KORT KUNSTAGENDA rwarm de winter im Nieuw tehuis voor zwerfdieren nodig Den Haag wil van huizenkrakers af 700 jaar wachten op raadhuis Naaldwijk Krediet voor aanleg container Terminal Weer Leidse nieuwbouw voor werkende jongeren Strijd tegen leegstand woningen Burgemeester van Schipluiden naar gemeente Alkemade Derde plan in oktober Comité: al acties bij minder lawaai Hh PRINSJESDAG CONCERT TROUW/KWARTET VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1975 REGIO DEN HAAG en LEIDEN JW RIJSWIJK In Rijswijk is een nieuw streekdlerentéhuis nodig, bestemd voor de opvang van zwerdieren uit het gebied rond Den Haag en het hele Westland. Dit zeggen de organisatoren van een actie, die ten doel heeft geld bijeen te brengen voor de spoedi ge bouw van zo'n tehuis. "De bouwtekeningen zijn er, grond is beschikbaar, de gemeentebesturen helpen. Het enige wat nog ont breekt Is geld' aldus de Aktie Bouw Asiel. In samenwerking met de Rijswijkse Stichting Streekdie- rentehuis *t JulialaantJe en twee afdelingen van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren probeert de Aktie 400.000 gulden in te za melen. Lukt dat, dan kan in het voorjaar van 1976 met de nieuw bouw voor het zwerfdierencentrum begonnen worden. Als 'eerste aan zet' voor het nieuwe tehuis wordt volgende week door de Rijswijkse wethouder Van der Burg de eerste paal geslagen voor het hek. dat rond het tehuis zal komen. Grote steden als Rotterdam en Den Haag hebben eigen asiels. Een groot deel van Zuid-Holland is echter aangewezen op het streekdierencentrum in Rijswijk. En dat is, in de woorden van de actievoerders, "niet meer dan een versleten, tweedehands houten bouwkeet met negèn hondehok- ken'. Vorig jaar werden daar ruim 500 zwerfdieren binnengebracht. Zo'n 340 honden, 174 katten, maar ook zieke cavia's, gewonde eenden, hamsters en een loslo pende geit. In totaal werden 134 zoekgeraakte honden door hun bazen opgehaald. Voor 202 honden en 170 katten vond het streekdie rencentrum een nieuw tehuis. De accommodatie is niemand zal dat ontkennen onvoldoen de. Daarom zijn plannen ontwik keld voor een modern, efficiënt dierentehuis voor de hele streek. Het gebouw, ontworpen door het architectenbureau Horostra, Ver schoor en Key, zal een 'doorstro mingscapaciteit' .van 800 dieren per jaar krijgen. Er komen twin tig hondehokken, er moet plaats zijn voor 40 katten en er zijn ten minste twee quarantaine-hokken nodig voor dubieuze ziektegeval len. Er moet een volière komen, een drietal veeboxen ('voor een afgejakkerd'' manegepaard, een verwaarloosde pony of een schar- minkelige geit"), een paar konij nenhokken ('voor cavia's die te veel' zijn'), een behandelruimte waar een dierenarts kan werken en een eenvoudig kantoortje. Ook komt er een tweetal keukens. De binnenhokken voor de zwerf dieren zullen centraal verwarmd worden, de buitenhokken krijgen een overkapping. Voor de honden zullen er vier speelweiden moeten zijn. Gescheiden van het gedeelte voor zwerfdieren is plaats voor "be talende logé's. De ontwerpers heb ben er terdege rekening mee ge houden dat de dierenverblijven goed geventileerd kunnen worden, maar toch niet tochten. De plan nen voorzien kort gezegd in een echt tehuis voor thuisloze die- De Stichting Streekdierentehuis 't Julialaantje schat de bouwtijd