Van der Meer slaat munt uit de recessie iBasis hulpverlening aan Wereld is te smal amro-pierson fund Van der Giessen wil niet opgaan in RSV-concern 3erkiTsh!idan Ook september was Marktberichten Wèl voor samenwerking Topman Unilever: samenspel met bedrijfsleven nodig Jhr. Van Lennep: Vorige twee jaren overtroffen niet uitgesloten ofoprlp sDaarrnaand Werk voor bijna 130.000 man CNV verlangt doeltreffender belasting heffing Zegeltjes sparen minder in trek Nedgulf (tankers) uit de vaart: 211 ontslagen Wall Sreet verder omhoog STDAG 7 OKTOBER 1975 FINANCIEN - ECONOMIE TROUW/KWARTET PS13 - RH15 'Voor een gulden verkoop moet je nu vechten' UTRECHT Tegenwoordig moet je voor elke gulden verkoop vechten; het gaat niet meer zo vanzelf'. Dit ervaart de heer J. van der Meer, president-directeur van (bij wie ook weer?) Van dei- Meer Meubelen. Hij voegt hieraan direct toe, dat het daarom noodzakelijk is de zaken 'nét iets beter aan te pakken dan de concurrentie. En dat blijkt aardig te lukken. Het bedrijf, dat naar omzet ge rekend tot de grootsten van ons land behoort In de meubelbran che, weet zelfs munt te slaan uit de recessie. De heer Van der Meer zegt namelijk: 'door onze aktieve verkoopmethode trekken we in deze tijd van economische terug gang klanten aan, die we waar schijnlijk in andere omstandighe den niet gekregen zouden heb ben'. Deze op het eerste gezicht wat merkwaardige uitspraak licht hij desgevraagd toe door er (als goed koopman) op te wijzen, dat de consumenten juist in deze onze kere tijd extra kien zijn op de prijzen. Zij geven, zo vervolgt hij, het geld pas uit als ze ervan overtuigd zijn, dat ze nergens be ter kiJhnen slagen. Scherp concurreren is overigens niet alleen een kwestie van prijs, maar ook van kwaliteit, service, garantie, levertijd en - niet in de laatste plaats - (Je manier 'van bezorging. Omdat de zaken niet meer zo vanzelf lopen, is het vooral be langrijk aan te voelen wat de consumenten in binnen- en bui tenland willen. Dit blijkt bij Van der Meer goed te lukken door een directe en open communicatie, waardoor onmiddellijk blijkt wel ke artikelen wel (goed) gaan en welke niet. Daarnaast werkt ook de ondeme- Hoe pakken Nederlandse^ bedrijven de 1-s-èL^problemen aan? Aan deze serie van zeven artikelen werken mee: Noud van Iperen. Henk Thomas, Peter van Lakerveld en Woliets. mingsraad als een 'pracht klank bord van ideeën'. In de twee maandelijkse vergaderingen van de ondernemingsraad komt alles op tafel: ook de financiële resul taten. 'Daar maak ik geen geheim van', zegt de heer Van der Meer. Het derde punt dat hij aanroert betreft de uitvoer vooral naar Duitsland, Engeland, België en in mindere mate naar Canada en Amerika - waarmee een paar jaar geleden werd begonnen. Onlangs is ook Frankrijk als exportgebied aangeboord. 'Als je daar goede verkopers hebt, is het zo gemak kelijk', laat de heer Van der Meer .weten, Het verhoogt je omzet en spreidt je risico's. Tenslotte heeft het bedrijf vorig jaar 'toen we de bui zagen aanko men', een vrij straf programma voor kostenbesparing en -bewa king gemaakt, waarbij met name een përsoneelstop werd ingesteld. 