.[Bezuinigingen in studie op departementen §Watouders niet kunnen uitleggen staat meestal in kinderboeken Van 1700 sollicitanten voor Verkeersschout' slechts drie toegelaten a MakvanWaayBY Stijging rijksuitgaven moeten afgeremd 'Situatie op Mariënburg is beschamend' In hoger beroep gevangenisstraf voor oud-agente OPEC wil in koopkracht niet achteruit Ex-bestuurslid van VVDM vraagt gratie I Zeer belangrijke veiling van p schilderijen en antiquiteiten uit diverse a privé-collecties te houden op I maandag 16 juni 1975 en p volgende dagen. g É3 Kunstveilingen Mak van YVaay B.V. Managing Director J.P. Glerum Q Stichting Schoolbegeleiding Delft en omstreken direkteur/direktrice EEN HOOFD e in Trouw akraak ;0UW/KWARTET DINSDAG 10 JUNI 1975 8 TROUW/KWi Van onze Haagse redactie DEN HAAG Op de departementen in Den Haag wordt deze we ken druk gediscussieerd en gestudeerd op de bezuinigingen in de uitgaven, die kunnen worden aangebracht. Minister Duisenberg (financiën) die vorige week de bezuinigingen in zijn rede voor de RABO-bank aankondigde, voert nu gesprekken met zijn collega's om voorstellen te doen voor bezuinigingen. De bedoeling van deze operatie is om de stijging van de rijksuitgaven sterk af te remmen. De Rijksbegro ting 1976 zal ten opzichte van de begroting van dit jaar geen absolu te vermindering vertonen. Wel zal de stijging van de uitgaven aan merkelijk minder zijn. Volgende week zal de Tweede Ka mer de zogenaamde voorjaarsnota ontvangen van de minister van fi nanciën, in welke nota een tussen tijds overzicht wordt gegeven van de toestand van de financiën van het Eijk. Deze nota is ook van belang voor de opstelling van de volgende Rijksbegroting. Met de voorjaarsnota komen in de ze tijd de overschrijdingen aan het licht van de lopende begrotingen van de departementen. Deze over schrijdingen zijn dit jaar, .in het bijzonder door de maatregelen die zijn genomen om de conjunctuur een injectie te geven en om de werkloosheid te bestrijden niet ge ring. .Vooral het departement van Sociale Zaken kijkt tegen deze pos ten aan. De overschrijdingen moeten wor den gecompenseerd. Besloten is dat bepaalde grote overschrijdingen door alle departementen gezamen lijk gecompenseerd moeten worden. Verder wordt per departement een compensatie van incidentele over schrijdingen gevraagd. De bezuinigingsactie geldt voor alle departementen. Dat wil zeggen dat BINNENLAND PRH9 voor de welzijnsmlnisteries van on derwijs en CRM geen uitzonderin gen worden gemaakt. Prioriteiten Het is niet zo dat de begrotingen over de gehele linie moeten worden verlaagd. Bepaalde priorteiten blij ven bestaan. Wel moeten de be grotingen van de departementen worden uitgekamd op posten die niet meer zo nodig zouden zijn. Minister Duisenberg doet hierom trent in deze weken voorstellen. Maar de departementen kunnen met andere suggesties komen om hun 'geld in te leveren*. Van een verslaggever DEN HAAF Van de vele honderden mensen die belangstel ling getoond hebben voor de nieuwe functie van verkeers schout, zijn er maar drie tot de opleiding daarvoor toegelaten. Deze drie. die zich dus in de toekomst zullen gaan bezighou den met de behandeling van verkeersovertredingen, ijn: de heer B. Kuizenga te Hardegarijp (districtsinspecteur van een ver zekeringsmaatschappij), de heer C. Sloot te Arnhem (hoofdcom mies en bureauchef bij het ar rondissementsparket in Arnhem) en de heer C. van der Ham te Leiderdorp (kapitein bij de ko ninklijke marechaussee). Zij zijn nu als 'assistent' aangesteld in de arrondissementen Leeuwar den, Den Bosch en Den Haag. Verwacht wordt dat zij eind vol gend jaar feitelijk kunnen gaan optreden. Voor de functie hadden ruim zeventienhonderd mensen schriftelijk