Lezers reageren CDA-congres op Water zonder fluor niet gemakkelijk te krijgen CDA in discussie VVDM wil geen leger van alleen vrijwilligers Gelijkstelling onmogelijk Student licht bank op voor 130.000- I'S Karspel Groepsleidster en Groepsleider a. Stafmedewerker b. Bedrijfsconsulent, c. Bedrijfsconsulent, d. Bedrijfsconsulent, Vrl. administratieve kracht BESTUURS- ASSISTENTEN RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN WETENSCHAPPELIJK MEDEWERK(ST)ER, STICHTING VREDESOPBOUW JOURNALISTIEK MEDEWERK(ST)ER TROUW KWARTET ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1975 10 Meer gesloten Bij het meningsverschil tussen ARP enerzijds en KVP-CHU anderzijds gaat het erom of CDA-vertegen- woordigers persoonlijk het CDA- uitgangspunt voor hun rekening moeten nemen. Het. merkwaardige is nu dat het CDA-congres t.a.v. dit punt geen uitspraak heeft gedaan. Het congres heeft wél uitgesproken dat: 'van de leden van het CDA en dus ook van de CDA-vertegenwoordigers wordt gevraagd, dat zij aanvaarden dat het Evangelie richtsnoer is voor het politieke handelen van het CDA en dat zij op basis daarvan door het program en door het beleid dit uitgangspunt uitdragen'. Dit kan niet anders inhouden dan dat al leen zij, die de principiële uitgangs punten van het CDA positief aan vaarden het CDA kunnen vertegen woordigen. Maar niet alleen de CDA-vertegenwoordigers. maar zelfs de leden moeten nu krachtens de aangenomen resolutie de uitgangs punten van de partijen uitdragen. Hiermee heeft de heer Aantjes meer gekregen dan hij wenste en is het CDA in feite meer een gesloten dan een open partij geworden. Malden Prof. dr. E. de Boer Vraag Dr. S. Faber (Trouw 26-8) be schouwt de christelijke grondslag van het CDA als een kardinaal punt. Hij constateert tevens dat in de praktijk deze grondslag voor to taal verschillende visies vatbaar blijkt te zijn en concludeert dan dat men met het formuleren van een (waarschijnlijk bedoelt hij christelijk-) grondslag er nog niet uit is. Nu verwacht je na zo'n volstrekt juiste analyse, die de onbebrijpelij- ke conclusie vooraf gaat, dat er een visie volgt van een christelijke grondslag die niet voor tweeërlei interpretatie vatbaar is. Maar nee. vervolgd wordt met het aantonen van de noodzaak dat CDA-politici aanspreekbaar moeten zijn op hun geloof. De volgende vraag lijkt nu voor de hand te liggen: Hoe kan men ie mand aanspreken op een geloof, dat in de praktijk van o.a. de poli tiek tot totaal verschillende stand punten en handelwijzen aanleiding blijkt te geven? Het kernprobleem ligt volgens dr. Faber in de verhou ding geloof en praktijk. Alvorens over deze verhouding te spreken, is het echter noodzakelijk (zeker voor een christelijke politieke partij) overeenstemming te bereiken over dit geloven. Wanneer we als politieke partij een antwoord kunnen geven op de vraag wat geloven inhoudt, blijkt wellicht het hele verhoudingspro bleem geloofpraktijk verdwenen te zijn, nl.: voor een christelijke poli tieke partij dienen deze begrippen volstrekt identiek te zijn. Moeten we bij de controverse An- driessen-Aanties denken aan een al of niet aanspreekbaarheid van CDA-politici op hun persoonlijk ge loof of ligt het verschil juist in de inhoud van geloven en de politieke consequenties daarvan? Rotterdam G. Bos Tegenstelling wordt, dreigt, of overstroming, of watergebrek. In beide gevallen wordt de rivier onbevaarbaar. Deze ramp bedreigt heden het CDA. Ik meen dat waterhuishoudkundi- ge Aantjes dit gevaar het scherpst onderkent. Knoei niet aan de bron, ge verliest het levende water. Zonder beeldspraak: De partij be gint niet bij de 'top', hij wordt gevormd en gevoed door levende mensen, die op hun beurt leven en voeding ontvangen uit het evange lie. uit Jezus Christus. Neem de 'Bron' weg, ge verliest uw stuw kracht; put uit een andere bron, ge verliest uw karakter; meng ze, uw helderheid is weg, ge wordt