Afgang voor Feyenoord6-0 Waardering voor Geels Utrecht: .•meer klasse Jansen komt toch bij Feyenoord l£iAjax nog zeker niet de magistrale ploeg uit het verleden 'Het is eigenlijk te gek geweest zoveel vrijheid' 'T H ytAANDAG 3 NOVEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 9 Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het sectiebe- stuur Betaald Voetbal heeft zater dag besloten om goedkeuring te onthouden aan de transfer van FC Amsterdams Nico Jansen naar Feyenoord. Reden voor die weige ring was de rol die het bureau Inter Football en met name dan Cor Coster gespeeld zou hebben in de onderhandelingen. Het sectie- bestuur had al in mei van dit jaar besloten om geen verklaring van speelgerechtigheid af te geven in dien bij de transfer -gebruik is gemaakt van een instantie of per soon, die zijn werkzaamheden commercieel aanwendt. Het sec- tiebestuur had de indruk, dat in het geval-Jansen, Cor Coster méér dan de rol van -de behulpzame 'ome Cor' had gespeeld. De weigering van het sectiebe- stuur om Jansens overgang te ra tificeren zal waarschijnlijk geen bezwaar vormen om Nico Jansen komende zondag als Feyenoord tegen Sparta moet spelen, op te stellen. Sinds zaterdag heeft Jan sen immers geen contract meer bij FC Amsterdam. En niemand kan hem ervan weerhouden van daag bij de nieuwe contractbe sprekingen in plaats van 'ome Cor' een, zoals Coster het noemde. 'vriendelijke maar van ieder voet balintellect gespeende schoon moeder mee te nemen'. Na een inleidend praatje, ook wel bespre kingen genoemd, kan Nico Jansen dan een copie van het vorige week ondertekende contract teke nen, waarna het sectiebestuur weinig overblijft dan wel goed keuring te hechten aan deze stap. De affaire rond Nico Jansen, toont in zijn volle omvang de machteloosheid van het sectiebe stuur aan. In mei werd op de vergadering van het Betaald Voet bal vrijwel unaniem de anti-ma kelaars-regel aangenomen. Toen ook stak Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam en lid van het sectiebestuur, zijn hand instem mend op. Diezelfde Stoop heeft nu spijt van die beslissing. 'Dit kan alleen in Nederland', roept hij nu ontstemd uit. 'In de ar- beidswettelijke sfeer kan dit niet. En dat is pertinent niet in discus sie gekomen op de betreffende vergadering. Er is iets aangeno men dat komt uit de koker van de UEFA. Hoe ver dat achter loopt is wel bekend.' De transfer van Nico Jansen raakte zaterdag in de rellerige sfeer omdat de voornoemde uit slag bekend is en de onderhande laars uithaalden naar de mensen, die menen dat de reglementen nu maar eens in acht dienen te wor den genomen. Cor Coster noemde Karei Jansen, de voorzitter van de Vereniging Van Contractspelers (VVCS) 'de Raspoetin van Den Haag en de voetbalbond'. En: 'De heren Jansen en Snoeck (VVCS- bestuurslid) hebben ook met winst oogmerk gehandeld in het verle den en die vijfenveertig jaar oude wet overtreden.' Alles draait om het feit of Cor 'oster als betaald adviseur, be middelaar, in de transfer van Ni co Jansen is opgetreden, Beiden ontkennen dat. Ook de twee clubs, FC Amsterdam en Feyen oord. houden vol geen zaken met Inter Football te doen. maar met Nico Jansen en diens adviseur Coster. En daar gelooft het sectie bestuur dan weer niet in. Maar -sancties zijn er door dat zelfde sectiebestuur ook weer nau welijks op te leggen. De transfer onder de huidige omstandigheden verbieden is alles, maar weinig effectief. Waar nog bij komt, dat de VVCS vindt dat Nico Jansen geen slachtoffer mag worden van het conflict. Dan wordt het al heel snel duidelijk waar dan de klappen gaan vallen: bij het sec tiebestuur. Slechts het gezicht ten opzichte van de komende verga dering van de sectie betaald voet bal is gered. Er zijn immers stap pen ondernomen. Constructieve stappen zijn evenwel anders. RUUD VERDONCK rertaa) >gal kleii et lev een t droeg» tkrani persoi ompl< ï-de-d die ;gave de pi :jas, imnj irokki :n bai vier' ch'. