militairen «even hun rebellie op Arabische pers veroordeelt actie in Wenen Actie in Wenen richt zich tegen 'rechtse' Arabieren ibanese premier aar Damascus Helft van wereld zonder vrije pers Gijzelaars uba wil diplomatieke etrekkingen met VS sa ned rlaag voor de opstandelingen. irgeroorlog duurt voort nge Chinese ider terug Gevangen schrijver Michailow in hongerstaking Communisten in Frankrijk: recht op kritiek Revolutionaire strijd met 'romantische middelen' Spanning neemt toe om Franse kolonie AG 23 DECEMBER 1975 TROUW/KWARTET 7 Cong NOS AIRES (UPI, Reuter, AP) De Argentijnse luchtmachtofficieren, die donderdag in op- icert d kwamen om president Isabel Peron ten val te brengen, hebben hun actie gisteren beëindigd, ens een hoge luchtmachtofficier moet het einde van de rebellie echter niet worden beschouwd •rk, Ikoot Jeu ig tr op de dag was al in een &1 communiqué bekend ge- dat het personeel van de bij de opstand betrokken tmachtbases was begonnen de 2a,jl0 len van hun officiële co-mman- Za en te aanvaarden. Comman- i, Hugo di Riccio, die gisteren voorlopig commandant van de C. ide luchtmachtbrigade geïn- eerd werd op de basis Moron, westen van de Argentijnse dstad. deelde mee dat er een B senkomsf bereikt was met de commandanten van de opstandige mdilltaiiren. Verdere bijzonderheden gaf hij niet. De leider van de opstandige mili tairen brigade-generaal Capelllni werd onder bewaking gesteld en naar men verwachtte op de militai re basis gevangen gezet. De -rebelle rende officieren omschreven zich zelf als katholiek en nationalis tisch. De barricades rondeen van de bases die door de rebellen bezet werden gehouden zijn Inmiddels verwijderd. Militairen van de landmacht en de marine hebben zich niet bij de revolterende luchtmachtmilitairen willen aansluiten. Volgens politieke waarnemers in de Argentijnse hoofdstad heeft het echter weinig zin meer onderscheid te maken tussen rebellerende en gezagsge- trouwde militairen. De leiders van de strijdkrachten, aldus deze waar nemers, verschillen slechts van me ning over de manier waarop presi dent Peron aan de kant moet wor den gezet- thijs D{ sang s. P j Geen staking ROET (UPI, Reuter) Premier Rashid Karami van Libanon isteren naar de Syrische hoofdstad Damascus gegaan voor be ne kingen met president Assad. Karami wil probereh met hulp ilde Syrië een einde te maken aan de nog steeds voortdurende bur- M. iorlog in zijn land. i is de afgelopen jaren regel- betrokken geweest bij bemid- T€ igspogingen in het conflict tus- pat christenen en moslims. Het vreest dat een totale ineen- Dettag van Libanon Israël tot in- ien zal verleiden, ie zwaarste gevechten concentre- ope zich in de omgeving van Zahle, «7 rootte de vierde stad van Liba- ope die 40 iilometer ten oosten v Beiroet ligt. Bij de gevechten :oef men hier elf mensen om het Scl l Br verblijven in dit gebied al er dan, drie maanden een aantal vafeenheden om de strijdende Uen uit elkaar te houden. Ver- fevers melden dat de gevechten ag en de hele maandag zijn .■gegaan Jfjpens de radio van Beiroet werd ok gevochten tussen een hoofd- "|k door, christenen bewoonde td van Libanon. Mansoerieh. 1 al Zaatar, waar zich een t Palestijns vluchtelingenkamp f ndt. Oo in het centrum van [oet is vanmorgen weer gescho- hadait het daar de afgelqpen ING (Reuter) Na een onver- fbare afwezigheid van zeven nden is de Chinese leider Wang ug-Wen weer in Peking ver- 3e inen. Wang, de jongste man (j de Chinese topleiding, leidde i lag een rouwplechtigheid voor j* Sjeng, een van de vice-yoor- )e ts van de partij die vorige t overleed. cl ifficdële berichten over de plech- 'o: redid wordt de naam van Wang ct vermeld na die van voorzit- Mao Tse-toeng en en premier oe En-Lai, waaruit kan worden r Jncludeerd dat hij ondanks zijn raighedd in Peking niet op een j, »or is gezet in de partij hierar- n Sinds mei van dit jaar was ig niet gezien tijdens belangrij- gebeurtenissen in de Chinese fdstad. Dit leidde tot de specu- ')Cdat zijn