De duidelijke extra's van de grote voorraadpot Moccona. 6.98 Meerderheid van tv-bezitters wil STER handhaven Bakzelfverse Broodjes met Even puzzelen Nog genoeg aardgas tot jaar 2005 Moccona, lekker pittige korrelkoffie van Douwe Egberts, Voltreffer :^^~mans| DOLLY i VAN 'ARNHEM f DONDERDAG 13 NOVEMBER 1975 BINNENLAND - RADIO EN TV Advertentie KARELTJE KNETTER Grote voorraadpot, dus voordelig. In glazen stopfles die de aroma vasthoudt. 160 Gulle koppen pittige korrelkoffie, geurig tot het laatste kopje. Altijd 40 waardepunten voorwaarde- volle geschenken. Roodmerk 200 gram 208. Intussen had men beneden een vrijwilliger gevonden, die zich wilde opofferen voor de eer en de glorie van everhart van Boecen- roode. Hiemit blijkt onder ons ge zegd duidelijk, dat men in de mid deleeuwen al geen cent anders was dan vandaag de dag. Als er iets moeilijks of gevaarlijks in de oorlog gedaan moet worden, zoekt men altijd vrijwilligers. De hoge heren gaan nóóit zélf.Maar goed, onze vrijwilliger klom dus voorzichtig te gen de stormladder op en hoopte maar, dat hij de toren ongehinderd bereiken zou. In zijn gordel had hij een strijdbijl gestoken en in de rechterhand voerde hij een scherpe slagsabel mee. Maar het scheen al lemaal nogal mee te vallen, want een guitige man met pet en pijp boog zich over de borstwering en riep: 'Kom maar boven, vriend! We zullen je vriendelijk ontvangen! 'Heb je de bijl bij je? Goed zo, dan mag je onze biefstuk hakken!' Beduvelen Jullie me niet?' vroeg de dappere kerel argwanend. 'Natuurlijk niet.' antwoordde Humfnie. 'Kom maar gauw. We schieten niet en we steken niet, we hakken niet en we slaan niet. Eer lijk is eerlijk.' 'Wat doen Jullie dan?' wilde de vrijwilliger m -t betrad schoorvoetend de vel schutting van de stormto1 de 'We grijpen je met het die nol gertje," gierde Humfrie en 1 ewa snelle beweging sloot hij de knip om de hals van de so Die stond op slag volslagen»^ teloos en moest tot zijn scl e bl varen, dat men hem snel en ij de dig uit de houten toren op enjj van het slot trok. Hij bibbe tj angst en liet zijn zwaard va 'Pak hem, Reynout.' zei 1 °P en meteen nam de sterke he s heer de gevangene over Van een verslaggever DEN HAAG De STER-reclame mag blijven zoals die is, meent 81 procent van de Nederlandse televisiebezitters. Dit is de uit komst van een landelijk onderzoek, dat het NIPO heeft gehouden op 3 en 4 november onder 901 mannen en vrouwen vanaf achttien jaar. Dit onderzoek is gesteld na het programma Frontaal van de NOS- televisle, waarin het a.r.-kamerlid mr. J. N. Schol ten de stelling 'De STER-reclame moet binnen vijf Jaar worden afgeschaft' fel verde digde tegen drs. C. J. Smeekes, directeur van de STER. Het aantal 6t>emmers voor de stelling overtrof het aantal, dat tegen was. De ondervraagden in het NIPO- onderzoek kregen de vraag voorge legd: 'Als u zou moeten kiezen tus sen stoppen met tv-reclame maar het kijkgeld zou per jaar 25 tot 30 gulden hoger worden, of het laten zals het nu is, waarvoor zou u dan stemmen?' Van alle ondervraagden wilde 79 procent de reclame laten zoals die nu is. Zestien procent van alle on dervraagden wilde stoppen met te levisiereclame, een percentage, dat even hoog is als de televisiebezit ters die willen dat de televisierecla me verdwijnt. Van alle ondervraag den had vijf procent geen oordeel. Van de ondervraagden zonder tele visie (4 procent) gaf 45 procent op hierover geen mening te hebben. Ook televisiereclame op zondag heeft het NIPO in de enguéte be trokken. Alleen