Kamer achter loonmaatregelen Gokken om te voelen Beilen Medische ploeg paraat bij trein in Wijster FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEF De dorre steden van Wim Wenders 'ii&iiiëii! Belastingplannen ook aangenomen Politie op de been na loos alarm Eerste hulp-plaats in boerderij Nieuwe boeken "if prijs1]'» Mmn:'"rechl ":i Prolongaties en reprises vrijdag 5 december 1975 Van onze sociaal-economische redactie Den Haag DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteravond akkoord gegaan met het regeringsingrijpen in lonen en andere inkomens. Ten behoeve van de strijd tegen de werkloosheid. Ook de belastingplannen van het kabinet van 1976 werden aangenomen. Hieronder zijn de verhoging van de motorrijtuigen belasting op 1 januari en verhoging van de BTW van 16 naar 18 procent 'op 1 oktober volgend jaar. trouw/kwart! Minister Duisenberg (financiën) had grote bezwaren legen enkele wijzigingsvoorstellen vanuit de Ka mer voor de belastingplannen. 'Met de grootst mogelijke klem', ont raadde hij het voorstel van KVP en CHU voor hogere investeringsaftrek voor bedrijven bij de betaling van vennootschapsbelasting. Even sterk ontraadde hij het voor stel van CHU. KVP en ARP voor handhaving van de zelfstandigenaf trek bij loon- en inkomenstenbe- lasting op 1600 gulden, en het KVP-voorstel voor soepele invoe ring van de accijnsverhoging op sterke drank bij de horeca. Het voorstel van de PvdA de partij van de minister voor zelf standige belastingheffing op WAO- Ultkeringen arbeidsongeschikt heid) voor gehuwde vrouwen, noemde Duisenberg zelfs 'een we zenlijke aanslag op het hele dek kingsplan'. waarmee het kabinet de rijksuitgaven met voldoende belas tinginkomsten wil dekken. In tegenstelling tot wat was ver wacht sprak Duisenberg echter niet het onaanvaardbaar uit over enig wijzigingsvoorstel. Er zou dan het risico van een regeringscrisis zijn ontstaan. Hierbij spelen, zei de mi nister. 'ook overwegingen mee van omstandigheden waarin het land op een gegeven ogenblik verkeert.' Duisenberg zei niet nader of hij doelde op de economisch slechte toestand of op de gijzelingsaffaires. Hiema werd het PvdA-voorstel voor de gehuwde WAO-vrouwen aange nomen met 69 tegen 68 stemmen. Dit betekent voor de schatkist een geringere belastinginkomst van zes tig miljoen gulden. De PvdA had dit willen dekken door een extra verhoging van de assurantiebelas- t.ing. maar dit aanvullende voorstel werd verworpen. Een gat van tachtig miljoen gulden ontstond vervolgens doordat de ka mer het CHU-voorstel aannam voor handhaving van de zelfstandigenaf trek op 1600 gulden. Het CDA-voor- stel voor de investeringsaftrek werd echter verworpen. De KVP-voor- stellen voor de horeca daarentegen aangenomen. Verder besloot de Kamer op KVP- voorstel om de BTW op koffie en thee te verlagen van 16 naar 4 procent. Dit zal tezijnertijd een be hoorlijke prijsverlaging opleveren. Ook besloot de Kamer op voorstel van de CHU het nul-tarief van de BTW voor dag- en nieuwsbladen te verlengen. Verworpen werden de voorstellen om extra verhoging van de motor rijtuigenbelasting voor zwaardere auto's tegen te houden. Eveneens verworpen werd het voorste] om de verhoging van de verbruiksbelas ting voor dure auto's (meer. dan 10.000 gulden) te spreiden over alle auto's. De KW» dreigde niet akkoord te zullen gaan met het nog komende wetsontwerp voor verhoging van de benzineaccijns op 1 januari met twee cent per liter. De KVP meen de dat hiervoor nog wel bezuinigin gen kunnen worden gevonden in de rijksuitgaven voor volgend jaar. De Ionen worden u voor een half jaar bevroren, met uitzondering van de prijscompensaties aan het eind van de cao-periode's, voor de meeste werknemers is dat 4.5 pro cent prijscompensatie op 1 januari aanstaan ie. In mei zal er overleg komen tussen