Kies bij Vre de uitgekiende ban voor uw rijstijl VREDESTEIN Meerderheid Kamer voor verdwijnen Vrijwillige ouderdomsverzekering 1 FAMILIEBERICHTEN LOG: zet uitgelote Geen taak meer voor overheid studenten bovenaan op de wachtlijsten Werktij d verkor tiP Wagemakers Br<'e De krant is nooit wen. ta jo De krant is nooit weg. Ja n TROUW/KWARTET DINSDAG 26 AUGUSTUS 1975 God kroont met vreê het einde Zijner knechten. Psalm 37 19 berijmd. In volle verzekerdheid des geloofs is van ons heengegaan onze lieve Vader en Grootvader Jacobus Boomsma weduwnaar van Gettje de Jong oud-hoofd der Prins Alexanderschool te Capelle aan den IJssel in de ouderdom van 86 jaar. Oud-Beijerland: Aalsmeer: Harlingen: Slikkerveer: 's-Gravenzande Barendrecht: H. I. Ambacht: J. Boomsma E. Boomsma-Teeuw Y. Boomsma J. C. Boomsma-Reym P. Boomsma T. Boomsma-Broersma H. Planken-Boomsma H. L. Planken J. Goedhart-Boomsma J. Goedhart K. Boom-Boomsma L. Boom L. Boomsma N. Boomsma-Barten klein- en achterkleinkinderen. Capelle a/d IJssel. 24 augustus 1975 „De Vijverhof", Reigerlaan 251 Corresp.-adres: Pr. Bemhardstraat 34, Barendrecht, tel. 01806-4189. De bijzetting in het familiegraf zal plaats vinden op donderdag 28 augustus om 14.30 uur op de N.H. begraafplaats „Oud-Kralin gen". na een rouwdienst, welke gehouden zal worden in de Gereformeerde Kerk aan de Freesiastraat te Capelle a/d IJssel. Aanvang 13.30 uur. Vertrek vanaf „De Vijverhof" om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. In Christus ontslapen onze zeer geliefde Broer, Schoonzoon en Zwager Herman Kleinhout echtgenoot van Wilhelmina v. Westenbrugge. Hij werd bijna 62 jaren. Aalten: W. Kleinhout 's-Gravenhage: L. W Arp-Kleinhout Rijswijk: W. J. Kleinhout L. Kleinhout-Lindenberg Zwolle: J. v. Westenbrugge Sr. Oosterhout: I. v. Westenbrugge E. P. v. Westenbrugge- v. d. Waal Thunder Bay: P. Maat-v. Westenbrugge D. J. Maat Beamsville: M. J. Otten-v. Westenbrugge G. Otten Zwolle: J. v. Westenbrugge Jr. T. W. v. Westenbrugge-Dijk Delfgauw. 20 augustus 1975 Bedroefd geven wij u kennis dat heden ge heel onverwacht van ons is heengegaan, onze zorgzame Vader, Schoon- en Grootvader, Broer, Zwager en Oom Christiaan Hendrik van Dyk weduwnaar van mevrouw J. H. C. Snoek op de leeftijd van 72 jaar. Psalm 23 'De Heer is mijn Herder'. Roden: J. W. van Dijk G. van Dijk-Veen Clinton Can.: J. van Dijk C. E. van Dijk- Jansen van 't Land Dieren: J. M. van Dijk ArnhemM. G. van der Poel-van Dijk J. W. van der Poel Burlington Can.: C. H. van Dijk J. C. van Dijk-van Boven Rotterdam: C. van Dijk Burlington Can.: J. L. van Dijk D. E. van Dijk-Albay Kleinkinderen en verdere familie. Rotterdam, 23 augustus 1975. Amethiststraat 25a. Geen bloemen Geen toespraken. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van de Stichting 'Voorzorg'. Hoflaan 81. hoek Slotstraat te Rotterdam-Oost. Gelegenheid tot condoleance- en rouwbezoek dinsdag van 19.15-19.45 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden woens dag 27 augustus a.s. omstreeks 13.00 uur. op de algemene begraafplaats 'Hofwijk', Delft- weg 230 te Rotterdam-Overschie. Vertrek vanaf het woonhuis om 12.30 uur. „De Heer is mijn Herder" Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons mocht betekenen, delen wij u mee dat de Heere tot Zich heeft genomen onze lieve Moeder en Oma Annigje Mulder-Jansen weduwe van Petrus Mulder op de gezegende leeftijd van 79 jaar. Math. 5 5 Apeldoorn: H. Mulder B. Mulder-Eikelboom Schalkhaar: H. A. Mulder A. E. Mulder-Huiskamp Goes: A. Mulder H. Mulder-Hofstra Apeldoorn: H. v. d. Woude-Mulder G. v. d. Woude en kleinkinderen Apeldoorn, 25 augustus 1975 Eendenweg 28 Corr.-adres: H. Mulder, Beethovenlaan 59, Apeldoorn Geen bloemen Moeder is opgebaard in het rouwcentrum ..Monuta Stichting". Derk Kamphuisweg 6 te Ugchelen (Apeldoorn) waar gelegenheid is tot condoleantiebezoek donderdag a.s. van 19.00 19.45 uur. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 29 augustus om 11.00 uur op de Alge mene Begraafplaats „Heidehof" te Ugchelen. Wij zijn ten zeerste getroffen door het plot seling overlijden van de secretaris van ons Bestuur de heer H. Flinterman Dankbaar zijn wij voor al hetgeen hij voor de bank heeft gedaan. Binnen onze kring hebben wij hem ook als mens altijd zeer gewaardeerd. 's-Gravenhage. 23 augustus 1975 Bestuur, Raad van Toezicht en Directie van de Coöperatieve Raiffeisenbank „'s-Gravenhage en Omstreken" W.A. Met grote verslagenheid ontvingen wij het bericht van het plotseling overlijden van de heer H. Flinterman secretaris van het Bestuur van onze bank. Met grote dankbaarheid blijven wij gedenken hetgeen hij voor ons heeft verricht en de vriendschap, die wij van hem mochten onder vinden. 's-Gravenhage, 23 augustus 1975 Het Personeel van de Coöperatieve Raiffeisenbank ,,'s-Gravenhage en Omstreken" W.A. Na een zeer korte periode van ziekte is onze Fred (Frans Eduard) op de nog zo jonge leeftijd van 14 jaar van ons heengegaan. Wij geloven dat hij door God is opgenomen in heerlijkheid. Ank en Jan Blij leven Walther Rotterdam, 22 augustus 1975 Christoffelkruid 9 Op dinsdagavond van 7.00 tot 7.30 uur kunt u blijk geven van uw medeleven in de rouw kamer Voorschoterlaan 51, Rotterdam. Op woensdag 27 augustus a.s. om ongeveer 12.00 uur zal hij op „Oud Kralingen". Kra- lingseweg 334, Roterdam, ter ruste worden gelegd. Daaraan zal een dienst van woord en gebed in „Open Hof", Hesseplaats, Rotterdam, voor afgaan, welke aanvangt om 10.00 uur, waarna er gelegenheid is uw medeleven te betuigen. In plaats van persoonlijk bericht In Jezus ontslapen onze lieve zorgzame Moe der en Oma Hillegonda C. Arentshorst op de leeftijd van 89 jaar. Sinds 3 maart 1944 weduwe van Fokke van Anken. Kampen, 20 augustus 1975 Appingedam: J. van Anken Z. van Anken-Hooites Delfzijl: Jeannette van Anken Moeders wens was om in stilte begraven te worden. Dit heeft plaats gevonden op maandag 25 augustus te Middelstum. Met leedwezen geven wij kennis dat na een noodlottig ongeval van ons is heengegaan onze trouwe medewerker en onze bijzonder prettige kollega Peter Zaaier op de jeugdige leeftijd van 18 jaar. Zijn ijver, plichtsbesef en zijn kameraad schappelijkheid zullen ons steeds in gedachten blijven en ons tot voorbeeld dienen. Direktie en Personeel „De Klok" Handelmij. B.V. Rotterdam. 21 augustus 1975 Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons bestuurslid Dorothea Goedkoop-Everts Haar dynamische persoonlijkheid en haar on stuimige inbreng op zowel organisatorisch als creatief gebied zullen wij erg missen. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor het Poppenspel. Op 20 augustus j.l. is geheel onverwacht, maar vredig van ons heengegaan mijn lieve Vrouw, onze onvergetelijke Moeder, Schoonmoeder, Grootmoeder, Zuster en Schoonzuster Dorothea Goedkoop-Everts op de leeftijd van 60 jaar. Dordrecht: J. Goedkoop Dzn. Dordrecht: Dieuwertje Goedkoop de Femóndez Córdoba Yayo Fernandez Córdoba Martijn Eulogia Felipe Chrlstobal Amsterdam: Jan-Heyme Goedkoop Riedel Goedkoop- Kooyman Jannemarije Hazerswoude: Folkert Goedkoop Tineke Goedkoop- Schouten Amsterdam: Conchita Goedkoop Robert Wagenaar Santpoort: W. Everts J. Everts-Reyneker Bussum: A. van Kuyk W. van Kuyk-Everts Heemstede: A. de Witt-Goedkoop Hindhead, Surrey, England: P. Goedkoop Dzn. M. Goedkoop-Ledeboer Sloatsburg, N.Y., USA: J. Goedkoop M. Goedkoop-Rote Dordrecht. 