onder gereformeer den en tnj de ARP en CHU had 53 procent geen bezwaar tegen televi siereclame op zondag. Wel bezwaar had 43 procent, vier procent had geen mening. Van de ondervraagde gereformeer den hadden 49 procent bezwaar te gen reclame op zondag, 38 procent had geen bezwaar en 13 procent had geen mening. Van de onder vraagden. die op de a.r. hadden ge stemd had 61 procent bezwaar te gen reclame op zondag. Uit diezelf de groepering had 31 procent geen bezwaar, acht procent had geen mening. Geen bezwaar tegen televisierecla me op zondag had 53 procent van de ondervraagde rooms-katholie- ken, 51 procent van de ondervraag de hervormden en 58 procent van de onkerkelijken .Wel bezwaar te gen televisiereclame op zondag had 44 procent van de ondervraagde rooms-katholieken en hervormden en 39 procent van de ondervraagde onkerkelijken. Invul-puzzel Horizontaal woorden invullen die verticaal dezelfde betekenis hebben. I. uitgestotene. 2. zeehond, 3. Amer. sierheester. Oplossing van gisteren Hor.: 1. perk, 5. open, 9. rei, 10. nel, II. are. 12. eren, 14. raar, 15. mon dain, 19. riant. 21. Somme, 22. du plo, 23. alles, 26. baseren, 29. keel, 31. leeg, 33. are, 34. rem, 35. eng, 36. lens, 37. orde. Vert.: 1. pret, 2. eer, 3. riem, 4. Ger- da, 6. paan, 7. era, 8. Nero, 13. nor maal, 14. ritueel, 16. Niels, 17. an der, 18. ros, 20. alt, 24. leren, 25. akal, 26. been, 27. Neer, 28. egge, 30. ere, 32. end. (ADVERTENTIE) KRO-jubileum-aktie GEEF EENS EEN BLOEMETJE WEG D* Jarig* KRO wij worden vijftig - gaat aan uniek* aktl* voeren. Een aktl* gericht op uzelf en op uw algen omgeving. Oe KRO vraagt aan ledereen om eind november leta te betekenen voor een ander. Met behulp ven bloemen. Geel antwoord op do vraag: In welk Jaar werd de KRO opgericht? en maak een tweede regel bij: Maak een menaelljk gabaar "geef een* een bloemetje ui eg" op 20, 21 of 22 november vriend of aan Iemand die daarop mag rekenen. En ale u meedoet, aluur de KRO dan vóór 19 november een briefkaart (pottbua 2S75 Hilversum) met uw eigen naam, adree en telefoon en die van degenen die uw bloemen (ot plant) zal krijgen. Uw briefkaart wordt door een deskundige Jury bekeken. Op 22 november tijdens de slotmanifestatie op de televisie, maakt u met uw vriend, kennla of relatie kans op een kleuren-tv of een andere plezierige verrassing. Allesn maar Ier aanmoediging! 'Vi' Adres: KRO, Postbus 2575, Hilversum ledereen kan meedoen! Uw btoemenman weet er ook vanl Hij heelt een speciaal kaartje. De hervatting van de IKOR-serie Heelt de regen een vader? bleek een voltreffer te zijn. Zelden heb ik Nederlandse kinderen zich zo natuurlijk voor de camera zien gedragen als de blinde Henk Wever en zijn vriend Kees Koning. Je zou er bijna lyrisch van worden en zeggen dat zij op koninklijk authentieke wijze het patroon van hun gedachten en gevoelens hebben geweven. Ik weet niet in hoeverre die twee jongens door het produktieteam zijn begeleid of 'voor gezegd'. Maar met elkaar hebben zij wel bereikt dat ik nog nooit op een zo vanzelfsprekende en tegelijk ontroerende manier met het blind zijn ben geconfronteerd. Ik had mij al een poos verzoend met de gedachte dat het onontkoombaar is om in de naaste toekomst gebruik te maken van kernenergie. Maar nu heeft de GRONINGEN Nog tot het jaar 2005 kunnen de Nederlandse gezin nen aardgas gebruiken als brand stof voor verwarming en kookdoel- einden. Dat is een van die conclu sies die de Nederlandse Gasunie heeft neergelegd in haar plan gas- a'fzet 1975. Tot 1935 zal de