van het nieuwe dierentehuis op een half jaar. Als alles meezit kan het gebouw over ruim een jaar in gebruik genomen worden. De Ak tie Bouw Asiel beschikt al over een beginkapitaal van 40 mille. Er is nog 400.000 nodig. Daarom zegt de Aktie: 'Trek uw giroboek je'. Het gironummer is 547400, ten name van de Aktie Bouw Asiel, Voorburg. Rond werelddierendag (4 oktober) wordt in 's Graven- zande, Monster, Naaldwijk. Leid- schendam, Rijswijk, Voorburg en Wateringen een collecte gehou den, waarvan de opbrengst ten goede komt aan 't nieuwe dieren tehuis. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Burgemeester en wethouders van Den Haag willen maatregelen nemen om paal en perk te stellen aan het kraken van leegstaande woningen. Wethouder Van Hagen heeft dit donderdag meegedeeld aan de gemeenteraadscommissie voor volkshuisvesting. - - - Volgens de heer Van Hagen kan Den Haag het kraken van huizen niet langer toestaan. Vooral in wij ken waar woningen gerenoveerd worden, gebeurt het steeds vaker, dat leegkomende huizen in een mum van tijd gekraakt worden door woningzoekenden. 'We kunnen niet aanvaarden dat tijdschema's voor de wonigverbeterlng in de knel komen en dat de gemeente gehinderd wordt bij de woonruim teverdeling'. aldus de heer Van Ha gen. B. en W. beraden zich momen teel over de wijze waarop, binnen de "helaas beperkte wettelijke mo gelijkheden. het kraken van huizen aan banden gelegd kan worden. De wethouder zei op vragen van raads leden dat maatregelen tegen kra kers 'van geval tot geval bekeken zullen worden', maar dat de meeste krakers 'er toch wel mooi uit gaan'. Hét PPR-raadslid Verduyn Lunel meende, dat de gemeente het kra ken niet mag 'uitlokken' door lang durige leegstand van woningen toe te staan. Volgens wethouder Van Hagen gaat het in een belangrijk deel van de kraakgevalien om wo ningen. die in verband met renova tie slechts enkele weken leeg staan. Met behulp van de nieuwe verorde- DEN HAAG Met ingang van 1 oktober 1975 is benoemd tot burge meester van de gemeente Alkemade drs. P. J. Bolten. met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van de gemeente Schipluiden. De heer Bolten, die 58 jaar is. is sinds 1961 burgemeester van Schipluiden. Hij is rooms-ka- tholiek en lid van de KVP. ning. waarin vastgelegd Is dat huis eigenaren het leeg komen van wo ningen direct moeten aanmelden, zal de gemeente ernaar streven langdurige leegstand zoveel moge lijk te vermijden. 'We zullen strin gent de hand houden aan de mel dingsplicht', aldus de heer Van Ha gen, 'en we zullen dan ook niet schromen om proces-verbaal te la ten opmaken tegen huiseigenaren, die in het vervullen van deze plicht tekortschieten'. Diverse raadsleden drongen aan op een actiever vor- deringsbeleid. De gemeente moet eerder en in meer gevallen tot het vorderen van leegstaande woon ruimte overgaan dan nu gebeurt, zo werd de wethouder voorgehouden. m fi Dodenherdenking Van Alkemadelaan SCHEVENINGEN De Stichting Oranjehotel organiseert op zaterdag 13 september de dertigste doden herdenking in de Cellenbarakken aan de Van Alkemadelaan. Belang stellenden die de herdenking willen bijwonen dienen zich te verzamelen op het terrein van de Cellenbarak ken aan de Van Alkemadelaan. waar de Kon. 