val even snel was als spectuculaire opkomst in de u miunistische partij. Wang werd het verleden wel gezien als de i Dlger van Mao. tijd weer wat rustiger was gewor den. Tot op heden heeft de burge roorlog al meer dan 5000 slachtof fers veroorzaakt. De situatie in Tripolis, de op een na grootste stad van Libanon la wat onduidelijk omdat de telefoon verbindingen met deze stad verbro ken .zijn. De situatie zou er gespan nen zijn sedert de afgelopen zater dag gepleegde moord op de gouver neur van Noord-Libanon. De coördinatiecommissie, waaraan vertegenwoordiger^ van alle politie ke stromingen in Libanon deelne men, heeft zijn pogingen1,hervat om met ingang van vandaag alle gewa pende mannen van de straat te krijgen. Tot dusver hebben alle overeengekomen wapenstilstanden slechts weinig effect gehad. In Damascus heeft premier Karami, die vergezeld was van een aantal hoge militaire autoriteiten een ont moeting gehad met de Syrische president Assad, premier Ayyoebi en minister van buitenlandse zaken Khaddam. Het resultaat van het bezoek zal morgen besproken wor den op een zittipg van het kabinet van Libanon. Over mogelijke resul taten van de besprekingen in Da mascus zij ngeen mededelingen ge daan. BELGRADO (UPI) De bekende Joegoslavische schrijver Machailo Michailow. die zeven jaar gevange nisstraf moet uitzitten wegens zijn van het regiem afwijkende denk- beeldeif. is in hongerstaking ge gaan. Naar vriendèn van de schrij ver hebben laten weten, wil Mi chailow een betere behandeling. Michailow, die geïsoleerd in een cel wordt vastgehouden, heeft toestem ming gevraagd twee vrienden, die ook om politieke redenen gevangen zitten, overdag te mogen bezoeken. Verder wil hij de beschikking krij gen over meer boeken en kranten, een transistorradio en toestemming om de nieuwsberichten op de tele visie te zien. Michailow die zijn staking op 6 december begonnen is, was vroeger als lector aan een universiteit ver bonden. Hij is' veroordeeld wegens het bedrijven van anti-Joegoslavi- sche propaganda door middel van publicatie van kritische artikelen in kranten in de Verenigde Staten. 1VANA (UPI, Reuter) Het partijcongres van de Cubaanse nmunistische partij heeft gisteren in een resolutie zich uitge- öken voor hervatting van de diplomatieke betrekkingen met de renigde Staten. Wel werd daarbij als voorwaarde gesteld dat de lerikaanse regering de economische blokkade van Cuba zou op- ïen. elopen zaterdag verklaarde pre- OJt Ford van Amerika sllr hoop t een dooi in de betrekkingen Cuba te hebben opgegeven nu land troepen naar Angola ge- den heeft om de MPLA te steu- eerste congres van de Cubaan- communistische partij heeft, de uwe ontwerp-gTondwet goedge- Wd en is akkoord gegaan met de stuurlij ke herindeling van het ei- De huidige indeling in zes primcies zou niet beantwoorden h de economische en geografi- W geaardheid van Cuba. Er ko- }n nu veertien provincies voor in .plaats. Behalve deze nieuwe pro- heeft het congres 169 nieu- gemeenten gevormd. Dat is twee lal zoveel als er nu zijn. Over de luwe grondwet is verder niets «gedeeld dan dat ze op 15 febru in een referendum aan het volk worden voorgelegd. De regering Vpi de wet op 24 februari, de van de onafhankelijk- ösoorlog van de Cubaanse patri- José Marti in werking te laten Castro en zijn broer Raoel zijn gisteren door het partij- igres herkozen respectievelijk als ste en tweede secretaris van de baanse communistische partij, t politbureau is uitgebreid van naar dertien leden. Al zittende leden van dit bureau hebben hun zetels behouden. Vijfjarenplan Het partijcongres heeft ook een stemmig de richtlijnen goedgekeurd van het eerste Cubaanse vijfjaren plan. Dit plan voorziet in een jaar lijkse groei van de economie met zes procent, hetgeen een beperking inhoudt ten opzichte van de afgelo pen vijf Jaar. Verder zal gestreefd worden naar een verdergaande in dustrialisatie en een toeneming van de suikerproductie met 35 tot 40 procent. Suiker is het belangrijkste