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM De bodem van de eens zo goed gevulde schatkist van Feyenoord komt in zicht, als de Rotterdamse club zich deze week alsnog Nico Jansen, de spits van FC Amsterdam aanschaft. Het lijkt een desatreuze ontwikkeling voor Feyenoord, want na de afgang van zaterdagavond tegen Ajax (6-0) blijkt er heel wat méér aan vervanging toe in Brzezancyks sputterende machine, dan al- an-Kaleen in de aanval. Feyenoords zwakte was zaterdagavond niet alleen merkbaar in de aanval, maar moedi vooral in de defensie waar een gezelschap radeloze voetballers na rust de ene fout op de andere s n "stapelde en al op zoek was naar de schuldigen. "Een ajrbeldsongeluk', noemde trai ner Antoni Brzezanczyk het na af loop, 'een tamelijk groot arbeidson- geluk'. Maar het moet wel ingecal culeerd worden als de veiligheids maatregelen onvoldoende zijn. Want Ajax was zeker niet de ma gistrale ploeg uit het verleden die is ,4 een tegenstander volledig deklas- ïeeft i seerde. Een happening was het na ?hrev« 111 het uitverkochte Olympisch endsot Stadion alleen maar door de doel punten. Een voetbalhappening was zullt het toen echter ook zeker niet. hebbé maakte alleen simpel gebruik i, tegi van het volledige onvermogen van igen het i be' die roei ."an en o irachl ing dat oor »n, latsv mme idelij zelf. teko hap 'e st chi sam derhi egeri de ii nem geli olitie is, is ht dd :h W' echt ht h in 1 an v een soci Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Zeven minuten voor het einde ging Excelsior op eigen terrein ip het degradatiege vecht tegen FC Utrecht neer. Joop van Maurik bleek in die 83ste mi nuut van de wedstrijd in het hart vah het Rotterdamse strafschopge bied zelfs door twee tegenstanders niet van de bal te zetten en zijn pass op de vrijstaande invaller Van Staa was beslissend. Eddy van de Roer, Excelsiors doelman was kansloos tegen de inzet van Van Staa en dat doelpunt (01) bracht de beslissing in een wedstrijd vol fouten, verkeerde passes en van misverstanden. Dat de zege bij FC Utrecht herbo ren na de overwinning op Sparta terecht kwam, was alleen maar ver diend te noemen. De Utrechtse ploeg herbergt duidelijk meer ta lent in zieh dan Excelsior en heeft zich daarom ook volgens de wetten der logica nu boven zijn Rot terdamse mede-degradatiekandidaat uitgewerkt. Met name de jongere dr. lichting bij FC Utrecht is belofte- r Éi v°h Middenvelder Flight en zijn 0gy vervanger Van Staa halverwege de tweede helft Ingezet, hebben het in Hzich om nog aanzienlijk verder te reiken wat hun prestaties betreft. Bij Excelsior moet het nog steeds van de oude routiniers komen, j maar omdat Roggeveen gisteren j ontbrak, Heijerman ei' met een en kelblessure niet aan te pas kwam 1 en Frans van der Heide in feite I geen goed aangespeelde bal kreeg, kwamen ae Rotterdammers in het duel tegen FC Utrecht niet ver. Heijerman werd kort na rust ook uit het veld gehaald ten gunste van de