Prof. Smalhout en bestuur van ziekenhuis tegen over elkaar Gezondheidszorg wil vast percentage nationaal inkomen KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Achter het Nieuws het meest bekend Hoogleraar klaagt over werkomstandigheden anesthesisten NVV wil soepeler regelingen voor illegale arbeiders Koeien uit wei gestolen Stroom doodt kleuter Even puzzelen TROUW/KWARTET VRIJDAG 18 JULI 1975 Van een verslaggever HILVERSUM De actualiteiten rubriek van de VARA. Achter het Nieuws, geniet de meeste bekend heid bij de Nederlandse televisie kijker. Dit is een van de conclu sies uit een kijk- en luisteronder zoek van de NOS. Gemiddeld zestig procent van de telefonisch ondervraagden wist de namen van de tv-actualiteitenru- brieken van de vijf A-omroepen, alsmede de NOS-rubriek Den Haag Vandaag, te noemen. Bij de tv-presentatoren genieten Wibo van de Linde van TROS-Aktua (genoemd door 30 procent) en Jaap van Meekeren van Televizier Magazine (22 procent) de meeste bekendheid. Meer dan de helft van de onder vraagden wist namen van de pre sentatoren van de actualiteitenru brieken te noemen. Het grootste gedeelte van het kijkerspubliek is jonger dan 35 jaar (ongeveer der tig procent), een kleine twintig procent is ouder dan 65 jaar. De meeste ondervraagden bedach ten de aciualiteitenprogramma's geen politieke invloed toe. Achter het Nieuws werd nog het meest 'gekleurd' genoemd. Den Haag Vandaag het minst. Laatstgenoemde rubriek wordt door de ondervraagden het meest betrouwbaar geacht. Aan de ob jectiviteit van TROS-Aktua wordt het meest getwijfeld. Na Den Haag Vandaag worden in afdalen de lijn genoemd Brandpunt, Hier en Nu, Televizier Magazine en Achter het Nieuws. Routineklus Van een verslaggever UTRECHT De Utrechtse hoogleraar in de anesthesiologie, prof. dr. B. Smalhout, is bijzonder ge belgd over de manier waarop het bestuur van het Academisch ziekenhuis is ingegaan op zijn klachten over de werkomstandigheden daar. Een gisteren door het bestuur uit gegeven communiqué geeft volgens prof. Smalhout een volkomen ver keerde voorstelling van zaken en getuigt van een verkeerde visie op de geneeskunde in het algemeen en de anesthesie ln het bijzonder. Woensdag was de temperatuur in het conflict al verder opgelopen doordat de hoogleraar in een inter view met de Haagse Post verklaar de dat het gezamenlijk inzicht van de bestuursleden in zijn vakgebied 'het absolute niets vertegenwoor digt', dit als correctie op een eerde re uitspraak die het 'collectief on benul* toeschreef. Prof. Smalhout had zich in het openbaar beklaagd dat zijn anes thesisten ln Utrecht weliswaar over moderne apparatuur kunnen be schikken voor de bewaking van pa tiënten tijdens en na operaties, maar dat de overige voorzieningen dusdanig pover zijn dat hij jonge medici niet behoorlijk kan opleiden en binnen zijn instituut 'vasthou- Van onze sociaal-economische re dactie DEN HAAG Het NVV wil de legalisatie van illegale buitenlandse werknemers vergemakkelijken door niet langer te eisen dat de buiten lander aantoont dat hij sinds 1 november 1974 in Nederland ver blijft. Deze eis zou moeten worden losgelaten op het moment dat door wetswijziging een erkgever straf baar wordt wanneer hij een illegale buitenlander in dienst heeft. Het NVV bepleit dit in zijn week blad 'De Vakbeweging'. Volgens de vakcentrale is het voor de illegale gastarbeiders in de praktijk vaak onmogelijk te bewijzen dat zij vóór 1 november '74 in Nederland wa ren. Velen struikelen over deze be paling bij hun pogingen hun ver blijf ln Nederland legaal te maken. Volgens het NVV zijn er zelfs al gevallen bekend van 'handel in be wijsmateriaal'. Dat is bijna vragen om willekeur en rechtsonzekerheid, aldus het NVV. De vakcentrale doet daarom 'een dringend beroep op regering en parlement' om 'op de kortst moge lijke termijn' de wijziging van de wet op de economische delicten tot stand te brengen, die de strafbaar stelling van werkgevers met illegale buitenlanders in dienst moet rege len. Zodra deze wetswijziging van krachtis, zou volgens het NVV de mogelijkheid van aanmelding van 'illegalen' om zich te laten legalise ren. beëindigd moeten worden. den'. Ook bekritiseerde hij het overbrengen van soms ernstig zieke patiënten door de buitenlucht van de ene afdeling naar de andere. 'Ruimtegebrek' Volgens het persbericht van het ziekenhuisbestuur ontbreekt een goede behuizing voor het instituut van prof. Smalhout inderdaad. Maar mogelijkheden om daar iets aan te doen zouden afstuiten op ruimtegebrek: een plan voor betere huisvesting is in studie. Prof. Smal hout had hier eerder al tegen inge bracht dat hij de afgelopen drie jaar voor andere specialismen wél de nodige voorzieningen zag verrij zen. Een probleem, aldus het be stuur, is de wens van prof. Smal hout naar een eigen, centraal gele gen afdeling voor intensieve be handeling ('intensive care'). Zoiets bestaat in andere academische zie kenhuizen ook niet, aldus het com muniqué Er zijn goede intensive care'-bedden in het Utrechtse zie kenhuis. maar wel te weinig, geeft het bestuur toe. Plannen voor ver betering zijn in een vergevorderd stadium. Verder moet bedacht wor den dat 'niet voor niets wordt aan gedrongen op spoedige nieuwbouw van het academisch ziekenhuis'. De situatie in het huidige gebouwen complex is verre van ideaal, maar in afwachting van nieuwbouw zijn daar alleen tijdelijke voorzieningen nodig, aldus het bestuur. De voorzitter, ir. P. de Lint. wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of men de klachten van prof. Smalhout al dan niet overdreven vindt. Nodig voor botere kostenbeheersing Van een verslaggever UTRECHT Een ondubbelzinnige keus door het parlement welk deel van het nationaal inkomen aan de gezondheidszorg kan wor den besteed is dringend noodzakelijk. Met een dergelijke keuze zouden de kostenbeheersende instanties een globaal bestek krijgen aangeboden, waarmee gewerkt kan worden. Van een verslaggever OPHEMERT Uit een welland in het Waaldorp Ophemert zijn gister- nacht tien koeien gesioler». Het wei- BeVOCg'Clheid land waar de koeien liepen ligt dicht bij de boerderij waar de eige naar. de heer Kranendonk woont. De schade bedraagt ongeveer tien duizend gulden. Andere koelen wer den gewond. Dit staat in het jaarverslag 1974 van het Centraal Orgaan Zieken huistarieven ln Utrecht. Het COZ is het overkoepelende orgaan van de kostenbeheersende instanties voor de gezondheidszorg. 