rtaarlem rijk: twee topscorers Televisie kan sport maken of breken in VS Jean Drapeau wijst verantwoordelij kheid voor problemen af bekerduel tegen De Graafschap geen test-case voor leider eerste divisie an de T':vkhofs leien nr" niet Uitzendingen zorgen voor meer geld, meer sponsors, meer publiek en betere spelers ampioenschappen ielrennen rnieuw in Beek Zuid-Afrika comité ter bestrijding anti-apartheid Levski Spartak aan de leiding 22TERDAG 6 DECEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 23 |n onze speciale verslaggever iARLEM De lijst van topscorers in de eerste divisie biedt venaan een niet alledaags beeld: twee spelers van het onder Barry Ighes naar de eredivisie hunkerende Haarlem voeren de ranglijst H de schutters aan. Piet van der Berg en Gerrie Kleton schoten pectievelijk 10 en 11 keer raak. Spelers, die véél gemeen hebben iden zijn Amsterdammer, beiden hebben eredivisie-ervaring, bei- j kwamen na minder succesvolle omzwervingen eerst bij Haarlem bloei. weest. Dit seizoen hoop ik dat ook wel weer te worden, ondanks de zware concurrentie van Kleton'. Van der Berg: 'Het is natuurlijk nooit met honderd procent zekerheid te zeggen, dat je het wordt. Aan de an dere kant, ik ben met m'n gedachten ook ergens anders mee bezig. Mijn maatschappelijke positie is op mijn leeftijd erg belangrijk geworden. Of dit het laatste jaar is? Je weet dat nooit zeker. Aan het eind van het seizoen wordt er weer onderhandeld je weet niet wat er uit de bus komt. Het uiteindelijke resultaat bij Haar lem is ook belangrijk. Blijven we bo venaan, promoveren we naar de ere divisie? Dat zijn vragen waarop nu nog geen antwoord is te geven. Het is ook niet zeker dat Haarlem even tueel mijn laatste club is. Ik weet niet welke andere clubs eventueel belangstelling voor mij en eventueel voor Kleton zouden hebben. Ik heb echter wel de idee dat Haarlem mijn laatste vereniging zal zijn, zeker mijn leeftijd in aanmerking genomen'. Gerrie Kleton: 'Bij mij ligt dat uiter aard anders. Ik ben jonger, en mijn contract loopt aan het einde van dit seizoen eveneens af. Ik heb een paar jaar verloren door bij Ajax naast de boot te vallen. Ik heb ook een jaar verloren door bij MW een minder seizoen door te maken, dat was verre van prettig. Dit seizoen speel ik eigenlijk voor het eerst con stant. Het gaat me goed af. Ik hoop in de voetballerij wat te bereiken. Het voetballen komt voor mij voor lopig op de eerste plaats'. Kleton: 'Een noodsprong mijn over gang naar Haarlem? Ik wilde dui delijk maken aan mensen die me eerst als een talent en later als een eeuwig talent hadden afgeschilderd, dat ik volgens mij niet een eeuwig talent hoef te zijn. Je moet nog af wachten natuurlijk, maar voorlopig na 15 tot 18 wedstrijden is geble ken dat ik echt wel voetballen kan. Ook in de eerste divisie, waarvan men zegt dat het er nog al hard in toegaat. Ik val hier niet uit de boot'. Van' der Berg: 'Je kunt mij natuur lijk niet vergelijken met Johan Cruijff of iets in die richting. Het is zo, zijn naam zegt het al. Ik ben Piet van der Berg. Ik heb gespeeld in RCH, DWS en Haarlem. Ik ben geen Van Hanegem, ik ben waar schijnlijk voor Ajax en Feyenoord ook niet belangrijk. Wel, en zo on bescheiden wil ik dan echt wel zijn, voor Haarlem. Ik heb waarschijnlijk ook niet de kwaliteiten om bij Ajax en Feyenoord een vooraanstaande rol te spelen. Daar voetballen betere spelers. Aan de andere kant: de to tale clubs spelen daar ook op een hoger niveau; als individuele speler kun je daardoor ook beter uit de verf komen.' Van der Berg: 'In de eerste divisie word je misschien toch wel als ster beschouwd. Trappen, rukken, je hebt veel te verduren. Ik ben blij dat an deren dat ook opmerken. Het is in derdaad zo. Je wordt erg sterk af gedekt. Je wordt geschopt, geslagen'. vergelijking tussen Piet van der •g en Gerrit Kleton houdt daarmee met de constatering dat beiden seizoen veel scoren, evenwel op. j der Berg, 30 jaar inmiddels, sstert voor zijn voetbaltoekomst [rijpelijk heel wat andere ideeën de nog pas 23-jarige Kleton. Van Berg ('Ik dacht toch niet zo'n lekende te zijn in het voetbal; ik p al een groot aantal jaren mee dit is mijn vijfde seizoen bij riem') kijkt over het voetbal naar zijn maatschappelijke loop- i. Kleton ('Na een jaartje of elf Ajax en een teleurstellend MVV- gaat het nu gelukkig bij Haar- erg goed') en zijn toekomst voor- nog wel op het voetbal. 