Heffingen op produkten die milieuvervuiling veroorzaken lIlSlllslll Nieuwe ministers voor Antillen KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Bier in blik goedkoper Te betalen door producenten en importeurs Politie ontdekt alcoholsmokkel uit Nederland Benoeming Papa Godett Besprekingen begroting 1976 zijn afgerond Nieuwe boeken Midden-Oosten TROUW KWARTET ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1975 Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Minister Vorrink wil heffingen leggen op produkten die milieuvervuiling veroorzaken. Het tarief moet zo hoog worden dat de industrie wordt gestimuleerd om over te stappen op minder vervuilende produkten en produktietechnieken. De heffingen zouden moeten wor- den opgelegd bij de producenten en importeurs. Voor importeurs en' ex porteurs zouden de bedragen aan de grens moeten worden opgelegd en verrekend. Zo wordt geen ver andering gebracht In de concurren tieverhoudingen tussen Nederlandse en buitenlandse bedrijven. Het Be- nelux-verdrag en het EG-verdrag laten deze heffingen toe Mr. Vorrink schrijft dit aan de Tweede Kamer. Volgende week donderdag bespreekt de kamercom missie voor milieuhygiëne het plan met de minister. Mevrouw Vorrink ziet weinig mogelijkheden om de industrie tot schonere produktie en produkten te dwingen via voor schriften. waarin normen worden gesteld, bijvoorbeeld dat over vier jaar geen auto's meer mogen wor den verkocht die meer dan een bepaalde afgesproken vervuiling veroorzaken. Dergelijke normen zouden dan geleidelijk kunnen wor den verscherpt. Volgens Vorrink komt een regering door het opleg gen van deze normen echter ln strijd met het EG-verdrag. dat een zijdige handelsbelemmeringen ver biedt. Nederland is hierin dus af hankelijk van wat in de rest van de EG gebeurd. In het plan van Vorrink zouden de heffingen geleidelijk moeten wor den opgevoerd, zodat tevoren vast staat dat de druk op de bedrijven om schoner te gaan produceren steeds groter zal worden. Minister Vorrink voelt er weinig voor de industrie tot schoner pro duceren te stimuleren via over heidssteun voor investeringen en Minister Vorrink dergelijke. Dat zou betekenen dat het principe 'de vervuiler betaalt' wordt losgelaten. Alleen als andere landen op grote schaal dit soort steun gaan geven, zou Nederland niet achter kunnen blijven, meent mr. Vorrink. Bezwaren De verbonden van grote werkge vers. VNO en NCW. hebben in een brief aan de Tweede Kamer al be zwaren ingebracht tegen het plan van minister Vorrink. Zij vrezen dat de heffingen slechts zullen worden doorberekend ln de prijzen, waarna consumenten en bedrijven gewoon op de oude voet door blij ven produceren en kopen. De werkgevers zien meer in steun voor investeringen, en vergunnin gen en verboden, waarin duidelijk wordt gesteld wat het eindresultaat is dat aan de sanering van de produktieprocessen wordt gesteld. Van een verslaggever OSLO De Noorse politie heeft de leidende figuren gearresteerd uit een organisatie, die op grote schaal alcohol uit Nederland naar Noorwe gen heeft gesmokkeld. Het distribu- tiedienst van de smokkelorganisatie is opgerold. Een vijftigjarige Noor uit Oslo. een van de leiders, bekende gisteren dat hij ruim elfduizend liter van 96 procent had verhandeld. De alcohol was ln ons land aangeschaft voor de prijs van ongeveer een gulden per liter terwijl er ln Oslo 35 gulden per liter moest worden be taald door een verbindingsman. De afnemers, voor een deel gewone winkeliers, betaalden nog eens twintig gulden meer. In Noorwegen is de