exportprodukt van Cuba. Gisteren werd de Cubaanse arbei ders gevraagd 's middags naar het plein van de revolutie ln Havana te komen om na de slotzitting van het coqgres Instemming te betuigen met de aangenomen resoluties. Een van de aangenomen resoluties be tuigde instemming met de houding van alle landen die zich verzetten tegen aanvallen van het imperea- lisme. De resolutie vermeldde ver der dat Cuba 'nauw verbonden is met de gemeenschap van socialisti sche landen, die zich om de Sow- jet-Unle geschaard hebben'. De re solutie pleitte verder voor nauwe banden met die Latijns-Amerikaan se landen en bewegingen die 'Cu ba's verlangen naar vooruitgang en sociale verandering delen'. Na het bekend worden van het einde van de opstand heeft het Argentijnse vakverbond OGT de voorgenomen staking, die bedoeld was om mevrouw Peron te steunen afgelast. Men wijlde de toch al ge spannen verhoudingen met de mili tairen niet verder op de proef stel len. Het vakverbond" had zijn vier mil joen leden eerder opgeroepen een uur het werk neer te leggen, toen de rebellerende militairen: bemidde lingsvoorstellen naast zich neerge legd hadden. Sedert Isabel Peron vorig Jaar juli aan de macht kwam zijn al meer dan 750 mensen omgekomen bij politieke moordaanslagen. De toe stand van de economie is onder haar bewind sterk achteruit gegaan. Er wordt momenteel een parlemen tair onderzoek ingesteld naar frau duleuze activiteiten, waarbij me vrouw Peron en hoge regerings functionarissen zouden zijn betrok ken. Israël hekelt kanselier Kreisky WENEN (UPI, Reuter) De aanval op het OPEC-kantoor in We nen van zondag werd gisteren in de Arabische pers krachtig ver oordeeld. De Israëlische kranten richten zich vooral tegen de Oos tenrijkse regering die naar hun oordeel veel te snel heeft toegege ven aan de eisen van de bezetters van het OPEC-gebouw. Terwijl de besprekingen tussen de opstandige militairen en het gezagsgetrouwe deel van de strijdkrachten aan de gang zijn, be tuigt een deel van de rgentljnse bevolking luidkeels zijn instem ming met de rebellie tegen president Peron. PARIJS (Reuter) Het blad va a de Franse communistische partij, L'Humanité, heeft maandag zijn rechit verdedigd om kritiek te geven op wat verkeerd wordit gevonden in communistische landen. In een artikel op de voorpagina schreef het blad dat de Franse par tij niet blindelings alles goedkeurt wat in socialistische landen ge beurt. L'Humanité mengde zich daarmee in de discussie over de vertoning van een film over een werkkamp in de Sowjet-republiek Letland. De Franse televisie heeft deze fdUm met authentieke opnamen uit een werkkamp al tweemaal her-, haald. De Franse communistische ZURICH (UPI) In meer dan de helft van de wereld bestaat geen pers vrijheid. Dat schrijft het Internationaal Persinstitaut in Zürieh in rijn jaarlijks verslag. Volgens het instituut is de belangrijkste gebeurtenis van dit jaar op het gebied van de pers deinvoering van drastische censuur in India. Het vindt dat de westerse pers daar te lauw op gereageerd heeft. 'De pers in de westerse democratieën reageerde op de gebeurtenissen in India zoals zij gereageerd zou hebben op een vulkanische uitbarsting in de Maldiven: met interesse, maar onpersoonlijk. Maar de uitstraling zal misschien eens haar eigen toekomst beïnvloeden.' Andere gebieden waar de persvrijheid verdwenen is of aan het verdwijnen is zijn volgens het justituut: Bangladesj, Nigeria, Portugal, Zambia, Zuid- Korea en de grote Zuidamerikaanse Janden. Maar in al deze gebieden is nog voldoende politieke beweging om de ontwikkeling te stoppen' of om te keren merkt het jaarverslag geruststellend op. Daartegenover staan de ge bieden waar de heersendfe leer de persvrijheid al volledig heeft uitgescha keld. 1 All Achram, de belangrijkste krant van Egypte, zegt dat de gijzelings actie in Wenen het werk is van een niet ernstig te nemen groep. De terroristen beseffen niet de rol, die de Arabische olie speelt in het Ara- bisch-Israëlisch