's Gravenhaagse Poli tie Muziekvereniging gewijde mu ziek ten gehore zal brengen. De herdenking, die in het gebouwen complex gehouden word, zal om ongeveer half elf beginnen waarna om elf uur de stille gang langs. Dodencel 601 gehouden wordt. Zo wel bij cel 601 als bij het Monu ment op de hoek van de Stevin- straat kunnen bloemen neergelegd worden. Na de plechtigheid bij de Cellenbarakken is er voot alle deel nemers gelegenheid om In de grote zaal van het Europahotel een kop koffie te gebruiken. Deze panden aan de Waardkerksteeg in Leiden zullen aan 25 wer kende jongeren onderdak bieden. Van een onzer verslaggeefsters LEIDEN Aan de Waardkerksteeg te Leiden is de bouw begonnen van het tweede projekt, waarvoor de Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren dit jaar opdracht gaf. (Advertentie) 1. Lekkere sportieve Jopper in wollen duffel. Cfl In zwart en marine DU* 2. College-coat in zuiver wollen flannel. De afknoop- bare capuchon is met'n plaidruit gevoerd Kleuren: marine |2Q— Met het eerste projekt, 40 apparte menten aan de Middelweg-Choor- steeg in het centrum van Leiden, is reeds in mei 1975 begonnen. Voor dit plan heeft de Stichting in 1974 drie oude panden gekocht met het doel deze te renoveren en geschikt te maken voor huisvesting van werkende jongeren. Na een gedegen onderzoek van Projekt 5, Mij. tot Ontwikkeling van Bouwprojekten, is gebleken, dat het een moeilijke opgave zou worden om met aan vaardbare huren tot een sluitende exploitatie te komen. In overleg met Projekt 5 heeft de Stichting toen een aantal aangrenzende ge bouwen gekocht om op deze wijze tot financieel haalbare nieuwbouw te komen. Na overleg met de Ad viesraad voor de binnenstad is het door de architect Van Vliet ontwor pen bouwplan geheel aangepast aan de bestaande binnenstadsbebou- wing. Het tweede projekt van de Stichting omvat 25 appartementen aan de Waardkerksteeg. Een oor spronkelijk bouwplan voor werk plaatsen op dit terrein werd door LEIDSCHENDAM Het ministerie van volksgezondheid verwacht "hef tige gezamenlijke acties' van actie groepen als het verkeerslawaai de 70 decibel overschrijdt. Het ver keersbureau Goudappel en Coffeng rekent pas op "hardere acties' als het lawaai de 90 dB bereikt. Dit blijkt volgens het Aktiecomité Be houd Leefmilieu Leidschendam uit brieven van het ministerie en het Rapport Geluidshinder, dat het ver keersbureau samengesteld heeft. Het Actiecomité vraagt het ge meentebestuur om het verkeersrap port te herzien, ook omdat het bu reau te weinig rekening zou houden met vrachtverkeer en autobussen. Het comité wijst op de Noordsingel als aan- en afvoerweg voor het vrachtverkeer naar en van winkel centrum Leidsenhage. Bovendien zullen er op de Noordsingel 16 NZH-bussen per uur rijden. Het Actiecomité Behoud Leefmilieu Leidschendam heeft zich opnieuw tot H.M. de Koningin gericht met bezwaren tegen de aansluiting van de Noordsingel op de verlengde Landscheidingsweg. de omstreden rijksweg 14. het gemeentebestuur afgekeurd. Hierna heeft de Stichting verzocht om deze grond te beschikken voor nieuwbouw, die ook weer geheel aangepast zal worden aan de bin nenstadsbebouwing. Dan staat er nog een derde projekt op stapel, en wel aan de Rijnsburgersingel. Hier komen 30 appartementen. De Stichting Huisvesting Werkende Jongeren verwacht in oktober de eerste paal te kunnen slaan voor de appartementen. Elk appartement in het drietal bouwplannen omvat een zit-slaapkamer, een aparte kookge legenheid en een douche- en toilet ruimte. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft toe gezegd een flinke financiële bijdra ge te verstrekken. Het ligt in de bedoeling de huren rond de 150 per maand te houden, hetgeen voor staatssecretaris Van Dam aan vaardbaar is. De gemeente Leiden heeft zich garant gesteld voor de rente en aflossing van de 5,5 mil joen gulden die met de drie bouw plannen gemoeid zijn. Scheveningers: maak haast met bouw aan Vi sser shavenstr aat DEN HAAG In een brief aan de Haagse gemeenteraad dringt 'een groep verontruste bejaarde Sche- veningers' erop aan, dat zo spoedig mogelijk de vergunningen verleend worden, die de bouw van een be jaardentehuis aan de Vissershaven- st-raat mogelijk maken. Tot hun grote spijt hebben de 20 bejaarde Schevenlngers geconstateerd, dat er nogal wat kritiek is op de bouw plannen van de prot. chr. woning bouwvereniging De Goede Woning. Die kritiek richtte zich op het 'fan tasieloze ontwerp' en de hoogte van het nieuwe bejaardentehuis. 'Het verontrust ons in hoge mate, dat de naar onze mening weinig steekhou dende argumenten van de tegen standers die in hoofdzaak niet tot de autochtone Scheveningse be volking behoren ertoe zou kun nen leiden, dat in de nieuwbouw vertraging optreedt', aldus de brief schrijvers. 'Wij zijn bijzonder ver heugd dat na vele jaren eindelijk eens iets gedaan kan worden voor de bejaarden van Schevendngen, doch laat dat vooral snel geschie den. Het nieuwe Naaldwykse raadhuis aan de Stokdjjkkade zal eind september officieel geopend worden. NAALDWIJK Ruim zeventig jaar nadat in Naaldwijk voor 't eerst gesproken werd over 'vergroting' van het raadhuis zal over twee weken het nieuwe raadhuis officieel geopend worden. Naaldwijk telde in het jaar 1902, toen het verlangen naar een groter raadhuis uitgesproken werd, nog geen 6000 inwoners. Eerst nu het inwonertal verviervoudigd is krijgt Naaldwijk de beschikking over een fraai nieuw gemeentehuis. Met de bouw. ontworpen door prof. Duin- tjer te Amsterdam, is een bedrag van bijna 5 miljoen gemoeid ge weest. De eerste paal werd in janu ari '74 geslagen door burgemeester P. W. Hordijk. De officiële opening zal op vrijdag 26 september verricht worden door mr. M. Vrolijk, com missaris der Koningin in Zuid-Hol land. Het nieuwe raadhuis herbergt alle gemeentelijke diensten, op het ge meentelijk energie bedrijf na. Het gebouw omvat onder meer een vijf tal vergaderzalen, een documenta- tieruimte ten behoeve van de raadsleden, een trouwzaal, kamers voor burgemeester en wethouders en natuurlijk de raadzaal Een van de wanden van deze zaal is getooid met oude tuin bouwgereedschappen. Een bijzondere plaats in het raad huis krijgt de porceleinkast, die een' oud-inwoner van Naaldwijk, nu woonachtig in het buitenland, de gemeente geschonken heeft. Aan de zuidzijde van het nieuwe raadhuis komt een waterpartij, met enkele fonteinen en een zithoek. Een el- gen parkeerplaats voor bezoekers heeft het raadhuis niet. maar ln de directe omgeving is parkeerruimte volop aanwezig. Op zaterdag 27 september zal het gemeentebestuur 'open huis' hou den. ROTTERDAM B. en W. van Rotterdam