alcoholhandel een staatsmonopolie Alcoholische dranken mogen alleen worden ver kocht ln de staatswinkel van 'Vin- monopol' Van een onzer verslaggevers NUNSPEET Bier in blik is goedkoper. Dat rekende ir. Rolf Baurle gisteren voor op een door de kruideniersorganisatie Végé belegde bijeenkomst over verpakking en milieu. Niet dat blikjes zo goedkoop zijn. maar het hanteren, vervoeren en sorteren van statiegeldflessen blijkt zeer duur te zijn volgens een. overigens al enkele jaren oud, Duits onderzoek. De gang van een blikje bier door groothandel en zelfbedie ningswinkel, tot aan de kassa, kost negen cent. hoofdzakelijk aan arbeidesloon. Voor een statie geldflesje. dat bovendien dezelf de weg terug aflegt, komt dat op ongeveer een kwartje. Op politieke gronden verwacht prof. ir. J. F. Ingen Housz, voor zitter van de stichting Verpak king en milieu, dat een verplich te statiegeldregeling er voor een aantal sectoren wel vrij snel zal komen. Het dit jaar ingediende wetsontwerp afvalstoffen opent daartoe de mogelijkheid. In vergelijking met wegwerpver pakkingen lijkt dat dus een dure zaak te gaan worden. Zeker is dat intussen niet, 'het is nog gokwerk', want detailstudies voor andere soorten verpakkin gen zijn nog in de maak. De extra kosten, zullen doorbere kend moeten worden in de prij zen. vindt prof. Ingen Housz. De uit de politieke discussie op gevangen gedachte dat 'voorko men moet worden dat de indus trie deze prijzen afwentelt op de consument', is voor hem een tendentieuze kreet. Een andere mogéldjkheid was volgens de Twentese hoogleraar dat de overheid zelf een 'retour- bedrijf' voor statiegeldglas op richt. Dat zou efficiënter, want met grotere eenheden, kunnen werken. Er zou dan gedacht kunnen worden aan machinaal sorteren van het glaswerk. Een bezwaar blijft volgens prof. Ingen Housz dat het statiegeld systeem weliswaar werkgelegen heid schept, maar dat het om werk van 'lage kwaliteit' gaat. Hij ziet de mensen liever aan hoogwaardige machines eenma lige verpakkingen maken dan flessen sorteren en spoelen. Congres Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In de Antilliaanse regering van premier Evertsz is een aantal nieuwe ministers opgeno men, waardoor de parlementaire basis van dit kabinet aanzienlijk is verbreed. Of het kabinet daardoor ook is versterkt, moet nog even worden afgewacht want onder de nieuwe ministers bevindt zich Wil son ('Papa') Godett: één van de grilligste en kleurrijkste politici die de Antillen (en überhaupt het hele koninkrijk) telt. Papa Godett was één van de leiders van de grote stakingsactie op Cu rasao van mei 1969 (de brand van Willemstad). Hij werd bij die actie zelfs licht gewond, hetgeen hem een aureool van heldhaftigheid ver leende. waarop hij nu al jaren teert. Nieuwe man 'Brandpunt' Van onze radio- en tv-redactie - HILVERSUM Jan Verdonck, (56). redacteur van De Nieuwe Li nie treedt toe tot de redactie van KRO's actualiteitenrubriek 'Brand punt'. De heer Verdonck was. onder meer redacteur van het Brabants Nieuwsblad en van de Volkskrant. Dat hij nu in de regering wordt opgenomen, omdat eerder dit jaar Ciro Kroon (in mei 1969 premier van de Antillen en Godetts grootste tegenstander) moest aftreden, zal Godett een grote persoonlijke vol doening geven. Na de actie van mei 1969 speelde Godett steeds ->en actieve rol in het parlement als vertegenwoordiger van het na de actie - opgerichte Frente Obero waarbij zijn kleurrijke, theatrale en dikwijls ook onbeheerste buiten-parlementaire optreden zo mogelijk nog meer de aandacht trok dan wat hij