troebel. Het samengaan met allen die het Evangelie als richtsnoer voor hun persoonlijk en politiek handelen aanvaarden, werd met algemene stemmen op onze kiesvereniging aangenomen. Verbreding der bed ding? Graag en van harte, als maar de Bron behouden bleef. Ik ken mijn medeleden, dacht ik. Als CDA-congresganger vielen mij twee punte»n op. Na de indrukwek kende rede van mr. Aantjes een daverend applaus door 99 pet van de aanwezigen en de afwijzing van het voorstel van mr. Verdam om de stemming over de resolutie uit te stellen. De KVP kon (blijkens de woorden van Vergeer) niet la«ger wachten. Ik hoop dat het nog mogelijk zal worden om in het CDA als AR- partij te worden opgenomen, hoe wel ik dit wel moet betwijfelen. Duidelijkheid is een eerste vereiste in de politiek. De rede van mr. Aantjes liet hierover geen twijfel bestaan. Ik kan het daarom niet eens zijn met mr. Biesheuvel en de heer Lanser. Hét spijt mij dat deze he ren deze uitspraken hebben gedaan. Ik had iets anders verwacht, en het is voor mij dan ook een grote teleurstelling. Het evangelie kent geen compromis. Integendeel. Wie niet voor Mij is. is tegen Mij. zegt de Schrift. Een partij of organisatie die op grond van het evangelie politiek bezig wil zijn en dit ook van haar vertegenwoordigers(sters) blijft ei sen, is duidelijk voor de kiezers en zal ook blijvend weerklank vinden bij het Nederlandse volk. Eefde W. Rhebergen Toch doorgaan Ik heb veel waardering voor de wijze waarop de heer Aantjes ge vochten heeft voor een CDA, zoals ik me dat ook had voorgesteld. Toch hoop ik dat zowel de heer Aantjes als zijn partij het minst slechte alternatief zullen kiezen: het besluit van het CDA-congres aanvaarden. Want noch in een CDA zonder ARP, noch In een zelf standig blijvende ARP zie ik toe komst. Laat de ARP. onder leiding van Aantjes zich binnen het CDA sterk maken om te bevorderen dat het CDA een partij wordt waar allen, voor wie het Evangelie rich tinggevend is voor het politiek handelen, zich toe aangetrokken voelen. Hoogblokland Ir. J. H. Peltjes Rommelen Hoe het in andere landen moge zijn. in Nederland stroomt het poli tieke leven nog steeds door drie hóófdbeddingen: een socialistische, een liberalistische en een christe lijk-evangelische. (Met de voor ons land zo karakteristieke 'zijstroom- pjes'). Zodra men aan de 'bron' gaat rom melen waardoor de stroom gevoed Ik weet dat een tegenovergesteld voorstel met overgrote meerderheid van stemmen aanvaard zou worden, als het gestelde vertrouwen, door werkelijke of zelfs maar vermoede manipulaties met de evangelische bron, geschokt wordt. Beter dan De Koning. Roolvink en Biesheuvel, heeft Aantjes dit begre pen. Als 'open partij' betekent: het maakt niets uit of onze vertegen woordigers de inspiratiebron ken nen. met als achtergrond stemmen winst. dan zeg ik. en ik denk en hoop, velen met mij: Liever verlies aan stemmen, dan verlies aan karakter. Baarn H. Overeem Rechtvaardig loon Ik bewonder de bijdrage aan deze rubriek van dr. C. V. Lafeber (28/8) om zij emotionele nuchterheid. Inderdaad. kan Aantjes mij eens uit de doeken doen. waarom men. uitgaande van Mattheus 25. niet gewoon PvdA kan stemmen? Als er momenteel één partij is, die zich sterk maakt voor sociale wet geving en ontwikkelingshulp, dan is die partij toch wel de meest gepro nonceerde. Bovendien richt Mat theus zich strikt op het persoonlij ke en niet op het maatschappelijke 'handelen. Met Lafeber vrees ik dan ook. dat in elke christelijke partij links en rechts elkaar om de oren blijven slaan, tenzij.... Tenzij de christenen gaan beseffen dat de hele wereld is verscheurd in de twee machtsblokken van het ka- pitalise encommunisme en dat zij, politiek gesproken, de taak hebben in deze gigantenstrijd verzoenend op te treden. Hoe? Door in de Bijbel toegezegde 'vernieuwing van ons denken'. In concreto wil dit zeggen, dat wij naast de liberale en socialistische