regering, vakbewe ging en werkgevers over een even tuele prijscompensatie halverwege 1976. Uit het kamerdebat is echter al duidelijk geworden dat in de ogen van de regering deze prijs compensatie vrijwel niets in zal kunnen hcuden. Spoedig zijn wetswijzigingen te verwachter om de verhoging van het minimumloon op 1 juli volgend jaar waarschijnlijk vier procent uit te smeren, bijvoorbeeld twee procent op 1 juli en twee procent op 1 januari 1977. Minister Boers ma (sociiie zaken) voelde er echter gisteren in de Kamer niet voor om de mogelijkheid voor dit soort van uitsmeren blijvend in de wet op te nemen. Hij vond dat de huidige economische situatie uniek is, zodat met een wetswijziging voor toepas sing voor een enkele keer zou kun nen worden volstaan. De KVP is tevreden met de oplossing die het kabinet nu nastreeft, evenals de ARP'er Roolvink. Deze laatste had echter grote bezwaren tegen uit smeren van de verhoging van het minimumloon zonder wetswijziging. Minister Boersma zei dat de vermo- gensaanwasdeling wel niet meer voor 1977 als wet van kracht zal zijn. Toch kan dan de wet nog terugwerkende kracht krijgen over winsten van 1975, want de bedrij ven kunnen nu al weten waar zij aan toe zijn. aldus Boersma. Hij liet echter in het midden of ook het kabinet voor deze terugwerken de kracht zal kiezen. De PvdA eist het. maar de regeringspartijen KVP en ARP zijn ertegen. Het duidelijkst stelde zich de ARP achter het huidige regeringsbeleid voor inkomensmatiging ten behoe ve van de werkgelegenheid. Van een verslaggever VORDEX-ARXHEM Alarm- telefoontjes hebben gisteren in Vorden en Arnhem politie machten op de been gebracht. In beide gevallen bleek het loos alarm te zijn. In Vorden meldde een vrouw dat zij een groep van veertig Zuidmolukkers had gezien bij een zandweggetje naast de spoorlijn Zutphen-Winters- wijk. En van de mannen zou een lang voorwerp bij zich dragen. Alle beschikbare poli- tie-agenten werden opgeroe pen. Volgens een tweede ge tuige was de toestand al min der ernstig: het zou om slechts vijf mannen in een gele auto gaan. Enkele van deze inzittenden, inderdaad Zuidmolukkers, zouden zijn uitgestapt. Bij aankomst vond de politie echter niets. Uit de verhalen maakt de politie nu op dat de mannen uitgestapt zijn om een plas te doen. In Arnhem kwam een ano nieme telefonische melding binnen dat er iets met een trein op het station zou ge beuren. Politiemannen en marechaussees stelden langs de spoorlijn een onderzoek in maar ook zij vonden niets. De gijzeling in de trein by Beilen duurt voort: hier gooien twee kapers rommel weg langs de spoorbaan. Vervolg van pagina 1 Het was gisteravond laat zeker dat er drie doden waren maar waarne mers houden hardnekkig vol dat-ze in totaal vier lichamen uit de trein hebben zien werpen. Het derde slachtoffer werd gistermiddag naar buiten geduwd, kort nadat een schot was gehoord. Later werd van uit de trein een laken over zijn lichaam gegooid. Hoewel er gisteren de 'hele dag geruchten waren dat een bliksem actie zou worden ondernomen, zou volgens Haagse regeringswoord voerders de tot nu toe gevoerde taktiek om door overleg tot een oplossing te komen zo lang moge lijk worden volgehouden. Het dood schieten van een derde slachtoffer slaat de bodem weg onder het ver haal van een deel der Zuidmoluk kers. die ter verdediging aanvoeren dat de eerste doden alleen maar een gevolg waren van een vecht partij bij het kapen van de trein. •Het doden van een derde slachtof fer moet als een bewuste daad wor den gezien, 'Voorbereid' De geruchten dat er harde actie op komst zou zijn. namen gisteren sterk toe. vooral toen bekend werd gemaakt dat er een sterke medische ploeg gereed stond, die op alles was voorbereid. Een woordvoerder in het actiecentrum ontkende dat dit was gedaan omdat men een aanval op de trein verwachtte. 