in de staten presteerde. Godett krijgt de portefeuille van sociale zaken. De nieuwe minister van economische zaken van de An tillen wordt drs. R. F. Pieternella. nu gevolmachtigd minister in Den Haag. De vorming van de nieuwe regering leidt waarschijnlijk ook een crisis in de partij van premier Evertsz. de Nationale Volkspartij-Unie ln. want premier Evertsz is door deze forma tie ln conflict gekomen met zijn 'kroonprins', drs. R. F. McWilliams. Deze had onlangs zeer grote be voegdheden gekregen en daaronder had( McWilliams ook maar begrepen het recht een nieuwe regering sa men te stellen. Dat recht echter heeft premier Evertsz zich niet la ten ontnemen, met gevolg dat McWilliams is afgetreden. DEN HAAG Het kabinet heeft gis teren de besprekingen over de begro ting voor 1976 afgerond. De begro ting zal worden gepresenteerd op Prinsjesdag. De hele zaak is klaar, zei premier Den Uyl gisteravond op gelucht. Het kabinet heeft gisteren nog een beslissing genomen over een omvangrijk pakket aanvullende maatregelen voor de bestrijding van de werkloosheid. Die maatregelen betreffen algemene lastenverlich ting, gerichte maatregelen met name voor de bouw en steun voor bedrij ven in moeilijkheden. De begroting van verkeer en water staat vergde gisteren nogal wat tijd, gezien de omstreden bezuinigingen op het openbaar vervoer. Bankenboekjes 1974- 75. Uitgave van het NIBE (Ned. Instituut voor het Bank- en Effectenbedrijf), Prijs 10. Een nieuwe versie van het Banken- boekje heeft het licht gezien. Het bevat ook nu weer een in alfabeti sche volgorde gerangschikte opsom ming van de in Nederland gevestig de algemene banken, de Centrale Rabobank (met aangesloten ban ken). ie algemene spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond (met een balansto taal groter dan 100 min) en ande re aan banken verwante instellin gen. Per Instelling zijn in dat nas lagwerkje opgenomen de laatste bekende jaarcijfers.' dochterinstel lingen. aantal personeelsleden, ves tigingen e.d. door Vilhelm Moberg Copyright liullnnilla B V. Baarn 138 Maar geen van de timmerlieden had nog ooit een kerk gebouwd, geen van hen had ooit een toren spits op een tempel des Heren ge zet. God zou wel begrijpen dat het het werk was van onhandige begin ners in het vak en daarom zou God er wel genoegen mee nemen, dach ten ze. In elk geval was dit het eerste Lutherse kerkje ln het St. Crolx-dal en al was de torenspits niet meer dan dertig voet. toch wees hij de weg die naar de hemel voert. Ze hielden al wel hun godsdienst oefeningen in het nieuwe gebouw, maar van binnen was het nog lang niet klaar. Er ontbrak nog veel aan de inrichting Er waren lang niet genoeg kerkbanken, de meeste mensen moesten tijdens de dienst staan, er was nog geen kerkklok, geen orgel dat kwam doordat de gemeente slecht bij kas was. Bo vendien heerste er onenigheid tus sen de gemeenteleden over de kleur, waarin de kerk van buiten geschilderd zou worden. Rood. vond de ene partij, die kleur zou de mensen doen denken aan het bloed en de wonden van Christus, die de mens uit de verdoemenis gered en met God verzoend had. De tweede wilde de kerk groen schilde ren: groen was de kleur van de hoop, die hun gedachten zou voeren naar de eeuwige blijdschap van het hemelse rijk en hen helpen zich op de Heer te verlaten. En dan was er nog een derde partij die het nieuwe kerkje wit geschilderd wilde hebben de kleur van de reinheid, de onschuld en van engelenvleugels dat zou hen steeds herinneren aan de woorden van Christus: Al waren uw zonden ook bloedrood, ze zullen