25 augustus 1975. Wolwevershaven 34. De crematie heeft in alle stilte plaatsgevon den. .IV Van een verslaggever AMSTERDAM De studentenvak bonden zullen vandaag in de mees te universiteitssteden aan een actie beginnen, waarbij als eerste eis wordt gesteld dat de uitgelote stu denten zekerheid krijgen dat zij ooit nog eens met de studie van hun eerste voorkeur kunnen begin nen. Er zullen daartoe wachtlijsten moeten worden ingesteld, waarop de uitgeloten bovenaan komen te staan. De bedoeling van de actie is hand tekeningen onder de studenten te verzamelen en deze op 1 oktober aan staatssecretaris Klein aan te bieden. Het lijstje van eisen ver meldt behalve voorrang voor uitge- lotenen: weg met de studenten stops. meer geld voor het onderwijs en geen drempels voor het onder wijs. Volgens het LOG steunen niet al leen scholieren en studenten de eis 'voorrang voor uitgeloten' maar ook het landelijk beraad van studen- tendekanen. Het aantal uitgelote studenten voor dit cursusjaar be draagt 2500 a 3000. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De vrijwillige ouderdomsverzekering (VOV) wordt misschien toch op den duur opgeheven. Staatssecretaris Mertens (sociale zaken) wilde de uitkeringen van de VOV verbeteren, maar in de Tweede Kamer vinden WD, KVP, ARP en CHU dat de consument voldoende mogelijkheden heeft om bij de particuliere verzekeringsmaatschappijen (aanvullende) pensioenverzekeringen te sluiten. Deze partijen vinden dat de overheid hier geen taak meer heeft, zodat de VOV kan verdwijnen. AMSTERDAM De direct Wagemakers Lakfabrieken-' Verffabriek te Breda b tot het Duitse concern Hoe zal een werktijdverkorting gen voor circa 85 van de 271 neelsleden. Het betreft in zaak personeel van produl produktieondersteunende gen. Verzocht wordt de terug te brengen tot 3 dat week gedurende 6 weken. 70 *5 De VOV werd in 1919 bij de wet ingesteld. Mensen die geen of een laag pensioen hebben, kunnen met de VOV een aanvullende voorzie ning krijgen bij de overheid. Zij krijgen dan te zijner tijd een uit kering van 90 per maand, boven hun AOW. Dit lage bedrag wilde de staatssecretaris aanpassen aan mo derne begrippen door het op te trekken tot maximaal 1029 per maand, met jaarlijkse aanpassing aan de algemene loonstijging. Ook de te betalen premie zou dan na tuurlijk hoger worden. Onder druk van de Kamer zegde Mertens gisteren, toen de Kamer commissie voor sociale zaken de VOV met hem besprak, toe. dat hij de mogelijkheden voor liquidatie van de VOV nader wil bekijken. De VVD diende een motie in om het werven van nieuwe 'klanten' voor de VOV onmiddellijk stop te zetten. Mertens weigert dat echter. De helft van de 220 ambtenaren die aan de VOV werken, zouden dan met de handen over elkaar moeten teek R' n blijven zitten, terwijl met fing van de VOV als daai worden overgegaan vel< zouden zijn gemoeid. PvdA en D'66 zijn tegen lii van de VOV. De PvdA ziet w011 wel degelijk een taak voor heid. De PvdA vindt de van Mertens tot verbeterii en wil de VOV eventueel bracht zien in een toel 'postbank' (fusie van spaarbank en girodienst) minister Duisenberg plann werkt. D'66 diende een om de VOV onder te brer een op te richten staats-l< zekeringsbedrijf dat waa uitkeringen moet garandereu Bij de VOV werden in 1971 veer 900 nieuwe verzekerin gesloten. Het aantal ver: Ui bedraagt, inclusief degenen een uitkering ontvangen, personen. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de Heer B. J. Cok op de leeftijd van 62 jaar Ridder in de Orde van Oranje Nassau Zijn heengaan betekent voor ons een ernstig verlies. Met grote dankbaarheid blijven wij gedenken hetgeen hij als voorzitter van onze coöpera tieve vereniging en als president-commissaris van al onze overige maatschappijen heeft ver richt. Wij zullen zijn toegewijde arbeid, zijn warme belangstelling en vriendschap voor ons allen, in hoge ere houden. Organisatie T.I.P. Besturen, directie en medewerkers Centrale Moe gestreden, moe geleden. Na zwaar en pijnlijk lijden, is op Zijn dag, opgenomen door haar Heer, onze Zuster en Schoonzuster Klaasje van Bueren-van Genderen weduwe van G. D. van Bueren in de leeftijd van 71 jaar Papendrecht: G. van Genderen Spijkenisse: T. van Genderen-Knegt Spijkenisse: K. J. van Genderen- Veldhuyzen Rhoon: M. W. Molendijk van Genderen Dordrecht: J. C. Troost- van Genderen J. Troost neven en nichten Spijkenisse. 