een eigen christelijke economische politiek hebben te ontwerpen, die in de genoemde machtsblokken verzoenend werkt. Kernbegrip in ons vernieuwde den ken is steeds het bijbelse 'recht vaardig loon' geweest. Jawel, maar als men aan dit begrip geen zake lijke inhoud weet te geven, zal een eigen christelijke economische poli tiek ook nooit van de grond komen. Sterker nog. Teon ik reeds tien jaar geleden in een artikel voor het maandblad 'Anti-revolutionaire Staatkunde' een eerste aanzet deed om aan het. begrip 'rechtvaardig loon' een zakelijke inhoud te geven, werd dit artikel wegens 'onhaal baarheid' geweigerd. In dit artikel heb ik betoogd, dat een rechtvaardig loon nimmer kan functioneren, zolang de medewer kers in een bepaalde fabriek niet het eigendomsrecht hebben op. het eindproduct van die fabriek. En in aansluiting hierop: het eigendoms recht op het eindproduct zal nooit verworven worden zonder afschaf fing van het systeem van de loon dienst. Nu besef ik wel. dat afschaffing van de loondienst een even grote storm zal oproepen als indertijd de afschaffing van de slavernij. Maar is het daarom die strijd niet waard? Moet de enkele mens nu eerst platgewalst wordentussen enerzijds de grootmachten van banken en industrie en anderzijds de staatsalmacht. Beide machten ontzien op zijn tijd niets en nie mand. En moeten wij met ons ver nieuwde denken dan maar rustig blijven toekijken? Of de AR-partij dit karwei nu al leen wil klaren dan wel samen in het CDA of nog verder ook met de PPR. is mij om het even. Laten wij bedenken, dat de bestaande econo mische systemen hét hoofdpro bleem van de economie- de inflatie - niet aankunnen, en daarom ver ouderd zijn! In elke nieuwe chris telijke partij hebben wij daarom wel mensen nodig, die weten te bidden om de genade van een ver nieuwd denken. Amsterdam A. Kolthof Open deur niet zo bedoeld - zij is een grove belediging aan het adres van hen die de basis-formule wel aanvaard hebben. Laat men, als men daïTtoch graag Bijbelteksten hoort, eens een keer toepassen: 'de één achter de ander uitnemender dan zichzelf'. De basis formule is stevig genoeg. Nu aan het werk en geen kwartier langer discussiëren, want er is nog wel wat meer te doen dan hongerigen te voeden. Erica C. de Jongh Verbaasd Ik ben verbaasd dan men Aantjes zo in de kou heeft laten staan, zowel van de zijde van zijn vrien den uit de ARP als uit de CHU. Ik meen dat het in de politiek niet alleen gaat om de kwantiteit, maar zeker ook om de kwaliteit van de vertegenwoordigers der partijen. Nu kan men dat wel wegredeneren door te zeggen: 'zo spaak zal het wel niet lopen', maar daar zijn wij niet mee klaar. We kunnen altijd beter voorkomen dan genezen. Het heeft mij ook zeer teleurgesteld dat Biesheuvel zich ook tegen Aan tjes heeft gekeerd. Ik heb hem altijd beschouwd als een zeer prin cipieel man. Hij had mijns inziens ziich beter stil kunnen houden, te meer daar hij zei dat hij niet meer in de politiek was. Rijnsburg C. Wilbrink Van een verslaggever UTRECHT Het algemeen bestuur van de Vereniging van Dienstplich tige Militairen (VVDM) is tegen invoering van een krijgsmacht die uitsluitend uit vrijwilligers bestaat. Indien de dienstplichtigen uit het leger zouden verdwijnen zou de be roepsmilitair geïsoleerd komen te staan ten opzichte van de burger maatschappij, hij zou het contact missen met militairen die de krijgsmacht van een andere ge zichtshoek uit bekijken dan hijzelf. Dit zegt het VVDM-bestuur in een discussienota. De VVDM vreest tevens dat bij een vrijwilligersleger de democratische controle op het militaire apparaat zou verminderen. De kans zou groot zijn, dat de aandacht van het (burger)publiek voor vraagstukken van krijgsmacht met dienstplichti gen, waarbij in principe elke jon gere de kans loopt in dienst te moeten, worden jongeren en hun ouders min of meer noodgedwon gen met die problemen geconfron teerd. Een bezwaar vindt de VVDM ook dat invoering van een vrijwilli gersleger haar eigen bestaan over bodig zou maken. De opstellers van de nota geven zichzelf een schou derklopje door te constateren dat de VVDM nu taken vervult die on misbaar zijn en niet door een an dere organisatie overgenomen zou den kunnen worden (als er een vrijwilligersleger zou komen). Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Vorrink en staatssecretaris Hendriks vin den het niet noodzakelijk dat ongefluorideerd drinkwater in een gebied waar het leidingwater wel voorzien is van fluor, even gemak kelijk verkrijgbaar is als het gefluorideerde water. De bewindslieden schrijven dit in een nota aan de Tweede Kamer over de komende wijziging van de waterleidingwet om de fluoridering van het drinkwater te regelen. Volgens de bewindslieden is die even gemakkelijk bereikbaarheid alleen mogelijk als het ongefluori- deelde water huis aan huis wordt bezorgd. Zij menen dat een derge lijke bijna perfecte oplossing niet als eis mag worden gesteld. Boven dien vinden ze dat aan degenen die bezwaar hebben tegen fluoridering van het drinkwater, best enig onge mak mag worden bezorgd om water te krijgen. Bovendien kan zo een lichtvaardig gebruik of eventueel misbruik van het relatief dure on- gefluorideerdé water worden voor komen. Voor wat betreft de distributie van water zonder fluor in gebieden waar het leidingwater is gefluori deerd, denken de bewindslieden nog steeds aan flessen, die in de levensmiddelenbedrijven en super markten verkrijgbaar zullen zijn. Er is echter nog een kans dat er een methode wordt gevonden om op de kraan een soort filter te plaatsen, die de fluor uit het drink- men in gebieden waar geen fluor in het drinkwater zit slechts vijf pro cent helemaal gave gebitten, terwijl dit in een gebied met fluor in het I water meer dan twintig procent is. water wegzuivert. Water zonder fluor zal in gebieden ,met gefluorideerd leidingwater aan merkelijk duurder worden dan gefluorideerd water. De kosten van bereiding, transport en opslag, ver meerderd met het bedrag dat de tussenhandel eraan moet verdie nen, zullen ongeveer 50 tot 56 cent per liter bedragen. De minister en de staatssecretaris gaan er echter vanuit dat degene die bezwaar heeft tegen gefluorideerd water niet duurder uit mag zijn dan ie mand die daar geen bezwaar tegen heeft. De kosten van het ongefluo rideerd water zullen dus worden omgeslagen over de gebruikers van het gefluorideerd leidingwater. Hoe belangrijk de fluoridering van het leidingwater is blijkt uit cijfers van onderzoeken die de laatste ja ren op verschillende plaatsen in ons land zijn gedaan. Bij kinderen van vijf jaar bijvoorbeeld vindt Van een verslaggever UTRECHT Een student, de 23- jarige L. G. D. uit Ouderkerk aan de IJssel wordt ervan verdacht de- Algemene Bank Nederland (waai: hij ooit gewerkt heeft) te hebben opgelicht voor een bedrag vank, 130.000 gulden. D. zou in twaai gevallen filialen hebben opgelichj voor bedragen tot 40.000 gulden Telefonisch deed hij het voorkomen alsof hij werkte op de afdeling centrale controle van de ABN. In ar die functie belde hij een filiaal opg fc en vroeg naar een bepaalde figuur, bis van wie hij de naam in het tele-1 foonboek had gevonden. Hij vroeg j dan of de man een bankrekening >i had, en zo ja hoeveel er op stond Daarna vervalste hij een gestolen rijbewijs door het op naam te zet ten van de klant van de ABN en il nam op die manier geld op. Dekog: zaak kwam aan het rollen nadat een benadeelde klant een klacht indiende,omdat een fors bedrag van jjn, zijn rekening was afgeschrevgen. Als ik in de congresuitspraak over de basis van het CDA lees: 'van de leden van het CDA. en dus ook van de vertegenwoordigers, wordt ge vraagd dat zij aanvaarden dat het Evangelie richtsnoer is van het po litiek handelen van het CDA en dat zij op basis daarvan het programma en het beleid uitdragen', dan