Sportvissers spelen met leven op Zeeuwse wateren dichtbij jmmentaar Waaghalzerij vormt een ernstig probleem idernemersbrief (1) dernemersbrief (2) Bijna geen week of redders moeten in actie komen Beslag op bezit NVSH opgeheven Geen winterkou weerrapporten Sneeuwberichten Politie wil af van beveiligingstaken de bejaarden van nummer 20 misstap afschrikken INSDAG 14 JANUARI 1976 BINNENLAND TROUW-KWARTET 5 inf< HET" I !e cost niet zoveel moeite in grote in te stemmen met de zakelijke id van de verklaring, die de I rs van negen grote Nederlandse J rnemingen het land hebben inge- d. a briefschrijvers hebben gelijk in analyse van de typisch Neder- invloeden. die (nog eens ten 0 rloede) inwerken op de internatio- ;weest cconorn'sche terugslag, die wij op sen et genblik met tal van landen uit de uurt qerse wereld ondervinden; zij heb- l°ri Pk met ^un waarschuwing zich al te zeer te verlaten op de cies Tgas-baten, die per slot van reke- hebbe 1 niet ook 1 ind h( n zijn fins Claus: ulp aan armsten Derde Wereld is alp op platteland' een verslaggever BRSFOORT 'De Inzet van de eriamdse vrijwilligers en vrij- igsters in ontwikkelingslanden centreert zich steeds meer op de iste landen, de zogenaamde rde Wereld, en op de armste olkingsgroepen in andere ont- ïlingslanden in de Derde We- Concentratie van hulp aan de betekent in de prak- concentratie van hulp op het iteland'. Dit zei gisteren prins us, voorzitter van de stichting T lerlandse vrijwilligers (SNV) i<n D toespraak voor de werkgroep ïdbouw en ontwikkelingshulp' geeh de Nederlandse christelijke s ik ttelandsjongerenbond (NCPJ). en gelitos Claus merkte op, dat de pro- ct aen in de landen van de Derde hot "eld niet kunnen worden opge- ch lag ie ndofcwt an f :luii ïen ofd ren» he ;nlo door het introduceren van suc- aog folie Amerikaanse landibouwme- deflen, omdat men de Amerikaanse Standigheden onmogelijk in de helfde Wereld kan nabootsen. Vol- t p#s hem zal men de boeren in de landen moeten leren te ver ren op eigen kracht. De vrij- jers, die onder kleine boertjes bouwerij es willen gaan werken, ïen zich zijns inziens in de eer plaats op te stellen als 'raadge- en niet als 'wetende'. Een vrij- iger. uitgerust met een behoor- ten. e dosis landbouwkennis. mag er C^t op rekenen dat hij ogenblikke- zijn kennis kan botvieren', al- de SNV-voorzitter. teruggekeerde vrijwilliger kan belangrijke rol spelen bij de dichting over de onaanvaardba- welvaartsverschillen tussen de fce en arme landen omdat hij zijn eigen ogen gezien heeft, p groot die verschillen zijn.. door Barend Mensen tijdelijk zijn en dus niet kunnen Jen gebruikt voor de betaling van ieningen die ook straks als npet uitgeputte gasbronnen zitten een onze huishouding blijven druk- chien >r het 'eel te zij hebben tenslotte gelijk als zij tevredenheid vaststellen dat de riële omstandigheden voor velen voor de maatschappelijk zwakke- zijn verbeterd, maar dan tegelijk n op de noodzaak om de econo- onderbouw onder dit sociale Ei te verstei"ken. iflft/i i'rv Pr°Weem dus. De vraag is al- R1FT"1( ket ^stip van publikatie van ^verklaring wel zo gelukkig is en het hele stuk voorbij gaat aan nog zo recent op vrijdag 2 voor de radio door pre- Den Uyl en op zaterdag 10 in Rotterdam door minis- ibbers is betoogd. Beide minis- then daar dingen aan de orde die nu door de ondernemers langrijke elementen van de na 'en oplossing' aan regering en cent worden gesuggereerd. f alle waardering dus voor de lijke inhoud van de brief van de roemers; zoals de verklaring er i het tijdstip van publikatie, t met haar klacht over 'het hui- overheidsbeleid, dat in onvol- mate bijdraagt tot een herstel vertrouwen in de mogelijkheden toekomstig ondernemen', kan zij en daar de indruk wekken van slag in de lucht. iek voeren en het zich