'Tegen de loonkostenstijgingen van de afgelopen jaren - de afge lopen twee jaar gemiddeld twintig procent - valt natuurlijk niet te bezuinigen. Zeker niet in onze branche, waarin de helft van alle kosten uit loonkosten bestaat. Daarom was en is het voor ons van levensbelang de omzet te ver groten om daarmee de hogere kosten op te vangen'. Daarin blijkt Van der Meer, on danks de terughoudendheid van de consumenten, goed te zijn ge slaagd. Na de invloed van de eco nomische daling in de eerste maanden van dit jaar duidelijk te hebben gemerkt, heeft het bedrijf de afgelopen vier maanden in ons land veel meer dan in de over eenkomstige periode van vorig jaar, verkocht terwijl de uitvoer redelijk op peil is gebleven. 'Deze ontwikkeling slaat echter puur op ons bedrijf,' zegt de heer Van der Meer, 'want in het alge meen gesproken is er nog geen De meubelen van Van der Meer komen voor een deel uit de eigen fabriek en worden voor een deel van derden betrokken. herstel. Wat Je hoort - maar ze vertellen je natuurlijk met alles - is, dat daarvan totaal geen sprake is. Integendeel, ik heb uit wat ik heb opgevangen de indruk, dat juli en augustus voor de meubel branche als geheel slechte maan den zijn geweest'. Hoewel hij voor het eigen bedrijf, (twintig vestigingèn zo'n vijfhon derd man personeel, zeker niet pessimistisch is, heeft de heer Van der Meer een grote zorg. Dat is het gevaar, van een winkelslui ting op de zaterdagmiddag. 'Ik begrijp niet', zo verzucht hij. 'waarom de vakbonden zo door- drammen om die te krijgen. Het zou economisch een ramp worden, waarbij vooral de meubelbranche zwaar zou worden getroffen. De zaterdagmiddag is de kern waar om. de verkoop helemaal draait. Bovendien is het winkelpersoneel, althans in onze zaken, daar hele maal niet blij mee. Het doorvoe ren van de winkelsluiting op za terdagmiddag zal ook een forse extra werkloosheid veroorzaken'. Wat de bestaande werkloosheid en de bestrijding daarvan betreft meent de heer Van der Meer - zijn uitspraak direct relativerend met de opmerking 'ik ben slechts een leek op economisch gebied' - (de heer v. d. Meer studeerde even min aan de VU van 1950-'55, red.) dat het pompen van geld in de economie weinig zin heeft. Het directe effect daarvan laat te wensen over. Hij ziet, voor zover het gaat om de bestrijding van de hardnekkige werkloosheid, meer uitwerking en resultaat van ver vroegde pensionering en eventu eel (verdere) verkorting van de werkweek. De miljarden die de overheid nu als pepmiddel uit geeft, zouden dan in deze twee 'alternatieven' gestoken kunnen worden. iDat is ook eerlijker, want nu moet tachtig procent van de ar beidskracht hard werken (vaak meer doen omdat uitbreiding van personeel te duur is), terwijl de overige twintig procent om werk zit te schreeuwen'. Dit is het derde artikel. Het eerste stond in de krant van zaterdag en het tweede in de krant van giste ren AMSTERDAM Scheepswerf Van der Giessen-De Noord voelt er niets voor om geheel op te gaan in het Rijn-Schelde-Verolme-con- cefn. De visie van deze laatste, namelijk, dat de herstructurering van de middelgrote scheepsbouw alleen aantrekkelijk is wanneer deze zich voltrekt binnen en onder leiding van het RSV-concern, wordt dan ook geheel afgewezen. Hoewel Van der Giessen-De Noord een zelfstandige onderneming wil blijven, ziet het bedrijf wèl de poodzaak