de pro-westerse groeperingen in Angola. Hij wil proberen daarvoor toestemming ijgen van het Amerikaanse Congres. ■stjonj blijkt uit de verklaring die zijn sohef Ron Nessen gisteren afleg- na het mislukken van de Afri- nse topconferentie in Addis A- over Angola. De landen van de (Organisatie voor Afrikaanse heid) ging gisteren uiteen zon- een uitspraak te hebben gedaan huldiér de burgeroorlog in Angola. gesel >rek< d< vrijt ki 31 jjJ Onf tik nd Vi ue :ad ij b< Lvoerder Ron Nessen vertelde Ford nog steeds streeft naar bestand in Angola, en beëindi- kom )mmumsten ;rt J om Lu' )e 762 eent Kaa in? 5T-BERLIJN (Reuter) Afge- rdigden van de communistische tijen van Oost- en West-Europa in Oost-Berüjn bijeen om ver te werken aan de voorbereiding de communistische topconfe- tie. die begin dit jaar moet wor- gehouden. Al sinds februari l jaar wordt er gewerkt aan resolutie die op deze topconfe- zou moeten worden bekrach- maar de afgevaardigden zijn tot nu toe niet eens kunnen ■Jden. goed ingelichte kringen grote meningsverschillen de Russische partij aan de kant en de Italiaanse aan de kant. Het gevolg van deze jheid is dat er nog steeds datum is vastgesteld voor de rr conferentie. De afgevaardigden nu in Oost-Berlijn bijeen zijn nen de redactiecommissie, die tekst van de resolutie in eerste Ltie moet redigeren. ,o ^ens tr*P w nigh nen a tek: ging van alle buitenlandse inmen ging in het conflict aldaar. Hij wil dat bereiken via 'diplomatieke ka nalen'. Daarbij will hij op beperkte schaal hulp geven aan 'de partijen die de doelstellingen van de VS delen'. Nessen zei dat de president het Congres goedkeuring wil vragen voor deze Angola-politiek. Vorige maand verbood de Senaat alle ma teriële hulp aan de strijdende par tijen. Uitval Tanzania lanceerde gisteren een krachtige aanval op de Verenigde Staten. De door de Tanzaniaanse regering uitgegeven krant had op de voorpagina een hoofdartikel waarin stond dat de Amerikanen proberen Afrika opnieuw te koloni seren. 'Angola is slechts één facet uit het hele lelijke complot. Het blad schreef dat. de verdeeldheid van Afrika over Angola 'Amerika en zijn bodngenoiten' in de gelegen heid stelt door te gaan met het sturen van wapens en mensen 'om het volk van Angola' te doden. Er volgde daarna een uitval naar de landen, die op de topconferentie van de OAE niet het standpunt van Tanzania deelden. De Tanziaanse krant waarschuwde de Afrikanen dat de 'Amerikaanse agressie' niet in Angola halt zal houden. Tanza nia is één van de Afrikaanse lan den, die aandringt op snelle erken ning van de Angolese regering, die door de links georiënteerde bevrij dingsbeweging MPLA is uitgeroepen. Op de conferentie in Addis Abeba bleek voor dit standpunt geen meerderheid: 22 landen namen de resolutie voor de MPLA aan, maar 20ET (AP, Reuter, UPI) De bezorgdheid over de situatie |banon neemt toe in de Arabische wereld. Egypte heeft de >ische Liga verzocht stappen te ondernemen om een einde te «n aan de burgeroorlog in Libanon. Cairo heeft zijn ambassa- igre111 Libanon teruggeroepen voor overleg over de steeds voort- derd strijd tussen christenen en Moslems. 15 long[J5gyPtiscbe minister van buiten ga! idse zaken Fachmi heeft de se- ivio toris-generaal van de Arabische :e s a gevraagd de nodige stappen te De lernemen om te komen tot een afg ündiging van de oorlog. Hij of er an toe dat Egypte be- i is iedere collectieve Arabische P. die een einde zou kunnen ken aan de strijd, te steunen. De- elopen acht maanden heeft in fchmoed Riad. de Egyptische se- une^aris-generaal van de Arabische r -sfa tweemaal vergeefs in het Li- conflict bemiddeld. Fachmd schuldigde 'zekere falangistische is menten' in Libanon ervan de brof stand in het land te verergeren, in veroordeelde de blokkade van Parfee Palestijnse vluchteüngenkam- tenJl Egyptische president Anwar Sa- op t heeft Israël nogmaals gewaar- lewi'vwd zich niet met de strijd in n Hpanon te bemoeien. Hij uitte deze arschuwing tijdens een perscon- entie die gehouden werd, na be dringen met de Canadese