Onjuiste declaraties Eindhovens röntgenologen voor rechter Meer steun aan de middelgrote en kleine bedrijven PvdA wenst meer burgemeesters van eigen signatuur ledereen leest de krant altiid en overal FAMILIEBERICHTEN Omdat u uw energie zo hard nodig hebt... academisch ziekenhuisder vrije universiteit amsterdam radiologisch laboranten OBSERVATIEKLINIEK "DE EDERHORST' kinderpsycholo(o)g(e) ZON EN SCHILD te Amersfoort ANALIST(e) - A ZATERDAG 6 DECEMBER 1975 TROUW/KWARTET 10 Van een verslaggever DEN BOSCH Op 29 januari zul len de twee röntgenologen van het Eindhovense St. Joseph-ziekenhuis P. K. en J. van Z., teerchtstaan voor de rechtbank in Den Bosch. Hun is tenlastegelegd valsheid in geschrifte subsidiair oplichting, meermalen gepleegd. Het gaat om onjuist geachte decla raties in 1972. Volgens officier van justitie mr. J. H. M. Peijnenburg, zijn een kleine tweehonderd geval len in de dagvaarding verwerkt. Mr. Peijnenburg kon geen totaal bedrag noemen waarom het zou gaan. In het gerechtelijk vooron derzoek zijn ook de medische dos siers nagegaan. De zaak kwam in juli 1973 in de publiciteit: de Eindhovense zie kenfondsen maakten toen bekend dat uit een onderzoek van de ac countantsdienst van de zieken fondsraad gebleken was dat de röntgenologen onjuiste en te hoge rekeningen hadden gestuurd aan de ziekenfondsen en een aantal particuliere ziekenverzekeraars. Volgens het onderzoek van de ac- cóuntantsdienst zouden zij in 1972 voor 675.000 gulden te veel hebben gedeclareerd. Daarvan had 435.000 gulden betrekking op honoraria en 240.00 gulden op kosten. AMSTERDAM De 38-jarige Al fred Man uit Amsterdam veronge lukte op de Mauritskade in de hoofd stad, toen hij in een bocht de macht over het stuur kwijtraakte en tegen een lichtmast botste. De man had staan kijken bij de afzetting rond het Indonesische consulaat en reed vandaar" in de richting Amsterdam- Oost, volgens getuigen met een snel heid van meer dan honderd kilome ter per uur. Van onze sociaal-economische re dactie DEN HAAG Het kabinet heeft besloten tot uitbreiding van de steunverlening aan kleine en mid delgrote bedrijven via het Indus trieel garantiefonds. Het gaat om bedrijven met hoogstens honderd man personeel of 7.5 miljoen gul den jaaromzet. Het garantiefonds geeft converteer bare leningen, later om te zetten in deelnemingen, aan bedrijven die nog voldoende perspectief hebben, maar niet genoeg risicodragend ka pitaal kunnen komen. Het garan tiefonds mag voortaan zijn steun ook geven aan bedrijven in handel en dienstverlening, naast industrië le bedrijven. De maximale deelne ming per bedrijf as verhoogd tot itö en miljoen gulden. Het totale fondsikapditaal bestemd voor deelne- mingen wordt opgetrokken tot hon derd miljoen gulden. Het kabinet heeft gisteren een wets ontwerp hiertoe vastgesteld. De re gel dat het garantiefonds nooit via de steun een meerderheidsbelang in een bedrijf mag krijgen, blijft ge handhaafd. MIDDELBURG De PvdA gewest Zeeland, vindt dat er in Zeeland te weinig PvdA-burgemeesters zijn. Van de 30 burgemeesters zijn er vier afkomstig uit progressieve, achttien uit CDA-, vijf uit VVD- en drie uit SGP-kringen. De PvdA heeft bij de laatste verkiezingen de meeste stem men in Zeeland verworven: 35,1 pet. Het CDA kreeg 30,5 pet van de stemmen. Kunnen telefonisch worden opgegeven van 9.00-16.30 uur 020-913456; van 16.30-20.00 uur 020-220383. De Raad van de Gereformeerde Kerk te Rijssen maakt bekend dat op woensdag 17 december a.s. zijn Predikant Ds. H. J. Bouwhuis zijn 25-jarig ambtsjubileum hoopt te vieren. Ter gelegenheid hiervan biedt de Kerkeraad hem een receptie aan in de Ontmoetingshal van de Gerefor meerde Kerk, Boomkamp 6 te Rijssen. Tussen 15.30 uur en 17.30 uur bestaat er gelegenheid Ds. Bouwhuis en zijn vrouw geluk te wensen. Namens de Kerkeraad: H. J. Wessels, 2e praeses. Rijssen, december 