aard- gaslevering aan kleinverbruikers (gezinnen) nog toenemen, de hui zen die van deze energiebron af hankelijk zijn (meer dan 90 pro cent) kunnen er dan nog 20 jaar op rekenen, mede door aankopen in het buitenland. Daarna volgt (mo gelijk) afbouw. Tuinders kunnen nog tot 1985 met aardgas stoken, evenals de indus trie (grootverbruikers). Geleidelijk zal de industrie bijvoorbeeld in het geval van verhittingsdoeleinden echter weer moeten overgaan op olie. als net zo goed stookolie ge bruikt kan worden. De afbouw van de leveranties buiten de gezinssfeer komen verder ook tot uiting in de verstrekkingen aan elektriciteits centrales. Lopende contracten wor den na afloop niet meer vernieuwd. Dat alles zal er toe bijdragen dat aardgas, dat momenteel 55 procent van de Nederlandse energiebehoefte dekt, in het Jaar 2000 nog maar 18 procent voor zijn rekening neemt. (ADVERTENTIES) Onderzoek naar verspreiding van nieuws Herrema Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM Van alle Nederlan ders van vijftien Jaar en ouder wist ongeveer oe helft vrijdagavond of zaterdag al dat dr. Tiede Herrema was vrijgelaten, voornamelijk vla de berichtgeving op de televisie. Dit is gebleken uit een onderzoek, dat de afdeling Kijk- en Luisteronder zoek van de NOS heeft gedaan hoe het nieuws zich heeft verspreid. Dr. Herrema kwam vrijdagavond rond kwart voor elf vrij. De radio meldde dit het eerste in een speciale uitzending van de ANP-radlo- nieuwsdlenst over Hilversum 1 en 2 om één minuut over half twaalf. Enkele minuten daarna volgde een kort bulletin op Hilversum 3. Het nieuws werd via de televisie tien over half twaalf bekendge maakt in AVRO's Televizler Maga zine en daarna ln het late bulletin van het NOS-journaal. De zaterdag daarop is het NOS-onderzoek naar de ontvangst gehouden. Gebruik werd gemaakt van de wekelijkse NOS-telefoonenquête onder een pa nel van 51 personen dat represen tatief kan worden geacht voor de Nederlandse bevolking van vijftien jaar en ouder. Op het n.oment van ondervraging (zaterdag tussen tien en twee uur en tussen vier en zeven uur) wist de overgrote meerderheid dat dr. Herrema was vrijgelaten (91 pro cent). De televisie bleek de belangrijkste eerste bron: 42 procent gaf dit op. De radio werd door 22 procent als informatiebron genoemd, de krant door 21 procent en 'uit de mond van anderen' door 15 procent. Van 2 procent was de informatiebron onbekend. Kenmerk-ultzending over dit vraagstuk me weer tot twijfelen gebracht. Vooral dr. Mansholt was pertinent an zijn verklaringen dat we het zeker tot het jaar 2025 zonder kernenergie kunnen stellen. Dat we dus een halve eeuw de tijd hebben om alternatieven te ontwikkelen. Dit alles echter onder voorwaarde dat we ons van nu af matigen in het gebruik van de traditionele energie. En dat lijkt me een onzekere factor In de prognose. Dat onze regeerders opzien tegen een mogelijke invasie van duizenden Javanen uit Suriname kan ik mij voorstellen. Maar anderzijds, zo concludeerde ik uit de Brandpunt-uitzending, lijkt men wel een beetje makkelijk te denken over de vrees van deze mensen voor raciale moeilijkheden. Waaruit zou blijken dat men nog altijd weinig snapt van het wezen van de Javaan. Op haast onnavolgbaar speelse wijze wist meester-interviewer Cavett zijn van de drank afgeraakte gast Dick van Dyke te loodsen door diens herinneringen aan de verslaving. Daarmee gaf de Avro dinsdagavond een indringende waarschuwing door tegen alcoholmisbruik. Over de verwoestende gevolgen maken wij