'Ik heb niet zoveel op kunnen bouwen, lijk nog niets', geeft hij toe. luit die verschillende achtergron- gaan Van der Berg en Kleton rgen in Doetinchem met Haarlem >r actief in de bekerstrijd met diyisieclub De Graafschap, een 1 dat geen van beiden als een rt test wenst te beschouwen op hun status als topscorer, op spelen in de eerste divisie in het emeenheid. rrie Kleton: Ik vind het niet zo angrijk om topscorer te zijn. Je tbalt met z'n elven. Ik geloof dat bij Haarlem vooral zo goed gaat, dat we ook met z'n allen voor lar knokken; ook in slechte wed- jden. Wie die doelpunten maakt, is dan niet belangrijk. Dat wij, Van der Berg, ze gemaakt heb- komt misschien omdat wij er bij zijn'. van der Berg: 'Voor mij is het eens geen probleem, of ik al dan doelpunten maak. Ook als ik een wedstrijden achter elkaar geen er zou scoren. Als ze maar ge- t worden, daar gaat het per van rekening om. Ik ben al twee enen topscorer bij Haarlem ge- ADVERTENTIE) Als u 65+ bent, xy wordt h danscursus véél goedkoper. O Met: PAS 65. Geldig vanaf 1 december. Uw gemeente laat u weten hoe u'm kunt krijgen.De prijs? Niet meer dan f6,50. Wilt u meer informatie? Vraag't bij uw gemeente. Pas voor uw plezier. 1DHOVEN eebroeders Re en Willy van "verkhof zullen- 1 meespelen mei PSV in de be- vedstrijd te 2en FC Den Haag. Eindlhovense tweeling is de ge lgen van de blessures, die zij in wedstrijd tegen FC Utrecht op- *n nog niet te boven, ly van de Kerkhof, die een flin- bloeduitstorting bij de knie ïft, is inmiddels weer licht aan trainen. Rene heeft zich nog bij trainer Rijvers gemeld. Hij een lichte hersenschudding op zal waarschijnlijk nog een tijdje t moeten houden. 1TMAN Beltman, directeur van FC .oningen, moet op medisch ad- voorlopig zes weken rust hou- Beltman had de laatste tijd klachten, die het gevolg waren twee vroegere buikoperaties GERRIE KLETON Gerrie Kleton: 'Ik heb niet helemaal dezelfde ervaringen als Van der Berg. Ik heb wel wat meer bewe gingsvrijheid, omdat ik op het mid denveld speel. Piet staat over het algemeen in de spits; is het aan speelpunt voor. Ik krijg ook de nodi ge schoppen, daar niet van. Ik merk ook dat, wanneer je meer in de pic ture komt te staan, men ook meer op je let. Spelers zijn er die gewoon de hele wedstrijd bij je lopen; waar je ook speelt. Het is net alsof je met Europa-Cup voetbal bezig bent. Zelfs dus in de eerste divisie, zelfs dus met jonge jongens. Waarom? Ik weet het niet. Als zij 's avonds thuis komen, hebben zij niet gevoetbald'. 'Een voorbeeld: Heracles. De hele wedstrijd had ik zo'n jongen achter mij aan. Zelfs toen ik voor de grap naar de zijlijn liep. Uiteindelijk scoor ik toch twee doelpunten. Die jongen heeft een rotdag, hij heeft niets ver diend en de wedstrijd verloren. Ik heb eigenlijk ook een rotdag gehad; aan voetballen ben ik niet toegeko men. Ik ben desondanks tevreden, want ik heb gescoord'. Gerrit Kleton: 'De eerste divisie een stap achteruit voor mij? Ik heb nog niet zoveel stappen gemaakt. Ik heb Haarlem aan het begin van dit sei zoen beschouwd en dat is gelukkig ook zo gebleken, als een club die niet in de eerste divisie thuis hoort, maar in de eredivisie. Weliswaar niet als een topclub, maar zeker als een re delijke middenmoter'. Van der Berg: 'Wat zegt die eerste divisie mij? Het zegt dat er kwali tatief minder wordt gevoetbald dan in de eredivisie. Dat is vanzelfspre- PIET VAN DER BERG kend. Het is ook harder. Als ik per soonlijk