24 augustus 1975 Want ik ben er zeker van, dat het lijden van de tegenwoordige tijd niet opweegt tegen de heerlijkheid, die over ons geopenbaard zal worden Romeinen 8 18 Opgenomen in Hemelse heerlijkheid, onze lieve Schoonzuster en Tante Anna de Mooy-van der Bent op de leeftijd van bijna 69 jaar. In leven weduwe van Willem de Mooy Namens de familie: Rijnsburg: C. v. d. Valk-de Mooy D. C. v. d. Valk Lisse: G. v. Werkhoven-de Mooy Rijnsburg: P. E. Wagter-Star H. Wagter D. de Mooy Joh. de Mooy E. de Mooy-van Egmond K. de Mooy M. C. de Mooy-Brink neven en nichten Rijnsburg, 22 augustus 1975 Voor uw medeleven ons betoond na het o<esu van mijn lieve Vrouw en van mijn zorgzame n 1 Johanna Beatrix Bramer-van Loo^, zeggen wij u hartelijk dank. J. B. Bramei F. J. H. Brac Na een smartelijk lijden is op 61-jarige leeftijd overleden Zuster Lien Kroon die te midden van de gemeenschap van de christelijke nederzetting Nes Ammim in Gallilea als een moeder in Israël was. God zal haar tellen als in Israël ingeleefd. En doen de naam van Sions kinderen dragen. (Psalm 87) Namens het bestuur van Nes Ammim Nederland: Louis de Geer Jac. B. Looijen Utrecht. 25 augustus 1975. ;;n ml ing Met ontroering geven wij kennis van het ?en lijden op 61-jarige leeftijd van onze Vriep, en Medewerkster Lien Kroon Haar liefde en toewijding houden wl dankbare herinnering. Zij wist haar leven geborgen ln Jezus tus. Moge dit de troost zijn voor de fai De Nes-Ammim-gemeenschap in l£v< 25 augustus 1975. Den Ham (O) aug. 1975 ie' ST La C1 C itn de we De krant wordt gelezen van pagina; tot en met pagina laatst. En als u 'm uit hebt, blijft hij u trouw dienen. Bijvoorbeeld door de k< heel te houden wanneer u verhui! Daar is de televisie toch zeker niets SI kV. Ui- Zes felh va J 0\ Na een langdurig lijden heeft God tot Zich geno men onze lieve Schoon zuster Mevrouw Louise Gillissen-Klotz weduwe van de heer P. J. Gilisser. In de leeftijd van 74 jaar. Vlissingen, 24 augustus 1975 M. Blassken-Gillissen. Amstelveen: A. J. Gillissen T. M. Glllissen-Lieuwen HARMONIE OF CONFLICT Polarisatie en conflictmodel zijn modewoorden. Ze worden vooral gebruikt door hen die de maatschappij willen veranderen door middel van harde strijd. De christelijke vakbeweging meent dat het andera moet. Zij wil door de kracht van evan gelische overtuiging bouwen aan nieuwe maatschappelijke verhoudingen. Samen met en- deren. Daar zal aoms strijd voor nodig zijn. Maar het uitgangspunt ic sa menwerking, harmonie. Om de keua tussen harmonie en conflict gaat het in de maet- achappelijke ontwikkeling van vandaag. Kiest u ook voor har monie? Meldt u dan aan b|J: De krant brengt m uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt u voor 't selfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands flets. Ziet u nou wel dat u 'm niet missen kunt? Sportieve rijders, tochtjesmakers, stodsrijders, komfortzoekers, kilometerverslindei Komfortzoekers hebben andere banden nodig dd__ sportieve rijders. Uitstekend rijkomfort gevèn textiel- radiaalbanden, die door hun soepele zijwanden wegoneffenheden goed opnemen. Het gestabiliseerde loopvlak zorgt voor de zo noodzakelijke la_nge levensduu Sportieve rijders moeten vooral ook op het profieltype letten. Voor veilig, sportief bochtenwerk zijn - tot in de schouder doorlopende - open blok- profielen aan te bevelen. De uitgekiende band voor üw rijstijl vindt u bij Vredestein. Vraag het uw bandenvakman. Hij heeft het veiligste met u voor. Uw beste bandenvriend, Clever: "Kies de uitgekiende band voor üw rijstijl"

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12