jeugdige De Leeuw. Voor rust bezat Excelsior nog een veldoverwicht, maar dat leverde weinig werkelijke kansen op. Het counterende Utrecht kreeg meer mogelijkheden, maar Van Veen zag zich tot twee keer toe gestuit door Van der Roer, Hulshorst zag een inzet naast gaan en een vliegend 6chot van Wery werd door Van der Roer onschadelijk gemaakt. Wery speelde opnieuw als vrije man, overal opduikend waar hij gewenst werd, en op die manier zeer waardevol voor het elftal van Rab. In de tweede helft startte Excelsior opnieuw veel belovend,, maar Utrecht bleek wederom kwalitatief meer in de mars te hebben. Het einde van Excelsior kondigde zich aan tobn eerst Van Mourik de paal teisterde waarna Pattinama hands maakte bij het wegwerken van de bal. Arbiter Beck was mild. een karaktertrek die hij even later ook zou demonstreren toen Hulshorst door Van der Spek in het Rotter damse strafschopgebied onderuit werd gehaald. Ook een tweede handsbal van Kwakkernaat liet hij ongestraft. FC Utrecht zou echter toch via Van Staa de verdiende winnende treffer scoren, iets waar Excelsior in de allerlaatste fase on langs het inzetten van Van Digge len voor Pattinama niets tevenover kon stellen. EXCELSIORFC UTRECHT 0—1 (0—0) 82: Van Staa 0—1. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 4000. Excelsior: Van de Roer; Van der Spek. A. den Butter. Van de Munnlk. Tabbernee; Van der Helde, Pattinama (Van Dlggele», Kwakkernaat, Heyerman (De Leeuw). V1..1 Zanten, Struis. EC Utrecht: Henriksen; Oostrom, Adrl- aanse. Wildschut, Hlldebrand; Wery, Temming, Plight: Van Veen. Van Maurik, Hulshorst. Feyenoord in de tweede helft. 'Wat anders te denken van Ruud Geels, die voor vijf doelpunten kon tekenen. Het leek alsof er bij Feyenoord nooit iemand van zijn afmakerskwaliteiten had gehoord ofschoon in het verleden diezelfde Geels ook nog Feyenoords aanval lende hoop is geweest. Maar met name na rust kreeg Geels een vrij heid die hij zich mogelijk slechts uit zijn pupillen periode kan herin neren, Zijn directe tegenstander Jan Everse werd volledg dolge draaid op de rechtervleugel en er was niemand voor handen om zijn problemen te verlichten. Jan Ever- se: 'Als Geels naar binnen ging, dan moest Ramljak hem overne men en ik moest de opkomende man afstoppen,, maar dat waren er meestal twee'. MATIG De hele zaak escaleerde voor Feyenoord na een van twee kanten bijzonder matige eerste helft die niets weg had van een toptreffen in de eredivisie. Ajax startte wel goed. Vooral de passes van Krol waren verzorgd. In de eerste tien minuten bleek de zwakte op rechts bij Feyenoord al volledig. Er kwa men achter elkaar snelle aanvallen met kansen voor Geels en Bro- kamp. Kansen veelal voorbereid door Wim Suurbier, die van zijn vijfhonderdste optreden voor Ajax een van de betere exhibities maak te. Na negen minuten kwam de gezien het spelbeeld te verwachten treffer. De door Suurbier aange speelde Rene Notten plaatste de bal voor het doel waar Eddie Treytel zich stond af te vragen of hij aktle zou ondernemen. Hij werd in zijn overpeinzingen wreed gestoord door de bal die Ruud Geels hard langs hem kopte: 1-0. Direct daarna trok Ajax .zich zoals gewoonlijk in de huidige situatie terug en gaf Feyenoord de kans aan te vallen. Toen ook bleek de onmacht want er ontstond nauwe lijks gevaar voor doelman Piet Schrijvers. Ajax loerde slechts op de counter maar toonde in die pe riode er weinig haast mee te ma ken. Bij een van die