terugkijk: dit seizoen heb ik al enkele keren hele weken niet kun nen trainen, omdat ik 's zondags zo zwaar geblesseerd was, dat ik al leen 's zaterdags weer kon trainen en 's zondags kon spelen. Ik heb dat in de eredivisie nog nooit mee ge maakt. Wat dat betreft is er wel een groot verschil. Het komt waarschijn lijk ook omdat ik in de spits sta. Daar vang je de eerste klappen op. Het is waarschijnlijk net zo als in de oorlog. Wie vooraan loopt gaat als eerste neer'. Van der Berg: 'scoren in de eerste divisie is natuurlijk wel gemakke lijker dan in de eredivisie. In de eredivisie heb je verdedigers van meer kwaliteit tegenover je.' Gerrie Kleton: 'Het is misschien wel zo dat betaalde voetballers altijd over geld praten. Een topscorer is veel geld waard. In mijn geval zal dat nog moeten blijken. Het is niet aan mij dat te beoordelen. Ik hoop, dat ik dit seizoen topscorer kan worden; in ieder geval hoog kan eindigen en behoorlijk wat doelpunten maak. Als ik als tweede achter Piet eindig dan is me dat ook best. Verder moeten we dan maar weer zien. Ik heb een één-jarig contract. Verder in het sei zoen zullen we daarover moeten pra ten. En of dat nu een andere club of Haarlem is, interesseert me op dit og blik nog niet zoveel. Ik heb nu het plezier in voetballen weer terug gevonden en m'n kwaliteiten bij Haarlem kunnen tonen. Ik neem daarom aan, dat er ook wel eerst met Haarlem zol worden gesproken'. Gerrie Kleton: 'Het afgelopen week end was ik er tegen Veendam niet bij. Ik had een scohrsing van een wedstrijd. Erg jammer, want na een week of zes speelden we eindelijk weer eens een thuiswedstrijd. Ook jammer, omdat we nu pas over twee of drie weken weer eens in Haarlem zullen spelen. Pas op 4 januari tégen Vlaardingen. Ik heb afgelopen zoii- dag genoten van de tweede helft. Van de eerste helft uiteraard niet, Haarlem was wel sterker, ma&r kreeg twee goals tegen. Als je dan als speler op de tribune zit, dan kun je daar niet zo van genieten.' Van der Berg: 'Wanneer je met 0-2 achter staat en toch met 3-2 wint, dan lijkt het waarschijnlijk dat we Veendam onderschat hebben. Ik ge loof dat dit voor Haarlem het groot ste gevaar van dit moment is, die onderschatting. Persoonlijk zie ik dan ook nog wel gebeuren, dat we dit seizoen nog wel wat punten verspe len aan clubs waarvan we het hele maal niet verwacht hadden.' Van der Berg: 'De Graafschap zie ik persoonlijk niet als een test. We heb ben op dit moment al een aantal tests gehad. Voor mij was de wed strijd in Groningen bijvoorbeeld de meest duidelijke. We verloren er met 4-0.' Kleton: 'De Graafschap? Het maakt voor mij niets uit. Iedere zondag mag je niet onderschatten. SVV, Heracles, Wageningen of Groningen, het zijn wedstrijden die door de ploeg gewon nen moeten worden. Een succes in de beker is mischien wel leuk, maar de competitie staat voorop.' PETER ONVLEE MONTREAL Burgemeester Jean Drapeau van Montreal heeft in een interview voor de Canadese radio gezegd, dat de oorzaak van de verdriedubbe ling van de kosten van de or ganisatie van de Olympische Spelen niet moet worden ge zocht in wanbeheer, maar in in flatie en stakingen. Drapeau ontkende, dat hij verantwoor delijk kan worden gesteld. 'Als men van mening is, dat lk verantwoordelijk ben voor de infla tie, dat had de federale regering mij allang moeten laten vallen', aldus Drapeau. Recente schattingen wijzen uit, dat de organisatiekosten in de laatste drie jaar gestegen zijn van 310 miljoen dollar (ongeveer 800 mil joen gulden) tot meer dan een miljard dollar (2,6 miljard gulden). 'Het is niet alleen de inflatie ge weest, die de kosten zo heeft doen stijgeii, maar ook de stakingen en werkonderbrekingen bij de bouw van de accommodaties hebben een rol gespeeld', aldus Drapeau. De burgemeester zei ook. dat hij het niet eens is met de nieuwste schat tingen. 