^oeg staat geheel in ienst van Zoetemelk Jongbloed geschorst Chris Evert start met veel precisie en allure Alleen Van der Horst/Boeschoten zorgt voor plaats in de finales Hockeyteam heeft kunstgras nodig Dnsors geven premie voor Nederlandse wereldkampioen Nog weinig verrassingen op Forest Hills "I ontneemt olse tandem reldtitel NTTB royeert hoofdbestuurslid 'Anders hoeven we niet naar de Spelen' Hartstichting financieert opleiding sportarts w KWARTET ZATERDAG 30 AÜGLSiliS 1975 SPORT 21 EN De Nederlandse wie- eg zal morgen als één man r Joop Zoetemelk staan, ïvas het resultaat van een vlotte bespreking, nauwe- ,wintig minuten, die de tien rs gisteren in hun hotel te bij Namen hadden. Er is ;s één adder onder het De drie renners van de van Peter Post (Schuiten, en Raas), die privé ak- zijn, moesten eerst nog tinming aan hun ploeglei- 'eter Post vragen, die weer (mining moet vragen aan >aas in Engeland. Post ver- tte echter geen problemen, hij later op de avond. Karstens, die aan zijn fde wereldkampioenschap be- (drie bij de amateurs en ne- >ij de profs) stelde, dat de stemming en de bereidheid men te werken bleken uit de nelle totstandkoming van de inkomst. voor het gesprek tussen de ■s was de premie van twee ors 15.000) die beschikbaar er een wereldkampioen uit de landse ploeg komt. Daarnaast ieder van de renners zich verklaard na het eventueel en van de regenboogtrui ook ledrag in de pot te storten, edrag is variabel per coureur, tegezegde som van Joop Zoete- ligt hoger dan wat Kuiper, ens of Priem om er een te noemen zullen afschui- De verdeelsleutel van de pre- zal gehanteerd worden door fanssen, die ook het basisbe- van 15.000 'versierde', uitgangspunt vergemakkelijkte spreking, temeer omdat Zoete- voor zich bepaald geen mono- jositie heeft geëist. Zou een Ie andere Nederlanders vooruit met de mogelij kheid wereld - lioen te worden dan zal ook melk zich onvoorwaardelijk in t stellen van die renner, rie mannen van de ploeg van Liebregts, Priem, Kuiper, en Hertog, waren onder die voor- Ie wel akkoord met het voor- omdat volgens Priem en Den g hun kansen nu eenmaal la- iggen op dit tamelijk moeilijke oers dan die van Zoetemelk, lonlijk kon ook Roy Schuiten bii de gedachte aansluiten, hij durfde geen beslissing te n zonder ruggespraak met zijn leider. 'Ik word een heel sei- ZEIST Jan Jongbloed de doel man en aanvoerder van FC Am sterdam, is naar aanleiding van zijn gedrag in de wedstrijd Feyenoord-FC Amsterdam van af gelopen zondag door de strafcom- missie van de KNVB voor een wedstrijd geschorst. Jongbloed werd tevens tot 1 janu ari 1976 het recht ontzegd als aanvoerder op te treden. Bij de mondelinge behandeling van de zaak in Zeist heeft de commissie rekening gehouden met de leeftijd en staat van dienst van Jong bloed. Er is tevens gelet op het effect van het optreden van Jong bloed op het betaald voetbal en de voetbalsport in het algemeen. FC Amsterdam werd veroordeeld tot betaling van de kosten van de mondelinge behandeling. Tevens behandelde de strafcom- missie mondeling de zaak van de Vitesse-spelers Veenstra en Mul- derij en Roemgens van FSC. Mul- derij kreeg een voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd. Veenstra werd veroordeeld tot een boete van 150,- terwijl Roem gens een voorwaardelijke straf van een wedstrijd kreeg opgelegd. Vitesse