counters ech ter liep Van Hanegem tegen een gele kaart op. Nadat Everse al twee ontoelaatbare overtredingen (tegen Geels en Brokamp) had begaan, stuitte Van Hanegem de solerende Krol op het middenveld met een heupworp. Scheidsrechter Van der Kroft toonde geen medelijden met de Rotterdamse middenvelder en schakelde hem middels de gele kaart hoogstwaarschijnlijk voor minstens een wedstrijd uit. Direct na rust besloot Feyenoord met wat meer mankracht aan te gaan vallen. Een taktiek die Ajax prima uit kwam. Want Feyenoord werd binnen enkele minuten ge waarschuwd via kansen voor Geels, Steffenhagen en Nottén. Rinus Mi- chels later: 'Dit is nou typisch voetbal. Een ploeg gaat alles of nieta spelen en krijgt niets, 't Liep nog een paar keer goed af, maar uiteindelijk ging het toch mis. Het Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Toen Ruud Geels tenslotte na een ware triomftocht de Ajax-kleedkamer in de catacomben van het Olym pisch Stadion binnen stapte, klopte Rinus Michels, de trai ner/coach, hem op de schouder. Het was het simpele, maar tege lijk veelzeggende compliment voor de spits, die met zijn vijf doelpunten zo nadrukkelijk zijn stempel drukte op het zo onge woon verlopen topduel. 'Dat schouderklopje', zo zou de nu 27- jarige Ruud Geels veel later zeg gen, 'is. voor mij geweldig. Is ge noeg ook. Je moet het niet over trekken, nuchter blijven'. Ruud Geels, de gevierde man, rela tiveerde direct na zijn triomf voor een voetballer ongewoon sterk. 'Morgen is er weer een dag'. En ook: 'Als ik woensdag faal ben ik weer een klootzak'. En terugkerend naar het schouderklopje: 'Een keer eerder heeft Michels van zijn waar dering blijk gegeven. Na de wed strijd tegen Glentoran. Ik scooorde toen vier doelpunten. Dat is. zei hij toen, een handdruk waard'. GELUKKIG Vijf doelpunten in een competitie wedstrijd, en zeker in de met een zo rijke traditie omgeven topper als Ajax-Feyenoord. is een weinig voorkomend fenomeen. Voor Ruud Geels zelf een nog niet eerder voorgekomen iets ook. 'Een keer', zo weet hij zich te herinneren, 'heb ik in een wedstrijd zes doelpunen gemaakt. Bij Club Brugge in de vriendschappelijke wedstrijd tegen PSV. Het werd toen 7-6. Maar met deze vijf doelpunten tegen Feyen oord ben ik veel meer blij. Vrese lijk gelukkig zelfs. *1161 alleen om dat ik er vijf heb gescoord, maar voor het-hele elftal. Het is enorm belangrijk en een beloning voor alles wat de laatste maanden is gedaan'. Ruud Geels wil vooralsnog zeker niet op het voetstuk worden ge plaatst. Zijn prestatie, hoe uniek ook, is het logische gevolg van de taktische fouten, die Feyenoord vooral defensief maakte. Geels: 'Nog nooit eigenlijk heb ik in een competitiewedstrijd zoveel vrijheid gehad. Het eerste doelpunt was ei genlijk het moeilijkst. Toen moest lk me nog vrijmaken, moest Ik er meer voor doen. Dat doelpunt was ook voor mezelf belangrijk. Daarvoor had ik een kans gekregen. Ik schoot de bal toen juist naast. Vroeger zat ik er dan over in. had ik ook niet zoals nu met de buiten kant van de schoen durven schie ten. Nu ga ik door. zet ik me erover heen. Ik denk nu ook: je zat er toch maar weer bij. je hebt je plicht gedaan. Het is eerder een stimulans om door te gaan. Daarom ook was ik blij met dat eerste doelpunt'. VRIJHEID Het eerste doelpunt was zonder twijfel niet Geels fraaiste van de vijf. Dat predikaat kwam zijn twee de treffer Ajax' derde toe. Met het hoofd gescoord. Hoogop- sprlngend na