'Ik bpn er absoluut zeker van, dat degenen, die deze schat tingen hebben gedaan er behoorlijk wat bovenop hebben gelegd.' Volgens de eerste burger van Mon treal zijn de kosten lager en kan de opbrengst hoger worden. Drapeau: De opbrengst uit diverse projecten, zoals de verkoop van Olympische munten, postzegels, loterijen, tele visie- en radiorechten is geraamd op 425 miljoen dollar. Maar waarom' zouden we daarbij ophouden? Waarom is het niet mogelijk om tot een hoger bedrag te komen? De cijfers houden geen rekening met de opbrengst van loterijen na de spelen en met objecten, die zichzelf financieren. Ik heb altijd beweerd, dat als je het water maar lang genoeg laat doorstromen, de ton vol zal komen'. De burgemeester ging niet nader in op 'objecten, die zichzelf financie ren' en gaf ook geen commentaar op publikaties, als zou hij zoeken naar een mogelijkheid om van de federale regering een renteloze le ning van 600 mij oen dollar te krij gen. GUY DRUT Het Internationaal Olympisch Co mité heeft het Franse Olympische CambuurFC Vlaardingen lendamSC Amersfoort terdag V—FC Den Haag (20.00) ndag: ïdhovenWageningen '67—FC Twente da JCTelstar AmsterdamAjax GraafschapHaarlem AheadFeyenoord V—PEC erste Divisie N HAAG (ANP) De Neder- idse wielerkampioenschappen op weg voor profs, amateurs en imes zullen op 19 en 20 juni >rden gehouden op het Adsteeg- cuit van Beek in Zuid Limburg, kampioenschappen werden in voor het laatst in Beek gehou- de titels gingen toen naar jters (profs), Janbroers (ama- irs) en Keetie Van Oosten-Hage imes). organisatoren van de kampioen- lappen waren de hoogste in- ïrijvers met een bedrag van >.650 gulden. Hoogerheide dat de orgaande twee jaar de kampioen- happen 'had' bood ruim 86.000 lden en de wielerclub De Ster te ileen deed de KNWU een bod van •000 gulden. ie wel het simpele feit van hoog- I inschrijver geen absolute ga- ntie voor gunning is. kan zonder Ufel worden aangenomen dat de ortcommissie van de KNWU ak- •ord zal gaan met het parkeoers Zuid-Limburg, dat uiterst selec- is. Yan onze sportredactie AMSTERDAM Deze week werd nog eens duidelijk hoe labiel de ver houding televisie-sport is in Neder land. NOS en KNVB vochten een kort gevecht uit over de toestem ming om volgende week woensdag de wedstrijd Levski Sofia-Ajax rechtstreeks op de televisie te bren gen. De KNVB zei later werd dat toegeschreven aan een interne com municatiestoornis nee, omdat er dan veel werknemers vroeger van hun werk zouden vertrekken. Het werd uiteindelijk ja, want er viel nauwelijks een reden te bedenken om de wedstrijd niet uit te zenden. Het uitzenden van wedstrijden recht streeks op de televisie is in Neder land nog steeds een zaak die afge wogen moet worden. Regelmatig komt naar voren dat er opgepast moet worden om de kijker niet te overvoeren. Er is nog geen enkele sport die met een van de omroepen een vast contract heeft over het re gelmatig uitzenden van wedstrijden om zo de betrokken sport sterker in de belangstelling te plaatsen. Met name voor de zaalsporten ligt daar een open terrein. Hoe aantrek kelijk is het immers niet om een wedstrijd uit het programma een dag vroeger of later dan gepland te laten spelen en rechtstreeks door de televisie uit te laten zenden. De om roep betaalt daarvoor een bedrag dat aanzienlijk lager ligt dan nor maal voor een eigen produktie uit getrokken moet worden. Terwijl de betrokken sport een regelmatige fi nanciële injectie krijgt. Op dat punt is men in andere lan den stukken verder. Hoewel vrijwel nergens zo ver, als in de Verenigde Staten. Daar vraagt men zich lang zamerhand af, of de sport het zou overleven, als de televisie zich zou afkeren. De televisie zou het, zo is de mening van de experts, zonder moeite kunnen redden. Maar nogal wat sporten zouden te grote bedra gen gaan missen en de continuïteit in gevaar brengen. Vele miljoenen dollars worden in de Verenigde Staten jaarlijks betaald, om sportevenementen op de televi sie te brengen. Roone Arledge, chef- sport van ABC (American Broad casting Company) meent: 'Het tele- visiegeld is zeer belangrijk voor de sport. Als die bijdrage weg zou val len, zakte de hele sportstructuur in elkaar'. Jim Kensil, directeur van de NFL, de National Footbal League, meent ook dat het verdwijnen van recht streekse uitzendingen desastreus zou zijn. 