mengen in politieke discussie (waartoe onder- ers zonder meer het recht hebben; (vat excuserende toon van onze schrijvers voor deze 'niet gebrui- ce' stap hoeft voor ons niet te len aangeslagen) vraagt ook om ^ped gevoel voor het psycholo- h juiste tijdstip. Een andere eis is sibtiele veranderingen in koers en ing .bij anderen op hun waarde te ren en het spreken en handelen op af te stellen. zulk soort kleine psychologi- veranderingen in het klimaat niet i aanvoelt en de indruk wekt dat discussie en de polemiek op de voet moeten worden voortgezet, wel eens onnodige bijverschijnse- oproepen. afgezien van deze bezwaren is wens gerechtvaardigd dat kabinet kamer toch bijzondere aandacht de inhoud van deze brief schen- I is intussen bemoedigend dat de pster van economische zaken, de r Lubbers, zich in een eerste reac- >sitief over de inhoud van de brief it uitgelatén. WILLEMSTAD Alle instan ties die belast zijn met de zorg voor de veiligheid op de Zeeuwse wateren gaan zo langzamerhand gebukt onder het probleem van de waaghalzerij van sommige Nederlandse en Belgische sport vissers. Kwam het vroeger wel eens een enkele maal voor dat er moeilijkheden waren, het lijkt er op dat het schering en inslag gaat worden dat er op de Gre- vehngen en op de Ooster- en Westerschelde schipbreukehngen moeten worden gered. Er gaat bijna geen week voorbij of de rijkspolitie te water en personeel van de Koninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot het redden van schipbreukelingen moeten in actie komen om vermiste sportvissers op te sporen of om assistentie te ver lenen aan mensen, die bijvoorbeeld door het uitvallen van de motor van hun bootje in groot gevaar zijn ko men te verkeren. Er zijn vorig jaar op de Zeeuwse stromen verscheidene mensen ver dronken. Talrijk zijn de gevallen waarin sportvissers slechts op het nippertje in veiligheid konden wor den gebracht. Gedurende het laatste week-end moest op de Westerschel de weer drie maal de helpende hand worden uitgestoken, onder meer naar enige hengelaars, die nota bene in een rubberbootje het woelige wa ter waren opgegaan. In het week end daarvóór werd een dag en een nacht gezocht naar een notedop met twee man aan boord. Volgens opperwachtmeester W. Pe tersen, postcommandant van de rijkspolitie te water te Willemstad, zijn dit min of meer spectaculaire gevallen die de publiciteit hebben gehaald, maar er zijn elders in Zeeland werkzame collega's zullen het bevestigen er gebeurt elke dag wel iets. Hoe verschillend de omstandigheden ook kunnen zijn, de oorzaak van zo'n schipbreuk of wat het dreigt te worden komt altijd op hetzelfde neer. Opperwachtmeester Petersen: "Men ziet de gevaren niet of men wil ze niet zien. Men stapt met een aantal dikgeklede en meestal zwaarbepak- te mensen in een nietig bootje en vaart uit. Eenmaal buiten kan er van alles gebeuren. Er hoeft helemaal geen storm op te steken om het fout te laten gaan. Net als op de weg, is het op het water altijd wel ergens gevaarlijk. Als Leiden in last komt dan blijkt vaak dat er aan alles gedacht is, behalve aan de no dige veiligheid- en reddingsmidde len'. Eenmaal buiten kan er van alles gebeuren Ongeschikt De heer Petersen durft te zeggen dat bij normale windkracht, schom melend tussen vier en vijf driekwart van het aantal bootjes waarmee sportvissers het water opgaan onge schikt zijn. Ze zijn te laag, te slecht ingericht, ze liggen te diep en wor den door het te torsen gewicht log. Dat wil zeggen dat zij onvoldoende met de golven op en neer gaan en daardoor gaan scheppen. Gevaarlij ker nog is dat de opvarenden in de meeste gevallen niet op het varen op deze wateren zijn ingesteld. Ze hebben te weinig routine en missen bovendien technische kennis wat de motor betreft. Als die uitvalt kan een ellendig avontuur beginnen waarvan de afloop niet is te voor spellen. 