vraag ik: wat wil men nog meer? Wanneer ik dan in Trouw de rede van Aantjes lees. vraag ik: doet Aantjes iets anders dan open deu ren intrappen? Wat hij zegt. kan hij iedere zondag in rooms-katho- lieke. gereformeerde en hervormde kerken horen. Daarom had zijn re de beter achterwege kunnen blij ven. want er blijkt één groot stuk wantrouwen uit tegenover zijn me de-christenen. Daarom is zijn rede niet christelijk, want - misschien Rijksstraatweg 147, Duivendrecht Karspel is de naam van het nieuwe te huis voor werkende en studerende jeugd in Duivendrecht aan de rand van Amsterdam. Wij willen graag zo spoedig mogelijk in contact komen met belangstellen den voor de functie van Die er voor voelen om in onze geheel nieuwe behuizing en opzet mee te werken en te denken. De voorkeur gaat uit naar medewerkers die naast de vooropleiding op Mulo, Mavo niveau ervaring hebben in het internaats werk en daarin ook een opleiding hebben gevolgd. Ook zij die de bereidheid hebben een oplei ding te willen gaan volgen kunnen solliciteren. De minimum leeftijd voor bovenstaande functies is 25 jaar. Salariëring vindt plaats conform het salaris Regelement van de Nationale Federatie voor Kinderbescherming. Sollicitaties naar bovenstaande funkties gaarne zo spoedig mogelijk te richten aan de directeur van Karspel, Rijksstraatweg 147, Duivendrecht. Inlichtingen: tel. 020— 99 68 66 tijdens kantooruren. HET NEDERLANDS CHRISTELIJK ONDERNEMERS VERBOND, Treubstraat 25, Ryswjjk, Centrale van Christelijke Ondernemersorganisaties in het midden- en kleinbedrijf, heeft in verband met o.a. stafuitbreiding de volgende vakatures: voor de afdeling sekretariatenservice ter assistentie en gedeeltelijke vervanging van het Hoofd van deze afdeling; meer speciaal belast met het geven van individuele bedrijfsekonomische voorlichting aan ondernemers in de partikuliere binnenvaart; meer speciaal belast met het geven van individuele voorlichting aan ondernemers over de fiscale oude- dagsreserve. oudedagsvoorzieningen, weduwevoor zieningen en voorzieningen bij invaliditeit; meer speciaal belast met het geven van voorlichting op het terrein van de ruimtelijke ordening aan ondernemers en groepen van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Voor de onder a. vermelde funktie denken wij aan een jonge medewerker van middelbaar niveau met commerci- eel-ekonomische belangstelling en/of opleiding, die zelf standig sekretariaatswerkzaamheden kan verrichten. Voor de onder b., c. en d. genoemde funkties wordt ver langd een ekonomische scholing en/of ervaring op middelbaar respektievelijk SPD-niveau en duidelijke uitdrukkingsvaardigheid in woord en geschrift. Leeftijd tptplm. 40 jaar. Voor de onder c. genoemde funktie is kennis en ervaring op assurantiegebied gewenst. Sollicitaties te richten aan de Algemeen Sekretaris van het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond, Treub straat 25, Rijswijk. Nederlands Bijbelgenootschap Amsterdam - Haarlem Wij zoeken voor ons districtskantoor Groningen (Kraneweg 5) een Onze gedachten gaan uit naar iemand met: type diploma goede beheersing van de Ned. Taal in woord en geschrift Boekhoudkundig inzicht Leeftijd 19—25 jaar. Positief Chr. beginselen U kunt uw sollicitatiebrief richten aan de heer H. Ruiter, Districtssecretaris - Kleine Vaartlaan 45 Veendam. Wilt u vooraf inlichtingen, dan kunt u elke dag bellen tussen 12 en 13 uur. Tel. 05987-44 72. Algemene Christelijke Bond van Vervoerspersoneel Kromme Nieuwegracht 50, Utrecht, tel. 030-33 23 18. Het Hoofdbestuur vraagt een tweetal jonge voor de bedrijfsgroepen WEGVERVOER en SPOORWEGEN die niet ouder zijn dan 30 jaar. Bij voorkeur woonachtig in Utrecht of omgeving. TAAK: Mede vorm, inhoud en uitvoering gevep aan de secreta riaten van de genoemde bedrijfsgroepen, waaronder o.m. verstaan wordt het voeren van correspodentie, verslaggeving, archivering en voorbereiding van verga deringen e.d. VEREISTEN: Naast een voortgezette schoolopleiding vereist de functie een goede algemene ontwikkeling en uitdruk kingsvaardigheid. De bestuursassistent moet voorts beschikken over ent housiasme voor het werk van de christelijke vakbewe ging- SALARIS Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van f 2.200, tot f 3.000. Opname in de pensioen voorziening en, hoe kan het ook anders, goede secun daire arbeidsvoorwaarden. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven spoe dig te richten aan bovengenoemd bestuur. Bij de afdeling Nederlands is plaats voor een vak.nr. LP 750855 voor de Taalkunde van het Nederlands. Tot de taak van de te benoemen funktionaris zal' behoren het geven van onderwijs en het verrichten van onderzoek op het gebied van de taalkunde van het Nederlands. Voor de funktie komen in aanmerking zij die een universitaire studie Nederlandse taal- en letterkunde voltooid hebben. Aanstelling en salariëring geschieden in het rangenstelsel van wetenschappelijk medewerker. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Prof. Dr. A. Sassen, tel. 050—11 58 43 (instituut) of-34 55 61 (thuis). Sollicitanten wordt verzocht een curriculum vitae en een lijst van eventuele publikaties te verstrekken, alsmede enkele referenties en te vermelden op welk(e) gebied(en) van de neerlandistiek zij bij voorkeur de genoemde taal zouden willen verrichten. Sollicitaties binnen 14 dagen na verschijning van deze advertentie te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken, Postbus 72, Groningen, onder vermelding van het vakaturenummer. te Utrecht is eer), mede door de overheid, gesubsidieerde instelling die zich richt op het geven van informatie aan en de vor ming van mensen en groepen op het gebied van vredes vraagstukken. Zij js niet partij-politiek gebonden. Voor de uitbreiding van aktiviteiten in de komende jaren is nodig een. Zij/hij zal de redaktionele eindverantwoordelijkheid op zich nemen voor het blad Vredesopbouw en verder bij dragen aan de informatieve funktie van de stichting (o.a. via brochures en projekten). Zij/hij zal moeten samenwerken binnen een team waar van verder deel uitmaken een sekretaris/koördinator, een documentalist en een sekretaresse. Later wordt dit team nog aangevuld met een deskundige op het gebied van vormingswerk. De juiste vrouw/man heeft ruime journalistieke ervaring opgedaan, liefst in een vergelijkbare funktie; meer dan oppervlakkige belangstelling voor de relaties tussen mensen en volken; de bereidheid zich in te zetten voor het algemene doel van de stichting. De salariëring voor deze funktie kan goed genoemd worden. Informatie in te winnen bij de sekretaris van de Stichting Vredesopbouw, Mr. G. Zoon, telefoon overdag [030] 316925 's avonds [030] 511387. Schriftelijke sollicitaties aan het bestuur van Vredesopbouw, Parkstraat 9, Utrecht. al< Een gloednieuwe uitgave van de beste atlas ter wereld! In oktober a.s. verschijnt van deze gere nommeerde atlas een geheel bijgewerkte en herziene uitgave, die u in staat stelt het wereldgebeuren geografisch op de voet en tot in details te volgen. Formaat: 45 x 30 cm; Omvang: 40 pag. inleiding en verklaring in 4 en 6 kleuren; 244 pag. kaarten in 6 kleuren; 200 pag. Index. PRIJS: Dim M63,— Als u er toch over dénkt een goede atlas aan te schaffen, waarom dan niet meteen de beste geno men? Want de TIMES ATLAS is de beste atlas ter wereld! Stuur onderstaande bestelbon in open en veloppe zonder postzegel aan: BOEKHANDEL W. P. VAN ST0CKUM, Machtiging 189 Den Haag. Wij zorgen voor snelle.toezending, onmid dellijk na verschijnen. bestelbon Naam Adres Woonplaats verzoekt toezending na verschijnen van ex. THE TIMES ATLAS OF THE WORLD a 163,— JRvA BOEKHANDEL i 4^iM. I W. P. VAN STOCKUM B.V., 'C' BOj Machtiging 189 - A Buitenhof 36, Den Haag. P^PJ Tel. 070-656808. ret

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10