1975. IN PLAATS VAN KAARTEN Op 14 december is het feest in onze familie. Wij zijn God dankbaar dat wij op die dag mogen herdenken dat onze Ouders L. G. Besemer en T. Besemer-Verduyn 25 Jaar getrouwd zijn. Gaarne geven wij u de gelegenheid hen te felicite ren op vrijdag 12 december van 19.0020.30 uur in het Dorpshuis. Kerkweg 18 te Ter Aar. Margriet en Hans Laurence en Henk Else en Piet Leo Irma December 1975. Ter Aar, Kerkweg 61. Zaterdag 13 december hopen wij met onze Ouders en Grootouders A. Helmus G. Helmus-Dwarswaard feest te vieren, omdat zij dan 40 jaar getrouwd zijn. Wij danken God voor alles wat hij ons in hen ge geven heeft en nog geeft. Bert en Ellen Corrie en Henk Rien en Adrie Jaap en Mar ja Hans en Ingrid Kate en Koos en kleinkinderen. Wie hen wil feliciteren is van harte welkom op deze dag van 17 tot 18 uur ln "De Ontmoeting" aan de Parklaan te Sassenheim. Baron van Heemstralaan 4. Sassenheim. Op D.V. woensdag 17 december hopen onze Ouders, Grootouders en Overgrootouders J. G. van Nieuwenhuijzen en A. H. van Nieuwenhuijzen-van Houwelingen hun 50-Jarlg huwelij kaf eest te herdenken. Op medisch advies geen receptie. Zwanenburg, Lindenlaan 41. Op 5 december 1975 over leed te Amsterdam. Mejuf frouw Hiltje Jenne Wielenga geboren! te Rotterdam 4 augustus 1902. Namens de familie: C. J. van Glnneken Gelegenheid tot afscheid nemen bij de Coöperatie PC. te Amsterdam. P. C. Hooftstraat 183. maandag van 18.00-20.00 uur. De begrafenis zal ln stilte plaatshebben. ik geloof de vergeving der zonden, de we deropstanding des vleses en een eeuwig le ven". Voor ons onverwachts, is door God Thuisge haald mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa Cornelis Verschoor op de leeftijd van 73 jaar. W. Chr. Verschoor-van Herk D. N. Verschoor D. M. Verschoor-Kuyvenhoven I. J. de Hoog-Verschoor D. de Hoog G. W. Brouwer-Verschoor D. S. Brouwer L. C. Verschoor en kleinkinderen Voorburg. 4 december 1975. Sonnenburghlaan 9. Geen bezoek aan huis Geep bloemen Dinsdag 9 december a.s. wordt te 14 uur een dienst van Woord en Gebed gehouden in de Fonteinkerk aan de Fonteynenburghlaan. Daarna vindt te 15 uur de begrafenis plaats op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voorburg. Gelegenheid tot condoleren ln de aula aldaar. Tot onze grote droefheid heeft God voor ons nog onverwacht tot Zich genomen onze beste Broer en Zwager Cornelis Verschoor Geldermalsen: Voorburg: Veenendaal: Voorburg: Voorschoten: Middelrode: Utrecht: Voorburg: Voorburg, 4 december 1975. A. M. Verschoor G. Eiserman R. W. Verschoor- Schuurman Volker L. G. Verschoor-Dulfer G. J. Verrij-Verschoor J. G. Verrij J. J. Verschoor H. E. E. Verschoor- Schoolland C. Morgenstern-Verschoor A. M. Morgenstern W. L. Verschoor L. Verschoor-Los F. H. Verschoor F. Verschoor-van Dorp 1 Thessalonicenzen 4 14. Geheel onverwacht, na een rijk gezegend le ven. mocht ingaan tot het Feest van haar Heer, onze lieve Moeder en Oma Lucretia Maria Mekking weduwe van Cornelis Mansvelt op de leeftijd van 82 jaar. 's-Gravenhage: G. A. Dalhuysen-Mansvelt H Dalhuysen Lenie, Lucie en Jan Schaesberg: M. Markenstein-Mansvelt J. Markenstein Hoogeveen: Mieke Diphoom- Markenstein Piet Diphoorn Rotterdam: Lenie Dirckx-Markenstein Leo Dirckx Schaesberg: Dirk Jan Markenstein Wassenaar, 3 december 1975. Gravestraat 8. Liever geen bezoek Geen bloemen De rouwdienst is bepaald op maandag 8 de cember om 15.30 uur in de Dorpskerk aan het Plein te Wassenaar, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de Ned. Herv. Be graafplaats aldaar. Na de teraardebestelling gelegenheid tot con doleren in de Dorpskerk Algemene kennisgeving Voor ons nog vrij onverwacht nam God tot Zich in Zijn Heerlijkheid mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Siger Tjeerdsma op de leeftijd van 71 jaar. Job 42 12. H. Tjeerdsma-Vos T. Tjeerdsma A. J. Tjeerdsma-Potze Assen: A. Heikens-Tjeerdsma J. Heikens Emmen: J. Tjeerdsma G. Tjeerdsma-Algra en kleinkinderen Emmen, 5 december 1975. Weerdingerstraat 251-1. Vader is opgebaard in het rouwcentrum „De Wolfsbergen". Weerdingerstraat 150 te Emmen. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 9 december om 14.30 uur vanuit bovengenoemd centrum. Aanvang rouwdienst om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren op maandag 8 december van 19.00—20.00 uur en dinsdag 9 december in de koffiekamer van het rouwcen trum na de begrafenis. Geen bloemen Zij kan gaan slapen zonder zorgen, want slapend komt zij bij U thuis. Alleen bij U is zij geborgen. Gij doet haar slapen tot de morgen en wonen in een veilig huis. Psalm 4 3 (n. ber.) Heden donderdagavond 4 december 1975 heeft de Here tot Zich genomen en uit haar zo dapper gedragen lijden verlost, ons dierbaar Jongste kind, onze Zuster. Schoonzuster en Tante Elsje Terluin Wij mochten 30 jaar voor haar zorgen. Jesaja 35 5 en 6 a Ridderkerk: T. O. Terluin W. D. Terluin-van Stenis Rotterdam: J. C. A. Terluin N. J. Terluin-Vossestein Wesel (W.-D.)F. C. T. Dammaschke- Terluin K. G. Dammaschke Heinenoord: G. C. Terluin A. Terluin-Bijl nichten en neef Ridderkerk, Seringenplantsoen 283. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. dinsdag 9 december op de nieuwe algemene begraaf plaats "Vredehof" aan de Lagendijk te Ridder kerk. Hieraan voorafgaand wordt om circa 2.45 uur een dienst gehouden in de aula op de begraafplaats waarin voorgaat ds. A. J. Moggre te Rijswijk (Z.-H.). Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula. R'dam-Schlebroek: Capelle a/d IJssel: In het huis mijns Vaders zijn vele woningen. Joh. 14 vers 2 en 3. Heden nam de Heere plotseling tot Zich mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader Leendert Pieter Adrianus Taapke echtgenoot van Gijsbertha Houweling eerder gehuwd met Lijntje Houweling op de leeftijd van 68 jaar. G. Taapke-Houweling L. Bouma-Taapke P. Bouma J. O. van Wieringen-Taapke H. van Wieringen Krimpen a/d IJssel: C. de Koning-Taapke C. J. de Koning Sleeuwijk (N.-Br.): P. A. Vos-Taapke H. Vos Nieuw Lekker land: P. A. Taapke J. Taapke-Kraai je veld Capelle a/d IJssel: A. Fernhout-Taapke M. Fernhout Rotterdam: I. van Rossum-Taapke E. van Rossum Strijen: C. E. Goedhart-Bienefelt W. M. F. Goedhart Schiedam: M. C. Morsink-Bienefelt A. Morsink Rotterdam: B. Vermaak-Bienefelt P. Vermaak en kleinkinderen Rotterdam, 4 december 1975. Nagelkruidstraat 30a. Liever geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer, Voorschoterlaan 51 te Rotterdam-Kralingen. Aldaar gelegenheid tot condoleren zaterdag 6 december van 15.3016.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 9 december in de Meidoornkerk ad. Mei doornsingel 50 te Rotterdam-Schiebroek en wordt geleid door de weleerwaarde heer drs. P. C. Meijer, aanvang 13.15 uur, waarna de be grafenis plaats zal vinden om 14.30 uur op de begraafplaats Oud-Kralingen, Kralingseweg. Tot onze grote droefheid nam de Heere plot seling tot Zich onze zeer geliefde en zorg zame Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Huigje Seip sedert 1 februari 1970 weduwe van Aart Jacob Naaktgeboren, ln de ouderdom van bijna 82 jaar. Psalm 116 4 (oude berijming) 's-Gravendeel: N. Kooy-Naaktgeboren H. Kooy Leerdam: J. D. Naaktgeboren C. G. Naaktgeboren- de Jong 's-Gravendeel: H. Naaktgeboren M. Naaktgeboren-Smits MaasdamE. Groeneweg- Naaktgeboren A. Groeneweg 's-Gravendeel: H. Naaktgeboren Kleinkinderen en achterkleinkind. 's-Gravendeel, 4 december 1975. Molendijk 65. Gelegenheid tot condoleren in de aula van het bejaardentehuis „Immanuel", Hiesvelt- straat 1 te 's-Gravendeel op zaterdagavond van 7.30 tot 8.