'Er is weinig aan te doen', aldus de postcommandant van Willemstad. 'Wij maken zo af en toe wel eens een' vuist, maar wij kunnen dat eigenlijk niet doen want tot dusver ontbreken voorschriften voor vis- bootjes die op deze wateren worden gebruikt. Wij proberen de mensen het gevaar aan het verstand te bren gen door folders uit te geven. We maken praatjes en we waarschuwen. Het lijkt echter ploegen op de rot sen. Sommige mensen kijken of ze het in Keulen horen donderen, ande ren nemen de bekende houding aan van 'dat maken we zelf wel int' en dan kunnen wij niet zeggen: 'u vaart niet uit, u blijft liggen'. Als we op het water iets zien dat verkeerd dreigt te gaan, dan gooien we een touw om zo'n bootje en trek ken het weg. In feite doen we dan iets waartegen men zich kan verzet ten. Hoewel dat dan toch nog de vraag is, want volgens de politiewet ijs onze primaire taak de beveiliging van personen en goederen. In het al gemeen echter wordt op zo'n optre den goed gereageerd'. Vaarbewijs? Rijbewijs en autokeuring, dan ook vaarbewijs en keuring van vaartui gen? 'Graag,' zegt de opperwachtmeester, 'maar ik zie het nog niet. De ge hele wetgeving op het gebied van de scheepvaart, zowel wat de beroeps als de pleziervaart betreft, loopt ja ren achter. De elke dag met de praktijk geconfronteerde rijkspolitie te water doet er bij de daarvoor aangewezen instanties alle mogelij ke moeite voor er wat' schot in te brengen. Maar er schijnt telkens iets stuk te lopen. Natuurlijk kunnen er voor schriften worden gemaakt om vaar tuigen aan hun doel te laten beant woorden. Een goed voorbeeld van zo'n reglementering is die voor de speedboten waaraan in het belang van de veiligheid van alles op en aan moet zitten. Het lijkt me niet zo moeilijk een dergelijk reglement ook voor vissersbootjes te maken. Ook verhuurbedrijven zouden aan be paalde eisen moeten voldoen. Op het ogenblik is het zo dat ze de mensen met een kano de Westerschelde op kunnen sturen. Met het vaarbewijs ligt het moeilij ker. Je kunt slecht een man met een plezierbootje van een meter of zes aan eisen van vaarkwaliteit gaan onderwerpen als je van een zelfde soort man op een binnenschip van twee- tot drieduizend ton geen en kel papier eist'. Mentaliteit De heer Petersen hoopt voorlopig op een mentaliteitsverbetering van domoren en waaghalzen onder de sportvissers. Hij zegt dat als er een telefoontje binnenkomt over de ver missing van een vissersbootje er twee politieboten moeten uitvaren waar op zijn minst zes man (vaak buiten hun diensturen) opzitten. 'Wij zijn wel geen conomisch bedrijf maar je kunt je best weieens afvra gen wat dat de gemeenschap kost, als je dan zo'n bootje vindt, dan blijkt soms dat de opvarenden met het losdraaien van een onbenullig ventieltje hun motor weer draaiende hadden kunnen krijgen. Daar wordt je dan heel zacht gezegd wel eens verdrietig van, want we heb ben wel een dienende taak, maar al les heeft zijn grenzen Van een verslaggever DEN HAAG Het beslag dat de NVV-bond Mercurius in Juli liet leggen op een deel van de NVSH- bezittingen, is opgeheven. De bond, die de maatregel had genomen ter wille van een afvloeiingsregeling van ongeveer veertig ontslagen werknemers van de NVSH. is met de vereniging tot overeenstemming gekomen. Een nieuw beleid ten op zichte van de hulpverlening bij a- bortus en de slechte financiële situ atie waren vorig voorjaar reden voor de NVSH ontslagvergunning aan te vragen voor 36 werknemers. Mercurius vond dat bij het ontslag niet werd voldaan aan de in de CAO overeengekomen aanvulling op de wettelijke werkloosheidsuit keringen en liet beslag leggen op 1,6 miljoen van het kapitaal van de vereniging. De NVSH stelde dat niet meer dan 