minis- van buitenlandse zaken. Allan ^cEachen, die dezer dagen een niefoek aan Cairo brengt. Sadat zei jan t van belang te vinden dat geen in jkele buitenlandse mogendheid t h met het conflict in Libanon moeit. Het politieke systeem Jcaj »et veranderd, worden, omdat het ïg «wezen heeft niet te deugen, aldus jo president, orl «vechten gevechten ln Libanon duurden iteren nog onverminderd voort, •slem en Palestijnse eenheden ;len gisteren door christenen be- tonde dorpen en steden aan als De( rgelding voor de voedselblokkade n een aantal Palestijnse vluchte lingenkampen. De politie deelde se dat er de afgelopen 48 uur 50 msen gedood en 100 gewond zijn. t totale aantal doden in de nu gen maanden durende burgeroor- bedraagt meer dan 8400. Er zijn ua 18.000 gewonden. ^Jfemier Rashid Karami, een mos- heeft gisteren gewaarschuwd t het leger de macht wellicht in nden zal nemen als er geen ein- komt aan de burgeroorlog. Pa- stijnse- en moslimleiders hebben iteren gedreigd christengemeen- ,ppen in overwegend door mos- bewoonde gebieden te zullen Topberaad *4 i. OO- Een vooraanstaand links politicus ln Libanon Kamal Joenblatt, die vorige week besprekingen heeft ge had met koning Khaled en prins Fahd van Saoedi-Arabië voorspelde vandaag in een interview met het persbureau Reuter dat zeven Arabi sche staten binnenkort in Damas cus bijeen komen om de situatie in Libanon te bespreken. Joenblatt. die de leider is van de socialistische partij in Libanon vertrouwde dat de crisis met twee of drie maanden afgelopen zal zijn. Er zal een nieu we president gekozen worden die wat niet geldt voor het huidige staatshoofd Soeleiman Franjieh acceptabel is voor de linkse mos lims. Hij zei dat het presidentschap, dat altijd is voorbehouden geweest aan een maronitisch christen, wel licht ook door een niet-politiek fi guur bekleed zou kunnen warden. In dit verband worden de namen genoemd van de opperbevelhebber van het léger, generaal Haana Slad en de maronitische patriarch Amto- nios Khreish. Ondertussen duurden de besprekin gen tussen de christelijke en mos lemleiders in Libanon voort. Zater dag gaat president Franjieh weer naar Damascus om met president Assad van Syrië te spreken over een oplossing van het conflict. 22 andere landen stemd en voor een resolutie waarin werd aange drongen op de vorming van een regering van alle drie bevrijdings bewegingen. Twee landen, Ethiopië en Oeganda weigerden een keuze te doen. De felle kritiek van Tanzania is'er een bewijs van dat de Afrikaanse landen ernstig verdeeld zijn over de zaak Angola. Maandag werd er nog gewerkt aan een compromis, maar dat bleek er niet in te zitten en daarom werd de conferentie over Angola verdaagd tot een onbe paald tijdstip. Het secretariaat van de OAE kreeg nog de opdracht'ver der te werken aan een standpunt over Angola. De huidige OAE-voor- zitter Idi Am in van Oeganda deed na afloop nogal optimistisch en zei dat hij 'erg gelukkig' was met de topconferentie. Peter Onu, een staf lid van het OAE-bureau leek wat beter de algemene stemming weer te geven met zijn opmerking dat 'het een traumatische ervaring' was geweest voor de Afrikaanse landen. Voor de MPLA is de topconferentie toch min of meer op een teleurstel ling uitgeroepen. Zij kreeg toch min der steun dan waarop zij had gere kend. De leider van de UNITA, één van de bewegingen die de MPLA bestrijdt, zei dan ook dat hij Addis Abeba opgelucht verliet. afsluiten, als er geen einde komt aan de blokkade van de Palestijnse vluchtelingenkampen. De Falange Partij., die het grootste christelijke particuliere leger in de strijd heeft, heeft laten weten dat de blokkade van de kampen pas zal worden opgeheven als de bewoners van de kampen ontwapend zijn en de kampen zelf onder het gezag van het leger geplaatst zijn. De Palestijnse leider Jasser Arafat heeft gisteren het Libanese leger ervan beschuldigd dat het zich aan christelijke zijde mengt in de strijd ln Libanon. In een spoedboodschap aan de Egyptische regering, zo meldt de in Cairo verschijnende krant Al Ah