Reitsma wacht op kans Foute gok tennisbond 1 2 3 Trouw Amateurboksers boeken successen irts stelt voetbal nu op de eerste plaats I 'uwelijk Spasski olgende week Zaterdagvoetbal uitslagenservice van 010-115700 Voor Davis Cupduel tegen België WORDT LID VAN DE ARJOS! arjos ARJOS.AKTIVITEIT Li\t CREATIVITEIT Woedende vrouw van Ali terug naar huis Leopold Stastny neemt ontslag „Gewoon goeie rechtdoorzee jDijjDtabak, zonder coop^ê, li Coopvaert. Pijptabak voor professionals. 1,80© Hockeyteam gehandicapt ©O p ft O interdecor H24TERDAG 27 SEPTEMBER 1975 SPORT TROUW/KWARTET 25 nd- ijfcin onze speciale verslaggever )TTERDAM Feyoords schaduwdoelman Ger Reitsma (26), je voor het vierde achtereenvolgende seizoen bij de Rotterdam mers onder contract staat, hoopt deze competitie dat hij een eer- kans krijgt in het keurkorps. Reitsma heeft zich vooral de twee jaar onder het bewind van Wiel Coerver niet bepaald ,ppy gevoeld. De Limburger deed zijn doelman herhaaldelijk beloftes, die hij ook even gemakkelijk en zonder enige ieei)tivatie weer verbrak. ha^et was gewoon absurd wat er met ilia* gebeurde. Drie maanden lang 5st^lnde ik me zowat kleurenblind, ikt-é toen ik dan eindelijk een kans werd ik er na drie kwartier ge er uitgehaald. Voor mij was toen pret er af. Er was ook geen basis ïgiéer tot gesprek', sluit Reitsma de onünig dierbare herinneringen aan lem huidige bondscoach van het In- Koffiesische elftal af. ïkji ge komst van Antoni Brzezanczyk Dafcft Reitsma nieuwe hoop gege- vloff- Nu bleek het wel mogelijk van dachten te wisselen over zijn rlangen dit seizoen wat meer or het voetlicht te komen. Tegen rby County (0-0) en tijdens het ernationale toernooi in Amster- K m werd het optreden van de yenoorder zeer positief beoor- eld. Drie dagen na het hoofdste- jkQ sportgebeuren kreeg dokter litsma ('Ik kan het ook niet hei dat ik in het bezit ben van jn artsenbul') een nieuwe te- nslag te verwerken. Tijdens de ining liep hij op zijn linkerheup- ijntden ui :C-Go Ahead (20.00) enax-De Graafschap (19.30) He arta-PSV (20.30) if ireen: ^IV-Feyenoord avïndhoven-FC Amsterdam I Twente-FC Utrecht lstar-AZ '67 nö celsior-Roda JC d ereuveen-Wageningen 'ortlmond Sport-Willem II eGroningen-FC Vlaardingen lendam-FC VVV leC Amersfoort-Haarlem rtuua SC-Veendam toC Dordrecht-Heracles tesse-PEC IV-SC Cambuur 23 OSKOU Het huwelijk van oud- |reldkampioen schaken Boris asski en Marina Tsjerbatsjev, se- etaresse op de Franse ambassade J Moskou, zal al op 30 november rden geloten. Anvankelijk was ij datum vastgesteld op 11 novem- r, maar de Russische autoriteiten bben aan het verzoek van het ig eetal gevolg gegeven om het hu- jilijk te vervroegen, 38-jarige Spasski is in juli van jaar gescheiden van zijn vorige louw. Marina Tsjerbatsjev had on- ^ngs te horen gekregen dat zij de ,j wjet Unie zou moeten verlaten. 2jtardoor dreigde het huwelijk met ■e lasski in de knel te komen. been een fikse bloeduitstorting op. En toen die was genezen openbaarde zich tijdens het toernooi in Barce lona een vorm van voedselvergifti ging, die hem ruim vier kilogram deed afvallen en waarvan hij nu nog de naweeën ondervindt. 'Ik ben nog altijd niet op krachten. 