'We moeten alleen maar op alles zijn voorbe reid'. heette het. Gistermiddag om vijf uur vertelde hij namens de regering aan de treinkapers dat de eis om een bus naar Schiphol te laten rijden niet wordt ingewilligd. Over de identi teit van de overvallers is niets ze ker. hoewel er sn Bovensmilde mel ding wordt gemaakt van het weg blijven v«n vier Zuidmolukkers van omstreeks twintig jaar Bij het informatiecentrum van de NS in Utrecht heeft zich gisteren de 24-jarige J. L. Siesling gemeld van wie werd aangenomen dat hij In de gekaapte trein zat. Het aan tal gegijzelden Is daarmee vermoe delijk gedaald tot 35. Gistermiddag om vier uur, een uur later dan de bedoeling was. Is op nieuw voedsel naar de trein ge bracht. Twee mannen van het Ro de Kruis en iemand van de rijks politie droegen 87 lunchpakketten aan. bestaande uit broodjes, water, melk. thee, frisdranken en fruit. Van een onzer verslaggevers BEILEN Een medische ploeg stond gisteren, op alles voorbereid, klaar in Beilen en omgeving. De bedrijfsgezondheidsdienst van de Nederlandse spoorwegen, het Rode Kruis en de inspectie voor de volksgezondheid hadden hun activiteiten gecoördineerd. Mevrouw Soumokil, Een van de vrijwilligers die voedsel' en medicamenten naar de gekaapte trein brachten, was de heer J. F. de Boer. Hij mocht de trein tot op vijftien meter naderen. Daar moest het voedsel worden achtergelaten. Een paar kapers haalden het later weg. het derde slachtoffer aan de oost zijde van de trein had zien liggen. Volgens hem is het een oudere man. De CHinese kok. die wones- dag werd vrijgelaten, heeft gezegd dat er in de trein zeker zes terro risten zijn. Een functionaris van de Nederland se Spoorwegen heeft meegedeeld dat de woensdagavond ontsnapt*» conducteur Brinkers anderhalve dag vastgebonden heeft gezeten op zijn conducteursstoeltje. Hij heeft zich weten te bevrijden door zich van zijn overjas te ontdoen, waar-, door hij dunner werd en de touwen van zich kon afschudden. De kapers hebben diverse malen gedreigd hem dood te zullen schieten. Als gevolg van de doorstane spanningen verkeerde de heer Brinkers gisteren in een slechte conditie. Conducteur Brinkers vertelde dat de kapers hun munitie de trein in hebben gesmokkeld in een groot pakket met Sint Nicolaaspapier om wikkeld. Bij de Spoorwegen was men doend? een lijst samen te stellen met leef tijden van de mensen in de trein Er zijn enkele hoogbejaarden onder de gijzelaars. De oudste is een vrouw van 84 jaar. De kapers krijgen geen kranten met verslagen over de kaping. Het beleidscentrum heeft dat verzoek afgewezen. De ziekenhuizen in Assen. Hooge- veen en Meppel waren gereed om elk vijf patiënten op te nemen. Het academisch zikenhuis in Gronin gen kon worden ingeschakeld voor de ernstige gevallen. Een extra chi rurgisch team ui Emmen hield zich eveneens gereed. Er stond een heli copter klaar voor het geval het academisch in Groningen nodig zou zijn. In een boerderij vlak bij de trein was een eerste 'verzamelplaats gewonden' ingericht. Daar werd on der meer rekening gehouden met mogelijk hersenletsel en met borst- kasbeschadigingen. Bovendien wa ren er extra zware voorbereidingen getroffen voor shockbehandeling, waarvoor een team overgekomen was uit Utrecht. Gepantserd Ook de militaire geneeskundige troepen stonden gereed met drie pelotons en met pantservoertuigen. De wagens zouden desnoods tijdens een actie al direc. tot dicht bij de trein kunnen rijden omdat ze zwaar gepantserd waren. Ook was er een centrum ingericht voor pas sagiers. die niet gewond zijn. Men wilde echter niet zeggen waar dat centrum was. Verder stonden op negenhonderd meter afstand van de trein de Rode Kruis-colonnes van Assen. Bellen. Hoogeveen en Emmen paraat, be mand met dertig vrijwillietrs. die vrij gekregen