ram, schrijft Arafat: 'Recente ontwikkelingen wijzen uit dat delen van het Libanese leger zich in feite hebben aangesloten bij de falangistische troepen bij de blokkade rond het Tel Alzaater- kamp.' MADRID (Reuter, AP) In Span je is gisteren weer op grote schaal gestaakt, maar op de straten in Madrid was het wat rustiger dan maandag. Wel trad de politie giste ren op tegen stakers, die zich in het postkantoor en een gebouw van de telefoondienst hadden verza meld. De politie ontruimde in de vroege ochtend de eerste verdieping van het postkantoor en legde daarna een cordon om het gebouw om stakende postmensen op een afstand te hou den. Verder verwijderde de politie stakers uit de telefooncentrales in het centrum van Madrid. Volgens de telefoondienst heeft ongeveer tien procent van de 15.000 man personeel deelgenomen aan de sta king. Het telefoonverkeer onder vond daarvan geen last. Banken ln Madrid. Barcelona, Va lencia, Sevilla en andere grote ste den werden wel ernstig getroffen door stakingen. Het industrie-ge bied van Madrid lag weer voor een groot deel stil, maar er waren geen grote betogingen. Volgens politieke kringen in Ma drid zal de regering vasthouden aan het beleid waarbij zij zo weinig mogelijk zal ingrijpen bij gewone arbeidsconflicten, maar wel hard zal optreden bij ordeverstoringen of bij duidelijk politieke acties. Ex-president Rodriguez van Ecuador (zondag afgezet) maakt een dansje. De nieuwe machthebbers in Ecua dor hebben gisteren de binnen- en buitenlandse pers onder stren ge censuur geplaatst. De censuur maakt deel uit van een pakket maatregelen om de oppositie te gen het militaire bewind in Ecua dor de kop in te drukken. De drie man sterke junta heeft in een decreet de publicatie verboden van enig bericht dat gericht is tegen de eer en de waardigheid van de juntaleden of tegen de gevestigde orde. Inmiddels is wel via klandestine communiqué's van gevangen ge nomen militaire leiders stelling genomen tegen opperbevelhebber generaal Guillermo Duran. Deze heeft zitting in de junta en is inmiddels op de voorgrond getre den als de sterke man. Aanvanke lijk werd zijn marinecollega, schout-bij-naoht Alfredo Poveda, als de belangrijkste man van het driemanschap beschouwd. Het derde lid van de junta is lucht- machtgeneraal Luis Leoro. In de noordelijke stad Tuican heeft generaal Jorge Ceballos een verklaring uitgegeven waarin hij steLt zich aan het hoofd te hebben geplaatst van een 'burgerlijk-mili taire' opstand tegen de junta. Overigens wordt uit alle grote ste den in Ecuador gemeld dat er volkomen rust heerst. De meeste politieke partijen, die gedurende het bewind van de nu afgezette dictator Rodriguez Lara een slapenji bestaan leidden, heb ben de junta afgeschilderd als niets meer dan een voortzetting van het oude bewind onder een nieuwe naam. De afgezette dictator is inmiddels teruggekeerd in zijn woonplaats Pujili. Voor grienden en kennis sen een reden een feest te organi seren. Gezien zijn deelname aan een vrolijke volksdans (foto) leek Rodriguez Lara weinig onder de indruk van zijn afzetting. LISSABON (UPI, Reuter) De militaire leiders in Portugal zijn het eens over hun plan voor de verdeling van de politieke macht tussen burgers en militairen. Dit plan, gisteren goedgekeurd door de Militaire raad, zal nu worden voorgelegd aan de politieke par tijen. Het besluit van de militaire raad is een uitvloeisel van de belofte van de militairen om een deel van de politieke macht terug te geven aan de partijen. Deze belofte deden de militaire machthebbers kort na de rebellie van enkele linkse leger eenheden in november vorig jaar. Het huidige bestel in Portugal wordt bepaald door een akkoord tussen de Beweging der Strijd krachten en de partijen dat begin vorig jaar werd getekend. Daarin wordt bepaald dat de militairen in de eerstkomentde jaren de belang rijkste factor zullen blijven in Portugal. De politici hebben zich destijds met tegenzin neergelegd bij dat akkoord. Hoeveel de Beweging der Strijd krachten (de organisatie achter de staatsgreep