83 kg is mijn ideaal gewicht. Nu weeg ik twee kilo te licht. Ik voel me om die reden nog niet in topconditie, ben op de trainingen snel moe en loom en dat moet natuurlijk vlug veranderen'. FOUTEN De bereidheid van Reitsma om een interview toe te staan was nogal verrassend, omdat hij geruime tijd geleden op grond van enkele min der prettige ervaringen die hij met de publiciteitsmedia had opgedaan, het besluit nam publiekelijk zijn mond dicht te houden. Nu zegt hij: 'Ik begrijp best dat het publiek behoefte heeft aan leesstof over sportlieden, maar ik vind vaak dat het negatieve zo'n overheersende rol speelt. Fouten worden in de kranten en op radio en televisie breed uitgemeten, maar de positieve dingen worden vergeten. Misschien heb ik me in het verleden niet altijd even gelukkig uitgelaten. Dat was dan echter een kwestie van onervarenheid. Per slot van reke ning moet je alles leren. Dat neemt niet weg dat de journalisten door gaans alleen de negatieve zaken belichten. En daar heb ik nogal moeite mee'. Ger Reitsma komt er eerlijk voor uit dat hij eerzuchtig is. Hij beseft ook dat het beeld dat veel mensen van hem hebben niet bijster gun stig is. 'Misschien kom ik wel wat arrogant over. In de voetbalwereld irriteert het kennelijk een heleboel mensen dat ik arts ben. Laatst hoorde ik nog dat enkele Feyenoord- aanhangers niet begrepen dat Feyenoord mij toestond dat ik weer twee jaar mocht studeren. Ik ben nota bene al geruime tijd afgestu deerd en heb zelfs aan het eind van de vorige competitie het besluit ge nomen me voorlopig alleen op het voetballen te concentreren. Ik zou graag hartchirurgie willen doen, maar op dit moment zijn de moge lijkheden daarvoor te gering. Voet bal staat nu op de eerste plaats'. NERVOSITEIT Tegen die achtergrond is het niet zo verbazingwekkend dat Ger Reitsma popelt om zijn sportieve rivaal Eddie Treijtel van diens plaats te verdrijven. 'Ik begrijp echter ook wel dat, wanneer er geen aanleiding bestaat om van doelman te wisselen, ik geduld moet hebben. Die keuze is ook niet aan mij, maar aan de trainer. Met Brzezanczyk heb ik een uitstekend contact. Met hem praat ik ook over mijn nervositeit, die nu door dit soort gesprekken aan het afnemen is. Vroeger had ik de riebels, ik stond in het doel te bibberen als een riet. Waanzin natuurlijk, maar ja, topsport bedrijven is geen eenvou dige zaak'. De vertrouwensbasis die er tussen Reitsma en de Poolse trainer is gegroeid betekent niet dat de Feyenoorder het in alle opzichten eens is met de trainingsaanpak van Herr Antoni. Reitsma: 'Toen we tien dagen gele den ter voorbereiding op de wed- GER REITSMA: 'Ik kan het ook niet helpen dat ik in het bezit ben van mijn artsenbul'. strijd tegen Ipswich Town (1-2) in Zeist bijeen waren zei Brzezanczyk dat hij alle vertrouwen had in een goed resultaat omdat voleens hem iedereen in een uitstekende condi tie stak. Ik hoop het, heb ik hem toen gezegd'. PRIKKELBAAR Naar het (medische) oordeel van Ger Reitsma is de Pool met zijn oefenstof veel te hard van stapel gelopen. 'De spelers moeten twee maal per dag keihard trainen. Ze krijgen naar mijn mening te wei nig lichamelijke rust. En een voet baller die overtraind is, is prikkel baar en kan weerstanden binnen de groep opwekken'. 