Tom Braden zette bij naam in gastenboek: 'Director CIA' dichtbij Ir. Manusama boos op Van der Stoel Commentaar Romantiek (1) lomantiek (2) lonservenfabriek ntslaat personeel oor warme weer 'Wat wilde hij eigenlijk van me?' - vraagt Henry Mac Anelly zich af Bijzondere records weerrapporten Strandverwachting zo blijven ze aan de gang taboe vader bijenbaard 4 TROUW/KWARTET VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1975 BINNENLAND 5 Ook al verklaren de twee grootste politieke partijen van Portugal, de socialisten en de links-liberalen zich solidair met de als gematigd omschre ven dissidente officieren, dan is daar mee nog niet gezegd dat de liefde wederzijds is. De zgn. 'brief van An tunes', waaruit wij dinsdag enige be langrijke passages citeerden, is een zeer kritisch document, maar blijft^ bevangen van een romantiek die op gespannen voet staat met de werke lijkheid. De officierenu blijven zich vastklemmen aan het idee, dat er in Portugal buiten de partijpolitieke ka ders om organisaties kunnen worden geschapen voor de deelneming van het volk aan de maatschappelijke omwen teling. Zij zoeken een soort 'kortslui ting' met de basis die regionaal, lo kaal en bedrijfsgewijs het nieuwe soci alistische' Portugal moet opbouwen. In dit geloof blijven zij volharden, zelfs na de katers die zij er in het afgelopen jaar aan beleefd hebben. Immers: het militante volk dat hen vele malen op straten en pleinen in de kranten en in de omroep zijn liefde betuigde, bleek niet meer dan een klein volksdeel te zijn, dat hun voor namelijk werd aangeboden door de i communistische partij. J\ji Het is dit initiatiefrijke ^volkje, dat overal op kritieke momenten opdook en precies wist wat het wilde, waarop P.zij waren blijven koersen,ondanks de verkiezingsuitslag van april jongstle den die toch van; de daken schreeuwde dat er nog andère volksdelen waren, die óók zo het één en ander wilden- Maar ook de thans dissidente officie- in uit de Revolutionaire Raad wilden x eenvoudig niet aan. Hun verhe ven ideaal wilde eenvoudig niet afda len tot zo'n ordinaire partijpolitieke werkelijkheid: zij hebben de kaders waarin het het volk beliefde zich te presenteren, niet aanvaard. En nu vult een ander soort volk de straten, een volk waarvan ook deze officieren inmiddels zelf toegeven dat iet niet alleen maar onjuist is door eactionaire krachten, maar dat het oor een diepe ontevredenheid met de iele gang van zaken wordt gedreven. let is alleen verontrustend dat zich in L leze anti-communistische furie ook ekere boze geesten uit Portugals na- lije verleden openbaren. lit de brief van Antunes en de zijnen ilijkt nog eens op bijna ontroerende tij ze dat deze militairen eens en voor Itijd hebben afgezworen om ooit nog !s onderdrukkers op te treden. De ocialislische leider Soares heeft zelfs ran de schilderachtige Carvalho ge- egd dat deze wel het woord onder- rukking in de mond genomen heeft, laar er niet toe in staat is. laar hoe lang zullen Antunes c.s. het Dlhouden temidden van de laaiende noties in Portugal en onzeker ge laakt door de onderlinge spanningen? 'ant die zullen blijven toenemen ter- ijl Antunes met een lantaarntje op Dek blijft naar een volk dat past in un romantische eenheidsideaal, r is een Portugees volk dat zich assaal heeft uitgesproken bij dc ver ezingen van april. Er kan een rege- ng van nationale eenheid worden ivormd, die deze wilsuitdrukking eerspiegelt. Natuurlijk hebben er >k reactionairen op de socialisten en de liberalen gestemd, maar dat randert in de praktijk niets: er is in ite macht gedelegeerd aan een groep tsoenlijke en onbesmette politici, die el goed zo'n regering kunnen vor en in samenwerking met de Bewe- ng van de Strijdkrachten. Dlang de militairen daar, op zoek hun ware liefde, omheen blijven pen, verspelen ze een belangrijke ms