taalbeheersing PGEM ontwikkelingswerkers gevraagd voor af rika, azië en latijns amerika het lectoraat in de (ortho) pedagoog(m/v) Stichting' rotterdams philharmonisch orkest Diaconessenhuis Universiteit van Amsterdam ALGEMEEN BELEIDSMEDEWERKER plv.aanvoerder 2e violen plv. solo-cellist violist i!ii sekretaresse hoofd radiologisch laborant(e) een programmeur een aankomend programmeur waargaathetom? u misschien? STICHTING NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS Universiteit van Amsterdam De STICHTING DIENSTVERLENING CHRISTELIJK ONDERWIJS te ARNHEM SEKRETARIAATS- MEDEWERKER MEDEWERKER 1 ZATERDAG 6 DECEMBER 1975 TROUW/KWARTET BEKENDMAKING Aan de leden en oud- leden van'de PROTESTANTSE WONINGBOUW - VERE NIGING wordt.hiermede ter kennis gebracht dat bij be sluit van de buitengewone ledenvergadering dd. 02-04-1974 de statuten en huishoudelijk reglement zijn gewijzigd en de rentedra gende tegoeden van leden en oud-leden worden opge heven. Uitsluitend op schriftelijk verzoek, onder bijvoeging van het rekeningcourant- boekje en met vermelding van Uw giro- of bankre kening. zal het in de boeken van de vereniging tegoed geschreven bedrag, ver meerderd met de nog niet verjaarde rente worden uit gekeerd. Amsterdam, Nov. 1975 Wilh. Leemansstraat 19 HET BESTUUR KENNISGEVING De'Tweede kamer voor ge- schillenbehandeling uit ge deputeerde staten van Utrecht maakt bekend, dat zij op maandag, 26 januarie 1976 ten provinciehuize. Achter St. Pieter 20 te Utrecht, in openbare verga dering zal behandelen be roepen op grond van artikel 55 van de Wet Autovervoer Personen van ingezetenen der navolgende gemeenten: 11.00 uur Oudewater; 11.10 uur Wijk bij Duurste de. KENNISGEVING De Tweede kamer voor geschillenbehandeling uit gedeputeerde staten van Utrecht maakt bekend, dat zij op maandag, 26 januari 1976, ten provinciehuize, Achter St. Pieter 20 te Utrecht, in openbare verga dering zal behandelen be roepen op grond van artikel 41 van de Algemene bij standswet van ingezetenen der navolgende gemeenten: 9.30 uur, 9.40 uur, 9.50 uur. 10.00 uur, 10.10 uur, 10.20 uur, 10.30 uur Utrecht; 10.40 uur Vleuten-De Meern. De Faculteit der Letteren deelt mede, dat vacant is De werkzaamheden van de te benoemen functionaris zullen gericht moeten zijn op theorievorming met betrekking tot het vak Taal beheersing, als studie van de vaardigheid in het gebruik van het Nederlands. Centraal staat het onderzoek naar de factoren, die de begrijpelijkheid en aanvaardbaarheid van taaluitingen bepalen en naar de mogelijkheden deze begrijpelijkheid en aanvaardbaarheid te vergroten. Grote aandacht bij het onderzoek zal besteed dienen te worden aan het moedertaalonderwijs. Bovendien wordt van de te benoemen functionaris verwacht, dat hij/zij onderwijs geeft in het vak- Taalbeheersing. Naast de onderzoeks- en onderwijstaak wordt actieve participatie in het bestuur en beheer van de vakgroep vereist. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij drs. H. Maureau, p/a Instituut voor Neerlandistiek, Herengracht 330-336, Amsterdam, telefoon 020 - 525 3056 of 18 67 03. Degenen, die willen solliciteren of de aandacht willen vestigen op mogelijke kandidaten, worden verzocht zich binnen vier weken te richten tot de Voorzitter van de Faculteit der Letteren, Nieuwe Doelenstraat 16, Amsterdam, onder nummer 565 p Sollicitanten worden verzocht schriftelijk hun visie op het vak weer te geven en hun sollicitatie vergezeld te doen gaan van een curriculum vitae en een lijst van publikaties. Deze herhaalde oproep is eveneens gericht tot diegenen, die reeds eerder van hun belangstelling blijk gaven. Aan hen wordt hierbij de mogelijkheid geboden opnieuw te solliciteren. H.W DAMES Kruiutraat 19. Tel. 023-320431 Haarlem (t l| de Ridderstraat) gemeente lalmelol lalmelol Bij de afdeling onderwijs, sociale en culturele zaken (O.S.C.Z.) ter gemeentesecretarie is op korter termijn plaats voor een De afdeling houdt zich o.a. bezig met beleidsvoorberei ding op het gebied van onderwijs, jeugd, sport, 'recreatie, culturele en sociale zaken. De gevraagde functionaris zal zich in eerste instantie bezig dienen te houden met het onderwijsbeleid en de raakvlakken van daaruit naar de andere sectoren. Specifieke onderdelen van de taak, welke in nauwe samenwerking met de chef zullen worden uitgewerkt zijn: - de voorbereiding en coördinatie van nieuwe te bouwen scholen, alsmede van verbouwingsprogramma's van oudere gebouwen; -de ontwikkeling van een beleid op (midden) lange termijn t.a.v. het voortgezet onderwijs; - de ontwikkeling van een systeem gericht op een meer efficiënte exploitatie van het gemeentelijk onderwijs; - de ontwikkeling van een geïntegreerd praktisch beleid t.a.v. gebieden met maatschappelijke achterstanden; -de deelname aan multidisciplinaire werkgroepen, waarbij een specifieke inbreng van de afdeling wordt verwacht. De functie brengt veel in- en extern overleg met zich mee. Wat het niveau betreft wordt gedacht aan iemand met •feen academische dan wel bestuurlijke (G.A. II en/of G.F.) opleiding en met ervaring in de beleidsadvisering. Salaris tot /4.000.