een voorzet op maat van Gerrie Mühren en keihard langs de in zijn doel gebleven Eddy Treytei. Ruud Geels over het doel- puntenfestijn van de tweede helft: 'Het is eigenlijk te gek geweest, zoveel vrijheid. Het is waarschijn lijk ook wel éénmalig. Bij vier go als stond ik helemaal vrij. Het kon naarmate de wedstrijd vorderde ei genlijk ook niet meer mis gaan. Je gaat steeds meer meespelen, je krijgt alsmaar meer zelfvertrouwen, alles lukt je dan ook. Ik haalde bijvoorbeeld ook een balletje om Everse. Zoiets had ik nog nooit gedaan.' Ruud Geels onbedreigd topscorer in de eredivisie met nu veertien treffers is aan een zeer constant seizoen bezig. 'Nog nooit, is dat zolang achtereen geweest. Het komt, dacht ik, door het harde wer ken. Je wordt ook helemaal in de sfeer meegesleept. Die sfeer is zolang ik nu bij Ajax ben. ander half jaar alweer nog nooit zo goed geweest. In de laatste jaren trouwens ook niet, afgaande op wat ik van de andere Jongens hoor. Er is gewoon veel veranderd. Iedereen werkt en traint hard. Je weet. dat wanneer je Je niet optimaal inzet, je er de volgende wedstrijd naast staat. Het grote verschil met het vorige seizoen is ook de mentaliteit. Er wordt gewerkt voor het toch vele geld dat je verdient. Vorig seizoen lagen ook veel spelers met de manager (Hans Kraay, red overhoop. Dat is dit seizoen gewoon niet mogelijk. Michels praat ge makkelijk dingen uit. Hij is een persoonlijkheid, je komt daar niet onderuit'. MENTALITEIT Die gewijzigde sfeer, dat harde werken, die mentaliteit, dat alles heeft ook bij Ruud Geels positief doorgewerkt. Vorig seizoen welis waar al gekroond met de zilveren schoen (de prijs voor de t'weede' topscorer van Europa) met nog steeds omgeven met het gegeven, dat hij in topduels altfjd tekort schoot. Tegen Polen. In het Neder lands elftal, loochenstrafte hij die typering reeds. Zaterdagavond wierp Geels het laatste restant er van weg. De man van de wedstrijd, Ruud Geels. Lachend in het gras. Geels: 'Het is inderdaad wel zo geweest, dat lk in belangrijke wed strijden altijd tegenviel. Ik was nerveus, gespannen. Dat is er nu niet meer. Ik ben fanatiek, ik heb zelfvertrouwen. Ik praat meer in het veld. Het komt natuurlijk door de constant goede vorm. Maar ook omdat ik meer ontspannen ben. Zo'n voorbereiding als nu tegen Feyenoord. geweldig. 's Middags naar de film. The French Connecti on. De kogels vlogen om je oren. En dan rustig een broodje eten. Ik mag dat wel. Ik geloof ook wel, dat ik door die doelpunten ook wel weer nadrukkelijk mijn kandida tuur voor het Nederlands elftal heb gesteld. Ik speel graag voor Oranje'. JAN EVERSE Mede-verantwoordelijk voor het Geels-succes tegen Feyenoord. was zaterdagavond de Rotterdamse de fensie. Met name Jan Everse, de min of meer directe bewaker van topscorer Geels. Een bewaker, die Geels naarmate de wedstrijd vor derde steeds minder tegenkwam. Everse: 'Zodra Geels naar binnen zou gaan en er werd veelvuldig van plaats gewisseld,— zou Raml jak hem over moeten nemen. Dat is nauwelijks gebeurd. Zoals er zo veel eigenlijk niet is gebeurd. Mij alleen verwijten dat ik slecht heb gespeeld, dat ik de topscorer van de eredivisie constant vrij heb gelaten, is niet juist. De gehele tweede helft stonden we eigenlijk met twee te gen vier. We mochten aanvallen, moesten ook eigenlijk, maar ver waarloosden de defensie. Je hebt eigenlijk constant voor joker gelo pen. De Ajax-spelers hadden alle vrijheid, niemand werd afgestopt. Je hoeft dit eigenlijk niet meer te zeggen. Het gebeurt al drie. vier jaar niet meer'. Ajax en vooral Ruud Geels profi teerde ervan. 