Vanaf zondag op radio en tv veel ruimtevaart Resultaten van vacaturebank nog onbekend O O O O 0 O O O O O O O O KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Brits Nieuw ANWB- nummer voor webinformatie ka Stadsvernieuwing: Bijna zes miljoen Even puzzelen TROUW, KWARTET VRIJDAG 11 JULI 1975 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van zondag is er de komende weken heel wat ruimtevaart op het scherm en via de radio mëe te beleven. De NOS-televisie en -radio hebben bijzonder uitgepakt omdat het een historische vlucht geldt, die moet leiden tot koppeling van de Russische Sojoez en de Amerikaanse Apollo. Daarom heeft ook de KRO-televisie een eigen reportage gemaakt op Russische bodem. Reden van al de ze belangstelling is dat het na Ja renlange concurrentiestrijd tussen Amerika en Rusland op gebied van de ruimtevaart nu notabene tot een treffen komt. als alles naar wens gaat. Ook is een belangrijk punt. dat het voorlopig de laatste maal zal zijn dat er sprake is van een bemande ruimtevlucht. Zondagavond komen de eerste beelden op het scherm, die verslag doen van de uitgebreide voorberei dingen. In de rubriek Panoramiek verzorgt de NOS een reportage om tien voor negen 's avonds op Ne derland 2 met als vertrouwd com mentator evenals in alle NOS- tv-programma's in dit verband Chriet Titulaer. Regisseur is als vanouds Rudolf Spoor. Het duo reisde naar Washington en daar werd gesproken met NASA- directeur dr. J. Fletcher. In Hous ton werden drie Amerikaanse astronauten geïnterviewd en het koppelingsmechanisme gevilmd. Op Cape Canaveral stond de raket klaar. KARELTJE KNETTER Documentaire Is dit werkstuk uitgezonden dan volgt binnen korte tijd op het an dere net (Nederland 1; 21.35 uur) de KRO-documentaire 'Russen in de ruimte'. Een team bestaande uit Marka Kerklaan. Plet Smolders en Simon van Adelberg, bezochten als een van de eerste westerse journa listen Zvjozdnli Gororok, de ge heimzinnige sterrestae in de wou den ten noord-oosten van Moskou. Hun programma toont de voorbe reidingen in Rusland voor het ver trek van de Sojoez. Centraal in het programma staat het ruimtestation Saljoet. Dit is een belangrijk waar- Primeur op Haagse Van Rees expositie DEN HAAG Vanaf zaterdag 12 juli tot 25 augustus is, in 'het Haags Gemeentemuseum de tentoonstel ling 'Otto en Adya van Rees' te zien. Deze expositie werd eerder gehouden in het Centraal Museum in Utrecht en daaraan hebben we. op 24 mei. uitgebreid aandacht be steed. Een primeur echter op de Haagse tentoonstelling: foto's van fresco's, die Otto van Rees met Hans Arp in 1915 in de Pestalozzi Schule in Zlirich schilderde. In 1918 werden deze schilderingen met kalk bedekt en pas deze zomer zijn zij door het Schwelzerlsch Institut für Kunstwissenschaft weer bloot gelegd. Het belang van deze fresco's is tweeledig. In de eerste plaats wor den zij beschouwd als het begin van het dadaïsme en bovendien waren geen fresco's van Arp van vóór 1940 bewaard gebleven. Nog even in 't kort: de expositie omvat ongeveer 130 werken. Er wordt een overzicht gegeven van leven en werken in hoofdzaak schilderijen van Otto in de periode van 1903 tot 1934. Van Adya. wier oeuvre voor een groot deel verloren is gegaan, zijn werken te zien uit haar academietijd rond 1900. Bo vendien zijn er enkele broderies, waarmee zij grote bekendheid ver wierf. DEN HAAG De ANWB is bane dat het alarmnummer het komend weekeinde overbelast raakt. Dit omdat op het nummer ook ge vraagd kan worden naar een even tuele verkeersdrukte Mensen, die werkelijk in nood verkeren in het buitenland lopen hierdoor de kans geen verbinding met de ANWB te krijgen. Om