hadden van hun werkgevers. Het aantal vrijwilligers kan eventueel worden uitgebreid tot 150. Als coördinator trad op dokter R. Mantingh. inspecteur volksgezondheid in het Noorden. Chef medische dienst van de spoor wegen is dr J Bosman, dokter Van Rhee was de leider van het Rode Kruis. Het ARP-Kamerlïd Beumer trok zelfs zijn voorstel in om de BTW te verhogen naar 18 procent niet op 1 oktober, zoals het kabinet wil. maar op 1 januari 1977. De ARP liet dit plan schieten, niet omdat zij hele maal is overtuigd door de argumen ten van minister Duisenberg, maar omdat 'Wij met kracht achter het huidige regeringsbeleid (inzake in komensmatiging) staan, en zo on verdeeld mogelijke steun van de Tweede Kamer voor dit beleid ge wenst achten'. Ook Scholten (CHU) trok zijn voorstel in om de datum van invoering van de BTW-verho- ging open te laten. KVP en ARP stemden tegen alle moties tegen het regeringsbeleid voor inkomensmatiging, omdat deze regeringspartijen 'Geen behoefte hebben aan uitspraken van de Ka mer die ingaan tegen hoofdlijnen van het huidige regeringsbeleid.' door W. Wielek-Berg "1 Karei Reiss, als Tsjechisch emi grant naar Engeland gekomen, behoorde tot de 'Free Cinema'- beweging die in de jaren zestig voor een kleine, documentair ge tinte Engelse golf zorgde. Hij maakte onder andere 'Saturday Night and Sunday Morning', 'Night must fall', 'Morgan' en 'Isadora' en gaf gedurende zijn gehele carrière blijk van een niet zeer stabiel talent. Voor 'The Gambler' ging hij naar Amerika en hij maakte het zich daar zeker niet gemakkelijk, want het scenario van James Toback dat hij verfilmde mag men gerust typisch Amerikaans noemen: het overbeken de gegeven van de man die door het spel in moeilijkheden raakt is gesitueerd in B-film milieu's van gokkers, bookmakers, leden van de Maffia of aanverwante misdadige organisaties en dure huizen. Maar hoezeer Reiss zich ook inleef de in de Amerikaanse onder- en bo venwereld, hij maakte er toch een Europese film van. Door de wijze waarop hij de hoofdpersoon psycho logisch aanpakt en door de diverse nuanceringen die hij aanbrengt. Milieu Die hoofdpersoon. Axel Freed, is een geboren gokker, maar hij komt niet uit het louche milieu waarin hij zich bij voorkeur beweegt: zijn moeder is dokter, zijn grootvader een self made miljonair, hijzelf een bij tij den briljant professor aan een New- yorkse universiteit. Spelen is voor hem onder meer een manier om te voelen: hij kiest bij zijn gokken niet de veilige weg, hij heeft risico nodig, angst, onzeker heid. Als hij door zijn roekeloosheid in grote moeilijkheden raakt 'zijn schuldeisers dreigen hem te vermin- James Caan en Jacqueline Brooks in The Gambler ken, zelfs te doden als hij niet 44.000 dollar op tafel legt) gebruikt hij het geld dat zijn moeder heeft bijeengeschraapt om weer te gok ken. Eerst wint hij, dan verliest hij. Zijn doodvonnis lijkt getekend, maar hij weet eraan te ontkomen door een van zijn leerlingen, een uitstekend basketball-speler, over te halen om voor geld slecht te spelen in een be langrijke wedstrijd. Om zichzelf te straffen, om Zelfmoord te plegen, gaat hij naar een zwartfe buurt en zorgt er daar voor dat zijn .gezjcht wordt verminkt. Drift Axel Freed is eigenlijk een geper verteerde man. De roekeloosheid die bij zijn grootvader, zijn grotevo beeld, nodig was om een amttie verwezenlijken 'rijk wordei i voor zijn familie te zorgen) is hem ontaard in een niets en nimj I ontziende drift om het toeva n i zijn hand te zetten. Omdat diedrs I zo allesoverheersend is en d si Ier zo arrogant, is het einde an i film niet erg geloofwaardigwa om zou hij zichzelf straffen vor i waar hij eigenlijk trots op i,s' M veel goeds voor de rest van cè fi I Hij is spannend, meeslepend, pycl logsisch invoelbaar en wordtme terlijk gespeeld door onder tnd James Caan, Jacqueline Bool Lauren Gutton en Morris Cariovj Mahler zorgde voor de muziek T Amsterdam - Calypso, 18 jr. De dertigjarige Wim Wenders, een van de wonderkinderen die de Duitse film tot nieuwe bloei brachten, neemt in zijn werk enigszins een middenpositie in tussen de rechtervleugel (voornamelijk estheti sche filmers als Fassbinder en Schroeter) en de linkervleugel (poli- tiek-didactische cineasten als Kluge en Schlöndorff.) 