'Zoals de zaken er nu voor staan, lijdt de kostenbe heersing nog teveel aan het euvel van de verbrokkeling. Noodgedwon gen komt het handelen dan vaak neer op het leggen van noodver banden en het nemen van tussen tijdse maatregelen', zo vermeldt het jaarverslag. Staatssecretaris Hendriks heeft in zijn structuurnota over de volksge zondheid in mei een percentage van acht genoemd als richtlijn voor het aandeel dat de gezondheidszorg in het nationaal inkomen zou moe ten hebben. Hij heeft dit getal in middels moeten bijschroeven tot ongeveer 8.8 procent. In het jaarverslag, wordt geconsta teerd. dat de bijzondere maatrege len (zoals de personeelskostn). die waren gericht op kostenbeheersing op korte termijn, geen effect meer hebben. Wel heeft de personeels stop, die eind '74 werd opgeheven, geleid tot een actievere opstelling van vele werkers ln de gezond heidszorg en hun vertegenwoordi gende organisaties, stelt het COZ. Terwijl je. met miljoenen andere mensen, op aarde gespannen zat toe te kijken hoe een Russische kos monaut en een Amerikaanse astronaut gewichtloos naar elkaar toe zweefden kreeg je de indruk dat zij de ontmoeting in de ruimte aldoor gerepeteerd hadden. Zij waren bezig aan een routineklus, een aaneenschakeling van verplichte nummers, die al een paar jaar geleden in het draaiboek werden vast gelegd. Al zei de Russische vertaalster dat de ruimtevaarders opgewonden waren, veel was daar niet van te merken. Wel viel op, dat de Amerikanen probeerden de show te stelen, zoals dat heet. En de Amerikaanse president sprak langer met de bemanning dan de baas der Russen. Woensdag, toen de Apollo en de Sojoez een kleine 300 kilometer boven ons hoofd naar elkaar onder weg waren, verzamelden zich ergens in Oostenrijk enkele honderden oud-SS-ers om de laatste eer te bewijzen aan hun wapenbroeder Otto Skorzeny. Voor deze tot in het merg Nazi's gebleven militairen een grote held, want Skorzeny is de man die op 12 september 1943 op de Gran-Sosso in de Abrozzen Mussolini uit gevangenschap wist te bevrijden. Skorzeny werd buiten sporig bewierookt op zijn reis naar 'Hemelse legioenen'. Simon Wiesenthal, de verbeten vanger van oorlogsmisdadigers, schetste voor de aktualiteiten- rubriek van de Vara een ander beeld van Skorzeny. Gezocht voor moor den. aanstichter van branden in synagogen, de man die gaspistolen beproefde op gevangenen en familieleden van verzetsstrijders liet doodschieten. De Oostenrijkse regering stak geen vinger uit om deze misdadiger uitgeleverd te krijgen en deed ook niets om de demonstratie van nog springlevend Nationaal-Socialisme te voorkomen. Geen wonder, met een minister van binnenlandse zaken die zelf oud- Nazi is. zei de verslaggever wrang. Vara's herontmoeting met televisie- medewerkers van een flink aantal jaren geleden, gaf aanleiding tot interessante vergelijkingen tussen vroeger en nu. De stem is hoe genaamd niet aan verandering onderhevig. Wel het kapsel, vooral bij de mannen. Die zagen er in die oude opnamen bijna allemaal uit alsof zij net voor eerste oefening onder de wapenen waren geroepen. Een bloempot op de kop én alles wat er onder uitstak rigoreus weggeknipt. Heel wat. minder veranderingen bleken deze mensen te hebben kunnen aanbrengen in hun ex pressie. Een langdurige prolongatie van stereotiepe bewegingen werd zichtbaar. Terecht zei Dr. van Egeraat dat je maar beter niet kunt spreken van televisie-persoonlijk- heden want voor een ware persoon lijkheid is meer nodig dan de herkenbaarheid van het uiterlijk. Op dit punt hadden de samenstellers de tarieven. Het COZ mag echter geen uitvoeringsorgaan van de van het programma 'Zo was het', overheid worden, concludeert men in het jaarverslag. De voorzitter van de nationale zie kenhuisraad. mr. L. C. Wesseldijk. is over dat laatste punt niet zo gerust. In het blad van de NZR schrijft hij dat uit het voorgelegde ontwerp voor de wetswijziging blijkt