NCRV vreest verlies van de 'omroeptrouw' Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen DCLLy VAN ARNHEM Nieuw radiosysteem ingewikkeld t Wouter Paap nam afscheid van Mens en Melodie 'Verloren' vrienden door kerstprogramma opgezocht Doden in verkeer WOENSDAG 17 DECEMBER 1975 BINNENLAND - RADIO EN TV Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De invoering van het nieuwe radioprogramma per 28 decembetr heeft mr. M. G. van der Kaa, hoofd programmadienst NCRV-radio, niet zonder zorgen gelaten. 'Het is dit keer allemaal bijzonder ingewikkeld gemaakt en er verandert op 28 december veel. misschien wel te veel tegelijk. De grote vraag is: hoe komt dit allemaal op de luisteraar over?', zei hij gisteren bij de introductie van het NCRV-radio-pakket. In het bijzonder betrof zijn zorg het leit, dat de nieuwe zenderinde ling kwade gevolgen zou kunnen hebben voor de relatief hoge 'om roeptrouw, die de luisteraars voor de NCRV-radiio hebben. Hij vreest dat deze mensen het zoeken naar de programma's van de eigen- om roep moe zullen worden. Daarom zal hen via voorlichting geleerd moeten worden mobiel te worden. Hij wiède echter ook de positieve kant. van 'de grote operatie per 28 december' noemen zoals: uitbreiding van de totale radio- zendtijd met 69 uur per week. Voor iedere A-omroep afzonder lijk is dat elf uur per week. Door deze uiitbreiddng aanzien lijk nleer ruimte voor program ma's van klassieke muziek. Ook meer mogelijkheden voor educatieve en informatieve pro gramma's. Een betere spreiding over de week, waarvan met name de ac tualiteitenrubriek kan profiteren en de religieuze programma's een betere plaats kunnen krij gen. Minder versnippering van zend tijd. Voor iedere omroep maar aaneengesloten zendtijd. Hilversum A De NCRV-radio heeft in het nieuwe seizoen zendtijd op Hilversum 4. Van de uren tussen 's morgens zeven uur en 's middags vijf uur zullen er twee worden gebruikt voor gesproken woord in de vorm van een schoolprogramma en bijscholingsprogramma voor "theologen: tussen negen en tien uur. Tussen twee en doe uur 's middags komt Hier en Nu met een speciaal programma over de actualiteiten van de achterlig gende week. Tot de muzikale programma's op Hilversum 4 behoort 'Pianower- ken uit de romantiek.' Neder landse pianisten worden ver- Mr. M. G. van der Kaa zocht werken te spelen van ver schillende componisten. Afspra ken zijn gemaakt met Al win Far. Bart Berman, Gérard van Blerk. Rudolf Jansen, Frank Mulder en Daniël Wayenberg. Nieuw is de rubriek 'Muziek voor Diaghilev.' Als impressario van het Russische ballet heeft hij in de jaren tussen 1909 en 1929 veel invloed gehad als ontdekker van bijvoorbeeld veel componis ten. Zijn grootste ontdekking was IgorStravinsky. Andere componisten die muziek voor Diaghilev schreven waren: De bussy, Ravel, Satie, Rich, Strauss, Respighi, de Falla Pro- kofjlef, Poulec, Miilhaud enz. In een Kamermuziek-programma wordt ook aandacht besteed aan eigentijdse en andere muziek die meer aandacht van de luis teraar vraagt. NCRV-programma's op klassiek muziekgebied wordt nadrukke lijk aandacht besteed aan her denkingsdata en zo wordt in het opera-programma veel operamu ziek van Verdd verwacht omdat hij 75 jaar geleden heenging. Muziekprogramma 's van de NCRV, die blijven zijn: Orkestpallet. (Preludium, terwijl Zangerspor tret de plaats inneemt van Bel Canto. door R. N. Degens UTRECHT Wouter Paap (67) die een journalistiek record vestigde door 30 jaar als enige redacteur het muziektijdschrift 'Mens en Melodie' (uiitg. Het Spectrum) goed gaande