tegen het vorige be wind) nu van haar bevoegdheden zal afstaan is niet bekend. Over de plannen die nu door de Raad zijn aangenomen is nog niets medege deeld. Algemeen wordt aangenomen dat Ln elk geval een andere proce dure bij de presidentsverkiezingen zal worden voorgesteld. Volgens de nog bestaande afspraken moet een president worden gekozen door een college van kiesmannen, waarin de militairen de grootste fractie vor men. De militaire raad kan mo menteel nog alle besluiten van de regering vernietigen. Betwijfeld wordt of de raad afstand wil doen van dit recht. Het noorden van Portugal heeft nog steeds te lijden van anti-links geweld. In Oporto ontploften giste ren vier bommen, waarvan één het huis van de communistische burge meester van een voorstad ernstig beschadigde. In het plaatsje Povoa de Varzim werd een machinegeweer leeg geschoten op een restaurant van een communist. Bij deze aan slagen werd niemand gewond. Op de Azoren krijgen de commu nisten de schuld van de dood van twaalf koeien, die met doorgesne den kelen zijn gevonden. Een boer verklaarde voor de radio dat het leven van alle communisten op de Azoren nu gevaar loopt. Op 29 augustus 1974 verzond onze nationale zou tie verander Akzo een op het oog wat wonderlijk rond schrijven aan geïnteresseerde afnemers. Uit het overbekende Jozo-zout, waarin ter voorkoming van schildklierafwijkingen wat van een eenvoudige jodiumverbinding was bijgemengd, zou het jodium ver dwijnen. Om de schrik niet te groot te maken, bleef de even suggestieve als vertrouwde naam Jozo-zout gehandhaafd. Maar de etikettering zou uiteraard worden aangepast. ASHINGTOX (DPA) De senaatscommissie voor de geheime diensten Washington onderzoekt momenteel beschuldigingen dat de CIA in 1974 nieuw heeft geprobeerd religieuze groeperingen, culturele organisaties Cl persinstellingen te gebruiken als dekmantel voor haar activiteit in het ^pitenland. In kringen van de commissie werd dinsdag gezegd dat er nog Schildkliör *n definitieve bewijzen zijn. n «filtratie door de CIA in dergelijke groeperingen werd in 1967 door het na at' 'Ramparts' onthuld. Het Congres verbood daarna de geheime dienst n ch van Amerikaanse organisaties als dekmantel te bedienen. Inderdaad staat tegenwoordig op elk pak Jozo-zout 'Bevat geen jodium meer'. Of dat nu zo'n gezond idee is, blijkt te betwijfelen. Wat zat er dan achter die verandering? Had Akzo bezwaren tegen bijmengsels in zjjn zout ontwikkeld? Dat niet, want bet zelfde bedrijf heeft bij herhaling aangeboden om zout met een ver wante fluorverbinding op de markt te brengen. Daarmee zouden de ge volgen van het staken der drink- waterfluoridering kunnen worden opgevangen door wie daar prijs op stelde. Maar de voormannen der Ne derlandse tandheelkunde wezen dat idee telkens van de hand. Ze achtten het heilzame effect daarvan op de gebitten onvoldoende onderzocht en bewezen. Het was niet Akzo maar de Advies commissie Warenwet, die in het haar eigen tempo sinds 1959 doende is om onnodige chemische toevoegingen aan levensmiddelen te laten verdwij nen. De emulgatoren, stabilisatoren en kleurstoffen zitten nog steeds in de slasaus, want die zijn nodig, maar het jodium is nu uit het keukenzout. Het is niet ondenkbaar dat dat jo dium zeker zo nodig is, meent de Utrechtse specialist dr. M. H. Hel sloot en hij niet alleen. Dat is namelijk nooit behoorlijk uitgezocht. Midden in een onderzoek naar een verwant probleem, liep hij daar tegenaan. vallend in de hals, bij de luchtpijp. Maar hjj produceert daar in zorgvul dig geregelde hoeveelheden hormo nen die een centrale rol spelen in de hele lichaamshuishouding. Werkt hij Normaal te hard, dan wordt de hele stofwis seling op hol gejaagd. Dat levert een samenstel van klachten en verschijn selen op dat een medicus zonder veel moeite kan herkennen. eerst weten binnen welk gebied de meeste metingen bij gezonde mensen vallen. Dr. Helsloot hield zich bezig met de werking van de schildklier bij oudere mensen (boven de zestig). Die schild klier zit bij een gezond mens