van nauwe samenwer king. Op dit punt is de scheepswerf zelfs bereid verder te gaan dan de voorstellen, die de commissie-Bak ker heeft gedaan. Van der Giessen- De Noord denkt daarbij aan een vaste commissie, bestaande uit twee bestuursleden van elk der beide on dernemingen onder voorzitterschap van een vijfde lid, dat zou moeten worden benoemd door de overheid. Deze commissie zou tot taak heb ben tè grote onderlinge concurren tie met betrekking tot het verkrij gen van orders te voorkomen en voorts in bepaalde gevallen een bindend advies uit te brengen over een eventuele verdeling van de or ders over de betrokken werven. Van der Giessen-De Noord staat overigens geheel achter de concen tratie van de middelgrote scheeps bouw, zoals deze in geformuleerd en uitgewerkt in het rapport van de commissie-Bakker- (ex-minister van verkeer en waterstaat). Het voorstel van de commissie beoogt een bundeling van vier werven ten ii- id AMSTERDAM 'Het verlenen van hulp aan de Derde Wereld uitsluitend via officiële kanalen rd ieeft een te smalle basis. Het internationale bedrijfsleven kan met zijn investeringen, technologie, ;ennis van de markt en vooral ook management de zo noodzakelijke bredere basis verschaffen.' maand in New York gehouden ze vende speciale zitting van de Vere nigde Naties denkt te verwerke lijken. STRAATSBURG De economische gvVUV UjJGlGlI 111 Ci/Cil 1 Volgens de heer H. F. van den Hoven, voorzitter van de raad van e" bestuur van Unilever, die dit zei r" tijdens een lunchbijeenkomst van a" het Departement Amsterdam van :ld ie Nederiandsche Maatschappij u"|foor Nijverheid en Handel, wordt eze positieve rol van het bedrijfs- ven in de Nederlandse en in de ri internationale politiek vrijwel niet m onderkend. Bij de bepaling van het beleid wordt vooral de laatste jaren AMSTERDAM Unilever verschaft in de ontwiklte- -lingslanden directe arbeid aan bijna 130.000 medewer kers, van wie ongeveer 3000 managers van verschillende niveaus. De leiding van de Unileverbedrijven in deze landen is thans gemiddeld voor bijna 94 procent in han den van lokale krachten. De totale verkopen van Uni lever vinden voor 17 procent in ontwikkelingslanden plaats. Dit komt neer op een omzet van ruim 5.5 miljard gulden. Het geïnvesteerd ver mogen in de ontwikkelings landen bedraagt bijna 1.5 miljard gulden. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Naar de mening van het CNV zou de belastingdruk niet behoeven te worden verhoogd als de belasting maar doeltreffend wordt geïnd. Het vraagt de regering daarom voorrang te verlenen aan maatregelen die de doeltreffend heid van de belastingheffing kun nen bevorderen en toenemend ont duiking kunnen tegengaan. Het CNV zegt dit in en commentaar op de belastingplannen van de rege ring, die een zwaardere druk ten gevolge hebben. In een brief aan de Tweede Kamer wordt bezwaar gemaakt tegen de verhoging van et hoge BTW-tarief van 16 naar 18 pet. (effect op de prijzen) en een meer gevarieerd BTW-stelsel gesuggereerd. Verder wordt een halvering van de verhoging van de motorenrijtuigenbelasting voorge steld omdat men uitgaat van een beperkt en selectief autobezit. Speciale aandacht vraagt het CNV voor de gehuwde vrouw die inkom sten uit vroegere arbeid geniet (pensioen, wao-uitkering). Deze in komsten worden zwaar belast om dat ze bij het inkomen van de man worden geteld. De regering wil wel jets tegemoet komen maar volgens het CNV moeten deze inkomsten van de vrouw gehee' afzonderlijk worden belast. bijna uitsluitend gedacht aan ont wikkelingssamenwerking in termen van hulpverlening van overheids wege. De heer Van den Hoven meende, dat internationale hulpprogramma's veel effectiever zullen zijn als in het betrokken land een goed kader aanwezig fs. 'En de internationale onderneming', zo zei hij, 'schept daartoe de voorwaarden door trai ning van nationale krachten en internationale uitwisseling. Zij schept er bovendien werkgelegen heid'. Reden tot zorg Dat internationale bedrijfsleven heeft echter op zijn beurt behoefte aan een klimaat, dat het nemen van risico's én het doen van inves teringen Bevordert. Het gebrek aan vertrouwen, dat het bedrijfsleven thans in veel kringen ondervindt is bepaald geenaanmoediging. 'Wat dat betreft is er reden tot zorg, misschien wel tot grote zorg', aldus de heer Van den Hoven. In zijn toespraak stelde hij voorop, de wens om te komen tot een evenwichtiger mondiale welvaarts spreiding volledig te delen. Hij zei het evenwel jammer te vinden, dat daarbij zo sterk de nadruk wordt gelegd op hetgeen de geïndustriali seerde landen zouden moeten doen, zonder dat tegelijkertijd wordt ge wezen op de noodzaak van interne hervormingen en eigen inspanning in tal van ontwikkelingslanden. Ook bleek hij uitgesproken twijfels te hebben ten aanzien van de mid delen waarmee en de wijze waarop men de gewenste welvaartssprei ding in het kader van de Nieuwe Internationale Economische Orde hoofdschotel van de vorige Zo worden het marktmechanisme en de ondernemingsgewijze pro- duktie verantwoordelijk gesteld voor de internationale welvaarts verschillen en wenst men het marktmechanisme te vervangen door internationaal overheidsingrij pen. 'Het marktmechanisme en de ondernemer zijn natuurlijk niet feilloos en verbeteringen zijn zeker mogelijk. Toch', aldus de heer Van den Hoven, 'zou ik er op willen wijzen, dat de ongekende wel vaartsgroei juist in de landen met ondernemingsgewijze produktie al vele jaren via hulp en handel, aan de belangrijkste economische groei van vele ontwikkelingslanden heeft bijgedragen'. UTRECHT Uit een onder zoek is gebleken, dat veertig procent der huisvrouwen zegel tjes sparen helemaal niet aan trekkelijk vindt. In 1970/71 bedroeg het percentage nog maar 25 procent. De gratis ze gel wordt nog het meest ge waardeerd, ofschoon minder dan 4 jaar geleden. Het aantal huisvrouwen dat helemaal geen zegeltjes spaart, is nu 2,5 maal zo groot als vier jaar geleden. Het aantal huisvrouwen dat verschillende zegels spaart, is met eenderde gedaald. situatie in Europa is, in tegenstel ling met die van de Ver. Staten en Japan, weinig rooskleurig. Er zijn nog nauwelijks tekenen, dat een keerpunt is bereikt. Dit zei de secretaris-generaal van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), de Nederlander jhr. Emile van Lennep in de assemblée (par lement) van de Raad van Europa. Hij merkte op, het ook niet uitge sloten te achten, dat de werkloos heid nog meer zal toenemen. De grote crisis van de jaren dertig