'Er is geen enkele ploeg, be horend tot de NFL, die niet zonder verlies zou werken, als de televisie- bijdragen zouden stoppen'. Volgens een andere NFL-functionaris, Peter Rozelle, ontvangen de 26 ploegen die in de league spelen elk meer dan twee miljoen dollar per jaar van de televisiemaatschappijen. Andere sportbonden bevestigen dat beeld. Niet voor niets doen nog wei nig bekende sporten (voetbal) alle moeite om televisiecontracten af te sluiten. Een contract kan het grote begin, geen contract het definitieve einde betekenen. Niet alleen door het geld dat rechtstreeks via de te levisie binnenkomt, maar ook omdat de belangstelling wordt gestimu leerd. Meer publiek door de televi sie, betekent nog eens meer dollars. De National Broadcasting Company (NBC) wordt in vakkringen de red der van de oude AFL, de American Football League, genoemd. Toen het de AFL in 1964 zeer slecht ging, sloot de NBC er een contract voor vijf jaar mee af. Bedongen prijs: 42 miljoen dollar. Vijf maal meer dan de concurrentie wilde geven. De AFL kon van dat geld plotseling be tere spelers gaan kopen en zich re delijk snel herstellen. In 1969 be sloot de AFL samen te gaan met de NFL, zodat de onderlinge concurren tie werd afgeschaft. De televisie kan zo een bond maken of breken. In 1974 kwam er een nieuwe football bond bij, de WFL (World Football League). Op dat moment zaten de drie grote omroe pen, NBC. ABC en CBS (Columbia Broadcasting Systen) al 'vol'. De WFL kon met die grote drie in to taal voor 'slechts' 12 miljoen dollar aan contracten afsluiten. In 1975 toonden de omroepen echter geen enkele belangstelling meer voor de WFL. Op 22 oktober van dit jaar Comité gevraagd stelling te nemen tegen een in een dagblad versche nen advertentie, waarin de wereld recordhouder op de 110 meter hor den, de Fransman Guy Drut, een bepaald automerk aanprijst. Boven de advertentie staat: 'door kampi oenen getest'. Het IOC wil nagaan of Drut artikel 26 van het Olympisch reglement overtreden heeft, waarin staat dat geen enkele atleet, die in aanmer king komt voor de Spelen verkozen te worden, naam of foto ten behoe ve van reclame kan laten gebrui ken. De atleet, die dit artikel over treedt. mag niet deelnemen aan de Spelen. INNSBRUCK Voor de Olympische Winterspelen in Innsbruck hebben tot nu toe dertig landen de grootte van hun afvaardiging aan het organisatieco mité opegegeven. De meest uitge breide ploeg is voorlopig die van de Verenigde Staten (123 atleten en 34 officials). Daarna volgt de Sowjet Unie met 110 deelnemers en 41 officials, voor Oostenrijk (100-34). In totaal zijn 1919 personen opge geven, van wie 1396 deelnemers. OLYMPISCHE MUNTEN De vijfde van de in totaal zeven series Olympische munten, gesiagen ter gelegenheid van de Olympische Spelen van Montreal, is in Neder land gepresenteerd. De vijfde serie bestaat uit vier munten, twee ter waarde van vijf dollar en twee van tien dollar. De zilveren dollars van de vijfde serie symboliseren de wa tersporten. De zesde en zevende serie zullen in resp. februari en mei verschijnen. Bovendien zal in het voorjaar van 1976 nog een gouden 'Olympische' dollar geslagen wor den. De introductie van de serie ge schiedde door de heer J. Maerten, Europees directeur van de organi satie, die zorgt voor de verkoop van de munten. Van de vier voortgaan de series, zo vertelde de heer Maer- tens. is in Nederland voor 527.300 (ruim 1.3 miljoen gulden) verkocht. Van dat bedrag heeft het Neder lands Olympisch Comité als bijdra ge voor de uitzending van de Olympische ploeg naar Montreal Het Amerikaanse FOOTBALL bereikt dankzij de interesse van de televisie