l Mag ik óók.. Milieugroepen komen met fietswegenplan Midden-Delfland Zoetermeerse raad zal over cityplan moeten oordelen INSTITUUT PRAEHEP pijltjes mm CITO Geen uitspraak van commissie Inbreker sneed bijna eigen pink af Provincie wil C.C.S, subsidie verlenen PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN Als u lingerie en ondergoed van goede kwaliteit wilt, waarom zou u dan meer betalen! ELEKTROTECHNICUS .een stukje van Uw wereld zijn nationale knllekte geestelijk gehandicapten Coict'8/ giro Tl 22 22 2 utrecht - Adverteer in Trouw DINSDAG 7 OKTOBER 1975 TROUW/KWARTET H- DELFT De Samenwerkende Milieuwerkgroepen Midden Delf land willen dat het fraaie poldergebied Midden Delfland beter toe gankelijk wordt voor fietsers en wandelaars. Een verdere ontslui ting voor auto's zal volgens de milieugroepen ten koste gaan van het gebied. VVV Zuid-Holland tegen opheffing (fiets) veerponten DELFT De Provinciale provincie verzocht om de op heffing van de overgebleven veerponten (met name voet en fietsveerpontcn) te voor komen. Nu binnenkort het fietspadenplan 1975 aan de orde komt onderstreept de provinciale VVV dat een van de belangrijkste pluspunten van het zich recreëren per fiets is, dat men in gedeelten van de provincie komt, die met de auto niet toegankelijk zijn. 'Voor duizenden opent dit geheel nieuwe perspectie ven. Talloze weggetjes en pa den worden wederom ontdekt. Meer en meer wordt hierbij ook gebruik gemaakt van de veerponten, waarvan er in onze provincie helaas zo wei nig overgebleven zijn', aldus de VVV-Zuid-Hollancl. 'Het zou bijzonder spijtig zijn in dien de nog bestaande moge lijkheden om per veerpont over te steken teloor zouden gaan, temeer daar elders gro te investeringen gedaan moe ten worden om de recreant dat te geven wat hij vraagt'. Bovendien, zo schrijft de VVV, hebben de overgeleben ponten een grote toeristische waarde. De groeperingen doen de gemeen tebesturen in het betrokken gebied een fietswegenplan aan de hand, waarvan zij hopen, dat het zo spoe dig mogelijk ten uitvoer wordt ge bracht. Zo pleiten zij voor een ver breding van het wandel- en fiets pad door de Commandeurspolder, tussen de kern van Maasland en de Kwakelweg. voor een route die be stemd is voor (brom) fiets-forensen tussen Schipluiden en Delft-Zuid en voor een verbinding tussen Har-' reweg/Veenweg en de Schieweg die uitsluitend bestemd moet zijn voor fietsers. Ook moet er volgens de milieugroe pen een pad komen tussen rijksweg 13 en het pontje bij Kandelaar. Bestaande ivegen Een aantal 'bestaande wegen moet geschikt gemaakt worden voor fietsverkeer. De bestaande land- bouwweg langs de Westgaag moet voor doorgaand verkeer afgesloten worden, terwijl snelheidsbeperking ingesteld moet worden voor o.a. de Kwakelweg. de Zouteveense- weg/Breeweg en de Woudweg. Het huidige gebruik van de Abts- woudseweg/Harreweg is de milieu groepen een doorn in het oog. 'De ze weg wórdt veel gebruikt als sluip route tussen Schiedam en Delft. Er wordt veel te 'snel gereden, veel harder dan de aangegeven snelheid van zeventig kilometer per uur. Hoewel er langs een gedeelte van de weg een mogelijkheid is om een vrijliggend fietspad te maken, wordt dit niet aanbevolen. Het au toverkeer heeft hier meerdere na- DIN ZOETERMEER De raadscommissie voor ruimtelijke ordeninj en woningbouw heeft in zijn laatstgehouden vergadering geen oor deel uitgesproken over het globaal bestemmingsplan voor het toe komstige Zoetermeerse stadscentrum. Als het aan de Samenwerkende Milieuwerkgroenen Midd-Delfland ligt zal de Abtswoudseweg tus sen Delft-Voorhof en Schiëdam-Kethel door meer fietsers gebruikt worden, dan nu het geval is. delen, ook voor de bewoners. Daar om stellen wij een beperking van het doorgaand verkeer voor', aldus de milieugroepen. 