ons minder druk dan over andere verslavingsmiddelen en uitlaatgassen. Maar de 'drink - cultuur', zoals Van Dyke zei, eist wel de meeste slachtoffers. Hij zoekt de oorzaak niet bij d.e genatte vers chi j nselen of gebrek aan karakter, maar vooral bij tot drinken voorbestemmende lichaamsfuncties. Of je daaruit kimt verklaren dat ln vele landen het drankgebruik ln allerlei geledingen met sprongen toeneemt, betwijfel ik. Dan zou de wetenschap antwoord moeten geven op de vraag waarom er op wereldschaal iets hapert aan bijvoorbeeld het hormonenstelsel van de mensheid. Ir. A. Boerma, de scheldende directeur-generaal van de voedsel- en landbouworganisatie van de VN, heeft in Hier en Nu gezegd dat zijn bedoelingen goed waren en dat hij gelooft de geschikte man te zijn geweest. Het is wel zeker dat hij daarop Internationale hij val krijgt. Hij is bovendien een idealist, want hij gelooft in het bereiken van een betere wereld. Nu weet ik niet zeker of hij het woord kunnen of zullen gebruikte. Is dat laatste het geval, dan ben ik voorshands een klelngelovige. Het in Hier en Nu besproken voorstel van CNV-bestuurder J. Dassal om betalers van een verhoogde wegenbelasting korting te geven bij gebruik van openbaar vervoer, botst tegen mijn rechtvaardigheidsgevoel. Als dank voor het Inademen van uitlaatgassen mogen eenvoudige wandelaars en fietsers ln tram, bus en trein de volle mep blijven betalen. Dit gaat mijn bevattingsvermogen te boven. T. H. Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: .700 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier erv nu, 7.55 (S) Aangestipt 8.00 Te Derum Laudanvua. 8.24 Op de man at 8.30 Nws. 8.36 Gym. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podium. 9.45 (S)i Onder de hoogte- zon. 10.30 Nws, 10.33 (S) Orkestpalet I. 11.40 (S) Orkestpalet II. 12.00 (S) Bel Canto. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12 55 (5) Middagpauze dienst. 13.15 (S) Koorzang. 13.30 (S) Globaal, met omzet 15 30 Nws. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. zingt Gods lof. 1955 Overdenking. 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek. 21.50 BIJ de tijd. 22.10 De kerk vandaag. 22-30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Diabetes - en wat nu?. 23.20 Album. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II 7.00 Nwa. 7.11 Ochtendgym. 7.20 (S) Dag met een plaatje.- (8.00 Nws. 8.11 Radlojourn.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9 CO Spiegel van Belgle. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radlojourn.) 11.30 (S) Rondom twaalf, (11.55 Beuisber.) 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radlo journ. 13.25 (S) Klassv grammofoonpla ten met comment.- 1.4.10 (S) In de weten schap dat... 14.30 (S; Met muziek op stap. 15.10 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 18.03 Radlojourn. 10.05 (S) Gebakken venster banken 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn. P.P.: 18.20 CPN. IKOR: 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 (S) Oude orgelmuziek. 19.16 (S) Klass. p!a- nomuz. 19.30 Bronnen van inkomsten (II) NOS: 19 50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radlojourn. 20.10 Inleiding avondprogr. 20.15 (S) Het le vend verleden. 21.30 (S) Residentie Strijkkwartet. 22.00 (S) Josueh Fouche (dl. 7) 22.45 (S) Dat zit goed fout. 23.05 (S) Vanavond laat cultureel. 23.50 Radlü- Joum. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM lil TROS: 7.02 (S) Dria op Je boterham. 9 03 (S) Pep-op-drle. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 11.03 (S Drie tussen de middag. 14.03 (S) Pop-Kontakt. 16.03 (SI De Ritmeesters. NOS: 18.03 Do Vaka/burebank, 18.10 (S) Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Poster. 20.02 (S) Soul top-HO. 21.02 (6) Sesdunv 22.02 (6) De Hugo van Gelde- Speciaal De tweede aflevering van de BBC-serie The Pallisers (20.40), wordt gevolgd door het programma van de ombudsman, .waarin aan dacht voor de dreigende sluiting van de hemofiliekliniek in Huizen en de uitkeringen van de ongeval lenwet. Ned. 2-21.35 In Muziek-Motief van de EO treden op de gospelgroep The Dow- nings uit Nashville en de zangeres Ether Times. Ned. 1-20.45 Aan de tweede Macliiavelli van de VPRO werkt mee de vermaarde Amerikaans-joodse commentator I. F. Stone. Zijn onderwerp: de nieu we positie van Henri Kissinger in het Witte Huis. Verder een inter view met W. F. Hermans en een commentaar van de Rus S. Berglov over de communistische partij in Portugal. Ned. 1-26.50 Onderwerpen in Achter het Nieuws zijn: Angola, dr. Lou de Jong over het conflict Krelsky- Wiesenthal en de hongerstaking van de Marokkanen in Amsterdam. Ned. 2-20.25 en 22.25 Globaal vraagt aandacht voor: de geluidsisolcring hij de 'buldcr- baan', eën oorlogsboek van Jaap v. d. Zwad, dierenasiels, en de Haagse rabbijn Soetendorp over de VN- resolutie inzake bet zionisme. Hilv. 1-13.30 Over oudere werknemers begint in de NCRV-rubriek Bij de tijd een serie van zes programma's. Hilv. 1-21.50 renshow met do Nederlandstalige Top-lO. 23.02 (S) Jaez-&ir. 0.02 (6) Da Hugo van Galderenshow: LP's. 1.02 (S) De Nacht wacht. EO: 5.02 (S) Old Time Religion. 5.30 (S) Ma.tlna.ta, nde amg erge! d ki :ialisl van rope: omei O. e er V gec ijn en c alist ge\ tluisi NEDERLAND I NOS-NOT 10.45,11.10 en 11.35-12.00 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie EO 15.00-15.25 Van hart tot hart TELEAC 18.15 Chemie, les 8 (herh.) NOS 1845 Toeristische tips 18.55 Journaal EO 19.05 EO-kinderkrant 19.20 Windkracht 16. religieus programma 19.55 De Waltons, filmserie 20.45 Muziek-motief. muziekprogramma 21.25 Tenslotte NOS 21.35 Journaal VPRO 21.50 Machlavelll, of hoe het ln de [wereld toegaat NOS 23.10-23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 BrigadeirDog 18.55 Journaal VARA 19.05 Guaijana-waterland, serie natuurfilms 19.30 Oorlogswinter, jeugdserf"""' NOS 20.00 Journaal VAA 20.25 Achter het nieuws 20.40 De Pallisers, tv-serie (2) 21.35 De Ombudsman 22.00 Man over de vloer, komische tv-serie 22.25 Achter het nieuws 23.00 Gedicht NOS 23.01 Den Haag vandaag 23.16-23.21 Journaal 43 Het een volgt vlug op het andere, de geschiedenis loopt snel. Jacoba en Willem Hendrik moeten een nieuwe palfrenier hebben, ze vin den er een, zonder uit de familie te gaan: de zoon van de koetsier bij Jacoba's moeder in Den Haag. Hij solliciteert en krijgt daarop de be trekking. Het is een blozende jon geman, die vriendelijk grinnikt al leen al als hij wordt aangekeken. Bart haalt hem met de kofferkar uit Arnhem, Antje moet het ka mertje opruimen. Alle Zuidafri- kaanse foto's heeft ze in een doos gedaan, ook de grote plattegrond van Zuid-Afrika, die Sjos boven zijn bed had hangen. In de loop der weken en maanden komt er langzamerhand een kente ring in Jan en Antjes verdriet, zonder dat ze het zelf zo weten. Het begint als ccn medicus, een Hollan der. die met een ambulance in Zuid-Afrika is geweest, op een avond bij Zuidafrikaanse licht beelden spreekt. Hij vertelt allerlei van de oorlog, de