steeds nieuwe pieken. besloot de WFL zijn aktiviteiten he- Nog een voorbeeld hoe in de Ver- lemaal te staken. enigde Staten de televisie een sport kan maken of breken. De bond van golfspeelsters (LPAGA) slaagde erin de belangstelling van de televi- pie op te wekken. Er werden een 'aantal goede contracten afgesloten. Dat betekende ook dat er meer pu bliek kwam, meer sponsors, hoger prijzengeld en spannender wedstrij den op hoger niveau. De televisie adverteerders zagen er ook brood in en thans is de LPAGA een zeer bloeiende onderneming geworden. Wil een sport in de Verenigde Sta ten tot bloei komen, dan moet de te levisie erbij betrokken worden. En de televisie heeft ontdekt dat de eigen Inkomsten ook aanzienlijk stij gen door het uitzenden van sport evenementen. In 1974 beurden de grote drie omroepen alleen al uit advertenties naar schatting 284 mil joen dollar. Ook de plaatselijke sta tions die de uitzendingen van wed strijden dikwijls over nemen, ontvin gen miljoenen. De televisie en de sport vormen in de Verenigde Staten samen een zaak. In feite subsidieert de televi sie de sport, iets wat met genoegen wordt geaccepteerd. Want draait de ene zaak goed, dan vaart de ander daar ook wel bij. Bob Wussler, leider van de sport-af- deling van de CBS: 'Het geld van de tv-rechten wordt door sportpro- motors en eigenaren van ploegen gebruikt om de kwaliteit van het spel te verbeteren. Bijvoorbeeld door beter betaalde krachten aan te trek ken of door het verhogen van het prijzengeld. Dat trekt meer publiek en daardoor weer adverteerders. Zo zijn wij volgend jaar weer in staat om de sportbonden contracten aan te bieden die weer beter zijn dan de vorige'. •Wij zjjn niet van plan ons te be moeien met de principiële integri teit van de sportevenementen. Dat raakt ons niet, dat gaat ons niet aan', aldus Wussler. 'Maar het is wel in ons belang een sport te helpen ontwikkelen en te trachten het pu bliek te interesseren. Zo is het onze verantwoordelijkheid om de beste sportreportages te maken voor de mensen thuis, die niet weg kunnen om wat voor reden dan ook'. JOHANNESBURG (Reuter) De Zuidofrikaanse minister voor sport. Piet Koomhof heeft aangekondigd dat zijn land een comité zal gaan vor men dat moet gaan strijden tegen de de landen die willen dat Zuid-Afrika wordt uitge sloten van internationale evenementen. Tijdens een ontmoeting met journalisten zei Koomhof dat het comité 'de nodige advie zen en informatie over de te voeren strategie moet geven en dient te zorgen voor de In de landen over zee'. Het zou de jongere sportoffidals de kans bieden te profiteren van de ervaring en weten schap van de meer arvaren atotievoerders die de strategie van tegenstanders van Zuid- Afrika door en door kennen en daardoor erin geslaagd zijn om verschillende aanval len op de apartheidspolitiek van het land af te slaan. 'Ik weet zeker', aldus Koom hof, 'dat veel moties tegen Zuid-Afrika die in het verle den met succes zijn inge diend, volkomen geneutrali seerd hadden kunnen worden, als minder ervaren gedele geerden het advies, het te voeren beleid en de eravring konden overnemen van een comité'. Zuid-Afrika wordt herhaalde lijk geconfronteerd met sport organisaties, waarin een aantal landen erop aandringt het land uit te sluiten. Die pogingen hadden ook regel matig succes, maar zo zei Koomhof, in sommige geval len lukte het ook niet om dat onze zaak op uitstekende wij ze werd verdedigd. Koomhof zei dat het comité zo snel mogelijk gevormd zal worden onder auspiciën van de Zuidafrikaanse Olympische en nationale Spelen associa- SOFIA Levski Spartak, de tegen stander van Ajax in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-Cup woensdag a.s. in Sofia heeft de uitgestelde wedstrijd tegen CSKA met 1-4 gewonnen en heeft nu de leiding genomen in de competitie met 18 punten voor Akademlk, dat 17 puinten heeft verzameld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 23