dit euvel te verhelpen heeft de ANWB een speciaal nummer inge steld voor verkeersinformatie. Dit. nummer is 070-264455. Vakantiegangers kunnen via dit nummer alle gewenste informatie over opstoppingen en file's etc. krijgen. Het nummer 264426 in Den Haag blijft als alarmnummer ge handhaafd. Chriet Titulaer nemingsstation op het gebied van milieu, weer. biologie en sterren kunde. Voorts maakte Piet Smolders, die Russisch spreekt interviews met Alexel Leonov, die in 1965 als eer ste mens in de ruimte wandelde en nu commandant is van de Sojoez. Verder had hij interviews met kos monaut Filptsjenko, reserve tijdens de ruimtevlucht. en met generaal kosmonaut Georgi Beregovoi, die de leiding heeft' van het trainingscen trum. Schema Om de reis via de NOS-uitzendin- gen via het scherm verder te kun nen meemaken volgt nu een sche ma van de uitzendingen: dinsdag 15 juli 10.20, Ned. 1: Rechtstreeks vanuit Moskou aan komst van de kosmonauten. 13.00 Ned. 1: lancering rechtstreeks van Sojoezrajetl 23,05, Ned. 1: lancering Apollo-capsule vanaf Cape Cana veral. 0 woensdag 16 juli 22.55. Ned. 2: samenvatting van de belangrijkste ontwikkelingen. 0 donderdag 17 juli 17.00, Ned. 2: mogelijk rechtstreekse beelden van de koppeling. 18.45 Ned. 2: het ge zamenlijk programma van de Euro visie-landen 'Ruimte voor de mens'. 20.00, Ned. 2: rechtstreekse uitzen ding vanuit Houston en Moskou van begroeting Amerikaanse en Russische astronauten. Marga Kerklaan zaterdag 19 juli 14.15. Ned. 1: samenvatting van de hoogtepunten van de vlucht op vrijdag en zater dag. Amerikanen en Russen be- groeiten elkaar in de capsule. O op maandag 21 juli en donder dag 24 juli op nog onbekende tijd beelden van de landing. Directe reportages De NOS-radio volgt met directe re portages de hoogtepunten van de vlucht. Verder worden bijdragen geleverd aan de actualiteitenrubrie ken van de omroepen. Verslagge vers zijn: Hans Engelman, Peter Schroder (Amerika) en Hugo van Rhijn. Eindredacteur is Ben Din- gerdis. Het uitzendschema van de radio ziet er als volgt uit: dinsdag 15 juli, 13.15 Hilv. 2: lancering van Sojoez-capsule, 20.40. Hilv. 1: lancering Apollo-capsule, donderdag 17 juli, 17.10 Hilv. 2: koppeling rechtstreeks: 19.25 en 20 uur. Hilv. 1: ontmoeting Ameri kaanse en Russische astronauten. 0 zaterdag 19 juli. 13.11, 13.40, en 15.59, Hilv. 2. Reportages ontkoppe ling. maandag 21 juli, 12.00 Hilv. 2. Reportage landing Sojoez-capsule in Kazakhstan. donderdag 24 juli, 22.19, Hilv. 2: Reportage landing Apollo-capsu le in Stille Oceaan. DEN HAAG Eind augustus hoopt het ministerie van sociale zaken met de gewestelijke arbeidsbureaus van de elf provincies een onderzoek gereed te hebben om na te gaan of de NOS-radiorubriek 'De vacaturebank' succes heeft of niet. Tot nu toe is alleen de uitslag bekend van Zuid-Holland waarover sociale zeken niet ontevreden is. Uit de cijfers blijkt dat tussen 25 maart en 23 mei 353 meldingen zijn gedaan van bedrijven of in stellingen die personeel zochten. Daarop kwamen 627 reacties bin nen. Dit resulteerde in 258 concrete sol licitaties. In genoemde periode kre gen 55 mensen een baan. Dit getal is niet helemaal bekend omdat er nog sollicitatiegesprekken gaande waren. De cijfers zijn echter voor tweeërlei uitleg vatbaar. Zo werden in ge noemde periode tussen eind maart en eind mei totaal 1286 vacatures opgenoemd in de 353 meldingen. Er werd soms gevraagd naar tien las sers of vijf draaiers. Dat van dit aantal vacatures er maar 55 werden ingevuld, heeft de NOS-radio doen vragen aan het ministerie of De Vacaturebtnk door moet gaan. Een onderzoek in au gustus van al1? provincies