moet tweederde van de kosten van de mondelinge behan deling betalen, FSC een derde. De overige straffen zijn: FC Dordrecht: Ruts (omzetting van een voorwaardelijke straf). Warner (twee wedstrijden plus 100 gulden boete). Van Oorschot (een wedstrijd, een wedstrijd voorwaardelijk en ÏOO gulden). Breuer (een wedstrijd en 125 gulden)SVV: Steenbergen (een wedstrijd en 150 gulden). Korengevel (twee wedstrijden en 100 gulden). Van der Hoek (twee wedstrijden een wed strijd voorwaardelijk) FC Utrecht: Coté en Hlldebrand (een wedstrijd en resp. 200 en 100 gulden): FC Den Haag: Van Vliet (twee wedstrijden en 200 gulden): Heracles: Amweg (een wedstrijd en 100 gulden). Polko (een wedstrijd en 100 gulden): Haarlem: Fransz (een wedstrijd voorwaardelijk en 100 gulden): Haarlem: Fransz (een wedstrijd voorwaardelijk en 100 gulden). De Kip (twqe wedstrijden en 150 gulden): FC Amsterdam: Van Veenendaal (een wedstrijd): FC Utrecht: Du Chatlnier (een wedstrijd): Excelsior: Van der Spek (een wedstrijd en 200 gulden)Go Ahead: Rosenboom (een wedstrijd en 100 gulden): PEC: Weljzig (een wesstrijd en een voorwaardelijk): Roda JC: Van Hoog (een wedstrijd): SC Cambuur: Roosenburg (een wedstrijd en 125 gulden). FOREST HILLS Met de precisie van een uurwerk is Chris Evert begonnen aan haar grootste karwei van het seizoen: de verovering van de damestitel van Forest Hills. Een onderscheiding, die de 20-jarige speelster uit Florida tot dusverre is ontgaan, maar die nu binnen haar bereik is komen te liggen, omdat het traditionele gras is vervangen door een kunstof toplaag. Te fTET De UCI, de intematio- 1 wielerunie, heeft het Poolse ienedikt Kocot en Janusz Kot- 1 hun wereldtitel in het onder tandem afgenomen. Dit ge- e omdat Kocot eerder niet komen opdagen voor een do- est. werd in de kwartfinales uitgeschakeld door de latere dkampioen, de Fransman Da- Vforelon. Daarna werd hij op pen voor de dopingcontrole, de Pool verscheen daar niet. ins de reglementen betekent t Kocot automatisch positief gereageerd. En volgens die- reglementen wordt een op betrapte amateur voor de ire evenementen van het toer- uitgesloten. had Kocot ook niet mogen —■■flemen aan het tandemnum- De Poolse ploegleiding heeft het besluit van de UCI pro- langetekend. Want zeggen de i, als Kocot ndet was komen ;en voor de test was dit wel sneller bekend dan na vijf De Polen hadden dan hun voor de tandem kunnen wij- Kocot is in ieder geval voor maand geschorst met ingang le tandemwedstrijden. JCI heeft besloten voor het smnummer dit jaar geen we- ampioen aan te wijzen. Het hische duo Vackar-Vynazal daardoor tweede, tweede man die niet op de igcontrole verscheen was de ikaanse profsprinter Jack Si- Hij is ook voor een maand iorst en heeft verder de ge- elijke boete van duizend Zwit- francs gekregen. Tfjdens de training kwamen de Nederlandse en Belgische ploeg bijeen. V.l.n.r. Zoetemelk, Merckx, Verbeeck, Kuiper en Maertens. Dierickx en Verbeeck) heerst min der eendracht dan vorig jaar bij het kampioenschap van Montreal waar Merckx winnaar werd. Toen tenminste bestond de afspraak dat er niet tegen elkaar zou worden gereden, een belofte overigens die volgens Maertens niet is nageko men. Freddy Maertens plaatst zich daardoor, samen met zijn ploegge noot Pollentier, duidelijk buiten de eventuele coalitie, die ten voordele van