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op de nieuwe algemene begraafplaats op maandag 8 december a.s. vanuit de aula van „Imma nuel". Vertrek aldaar des namiddags 3.15 uur. Op 3 december ontsliep in haar Heer en Hei land onze geliefde Schoonzuster Marchien Hommes weduwe van wijlen Ds. J. van Eerden. Enschede: A. Schmal-van Eerden Th. A. Schmal Groningen: B. van Eerden E. van Eerden-v. d. Donk Groningen: C. van Eerden-Olthoff. 'k Sla d' ogen naar 't gebergte heen Psalm 121 1 Heden nam de Heere tot Zich, na een kort stondige ziekte, mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Grootvader, Zwager en Oom Nicolaas Bal in de ouderdom van 78 Jaar. Mede namens verdere familie: N. Bal-den Duik Scheveningen, 4 december 1975. Koppelstokstraat 189. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren zondagmiddag van 34 uur en maandagavond van 78 uur in Rouwcentrum Scheveningen ,,'t Staten- huys", Statenlaan 78. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 9 december te 12.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys" te 12 uur. Staat u er wel eens bij stil dat cr in uw „lichaamshuishouding" door allerlei invloeden en veranderingen gemakkelijk tekorten kunnen iiaan? Aan mineralen, aan ral? Het gevolg daarvan is overbekende gevoel van futloosheid en gedeprimeerdheid. Maar... als dat gevoel onderkènt. dan kunt u iets aan doen. Ooor elke dag gul glas Pleegzuster Bloedwijn te drinken - een krachtwijn die mineralen en andere versterkende stoffen bevat, waardoor uw weer stand wordt verhoogd en het gevoel levenslust en fitheid weerkeert drinken van een glas Pleeg zuster Bloedwijn is van oudsher een zeer goede gewoonte. Verkrijgbaar bij uw drogist of apotheker. Op onze Afdeling Röntgendiagnostiek, waar inen de beschikking heeft over pas vernieuwde apparatuur, ontstaan binnenkort twee vacatures, die wij graag zouden doen vervullen door in het bezit van het diploma Röntgendiagnostiek. Men dient bereid te zijn om avond- en wachtdiensten te verrichten. Salariëring volgens rijksregeling, minimaal 1.619,- maximaal f 2.235,- bruto per maand. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Hoofd Radiologisch Laborante, Mevr. H. Oranje, telefoon020 - 548 28 68. Belangstellenden wordt verzocht te schrijven naar de Personeelsdienst van het ziekenhuis. De Boelelaan 1117, Amsterdam. i. Pleegzuster Bloedwijn voor dat fijne gevoel van fitheid Op 4 depember heeft de Here Zijn moegestreden kind, onze lieve Zuster c Tante Tine Streefkerk Uithoorn: A. P. Klinkenberg- Streefkerk M. Klinkenberg Voorburg: D. Streefkerk T. C. Streefkerk- Drenth Elburg: P. Streefkerk J. Streefkerk-Troost Neven en nichten Voorburg. 4 december 1975 Christelijk rusthuis „Nieuw Heeswljk". Sonnenburghlaan 2. Correspondentie-adres: Elzendreef 129, Voorburg. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 9 de cember om 10.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Rodelaan te Voor burg. „Ik weet dat mijn Verlos ser leeft>". In vrede ontslapen onze lieve Moeder en Oma Jacoba de Kort Rijnsburg: G. Bergman M. E. J. Bergman- Schoenmaker J. Bergman K. J. Bergman- Glasbergen Oegstgeest: J. Zandbergen- Bergman A. Zandbergen Rijnsburg: D. Bergman J. G. H. S. Bergman- Hoogeveen en kleinkinderen Rijnsburg 5 december 1975 Oegstgeesterweg 277. Gelegenheid tot condole ren zondagavond van 7.30 tot 9.00 uur. De rouwdienst zal gehou den worden dinsdag 9 de cember a.s. om 11.30 uur /.m. in de Ned. Herv. Kerk ;e Rijnsburg waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats al daar. Kliniek voor onderzoek en kortdurende behandeling van kinderen met een stoornis in hun geestelijke ontwikkeling. Horalaan5 - Postbus 68 - Ede - telèfoon (08380) 19118 Binnenkort ontstaat in onze kliniek een vacature voor een (academisch gevormde) De werkzaamheden bestaan uit: psychologische diagnostiek een actieve inbreng in het observatieproces als lid van een der multi-disciplinaire teams. Als