hebben de gemeen teraad voorgesteld akkoord te gaan met een krediet van 55 mil joen gulden voor de aanleg van een containerterminal op de Maasvlakte. Het is de bedoeling dat voor deze containerhaven 400 ha beschikbaar komt, waar van de eerste 60 ha vóór 1978 gereed moet zyn. Het college spreekt de verwachting uit dat er in de toekomst behoefte aan nieuwe faciliteiten voor op- en overslag van containers zal blijven bestaan, ondanks de huidige te rugslag in het containervervoer. Als argument voor haar stellingname voert het college onder meer een rapport van de Scheepvaart Vereni ging Zuid aan, waarin een voort gaande conta iniseringvoorspeld wordt. Aangezien men verwacht dat in 1980 1,2 miljoen containers ver werkt zullen worden en de huidige capaciteit maximaal gebruikt wordt, moet er een nieuw bedrijf komen dat ongeveer 300.000 contai ners per jaar kan behandelen. Op langere termijn zal het bedrijf 2 miljoen containers aankunnen, zo dat de Maasvlakte voor vestiging de meest geschikte plaats is. Voor het milieu verwachten b. en w. weinig consequenties omdat ge vaarlijke ladingen weinig voorko- mer en de woonkernen enige kilo meters van de Maasvlakte verwij- (ADVERTENTIE) I Een avondje uit? RECREADE Malieveld. derd liggen. Naast de 55 miljoen gulden die voor de aanleg van de terminal zelf vereist zijn, zal er ook een bedrag van 24 miljoen nodig zijn voor verbetering van de infrastructuur. Hieronder valt dan een verbreding van de Europaweg en het bagger- werk om de terminal bereikbaar te maken voor containerschepen. Dit bedrag kan echter uit bestaande fondsen worden gefinancierd. Wie echter dacht dat met de aanleg van deze terminal op de Maasvlakte ook op langere termijn de proble men uit de wereld zijn komt, vol gens de voorspellingen, bedrogen uit omdat er in 1990 al weer een capaciteitstekort van 50.000 contai ners zal zijn ontstaan en er ln het jaar 2000 voor 850.000 containers een gebrek aan ruimte verwacht wordt. (ADVERTENTIE) Dinsdag 16 september door het Residentie Orkest m.m.v. Daniël Wayenberg, piano. Houtrusthal, 20.15 uur Organisatie: Algemeen Haags Commite. Stadstrein Eind deze maand wordt in Zos- termeer begonnen met de over-1 kapping van de plaatsen, waar 1 in het toekomstige stadscentrun twee haltes komen voor de stads trein. Dit karwei wordt al een vroeg stadium aangepafct omdat de Nederlandse Spoorwe- ti gen snel willen beginnen met m aanleg van de spoorlijn. De overkapping van de haltafafll Centrum-west en Centrum-oost zal in totaal 1,6 miljoen gulden ïat kosten. De halte Centrum-west cl, krijgt een betonnen dak met eei ®o: lengte van 50 meter, het andere «ti dak zal 140 meter lang zijn. De jf "werkzaamheden aan de overkap- pingen zullen snedio volgend n jaar klaar zijn. Pech onderweg De komende maanden voor iedere automobilist weer de mogelijkheid om bij de ANWB een cursus 'Pech onderweg' te volgen. De cursus, die vooi nii ANWB leden 45 gulden kost ei voor niet-leden een tientje duurder is, omvat vier lessen van circa twee en een half uw, die in vier achtereenvolgende weken steeds gegeven wordt. Bij deze lessen wordt er van uu gegaan dat de deelnemers aai de cursussen volledig onervaren zijn op het gebied van autotech niek. De lessen hebben als voor naamste doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opsporen