Merckx zou kunnen werken. Vergelijkbaar is het standpunt van Roger de Vlaeminck, André Die rickx en Frans Verbeek stuk voor stuk individualisten, die hun eigen gang willen gaan, minder proble men zijn er te verwachten van kampioen Teirlinck en diens ploeg- makker Lucien van Impe, de berg koning uit de Ronde van Frankrijk. Het is duidelijk, België betaalt de prijs voor het grote aantal sterren, die moeilijk tot een eenheid zijn te vormen. Geen wonder dat vooral weer in dat kamp het geluid weer klinkt, dat een wereldkampioen schap op deze basis een onzinnige taak is. De Belgen staan hun kam pioenschap met merkenploegen voor, omdat niet een keer per sei zoen behoeft te worden geprobeerd een eenheid te maken van de ren ners, die verder het gehele jaar voornamelijk tegen elkaar rijden. zoen betaald door mijn sponsor, heb verplichtingen tegenover hem en ook tegenover bijvoorbeeld Didi Thurau. De Duitser kan bovendien nog leunen op Lloyd en Haritz. Wij hebben in feite een hele ploeg in de koers en dan liggen de belangen anders. Thurau is volgens mij een van de renners die ha de schaduw van de favorieten werkelijk een rol kan spelen in dit kampioenschap. Dat probleem hebben andere man nen die uitsluitend voor zichzelf rijden niet. Als wij alleen maar met ons drieën uit de Nederlandse ploeg in dit kampioenschap zouden starten, lag het probleem er hele maal niet'. Als een grap bestreed Fedor den Hertog de woorden van Schuiten: 'Roy, jij vergeet dat wij ook banden hebben met de Portu gese kampioen Mendes en Don Al lan, de sterkste Australiër van dit moment'. Een dergelijke opmerking tekende de stemming in de ploeg, die in recente jaren nooit beter is geweest aan de vooravond van een wereld kampioenschap. Gerard Vianen 'Het belangrijkst dat we vroeger konden bereiken was de belofte el kaar niet in de wielen te zullen rijden'. Tot die verandering ten goede heeft Jan Janssen belangrijk bijge dragen in zijn functie als coördina tor. Janssen vertrok onmiddellijk na de bespreking naar het hotel waar Post verblijft om met hem de zaak verder uit te praten. 'Het zou natuurlijk ook een overeenkomst met slechts zeven man kunnen zijn', stelde Janssen, 'maar wij hebben die drie hard nodig. Het zijn stuk voor stuk goede renners'. 'Joop Zoetemelk, de onmiskenbare kopman, had zoveel werkelijkheids zin de bezwaren van de renners van Post redelijk te vinden. 'Thu rau', zei Zoetemelk, 'is niet een van de werkelijk grote favorieten, maar hij behoort wel degelijk tot de schaduwploeg. Ik heb in de prof- tour gezien dat hij sterk rijdt. Hij is jong, maar niet te jong. Merckx en Monseré werden ook wereld kampioen toen zij net twintig wa ren en Maertens zou het zijn ge weest als hij twee jaar geleden op Montjuich bij Barcelona zijn eigen kans had kunnen verdedigen'. De Belgen, die gistermiddag de eveneens trainende Nederlanders op het parkoers van Yvoir troffen zijn in ieder geval niet tot overeen stemming gekomen over een ploeg- taktiek voor de wedstrijd Integen deel, in het elftal, dat de meeste favorieten herbergt (Merckx, De Vlaeminck, Maertens, maar ook nog Hoe superieur Chris Everts' balbe handeling op trage banen is, de monstreerde zij onder het licht van de schijnwerpers. De Australische spring-in-het-veld Lesley Hunt, die vorig jaar op Wimbledon Chris Evert in de eerste ronde bijna