heeft echter geleid tot het ontwik kelen van plannen voor een be heersing van de economie en deze hebben goed gewerkt in de eerste fase na de tweede wereldoorlog er is. aldus jhr. Van Lennep, dan ook zeker geen reden te twijfelen dat de grote stagflatie van het begin van de jaren zeventig ook niet ideeën zal opleveren om de proble men waar men nu mee te maken heeft, op te lossen. Voor wat de verantwoordelijkheden van de OESO-landen (alle Westeu- ropese landen plus Canada, de Ver. Staten, Australië Nieuw-Zeeland en Japan) ten aanzien van de ontwik kelingslanden betreft, moeten we erkennen, zo merkte jhr. Van Len nep op, dat we nog maar aan het begin staan van wat zal blijken een lange en moeilijke weg te zijn. Er zal een belangrijke inspanning no dig zijn om te komen tot een beter economisch evenwicht tussen de ontwikkelde en ontwikkelingslan- den. DOW JONES INDEX ludust. Sporen Dtil. Obi. Mods 2 okt. 794.55 155.93 77.29 67.Ü5 815.4 3 okt. 813.21 158.39 78.19 67.05 807.3 6 okt. 819.66 159.87 7880 67.21 809.2 Aand. Obl. Tot. H. L. 2 okt. 17.030 3 okt. 16.360 17.520 1648 1010 268 6 okt. 15.470 19.130 1811 952 427 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Evenals in voorgaande maanden is ook in sep tember weer op grote schaal ingelegd op de spaarrekeningen van de spaarbanken. De overschotten van stortingen boven opgevraag de bedragen waren aanzienlijk groter dan in september 1974 en overtroffen ook september 1973. Het zou te ver gaan de grotere overschotten geheel toe te schrijven aan een grotere spaarzin van het publiek. Vorig jaar omstreeks deze tijd was de rente op depositorekeningen zeer hoog, wat veel mensen deed besluiten hun geld daar naar toe over te hevelen van hun spaarrekeningen. Dit jaar stroomt veel geld in omgekeerde richting, waardoor de spaarrekeningen weer groeien. Vanwege bovengenoemde verschuivingen in 1974 en 1975, staan hieronder ook de spaaroverschotten van september 1973. Cijfers in miljenen guldens. sept. '73 sept. '74 sept. '75 Rijkspostspaarbank 32 36 90 Spaarbank Stad Amsterdam 16.1 6.9 12,9 Spaarbank Rotterdam 11,7 3,7 7,0 Nutsspaarbank Den Haag 5,4 1,0 8,6 Bondsspaarbank Midden en Oost Nederland 10.1 —1.9 11.1 ROTTERDAM De rederij Nedgulf Tankers een Nederlandse dochter van de Amerikaanse oliemaatschap pij Gulf Oil, stopt al haar activitei ten. De vier schepen van Nedgulf zullen worden verkocht. Met werknemersorganisaties wordt on derhandeled over een afvloeiingsre geling voor de bemanningsleden: 107 kapiteins en officieren, allen nederlanders, en 104 overige sche pelingen, voor het merendeel Kaap- verdianen. Nedgulf stopt, aldus de directie, vanwege de economische recessie de slechte vooruitzichten en de steeds stijgende kosten'. De directie van Nedgulf wijst erop dat er sinds het begin van de energiecrisis steeds minder olie verbruikt wordt, terwijl tegelijker tijd het totale tonnage aan tankers nog steeds groter wordt, doordat vooral grote schepen die al eer der besteld waren, worden afgele verd. Door deze ontwikkeling werd het aantal schepen van Gulf te groot voor de eigen behoeften. oosten van Rotterdam, waarbij Van der Giessen-De Noord, die werven heeft in Alblasserdam en Krimpen a/d IJssel, de twee werven van RVS in Heusden en Alblasserdam