gesolliciteerd en daarnaast kreeg het ministerie enkele honderden mondelinge reacties. Bij de eerste selectie vieln er veertienhonderd men sen af: hondrd voldeden er niet de eisen wat de leeftijd betreft, zevenhonderd hadden geen HA VO- of VWO-diploma en zeshon derd misten de voor de orte opleiding nodige praktische er varing. In een volgende fase van de selectie bleven er ruim twin tig mensen over voor de verdere selecte. Het gng er ditmaal om mensen te vinden met zoveel kennis en ervaring dat zij met een verkorte opleiding van één jaar kunnen volstaan. De toe komstige verkeersschouten krij gen een opleiding van ongeveer vijf jaar. Die opleiding bestaat uit een theoretisch en een prak tisch programma (strafrecht, strafprocesrecht, burgerlijke recht, verzekeringsrecht, ver keersrecht, rechterlijke organisa tie. verkeerskunde, auto- en mo tortechniek en praktische erva ring met betrekking tot opspo ren en vervolgen van verkeerso vertredingen) De opleiding om vat ook stages. Van een verslaggever DEM HAAG De Rijswijkse oud- politieagente Helma V. is gister morgen door het gerechtshof te Den Haag veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar en aftrek van voorarrest. De eis was vier maan den cel mét "aftrek.' flelma V. stond terecht omdat zij In Juli 1974 enkele malen de be kende in- en uitbreker Aage M. in haar flat in Rijswijk had ontvan gen. De rechtbank te Den -Haag had haar eerder vrijgesproken, na dat! de officier van justitie even eens vier maanden had geëist. Helma V. heeft acht dagen de tijd om tegen het vonnis in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Van een verslaggever PARAMARIBO Het Tweede-Ka merlid ds. Jan Knot (PvdA) heeft na een bezoek aan de suikerplanta ge Mariënburg de situatie daar be schamend genoemd. 'Ik heb de in druk dat zo weinig mogelijk is geïnvesteerd om er zo veel mogelijk uit te krijgen', aldus het Kamerlid, nadat hij met de Nederlandse par lementaire delegatie een bezoek had gebracht aan de onderneming, die vorig jaar door de Surinaamse overheid werd overgenomen. Op Mariënburg rustte toen een schuld van acht miljoen Surinaam se guldens. Inmiddels is de Suri naamse regering begonnen met het bouwrijp maken van grond voor 260< volkswoningen. Nu nog zijn de werknemers en hun gezinnen ge huisvest in negentig jaar oude ba rakken. 'Het zijn aan elkaar ge bouwde loodsen waar nooit meer Iets aan is gedaan', aldus ds. Knot. Mariënburg heeft de Surinaamse re gering een plan voorgelegd om tot productieverhoging te komen, maar tot nu is volgens directeur Baptista nog niets waarneembaars gedaan. De Nederlandse regering heeft toen het bedrijf door Suriname werd overgenomen toegezegd deel te zul len nemen aan de modernisering ervan. De plannen daarvoor moeten echter uit Suriname komen. Inmid dels is wel 1.5 miljoen gulden uit gekeerd. Het geld is gebruikt om een deel van het verlies mee goed te maken en er lonen mee uit te betalen. Conferentie Libreville LIBREVILLE (Reuter) Gisteren is in Libreville, de hoofdstad van Gabon, een conferentie van de Or ganisatie van Olie Exporterende Landen (OPEC) begonnen die ge wijd is aan de olieprijzen en aan de betrekkingen tussen de olie pro ducerende en de olie verbruikende landen. Een van de voornaamste zaken die ter sprake zullen komen is de ma nier waarop de olie exporterende landen zich moeten beschermen te gen de vermindering van de koop kracht van de vreemde valuta (hoofdzakelijk de dollar) waarin ze voor hun olie worden betaald. Die vermindering van de koopkracht is het gevolg van de vrijwel overal in de wereld heersende inflatie en van koersverlagingen van sommige va luta's. De driedaagse conferentie werd ge opend door president Bongo van