'Vorige week heb ik daar uitvoerig met KNVB-arts Frits Kessel over gesproken. Hij was het met me eens dat je van voetballers niet kunt verwachten dat ze zes dagen tweemaal per dag trainen. Brze zanczyk komt uit Polen, misschien zijn daar de omstandigheden an ders en is het daar voor de voetbal lers geen probleem. Wij in het wes ten hebben ook veel meer aflei dingsmogelijkheden. Ik heb onze trainer ook gezegd wat ik ervan dacht, maar trainers denken vaak dat ze ook van medische zaken verstand hebben. Toch heb ik de indruk dat hij de laatste dagen zijn oefenprogramma wat lichter van toets heeft gemaakt" Ger Reitsma heeft overigens wel waardering voor'de oefenstof die de Pool zijn volgelingen voorschotelt. Het verschil met de aanpak van Coerver is echter frappant. Reits ma: 'Coerver zwoer bij duurlopen Brzezanczyk ziet er niets in, maar dat heeft naar mijn idee ook te maken met het feit dat de Pool niet meer kan lopen. Toch heb ik de indruk dat de jongens best weer eenmaal in de week een duurloop zouden willen maken'. Het heeft Ger Reitsma na zijn ge slaagd optreden in Amsterdam deugd gedaan dat de post bij hem nogal wat fanmail bezorgde. 'Mijn probleem is dat ik op dit moment niemand terug kan schrijven en een foto kan toesturen. Als je een vedette bent zorg Adidas wel voor het fotomateriaal, maar ik moet alles zelf laten maken RICHARD MATTHIJSSE (ADVERTENTIE) alleen 1e en 2e klasse de snelle gemakkelijke supportofoon, vanaf zes uur zaterdagavond. (ADVERTENTIE) De ARJOS, de ongeveer 1500 leden tellende jongeren organisatie van de ARP, biedt jongeren tot 29 jaar talloze mogelijkheden om politiek aktief te zijn. Eigentijds, crea tief en onafhankelijk, maar nooit vrijblijvend. Zo zijn er de diverse plaatselijke ARJOS aktie-kernen. Politieke werkplaatsen bij uitstek om je in allerlei zaken van ge meentelijk en regionaal belang eens kritisch te verdiepen Daarnaast zijn er o.a. diverse groepen die het werk van de ARP Tweede Kamerfractie begeleiden. Een unieke mogelijkheid om als jongere ook op landelijk nivo invloed uit te oefenen. Dan hebben we het nog niet eens over de studiekonferenties die er regelmatig plaats vinden. Bij dit alles ziet de ARJOS de Evangelische boodschap als het enig uitgangspunt. Doe meel Neem de uitdaging aan om aan de samenle ving vorm te geven. Meld je aan als lid door onderstaan de bon in te vullen. Dan krijg je bovendien het AR- JOS/ARP weekblad Nederlandse Gedachten toegezon den. Een blad met uitstekende en deskundige informatie over alles wat er zich op politiek terrein afspeelt. Onmis baar als je echt politiek meeleeft. Wil je liever eerst nog wat meer informatie. Ook dat kan. WOONPLAATS: meldt zich aan als Arjoslid en betaalde f 5,- (postre kening nr. 127164, ten name van Stichting Arjos, Den Haag) voor het lidmaatschap ARJOS, Dr. Kuyper- straat 3, Den Haag tel. 070-469620 of 450324. ontvangt toch liever eerst wat meer informatie. BRUSSEL Moppen over 'die domme Belgen' zal men de komen de tijd in Nederlandse tenniskrin- gen maar beter niet over tafel kun nen brengen. Op de door regen geteisterde eerste dag van de Davis Cup-wedstrijd in Brussel zadelde Patrick Hombergen in de strijd tus sen de nationale kampioenen Louk Sanders op met een levensgroot minderwaardigheidscomplex (6-4 6- 2 6-2) en werd Bernard Mognot in zijn streven naar de meeste sensa- tionale overwinning in zijn be scheiden carrière niet zo zeer weer staan door de allerminst groot- meesterlijk opererende Tom Okker. maar door een stevige regenbui. De partij