- per maand met een uitloopmo gelijkheid tot M.300.— Van gegadigden wordt verwacht, dat zij bereid zijn aan een psychologisch onderzoek mee te werken. Een gesprek met enkle medewerkers van de afdeling is onderdeel van de selectieprocedure. Zij die op grond van kennis en ervaring voor deze functie in aanmerking menen te komen, worden verzocht binnen 10 dagen een sollicitatie te richten aan burge meester en wethouders, Stadhuis, Almelo. Nadere informatie kan worden gevraagd bij de chef van de afdeling, de heer drs. R.P.H. Oudenhoven, telefoon 05490-41111, toestel 241 het dirigent: edo de waart roept sollicitanten op voorde functie van sollicitaties worden ingewacht telefonisch: 010-142911 toestel 134, of schriftelijk: antwoordnummer 640 rotterdam (postzegel hoeft niet). proefspelen woensdag 28 en/of donderdag 29 januari a.s. KON.NED. GASTHUIS VOOR OOGLIJDERS Wij zoeken op korte termijn kontakt met gegadigden voorde funktie van van de verpleegkundig directrice. Het werk omvat -het behandelen van de voorkomende korrespondentie - het assisteren in het opname-beleid het notuleren van vergaderingen enz. De voorkeur gaat uit naar iemand met tenminste MAVO-opleiding en een goede •vaardigheid in typen en stenograferen. Een sekretaresse-opleiding strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties richten aan de verpleegkundig directrice van bovenge- noemd ziekenhuis. Op onze -goed geoutilleerde afdeling radiologie kunnen wij plaatsen een Vereist: - opleiding radiologisch laborant diagnostiek en therapie - leidinggevende kwaliteiten Thans zijn op deze afdeling een 20-tal laboranten en leerling laboranten werkzaam. Van liet hoofd wordt venwacht dat hij/zij in overleg met het waarnemend hoofd de dagelijkse gang van zaken plant en organiseert en de goede werksfeer op de afdeling weet te handhaven. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de afdeling personeelszaken en de radiologen W. Magendans (toestel 317) en M.D. van Dam (toestel 316). Sollicitaties te richten aan de afdeling personeelszaken. Handellaan 2 Heemstede Tel. 023-319310 nv Provinciale Gelderse Elektriciteits- Maatschappij Bij het studiebureau van het hoofdkantoor te Arnhem, waar wprdt gewerkt met verschillende computersystemen (onder andere IBM 370/135 met 320 K), zijn plaatsingsmogelijkheden voor Vereist: tenminste het diploma HAVO met wiskunde, alsmede enige jaren ervaring in programmeren. Kennis op het terrein van DB- en TP-toepass?ngen strekt tot aanbeveling. Vereist: tenminste het diploma HAVO met wiskunde, alsmede de bereidheid tot verdere studie, zowel voor administratieve als technische toepassingen geschiedt de programmering in PL/1. Het personeel van de'vennootschap valt onder de bepalingen van de Algemene burgerlijke pensioenwet. Er gelden regelingen voor pension-, reï9- en verhuiskosten. Schriftelijke sollicitaties kunnen onder vermelding van 'vacature programmeur' of'aankomend programmeur' worden gericht aan de afdeling Personeelszaken van de PGEM, Utrechtsestraat 85 te Arnhem. Een land is onafhankelijk geworden. Een land met slechte transportmogelijkheden, onvoldoende gezondheidszorg en geen sociale voorzieningen. Dat land wil welvaart voorz'n bevolking. En daarmee bedoelt het voorlopig niet meer dan voldoende water en betere voedingsmogelijkheden. Minimum levensvoorwaarden, die in de Derde Wereld allerminst een gewone zaak zijn. Want politieke onafhankelijkheid be tekent nog geen menswaardiger bestaan, als men niet de kans krijgt ook economisch op eigen benen te staan. Daarom vraagt de SNV vrijwilligers, die samen met de armste bevolkingsgroepen willen werken om een hoopvoller toekomst op te bouwen. Zij zullen naast hun vaktech nische inbreng over een ruim incasserings vermogen en geduld moeten beschikken. Bent u tenminste 21 jaar? Bent u 27 maanden beschikbaar? Hebt u een afgeronde opleiding als hieronder aangegeven? En hebt u geen van u afhankelijke kinderen? Vul