om de extremisten in hun hok rug te drijven. En dan zal het ook leds moeilijker worden om de mbolische roos in hun geweerloop te luden. De lentenconservenindustrie Peter rburg te Noordscharwoude zit in jkheden. Hoogoplopende dhrraden aan doperwten en het Mot ügend mislukken van de sperzie- eiT^ ïenoogst nopen het bedrijf tot v, I- versneld naar huis sturen van circa 130 seizoenarbeiders. Van Ha overblijvende 174 vaste krachten een deel ontslag tegemoet zien. t de vakbonden zijn onderhan- ingen aan de gang, die waar- is. lijnldjk over twee a drie weken len zijn afgerond, aldus een iaa* ordvoerder van het bedrijf, wer grofce 00gst aan doperwten dn de zuil G heeft opnieuw de verkoopprij- is i onder druk gezet waardoor deze a ianks kostenstijgingen lager zijn h i in 1974. De afzet ondervindt n het warme zomerweer nog b ids vertraging. De bonenoogst f door de te hoge temperaturen een deel mislukken en vroeger ügen dan was gepland. Normaal ppel n de seizoenarbeiders pas na Vla i september geleidelijk weg, ar nu wordt met ontslag al on- Idellijk begonnen. door Jac. Lelsz OOSTERBEEK Een tijdje geleden heeft Tom Braden, de Amerikaanse journalist, die ook voor de NOS-tv werkt, een excursie gemaakt in het ge bied, waar de 'Slag om Am- hem' woedde in september 1944. Bradens gids was de Brit (een Ier) Henry Mac Anelly, die het allemaal zelf heeft meegemaakt, die 'de meest ge wonde overlevende' wordt ge noemd en die nu sinds voor jaar '75 met zijn landrover rondleidingen door het rand gebied houdt. Een paar dagen geleden keek hij zijn gastenboek er nog eens op na en ontdekte toen pas dat bij de naam van.Tom Braden stond 'Di rector CIA'. En dat is een ding waarover niet alleen Mac Annelty zich kan verbazep, wamt Braden, die onderdirecteur van de CIA is geweest, .heeft inmiddels ver klaard, ook voor de Nederlandse TV, dat hij niets, meer met dit instituut te maken heeft. Mac Anelly is geen zachtgekookt eitje. Deze oud-paratrooper, com mandant van een mortiereenheid bij het mislukte luchtlandingsof-i fensief in september '44, liep in totaal 46 verwondingen op en verloor bovendien zijn linkerarm. Het is niet overdreven hem een harde te noemen, zelfs al kan men bij hem tevens wat soldaten- sentimenten veronderstellen. Maar de affaire-Tom Braden zit hem op een of andere manier niet lekker: 'Wat wilde de man van mij?' Uit het gastenboek bij hotel Hartenstein in Oosterbeek. Op excursie Op vrijdag 6 juni ging Braden met hem op excursie. Normaal zou Mac Anelly op die dag niet rijden. Maar Klaas-Jan Hindriks van NOS-Panoramiek had hem gebeld e«i gezegd dat 'een hooggeplaatst persoon' de tocht met hem wilde maken, evenwel op voorwaarde dat er geen - andere- deelnemers zouden zijn. Later bleek dat het Braden was, die ook in Nederland enige bekendheid geniet, sinds hij met Klaas-Jan Hindriks in de tijd van het Watergate-proces vanuit de Verenigde Staten daarover commentaren voor de televisie verzórgde. Voor Mac Anelly, die minstens op een generaal had gerekend (der gelijke figuren, afkomstig uit di verse landen, leidt hij dikwijls rond) was de komst van Braden een tegenvaller, ook al had deze zijn vrouw bij zich. Het viel hem op dat Braden nauwelijks belang stelling had voor de rit langs de historische plaatsen als zodanig, en hetzelfde gold voor het verhaal dat hij erbij pleegt te houden. Wat hem het meest opviel; de vragen die Braden hem stelde, en vooral de manier waarop hij dat deed. Ze gingen over prins Bern- hard, Montgomery en andere top- militairen. 