moet het antwoord geven. Een Britse leraar in Oeganda leeft enige tijd met de zekerheid dat president Amin hem zal laten doodschieten. Maar opeens herkrijgt hij zijn vrijheid en reeds de andere dag zit hij op het Londense vliegveld tegenover de de pers. En wat zegt Dennis Hills dan 'over dit heftige drama in zijn leven? Alleen dit: 'Ik heb maar wat opgeschreven, want ik ben een beetje in de war door de plotselinge verandering in mijn lot'. SImpeltjes liet hij erop volgen erg correct te zijn behandeld en dat het niet billijk zou zijn als hij kritiek zou uiten. Britser kan het niet. dacht ik bij het kijken naar deze man. Maar jawel hoor: hij hoopt ook nog gauw terug te kunnen gaan naar Oeganda. Want hij houdt van dat land en dan neem je een schietgrage president op de koop toe. Dit tafereel was in al zijn nuchterheid toch een bijzonder onderdeel van Achter het Nieuws. Daarin werd ook aandacht besteed aan de Biesbosch, die steeds meer veroverd wordt door de massa- rekreatie. Op de vogels maakt dit opdringen van de mens de indruk van een sprinkhanenplaag. Er wordt dan ook al het een en ander van de tot dusver ongerepte natuur afge knabbeld. Veel vogels gaan op de vlucht voor het gesnater van de recht op lopende wezens en de herrie van hun boten. De mens zegt er te komen om rust te zoeken, doch hij verstoort de rust van de dieren. Een van de ondervraagde recreanten scheen in dat laatste geen probleem te zien. Met de zekerheid van iemand die zijn prioriteiten heeft gesteld zei hij: 'Men doet hier gezondheid op om een heel jaar te kunnen werken'. Dat klonk redelijk. Het is echter een fictie te denken dat je met een paar weken voldoende reserves kunt opdoen. Het is beter het hele jaar door op de gezondheid te letten. Wie de kunst van leven verstaat, hoeft daarvoor niet eens op sjouw te gaan. Ik weet niet of de AVRO rekent od een grote kijkdichtheid voor de film over het leven van de Spaanse schilder Goya. Hoewel de Oostduitse-Russische combinatie biina acht jaar aan dit produkt beeft gewerkt, schijnt men zelf te hebben gemikt op een minderheid. Want een massa-cohsumptie artikel is deze film beslist niet. Ik geloof tenminste niet dat. de meerderheid van de filmkijkers in Oostbloklanden nauwkeurig od de hoogte is van de historische verwikkelingen te midden waarvan Goya zijn rol speelde. De filmmakers hebben bovendien weinig moeite gedaan om de samenhang duidelijk voor ogen te stellen. In tegendeel, er werd vaak van de ene op de andere scène overgesprongen zonder de schakels te tonen Storend vond ik dikwijls de Slavische traagheid van handeling, die uiteraard strijdig is met dp vurigheid die in de tekening van Spaans leven naar buiten hoort t.e komen. Heel mooi was wel de aan kleding en opmerkelijk goede keuze van de typen. Zij. die het. beroemde en onbarmhartige portret van Karei IV en de koninklijke familie van eigen aanschouwing in het Prado of van de goede reprodukties kennen zullen zelfs verbaasd zijn geweest door de frappante gelijkenis van Tatiana Dadjana Lolowa met. de door haar gespeelde koningin Maria Louisa. In de film werd gebruikt gemaakt- van een wel meer opgedoken maar onjuiste veronderstelling. Deskun digen zeggen dat het uitgesloten is dat de hertogin van Alva geposeerd heeft voor de geklede en de naakte Maja van Goya TON HYDRA 101. 'Laten we ons gaan aankleden Kareltje'. zei smidje Verholen zor gelijk. 'We zullen beslist nog veel moeilijkheden te overwinnen krij gen en dat valt niet mee in je pyama. Dus eerst maar gauw onze kleren aan. Dan kunnen we altijd nog verder zien'. Op de tast slopen ze nu door 't stikdonkere doodstille huis en weldra waren ze allebei aangekleed in de zitkamer aanwe zig. 