werd na één set (6-3 voor Mognot) afgebroken. Er zal heel wat moeten gebeuren wil Nederland deze voorronde als nog doorkomen. Okker zal op een wat drogere baan de benen niet zozeer sparen als gisteren, maar ook al wint hij zijn twee partijtjes, dan nog blijft het een uiterst duis tere zaak waar het voor de over winning benodigde derde punt van daan moet komen. Niet van Sanders in elk geval. De veertien dagen geleden afgestu deerde Rotterdamse econoom heeft in een poging het gebrek aan wed strijdroutine te compenseren zich opgewerkt tot een staat van over spannenheid die niet een-twee-drie is weg te praten. Het dubbel zou mogelijkheden moeten bieden maar tegenover de ingespeelde combina tie Hombergen-Mignot, die menig Davis Cup-succes achter de rug heeft, kan Nederland alleen een gelegenheidscombinatie stellen. Ok ker werd met steun van een ano nieme geldschieter pas vanaf woensdag door de tennisbond inge huurd en hij heeft een keer geoe fend: met Sanders. Dit duo verloor toen gladjes van Fleury en Hem- LOUK SANDERS nederlaag mes. Alles bij elkaar lijkt de tennisbond niet zo gelukkig gegokt te hebben. Toen Okker werd ingehuurd ging dat automatisch ten koste van de voorbereiding. Zonder Tom, zo re deneerde de bond, was oefenen im mers nutteloos, zodat Sanders de laatste weken nauwelijks op de baan heeft gestaan. Door dit soort zaken wordt het begrijpelijk dat de Nederlandse tennisbond er maar niet in slaagt de enorme ledenaan- was (nu al bijna 200.000) in presta tiestijging om te zetten. Het ver schil met de Belgen Is afgezien van Okker (en dat moet dan ook nog maar worden afgewacht) in elk geval onthutsend. Patrick Hombergen en Bernard Mignot zijn typische middenmoters in het Europese tennismetier zon der al te grote ambities. Maar eerstgenoemde was in spelbeheer- sing en tactisch inzicht twee klas sen beter dan Louk Sanders. Tus sen het beginsignaal en de laatste gemiste backhand van Sanders la gen drie uur. waarvan de spelers er twee werkeloos doorbrachten in de riante Leopoldclub omdat de partij al in de eerste set wegens regen moest worden onderbroken. Voor Sanders maakte het nauwe lijks enig verschil. Hij gokte voor de aanval als hij achter had moe ten blijven en bleef op de achter lijn staan als initiatief was vereist. 'Zodra ik over de grens kom over komt me dat meestal', merkte San ders moedeloos op. Okker deed het nauwelijks beter. Hij graaide een dubieus punt binnen via initmida- tie van de Britse referee, maar deed er op de gladde banen te weinig aan om Mignot blijvend onder de indruk te brengen. Hij moet nu zaterdag binnen dertig games zijn slappe start goedmaken anders heeft de Belg het recht het dubbel te laten verdagen tot zondag. Dan worden automatisch de resterende enkelspelen verzet tot maandag, hetgeen ernstig indruist tegen Ok- ker's overige tennis verplichtingen MANILLA Sinds meer dan een week stromen er dage lijks berichten binnen uit het kamp van Huhammed Ali, die zich voorbereid op een ge vecht om de wereldtitel in het zwaargewicht boksen te gen Joe Frazier. Berichten met weinig nieuwswaarde, soms echter toch opvallend omdat er de befaamde Mu- hammed Ali-jus overheen ge goten is. Maar gisteren werd het plot seling allemaal wat serieuzer, toen er een rel uitbrak die Ali dan misschien wel voorbereid mag hebben, maar