conflict, aldus Al Achram. Het vindt het ongelukkig dat de terroristen hun actie tegen de Arabische olielanden juist in Oostenrijk moesten uitvoeren. Het blad prijst kanselier Bruno Kreisky voor zijn houding ten aanzien van het Midden-Oosten. Hij heeft zich met 'moedige standpunten' het on genoegen op de hals gehaald van 'Israël en de zionistische kringen'. AI Achram dringt er tenslotte bij alle Arabische landen op aan één front te vormen tegen mensen uit hun midden, die onverantwoorde lijk te werk gaan. Een krant in Koeweit dat de uitvoerders van de overval in Wenen 'geen revolutio nairen, maar misdadigers, noemt. De regering van Koeweit had al ■eerder officieel de Weense overval veroordeeld als 'schadelijk voor de zaak en de reputatie van de Arabie ren'. Enkele kranten geven Israël en de Amerikanen de schuld van de ge beurtenis ln Wenen. Het Egyptische blad Al Gomhoerla noemt de terro risten 'Israëli's met Arabische na men'. Een krant ln Koeweit schrijft, dat 'de VS en het zionisme' de enigen zijn die profiteren van de overval Tegen Kreisky Verschillende Israëlische kranten pakten gisteren fel uit tegen de Oostenrijkse regeringsleider Kreisky, die naar hun mening de terroristen veel te snel tegemoet is gekomen. Het tamelijk linkseblad Al-Hamishmar noemt de houding van de Oostenrijkse regering zelfs walgelijk. 'Oostenrijk bezorgde de terroristen een gemakkelijke triomf en bewees hen dat het risico bij politiek niet groot is en dat de resultaten soms groot zijn', bitste het dagblad Ma'arlv Kanselier Kreisky verdedigde de houding van de Oostenrijkse rege ring gisteren op een persconferen tie. Hij vertelde dat de gevangen ministers en de ambassadeurs van de OPEC-landen hem hadden ge vraagd om te zoeken naar een op lossing waarbij de mensenlevens zouden worden gespaard. Kreisky zei dat hij al van verscheidene kanten was bedankt voor de wijze waarop de bezetting in Wenen was opgelost. Geen politiestaat De Oostenrijkse kanselder wees er op dat de OPEC als buitenlandse organisatie zelf verantwoordelijk was voor de veiligheid binnen het gebouw. De OPEC verwachtte geen aanval en daarom was volstaan met een beperkte bewaking van het ge bouw waar de ministers vergader den. Journalisten werden op zijn persconferentie toegelaten zonder dat zij zich hoefden te identifice ren. 'Wij gaan Oostenrijk niet in een politie-staat veranderen', zo verklaarde Kreisky. In oktober werd in Wenen de Turkse ambassa deur neergeschoten. Sindsdien is de bewaking bij de ambassade wel verscherpt. Misschien dat er nu nog een verdere verscherping komt, zo zei Oostenrijks minister van bin nenlandse zaken 'Otto Roesch. Carlos Het gerucht, dat de veel gezochte Venezolaan Carlos Martinez de aanval ln Wenen heeft geleid, kon gisteren niet worden bevestigd. Volgens Kreisky Is er geen enkel bewijs, dat de bewuste Carlos de leiding zou hebben. De leider ln het OPEC-gebouw 'had hartelijk gela chen toen hem daarna werd ge vraagd. Bevrijde gijzelaars kregen foto's te zien van Carlos, maar konden niet bevestigen dat hij zich onder de terroristen zou bevinden. Van Carlos Martinez wordt aange nomen dal hij nauw betrokken is geweest met terreurgroepen Ln Eu ropa. Afgelopen zomer doodde hij in Parijs twee leden van de Franse veiligheidsdienst en ee«n Libanees die hem had ven-aden. door James Dorsey De gijzeling in Wenen van een groot aantal OPEC-ministers lijkt zich met name te richten tegen de' feodaal bestuurde lan den van het Arabische schier eiland. Dit komt niet alleen tot uiting in hét politieke manifest van de Arm van de Arabische Revolutie, dat op verzoek van de overvallers herhaaldelijk op de Oostenrijkse radio werd omge roepen, maar ook in het feit dat de afgevaardigden uit Saoedi- Arabie, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten en Iran in het OPEC-gebouw apart werden gehouden en het langst in gij zeling werden gehouden. De overvallers geven duidelijk te verstaan dat hun verzet het Ameri kaanse imperialisme en haar 'agen