'Hier is ook al geen licht', mopperde de smid. 'Ik zal nog een paar kaarsen aansteken. Kareltje. En kijk nou eens rond. Ook hier is alles héél anders. Die antieke goti sche kast hadd,en we niet.'En een bedstee in de hoek ook niet', zei Kareltje. 'Maar een stopklok hadden wel wel', gromde de smid. 'Maar die is nou weg net als Hum- frie. Wat heb ik je gezegd? Die heeft hem aan 't lopen gezet en nu zitten we met de gebakken peren!' 'Kallebassie! Als dat waar is, dan leven we nou in de zestiende eeuw!' riep Kareltje uit. 'Hoe ko men we dan weer terug in onze eigen tijd?' Op dat moment ging de deur van het vertrek klepperend open en trad de oude Vadertje Tijd binnen, compleet met tabberd en zeis. Beverig hief^hij zijn hand en hij riep met ijle stem: 'De men dom ja immer dom. Hoewel ik delljk waarschuwde .toch deed mens wat beter achterwege bi Veel smart zal echter nog uw zijn want de tijdskring is lang£ immer 'ang! En als ge terug zoek dan eerst de klok! En gebi uw tijd zoals het hoort j'a imi|ook hoort.' Toen verdween de oude l weer even geheimzinnig als hij komen was. Kareltje wees hem en riep: 'Dat was die oude i vanmiddag baas. Dat was Vad< Tijd!' 'Hij heeft gemakkelijk ten', zei de smid nors. 'Zoek i de klok! Waar moet ik die zoekt PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN ADVERTENTIE Spaar de Esveha Multogarantiemerken voor zo'n fraaie Ballograf. door Vilhelm Moberg Copyright Hollanclla B.V. Kaar» 95 Er was zand in het cilinderuurwerk gekomen: het stond op iets over twaalf, maar nu was het 's ochtends vroeg. Goed dat Arvid er nog lag. dat ze niet gescheiden waren. Arvid lag stil, hij had bloemen over zijn gezicht gelegd. Twee rode rozen la gen over zijn mond, ze blonken donkerrood in de zon. Robert staar de ernaar: hoe kwam Arvid aan die mooie bloemen op zijn gezicht? Help me! Help me toch! En hij had hem getroost en gezegd: ik ga niet bij Je weg. Arvid had zijn dorst gelest, maar hij was nog even dorstig. Hij moest iets drinken, wilde hij het tot Cali- fornië volhouden. Hij moest naar water zoeken, niet hier blijven, wie niet meer voort kon. kon ook niet me» terug. Ha nu begint hel- te stromen! Daarginder borrelt water omhoog uit een bron! Maar het stroomt niet naar hem toe, het gaat de andere kant op. Hij moet er achter aan! En dol van blijdschap schreeuwt hij: Arvid! NuNu gaan we drinken! Sta op, kom mee! Wa ter... We gaan drinken...! Kom...! Op wankele benen krabbelde hij overeind, maar Arvid bleef liggen. Maar dit was een bron met helder stromend water en hij rende het water na, dat over woestijnzand stroomde in een brede, bruisende stroom. Maar het ging zo vlug. dat hij het water niet in kon halen en opeens was het verdwenen. Hij keek uit over de grote woestijn waar was het nu gebleven? Hij stond daar als een Jager die teleur gesteld het vluchtend wild nakeek. Robert dwaalde eenzaam rond door de vlakte. Hoeveel tijd er voorbij ging wist hij niet. hl» kon het niet schatten. De wereld was een zand vlakte. met een zon erboven en een groot, heet vuur in zijn keel. Hij liep te ijlen en te fantaseren, maar één heldere gedachte behield hij: Arvid en hij hadden beloofd bij eikaar te blijven. Maar waar was hij nu? Robert was alleen, ze moes ten elkaar kwijt geraakt zijn. Hij moest Arvid terug zien te vinden, hij wist immers waar hij lag voorover in een kuil en over zijn mond lagen twee rode bloemen. Hij moest terug gaan, er groeiden daar lage struiken met stekels en daar naast was een poel waar hoefdieren gedronken hadden, want in de grauwe modder waren afdrukken van hoeven te zien. Hij