'Diplomaat aan het spit', door Ngaio Marsh. Uitg. Het Spectrum, te Utrecht. 206 blz. Prijs ƒ3.95. Marsch heeft haar vertrouwde to neelmilieu verlaten en schrijft nu over de komplotten en intriges rondom het bezoek van een Afri kaans staatshoofd aan Engeland. Een aardig, maar niet haar beste verhaal. Verder verschenen In deze serie prisma detectives: 'Bankroof', een goed verhaal van Robert L. Pike. 'Tot de moord erop volgt', een psychologische thriller van Leo P. Kelly en Eigen rechter van K. R. Dwyer. Verder verschenen bij Elsevier 'De marathonloper' van William Gold man (252 blz. ƒ14,90). waarin een student inzet wordt van een strijd om een partij diamanten. En vervolgens: 'Wraak' van Ri chard Condon (288 blz. 14.90). Condon, schrijver van enkele al bijkans klassieke thrillers, heeft zich ditmaal geworpen op de moord op een Amerikaanse president. Als model voor deze overigens geheel fictieve thriller stond de moord op Kennedy, compleet met de aanslag op de vermoedelijke moordenaar. Oliebaronnen uit Texas, de maffia, de vakbonden, een fascistische or ganisatie en zelfs een teleurgestelde mir.nares lijken potentiële moorde naars. maar Condon weet bekwaam een nieuwe kandidaat te vinden, r- Warren-commissie, die de echte moord heeft onderzocht, zal er overigens niei wakker van, liggen. Zijn films zijn niet vrij van tekenen en symbolen, wel van vorm-decaden- tie en ze hebben een sociale onder toon maar verkondigen toch eerder een stemming dan een stelling. Haat-liefde Uit 'Alice in den Stadten', zijn vier de speelfilm, gemaakt na 'Summer in the City', 'Die Angst des Tor- marins beim Elfmeter', 'Der schar- lachrote Buchstabe', vóór 'Falsche Bewegung' (Bundesfilmpreis 1975) en 'lm Laufe der Zeit' blijkt eens te meer zijn haat-liefde voor steden in het algemeen en voor Amerikaanse steden in het bijzonder. Philip, een Duitse journalist, be klemd door angsten en frustraties, moet een artikel schrijven over het Amerikaanse landschap. Hij brengt het niet verder dan stapels foto's: de ene stad lijkt precies op de andere en ze zijn met elkaar verbonden door eendere wegen, eendere motels, juke-boxen, radiomuziek en stomp zinnige televisieshows. Onverrichterzake op weg naar Duits land wordt hij opgescheept met Alice, een meisje van negen jaar, wier moeder aan huwelijksproble men lijdt en op het laatste ogen blik een briefje achterlaat dat ze la ter komt. Alice heeft een vage notie van een grootmoeder die in Wupper- tal woont, maar dat blijkt een ver gissing, volgens de foto moet het het Ruhrgebied zijn. Zo trekken ze sa men van stad tot .stad, de man die bijna geheel is verstomd en het kind dat hem door kordaatheid of hulpe loosheid tijdelijk uit zijn passiviteit trekt. De steden in Europa blijken al aan getast door de Amerikaanse ziekte, een snackbar in Wuppertal is niet te onderscheiden van een snackbar in Cleveland en mooie oude huizen val len ten prooi aan de kaalslag maar langzaam ontstaat er tussen hen een band. De stemming verandert, zowel van Philip als van de film. In de to tale hopeloosheid verschijnt een straaltje licht. Aannemelijk Misschien heeft Wim Wenders zijn mannelijke hoofdpersoon alleen van Alice voorzien om zijn dwaaltocht door dorre steden aannemelijk te maken. Als dat oorspronkelijk zo is geweest, is hij gelukkig van zijn voornemen teruggekomen. Zijn per sonen, gespeeld door Yella Rottlan- der en Rudiger Vogeler zijn name lijk zo reëel en natuurlijk, dat de be doeling van de film op logische wij ze groeit uit hun gesprekken en ge dragingen. Een enkele te zware, eigenwijze opmerking van het kind stoort, de film lijkt te lang maar is dat bij nader inzien toch niet: het De negenjarige Yella lottla a der in Alice in den Stadiën vf? de Duitse filmer WendeLs. JEi ritme heeft tijd nodig om ach ke j. baar te maken. Aan de zwart-witte beedkra' j. heeft cameraman Robby Miller aD getwijfeld zijn aandeel gelegerd. 