de Van onze taf el tennismede werker UTRECHT De Commissie van Beroep van de Nederlandse Tafel tennis Bond heeft het hoofdbe stuurslid Henk van der Stelt uit Roermond geroyeerd. De voorzitter van de Propagandacommissie heeft gefraudeerd en valsheid in ge schrifte gepleegd. De (bindende) uitspraak van deze commissie is een bevestiging van het eerder uit gesproken vonnis door de straf com missie. De aanklacht behelsde het optreden van de heer Van der Stelt als voorzitter van de vereniging Meijel. NTTB-voorzitter Douwe de Vries: 'In zijn functie als propagandaman en als hoofdredacteur van Tafelten nis heeft hij in onze ogen uitste kend gefunctioneerd. Ook de leden van de Bondsraad vonden dat op de mei-vergadering. Het is een zeer trieste zaak voor de familie Van der Stelt, maar wij hebben het volste vertrouwen in de strafcommissie en commissie van beroep. Als zij van oordeel zijn, dat er ernstige fouten zijn gemaakt, dan moet daar tegen worden opgetreden'. weg versperde naar de titel (ze ver loor met 7-5 in de derde), pakte nu alleen de eerste game en in de over ige 46 minuten helemaal niets: 1-6, 0-6. Het was Evert' 76ste achter eenvolgende zege op verharde ba nen. Minder overtuigend, maar met de zelfde inzet kwalificeerden ook de Nederlandse speelster Betty Stöve en Tine Zwaan zich voor de tweede ronde. Betty via een overwinning met 6-1. 6-4 op Marita Redondo en Tine Zwaan via een zenuwslopende 'tiebreak' in de derde set tegen de sterk opkomende Zuidafrikaanse Brigitte Cuypers: 3-6, 7-5, 7-6. De indeling voor de tweede ronde is Betty Stöve niet gunstig gezind. Ze moet aantreden tegen de de als Divisie Utrecht—NEC —FC Twente JCTelstar jen: noordNAC JnsterdamGo Ahead MW raafschapEindhoven 'en HaagAjax Isior—Sparta bte divisie !m II—svv 'laardingenHeerenveen TVHelmond Sport lem—fc Den Bosch damFC' Groningen clesVolendam |~SC Amersfoort 'ambuurFortuna sc sefc Dordrecht NOTTINGHAM De vreugde won het tenslotte toch van de te leurstelling. Nadat Jan van der Horst en Willem Boeschoten, door op knappe wijze tweede te worden in de halve finales van de tweeën zonder stuurman, oranje zijn eerste finaleplaats hadden gebracht, beheerste optimisme de Nederlandse aanhang. Immers, voor de ongestuurde Nereus/Nautilus-vier waren de kansen toch aanmer kelijk beter. Het mocht niet zo zijn. Nederland zal zaterdag bij de eindstrijd van de wereldkampioenschappen roeien in Nottingham, net als een jaar eerder op de Rotsee van Luzern, slechts bij de tweeën zonder stuurman vertegenwoordigd zijn. De twee van Nereus roeiden giste ren bij opnieuw drukkende hitte en zwakke tegenwind een sublieme ra ce. 'De opzet was', betoogde coach ons te houden. Als dat zou lukken Van Manen, 'de Tsjechen achter blijf je de Roemenen ook wel voor.' Die taktiek slaagde volkomen. Zo goed zelfs dat Van der Horst en Boeschoten op zo'n 220 meter voor de finish onverwacht even het veld aanvoerden. Slechts de ervaren Po len Alfons Slusariski en Jerzy Bro- niec liepen hen voorbij. In een een baantempo van 34 sla gen per minuut legden de Amster dammers de basis voor hun succes. Ze roeiden aanvankelijk in vierde positie, kort achter de Polen, Tsje chen en Roemenen. Ilie Oanta en Dumitru Grumezescu. wereldkampi oen in 1973 en tweede in 1974, moesten de Nederlanders al laten passeren voor de eerste kilometer was