en verhelpen van storingen ie zich kunnen voordoen. Door i» jaren heen is de Wegen wicht i gebleken dat veel storingen te j zich langs de weg voordoen beit door niet technisch geschoolde automobilisten opgelost zoudei kunnen worden wanneer zij ee cursus 'Pech onderweg' volges Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de ANWB. Septemberfeest Gezeten op een postkoets zal de Dixielandband van Ted Easton zaterdagmiddag twee uur lan 'spelenderwijs' door de Frederi Hendriklaan ln Den Haag rijden. De rit begint om 14 uur en wordt gehouden ter gelegenheid van de opening van de 'Septem ber Manifestatie'. Met dit sep- tember-festijn treedt het Wijko verleg Statenkwartier na een jaar van 'interne opbouw naaf buiten om de bewoners van het Statenkwartier in bredere krlnf te aktiveren'. Na de vermeldi opening op 13 september zal vol gende week zaterdag, 20 septem ber. het hoogtepunt van de ma nifestatie zijn. Die dag wordt et in het Statenkwartier o.a. een kunst- en antiekmarkt georgani seerd en kan men er luisteren naar Ierse en Zuidamerikaan« volksmuziek. Prinsjesdagconcert Zoals elk jaar op de derde dim- dag in september organiseert het Algemeen Haags Comité ook dit jaar weer het Prinsjesdagconcert in Houtrust. Het concert belooft ook deze keer een groots muziek evenement te worden. Speciaal voor dit concert is Danlè! Wayenberg geëngageerd, die he: tweede pianoconcert van Rachmaninow zal spelen. Verde re punten op het programma zijn de uitvoeringen van de Ou verture 'Cyrano de Bergerac' van J. Wagenaar en de 4de Symfonie van J. Brahms door het Resi dentie Orkest. De toegangskaar ten, die drie gulden vijftig kos ten, zijn van te voren te verkrij gen bij het kantoor van hei Haagse Comité Nassauplein 1 Films in Den Haag WAT NIEUW IS: APOLLO 1: Truck Tur ner. 2 30. 7. 9.15. zon ook 4.45, 18 J. APOLLO 2: Kun* Pu slavinnen. 2. 7,30, 9.45. zo ook 4.15. 18 J. CORSO: Warmte en Welhist op Corsica. 2. 815, za 2.' 7.15, 9.45. ;;o 2. 4.15. 7.15. 9 45 18 J. FLORA: Me:slee die om een beurt vragen. 2. 7. 9 15. zo ook 4 30. 18 j. OLYMPIA: Pas opof we slaan d'r op. 2. 8. 14 J. PASSAGE: Rollerbal. 2.30. 7. 930. za en zo 1 30. 4. 7. 9.30. 18 J REX In opdracht van de draak. 9. 11.30. 2. 4.30. 7. 9.30. zo 1.30 enz 18 j. ROYAL 70. De kolos van Romo. do tm. zo 2 15. 7. 9.30. ma en dl Kara •.•--duel met de duivel, do t.m zo 2.15. 7. 9.30. ma tm. woo 2 15. 8, 18 J STUDIO DE LUXE: De vrouw met de staten vuist. 2.16, 7.15, 9 30 zo 1.30. 4. i 15. 9 30 WAT BLIJFT: STUDIO 2000: Once upon a time in the West. 2. 8. zo alleen 8 14 J DE UITKIJK: De laatste trein. 2 30. 7. 9 15. 18 J. WAT BLIJFT: BIJOU: Frankenstein Ju nior. 2. 7. 9.30. zo ook 4.16, 14 j. CAME RA: De peetvader deel 11, 2. 7.30. 14 J. CINEAC: Emmanuelle. 5.30. 7.30. 9.30. 18 J. DU MIDI: Dokter ZJlvago. 8. 18 J. EURO CINEMA: My Fair Lady. za. zo. woe 3 45. 7.45, overige dagen 1.30, 7.45 al. METROPOLE-TUSCHINSKI: Scenes uit een huwelijk. 2. 8. 18 J ODEON 1: Flanagan. 2. 6.45. 9.15. zo 1 45. 4.16. 6 45. 9 15. 14 J ODEON 2: Inpikken en wegwe zen. 2.15, 7. 9.30. zo 2. 4.30. 7. 9 30. Films in Delft CITY Emmanue'te. 2 30. 7. 9.15. 18 J CITY' SELECT: The Getaway, 8 15. a.l. DOELEN KINO Nekschot voor gangsters. 7. 9. 18 J. DELFIA: Vier vuisten slaan weer toe. 2.30. 7. 