wit als sneeuw worden! Een half jaar lang harrewarden ze met elkaar, maar ten slotte won de derde partij het met grote meerder heid van stemmen, omdat Petrus Olausson hun krachtige leider was. En de nieuwe kerk werd dus wit geverfd. Karl Oskar had voorgesteld een bliksemafleider op het dak te plaat- sén: het was maar een houten ge bouwtje. als de bliksem insloeg, kon het zo afbranden. Het onweer de hier veel vaker en veel heviger dan ln Zweden, en hij had op zijn woonhuis en op de stal ook een bliksemafleider aangebracht. Maar onmiddellijk verzette Petrus Olausson zich hiertegen. Hij vond het een daad waaruit gebrek aan eerbied, je zelfs wantrouwen ten opzichte van God sprak. Op God behoorde een goed Lutheraan te vertrouwen en niet op zo'n stuk koperdraad. Karl Oskar protesteer de: dan zou een mens zich nooit mogen beschermen met de midde len die hij zelf uitgevonden had. Dan mocht je ook geen dikke, war me kleren aantrekken als het bui ten erg koud was. Dan mocht je ook niet naar de oever zwemmen, als je in het water gevallen was. En dan mocht je niet oogsten en dor sen, maar je 's winters stilletje dood laten hongeren. Als dat het Lutherse geloof was. dan was hij beslist geen echte Lutheraan. Yes. dat weten we! bevestigde Olausson op een toon vol doffe berustlne. Jij en je vrouw ontvan gen aanhangers van andere sectes enn dwaalgeesten in Je huls. Ztj heb ben je natuurlijk ingegeven ons met je bliksemafleider in verzoe king te brengen, zodat we de reine leer ontrouw worden. Als de duivel de mens in zijn netten wil verstrik ken. Is een dun koperdraadje al voldoende. Toen Olausson door zijn woorden twijfel had doen ontstaan aan Karl Oskars vroomheid, weigerden ze stuk voor stuk vóór zijn plan te stemmen, alleen Jonas Petter bleef hem trouw. En omdat Karl Oskar en Kristina de vrouw van de bap tistenpredikant In Stillwater bleven ontvangen, kwam er geen bliksem afleider op de nieuwe kerk. De Heer moest zelf zijn heiligdom maar tegen blikseminslag bescher men. De kolonie werd ieder jaar met nieuwe immigranten uitgebreid. Het waren meestal familieleden en vrienden van mensen die al eerder naar Amerika getrokken waren: zij hadden hen door hun beschrijvin gen van het vruchtbare land hier heen gelokt. Ze arriveerden ln het voorjaar en in de zomer en hadden in de herfst hun blokhutten klaar. Er kwamen er ook uit andere lan den. maar het merendeel kwam nog steeds uit Zweden. In Chicago Township waren er nu 500 en in het gehele dal 1.500: een behoorlijk grote gemeente was uit Zweden naar het St. Crolx-dal verhuisd. 144. Baroen Theobald de Norse haalde Humfrie H. Puckelton on middellijk uit de kerker toen hij hoorde dat deze alles afwist, van kanonnen. 'Verklaar ons het kanon- nengeheim', beval hij. Of kun je het gemakkelijk in je broekzak meenemen?' 'Dat lukt niet', ant woordde Humfrie. 'Het is een bij zonder groot geval. Erg indrukwek kend om te zien en zo. Maar nog indrukwekkender zal de indruk zijn die het op de vijand maakt. 'Wat denken die er dan van?' wilde Theo bald weten. 'Ze zijn er kapot van', lachte de Brit. 'Kom op. The obald, ouwe jongen, we slaan met een de hand aan de ploeg'. 'Niks ploeg. Aan het kanon', bromde de baron nors. 'Goed goed, aan het kanon', suste Humfrie. 'Maar daar voor heb ik een paar goede vaklie den nodig. Een metselaar in de eerste plaats. Heb Je die?' 'Natuur lijk'. antwoordde de baroen. 'En dan heb ik verder een wagenlading leem en klei nodig', vervolgde de Brit. 'Stop met die onzin'!' gromde de baroen nors. 'Een kanon van steen en klei! Maak dat nou gauw de kat wijs!' 