overneemt. Het doel is de vorming van de twee scheepsbouwcombina- ties: RSV, die zich toelegt op grote schepen en Van der Giessen-De Noord, die het accent zal leggen op middelgrote schepen. Niet noodzakelijk Van der Giessen-De Noord meent, dat RSV niet zal kunnen aantonen dat met de concentratie van mid delgrote èn grote scheepswerven binnen de RSV de scheepsbouw is gediend. Van der Giessen-De Noord meent wèl te kunnen stellen, dat gezien de commerciële, technische en financiële positie van de onder neming aansluiting bij een groot concern als RSV niet noodzakelijk is. Toegegeven wordt, dat de financië le armslag onvoldoende is om een investeringsprogramma, zoals ont worpen in het rapport-Bakker, ge heel op eigen kracht en op korte termijn te financieren. De geboden overheidssteun (195 miljoen gul den) is daarom van wezenlijk be lang voor het behoud van de scheepsbouwactivitelten en de regi onale werkgelegenheid boven de bruggen van Rotterdam. Van der Giessen-De Noord wijst er verder op. dat in de stellingname van RSV wordt gemist de duidelijke bereidheid om de enorme investe ringen ter versterking van de mid delgrote scheepsbouw zelf te doen. Ook in het verleden ls hiervan allerminst gebleken. Ook een ander argument van RSV. dat de her structurering beter kan worden uit gevoerd in het kader van RSV, mist volgens Van der Giessen-De Noord grond. De vooruitzichten voor de bouw van grote tankers, waarop RSV zich in het verleden sterk heeft gespeci aliseerd, zijn op dit moment uiterst somber en dit stelt RSV voor grote problemen. Van der Giessen-De Noord kan echter niet inzien, dat deze situatie de belasting van de grote scheepsbouw rechtvaardigt. Besommingen: KW 22 35.000, KW 24 21.900. KW 25 46.000. KW 29 24.500. KW 55 19.400, KW 88 18.000. KW 105 21.000. KW 113 12.00. KW 117 33.0. KW 149 25.00, KW 150 10.000. KW 174 16.00. KW 175 21.000, KW 187 13.700, KW 189 21.000, KW 194 30.50, KW 213 79, KW 221 21.00, KW 226 16.9000. SCH 256 15.000, VD 6 6000. VL 90 540, VL 121 5500. OVL 131 16.60, WK 68 8600, I.'M 44 43.00. IJM 154 29.000. AANVOER IJMUIDEN. maandag 14.225 kg tong, 133 kisten tarbot en griet, 763 kisten kabeljauw, 9 kisten koolvis, 673 isten schelvis. 105kisten wijting. 673 kisten schol. 84 kisten schar, 355 kisten haring, 243 kisten diverse. 230 kisten makreel. Prijzen per kilogram tarbot 14.82-13.84, gr. tong 14.08-13.51, gr m. tong 13.99- 13.22, kl. m. tong 10.31-9.74. tong I 8.20-8, II 6.90-6.43. groet 184-126, haal 76-72. tarbot 473-152. Per 40 kg schelvis I 164-160, II 160. III 94-92, schelvis IV 70-44. III 59-44. heek 140, sohar 67-40, koolvis III 86-82. schol I 110-100, II 120-104, III 102-76. IV 80-52, makreel II 22-18.40. haring I 49-46. kabel jauw I 216-150, II 188-164. III 164-134, V 156-104. V 112-56 poontjes 57-43. NED. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (In dollars) 34%-34%, Philips 8%- 8%, Unilever 36%-37, KLM 17%-18. Op gave Hornblower Weeks. EFFECTENKOERSF.N AVONDVERKEER AMSTERDAM. 