'Doorgaand ver keer kan via rijksweg 20, rijksweg 13 of de Roitterdamseweg. Mocht een snelheidsbeperking tot 50 kilo meter niet het gewenste effect heb ben, dan moeten verdergaande maatregelen getroffen worden', al dus de groepen. Hetzelfde voorstel doen zij ten aanzien ,van de Schie weg. Stille recreatie De samenwerkende groepen vinden een betere toegankelijkheid van Midden Delfland voor fietsers en voetgangers zeer belangrijk omdat de 'stille recreatie' (naast fietsen en wandelen o a. picknicken) geen aanslag zal doen op het landelijke karakter van het fraaie polderge bied. De milieugroeperingen pleiten ook voor-de komst van 'voetveren'. Zo vragen zij een veerdienst voor voetgangers tussen de Trekkade en de Broekpolder, willen zij, dat het voetveer Vlaardingsekade/Duifpol- der geschikt gemaakt wordt voor 'zelfbediening' (tijdens de weekein den kan de bemanning gehand haafd worden) en wensen zij, dat het pontje bij Kandelaar in ere hersteld d ient te worden om een aansluiting mogelijk te- maken op de fietspaden, die ten oosten van Midden Delfland liggen. DEN HAAG Een 40-jarige Haag se inbreker heeft bijna zijn eigen pink afgesneden, toen hij tijdens een overhaaste vlucht voor de poli tie enkele ruiten moest inslaan. De man durfde uit angst voor arresta tie niet naar de dokter. De inbraak gebeurde in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Statenlaan. Surveillerende agenten stoorden de inbrekers, toen zij antieke klokken in een bestelauto wilden slepen. De meeste fracties willen er op terugkomen in de raadsvergadering van eind oktober, waarin het plan wordt vastgesteld. Uit de commis sievergadering bleek dat de fracties eerst de resultaten willen afwach ten van de onderhandelingen die de gemeente voert met winkeliers uit de Dorpsstraat. Zoals bekend hadden deze laatste een -bezwaar schrift tegen het bestemmingsplan Stadscentrum ingediend. Wethou der Nagtegaal van midden- en kleinbedrijf zei 'goede hoop' te heb ben dat nog voor het eind van de maand een compromis wordt be reikt. De commissie besprak ook de ande re bezwaarschriften tegen het plan. De meerderheid van de commissie is er voor dat tegemoet wordt geko men aan de wensen om de wonin gen langs de Voorweg die in het gebied liggen van het stadscen trum, zoveel mogelijk intact te la ten. Enkele raadsleden pleitten er voor een garantiebepaling van die strekking, in de voorschriften van het bestemmingsplan voor de city op te nemen. De commissie is er tegen de nog resterende woningen langs de J. L. van Rijweg te laten staan. Deze huizen kunnen onmogelijk in het plan worden ingepast. Enkele Van Rijwegbewoners hadden er in een bezwaarschrift voor gepleit de wo ningen niet te slopen. De commis sie vond bovendien dat tegemoet komen aan deze wensen de recht songelijkheid in de hand zou wer ken. Als uitvloeisel van een eerder genomen raadsbesluit, is een flink aantal andere woningen aan' de Van Rijweg al afgebroken. Vanuit de commissie werd verde: op aangedrongen nog eens aannemer Bontenbal om de tafel tti gaan zitten om zijn bezwaren tegen de aanleg van een fiets- en voet gangerspad vlakbij zijn huis uit d< wereld te heipen. Hpt pad is in tii plannen opgenomen als verbinding tussen het toekomstige stadscen trum en de VanLeeuwenhoeklaan. VAN EEN ONZER VERSLAGG! VERS DEN HAAG Gedeputeerde State: van Zuid-Holland zijn bereid d Stichting Christelijk Cultureel Sts diecentrum te Rijswijk voor d: jaar een subsidie van 15.000 