afgelegd. In hun jacht op de Tsjechische twee werd het verschil met de leiders steeds kleiner. Het beslissende ogenblik was de snelle tempoverhoging van 37 op zo'n 1650 meter. De Tsjechen wer den volkomen verrast, temeer ook omdat Van der Horst en Boe schoten de Polen en Roemenen meetrokken. Het kostte hen de fi nale. Met ruim twee lengten ach terstand ging de Tsjechische twee als vierde over de streep. De Neder landse taktiek had Miroslav Kna- pek en Vojtech Caska de eindstrijd doen missen. Voor de Nederlandse supporters scheen het hierna slechts een kwestie van tijd voordat de tweede finalist van de oranje-equipe zich zou aandienen. Dat optimisme scheen lange tijd ruimschoots ver antwoord te zijn. De vier zonder stuurman van Nereus-Nautilus, aanvankelijk zelfs als tweede roei end in een baantempo van 37. hield de derde plaats steeds ruim binnen bereik. Na 1500 meter bedroeg de achter stand van de in vierde positie va rende Westduitsers nog een lengte. De Bonn-Beuel-Köln 77-comblna- tie, beslist geen gave eenheid, joeg het tempo op tot over de 40 slagen per minuut. Nereus-Nautilus ging eveneens omhoog, kwam tot 39,5 maar viel snel weer terug. Moeite loos maakten de Duitsers hun ach terstand goed, ze zagen zelfs nog kans ruimschoots licht tussen hun boot en die van de Amsterdams- Rotterdamse coalitie te krijgen. Oost-Duitsland zal, volgens traditie, in alle eindstrijden van dit FISA- toernooi zijn vertegenwoordigd. Als enig land overigens. Evenals ln 1974 zal de Sowjet-Unie, al even hardnekkig sinds jaar en dag in de zucht naar finaleplaatsen, niet in de race in de tweeën zonder stuur man van start mogen gaan. In hun halve finale kwamen Kolesnik en Koermakov namelijk niet verder dan een vierde plaats. Halve finales: eerste drie naar de finale, rest naar kleine finale Skir: eerste halve finale: 1. Drea (Ier) 7.26.66, 2. Karppinen (Fin) 7.29.85. 3. Kolbe (WDld) 7.31.01. 4 Svensson (Zwe) 7.32.57, 5. Wolf (Oos) 7.38.59. 6. Ragazzi (Ita) 7.44.49. Tweede halve finale: 1. Dovgan (Rus 7.19.71. 2. Winter (ODld) 7.22.89. 3. Ibarra (Arg) 7.25.82. 4. Dletz (VSt) 7.35.49. 5. Polizzl (Fra) 7.35 98, 6 Janaklev (Bul) 7.53.66. Twee zonder stuurman: Eerste halve fi nale: 1. B. Landvoigt-J Landvolgt (ODld) 6.55.38. 2. Ahonen-Haneka (Fin) 6.59.23. 3. Geourguiev-Stoey (Buig) 7.00.02. 4 Kolesnik -Kurmakov (SowJ). 5. Manson-Bergen (Can) 7.05.50. 6. Miller- Moroney (VSt) 7.16.42. Tweede halve fi nale: 1 Slusarski-Broniec (Pol) 7.02.57. 2. Van der Horst-Boeschoten (Ned) 7.03.94. 3. Oeanta-Grumezescu (Roe) 7 05.14. 4 Knapek-Caska (Tsj) 7.07.23. 5. Celent- Mrduljas (Joe) 7.13.93. 6 Rlnewald-Go- ritz (Wdld) 7 1586 Twee met stuurman: Eerste halve finale: 1. Lucke-Gunke! (ODld) 7.26.57. 2 Stad- nulk-Stellak (Pol) 7.27.55. 3. Matthews- Vreugdenhil (VSt) 7.30 30. 4 Mllos-Buto- rac (Joe) 7 30 54. 5 Robaek-Rasmussen (Den) 7 40.20. 6 Balogh-Kormos (Hong) 7 47.34. Tweede halve finale: 1. Hltzbleck- Jager (Wdld) 7.30.42. 2 Bekterev SJoeklov (Rus) 7 30 71. 3. Svojanovskl-P Svoja- novski (Tsj) 7.32 14 4 Baran-Rossetto (Ita) 7 35 32, 5. Tudor-Ceapurea (Hoe) 7.35 83. 6. Fralsse-Coucardon (Fra) 7.39.58. Dubbel twee: Eerste halve finale: 1 F. Hansen-A. Hansen (Noor) 6.38.02. 2. Ko- the-Wolber (WDld 6 44.13, 3 Tlraoshl- nln-Korshikov (SowJ) 6.44.82. 4 Blondl- Ferrlnl (Ita) 6 48.12. 