6/10. In het telefonisch avond verkeer kwamen gisteren de vol gende koersen tot stand (tussen haakjes Kon. Ol'le 92.10-92.50 92.30). Philips 23.10 -23.2'OGL (23.10). Unilever 99.50 GB- 99.60 (99.00). KLM (50.00). (ADVERTENTIE) Een totaal-pakket van zorgvuldig geselekteerde aandelen met een evenwichtige internationale spreiding. Dat maakt dat u met het Amro- Pierson Fund een risiko-spreiding verwerft,waaraan een fundamentele lange termijn visie ten grondslag ligt. NEW VORK 3/10 6/10 AGP Industries 3939% Alreo 18 11 Allied Chemical 31% 31% Alum Co of Am 40% 40% American Brands 36% 36% American Can 30% 29% Am Cyanaraid 23% 23% Am Electr Powei 19% 19% Am Metal Climax 50% 51 Am Motors 5% 5% Am Smelt P 14% 14% Am Tel Tal 46 46% Ampel 5% 5% Anaconda 16% 17% Arm co Stee) 27% 28 Atiant Richfield 100% 99% Bendlx 41 42 BetbJ Steel 35% 35% Boeing 27 28 BurltngtoD Ind. 24% 24% 13% 10% Can P&ctflc Ry Celaneee as si ChBse Manhattar 29% 28% Chessle System 32% 32% Chrysler 10% 10% Cities Service 43 43% Colgate Paimollv 28% 28% Colt. Industries 28% 28% Commonw Edlsoi 26% 26% Cons Edison 12 VS 12 Cont. Can 24% 25% Cont Oil 69% 69% Curtiss Wright 11% 12% Curtlse Wright A 22 :2b HONSELERSDIJK, CCWS Euphorbia 40- 88; Snijgroen 124-350: Amaryllis 66-90; Anjers. 26-64; Anjers, tros 271-580; An- thurlum 126-355; Chrysanten, tros, nor- maalcuituur 63-166; Chrysnten, gepl. normaalcultuur 48-80; Chrysanten, tros. jaarrondcultuur 129-240; Chrysantenm gepl. jaarrondcultuur 59-86; Fresia, enkel 253-595; Fresia, dubbel 257-400; Gerbera gemengd 35-57; Gerbera op kleur 46-62; Gladiolen 358-440; Irissen 115-235; Lelie kelken 58-89; Leltetakken 64-230; Orchi deeën 132-600; Rozen groot 22-66: Rozen, klein 10-39. 's GPAVENZANDE Veliingver. Westland Zuid. Sla 13%-42%; Tomaten 310-1070; Komkommers 23-58: Aubergines 220-285; Paprika groen 2,35-255; Paprika rood 125- 175; Andijvie 62; Spinazie 25-61; Pepers groen 120-200: Peoer rood 75-125; Radijs 51-86; Prinsessebonen 380-410; Groene kooi 35-50; .-pitsltool 16-22; Altcanten 3IO 340; Frankethn Ier 310-380; Golden Champ. 380; Selderij 12: Peterselie 15; Prei 57-70. POELDIJK. Velling Westland-Noord 6-10- '75. Druiven 860-600. Tomaten exp. a. 300-1060; Sla 7-31; Andijvie 49-59; Tjste- lein 70-80; Komkommers 21-68; krom kg 39-43; Pepers groen 50-220; Pepers rood 75-110; Paprika groen 155-240; Paprika rood 155-W00; Selderij 5-18; Krulpeterse- lie 20-35; Prei 58; Prinsessebonen 190; Snijbonen 185-255; Aubergines 205-310; Meloenen 70-590; Bleeks'ederij 15-52. DE LIER Veilingver. 'Delft Westerlee'. Auberglhes 215-285; Aardappelen 19-46; Andijvie 23-45; Dubbele bonen 240-310; Pronk bonen 135; Snijbonen 240-285; All- cant.e 260-330; Maroc 240; Muscaat 400- 410; Sprul en 45-137; Eieren 11-13; Flak- kesepeen 30-35; Rode Paprika p.kg. 70- 185: Groene paprika p.kg 95-265: spaan- se peper p kg. 100-200, Peterselie 14-23: Postelein 116; Radijs 35-37; Selderij 13- 29; Sla 12%-37%Bloemkool 52-180; To maten. 250-1110: Chinese kool 23-47; Ro de kool 22:32: Prei 55-69, Komkommers 20-73; krom p.kg. 44-50 VEEMARKT .EIDEN. 6 okt. - Totale 2706: slachtrunderen 1276. gras- kalf 1. varkens 313 en schapen of lamme ren 1116. Prijzen (per kg): stieren le kwal. 6.95-7.35. 2e kwal. 6.50-6.85, vaarzen le kwal. 6,30-6,75. 2e kwal. 5.55-6.05. koei en 1& kwal. 6,00-6,60, 2e kwal. 5,50-5,75, 3e kwal. 5,00-5.30. worstkoelen 450-4,95. slachtvarkens jxtra kwal. boven notering, le kwal. 3.23-3 25, 2e kwal. 3,21-3.23. 