9 15. 18 J STUDIO D: Jesus Christ Superstar, 7. 9.15. woe. za. ro ook 2 30. FLORA: Duivels van de rode cirkel, 7. 9.15, zo ook 2.30, 14 j. FILM HUIS DELFT- De Roverssurafonie, 8. vr. za. zo ook 10. Films in Leiden LUXOR: Karate duivels. 14 30. 19. 21.15. BO 14.30, 16.45, 19, 21.15, 18 J. CAMERA: The nine lives of Fritz the cat, 19. 21,15, 18 J. Klndermattoee De lieverdjes van Amsterdam, wo en za 14.30. zo 14, 16.15. Nachtvoorstelllng Le train vrij en za 23.30. 18 J. LIDO: Young Frankenstein 14.30. 19. 21.15. zo 14.30. 16.45. 19. 21.15. 14 J STUDIO: The return of the pink panther 14.30. 19. 21 15. zo 14 30. 16.30. 19. 21.15. a.L TRIANON: Flanagan 14.30. 19. 21.16, zo 14.30. 16 30. 19. 21.15. 18 J. REX: Inpikken en wegwezen 19. 21.15. 14 J. Kindermatinee 100 Jaar films van Walt Disney wo 14.30. Nachtvooretelling Sex- plosile aan het front vr. za 23.30. 18 J. Dagelijks Den Haag VANDAAG: Kon. Schouwburg. 2015 De Venetlaanse tweeling. HOT, 20 30 Artau le momo. Theater aan de Haven. 20.15 Dag dagen lang Theater In de Steeg. 20.30 Cabaret Robert Krels en Peter Stoops. Kapel West. 20.15 Culturele avond. Orge! Johan M. Vetter, zang Ger- malne Stordleau. RIJSWIJK: Stadhuis. 20 00 Muziekgroep Calgija met volksmu ziek uit Macedonië. WORG ENKon. Schouwburg, 20.15 De Venetlaanse tweeling. Theater in de Stee*. 20.30 Cabaret Robert Krels en Pel er Stoops. HOT. 20 30 Artau le momo Ned. Congresgebouw. 20.30 Het Residentie Orkest Poppentheater Frank Kooman, 14 30 De hippe kangaroe Kloosterkerk. 16.00 Promenadeconcert. Plet Poot, orgel Gemeentemeseum. 9 30 Bustocht langs Berlage-gebouwen. Theater Pepijn, 21.00 Jazz ln Den Haag met Het kwartet van de Japanse saxofonist Sadno Watenabe. RIJSWIJK: Schoolstraat 20. Huisconcert TndTé Verwoerd, orgel. ZONDAG 14 SEPTEMBER: Kon. Schouw burg. 20.15 Al wie met ons mee wil gaan. Theater ln de Steeg. 20.30 Folk music avond. Ramshackle String Band HOT. 20.30 Artau le momo. Ned. Congresge bouw. 14.00 Opera Italians. MAANDAG 15 SEPTEMBER: Kon. Schouwburg, 20.15 Al wie met ons mee wil gaan. DINSDAG 16 SEPTEMBER: Kon. Schouwburg, 20.15 Al wie met ons mee wil gaan. HOT. 20.30 Trijntje Cornells. Houtrus- t hallen, Prinsjesdagconcert. Residentieor kest theater aan de Haven. 20 15 Gen.- rep Dubbel kruis WOENSDAG 17 SEPTEMBER: Kon. Schouwburg. 20.15 Al wie met ons mee wil gaan. HOT. 20.30 Trijntje Cornells, theater aan de naven. 20.15 Dubbelspel. Poppentheater Frank Kooman. 14 30 Lompie de Lorrenboer. Lutherse Kerk, 20.16 Johan Th. Lemckert, orgel. DONDERDAG 18 SEPTEMBER: Circus- theater. 20.00 Lucia dl Larnmermoor. Nod Opera Stichting met Amsterdams Phllharmonlsch orkest. Ned. Congresge bouw. 20 15 Demis Rousos HOT. Huckle berry Finn, part 1. Theater aan de Ha ven. 20 15 Dubbelspel. RIJSWIJK: Oude Kerk, 20 16 Orgelconcert door Johan Th. Lemckert. toon. Waagtheater, 20.30 Cabaret Kwart Dagelijks Delft VANDAAG: Stadsdoelen. 20.15 Opera Itallana. Adelberthof, 20.15 Toon Je eigen over elf. MORGEN: Waagtheater. 20.30 Cabaret Kwart over elf. ZONDAG 14 SEPTEMBER: Waagtheater, 14.30 Henk Abblng. DONDERDAG 18 SEPTEMBER: Waagthe ater. 20.30 Waste of time in. Dagelijks Leiden VANDAAG: Stadsgehoorzaal. 