5. Wlllems-Ver- meesch (Bei) 6. Verlin-Klecatsky (VSt) 6 53.54 Tweede halve finale: 1. Bailheu- Harl (GB) 6.4125, 2. Straka-Laclna (Tsj) 6 42.98, 3 Frelfka-Bertow lODld) 6.43.23, 4 Imbert-Izart (Fra) 6.45 65. 5. Valtchev- Stolanov (Bul) 6.50.20. 6. Majstorovlc- Panclc (uoe) 7,33.11. Vier zonder stuurman: Eerste halve fina le: 1. Oost Duitsland 6.31.66. 2. Roemenië 6.34.28. 3. Tsjechoslowaklje 6.35.45. 4. Ver enigde Staten 6.39 99. 5. Italië 6.46.43. 6 Finland 6 50 96 Tweede halve finale: 1 Rusland 6.30 03. 2 Engeland 6 32 40. 3 WestDultsland 6 33.60. 4. Nederland 6.36.55, 5. Zwitserland 6.40.16. 6 België 6.40 45 Dubbel vier' Eerste halve finale 1 Tsje choslowaklje 6.10.11. 2. Sowjet-Unie 6 11.04, 3 Groot Brlttannlë 6.16.71, 4. Nieuw Zeeland 6.19 07, 5. Zwitserland 6.31.23. 6 West-Duitsland 7.07.13 Tweede halve finale: 1 Oost Duitsland 6.05.03. 2. Bulgarije 6 1161, 3 Frankrijk 6 11,81. 4. Denemarken 6 13.83 5. Polen 6.20 53. 6. Verenigde Staten 6.37.02. vijfde geplaatste veelvoudige kam pioene Margaret Court. Tom Okker, die bij de heren zesde staat, krijgt de Hongaar Balasz Ta- roczy tegenover zich. Een speler, die hij onder meer versloeg bij het prof tennistoernooi in rotterdam be gin dit jaar. Het toernooi van Forest Hills is tot dusverre gespeend gebleven van grote verrassingen. De coryfeeën, die te laat waren gearriveerd om op de openingsdag nog op de baan te verschijnen, haalden zonder veel problemen hun achterstallige partij in. Jimmy Connors, de als eerste geplaatste titelhouder, won de laat ste drie games in beide sets bij de uitschakeling van de Australiër Ge off Masters (6-3. 6-3) Het duo Van der Horst/Boeschoten dat voor de enige finaleplaats bij de heren tijdens de wereldkampioenschappen heeft gezorgd. UTRECHT 'Als we niet voldoen de in de zaal en op kunstgras kunnen trainen kunnen we net zo goed niet naar de Olympische Spe len gaan'. Met deze niet mis te verstane woorden gaf de coach van het Nederlandse herenhockeyteam op het Kampongcomplex in Utrecht te kennen welk een grote waarde hij hecht aan de aanleg van een kunst grasveld in Nederland. Van Heumen, die nu enkele maan den bij de hockeybond in dienst is en tevens Kampong begeleidt, laat er geen twijfel over bestaan pessi mistisch gestemd te zijn over de resultaten in Montreal". 'De achter stand op West-Duitsland is niet meer in te halen', zegt de kalende Brabander somber. 'Door de enorme ervaring op zaalhockeygebied blin ken de Duitsers nu op het verge lijkbare kunstgras zowel technisch als tactisch uit'. 'Het was geen wonder dat topzaal- hockeyers als Peter. Dröse en Vos juist op het astro turf van Montreal uitstekend uit de voeten kwamen tijdens het onlangs gehouden acht- landentoernooi. In de finale scoor de West-Duitsland driemaal uit het zaalhockeyboekje. West-Duitsland is voor mij de grote favoriet voor de eerste plaats. Dan is er nog onze technische achterstand op India en Pakistan en het geringer atletische vermogen ten opzichte van de spe lers uit Nieuw Zeeland en Australië. Nederland zal het heel moeilijk krijgen en ik zie het donker in als we niet op tijd over kunstgras kun nen beschikken. Het alternatief is trainen in Frankrijk of West-Duits land'. Van Heumen is het komende sei zoen een zeer druk bezet man. Naast coach van het nationale he renhockeyteam is hij gemeente raadslid van 's-Hertogenbosch