600.000 gulden be schikbaar kon worden gesteld. An ders zou men financieel 'de af grond' Ingaan. De meeste betrokkenen zijn nu be reid genoegen te nemen met een eenmalige schadeloosstelling, die minder i sdan het bedrag waarop ze volgens de bepalingen van de CAO recht hebben. Voor hen, die op nakoming van hun rechten zijn blijven staan, heeft de NVSH vol doende financiële middelen be schikbaar. Van onze weerkundige medewerker Niets zou mij liever zijn dan de schaatsliefhebber nu eindelijk eens verheugend nieuws te kunnen me dedelen. Het zou werkelijk een on gekende belevenis zijn een echte ouderwetse schaatswinter uit Scan dinavië in uitzicht te mogen stellen met de daarbij behorende oostelijke winden en een van nacht tot nacht dieper dalende thermometer. Maar helaas Ook de weerkaart van gisteravond gaf wat dit betreft voor ons geen enkele aanwijzing in die richting. Het enige dat bereikbaar bleek was de komst van een Noordzeekou- front. Het passerende Noord-Neder land waar het direct opklaarde en Iets mistig aanvoelde, maar gistera vond zat de lucht daar al weer overal dicht. Winterkou bij ons ho maarWel was de Scandina vische kou-uitval veel beter te bes peuren in het Oostzee-gebied, waar sneeuwbuien vielen. Denemarken verwachtte voor de afgelopen nacht laagste temperaturen van - 4 tot - 10 graden en ook in Duitsland kan het plaatselijk tot lichte vorst ge komen zijn. Volgens de Duitse TV zou een rug van hoge druk zich enigssins ver stevigen en daar de koulnval wat kunnen bestendigen, maar voor ons zien we dat n'et zc zitten. Ten zuidwesten van IJsland heeft zich al weer een nieuwe depressie van 980 mb gepresenteerd voorafgegaan door sneeuwstormen Het neerslagfront was Reykjavtk gisteravond voorbij waar het kwik na 9 mm neerslag op! ep tot plm 1 graad. Het sta'lon aai- de zuidkust Vestmannaeyjer tror sterk de aan dacht loo; een oo^ierorkaan van gemiddeld 85 knop«.v. of ie wel 153 km per uur! Het warmtefront van genoemd, depress:-- bieidt zich in ZuidoosMljke richting over de B-itse eilanden en de Noordzee uit. Dit zal binn-i.Kon tot nieuwe neerslag leiden. in Nederland in de Weerrapporten van gisteravond 19 uur: weer, maximum temperaturen en neer- slag van 7 - 19 uur. Amsterdam geheel bewolkt 9 0.1 De Bilt geheel bewolkt 9 2 Dcelen geheel bewolkt 7 0 Eeldc zwaar bewolkt 7 0.4 Eindhoven geheel bewolkt 9 1 Den Helder geheel bewolkt 0.3 Luchth. R'dam zw.\ bewolkt 9 1 Twente zwaar bewolkt 7 0 Vllsslngen geheel bewolkt 8 O Zuid Limburg geheel bewolkt 8 2 Aberdeen zwaar bewolkt 7 2 Athene onbewolkt 17 0 Barcelona licht bewolkt 14 0 Berlijn licht bewolkt 4 0.5 Bordeaux half bewolkt 11 0 Brussel geheel bewolkt 9 1 Frankfort zwaar bewolkt 10 0.1 Genève onbewolkt 9 0 Helsinki sneeuw -11 0.1 Innsbrück regen 3 0.1 Kopenhagen onbewolkt 2 0 Lissabon onbewolkt 15 0 Locarno onbewolkt 7 0 Londen zwaar bewolkt 11 0 Madrid onbewolkt 15 0 Malaga onbewolkt 16 0 Mallorca half bewolkt 16 0 München geheel bewolkt 7 0,4 Nice zwaar bewo'kt 14 0 Oslo onbewolkt 3 0 Parijs zwaar bewolkt 10 0 Rome geheel bewolkt 15 0 Spilt licht bewolkt 12 0 Stockholm zwaar bewolkt 3 0 Wenen regen 10 4 Zürlch zwaar bewo'kt 7 0 Casa Blanca zwaar bewolkt 16 0 Is tan boel licht bewolkt 12 0 Las Palmas zwaar bewolkt 19 0 Tel Avlv zwaar bewolkt 17 0 Tunis zwaar bewolkt 16 0 vorm van regen of motregen (type rend voor een warmtefront) meer naar het oosten en ock in de Duit se bocht als sneeuw later van het westen uit overgaand in regen. Het sturende hogedrukgebied ls met geen stox van zijn plaats in Zuid- west-Eu: opa te verdrijven. Gistera vond trolfen we hei centrum met 1033 mbat boven Noordwest-Frank- rijK aan en het schoof maar heel weinig li zuideliiKt r:chting. Op de Aeerkaai' van gisteravond vonden wij als eer van de laagse Euro temperaturen -30 gr in het Noordzwei-dse Kirin a Dresden (DDR) meldde zien met 12 mm neerslag, waarnndei sneeuw. In de buurt van Stockholm vroor het 3 4 graden Sundsvai. - 11 graden Ostersu<id 9 Helsinki 15 graden. Weinig meuws uit de bergen. Als voorheen blijft er vraag naar sneeuw, die maar niet komen wil. Wat dit aangaat heeft men in Noorwegen en Zweden niet te kla gen. Hei is daar alom winter bij voldoende sneeuw. Ook in de Finse wintersportgebieden is de sneeuw rijkelijk voorhanden na al die de pressie-passages. IIOOG WATKR donderdag 15 Januari 197$ Vltsslngen 0.20 -12.45; Harlngvlletslulzen 0 31 - 12 52: Rotterdam 2.18-14.42: Scheve- ningen 1.33 - 13 50: IJmuiden 2.10-14 2"; Den Helder 5.484 - 18.17: Harllngen 8.18- 20 43: Delfzijl 10 24-22.56. Van een verslaggever UTRECHT De politie ziet zich genoodzaakt ln de toekomst een aantal taken naar de particuliere bewakingsdiensten te schuiven. De ze voorspelling doet drs. Heijboer. hoofdinspecteur van politie, in het blad TNO-project. Drs. Heijboer signaleert de onmacht van de poli tie haar beschermende functie naar behoren uit te voeren, omdat er zoveel kwarweitjes zijn die niet tot de politietaak behoren. Hij noemt als voorbeeld de overlast die ont staat door de vele loze alarmoproe- pen. onder redactie van loessmil er 36 ingenieur, 29 arts90 huis vrouw, 150 schrijver, een ander soort kunstenaar of ambtenaar geweest zijn en 347 vakarbeiders. Erg jong zyn die bejaarden niet: de grootste groep schommelt tus sen de 80 en 90 jaar, onder de 70 is niemand, maar er zijn er wel ruim zestig van boven de 90. Bewoners van zo'n tehuis wonen minstens met z'n tweeën op een In de meeste gevallen schamen kinderen zich er voor om te moe ten zeggen: mijn ouders zijn in een bejaardenhuis'. Dat hoorde Marius Hofhuis, me dewerker van 'Op Leeftijd' (tijd schrift van de Nederlandse Fede ratie voor Bejaardenbeleid) uit de mond van de hoofdambtenaar be- jaardenhvisvesting van Moskou's sociale dienst. Want zo gaat het in de Sowjet-Unie: grootouders hebben daar altijd nog een taak. Zij vangen de kinderen op als va der en moeder aan het werk zijn en zo hebben ze ook een behoor lijk aandeel in de opvoeding van hun kleinkinderen. Daarom vin den volwassenen kinderen het daar erg als hun ouders naar een tehuis zouden gaan. Een arts ver telt: 'Als mijn moeder van 92 jaar zou zeggen: ik ga naar een be jaardenhuis, zou ik haar vragen: moeder, wat heb ik verkeerd ge daan?' Op het platteland is het helemaal geen punt, omdat daar geen be jaardenhuizen zijn, en in de grote steden zijn het alleen de alleen staanden die niet meer voor zich zelf kunnen zorgen en geen kin deren, broers of zusters meer hebben, die in een bejaardenhuis wonen. hi Moskou, vertelt Hofhuis, staan dertig van die bejaardenhuizen, soms door een kleine honderd, en soms wel door achthonderd men sen bevolkt. De tehuizen hebben geen naam, maar een nummer. Hofhuis was op bezoek op num mer 20, waar van .de 650 inwoners op kamer, maar ze mogen wel kiezen met wie. Dat schijnen ze prettiger te vinden dan alleen. 'Wat by u privacy heet, noemen wij een zaamheid', zegt de directeur, die tweemaal per maand naar een bij eenkomst moet om zijn kennis by te spijkeren. 'Wij zijn in een col lectief grootgebracht en zo toil men ook de laatste jaren niet in eenzaamheid doorbrengen. Wy geven de mensen geen eten op hun kamer, maar altijd in de grote eetzaal, tenzij men ziek is natuurlijk'. Zieken, gezonden en licht geeste lijk gestoorden wonen meestal vlak naast elkaar. Iedereen wordt maandelijks van top tot teen li chamelijk en psychologisch onder zocht, er is een grote bibliotheek waar veel gebruik van wordt ge maakt en er zijn geregeld ont spannende en leerzame middagen en avonden in de eigen schouw burgzaal. Allen (behalve de oor