3e kwal. 3.19-3.21. slachtzeugen 2.70-2,80 en zware varkens 2.55-2,65. Prijzen (per stuk): schapen 17Ó-21U en lammeren 180- 235. Overzicht (resp. aanvoer, handel en pi'jzen)slachtrunderen Iets minder - vlot - Iets hoger, varkens ruim - goed - stabiel en schapen of lammeren groot - vlot - Iets hoger. VEILING BARENDRECHT eigenheimers 40-54 aanvoer 6.000 kg; an dijvie 1538 aanvoer 30.000 kg; bloem kool: 6: 141—182. 8 120-179, 10: 82— 148. aanvoer 10.000 st; Chinese kool 11 24 aanvoer 2.000 kg; gele kool 41—30 aanvoer 4.000 kg; groene kool 2535 aanvoer 2.000 kg; knolselderij 4862 aanvoer 8.000 st; komkommers: 76-90: 55. 61-75: 47. 51-60: 35—36, 41-50: 27—28. 35- 40: 24. 31-35: 20, aanvoer 15.000 s t; komkommers krom 30 aanvoer 600 kg; peterselie 821 aanvoer 5.000 bs; poste lein 152—164 aanvoer 1000 kg; prei 61- 86 aanvoer 3.000 kg; rode kool 25—38 aanvoer 8.000 kg; selderij 734 aanvoer 7.000 bs; sla natuur 2839 .aanvoer 68 000 st; spinazie 899 aanvoer 14.000 kg; spitskool 4256 aanvoer 6.000 kg; spruiten A 92—108, B 107—128. C 98. All 42 -46, Bil 30. ADI 125, ADII 66—77. Dl 92. DII 66—72. asnvoer 47.000 kg; toma ten A10.50—11.10, B 1100 C 820. CC 280 aanvoer 1500 bakies; uien 4460 aanvoer 5 000 kg. Dart ma. Deere and Co Dow Chemical Du Pont (811) 25% 26 47% 47% 87% 88% 112110% 1P(81— Plr8t Nat- Ulty 27% 28% Gen Electric Gen Funds GeD Motors Geo Publ OM], Gen Tel Tel Getty OU Gt lette Glmbel Brothers Goodyear l and Gulf OU 45% 45% 23% 24% 53% 53% 28 28% 15% 15% 25% 25% 21% 21% Illinois Centra) (nd. Instioo Int. Bustn Mach InWn Harvester 20% Int NIC» of Can 25% 26% int Paper 52% 53% Int Tel Tel 19% 19% 18% 1.3% 7% 7% 195% 20: Johns Manvuie 19% 19% Llng Lemoo Youg 13% 13% Litton Ind 7 7 Lockheed Alrcraf- 8% 8% Nabisco NaT Cash Reg. Nat Distillers Nat Gvosuns Nat Stee) Nat Lead ind. 34 34% 24% 24% 14% 15% 11% 11% 37% 33% 12% 12% ti25% 25% 16% 20% 1% 1% 61% 62% 33% 35% 47% 47% 55% 56% Procter 6t Gam bl 85% 85% Pac Gas and El. Perm Central Pepalco Phelps Uodge Philip Morris PhUllpe Petr. Santa Fé Ind. Sears Roebuck SbaU OU Southern Co Southern Pacific 26% 27% Southern Rallw. 48% 48% Sperry Rand 41 42% Stand OU Calll- 29% 29% Stand OU indlaD 47% 47% Stude bak. Worth Sun OU 27 27% 65 64% 53 63% 30% 30% Texas Oull Texas Inst Transamerica Onliever Union Carbide Un1 Royal United Aircraft United Brands US Steel 24 23% 99%el01% 7% 7% 35%bl6%b 56% 58% Alleghany Pow Akwina Ara Standard A mated Ind. 16% 16% 17% 18 12% 13% 56% 57% Cerro Chase Select Pd Columbia Gas Coral r.co Cónt Telephone COOP. VELUWSE EIERVEILING' BARNE- VELD BARNEVELD. 6 okt. - Aanvoer 794.160 stuks, stemming kalm. Prijzen ln gul dens per 100 stuks: eieren van 55 gram Fluor Corp. 11.17, van 60 jram 12.48 en van 65 gram 13.83. Gen Cigar Int Bank tor Ree Int Piav. Frag. 23% 17.50 1 rit.» re par 17.20 9% Kansas City Ind. 9%b 16% Kansas Power 16% 17% KLM 17% 20% Kmger 20% 16 l.'ine Stat Cen». 16 10% i^hman 10% 9% Nat can 10 NV Centr. A 4% 4 Nilt.h w-si B 62% 62% N Am Ph'.wioe Co 19 19% West Union Tel. 12% 12% Weetirighouse BI. 13% 13% Wooiwortb 16 16% Occidental petr. 16% 16% Reliance Group 7% 7 Standard Brands 67% 67% Tandy 43% 44% Union Electr. 12% 12% United Electr. 7% 7% Ug Corp 12% 12% Western Bancorp 19% 19

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15