'Mijnheer de baroen heeft gelijk' sprak nu pater Ber- thold. 'een kanon van klei! heeftdaar nu ooit van gehoi11 'Als jullie het beter weten dar maak dan zelf maar een kanon' de Brit van zich af. 'Vooruit! metselaar halen! Stenen lialen klei halen!' Nu kwam er tenmin enig schot in de zaak. want ni< heel veel later stond er een mi laar op het slotplein vlak voo ie neus van Humfrie die de bekw vakman alles uitlegde. Op data moment reed er een ossew deur uit. bestuurd door een s koetsier. In die wagen zaten twee andere gevangenen, sn Verholen .en Kareltje PELLI, PINGO EIM HUN VRIENDEN Vervolg van pagina 1. naïwoestijn. Binnen dit Congres bestaat er nogal wat aarzeling over het sturen van Amerikanen. Allon zei gisteren ervan verzekerd te zijn dat het Congres uiteindelijk toch wel zal toestemmen 'omdat het slechts om een kleine groep Amerikanen gaat. een symbolische groep, die de vrede komt verzeke ren en die voor beide zijden zal werken'. Diplomatieke bronnen in Jeruzalem achtten het mogelijk dat Israël zondagmiddag het akkoord parafeert, nadat de Knesseth (het Israëlische parlement) er zijn goedkeuring aan heeft verleend. Kissinger vliegt vandaag weer terug naar Alexandrië en keert in de avond weer terug naar Jeruzalem. Het dagblad Ha'aretz vindt dat als het opgeven van een stuk Sinai- woestijn de gemoederen in Israël al zo kan opzwepen als de laatste dagen Is gebeurd, men een prakti sche burgeroorlog kan verwachten als het ooit zo ver komt dat er met Syrië en Jordanië gepraat moet wor den over door Israël bezet gebied. Toch zal het op korte termijn zover moeten komen, aldus Ha'aretz. Bij gevechten in het Oost-Libanëse dorp Zahle tussen rechtse falangis- ten en Palestijnen zijn tot dusver zeker elf doden gevallen. De rege ring in Beiroet heeft inmiddels troepen van de binnenlandse vei ligheidsdienst gestuurd, en deze hebben een bestand tussen de beide partijen weten te bereiken. Aanlei ding tot de gevechten was een ge schil bij een flipper-automaat. wazrbij een van de betrokkenen een handgranaat gooide. Hierbij kwam een Palestijn Oin het leven. Dit leidde tot steeds heviger botsin gen tussen palestijnen en falangis- ten. In de nacht van donderdag op vrijdag vielen zeven doden. Radio vandaag TROS; 7.00 Nws. 7 02 (S) Ontbijt-Soos. (7.30 Nws. 7.41 Aktua. 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v huisvrouw.) 9.00 (Si Webwe zen. 0.30 (S) Tien-om. 10.00 (S) Aktua- sport. (10 30 Nws.) 11.00 (S) Hartje Am sterdam. OVERHEID6VOORL.- L2.16 Uast en zeker. TROS; 12.26 Med. t.b.v. land en .tulnb. 12 30 Nws. 12.41 Aktua. 13.00 (S) TROSS-Country. 14.00 (S) De FOP- shop. 14 4.5 Apllo XXI. ruimtevaartmys terie. 15 09 (S) Als dat zou kunnen. (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 Akt-ua-ma- zazlne TROS; 18.30 Nws. 18 41 Toeraktua 19.00 (S) Plaatvaerla. VARA: 20.00 (S) Door de Jaren heen; 1965. 22.30 Nws. 22.40 (S) Door de Jaren heen. 23.05 Rood met een gotid randje. 23.55 Nieuws HILVERSUM II VARA; 7.00 Nws 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Sl Z.O. 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 8 23 Z.O. (9.35-9.40 Waterst.) 10.30 (SI Z.I. (11.00 Nws. 12.30 Z.I.- sport) 13.00 Nws. 13.11 (S) Wegens va kantie gesloten NOS: Ij 00 (S) NOS-jazz 15.30 Gamma van alpha en beta. 16.00 Nws. 16 03 (3) Het Zwarte Schaap 17.00 (5) Harmonie en fanfare ln Nederland en Europa 17.30 (S) Kwart uur amateur 17.45 Voor Blinden en Slechtzienden 17.55 Mededelingen en politieberich ten. VARA 18 00 Nws. 18.11 Dingen van de dog. 18.20 (3) Het oproer kraalt. 