niet zo be doeld zal hebben. In de ochtenduren namelijk vloog de vrouw van Muham- med Ali, Belinda, over uit Amerika. Zij was van plan het gevecht van haar man bij te wonen. Helaas bleek Ali reeds geruime tijd prima overweg te kunnen met Vero nica Porsche. Een goede vriendin van Belinda. Beide dames hadden eerdere ge vechten van Muhammed Ali in goede harmonie, naast el kaar gezeten, doorstaan. Belinda vond het echter deze keer de spuigaten uitlopen, want Veronica bleek iets meer te zijn dan zo maar een vriendin van mevrouw Ali. En de bokser zelf verklaarde dat eigenlijk iedere man. behalve recht op een eigen vrouw, ook recht had op een eigen vrien din. En dat daar geen herrie omheen gemaakt diende te worden. De president van de Philip- pijnen, Marcos, had eerder deze week tijdens een geani meerde samenkomst met Mu hammed Ali, zijn vriendin Veronica voor mevrouw Ali versleten. Beide heren hadden toen elkaar duidelijk gemaakt dat ze beiden over zeer welgeschapen echtgeno tes meenden te beschikken. Maar gisteren kwam dus de echte mevrouw Ali naar Ma nilla. Iemand uit het Ali- kamp heeft waarschijnlijk door het sleutelgat zitten te loeren, want hij kwam later met het verhaal, dat beide echtelieden elkaar bij de be groeting 'kille kussen' hadden gegeven en vervolgens een uur lang hooglopende ruzie hadden, tot mevrouw Ali tenslotte de kamer uit liep en beneden in het hotel meteen boekte voor de eerste gele genheid om naar Amerika te rug te vliegen. Belinda is de tweede vrouw van Muhammed Ali. Ze heb ben vier kinderen. Een zeer ontdaan Ali-kamp bleef voor de rest van de dag erg rustig. 'We moeten deze huwelijkszaken laten rusten en aan het boksen denken. Hierdoor verkoop je geen kaartjes', zei een van de as sistenten van Muhammed Ali. (ADVERTENTIE) WENEN Leopold Stastny de co ach van de Oostenrijkse voetbal bond, heeft om ontbinding van zijn contract gevraagd. Het verzoek ls door de Oostenrijkse bond ingewil ligd. Stastny heeft om ontbinding van het contract gevraagd om re denen die verband houden met een pensioenuitkering wegens arbeids ongeschiktheid. In het voorjaar is Stastny ernstig ziek geweest. Naar aanleiding van die ziekte had Stastny in juni een verzoek om pensioen wegens ar beidsongeschiktheid ingediend. De aanvraag is enkele dagen geleden gehonoreerd. Stastny zal nog wel als adviseur voor de trainersoplei ding bij de Oostenrijkse voetbal bond werkzaam blijven. De Oostenrijkse bond beraadt zich nu over de opvolging van Stastny. AMSTERDAM Hockeyinternatio- nals Ties Kruize en Wouter Kan, zijn donderdagavond bij een onge luk op rijksweg 4 onder Hoofddorp gewond geraakt. In eerste instantie werd bekend gemaakt dat Kruize in levensgevaar zou verkeren, maar gisteren bleken de verwondingen niet zo ernstig. Ties Kruize heeft een beenbreuk, enkele gebroken ribben cn mogelijk een hersen schudding. In eerste instantie was melding gemaakt van een schedel- basisfractuur. Volgens mededelin gen van het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam zal Kruize daar voorlopig moeten blij ven. Wouter Kan zal vermoedelijk slechts kort opgenomen blijven. Hij heeft waarschijnlijk een borstbeen fractuur. Het ongeluk gebeurde, toen Kruize op de terugweg van de training van het nationale team met zijn wagen in een slip raakte en frontaal op een