logsinvaliden die meer krijgen) mogen 10 procent van hun staats pensioen als zakgeld houden. Bo vendien hebben alle gepensio neerden altijd en overal vr\j rei zen. Het heeft er alle schijn van, dat deze twee winkelende heren direct tegen elkaar opbotsen. Maar dat lijkt maar zo. De oude man met het boodschappenwagentje komt geen stap verder; hij is niet meer dan een muurschildering in de Londcnse wijk Gospel Oak, waar plaatselijke kunstenaars de grauwe muren met deze en nog veel meer voorstel lingen hebben opgevrolijkt. Nog even terug naar Op Leef tijd, waarin een anoniem geble ven bestuurder van een middel groot bejaardenhuis een geval signaleert dat hem vanuit het huis ter ore kwam en dat hij ver volgens aan zijn medebestuur ders voorlegde:een man bewoon de al jaren een kamer aan de zonzijde van het tehuis, maar zijn ogen konden niet best meer te gen het scherpe licht. Toen er een kamer tegenover de zijne vrij kwam, vroeg en kreeg hij overplaatsing, maar moest voor de 'verhuizing' 500 betalen, waarop de man en het bestuurs lid kritiek hadden. 'Kijk eens', legde de secretaris toen uit, 'u' merkt wel dat de oude mensen vaak bijzonder lastig zijn. Dan willen ze dit en dan weer dat'. En daarom berekende dat bestuur maar 500 per verhuizing, waar door ze 'eventuele liefhebbers ge lukkig kunnen afschrikken'. On menselijk, vond dat anonieme bestuurslid en dat is het natuur lijk ook. Alleen iemand met veel geld kan daar nu verhuizen. In een commentaartje noemt mr. J. J. Wanrooy, economisch direc teur van Huize 'Mooi-land' in Doorwerth, het bestuurslid 'ie mand die bitter weinig begrijpt van de essentie van de bejaarden zorg'. Niet dat het feit niet juist zou zijn ''afkeurenswaardig' noemt hij het) maar nu zouden alle bejaarde lezers, bewoners van andere tehuizen, zich wel eens kunnen gaan afvragen: zou het bij ons ook zo gaan? Dat wekt maar onrust, concludeert mr. Wanrooy, wat neerkomt op 'bejaardenzorg in negatieve zin'. Maar wat wil mr. Wanrooy dan? Natuurlijk zijn er veel meer be sturen die het goed doen dan dit ene dat 'afkeurenswaardig' han delt. Maar het zou wat al te mak kelijk zijn om alle misstanden daarom maar gewoon in de doof pot te stoppen. Honderden mensen hebben woe dend opgebeld naar het Oxford House, een hotel in de Ameri kaanse stad Chicago, om te in formeren wanneer en met wie hun man of vrouw daar wel gelo geerd had. Allemaal hadden ze een hartelijke brief thuis gehad van de hoteldirectie met een warm bedankje voor hun klandi zie en of ze nog eens langs kwa men. Nu waren die mensen geen van allen ooit ln dat hotel ge weest, hadden meestal zelfs nog nooit van het bestaan ervan ge hoord, maar ja, hoe gaat dat? Maakt de man zo'n brief open, dan denkt hij gelijk dat zijn vrouw er dan wel buiten zijn me deweten geweest zal zijn, en an dersom. De computer van het ho tel bleek een fout gemaakt te hebben, althans degenene die het ding moest programmeren. En zo waren de hartelijke brieven naar vierduizend verkeerde adres sen gegaan, maar het heeft een tijd geduurd voordat de directie van het Oxford House de boze bellers kon overtuigen. Een va der van drie kinderen was er bij voorbeeld zeker van, dat het vierde kind dat op komst was, vast niet van hem was, maar af komstig van het vermeende slip pertje van zijn vrouw. Een vrouw die haar man van een stiekem uitje verdacht, wilde onmiddel lijk schelden en zo waren er nog veel meer. 'Als ik hier iets van geleerd heb', zei de directeur van iet hotel, die gauw een tweede brief met uitleg naar de vierdui zend heeft gestuurd, 'dan is het wel dat getrouwde mensen elkaar tegenwoordig niet meer vertrou wen'. Wat er al niet kan gebeuren als een computer een misstap be gaat. 'Wat? Trainen voor Duindigt?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5