'Ik heb ze gemaakt, maar Je moet ze ook krijgen. Ik kreeg ze. Ik kreeg er vleugels door. Was er ook overal bij. Ook verdedi gend'. En vooruitblikkend: 'Of we nog met de beide benen op de grond staan? Daar zorgt Michels wel voor'. Ruud Geels nog 2.5 jaar bindt zijn contract van 4 jaar hem aan Ajax verwijst tot slot alle moge lijke wraakgevoelens ten opzichte van Feyenoord naar het rijk der fabelen. 'Ik heb er van mijn 17e tot en met mijn 21e jaar gespeeld. Te lang geleden. Ik ben er als duurste jeugdspeler weggegaan, voor 175.000 gulden naar Telstar. Feyenoord zegt me niets meer, ik heb niet te kla gen gehad'. PETER ONVLEE blijft een uniek gebeuren. Maar je mag nooit zeggen dat Feyenoord gedeklasseerd werd. Nadat het 3-0 was geworden heb je geen tegen stand meer. Maar daarvoor speelde er wel degelijk een elftal'. Het duurde toch nog tot de acht tiende minuut van de tweede helft voor Ajax zijn tweede treffer maakte. Uit een hoekschop van de steeds uitstekend profiterende Ger rie Mühren, tikte Brokamp de bal naar Steffenhagen die de weifelen de Treytel opnieuw passeerde. Dat was het breekpunt voor Feyenoord. Twee minuten later volgde een af gekeurd doelpunt van Ajax. Maar zes minuten later resulteerde een snelle counter van Ajax in een magistrale voorzet van Mühren die voor de volledig vrijstaande Geels in een doelpunt werd omgebogen: 3-0. Drie minuten later rukte Geels weer alleen op na een langdurige maar onmachtige Rotterdamse aan val. Hij omspeelde achtereenvol gens Rijsbergen, De Jong, Jansen en Treytel: 4-0. Feyenoords aanvoerder Jürgen Kristensen over die ineenstorting: 'De afgang was niet nodig geweest. We zijn in elkaar gezakt nadat het 2-0 was geworden. In het begin van de tweede helft hadden wij het in handen. We wisten dat Ajax niet zo sterk was. Maar er kwam geen doelpunt. Dan zie je dat we een spits nodig hebben. Het heeft ook met inspiratie te maken, 't Gaat bij on6 maar zo zo. De hele week is er voor deze wesdtrijd geen stemming geweest. Misschien zijn ze niet meer te Inspireren'. PLICHTMATIG Tussen een woud van andere Ajax mogelijkheden door, voerde Ruud Geels de stand in het laatste kwar tier nog op tot 6-0. Eerst aange speeld door Notten en in het twee de geval via een kopie van het derde doelpunt toen Gerrie Mühren hem weer eenzaam voor het doel wist. Daar stond van Feyenoord- zijde uiteraard maar weinig meer tegenover. Het was allemaal te plichtmatig, stereotiep en doorzich tig wat er werd opgevoerd. Buiten een redding van Schrijvers op een inzet van Kristensen en een bui- tenspeldoelpunt van de veel te lichte Martien Vreijsen was er nau welijks iets aan de hand. Het was toen al lang tijd voor Brzezanczyk om de zaken eens te overdenken. Hij weet waarschijn lijk als geen andere dat de inspira tie terug zal moeten komen door een van die beroemde gesprekken met de spelersgroep. Brzezanczyk: 'Het is hetzelfde geweest als tegen FC Twente, er zal meer gediscipli neerd gespeeld moeten worden'. Maar er zal ook wat moeten veran deren in verdedigend en aanvallend opzicht wil Feyenoord de zo gewen ste plaats aan te top opnieuw vero veren. AJAX—FEYENOORD 6—0 (1—0) 9: Geels 10. 62: Steffenhagen 20, 70: Geels 3—0, 72: Geels 4—0, 81; Geels 5— 0. 