'Ik had het gevoel'. zegt hij, 'dat de Amerikaan steeds één kant uit wilde' Viltstift Zoals gezegd, dezer dagen n am Mac Anelly het gastenboek dat bij Hotel Hartenstein in Oosterbeek ligt, nog eens in handen. Hij kwam toen ook de namen van Braden en zijn vrouw tegen. Me vrouw Braden schreef niet alleen haar naam in het boek, maar ook die van haar man, met een vilt stift. Zij zette bij haar eigen naam 'the woman who was kissed bij Henry Kissinger' (de vrouw die gekust werd door Henry Kis singer). Dat liet Mac Anelly, toen hij het nog eens nalas, totaal koud. Maar Braden zelf heeft na derhand met balpen ook iets' bij zijn naam gezet: 'Director CIA'. Zou iemand anders het niet ge daan kunnen hebben? Nee, Mac Anelly heeft met eigen ogen ge zien dat Braden het deed. En dit, gevoegd bij de manier waarop al les was georganiseerd en de wijze waarop Braden hem over verschil lende personen aan de tand had proberen te voelen, heeft bij hem nog onbeantwoordè vragen opge roepen omtrent de bedoelingen van het bezoek. De mogelijkheid van een wat wrange grap sluit hij uit. 'Het is de vreemdste vogel, die ik tijdens mijn tochten hier heb meegemaakt'. Intussen blijft Mac Anelly door- gidsen. Het is zeer druk. Soms is de landrover te klein. Ze komen overal vandaan. Er zijn ook Duit sers geweest. Dat bleken oud- SS'ers te zijn. Ze dachten het beter ie weten dan de Engelsman. Hij heeft ze toen voor straf kilo meters terug laten lopen. Binnen kort gaat Richard Attenbourough met -hem op pad, de Britse regis seur bij de verfilming van Corne lius Ryan's boek over de Slag om Arnhem. 'Een brug te ver'. Produ cer is, zoals bekend, de zeventig jarige Amerikaanse Joe Levlne, die al bijna vijfhonderd lfilms op zijn naam heeft. DEN HAAG De president van de republiek der Zuid-Molukken, ir. J. A. Manusama, is boos op de Nederlandse regering. De heer Manusama is met name ontstemd over de manier, waarop minis ter Van der Stoel (buitenlandse zaken) een brief van hem heeft beantwoord over arrestaties en martelingen in Ambon. Nadat in december 1974 de heer Manusama hier melding had ge maakt van arrestaties in Ambon, is de Indonesische ambassadeur in Nederland, aldus de heer Manusa ma. naar Ambon gegaan om maat regelen te bespreken, die zouden kunnen voorkomen dat ongewenste berichten naar Nederland kunnen uitlekken. Het gevolg van deze be sprekingen is een golf van arresta ties geweest, waarbij sommigen zelfs werden verbannen naar Java. Naar aanleiding van deze berichten heeft de heer Manusama een brief geschreven aan minister-president Den Uyl, óm hem nader advies te vragen. Deze brief is vorige week beantwoord door minister Van der Stoel. In dat antwoord schrijft de heer Van der'Stoel dat de twee met name genoemde heren niet gevan gen zaten, maar vrij waren. Ook heeft de minister geen bevestiging kunnen krijgen van andere arresta ties. Maar waar de heer Manusama zich bovenal over opwindt is het feit dat de minister hem ervan beschuldigt te dreigen met schending van de Nederlandse rechtsorde als dit noodzakelijk mocht blijken. Manu sama: 'Waar naar mijn bescheiden mening mijn gehele persoonlijke optreden in Nederland vanaf 11 september 1953 tot op heden, ge kenmerkt werd door de hier geves tigde rechtsorde, is de brief van de beer Van der Stoel dan ook bijzon der ontactvol, kwetsend en voor mij onaanvaardbaar. Bij ons is de vraag opgekomen of het onder deze omstandigheden nog wel langer zin heeft ons met bepaalde kwesties tot deze regering te wenden'. Tijdens het jaarcongres van de 'Badan Persatuan' heeft ir. Manu sama iedereen opgeroepen zich te onthouden van -ondoordachte ac- tdes. In de verklaring die hij giste ren heeft uitgegeven zegt hij echter dat het openbaar maken van deze affaire 'weieens ongewenste gevol gen kan hebben'. Hij 'doelde hierbij op mogelijke acties van kleine, groepjes Zuidmolukkers. De heer Manusama heeft opnieuw de gemeente Den Haag gedagvaard in verband niet de weigering om toestemming te geven tot het hou den van een mars door Den Haag ter gelegenheid van het vijfde lu- trum van de RMS. In een eerder gehouden kort geding werd de ge meente Den Haag in het gelijk gesteld. In het nieuwe geding zal het vooral gaan om de principiële vraag of de weigering al dan niet terecht is geweest. De voorzitter van de Molukse vere niging 'Rukun Maluku' (Molukse solidariteit), S. Walrata, heeft in Djakarta een beroep op de Neder landse regering gedaan, zoveel mo gelijk in Nederland wonende Mo lukkers in staat te stellen Indone sië te bezoeken. 