dan de bon in en stuur hem op naar de Stichting Nederlandse Vrijwilligers, Muzenstraat 30, Den Haag, telefoon 070 - 65 33 95. administratief coöperatie- voorlichters HEAO/SPD/raiffeisencursus bedrijfseconoom un. met spec. Statistiek agrarisch landbouwkundigen landbouwkundigen HLS akker irrigatiedesk. hbcs veeteeltkundigen hls sociaal medisch verpleegkundigen A wijkaant./kinderaant. chemisch analist verpleegk. docente technisch autotechnici HTS/MTS/VAM erv. bouwkundige th. landbouwmachine monteur leraar houtbewerken MTS houtbew. werktuigbouwkundige HTS 2 Jr. erv. leraar wiskunde Ped. Ac. LO wiskunde weg- en waterbouwer hts 2 ir. erv. leerbewerker landmeters hts dieselmonteurs leraar bouwkunde HTS bouwkunde X I Sluur mij informatie over uitzendmogelijkheden als vrijwilliger Dv/Pl via de Stichting Nederlandse Vrijwilligers in het kader van de ontwikkelingssamenwerking. l Woonplaats Provincie Geboortedatum- Opleiding Beroep Gehuwd/ongehuwd Datum waarop eventueel beschikbaar svgo/56 De Subfaculteit Opvoedkunde vraagt ten behoeve van het Orthopedagogisch Instituut, Wielingenstraat z6, Amsterdam, een voor 8/10 van de werktijd. De taken zullen bestaan uit: onderwijs en onderzoek op bet terrein van de theoretische grondslagen van de orthopedagogiek actieve deelname op organisatorisch en bestuurlijk niveau en in verband hiermee het in theorie en praktijk ontwikkelen van methoden om audiovisuele middelen dienstbaar tc maken aan her orthopedagogisch veld. Gedacht wordt aan een universitair gevormde (ortho)pedagoog, die op de hoogte is van recente ontwikkelingen op het terrein van de theoretische achtergronden m.b.t. orthopedagogiek met andere medewerkers bereid en in staat is de theoretische grondslagen van de orthopedagogiek verder te ontwikkelen, mede in samenwerking met de afdeling theoretische opvoedkunde organisatorische en bestuurlijke kwaliteiten bezit bereid en in staat is zich te bekwamen op het terrein van de audiovisuele media. Inlichtingen kunt u inwinnen bij prof. dr. D. Zuithoff, telefoon 020 - 71 84 84. Uw sollicitatie kunt u, binnen 10 dagen, richten aan dr. A. M. L. van Wieringen, Subfaculteit Opvoedkunde, Prinsengracht 225-227, Amsterdam, onder nummer 567 9 die aan ongeveer 600 scholen diensten verleent in aangelegenheden van administratieve en bestuurlijke aard vraagt een Taak: Het verzorgen van sekretariaten van scholen voor kleuter-, ba sis- en voortgezet onderwijs. Het voeren van besprekingen met overheidsinstanties e.d. Het geven van adviezen aan schoolbe sturen en -direkties. Opleiding: Tenminste middelbaar niveau. Belangstelling voor onderwijsza ken is gewenst, terwijl organisatorisch inzicht noodzakelijk is. Een juridische opleiding kan een aanbeveling zijn. Leeftijd: Vanaf 30 jaar. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Gedacht wordt aan een aanstelling in de rang van hoofdcommies. Premie AOW/AWW voor rekening van de stichting. Rijkspensioenregeling. Datum indiensttreding: Nader overeen te komen. De funktie brengt met zich dat een deel van de werkzaamheden in de avonduren moet worden uitgevoerd. Gezien de aard van de werkzaamheden wordt van gegadigden verwacht dat men voorstander is van Christelijk onderwijs. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan het bestuur van de Stichting Dienstverlening Christelijk Onderwijs, Zijpendaafseweg 53A te Arnhem. De Stichting 1940-1945 met hoofdkantoor in Amsterdam en zes regionale bureaux heeft tot doel de behartiging van de verzetsslachtoffers alsmede van hun nagelaten betrekkingen. Voor het districtsbureau te Rotterdam zoeken wij e voor werkzaamheden die verband houden met de behandeling van aanvragen voor een buitengewoon pensioen in het kader van de Wet Buitenqewoon Pensioen 1940-1945. Gevraagd wordt: - Mulo-diploma of gelijkwaardige opleiding; - administratieve ervaring, bij voorkeur bekendheid met sociale verzekerings- en belastingwetgeving; - ervaring in correspondentie (nederlands) en typen; - goede contactuele eigenschappen; - leeftijd ca. 40-45 jaar. Salaris volgens rijksregeling, afhankelijk van opleiding en ervaring. De Stichting heeft een rechtspositieregeling waarbij het personeel wordt aangemerkt als ambtenaar in de zin van da Algemene Burgerlijke Pensioenwet. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan de directie van de Stichting 19J0-1945, Rhijnspoorplein 1 te Amsterdam, met vermelding van vacatureletters in de linkerbovenhoek van de envelop en de brief. l

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 14