zocht, viel om en stond weer op. De zon brandde en daarom zocht hij schaduw onder de rotsen en tegen de heuvels Hij ging wat zitten uitrusten, maar toen kwam er een beekje aanstromen. Hij vloog op en strompelde het achter na. tot het weer verdwenen was. Zo joeg hij nog vaak stromend water na. maar hij kor het nooit te pakken krijgen. Hij liep. tot het zand onder zijn voeten in gras veranderde. Dat voelde heel anders, zachter en lekkerder Hij herkende het. het was buffalogras. Hun muil1 dieren hielden daarvan. Eigenlijk was hij op zoek naar een paar muildieren, die zich losgerukt had den en er vandoor gegaan waren. Hoorde hij daar niet de namen van die beesten? Hij luisterde. Nee. hij had zich bepaald vergist. FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie. (7.30 Nws. 7.41 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8.43 De wonderlijke letter M. 10.00 (S) Aubade. (10.30 Nws.) NOS: 11.30 Blllc op de derde wereld. 11.45 Blik op Europa. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot vijf. gevar. prog. (12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 15.30 Nws.) 17.00 Zonder grenzen. 17.10 (S) De hutsgeklutste kin derspelen. 17.30 Nws. 1.7.32 Echo magazd- 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Gramm.muz. 18 58 Marktber 19 00 Kan jer Koning Kompetitie. 19.05 (S) Coun try Time. 19.30 (S) In antwoord op uw schrijven 21.00 (S) Jazzprog. 22.00 Toe ristisch magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal. sportprog. 23.5o Nws. HILVERSUM II AVRO: .700 Nws. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 811 Radlojourn.) 9.00 (S) Het Omroeporkest, hedendaagse muz. NOS: 9 20 Wat heeft dat kind. pedag. rubr. 9.35 Waterst. 9 40 Toerlsmo. AVRO: 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 Ar- beldsvlt. (11.00 Nws. 11.03 Radlojourn.) 12.40 (S) Marlnlerskapel der K M. 12.55 Radlojourn. VPRO: 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.25 Prog.overz. 13.30 Inter view. 14.00 Muz. 15.30 Permanent Wave. 16 00 Nws. 16.03 Vandaag dit. morgen dat. 16.05 Tahiti. 17.30 Welingelicht* kringen, debatprog. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.il VPRO vrijdag. NOs: 19 50 Den Haag vandaag 20.00 Nws. VA RA: 20 05 (S) Vara Klassiek. Samson et Dalila. opera van Saint Saens. 22.20 Vic tor E van Vriesland, herinneringen. 22 55 (S) Duo Garrett-Susan Fastenau. 23 25 <S> De Staalkaart. 23 55 Nws. hilversum iii EO- 7.02 (S) Gospelsound. 8 03 Klank bord. 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 iS) De muzikale fruitmand. TROS: 10.03 Pep-op-drlc. 11 03 Drie draalt op verzoek. NCRV: 12 03 (S) Drie tussen de middag 13 03 (Si Hier en nu. 13 08 Drie tussen de middag NOS: 14 02 Pop-kontakt. (tussen 14 02-16 00 Rechtstreekse rep van de Ronde van Frankrijk 16.03 De Hit- meesters. 18 03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten (tussen 18 45-18 50 Nabeschou wingen van de Ronde van Frankrijk 19 02 Drie loopt achter. AVRO: 20.0o Burengerucht. 21.02 De Negen-Uur-Show 22 02 Radlojourn. 22.05 (S) Superclean Dreammachlne. 23.02 (S) Vanavond laat. 0 02 Radlojourn. 0.05 Weekend-Muzlek- Magazine. 102 Soultlme USA. 2.02 Conti nue de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2 02. 4 02 en 5.57 Radlojourn.) NCRV: 6.02 Klaar Wakker. Speciaal TV vandaag O Liefhebbers van klassieke Wes terns kunnen hun hart ophalen. De TROS vertoont Rio Bravo van Ho ward Hawks. In de belangrijkste rollen: John Wayne, Dean Martin, Ricky Nelson, Angie Dickinson (Pepper), Walter Brennan en Ward Bond. Ned. 1/21.20 0 Onderwerpen in Televizier Ma gazine zijn: Beïnvloeding van pu bliciteitsmedia en vakbonden door de CIA, Portugal en de evacués uit Angola en protesten van r.k. kos ters tegen lage beloningen. Ned. 2/22.10 Het IKOR herhaalt de serie Gelovenin de onvoltooid verleden tijd. Vanavond: de aartsvaders en Egypte. Ned. 2/22.55 Hermann Prey zingt en speelt een van de dragende rollen in Car- mina Burana. een opera van de gisteren tachtig jaar geworden Carl Orff. Duitsl. 