'Zij kunnen dan met eigen ogen zien hoe de Indo nesiërs hun land opbouwen en zich bewust worden dat Indonesië hun vaderland is', aldus Walrata. De Indonesische regering zou be zoekende Molukkers zoveel mogelijk van dienst moeten zijn. Volgens Wairata kan een oplossing worden gevonden voor het probleem van de ongeveer veertigduizend in Neder land wonende Molukkers op basis van de Molukse solidariteit, door een dialoog tussn in Indonesië en in Nederland wonende Molukkers. Van onze weerkundige medewerker Felicitaties voor De Bilt. Die lijken mij echt niet te voorbarig, want Nederland blijft ook vandaag in de zomerse lucht. Achttien zomerse dagen op een kluitje. Het is niet niks, dit 125-jarige record. Een des-- kundige relatie attendeerde 'mij er op, dat zo'n reeks in feite zeer bijzonder is. In deze eeuw komt nu op de tweede plaats 11 tot en met 27 augjistus '47 (zeventien dagen) en dan volgt pas met twaalf dagen op nummer drie het tijdvak 10 tot en met 21 augustus 1932. Dr. H. ten Kate, werkzaam op het KNMI. wees op een ander record, namelijk dat van de zogenaamde hittedagen. Daaronder worden da gen verstaan met gemiddelde et- maalt emp er atuur van 25 graden of hoger. Tijdens de jongste hittegolf waren er vier achtereen, het groot ste aantal in successie sedert 1849. Tot dusver hield juli 1941 het re cord met drie van zulke dagen, maar die kwamen niet achter el kaar. De afgelopen 125 jaar zijn er in De Bilt in totaal 41 hittedagen geregistreerd. Daarvan produceerde augustus er tien, de vier van afge lopen week inbegrepen. Hier zijn ze en détail: 5 augustus 26 graden, 6 augustus 25.2 graad, 7 augustus 26 graden, 8 augustus 26.6 graad Celsi us (normaal 17). Zomerse warmte bij een dalekde barometer: dat loopt uit op onweer. Dat zal zich het eerst voordoen in zuid- en zuidwest-Nederland. Giste ren was dat er al in Spanje (La C or una 31 millimeter), Bretagne (Rostrenen 24 mm) en Normandië (Cherbourg 6 mm). Ook in noord- Eng eland en Schotland heeft hét gebliksemd en gedonderd. Kinloss ving gisteren overdag dertien milli meter. Dat de onstabiele lagen onze kant uitkomen is te zien aan de langzame verschuiving van een koufront via het gebied ten westen van Londen naar noordioest-En ge land in oost-noordoostelijke rich- Weerrapporten van gisteravond 19 uur, maximumtemperatuur van gisteren en neerslag van 7-19 uur: Amsterdam De Bilt Deeien Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vllssingen Zd .-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga München Oslo Parijs Rome sput Stockholm Ztlrich Casablanca Tel Avlv Tunis licht bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt onbewolkt licht bewolkt onbewolkt licht bewolkt licht bewolkt half bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt licht bewolkt onbewolkt half bewolkt licht bewolkt onbewol kt zwaar bewolkt half bewolkt onbewolkt half bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt onweer onbewolkt mist licht bewolkt onbewolkt onbewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt half bewolkt onbewolkt ting. In Rouen was de lucht giste renavond voor de helft met alto- stratus bedekt: een nadrukkelijk teken van regen. Het zal aanvanke lijk flink drukkend zijn, maar in de loop van het weekend gaan zuid westelijke tot westelijke winden frissere lucht aanvoeren. In Cher bourg was het gisteravond na on~ weer al afgekoeld tot zestien gra den. Ook dit keer zal het onweer