ten' in het Midden-Oosten geldt. Nu onderhouden de vier bovengenoemde landen zeer nauwe betrekkingen met de Verenigde Staten. Bovendien zijn deze landen totalitaire staten, met een vaak feodaal regiem. De overvallers oefenen een duide lijke kritiek op de verdeling van de welvaart door de 'reactionaire Ara bische regiems'. Hoe zeer hun actie ook af te keuren is hebben zij Jn deze niet volkomen ongelijk. De enorme winsten die deze landen, zeker na de enorme stijging van de olieprijzen hebben geïncasseerd, zijn nauwelijks of helemaal niet ten goede gekomen aan de grote meerderheid van de be volking van die landen. In Saoedi- Arabië bijvoorbeeld bestaat nog steeds meer dan de helft van de be volking uit bedoeïnen, die van oase tot oase trekken. Het politiek bestuur van deze landen is bijzonder conservatief en ondemo cratisch. Politieke oppositie is niet toegestaan. In sommige van die lan den oefent de binnenlandse veilig heidsdienst een ware terreur uit. Zo zijn er volgens Amnesty Internatio nal in Saoedi-Arabië meer dan vyf duizend politieke gevangenen, die in verschillende gevagenissen in het land worden gemarteld. Bovendien, zo berichten Saoedi-Arabischeballin- Voor de gijzeling in Wenen gaf de Iraanse minister van binnenland se zaken Amouzegal een persconferentie, waar hij zei dat het slechts om een 'routine vergadering' van de OPEC ging. gen in het buitenland, zouden er re gelmatig mensen bij arbeidsonlusten worden geëxecuteerd. Volgens de overvallers van het OPEC-gebouw in Wenen hangt de feodale structuur van deze landen nauw samen met hun functie in het Amerikaans imperialistisch steek spel. Gedurende vele jaren was niet alleen Israël de nauwste bondgenoot van de Verenigde Staten in het Mid den-Oosten maar ook vele van de Arabische monarchieën. Het was tenslotte koning Feisal van Saoedi-Arabië die een belangrijke rol heeft gespeeld in Kissingers Mid den-Oosten diplomatie. En ook juist de resultaten van deze diplomatie beschouwende leden van de Arm van de Arabische Revolutie als verraad aan de Arabische zaak. Voor hen geldt de romantiek van de bevrij- dlngsstrijd, zoals die jarenlang werd gerepresenteerd door dg Palestijnse Bevrijdingsbeweging (PLO) en het Volksfront voor de Bevrijding van Dhofar (PFLO). Toch keerde de PLO zich tegen de actie in Wenen in felle bewoordingen. Bij de PLO is het besef gegroeid dat de functie van het politieke ter rorisme binnen de Palestijnse be vrij- dingsstrijd tot de verleden tijd be hoort. Er wordt nu van verschillende kanten driftig achter de schermen gewerkt aan een formule waarin Is raël en de PLO daadwerkelijk rond de tafel kunnen gaan zitten om za ken te doen. Misschien hebben de overvallers van het OPEC-gebouw het niet in de gaten, maar hun actie druist rechtstreeks tegen de belan gen van de Palestijnen in en zal dan ook hen niet in dank worden afge nomen. Bovendien kan de PLO zich geen confrontatie met de Arabische ollestaten permitteren, want het zijn juist deze landen die een behoorlijk deel van hun budget betalen. Duidelijk komplot Anders liggen de zaken met betrek king tot het Volksfront voor de Be vrijding van Oman (PFLO). Daar manifesteren zich inderdaad de ge volgen van het steekspel en daar is ook geen ruimte voor diplomatie. In Oman wordt meer dan de helft van de olie-inkomsten gebruikt om het verzet tegen het bewind van sultaan Q'iaboes bin Said, die zijn vader in 1970 van de troon afzette, te on derdrukken. Het suitarlaat van Mus cat en Oman deelt de tweede plaats samen met Saoedi-Arabië en Koe weit van landen in de Perzische Golf die enorme bedragen aan de aan koop van de meest moderne wapens besteden. Het komplot, dat de overvallers van Wenen signaleren wordt hier duide lijk. De binnenlandse oorlog van Oman is in zekere zin geïnternatio naliseerd. Sinds 197S strijden Iraan se. Saoedi-Arabische, Jordaanse, Pa kistaanse en Indiase troepen en sol daten van de Verenigde Arabische Emiraten zij aan zij met manschap pen van de strijdkrachten