onop- Maar bij oudere mensen levert die herkenning moeilijkheden op, omdat de verschijnselen zich vaak niet als pakket aandienen, maar tot één ge bied beperkt blijven. En die afzon derlijke klachten zijn van het soort dat vrij makkelijk wordt toegeschre ven aan de omstandigheid dat men een dagje ouder wordt: gewichtsver lies, nervositeit, vermoeidheid, wat kortademig, hartkloppingen enzo voort. Het ging er dr. Helsloot om, te kun nen herkennen wanneer dat soort moeilijk te plaatsen klachten nu pre cies door een gestoorde schildklier functie worden veroorzaakt. Want als het de schildklier is en dat is het lang niet altijd dan is die af wijking makkelijk en doeltreffend te behandelen. 'Ze knappen echt on voorstelbaar op' zegt hij. Omdat de oorzaak aan de symptomen niet goed te zien is, moet het labora toriumonderzoek naar de werking van de schildklier uitsluitsel geven. Daar doet zich altijd een probleem voor: de ene mens is de andere niet en de cijfertjes die uit zo'n onder zoek komen, lopen dus nogal uiteen. Om te weten welke resultaten je nu abnormaal moet noemen, moet je Die normale waarden zijn in de me dische wetenschap vaak gemeten aan jonge volwassenen. Studenten en laboratoriumpersoneel zijn de meest gerede proefpersonen, en bovendien prettig gemotiveerd omdat je ze niet meer helemaal hoeft uit te leggen waar het om gaat. Dat weten ze bij wijze van spreken met een half woord al. Maar voor veel dingen, waaronder de schildklierwerking, zijn er ge gronde redenen om aan te nemen dat bij oudere mensen de 'normale waar den' anders liggen. Daarom zocht en kreeg dr. Helsloot de medewerking van een kleine tachtig gezonde be jaarden. Op hen liet hij de hele test batterij los om achter de normale waarden voor deze leeftijdsgroep te komen. Bij het onderzoek werd onder andere de voeding van de proefpersonen doorgelicht, en met name de hoe veelheid jodium daarin. Dat is na melijk een essentieel bestanddeel van de schildklierhormonen, en we le ven in Nederland van nature op of over de rand van een jodiumgebrek. In hele provincies kwam vroeger een schildkliervergroting (krop) gere geld voor. Dat is sinds de oorlog ondervangen door de bakkers verplicht jodium- houdend zout te laten gebruiken in het brood. Maar de Utrechtse be jaarden bleken voor de helft nog geen vier sneetjes brood per dag te door drs. Rob Foppema eten. En daarmee kwamen ze nog niet op de helft van de hoeveelheid jodium die ze volgens de richtlijnen van de Wereldgezondheidsorganisa tie zouden moeten krijgen (minstens honderd microgram). Zeevis Er zou nog weinig reden tot be zorgdheid zijn, wanneer de proef- groep meer vis gegeten had. Zeevis is een overvloedige bron van natuur lijk jodium. Maar in de onderzoek- wijk was geen viswinkel. En diep vries en blikjes zagen de proefper sonen in het algemeen niet zo zit ten. Vandaar dat hun jodiumtoevoer vaak ver onder de internationale norm bleef.'Vandaar dat dr. Helsloot het jammer vindt dat het jodium zoner meer uit het Jozo-zout ver- ween. Het roeg niet eens zo veel bij, maar het was toch wel veiliger. Weliswaar vond hij geen enkel meet baar gevolg van een eventueel jo diumtekort. Maar dat kan een kwes tie van tijd zijn. Het is ook mogelijk dat oudere mensen minder jodium nodig hebben dan de internationale norm, die wel weer op jonge vol wassenen zal zijn toegesneden. Maar dat zou dan wel behoorlijk uitge zocht moeten worden. Vervolg van pagina 1 er gisteren nog drie andere bom meldingen binnen, die loos alarm bleken te zijn. Suppoosten van de Verenigde Naties zochten tevergeefs op de in de telefoongesprekken aangegeven plaatsen. De Ameriaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties heeft gisteren bij secretaris-generaal Kurt Wald- heim zijn spijt betuigd over de Incidenten De VN mogen rekenen op alle steun van de VS bij de bestrijding van deze acties, aldus Moynihar» Een woordvoerder van de VN heeft verklaard dat het hoofdkwartier gedurende de debat ten over het Midden-Oosten geslo ten zal blijven voor het publiek. Men verwacht