18.45 (S) De VARA feliciteert TROS: 20 00 Nws. 20.05 <S>' Concert a la carte. 22.15 (S) Om de kunst. 22-45 (S) Klavlertuosl- teiten. 23.10 Dokumentair klankbeeld. 23.30 (SI Poèzie rond middernacht. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV; 7.02 (S) Drie op je boterham. 8.03 (Sl Drie op de boterham. 9.03 (S) Tot uw dienst. 10 03 Muziek bij de kof fie. 12 03 (S) Drie tussen de middag 14 03 (Si Schrijf es "n kaartje 16.03 Sportshow NOS: 18.03 Joost mag niet eten NCRV: 19 02 (S) Dlscorama. 20.02 (S) Filter 2102 (SI Elpee-pop. 22 02 Strictly country style. 22.30 (S) Jazz-time 22.55 Mededelingen. 23.02 Sportshow. 0.02 (S) Late date 2.02 (S) Bent u daar nog AVRO: 6.02-7.00 Als je niet opstaat dan blijf je maar liggen. Speciaal TV vandaag Voor een reportage over het verdwijnen van tropisch regenwoud trokken cameramensen door Malei sië, Sumatra en Borneo. Ned. 1/19.05 De uitzending van het omroep pastoraat bestaat uit een gesprek met kinderen over het vertellen van verhalen. Ned. 2/19.35 0 Na de show Téte a Ted (20.21) zendt de NCRV Sidney Lumets in trigerende film De twaalf gezwore nen uit. Ned. 1/21.25 Aan het mysterie De kapper en de moordenaar (22.00) gaat Brand punt vooraf met een reportage uit Israël aan de vooravond van het akkoord. Tevens komt aan de orde de positie van staatssecretaris Van Huiten. Xed. 2/21.40 Er valt heel wat te lachen bij de hypnose-show van de Australiër Martin St. James, die de Süddeut- scher Rundfunk op het scherm brengt. Duitsl. 1/20.15 0 De NOS presenteert opnamen van 'Amateur PromeNos'. rlilv. 2/17.30 In de radioprogramma's van de VARA na acht uur staat 1965 cen traal. Dat betekent o.m. het releve ren van Soekarno's rol in politieke troebelen en het rumoer rondom het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus. Hilv. 1/20.00 Het klassiek wensprogramuia van de TROS bestaat uit 'Chil dren's Corner' en de eerste rhapso- die voor klarinet en orkest van Debussy, de vijfde symfonie van Glazoenow en het eerste pianocon cert van Prokofjef. Hilv. 2/20.05 NEDERLAND I 15.00 J.ournaal TROS 15.02 Motormuis. kinderprogram 15.10 De Boefjes, film 15.20 Roy Rogers, zingende co' 16.30 TROS-Sport NOS 17.30-18.30 Sport Troef! 18.45 Minimolen 18.55 Journaal NCRV 19.05 Het tropisch regenwoud 20.00 Journaal NCRV 20.21 Tète a Ted. show-progran 21.25 De twaalf gezworenpn. A_ 22.55 Anderse Diepje.natuurfilmjegi 23.20 Tot besluit 23.25 Journaal IKOR NCRV 23.30-23.35 Lied van de week AS NEDERLAND II 14.00-16.30 Sport Troef! 18.45 Minimolen 18.55 Journaal KRO 19.05 Twietie, kinderfilm 19.10 The Flintstones. tekenfilm 19.35 Verhalenderwijs 't Zand 33, 20.00 Journaal KRO 20.20 De Wrekers, detectiveserie 21.10 Mijn vrouw de buurvrouw 21.40 Brandpunt 22.00 Great Mysteries, een seri adembenemende verhalen 22.25 Journaal 22.30-22.55 Studio Sport Radio morgen Speciaal TV morgen HILVERSUM I KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweging. 8.16 (S) Badlnerie. 9.00 Nws. 9.10 Waterst. 9.15 (S) Laudate. 10.00 (S) Eucharist.vie ring. 11.00 Nws. 11.02 (S) Brunchconcert. 12.30 Nws 12.40 Akt. 12.50 Buitenl. com ment. NOS: 13.00 (S) Zondagmiddag ouverture 14.00 (S)Noordh. F11 harm. Ork. (14.50-15.20 Adempauze). 16.00 (S) Aspekten van de kamermuz. CVK: 17.00 Gereform. kerkd. 18.00 Int. conf. in Leu ven. IKOR: 18.30 Met het oog op de toekomst. 18.58 WUde ganzen. NCRV: 19.00 (S)Zondagavondzang. 19.15 Christ, onderwijs - spiegel der bevrijding. 19.30 Nws. 19.35 (S) Orgelconc. 20.10 (S) Poe- rama. AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeld. 22.30 Nws. 22.40 Radlojourn. 