verstrekken. Volgens GS vervult hï centrum een actieve rol in de bege leiding van die groepen die zip! (nog) aarzelend opstellen ten op zichte van kunst en cultuur. IVIi name vindt het college het door d: Stichting ingestelde 'Oriënterings jaar' belangrijk, dat sinds 19K funktioneert. CRM subsidieert he; instituut volgens de regeling volks ontwikkelingswerk, maar dit be drag is onvoldoende gebleken on het tekort op te heffen. De hoogti van de subsidies in de volgend' jaren willen GS laten afhang?: van het aantal uit Zuid-Hollam afkomstige leerlingen, (in 1973 pet). De in juni 1975 gehouden examens brachten ons 670 geslaagde kandidaten voor het associatie-examen Onder deze geslaagde kandidaten bevonden zich 110 cursisten van het rayon Den Haag. Nieuwe cursussen opleidende voor het examen juni 1976 vangen aan maandag 13 en woensdag 15 oktober. Tandarts Cramer heeft wegens ziekte geen praktijk tot nader aankondiging Inl prosp. en inschr. maandag t/m vrijdag van 9-5 en van 7-9 l SWEELINCKPLEIN 46 TELEFOON 333880* Ons geslaagdenboekje 1974 met de namen en adressen van de 2451 bij oris in dat jaar geslaagde kandidaten (1250 voor PD 596 voor M BA 557 voor S P.D en 48 voor Acc A/C) met tal van interessante grafieken, zenden wij U op aanvraag gaarne toe. woonruimte aangeboden Zoekt u naar kamers of etages en div.andere woonruimtne of kan toorruimten, kom dan naar het ka mer- en etagebemiddelingsbedrijf Centrum'' op woensdag, donder dag en zaterdag a d Van Baer- lestr 24. Den Haag, tel. 070- 654778. Steeds van 11-18 uur Ambtenares/psycholoog zoeki re presentatieve etage in centrum Den Haag, 2 kamers, keuken, toi let. douche Drs M. Hoogma. Sta tenlaan 142, tel 070-554843 T106, Uw flatwoningen, villa's en bunga lows, kantoorruimten en etages worden snel verhuurd of verkocht door kamer- en etagebemidde lingsbedrijf Centrum B.V. op woensdag, donderdag en za terdag a. O Van Baerlestr. 24. Den Haag tel 070-654778 Steeds van 11-18 uur T106 onderhoud en reparatie PARAPLU-REPARATIE (ook opvouwbare) WANDELSTOKKEN, INVALIDEN- STOKKEN. RU8BERD0PPEN. Re paraties worden alleen aan de zaak aangenomen. Paraplu-maga zijn Van Oerle. Hn.irlemmersv.iat 95, Leiden, tel. 071-23468.T109 Kleine zelfstandige voor benang- wit- en schilderwerk, zeer voorde lig. vrijblyvwid pnisopga. oi'O- 274540 T109 Nu zeer voordelige aanbiedingen in liguurglas. Glasindustrie J J Poppink |r Rotterdamseweq 60- 68. lel 015-561500. T112 Plak nu zelf uw volglas aquarium, alle diktes glas hiervoor m voor raad. Tevens levering van sillico- nenkit Glasindustrie J J Poppink ir Rotterdamseweg 60-68, iel 015-561500 T112 Diverse gashaarden aangeb t 165 Bilderdi|ksvaai 106 Haag. Ter overname gevr gashaard en qevelkachei pirn f 1Ó0 Tel 070- 336216 T112 Bij de N.V. ELECTRICITEITSBEDRIJF ZUID-HOLLAND bestaat gelegenheid tot plaatsing van een voor werkzaamheden, welke verband houden met de uitbreiding van het 150/380 KV-hoog- spanningsnet en de daarbij behorende admini stratie. Sollicitanten moeten in het bezit zijn van een M.T S. (U.T.S.)-diploma Elektrotechniek of een gelijkwaardige opleiding hebben genoten, voorkeur hebben degenen die bovendien MULO of MAVO-diploma bezitten Leeftijd tot ca. 30 jaar. Van het salaris dat afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring zal worden vastgesteld tus sen 1.286 en 1.724 per maand wordt geen AOW/AWW-premie ingehouden. Pensioenvoor ziening, volgens de Algemene burgerlijke pen sioenwet Schriftelijke sollicitaties te zenden aan de Directie. Alexanderstraat 16. 's Gravenhage. t wee x één, vijf x twee)

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8