dat 'de minister van volksgezondheid zon der enige beperking de bevoegdheid krijgt tot het geven van voorschrif ten omtrent de hoogte, de opbouw en de wijze van berekening van een verpleegtarief Of onderdelen daarvan'. Mr. Wesseldijk concludeert hieruit dat het inderaad de bedoeling van de ontwerpers van het wetsvoorstel is de tariefvaststelïing 'n hoofdzaak aan het COZ te onttrekken en recht streeks bij de overheid te leggen. veel meer uit deze konfrontatie met vroeger kunnen halen. Maar ja, het gevoel voor psychologische aspekten is nu eenmaal een matig ontwikkeld onderdeel van het Nederlandse volkskarakter. TON HYDRA Van een verslagever MAASBRACHT De vierjarige H. Pex uit het Limburgse Maasbracht is tijdens het spelen in aanraking gekomen met een onder stroom staande voet van een schemerlamp en op slag gedood. Het omgekomen kind was de jongste uit een gezin met drie kinderen. ADVERTENTIE Over de voorgenomen wetswijziging betreffende de ziekenhuistarieven, zegt het COZ het er mee eens te zijn dat de minister de bevoegdheid krijgt richtlijnen op te stellen voor Spaar de Esveha Multo® garantiemerken voor zo'n fraaie Ballograf. door Vilhelm Moberg Copyright llollnntlin B.V. Haam —101 Ze had de plek al eerder gezien, en hoewel ze baptist was. wilde ze toch even zeggen dat de Lutheranen en prachtige plek gevonden hadden voor een tempel des Heren, maar al lag een kerk er ook nóg zo mooi, toch kon men daar wel een valse leer verkondigen. Kristint. zei: Ulrika moest ook eens de begraafplaats van de gemeente komen zien, die zou op een land tong, beneden bij de oever van het meer komen te liggen, de grond was de vorige herfst al gewijd. Daar groeiden de prachtigste suikerahor nen die ze ooit gezien had. Maar er was nog niemand op het kerkhof begraven. Kleine Ulrika deed haar middags laapje. de andere kinderen ver maakten zich zelf en daarom kon Kiristina haar gast op de terugweg bijna tot aan de claim van Olaus- son vergezellen, waar de wagen haar op zou komen halen. Ulrika's bezoek had haar goed ge daan. ze had de laatste tijd zoveel zorgen gehad. En op de terugweg trof het haar dat zij. die de vrou wen op hun nieuwe buren geregeld ontmoette, toch met geen van hen op vertrouwelijke voet stond. Ze praatten over hun dagelijkse arbeid en alle moeiten, over de ziektes van hun kroost, over hun zwanger schappen en kraambedden en nog veel meer. De vrouwen kwamen bij haar met al datgene waarvan ze zelf al genoeg had. waar ze midde nin zat, en wat haar geheel over weldigde. en daardoor konden ge sprekken met hen haar geen ver lichting geven. Ze kon zich ook niet helemaal aan een van de nieu we buurvrouwen geven, dat ging gewoon niet. Misschien was ze door het lange alleen-zijn verantlerd. Karl Oskar had al eens gevraagd of ze mensenschuw was geworden. Maar hoe het ook zij —Ulrika was en bleef van alle mensen die niet tot hun familie behoorden hier in Amerika toch wel haar enige vrien din. Robert was weer terug van zijn tocht naar het bos. hij lag op zijn rug in de schaduw van de grote suikerahornen voor het huis. Kristi- na was buiten adem van haar wan deling in de hitte, ze ging een ogenblik op de stoep zitten. Schert send zei ze tegen haar zwager: ze wist nooit waar hij overdag zat. Al was hi; nu groot en volwassen, toch moesten ze hem eigenlijk nog altijd een koeiebel om zijn hals hangen, die door zijn geklinger aangaf waar hij heen was. Robert zei lachend: dat was zo. hij was al