echter dé zomer slechts tijdelijk dwarszitten en komt er volgende week een zonnig herstel. Het grootste deel van het vasteland heeft gematigd-warm weer. Maar in Parijs en omstreken was het gister middag 31 graden. Reims 30, Zuid- Joegoslavië ook circa 30 en Majorca 33 graden. In zuid-Zweden was het nogmaals 30 tot 33 graden, maar uit eht noorden naderde een kou front. Groot was het verschil in horizon taal zicht tussen Hamburg (30 kilo meter) en Emden (6 km) gistera vond om 7 uur. Mogelijk was de nawalmende bosbrand van de Lüneburger Heide debet aan de te ruggang van het zicht in Emden. Vandaag eerst droog en zonnig, la ter meer bewolking en vooral in het zuidwesten kans op onweer. Temperatuurmaxima 25 tot 28 gra den, zeewater circa 20. Verdere vooruitzichten: weekend frisser, maar wel zon. HOOGWATER voor zaterdag 16 augustus Vllaslngen 9.05-21.48 Harlngvlletslulzen 10.46 23.20 Rotterdam 12.01-0.00 Scheven- lngen 10.10-22.49 IJmuiden 10.56-23.35 Den Helder 1.39-14.14 Harllngen 4.04-16.40 Delfzijl 6.41-19.13 onder redactie van loes smit Al eerder is in deze rubriek een geval van vergaande bureaucra tie gesignaleerd. Een lezer die in Heemskerk heeft gewoond, meldt ons het volgende staaltje: 'In het kadaster te Haarlem blijkt door een foutje het huis. dat een jaar geleden verkocht werd, nog op mijn naam te staan. Dat heeft tot gevolg dat ik ook voor 1975 nog een aan slag krijg voor straat- en riool belasting. Deze aanslag is uiter aard teruggestuurd met de me dedeling dat het huis reeds vorig jaar verkocht is en dat inlich tingen hieromtrent te verkrijgen zijn bij notaris A. Maar de comptabele (wat een woord!) van Heemskerk houdt het been stijf. Hij deelt mij mee dat het huis in het kadaster nog op mijn naam staat en dus dien ik de 188.30 te betalen. Er zit kennelijk niets anders op dan notaris A. in te schakelen. Die verbaast zich al evenzeer over de aanslag, vraagt me hem deze toe te sturen ter afwikke ling. Met de schriftelijke mede deling dat ik bereid ben des noods een vrije dag op te nemen om de comptabele met de bewij zen in de hand tot andere ge dachten te brengen, stuur ik de aanslag op in de overtuiging daarmee snel een misverstand uit de wereld te hebben gehol pen. Intussen belt de notaris met de secretaris in Heemskerk om het probleempje uit te leggen. Voor de zekerheid stuurt hij een schriftelijke bevestiging (waar van ik een kopie krijg) met de volgende inhoud: 'Onder verwij zing naar het betreffende telefo nisch onderhoud zend ik inge sloten terug de aanslag straat- Tot nog toe mogen gedetineer den in Engelse gevangenissen geen monopoly spelen, maar misschien komt daar dankzij een brief van een van hen en de bemoeienissen van de Britse ombudsman verandering in. De gevangene had het spel in zijn cel willen spelen, maar dat werd hem verboden op grond van de bestaande gevangenis- voorschriften. Daarop had de te leurgestelde gedetineerde per brief zijn nood geklaagd aan de ombudsman, Sir Alan Marre, die hem intussen al uitgelegd heeft dat de voorschriften het spel monopoly verbieden omdat het als een kansspel beschouwd wordt. Kansspelen zijn taboe in de gevangenissen, omdat het gokken erdoor aangemoedigd zou worden. Sir Marre, die het mi nisterie van binnenlandse zaken er nu van probeert te overtuigen dat monopoly vast niet zo funest is voor het zedelijkepeil van gevangenen als op het eerste gezicht misschien lijkt, is er wel haast zeker van dat het ministe rie bereid is de voorschriften nader te bezien. en rioolbelasting 1975 ten name van B. betreffende het perceel C te uwent, no SR 1167. groot 188.30, welke aanslag ten on rechte ten name van B. is ge steld, omdat dit perceel reeds op 1 januari 1975 op het kadaster te Haarlem ten name van D. stond. U zegde mij toe, dat deze aan slag komt te vervallen'. Maar in Heemskerk