ook trainer-coach van de Utrechtse hoofdklasser Kampong. De leraar aan de academie van Lichamelijke Opvoeding in Tilburg liet doorsche meren daar moeite mee te hebben: 'Ja. hel geeft zeker problemen. Het zal moeilijk worden om mijn aan dacht te verdelen'. Het zal nog wel even duren voordat het zo zeer door Van Heumen ge wenste kunstgrasveld in Nederland zal worden aangelegd. De plannen van Kampong om een kunstgras veld in het complex aan de Laan van Maarschalkerweerd op te ne men (nu er drie velden verdwijnen door de aanleg van een rijksweg) zijn nog altijd niet door B. en W. van de gemeente Utrecht behan deld. "Binnenkort gaan de rapporten van de werkgroepen naar de gemeente', aldus clubvoorzitter Van Boven. 'Wij hopen dan op een behandeling in de gemeenteraad in november. Het kunstgrasveld zou dan drie maanden voor de Olympische Spe len gereed kunnen zijn. Ik kan er echter geen zinnig woord over zeg gen of dat wel haalbaar zal blijken te zijn. Het is een zaak die geheel in handen ligt van de gemeente'. Hierbij zal het financiële aspect waarschijnlijk zwaar gaan wegen Op de kunstgrasmarkt, kan nvn momenteel kiezen uit wee sou het in Montreal aanwezige a< - v f en het-polygras Dit lar-'o stuk goedkoper In'nrn-r Kampongspeier Pam I de beide soorten kunnen beproe ven. 'Het afgelopen weekeinde heb ik in Gothenburg op polygras ge speeld, gedurende zo'n anderhalf uur. Mijn eerste indruk is dat het verschil met astroturf niet zo erg groot is. De pool is een stuk lager en daardoor wordt het spel nog iets sneller. En de hoge ballen springen wat minder dan op astroturf. Maar verder stel ik me eigenlijk neutraal op over de keuze van de soort kunstgras'. DEN HAAG Dankzij de Nederlandse Hartstichting zal Nederland over enkele jaren kunnen beschikken over een gespecialiseerde sportarts, die tick na zijn artsen-opleiding Fier jaar lang heelt kunnen specialiseren in de sportge neeskunde. De Nederlandse Hartstichting neemt geduren de die vier jaar de salariëring en de sociale lasten van de aankomende specialist voor zijn rekening. De toekomstige kandidaat zal gelegenheid worden geboden zich op het gebied van de praktijk van de sportgenees kunde te oriënteren in bin nen- en buitenland. De kan didaat zal worden aangewezen na een open sollicitatie waar voor de oproep inmiddels in de medische vakbladen is ge plaatst. Voor de Vereniging voor Sportgeneeskunde vormt het gebaar van de Nederlandse Hartstichting een doorbraak op weg naar de volledige er kenning van de sportgenees kunde als een specialisme. Het beleidsplan, dat de vere niging ter gelegenheid van het tienjarig bestaan op 19 april j.L in Rotterdam ont vouwde, is nog steeds niet door de regering in behande ling genomen. Wel is aange kondigd dat de interparle- mentale werkgroep sport een commissie ad hoe zal vormen, die de problemen moet bestu deren. Oud-staatssecretaris Kruisin- ga heeft in de tweede kamer gevraagd of deze commissie .'oor 15 oktober rapport kan uitbrengen. Tijdens de bui tengewone ledenvergadering van de Nederlandse Sportfe deratie op 22 september a.s in Amsterdam zal de voorzitter van de Vereniging voor Sportgeneeskunde. de cardio loog dr. W. Mosterd een he ep doen op de sportbonden »»n ook van die kant meer i' besteden aan de •'riding ven de

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21