dat de debatten 10 tot 14 dagen zullen duren. Ook in Parijs zijn gisteren aansla gen gedaan op Arabische instellin gen. Molotow-cock tails richtten grote schade aan ln een Arabische boekwinxel in de studentenwijk en ln een huis voor Algerijnse gastar beiders. Een 'front voor Joodse zelfverdediging' maakte op pamflet ten bekend verantwoordelijk te zijn voor de beide aanslagen. Draaiboek In de Sinaïwoestijn vindt intussen de verdere afwikkeling plaats van het tweede troepenscheidingsak koord tussen Egypte en Israël. Het draaiboek dat ontworpen is door de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Kissinger, wordt vol gens plan afgewerkt. Na afloop van de overeengekomen troepenver plaatsingen zal Egypte ta het bezit zijn van een gebied ten westen van de Gidi tn Mitlapassen. Het Israëli sche leger bevindt zich dan ten oosten van deze passen. Beide kam pen worden gescheiden door een 300 kilometer lange strook, waarin zich behalve waarnemingstroepen van de VN ook elektronische waar nemingsstations bevinden. Militair gesproken is de gisteren op gang gekomen hergroepering van de troepen het belangrijkste stuk van het uit september daterende interimakkoord. De Israëlische mi nister van defensie. Simon Peres heeftg gisteren in de Knesset, het Israëlische parlement verklaard, dat het akkoord met Genève tot op de letter zal worden nagekomen. Het schema van de troepenbewegingen luistert bijzonder nauw. Elke Israëli sche stap terug wordt een dag of wat later gevolgd dooi een Egypti sche stap voorwaarts. Verlies Het verlies van de Gidi en Mitla passen waaraan men aanvankelijk zwaar leek te rillen ln Israël, schijnt wel aan gewicht verloren te heb ben. Militaire deskundigen in Tel Aviv wijzen erop, dat de Egyptische legers zich ook na de hergroepering niet in de passen zelf bevinden, maar slechts vijf kilometer dichter bij de westelijke ingangen ervan. Overval Israëlische militairen hebben giste ren vier Arabische guerrillastrij ders, die vanuit Libanon het noord en van Israël binnentrokken, ge dood. De Arabieren, die behoorden tot het zogenaamde Arabische Ver- werplngsfront, een coalitie van gu- errlilagroeperlngen die het niet eens zijn met de koers van de PLO. waren gewapend met automatische geweren en bijlen. De Israëlische minister van defensie Peres ver klaarde echter de Pl-G verantwoor delijk te achten voor de verijdelde overval. Het militaire opperbevel heeft laten weten dat de guerrillastrijders zijn neergeschoten tijdens een vuurge vecht in een nachtelijke zoekactie aan de Israëlische zijde van de grens met Libanon. Van een verslaggever ATHENE De 23-Jarige B. uit Am sterdam en de eveneens 23-jarlge L. uit Hengelo zijn in Neapolis op Kreta veroordeeld tot drieeneenhalf jaar gevangenisstraf. Ze werden betrapt bij het verhandelen van 55 gram hasj en 100 LSD-tabletten. De nar cotica hadden ze via de post uit Ne derland ontvangen en in een boek verborgen gehouden. ROME (Reuter) De christen democraat Aldo Moro zal proberen een nieuw kabinet ln Italië te vor men. Hij is gisteravond als forma teur aangewezen door president Gi ovanni Leone. Moro was ook pre mier van het Itahaansek abinet dat vorige week ten val kwam doordat de socialisten hun steun opzegden. Hij is in totaal al viermaal premier geweest. De 59-jarige Moro zal moeten proberen een kabinet te vormen dat in het parlement een bredere basis heeft dan zijn vorige regeringsploeg. BUENOS AIRES (UPI) Een groep zwaar bewapende Jonge men sen heeft bij Buenos Aires een fo- renzentrein in brand gestoken. Ze hielden de trein aan bij Villa de Mayo, op een afstand van 35 kilo meter van de Argentijnse hoofd stad. Ze gaven de passagiers bevel uit te stappen en staken de zes rijtuigen daarna ln brand. Het is niet bekend tot welke organisatie de groep behoort. In de gevangenis van Bahia op 700 kilometer van de Argentijnse hoofdstad zijn 27 gedetineerden ge wond geraakt, toen de politie na het einde van een opstand in de gevangenis het complex doorzocht,.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7