van de sultan vin Oman tegen de guerrilla strijders van de PFLO. Onlangs ver klaarde de sultaan van Oman dat de oorlog beëindigd was en dat strij ders van de PFLO overwonnen wa ren, Dit schijnt op enkele kernen van verzet na indeïdaad juist te zijn. Dus blijft de vraag over wat heeft de PFLO nog aan deze actie in Wenen, alhoewel het voorstelbaar is dat zij misschien een stuk gelukkiger zullen zjjn met de actie dan de PLO. Al met al is het duidelijk dat hoewel er kernen van waarheid in het poli tieke manifest van de Arm van de Arabische Revolutie zitten, we hier te maken hebben met een groep 're volutionairen' die elk zicht op de werkelijkheid verloren hebben. Ook de revolutionaire krachten ln het Palestijns-Israëlische geschil be seffen dat de weg van het politieke geweld vandaag geen oplossingen meer met zich mee kan brengen. Hoe moeilijk aanvaardbaar het mis schien voor vele revolutionairen zal zijn, de oplossing van het Midden- Oosten conflict zal niet op het slag veld maar aan de onderhandelings tafel worden gevonden. Het ia inder daad jammer dat de meest conserva tieve en terughoudende politici het eerst tot dit besef zijn gekomen, toch is het een bittere waarheid. .Wat de noodzakelijke binnenlandse politieke hervormingen betreft in de landen van de Perzische Golf, blijft de vraag of het proces van moder nisatie door de actie in Wenen wordt bevorderd. Het is moeilijk voorstel baar dat de noodzakelijke hervor mingen vanuit de bezetting van het OPEC-gebouw in Wenen zullen wor den-doorgevoerd. Vervolg van pagina I rijnse minister Abdessellam meteen vrijgelaten. Na lange onderhande lingen mochten ook de ministers van de niet-Ararablsche olielanden en hun delegaties het toestel verla ten. Derde slachtoffer In het veriaten OPEC-gebouw in Wenen vond de politie nog het stoffelijk overschot van een derde slachtoffer, een OPEC-medewerker afkomstig uit Libië. Zondag was al bekend dat een Oostenrijkse poli tieman en een Arabische veilig heidsbeambte om het leven waren gekomen bij de aanval. Volgens ooggetuigen heeft de vrouwelijke terrorist de Oostenrijker doodge schoten. De vrijgelaten OPEC-men sen zelden dat zij het eerste uur van de gijzeling wel ruw waren behandeld, maar dat de houding van de overvallers daarna veel be ter was geweest. De Algerijnse radio heeft gisteren enkele malen de lange politieke verklaring uitgezonden, die de ter roristen hebben uitgegeven. Daarin keren zij zich tegen gematigde Ara bieren. Het 'uitzenden van deee boodschap door de radio was door de overvallers geëist. ADDIS ABEBA (DPA) Naar gisteren in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba is be kend gemaakt, zouden troepen uit Somalië het grondgebied van Ethiopië zijn binnengetrokken. Tussen beide landen is de laat ste tijd de spanning toegeno men over de kwestie van de on afhankelijkheid van Afar en Isas, de laatste Franse kolonip in Afrika. Tussen de utoritedten van dit ge bied en de regering in Parijs staan besprekingen op het programma over de onafhankelijkheid van Afar en Isas. De premier All Aref Boer- han wordt ln zijn streven naar onafhankelijkheid gesteund door een commissie van de Verenigde Naties die zich onlangs met 94 te gen 1 stem uitsprak voor onmiddel lijke onafhankelijkheid. De enige tegenstem kwam van Ethiopië. Deze stem weerspiegelde echter niet de wens tot voortzetting van het Franse bestuur over ddit gebied, maar het feit dat Ethiopië bang is dat het vertrek van Frankrijk ertoe zal leiden dat 8omalië zal pogen zich ln Afar en Isas te vestigen. Somalië erkent het verloop van de grens in het betrokken gebied niet en re kent de Franse kolonie tot haar eigen gebied. Op verzoek vande Britse regering onderzoeken Ethiopische autoritei ten een overval dip vorige week aan de grens met Somalië plaats vond. Bij deze overval werd een 39- Jarige Britse verpleegster gewond, evenals twee Ethlopiërs. toen zij vanuit een hinderlaag werden be schoten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7