20.15 Snip en Snap. Waar blijft de tijd? Pieterskerk, 20 15 Orgelconcert door Joop Brons mmv Han Kapaan. bobo DINSDAG 16 SEPTEMBER: Stadsgehoor zaal. 20.15 Opera Italians. Tentoonstellingen DEN HAAG: Gemeentemuseum, Stadhou- derslaan 41. 10-17. zo 13-17. woe ook 20- 22. Muziek en Kunsthistorische biblio theek en prentenkabinet, ma t.m. vrij 10- 12.30 en 13.30-17. woe ook 20-22. t.m. 21 september Toon Kelder (beelden goua ches). t m. 28 september Archipel. Archi pel. t.m. 16 november H P. Berlage, Bouwmeester. Vredespaleis, Carneglepleln. ma. t.m. vrij. 10-12 en 14-16, zo 14-10. Museum Bredius. Prfnsegrachit 6, 10-17. woe ook 20-22, zo 13-17. Panorama Mes dag, Zeestraat 65, 10-17, zo 12-17. Meer- manno Westreenlanum, Pitasessegracht 30, 13-17, zon en feestd. gesl. Kostuum museum, Lange Vijverberg 14. 10-17, woe ook 20-22. zo 10-17. Maurltshuts, Plein 29, 10-17, zo 13-17. Gevangenpoort, Buitenhof 33. 10-16, zon en feestd. 13-17; leder heel uur rondleiding, 16 nur laatste. Museum voor het Onderwijs, HmestorhiuiBstraat 10-16, zo 13.30-16; Vogels ln en om Den Haag, Nederland en de tweede wereldoor log. Kreimia, dorp ln Tunesië, Vergeten Mexicanen, In Buddha's bergen. Pulchrl Studio, Lange Voorhout 15, 10-16, zo gesl.; t.m. 11 sept. Lucie van Duyn (lak en aorylschlld.); t.m. 11 sept ln Tufnga- lerle. werk van Aart van den IJseel. Haagse Kunstkring, Deneeweg 64. ma 12- 23. dl t.m. vrij 11-23. za 11-16: tm, 13 september Kees Balvers (schild.): Judith Koppelman (w&ndkl.). Galerie Nonvelles Images, dl. t.m. za 10-18; v 5 sept t.m. 8 okt. Jubileumexpositie van d1v kunste naars. Galerie Arta, Kazernestraat 58, dl tm. za 11-17; t.m. 20 sept. Messagler (grafiek) Galerie Centre de Part, Java- straat 106. di t.m. vrij 11-18. za 13-18; v. 5 sept t.m 28 sept. Patrick Marlustn (gouaches, tekeningen). Pander Kunst centrum. Wagenstraat 1-2-1, dl t.m. za 10- 18. do tot 21 Nells Oosterwljk en Philip van Pleterson (fotocollage»). Rijswijk door de eeuwen heen. VOORBURG: Museum Swa.-nstljn, Heren- straat 101, dl, do, za en zo 14-17, ctofi- derd. av. 19-21; t.m. 28 september Ron dom de oude kerk van Voorburg. ZOETERMEER: Kunstzaal De PlatM* Stationsstraat-Oranjestraat 13.30-17. tri ook 19-21; t.m. 16 sept. Thoe Janae (tekeningen) Aris Roskam (schilderijen). DELFT: Het Prinsenhof, St. AgathapW& ma t.m. za 10-17. zo 13-17. IndonesLw» Etnografisch Museum, St. Agathaple& ma t.m. za 10-17, zo en feestd. 13-'^ COSA, Oude Delft 183b, di t.m. za 9-12^ en 18 30-17.30; t m 30 sept. KI de Bof.' Joop Wouters, (plast Marja van Daf1 Mea Thiadens (wandkl.), Jef Schljn6 (w gels). De Volle Maan, Oude Delft 189, 10 17. zo 13-17; tm. 5 okt. Ben Hoetf (kunststof objecten). Galerie At swoOW A. v. d. Leeuwlean 332. dag. 9-22 Ktedf boeken uit collectie Felicia van t.m. 30 sept Piet Bruins (aquarellen. LEIDEN: Stedelijk Museum De LikenMj- Oude Singel 28. ma t.m. za 10-17, zo 1* 17; t.m. 22 sept werk van Bruno w Klerk en Stefan Buys. Rijksmuseum v<*r Volkenkunde, Steenstraat 1, 10-17, zo U 17, Volkskunst uit Latijns-Am erll» Rijksmuseum der Natuurwetenschap!*» Steenstraat. 10-17, zo 13-17; t.m. og sept Anthonie van Leeuwenhoek. Gaiff Van der Vlist, Botermarkt 3. dl t.nv 10-17, do tot 21; t.m. 1 okt Ria Zuff' (Kleur Grafiek). Ars Aemula Natni*'- Pieterskerkgracht. 15-17 en 19 30-21.30. gesl. P. C. de Boeks (schild, tek. etsen).

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6