heel wat keren er vandoor gegaan, maar altijd nog weer te ruggekomen. Hij haa een boek ln zijn hand, en liet het haar zien: het was de Kennis der Natuur, dat hij meege nomen had uit Zweden. Hij had het hier achtergelaten en het onlangs weergevonden tussen de rommel in de oude blokhut, waar hij eens rondgesnuffeld had. Het boek hing uit elkaar, aan de rug werden de bladzijden nog bijeengehouden door een paar draden: het was niet veel gedaan het nog verder te bewaren. —Maar hier heb ik wel een leuk stukje. Moet je eens horen, Kristi- na. 'Over het. goud en gouden munten. Goud wordt altijd aangetroffen als metaal, gewoonlijk gemengd met wat zilver. Het kan in bergen ge vonden worden, geklemd tussen zwavelgruis en kwarts: maar het meeste goud is toch in de aarde aangetroffen, meestal in kleine korrels. Het is dan vermengd met veel zand. Maar soms worden er wel vrij grote klompen gevonden. Aangezien goudkorrels veel zwaar der dan zandkorrels zijn, kan men het zand met water wegspoelen, zodat het goud overblijft: dit noemt men goud wassen. Goud ver andert niet. noch indien blootge steld aan de lucht, noch indien verhit: daarom wordt goud een edel metaal genoemd. Zuiver goud is meer dan negentien keer zo zwaar als water èHier hield hij even op met lezen: Heb Je dat gehoord. Kristlna! Een edel metaal! Negentien keer zo zwaar als water...! En meer waard dan een menseleven! Dit laatste staat er natuurlijk niet gedrukt. Maar dat zal ik er bij schrijven! Kristina luisterde verstrooid toe: het kostte haar moeite zich bij goud en het wassen van goud te bepalen. Ze dacht aan Harald die in zijn bed lag. Ze moest maar eens even bij hem kijken. —Een wilde kat heeft Harald een doodschrik bezorgd vanmorgen bij het meer. zei ze. Kun je Karl Os- kars geweer niet nemen en probe ren het beest dood te schieten? Waarom zou ik die wilde kat dood moetenschieten? vroeg Robert opkijkend van zijn Kennis der Na tuur. Hij heeft toch evenveel recht om te leven als jij en ik! Maar het is een gevaarlijk wreed roofdier' —Er bestaan geen andere roofdie ren dan blanke mensen. Nu maak je gekheid. Robert zei Kristina. Maar ik meende het echt. —Ik maak geen gekheid. Ik heb nog nooit andere roofideren dan mensen gezien. Die wilde kat eet alleen tot hij verzadigd is. Maar mensen, die roven maar door. Men sen zijn veel gulziger rovers dan de wilde dieren. —Als dat waar zou zijn! —Maar het is waar. Kristina! Ik kan dat toch zeker wel weten! (wordt vervolgd) 107. Toen Eelco Eelkmea op het pleintje voor de smidse aankwam stortte hij bijna ter aarde van pure ontzetting. De pet vloog hem van het hoofd en slechts enkele ge smoorde kreten ontsnapten aan z'n keel. Van de bloeiende smidse was namelijk geen spoor meer te ont dekken. Slechts een vage omlijsting van wat zandhoopjes gaf aan waar het bouwwerkje had gestaan. Uit de verlaten grond staken nog slechts enkele loden pijpen en een daarvan spoot als een fontein en vulde het erg met water... 'Alle mens'n! kreunde Eelco. 'In één nacht afge- brook'n en zonder de loodgieter te waarschuw'n. Kiek de piep'n nou toch 'es spuut'n.! Op dat moment werd zijn aandacht gestoord door het knetterende autootje van de journalist Sipko Stunt. Deze wierp 't portier open en riep schallend: 'Hiep hoi, veldwachter. Wat zie ik nou? Is de woning van de weerga loze smid je Verholen in de lucht opgelost? En da's nou toch gek, hè? Vanmorgen vroeg dacht ik. kom gev ling aim laa'k es naar rijkhuyzen gaaiir® róók dat 'r wat bijzonders aaiQen< handje was, zie je? Hiep hoi! ken ruik'n wat je wilt', zei bars. 