te houden, nam dinsdagmiddag of ficieel afscheid van zijn levens werk. Bijna iedereen die iets in het open bare Nederlandse muziekleven bete kent of heeft betekend was erbij in de Stadsschouwburg, waar toespra- Opera Gemiddeld eens in de vier weken zal operamuziek worden uitge zonden zo mogelijk een comple te opera. In verschillende Tussen woensdag 24 december 's middags vier uur en donderdag 25 december 's nachts twaalf uur beschikt de NCRV-radio over bijna 32 uur zendtijd. Aan gezien de NCRV in het afgelopen jaar nogal wat zendtijd heeft af gestaan aan de NOS werd bij de NOS aan geklopt om zendtijd terug te vragen. De NCRV heeft als ant woord daarop de avond en nacht van 24 december op Hilver sum 3 gekregen. Van onze radio- en tv- redacUe HILVERSUM "Met onbekende bestem ming vertrokken' heet een NCRV-radiopro- gramma op de avond vóór kerst. Luisteraars kunnen daarvoor na men opgeven van mensen met wie zij vroeger goed contact hebben gehad, maar van wie ze het huidige adres niet meer ken nen. Een kerstkaart verstu ren is dus niet moge lijk. wel kan de radio overal doordringen. Via het NCRV-pro- gramma tassen 's avonds zes en acht uur op Hilversum 3 is het mogelijk bij de 'gea dresseerde' te komen. Aanvragen kunnen wordengezonden aan de NCRV, Schutters- weg 8. Hilversums met vermeldig 'Met onbe kende bestemming vertrokken.' Presenta tie door Kirsten Klijnsma en Gerard van den Berg. Horizontaal: 1. deel van het jaar, 5. vrucht, 9. soort pruim, 11. en per- sonne (afk.), 13. hijswerktuig, 14. prima (afk.), 15. ongaarne, 17. aan- GLADIOLUS spreking van koning of keizer, 19. drie, 20. bid (Lat.), 22. godin van de dageraad, 23. keukengerei, 24. mand, 25. lof, 26. sporeplant, 28. water in Utrecht, 30. Myth, figuur, 32. kwets uur, 33. atmosfeer (afk.), 34. opium toebereid om te roken, 37. trustee (afk.I, 38. liniaal (Z.N.), 40. godin van de jacht, 41. zilt vocht. Verticaal: 1. gemeenteweide, 2. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 3. kerkgebruik, 4. baan voor balspel, 5. jongensnaam, 6. bontjas. 7. meer voud (afk. Lat.), 8. huisgoden, 10. putemmertje, 12. afbeelding, 14. zie ner, 16. leefregel, 18. Europeanen, 20. boom, 21. soort bijl, 25. soort hert, 27. regel, 29. zangvogel, 31. voorteken, 32. boerderij, 35. turks bevelhebber, 36. berg, 38. rondhout, 39. te koop (afk.). Oplossing van gisteren 1. gelijkenis, 2. plaveisel, 3. stan daard, 4. mandoline, 5. sensitief, 6. pedagogie, 7. oogopslag. 8. melo dieus, 9. inmiddels. Wouter Paap ken van Spectrum -directeur De Wit en prof. Eduard Reeser (namens het huldigingscomité) nog eens en ten overvloede onderstreepten hoe gToot Paaps verdiensten als mu ziek journalist in die dertig jaren zijn geweest. Wie er waren wisten het allemaal wel uit eigen ervaring. Wie er niet waren hadden via een enquêtefor mulier laten weten hoezeer zij Mens en Melodie onder Paaps lei ding hebben gewaardeerd. Nieuwe redactie Meer dan tachtig procent van de bijna 1400 lezers, (van een totaal van 5300) die het formulier hadden ingevuld, bleken helemaal achter Paaps redactiebeleld te staan. Voor hen zal het even wennen zijn aan de nieuwe, vierhoofdlge, redactie die Paaps eenmanstaak per 1 janu ari 1976 overneemt. Een eenmans taak: want hoewel de medewer- kerslijst in de loop der jaren aardig aangroeide waren er maar weinigen die regelmatig bijdragen leverden: maar alleen wie overleed werd van de lijst afgevoerd. Het leeuweaan deel van de maandelijkse kopij le verde Paap zelf. onder eigen naam, onder het toepasselijke pseudoniem Gerard Werker, of als 'redactie'. Het gaan is moeilijker dan het komen, destijds, zei Paap onder meer bij dit afscheid. Maar hij zette er zelf een punt achter in het besef: het is nu genoeg geweest. 