Boeren, de con- centratiekampén voor de vrouwen en kinderen, en over het leven daarginds in oorlogs- en vredestijd. Hij spreekt fris en vol geestdrift voor de zaak der Boeren. De nota belen van Beukenloo zitten on« cr zijn gehoor, de twee doktoren met hun vrouwen, ds. en mevrouw van Arkel, de notaris en het hoofd van door Henrictte L.T. de Beaufort II. I'. f.ropnl(1« L'iiRevMvmlj. N.V, de schooL Aan het einde van de lezing houdt de dokter een kleine toespraak, meer in het bijzonder voor de inwoners van Beukenloo. en dan plotseling richt hij zich tot Jan en Antje, hij zegt. dat ook zij hun deel hebben geofferd aan de geest van de heldenmoed; Antje verschiet van kleur. Jan gaat kaarsrecht zitten en geeft een klei ne ruk aan zijn vest. De dokter spreekt over de geest van moed en avontuur, die hun zoon bezield heeft, toen hij een veilig bestaan heeft prijs gegeven en ingewisseld tegen een leven van strijd en offer. De dokter heeft het met ernstige waardigheid gezegd; fiere trots gaat in de harten van de ouders stralen. In de daarop volgende maanden krijgen ze telkens visite van men sen uit de Zuidafrikaanse beweging, ze logeren somswijlen in de koet sierswoning. Jan wordt een steun pilaar van de Zuidafrikaanse vere niging voor Beukenloo en omstre ken, op alle ajvondien, die uitgaan van de Kerk, het Nut of het Rode Kruis ds hij de geziene duizendpoot, die voor het onderdak van de spre kers zorgt, die de zaal en het podi um belangeloos in orde brengt, die ijverig collecteert voor Zuidafri kaanse belangen. Langzaamaan verkeert de verslagenheid van Sjos' ouders in een bijzonder besef van waardigheid; ze voelen zich bevoor recht, dat ze ouders zijn van zulk een voortvarende zoon. Wat ze eerst als een onberaden stap van hun kind achtten, dat zien ze nu als de eerste trede van een waarlijk heldhaftig streven. De landkaart van Transvaal en Oranje-Vrijstaat heeft Antje uit de doos gehaald, ze zit nu keurig op karton geplakt en hangt aan de muur in de huiska mer. Als het naar het voorjaar toegaat en de eerste bomen aan het uitlopen zijn, merkt een nauwkeu rige toeschouwer op. en dat is Ja coba, dat het avontuurlijk vertrek van Sjos zijn ouders in het begin heeft verslrgen, maar dat het'hun op den duur een treflijke ging en een nieuwe heeft bezorgd. 4 Onze Europese en West-Az voorzaten, die in het Indo- babbelden en oreerden, joelfeest twee volle wekenL, drinkgelagen en offerplengii ,esj den en dat heus niet allf gewoonweg te offeren, degelijk om ook de zielen afgestorvenen te herdenken vruchtbaarheid der aarde, wlge aarde, te gedenken, zaten hebben wel nooit en een flauw vermoeden gekt dat een handjervol lieden, ze den zich Christenen en ze! de Nazarener te geloven 8* Joelfeest zouden overnemen, houd er van laten wegvallen vullen met de nieuwe gedai een geheel andere herdenk! joelfeest zouden herschepp 8 het geboortefeest van die ner, die ze een Heiland v< gelovigen noemden. Het fees een feest. In het donkerst* zonloze wintertij werd het en dat'in alle landen en de eeuwen. Iconografische, sculnj en schilderkundige invloeden gische ceremoniën, mysteil uit Syrië en Byzantium in den de feestgangers en hen feest, naar de aard van hun ei luister wilden bijzetten. :uro| teen rogre er V d ken, ten lerbai cor mer in di Den.' dan 1 in n-dei even. n co leen aen isievi ing d onzir listi wij gezej itve ïnafnier ppen ahai )u w ]e en iten taan roor ne 1 oki uit en et van wjet i lei zijn lg te eige betv bep i al

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4