'Maar van mien krijg je woord los! Ik begrlep d'r trou zelf geen steek van. In één i reer van de aardbood'm verdween'ti p nt hele smidse met mens'n en al jse vreemde zaak, die op hekserij Ik gaat de burgemeester inl Ajuu!' 'Hiep hoi!' gnuifde de nalist. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND r i r-.L-i" i f i et Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7 00 Nws 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerle. (7.30 Nws. 7.41 Echo) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M. 10 00 (S) Aubade. (10.30 Nws NOS( 11 30 Blik op Europa KRO: 12 00 (S) Van twaalf tot vijf. (12.30 Nws. 12 41 Echo. 15.30 Nws 17.00 Zonder grenzen. 17 10 (S) De hutsgeklut- ste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazine KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo 18.50 (S) Grammofoonmuziek. 18 58 Marktberich ten. 1900 Kanjer Koning Kompetitie. 19.05 (S) Folkmuslc. 19 30 (S) In ant woord op uw schrijven. 21 00 (S) Hetty. Juluea. Piet en Louis: muziek en gedich ten 22.00 Reisoogst: toeristisch magazi ne. 22.25 Overweging 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal. 23.55-24 00 Nws HILVERSUM II AVRO: 7 00 Nws. 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8 00 Nws. 8 11 Radiojournaal.) 9 00 (S) Neder lands Koor fes tl va! 1975. NOS: 9 20 Wat heeft dat kind. 9 35 Waterst. 9 40 Frie- sche Elfstedenweek 1975 AVRO: 10 00 (S) Kleutertje luister. 10.10 Arbeidsvita minen. (1100 Nws 11 03 Radiojournaal) 11.30 (Sl Knipperlicht. 11.55 Beursbe richten. 12.00 (S) 'Trad": volksmuziek. OVERHEIDSVOORLICHTING: 12.30 Uit zending voor de landbouw AVRO: 12 40 (S) Marinierskapel der Koninklijke Mari ne. 12.55 Radiojournaal. VPRO: 13.11 Vandaag alt. morgen dat. 13 25 Program maoverzicht 13.30 Interview. 14.00 Mu ziek. 15 30 Permanent Wave. 16 00 Nws. 16 03 Vandaag dit. morgen dat. 16.05 Tahiti. 1/.30 Welingelichte kringen. 17.65 Mededelingen. VPRO. 18.00 Nws 18.11 VPRO-Vrljdag. NOS: 19.50 Den Haag vandaag 20 00 Nws VARA: 20.05 (S) VARA-Klassiek. 21.55 Victor E. van Vriesland vertelt herinne ringen. 22.25 (S) Vara-klasslek. 22.55 (S) De Staalkaart. 23.25 (S) Muziek van deze eeuw. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7 02 (S) Gospelsound. 8.03 Klank bord. 8.10 Tussen thee en koffie. 9 03 (S) De muzikale fruitmand. TROS: 10.03 Pep- op-drie. 11.03 Die draalt op verzooek. NCRV: Drie tussen de middag. 13.03 (S) Hier en nu. 13,08 Drie tussen de middag. NOS: 14.03 Prlesche Elfstedenweek 1975. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Priesche Elfstedenweek 1975. (Tussen 18.45 en 1850 Nabeschouwingen Tour de Prance). 19.02 Prlesche Elfsteden week 1975 AVRO: 20.05 Burengerucht. 21 02 De Negen-uur-show. 22 02 Radiojournaal. 22 05 (3) Superclea-n Dreammachine. 23.02 (S) Vanavond laat 0.02 Radiojour naal. 0 05 Weekend-Muzlek-Magazlne. 1.02 Soultlme USA 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw (2,02. 