neventaken gelden: gedrags- en speltherapie wetenschappelijk onderzoek. De kliniek heeft een protestants christelijke signatuur. Inlichtingen kunnen telefonisch worden verkregen bij Mevr. A. M. J. M. Goderis-Landrieux of de heer A. Sneep, psychologen. Sollicitatie schriftelijk te richten aan de geneesheer-directeur met vermelding van curriculum vitae. Psychiatrisch centrum uitgaande van de vereniging ned. herv. stichtingen voor zenuw- en geestes zieken Binnen het klinisch-chemisch laboratorium kan op korte termijn een op hbo-nivo worden geplaatst. Wij zoeken een ervaren kracht die zijn/haar werkzaam-, heden op zelfstandige wijze kan vervullen. Deze werkzaamheden zullen voornamelijk meer spe cialistische bepalingen en 'het uitwerken van nieuwe bepalingsmethodieken omvatten. Er bestaat een gunstige dienstregeling. Informatie wordt u graag verstrekt door het hoofd van - het laboratorium (tst. 461). Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan het hoofd personeelszaken, Utrechtseweg 266 te Amersfoort, tel. 033-38534. Plotseling werd uit ons midden weggenomen Broeder P. Mouwen Psalm 27 6 b (onber.) Hij diende zijn Heiland en onze gemeente ruim 31 jaar als organist. Dankbaar gedenken wij zijn liefde in dit werk. Namens de kerkeraad der Geref. Kerk Rotterdam-Kralingseveer. Eens zal op de grote morgen Deze belofte was haar kracht en troost en in die verwachting ontsliep onze lieve zorgzame Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Petronella Pieters weduwe van IJsbrand Mourik op de leeftijd van 77 jaar. Poortugaal: P. Terlouw-Mourik P. Ter louw Poortugaal: J. M. van Hengel-Mourik Spijkenisse: IJ. L. Mourik A. E. Mourik-Donker Hoogvliet: A. A. P. de Bruin-Mourik J de Bruin Rhoon: L. Mourik M. P. Mourik-Voorbergen Spijkenisse: C. Mourik C. N. Mourik-de Waal Poortugaal: J. M. Mourik T. A. M. Mourik-Zijderveld Klein- en achterkleinkinderen Poortugaal. 4 december 1975. Waalstraat 19, correspondentie-adres: Fam. P. Terlouw, v. Weistraat 4, Poortugaal. Gelegenheid tot condoléance- en rouwbezoek in het verenigingsgebouw „De Haven", Emma-, straat 9 op maandagavond 8 december a.s. van 7.30 tot 8.30 uur, de dienst van Woord en Ge bed, geleid door de weleerwaarde heer ds. J. van der Haagen zal D.V. worden gehouden dinsdagmiddag 9 december a.s. om 1.45 uur in „De Haven" waarna de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats te Poor tugaal omstreeks 2.30 uur, vertrek vanaf „De Haven" 2.15 uur. Nog verbijsterd door het plotselinge overlijden van onze Vrouw, Moeder, Oma, Zuster en Tante Marrigjen Keiler-Mulder betuigen wij allen die op enige wijze hun deelne ming betuigden onze hartelijke en oprechte dank. Namens familie, kinderen en kleinkinderen P. Keiler. Kampen. 6 decembèr 1975. Loriëstraat 206. Hiermede betuigen wij u onze welgemeende dank voor uw hartelijke blijk van deelneming en mede leven na het overlijden van onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Eegje Klaasen Bos-Dekker Uit aller naam N. J. Klaasen-Bos Amsterdam, december 1975. Voor het medeleven en de belangstelling door u be toond bij het overlijden van mijn geliefde Man en Vader Adriaan Bax zeg ik u mede namens mijn kinderen en naaste familieleden hartelijk dank. S. M. Bax-de Wit Zevenbergschenhoek, december 1975. Achterdijk 24 A. Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, die hun medeleven hebben betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Man en Vader Jan Blaak betuigen wij u onze hartelijke dank. J. Blaak-Sietsema en kinderen. Bedum, december 1975. Voor de blijken van belangstelling ondervonden bij de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot, Broer, Zwager en Oom de Heer Arie Dorrepaal Dzn. betuigen wij u onze hartelijke dank. G. M. Dorrepaal-de Bruijn. Ermelo, december 1975.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10