'Ik maak bewust plaats voor een jon gere generatie van de leeftijd waar op ik er destijds zelf mee begon", aldus Wouter Paap. wiens journa listieke levenswerk velen in dertig jaargangen als betrouwbare en veelzijdige informatiebron over het muziekleven van na de tweede we reldoorlog in hun boekenkast heb ben staan. ADVERTENTIE Nieuwspresentatie Hoewel ik Tweekamp gTaag meespeel, blijft 2 voor 12 mijn favoriete quiz. Dinsdag gaf dat geen kijikprobleem, want aan de andere kant ging Briggs met zijn capriolen over het scherm. Niet om aan te zien. Ik vind dat de NCRV, waar men vaak een gelukkige keus maakt uit het buitenlandse aanbod, van deze stupide serie teveel afleveringen heeft gekocht. De mogelijkheid echter dat anderen er wel plezier aan beleven, mag ik niet uitsluiten. De Pallisers heb ik ondanks veel kijk- en luistergenot halverwege losgelaten om het journaal te kunnen volgen. Nog altijd worden meer dan twintig mensen in gijzeling gehouden. In de presentatie van het nieuws vielen een paar dingen op. Jaap van der Ploeg had het in zijn gesprek met premier Den Uyl over Metiari. De aanduiding dominee of de heer kon er niet van af. In het gesproken woord komt dit tegenwoordig vaker voor. Het is een vergroving van onze manieren. Alsof een beetje wellevendheid al zou indruisen tegen de democratisering. Nu ik. het toch over het journaal heb, werp ik meteen maar de vraag op waarom over de afsluiting van het Monumenten jaar een uittreksel uit de toespraaik van prins Claus werd voorgelezen, in plaats van hem het zelf te laten zeggen. Het viel zo op omdat de Utrechtse burgemeester wel langdurig ln beeld verscheen, terwijl hij in oude klederdracht een rijm voordroeg. Alsof dit veel belangrijker was. Ik heb gelezen dat alle ex- ge gij zelden zullen worden verhoord. Het lijkt me verstandiger, er een gesprek van te maken, waarbij behalve de betrokkenen niet uitsluitend rechercheurs aanwezig zullen zijn. Er zal namelijk veel meer naar buiten komen dan het feitenmateriaal dat de politie voor haar werk nodig heeft. Van deze gesprekken Is te verwachten dat het tevens regelrechte lessen Ln psychologie zullen worden. Oogopeners voor nog te weinig bekende menselijke reacties, waarmee voortaan terdege rekening zal frioeten worden gehouden. Duidelijke aanwijzingen hiervoor zaten in de ontboezemingen van een van de trein passagiers, de heer Vaders, hoofdredacteur van het Nieuwsblad van het Noorden. Aktua TV stelde voor dit interview haar gehele zendtijd beschikbaar. Terecht, want als gevolg van de betrokkenheid van miljoenen bij de treinkaping, moest dit door Ard Hdrvers gehouden interview een van de indringendste monologen van 1975 worden. Al eerder heb ik Walter van der Kamp voorgedragen voor toekenning van de Nipkowschijf maar tot dusver is hem deze prijs van de televisie-recensenten ontgaan. Na de derde aflevering van het door hem gerealiseerde spel Van oude mensen, de dingen die voorbijgaan, heb ik besloten opnieuw mijn stem op hem uit te brengen. Ik ben er reeds zeker van, niet de enige te zullen zijn. Het internationale niveau waarvan de meeste Nederlandse televisiespelen een heel eind verwijderd bleven, is nu zeer dicht benaderd. Misschien mogen we aan het slot zelfs constateren dat op het niveau van bijvoorbeeld de BBC een uitstekend figuur is geslagen. Walter van der Kamp zal als eerste dan zeggen dat deze keer alle voorwaarden