tegemoetkomende taxi botste. De rijksweg had ter plaatse geen middenbermbeveiliging. De taxi chauffeur en zijn passagier werden ook naar het ziekenhuis gebracht. Coach Van Heumen zal beide spe lers morgen dus niet op kunnen stellen in de interland tegen België. Verder zullen dan ook Leefers, Van Lith de Jeude en Kooreman ont breken. Kooreman is deze week aan een oog geopereerd nadat hij afge lopen zondag tijdens een competi tiewedstrijd voor ziin club HGC geblesseerd was geraakt. TURNEN Albert Azarjan, de nieu we trainer voor de heren van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, arriveert begin oktober in Nederland. Het KNGV kreeg deze week bericht dat alle formaliteiten zijn vervuld en dat Azarjan toestem ming heeft gekregen om met zijn echtgenote de Sowjet-Unle te verla ten, OSTRAVA Twee Nederlandse amateurs hebben zich tijdens het inter nationale bokstoernooi in Ostrava (Tsj.) verzekerd van tenminste een bron zen medaille. Lichtweltergewicht Tonny van Eek (Amsterdam), die in de kwartfinales was gekomen door een overwinning op punten op de Italiaan Corbo, won in de kwart eindstrijd van de Tsjechische kampioen Ondrej. De meervoudige Nederlandse kampioen maakte in het sterk bezette toer nooi een uitstekende indruk. Niet alleen door zijn boksen maar ook door zijn wedstrijdmentaliteit. In de partij tegen Corbo had Van Eek namelijk een voetblessure opgelopen waarvan hij veel hinder ondervond. Dankzij een pijnstillende injectie kon de Amsterdammer toch aantreden tegen Ondrej. Ook zwaarwelter Ron Wijngaard (Amsterdam) drong door tot de halve finales. Hij was bij de laatste acht gekomen door zijn eerste partij, tegen de Tsjech Srubar te winnen. In de tweede ronde ging de Tsjech tweemaal neer, waarna de scheidsrechter ingreep. In de kwarfinales stond Wijn gaard tegen de Joegoslaviër Nenandovic. De Amsterdammer sloopte zijn geroutineerde tegenstander in de derde en laatste ronde volkomen en zege vierde op punten. Voor de lichtgewichten Bertus Brouwer en Dolf Krijgsman was het toer nooi in Ostrava, waaraan boksers uit zestien landen deelnemen snel afge lopen. Brouwer verloor op punten van de Joegoslavische kampioen Pekic. Dolf Krijgsman moest het opnemen tegen de Rus Volkov. De Schiedam mer ging in de eerste ronde knock out na een rechtse hoek op de kaak. Zwaarweltergewicht Adrie Magielse werd op ongelukkige wijze uitgescha keld. Na twee volkomen gelijkopgaande ronden tegen de rechtsvoorstaandc Bulgaar Sterev raakte Magielse in de slotronde gewond aan een wenk brauw. Op medisch advies werd de partij afgebroken en Sterev tot winnaar uitgeroepen. (ADVERTENTIE) IJSHOCKEY Het Aesensc Trlantha wordt het komende seizoen gespon sord door Peters en Jager dat vorig jaar Thialf nog steunde, maar deze club wordt nu gesponsord door Peeii- s tra. SCHAKEN Nederland heeft ln Ost- ende in de zevende ronde van het Internationale Euroschaaktoernooi met 2>i41W gewonnen van Engeland. De Nederlanders behielden de leiding ln het klasement met een totaal van 19 punten. Engeland ls tweede met 18 punten. 0©/ Tapijten, vloerbedekking, i® J woning en huishoudtextiel KX CROESELAANTERREIN - UTRECHT ZONDAG SEPTEMBER 10-18 uur SEPTEMBER 9-21 uur SEPTEMBER 9-18 uur DONDERDAG OKTOBER 9-18 uur OKTOBER 9-18 uur OKTOBER 9-15 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 25