4.02 en 5 57 radiojournaal.) NCRV: 6.02-7 00 (S) Klaar wakker. Speciaal 0 De NCRV vertoont de Ameri kaanse tv-film Cehuil in het woud. Een jong vrouwtje met huwelijks problemen maakt vreemde diugen mee. - Ned. 1 20.21 0 In Televizier Magazine het tweede deel van een reportage over de CIA. Ook aandacht voor Portu gal en een impressie van de Vier daagse. Ned. 2 21.55 0 Ander Nieuws informeert over de stichting Werkwinkel en de werkgroep Nieuwe Levensstijl van de Raad van Kerken. Ned. 1 21.55 0 Abraham is onze vader, Mozes is onze leraar. Deze rabbinale uit spraak komt tot gelding in de tweede aflevering van de IKOR- serie Geloven in de onvoltooid ver leden tijd. Ned. 1 22.55 0 Die Zürcher Verlobung is een gecompliceerd geval: Juliane Tho mas wordt bemind door een collega van wie ze niets moet hebben: ze is verloofd met iemand van wie ze niet kan houden en ze is verliefd op iemand die dat niet in de gaten beeft. Dultsl. 1 20 15 0 In Aubade van de KRO speelt Deszo Ranki twaalf etuden van Chopin. Hilv. 1 10.00 0 De VARA zendt de komische opera Béatrice et Bénédict van Hector Berlioz uit. Hilv. 2 20.05 0 In een programma met Jules de Corte en het Trio Louis van Dijk draagt Hetty Blok gedichten voor van de Chileen Pablo Neruda. Hilv. 1 21.00 miss de Dter bed t; te ttijls de set baal TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.25 Tour de France 18.45 Minimolen 18.55 Journaal NCRV 19.05 Europese Pony Team- Kampioenschappen 1975 te Rotterdam NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Gehuil in het woud.speelfif*0™ 21.55 Ander nieuws 22.30 Liedjes voor het slapen gaaiven IKOR 22.55 Geloven in de onvoltooid verleden tijd, tv-serie NOS 23.25 Journaal 23.30 Samenvattend verslag Tour de France tax Isr de onin NEDERLAND H NOS de, i de evo< 196' ïmal de de 18.45 Minimolen 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presen teert de Nationale Hitparad NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Cannon, tv-serle 21.10 De gebroeders Hammond, vervolgserie 21.55 Televizier Magazine 22.40 AVRO's Sportpanorama mek b de Internationale Tennis kampioenschappen van Nedj uv zijdi ndei sn bi te m staj lerik her q dc NOS 23.50 Journaal (ADVERTENTIE) lat r vruc g ku eld CS dajye hoog cauiai'i, jne utrccbl Het vakantie festijn voor het hele gezin in het winkelhart van Nederland, ven 7 JuH t/m 2 augustus 1975 EVEN PUZZELEN Horizontaal: 1. verdieping, 5. tij ding, 7. bewaarder van een kerk. 9. kledingstuk. 10. bevel. 12. soort ka beljauw. 13. hoofdster van Orion, 14. loot, 15. onderricht. 16. familie lid 17. deel van de bijbel, 18. boom, 19. plaaggeest. 20. hoog bouwwerk. 21. vast deel van een boom. 22. voorvoegsel, 23. plooi, 25. orgelre gister, 27. dreef, 28. vervoermiddel. Verticaal: 1. landbouwwerktuig. 2. doornachtige sierplant. 3. metalen bekken. 4. Europeaan. 5. witte sui ker. 6. voertuig. 8. met teer bestrij ken. 9. leidsman, 10. echtgenoot 11. noodsein, 12. een der jaargetijden, 15. soepel 18. hinderen. 19. zuil met grafschrift. 21. boom. 24. dof, 25. rondhout, 26. voegwoord. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. kaliber, 2. frivool. 3. gebogen. zonneterrai poffertjes eten|nenl Vakantie kinderland is dagelijks geopend van 10.00 uurtot 17.00 uur. Zondag gesloten, Ook geopend tijdens de koopavonden op donderdag tot 20.30 uur. Entrée vakantie kinderland fl.— voor groot en klein. Echtpaar omgekomen bij auto-ongeluk GRONINGEN De 75-jarige H. chamen werd gisteren door Zomerman uit Zuidlaren en zijn voorbijganger gevonden in 74-jarige echtgenote T. Zomerman- sloot. Volgens de politie is de i Bos zijn ln Schildwolde (gemeente van de weg geraakt en na Slochteren) met hun auto veronge- tijd door de berm te zijn geg lukt. De auto met de ontzielde 11- tegen een dam in de sloot gebol n^t

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4