om de top te halen uitmuntende rolvertolkingen. aanwezig waren. Tal van prachtig gedetailleerde scenes waarinde sfeervolle decors en de harmonieuze kleurcombinaties voortdurend meewerken en goed ondersteunende muziek die niet geschreven is om te domineren. Kortom een gaaf geheel, dankzij het evenwicht tussen vorm en inhoud. TON HYDRA 237 Zonder dralen nam Hong Shang de betrapte smidje Verholen mee naar het kamp en hij liep in één ononderbroken lijn naar de grootste tent toe, die op een afstandje van de andere tenten was geplaatst. 'Daar is de tent van de grote Khan, de heerser der steppen,' fleemde hij. 'Hij zal verheugd zijn, of neehij zal niet verheugd zijn. Hij slaapt de slaap der rechtvaardigen en nu zal een bleke hond hem niet lastig val len.' De smid begreep natuurlijk wel, dat Hong Shang hem wilde zeg gen, dat Attila sliep en dus nu niet gestoord kon worden. Er stond een soldaat voor Attila's tent op wacht en wie goed luisterde kon een licht snurken horen, zodat hiermee bewe zen is, dat ook de Hunnen snurken als ze sliepen. T)e bleke hond heeft geluk,' lachte Hong Shang. 'Zijn le ven wordt verlengd met de uren van één nacht. Doch hij zal de slaap niet slapen. Arbeid zal zijn deel zijn, want ook voor jankende honden is ar beid een zegen.' De man voerde de smid opnieuw het bos in en bracht hem naar een plek, waar een grote, sterke man bezig was met een hou weel. Een derde mongoolse wachts- man hield hem in het oog en vuurde hem aan met beledigingen en scheld woorden. De man sloeg met krach tige bewegingen een hil in een rots wand en voerde dit werk u P1 schamele licht van een tooi it een spleet van de rotsen d was. 'Bah! Een rotswonin voor het hoofdkwartier van nen!' gromde hij nors ei" woord gaf hij een dreune g re 'Zwijg, nietswaardige!' wachtsman. 'Als gij arbeia vreugde in mijn hart. Ma uw ruwe taal spreekt, gi mijn binnenste van afschuwfcl barwilde de man zegg hij kreeg niét de kans zijn maken, want de aankomst ,e Shang met smidje Verhole derde dit... PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag HILVERSUM I TROS. 7.00 Nws. 7 02 (S) Ontbijt sso. (7.30 Nws. e/.? aktua 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek vd huisvrouw) 9 00 Toe- raktua 9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Voor de kleintjes. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx. 11.45 (S) Cafe chan- tant 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws 12.41 Aktua. 13.15 Sport na Sport 13 15 (S) Omroep Ka merkoor. 14.15 (S) Close Up. 15.30 Nws. 15.33 (S) After sesjuh» NCRV: 16.00 Hij komt, adventsdienst. 16.20 (S) Een uur natuur. OVERHEIDSVOORL.: 17.20 Mens en samenleving. NOS: 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 Bandstand. 18.30 Nws. 16.41 Kunst en vliegwerk. 18.46 (S) Met uw instemming. 19.00 Arturo Toscanlni. 19 30 Theologische etherleergang. TROS: 20 00 Eight o'Clock Special. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws 22.40 Aktua III .23.00 S: Coulissen. 23.55-24.00 Nws. Van een verslaggever NIJKERK/GENNEP —De 52-jarige H. Mostert is gistermiddag op de Amersfoortsestraatweg tussen Nij- kerk en Hoevelaken met zijn auto tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. In ziijn woonplaats Gennep is even eens gistermiddag de zevenjarige Marcel Janssen bij een verkeerson geluk omgekomeii. Bij stak plotse ling de weg over en werd door een vrachtwagen aangereden. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gym nas- tlek. 7.20 (S) In de roode Crikel (8.00 Nws.) 9.00 Licht orkest met zamgnsolls- ten. 9.35 Waters tanden. 