1 to is een Nederlander die in Diitsla w werkt en hij wordt in zijn eiien laijja niet gekend en dus niet geëeri. Amsterdam - The Movies, 18 jr. In verband met Kilshaw. door Peter Met zijn tweede thriller - In ver band met Kilshaw - bewijst Dris- coll, dat zijn veel geprezen debuut 'Het Wilby-complot' geeen toevals treffer geweest is. Het ziet er naar uit dat hij zijn reputatie op de thrillermarkt voorlopig afdoende heeft gevestigd. 'In verband met Kilshaw' is een goed verhaal over een geheim agent, die opdracht heeft een extremistische protestan tenleider in Noordierland onscha delijk te maken. De agent blijkt door zijn bazen als een soort pion offer te worden beschouwd en de man raakt al snel verstrikt in een kluwen van verraad, wantrouwen en terrorisme. Niet alleen de moei zame pogingen van de agent om een uitweg uit de doolhof te vin den. maar ook de achtergronden van het Noordierse drama zijn knap beschreven. In dezelfde serie - Bruna supersus- pence - verscheen ook 'Dr. Frigo' van Eric Ambler (272 blz. 15,90). Ambler heeft als grondlegger van het moderne spionageverhaal nau welijks aanbeveling nodig. Ook in zij vijftiende roman laat hij zich kennen ais iemand die een hecht doortimmeerd verhaal kan schrij- vei.. Dit keer gaat het over een staatsgreep in een Middenameri- kaanse staat. E. Casque d'Or. Boeiende film over boe- venleven in Parijs omstreeks de eeuwwisseling van Jacques Becker met prachtige rollen van Simone Signoret en Serge Reggiani. De ge hele week in City 4, Amsterdam. R.A.S. Schokkende film over Frank- rijk's vuile oorlog in Algerije van Yves Boisset. De gehele week in City 3, Amsterdam. De Peetvader deel II. Uitstekende film over de Maffia van Francis Ford Coppola. De gehele week in Oscar, Amstelveen. Le Fantöme de la Liberté. Luis Bu- nuel's laatste film, intrigerend als steeds. De gehele week in Rivolo, Amsterdam. The Damned. Film in opera-stijl over met Hitler heulende groot-industrië len. Een van Luchino Visconti's bes te films. Vr. en zat. nacht in Studio K, Amsterdam. Blackmail. Spannende thriller van Alfred Hitchcock uit 1929. De gehe le week beh. zondag en maandag in Filmhuis Shaffy te Amsterdam en in Filmhuis 't Hoogt te Utrecht. Die Dreigroschenoper. De beroemde songs van Bert Brecht in een film van Pabst. 5, 6 en 7 dec. n Filn huis Alkmaar, 11 dec. in DeBakk rij, Castricum. Brother can you spare a dine? Bri jante collage van de Ameakaan crisisjaren in film en werkdijkbe van Philippe Mora. 8, 9 en 10 de in Filmhuis Breda, 11 dec. in Beyerd, Breda. Citizen Kane. Klassieke filn Orson Welles met Orson Wdles 1940. 5 en 6 dec. Kijkhuis Dei Haa Der Handler der Vier Jahreizeitd Ontroerende film op melodranatis stramien van Rainer Werne; Fas binder. 7 dec. in Het Karregal, Ein hoven. Filmbeeldjes In Zienema Oktopus, Keizerjgrac! 138 te Amsterdam is deceirber maand van de Russische filn. worden 17 films vertoond, wiarva de oudste, 'Staking' van Eisenstefc uit 1924 stamt. Deze week won met de oude meesters begonnen: dec. draaien 'Potemkin', 'Oktober' Time in the Sun' van Eisenstein; dec. 'Staking' en 'Time in the Sul van Eisenstein en 'Shapayev' Tan i en G. Vasiliev; 11 dec. 'De Maede en 'Storm over Azië' van Pud

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8