23.00 Vanavond laat sport. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n VARA 8.00 Nws. 8.10 Dingen van de dag. 8.15 Weer of geen weer. HUM. VER BOND: 9.30 En de man die kiest een vrouw. IKOR: 10.00 Als onder u geboren. 10.30 Hervormd-Gereform. Jeugddienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 De nieuwe economische orde. AVRO: 12 00 (S) Muzi kaal Onthaal. 13.00 Nws. 13.10 De toe stand ln de wereld. 13.19 Radlojourn. 13 30 (S) Delta-zomer. 14.00 (S) Planoduo. NOS: 14.30 Progr. voor de buitenL Meded. 18.00 Nws. Dingen van de Spectrum 20 30 Journ forum. 21.25 (S) Zwarte Orpheus. 21.50 Cabaretprogr. 22.20 Van ta-ta tot totale taal. 22 30 (S) Over musici gesproken23.00 (S) Reper torium. 23.55-24.00 Nws, HILVERSUM III AVRO; 7 02 Ko. de boswachtershow. 8 02 (S) Vitamine S. 9 02 Juist op zon dag 10 02 (Si Muziek Mozaïek. 10 55 (NOS) Wereldkamp. Wielrennen op de weg voor profts te Yvolr In Belgle). 11 02 Drie draalt op verzoek (11.55 (NOS) Were'dknmp Wlelr VARA. 12 02 (S) Klink Klaar (12 55 Wereldkamp Wlelr.) 13 0? (S> NAR Nederlandse Artiesten Revue NOS; 14 02 Langs de lijn. (18 02 (NOS) Wereldkamp. Wielrennen) Daar na: KRO (S) Het ls altijd het oude liedje 19 02 (S) KRO-op-drle 22.55 Me ded 23.02 (3) Voer voor vogels 0 02 (S) In the still of the night. 1.02-7.00 De week ln. 0 De Vesper komt uit de hervorm de kerk van Westervoort. Ned. 1 -17.00 Paco Pena en John Williams demonstreren aspecten van de Spaanse gitaar. Ned. 1 -19.05 De VARA vertoont een humoris tische verfilming van Alexander Duma's beroemde roman De drie Musketiers. Ned. 1 - 19.40 Het New York City Ballet voert Symphony in C van Balanchine uit op muziek van Bizet, gespeeld door het orkest van de Oostenrijkse Om roep. Ned. 2 - 22.35 Duitsland-kijkers kunnen eerder op de avond genieten van Romeo en Julia, het befaamde ballet van Prokofjef naar Shakespeare, in de choreografie van John Cranko. Duitsl. 2 - 20.15 Voor de uitzending van een ge combineerde jeugddienst in Wouds end brengt het IKOR een pro gramma over Surinamers in Neder land en onze houding tegenover hen. Hilv. 2 - 10 00 0 In de door het CVK uit te zen den dienst in de cbi. geref. Kruis kerk te Amsterdam gaat drs. W. C. Moerdijk voor. Hilv. 1 - 17 00 9 Drs, T. M. Gilhuis vervolgt zijn bespiegeling van het christelijk on derwijs onder het motto 'Eén ginds, twee wegen?' Hilv. 1 - 19.15 In de XOS-serïe over negerlite ratuur wordt de aandacht gericht op James Baldwin. Hilv. 2 - 21.15 st: sti gi lei ni 01 tel ïei Jhe de et' NEDERLAND I TELEAC 14.00 Archeologie, les 2 (herh) 14.30 Les Gammas, les 2 15.00 Wereldkampioenschappen' wielrennen op de weg voor i profs te Yvoir in België 1C 16.00 Journaal 16.02 Ti-ta-tovenaar 16.27 Wereldkampioenschappen wielrennen op de weg voor profs te Yvoir in België 16.55 Voetbal en toto-uitslagen IKOR 17.00 Vesper in de 15e eeuwse Kerk van Westervoort 17.30 Een bericht van de wilde gafg^ 17.32 Einde middagprogramma TELEAC 18.15 Grands Savants les 2 18.55 Minimolen 19.00 Journaal VARA 19.05 Aspekten van de Spaanse 19.30 Voordracht *d 19.40 De drie musketiers tv-filmpp 22.15 Jazzkwintet 22.50 Journaal te NEDERLAND II IKOR-KRO-RKK 18.30 Woord voor woord NOS 18.35 Barbapapa 18.40 Sam and the river(2). tv-fi£ 19.05 Studio Sport. Om 20.00 Trekking van de lotto-geta en 20 20 Amerika - deel 9 ren 21.10 Journaal 21.15 Panoramiek - 21.40 De Tijgerbrigade, politiese -lt: 22.35 Ballet £er 23.25 Suriname deze week *cb 23.30 Journaal an ig ze]

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4