9.40 Schoolradio'. 10.00 (S) Radioweekblad. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Bopthema's en swingsesslons. 11.30 Spiegel van Duitsland. VARA: Grouw - Centraal. 13.00 Nws. 13 11 Din gen van de dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Moord brigade Stockholm. 1655 (S) Tea for two R.V.U.: 17.35 Educatief programma. VAFA: 17.55 Mededelingen. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: 18.20 Boeren Partij. VARA: 18.30 (S) Tekst en muziek. 18.55 (S) Brassband Magazine. NOS: 19.40 (S) Openbaar Kunstbezit. 19.50 Den Haag vandaag. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 Saul, hoorspel. EO: 22.40 Woord der Waarheid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) P06tludium. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM Hl KRO: 7.02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Popkontakt. 16.03 De Hitmeesters. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) Joost mag niet eten. 19.02 (S) De Rock en Roll methode. 20.02 (S) Woensdaga vond III. lichte muziek en sport. 0.02 (S) Metro's Midnight Music. 1.02 (S Take it easy. 2.02 (S) De Meurders methode. TROS: 6.02-7.00 (S) Drie op Je boter- Speciaal vandaag De film Claudia, op zoek naar Timboektoe, leert jonge kijkers dat zij geen vooroordelen moeten kwe ken tegen geestelijk gehandicapte kinderen. Ned. 1/15.30 Na de derde aflevering van de IKOR-serie over Zuidamerikaanse kinderen volgt Kenmerk, waarin in terviews met dr. W. A. Visser 't Hooft en dr. Eugene Carson Blake, gewezen secretarissen-generaal van de Wereldraad van Kerken, over de kwestie 'Mensenrechten in de Sow- jet-Unie, die in Nairobi ter sprake kwam. Ook een gesprek met prof. Berkhof over de actie Kerken voor Angola. Ned. 2/19.05 Gerben Hellinga's film Liefde en lange vingers (20.00) gaat vooraf aan de musical Trepp auf und Trepp ab, samengesteld uit drie werken van Berthold Brecht en Kurt Weil. Ned. 1/20.55 Dr. Sicco L. Mansholt is te gast bij Ischa Meyer. Ned. 2/21.40 In Abramakabra wordt gespeeld met thema's, typen en toupets. Duitsl. 1/22.00 De NCRV zendt Siegfried E. van Praags luisterspel Saul uit. Tot de grote bezetting behoren Lou Landré (titelrol), Bernard Droog en Gijs- bert Tersteeg. Hilv. 2/20.05 Muziekkorpsen van het Ameri kaanse Leger des Heils spelen kerstmelodieën. Hilv. 1/18.00 Voor de EO-microfoon spreekt prof. H. J. Schilder over Advents- verwachting vanuit het Oude Testa ment. Hilv. 2/22.40 TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 9.30-11.10 Schooltelevisie VARA 15.30 Claudia op zoek naar -. Timboektoe, tv-film 16.15 Het meisje met de zwavelstokjes 16.50 Met Ray Nusselein Televisie Kijken 17.00 De film van Ome Willö j! TELEAC 18.15 Computerdag NOS 18.45 Staatsloterij 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tóf Géwes P.P. 19.50 Uitzending van de C.P NOS 20.00 Liefde en lange vinge 20.55 Muziek om naar te kijlie 21.35 Journaal 21.50 Den Haag vandaag 22.05 Studio Sport 22.30 Panoramiek 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal IKRO 19.05 Heeft de regen een vader? IKIR-KRO-RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.25 Nederlandse Brandwoi Stichting VARA 20.30 Wat de dokter doet is altijd goed. tv-serie 21.10 Hoe bestaat het, kenni met een nieuw prograi 21.15 Op naar de Cupfinal, tv-spel 21.40 Bij Ischa, gesprek 22.20 Het is gevaarlijk d gedicht van Jan Arerii NOS 22.21 Journaal 72 Het is eigenlijk maar heel zelden, dat je in een groep mensen bent, die je helemaal kunt vertrouwen, Dolly, dat is nou heus waar, dat gebeurt haast nooitmaar als je het een maal hebt meegemaakt, dan begrijp je, wat het is. We openen nu elke samenkomt met gebed... beurt om beurt.' 