pleegt men bij deze temperatuur uiteraard ftiet over één nacht ijs te gaan: het college van B. en W. buigt zich over deze zaak en komt op 29 >juli tot de volgende conclu sie: 'Burgemester en wethou ders van bovengenoemde ge meente,uitspraak doende op het bezwaarschrift, ingediend met betrekking tot de aanslag in de straat- en rioolbelasting .over 1975, artikel 1167, bedrag 188.30; overwegende dat[ (in kleine lettertjes onderaan de schriftelijke uitspraak staat dat het volgende niet behoeft te worden ingevuld indien ten volle aan het verzoek of bezwaar wordt tegemoet gekomen adressant over het jaar 1975 in de straat- en rioolbelasting is aangeslagen voor het perceel C; dat gebleken is dat hij dit per ceel reeds in 1974 heeft ver kocht; dat leggernummer 7132 ten onrechte in het kadaster niet is doorgehaald; dat daar door de aanslag ook ten onrech te is opgelegd; gelet op de bepa lingen van de desbetreffende verordening besluiten derhalve bovenvermelde aanslag te verla gen met een bedrag van 188.30'. En de gemeentesecre taris zelf tekent voor afschrift. Volledigheidshalve wordt er nog bij vermeld dat eek eventueel beroep dient te worden gericht aan het gerechtshof te Amster dam. Wie beide brieven nauwkeurig leest, komt tot de conclusie dat op het kadaster eèn ambtenaar verzuimd heeft een nummer (7132) door te strepen. Dat het huis wa,s verkocht, was wel tot in Haarlem doorgedrongen. Maar op de streepjes dient ook te worden gelet. Hoeveel tijd, geld en mankracht zo'n verzuim kost kunnen we niet berekenen. Twee telefoontjes (van notaris naar gemeentehuis en van ge-1 meentehuis naar kadaster) zou den een paar minuten hebben gevergd'. Tot zover de lezer, die overigens zelf in zijn briefje aan de nota ris de niet zo aardige opmerking maakt zelf 'gelukkig geen amb tenaar te zijn'. Negen jaar heeft de 38-Jarlge Amerikaan Theodore Walker in de gevangenis gezeten. Voor die tijd hadden hij en zijn vrouw al een dochter, en terwijl hij opge sloten zat kreeg zijn vrouw er nog eens vier kinderen bij. Brie ven van zijn schoonmoeder en andere familieleden hadden hem daarvan op de hoogte gehouden. Van zijn vrouto kreeg hij nooit een krabbeltje. Ze zocht hem al die negen jaren ook nooit op. de kinderen kunnen dus onmogelijk van hem zijn en daarom heeft Walker, nu hij vrij is, een eis tot echtscheiding ingediend. Maar ondanks al die feitelijkheden heeft zelfs het hooggerechtshof van de staat New York zijn eis niet toegewezen. Walkers advo caat, Leonard Wexler, kon hoog en laag springen en roepen dat ook de rechtbank zijn bewerin gen eerst maar eens moest waarmaken. rechter Rogera hield vol dat er heel wat ma niertjes zijn om klandestien een gevangenis binnen te sluipen. Mevrouw Walker kon dat ook best gedaan hebben en dus zou haar man nooit waterdicht kun nen bewijzen dat hij de vader van de vier kinderen niet was. 'Walker had veel meer kunnen bereiken als hij vanuit de ge vangenis al een eis tot echt scheiding had ingediend', zei dè advocaat later, 'maar toen kon hij aan niets anders denken dan aan het moment waarop hij vrij zou komen'. Kathy Clossin staat op goede voet met het bijenvolkje. Deze gestreepte griezels zijn haar even vertrouwd als hond of poes en ze kan er zogezegd mee lezen en schrijven. Ze demonstreerde dat ook op een streekbeurs in Cuyahogo in de Amerikaanse staat Ohio, waar ze een bijenko ningin tegen haar kin zette, waarbp voor de ogen van hon derden ontstelde bezoekers zo'n achtduizend bijen zich als een volle baard op Kathy's hals rond om hun koningin groepeerden. Kathy, die er geen steek aan overhield, zei dat ze daarmee wilde aantonen dat honingbijen echt niet zo griezelig en gevaar lijk zijn als de meeste mensen denken. 'Ik geloof niet, dat hy erg geschikt is om de douane te zyn

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5