90: Geels 60. Scheidsrechter' Van der Kroft. Toeschouwers 61.000 (ultvar- kocht) Ajax: 8chrijvere: Suurbier, Dus ba ba. Krol. Van Dord; Notten. Hulfshoff, Mühren; Geels. Brokamp Steffenhaven. Feyenoord: Treytel: Schneider. Ramljak. Rijsbergen, Everse; De Jong. Van Hane gem, Jansen; Vreijsen, Kreuz, Kristensen. RUUD VERDONCK EindhovenMW FC Twente—NEC TelstarGo Ahead AjaxFeyenoord SpartaFC Amsterdam ExcelsiorFC Utrecht FC Den Haag—AZ'67 Roda JCDe Graafschap NAC—PSV 1—1 6-6 2—1 0—1 3—0 3—3 1—1 Ajax 10 7 2 1 FC Twente 9 6 2 1 Feyenoord 10 6 2 2 PSV 10 5 3 2 NEC 10 3 6 1 Roda JC 10 4 3 3 Sparta 10 3 5 2 Eindhoven 10 4 3 3 AZ'67 10 3 4 3 FC Den Haag 10 3 3 4 FC Amsterd. 10 3 3 4 Telstar 10 2 5 3 MVV 10 3 3 4 De Graafsch. 10 2 5 3 NAC 10 1 5 4 FC Utrecht 10 2 2 6 Go Ahead 9 0 5 4 Excelsior 10 1 1 8 9 15—14 9 15—15 9 19—20 9 15—17 9 17—28 7 5—13 6 14—25 5 12—20 3 5—21 Woensdag: Go AheadFC Twemte (20.16) Zaterdag: MVVFC Twente (20.00) Zondag: EindhovenNAC. NECTedstar. FeyenoordSparta FC AmsterdamEx celsior. FC UtrechtFC Den Haag. AZ 67—Roda JC. De Graafschap—PSV. FC Den BoschHelmond Sport 23 FC GroningenHeerenveen 30 VolendamWagen in gen 01 SC AmersfoortWillem II 01 (gestaakt) FC DordrechtFC Vlaardingen 20 Ruud Geels' tweede en Ajax' derde treffer. Hoogopspringend kopt hij de bal hard langs de nauwe lijks reagerende Eddy Treytel. Vitesse—FC VVV 1—1 SC Cambuur— Haarlem 2—6 PECVeendam 1—1 SVV—Heracles 1—2 Haarlem 12 8 3 1 19 28—12 FC VVV 11 8 2 1 18 15— 6 Fortuna SC 11 7 2 2 16 20—11 FC Groningen 11 5 4 2 14 18— 9 Wagen ingen 11 5 3 3 13 22— 8 Veendam 12 4 5 3 13 12—13 Vitesse 12 4 4 4 12 22—16 SC Cambuur 12 4 4 4 12 21—20 FC V'dlngen 11 3 5 3 11 17—14 Heerenveen 11 4 3 4 11 12—10 PEC 12 4 3 5 11 13—13 Willem II 10 3 3 4 9 11—21 FC Den Bosch 11 4 1 6 9 9—14 Helmond Sp. 11 4 1 6 9 10—16 Heracles 12 4 1 7 9 11—17 Volendam 11 1 6 4 8 8—14 FC Dordrecht 12 3 2 7 8 16—23 SC A'foort 10 3 1 6 7 14—27 SVV 11 1 3 7 5 10—25 De op 2 nov. gestaakte wedstrijd SC AmersfoortWillem II 01 is niet in de stand opgenomen. lendam, VVagor/ngenSC Amersfoort. WIHem IIFortwna SC, FC Vlaardingen- Viteesc. FC VWSC Cambuur. Haar lemPEC. Veen damHeracles TWEEDE PERIODE Haarlem 3 2 1 0 5 10— 3 FC VVV 3 2 1 0 5 4— 2 FC Groningen 3 1 2 0 4 5— 2 Veendam 3 1 2 0 4 4— 2 Helmond Sp. 3 2 0 1 4 5— 5 Heracles 3 2 0 1 4 3— 3 SVV 3 1 1 1 3 4— 3 FC Dordrecht 3 1 1 1 3 3— 2 Wageningen 3 1 1 1 3 1— 1 Fortuna SC 2 1 0 1 2 3— 2 Willem II 2 0 2 0 2 3— 3 FC Den Bosch 3 1 0 2 2 3— 4 PEC 3 0 2 l 2 2— 3 Heerenveen 3 1 0 2 2 2— 5 Vitesse 3 0 2 1 2 2— 5 SC Cambuur 3 1 0 2 2 4— 8 SC A'foort 1 0 1 0 1 1— 1 Volendam 2 0 1 1 1 1— 2 FC V'dingen 3 0 1 2 1 2— 6 De op 2 november gestaakte wed strijd SC AmersfoortWillem II 01 Is niet In de stand opgenomen. De winnende getallen van loUo no. 44 asljn: 3-7 - 10 - 14 - 27 - 33. Ree.getal 34. prijs 601.161, tweede prils 0. derde prijs 237.640. vierde prijs M8.520. vijfde prijs 343.5ÖO. DUITSE LOTTO De winnende getallen ln de Weetdultse lotte zijn: 3-16-27-32-33-34, Het wlni 5362082. lotte zijn: '-33-33-34, Reservegetal; 25. Het winnende getal lm het 'Spied 77' Is: Juist Ingevuld: 1-3-3-1-1-2.1-3-8-2-8-3-2 Het aantal deelnemer* aan toto no 44 bedroeg 263.329. die voor een Inleg so; "H gulden Het prijzen I ■■PMRl gulden, waarvan t - eerste prijs 150.630. tweede drag Is 376.576 t be waar van voor de IRRPHIlPmiMI oweeda prijs ƒ94.144, derde prijs ƒ131.801. Er heeft zich nog geen deelnemer gemeld voor de le prijs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9