'Doe jij dat dan ook, zo gewoon hardop?' Dolly kijkt hem wat bij- zijden aan, Jan Joost ziet er nog zo jong uit, zo zonder overwicht, bid dende mannen stelt Dolly zich anders voor, al weet ze niet hoe. Hij ver zekert haar evenwel, dat als het zijn beurt is, hij het ook doet. In de verte horen ze schieten en het geroep van de drijvers: Prrr, prrr. Sanne heeft het 't eerst gemerkt en kijkt al schuw om. 'Wat een herrie en dat om beesten te doden,' zegt Jan Joost hoogbor- stig. Ze slaan in tegenovergestelde richting van het jachtgeluid de weg af. Dolly vraagt aan haar broer, of hij de onderwerpen van de Nuclub nooit met Ds. van Arkel bespreekt. Jan Joost is ook bij hem aangeno men en bevestigd. Maar hij ant woordt met vehementie, dat hij dat waarachtig wel zal laten, theologi- door Henriette L.T. de Beaufort I*lll*opo,rt" «-'ti*ev*r*mU. N.V„ sche vakmannen zijn immers de meest hopeloze gevallen die er be staan. 'Geloof je dat nou heus? Als ze het goed bedoelen? Ik mag die oude Van Arkel toch wel.' •Maar Dol, dat heb ik je al zoveel keren gezegd, denk je, dat de disci pelen ooit de kracht van Jezus ont vangen zouden hebben, als ze theo loog waren geweest? Onthoud wat ik je zeg, nooit en te nimmer. Voel je het niet? Als iemand dat niet waarlijk voelt, dan kan hij zelf ook geen deel hebben aan het eeuwig brood, wat dan blijft hij toekijken en laat de overgave aan de theologi sche vaklui over. Maar het is voor ieder van ons bedoeldik geloof zeker, dat jou die stem ook berei ken zalvoel je het nu nog niet?' Jan Joost is al in het stadium getre den, dat hij vruchten van zijn eigen vroomheid wil zien, hij wil, met het ongeduld van de amateurvisser, zie len vangen. Dolly merkt het niet op, al eet ze uit zijn hand. In gedachten verzonken lopen ze verder over een mul zandpad. Aan de kant is een smal verhard fietspad, waar ze ach ter elkaar moeten lopen, telkens zijn er aan de kant verhogingen van hei plaggen, die verhinderen moeten, dat karren het fietspad stuk rijden. De teerblauwe hemel boven hen is vol grote zonwitte wolkgevaarten, die met haast van west naar oost schui- •ven. Dc dennestammen zijn droog en schorsig, alsof er nooit een droppel regen op gevallen is. Ze lopen naar een kleine venne, die half in het bos, half in de hei ligt. De waterspiegel weerkaatst roerloos het glanzend wit en blauw van de hemel. Geen van beiden, noch Jan Joost, noch Dolly, merken iets van lijnen of kleuren, ze zijn mensen, die zich vervuld wa nen van interessante problemen, maar in de grond met zich zelf ver vuld zijn. En aan de schooi de natuur lopen dezulken al bij. Jan Joost gaat wat gebogen, alsof hij strak naa zichtbaar punt voor zich J Dolly kan hem, als hij pi eens altijd verstaan, maar niet op, zou hij 't merken, 't hem niet deren, want in praat hij meer tegen zich tegen haar. Als Ze op een bi komen, waar ze gemakkell elkaar kunnen gaan, vraï hem: 'Zeg Joostje, wat doet een nou eigenlijk, als hij heus c is? Hebben jullie het daarov had?' "Natuurlijk, ieder keer. No moet het goede doen en h( nalaten enne Dolly laat hem niet uitsprek 'Hoe weet hij, wat het goede 'God staat hem bij, als hij fi ten is, hij heeft maar na stem te luisteren, dat is j dag de wonderlijke belevin mens die gelooft.' Jan Joost in vervoering. 'Goed, ik noem nou voorba vleeseten goed?' Haar broeder staat stil. uit zijn vervoering door de Dolly's stem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4