2/21.30 0 In het AVRO-programma zingt het vrouwenkoor Chanterelle uit Den Haag. dat dit jaar het Koorfes tival heeft gewonnen. Hilv. 2/12.00 0 De VARA zendt een orkestuit voering van de opera Samson et Dalila van Saint-Saëns uit. Hilv. 2/20.05 0 Louis van Dijk en Jules de Corte hebben een muzikale ont moeting met George Frenkel Frank. Hilv. 1/21.00 NEDERLAND I NOS 18.25 Tourde France 18.45 Minimolen 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes miljoen 20.00 Journaal 20.21 Dag. dag heerlijke lach, hoogtepunten 21.20 Rio bravo, Amer. western 23.40 Journaal NEDERLAND II 18.45 Minimolen 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop IAA idei Jhtii op ipla nac gd dio v gini blik ëree Seni Iroo-i ivoo: ëüJÈè Deze week in Afric Simone. 20.00 Journaal 20.21 Kung Fu 21.10 De Zomer in het hoofd 21.20 De Gebroeders Hammond 22.10 Televizier Magazine IKOR 22.55 Geloven in de onvoltooid verleden tijd 23.35 Journaal lijft ing tijc Het bruisde er suisde in zijn oren, zijn voeten waren moe en brande rig. Kabbelde daar al weer water? Ver weg Zeker. Maar nu hoorde hij wéér geroep, het klonk sterker dit maal: de namen van de muildieren. Hij herkende ze. HekeeHinniCheekte Hij had dat immers zelf daareven ook geroepen, toen Arvid en hij achter de weggelopen muildieren aangegaan waren. Arvid en hij wis ten niet wat het betekende en de dieren hadden ze niet gevonden. Nu riep iefnand anders ze. de Mexi caan: het geroep klonk nu luider en hij herkende de stem. Die had hij 's nachts bij het kampvuur ho ren zingen: Oh. the Good Time has come at last. We need no more complain. Sir! Daarom liepen Arvid en hij hier naast elkaar: We shall be rich at once now With California God. Sir! (Wordt vervolgd Van onze Haagse redactiè DEN HAAG Staatssecretaris Schaefer (Volkshuisvesting) heeft een bedrag van 5.8 miljoen gulden toegekend voor reconstructieplan nen in Utrecht, Oss en Hengelo. Het grootste deel van dit bedrag (4,8 miljoen) is bestemd voor de reconstructie van het Phillps-ter- reln ln Oss, waardoor de functie van het centrum van Oss wordt versterkt. Ook de molen op het terrein kan worden behouden. In Utrecht wordt het met de finan- 'ciële steun van het rijk eveneens mogelijk een molen te behouden: de unieke koren-molen in het re constructieplan Molen Rijn en Zon. In de Domstad is verder geld uitge trokken voor het reconstructieplan Super Neon. terwijl Hengelo steun krijgt voor het reconstructieplan Binnenstad. Vul horizontaal in: 1. soort kers, 2. uitslag op metalen, 3. peulvrucht, 4. stengel, 5. specerij, 6. loom, 7. beroep (Z.N.). 8. karig, 9 strak 10. klos. 11. oogziekte 12 drijf til, 13. vermoeid. Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes drie namen van werktui gen. OPLOSSING VAN GISTEREN Hor.: 1. as, 2. alant. 7. ka. 9. etagère. 12. lam. 13. Ane, 15. ent 17. ar 18. aktie. 20. To, 21. smaak. 22. stere. 23. sa. 24. sedes, 26. et 27. ons, 28. Ran, 29. Oss. 33. vertier. 37. ra. 38 meent, 39. de. Vert.: 1. A.P., 2. Ate. 3. la, 4. agent. 5. Ne, 6. tra, 8. af. 10. parmant, 11. intrest, 12. lasso, 13. akker, 14. ei sen, 16. toets, 18. aas. 19. ets, 25. Dante, 30. rem, 31. net, 32. er. 34. re 35. in. 36. Ee. 2 3 4 6 7 8 10 11 12 13

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4