Gabon. Hij merkte op dat de indus trielanden sinds de bevriezing van de olieprijzen voo reen periode van negen maanden tot eind september van dit jaar niets van betekenis hebben ondernomen om een eind te maken aan de inflatie en aan de verlagingen van wisselkoersen. Dat betekent zijns inziens dat d ewaar- de van de monetaire reserves der OPEC-landen in die periode met 35 procent is gedaald. De koopkracht van de dollar is dienovereenkom stig verminderd terwijl de prijzen van goederen die de olielanden in de industrielanden kopen met hon derd procent zij gestegen. Bongo zei dat de OPEC ten alle Van een verslaggever UTRECHT Kees de Boer. ex- hoofdbestuurder van de Vereniging van Dienstplichtige Militairen, die door het Hoog Militair Gerechtshof tot twee weken gevangenisstraf veroordeeld werd. heeft hij de Kroon een gratieverzoek ingediend. De Boerd werd in april veroordeeld omdat hij vorig jaar in mei tijdens een demonstratie op een kazerne zich niet stoorde aan een hem op gelegd spreekverbod en bovendien weigerde zich te legitimeren. Het hof vatte deze weigering op als een niet-opvolgen van een dienstbevel. De Boer wijst erop dat de opvatting van het hof zou betekenen dat het voor de WDM praktisch onmoge lijk wordt om op een kazerneter rein vakbondsactiviteiten te ont wikkelen. Volgens De Boer is de bewuste demonstratie bovendien ordelijk verlopen. 'Ik meen dat ik er destijds als hoofdbestuurder het volste recht toe had de mensen toe te spreken. Minister Vredeling heeft destijds gezegd dat soldaten het recht op vrije meningsuiting hebben. De uitspraak van het hof is niet te rijmen met de uitspraak van Vredeling'. tijde bereid blijft de besprekingen met olie importerende landen, die in april in Parijs in een impasse raakten, te hervatten. Hij legde de nadruk op het stand punt van de OPEC dat tijdens de onderhandelingen ook over alle ken. 'Zij zullen niet akkoord gaan met een dialoog over energievraag stukken alleen. De OPEC acht be sprekingen over alle grondstoffen noodzakelijk omdat de kloof tussen arm en rijk op dramatische wijze groter wordt'. De wereld zit vol wonderen, vooral voor kinderen en als ouders en onderwijzers niet alles kunnen vertellen en uitleggen zijn er geluk kig meestal wel kinderboeken te vinden die dat, vaak met hulp van mooie plaatjes, doen. Neem nou een pinguïn. In de die rentuin een geliefd beest met z'n deftige manieren en z'n heerachtig unerlijk rlijk. Maar hoe leeft een pin gtin als hij niet in Artis zit? Pim de Pinguin, een boekje dat geschreven wtrd door Staf Versweyveld. gete kend door Corry van Baarle en dil gegeven door het Spectrum, gaat u" orer pinguïns, waar ze leven en hoe K aan eten komen, hoe eieren uit gebroed worden en voor welke die- re.i ze bang zijn. Door het uiterlijk van de pinguin zijn de illustraties niet direct luisterrijk te noemen, miar in dit boekje is het verhaal zo Informatief dat kinderen daar niet d(pr gehinderd zullen worden. Er kónen meer van dit soort boeken ovtr dieren bij het Spectrum. Pim dej Pinguin kost 4.95 en is be- d«ld voor kinderen vanaf 8 jaar. De mol Ock over een dir gaat De mol Graafgraag, door Luis Murschetz. uitgebracht door Bruna (prijs 14,50). Het is het verhaal van een md die door baggermachines ver dreven wordt uit z'n weitje en naar eet ander landje vlucht. Zoiets ma ke] niet alle molen mee en daarom lijlt dit boek niet op het pinguin- bodc dat immers over de pinguin in hel algemeen ging. Nog een ver schil: het mollenboek is mooi en kleurig geïllustreerd en aan het kerktorentje en de snor en pijp van de boer is te zien dat mol Graaf- gravg oorspronkelijk uit Ziwtser- lani komt. Op een heel andere manier komt Tlei wat? Een geheimzinnig tel- boes, aan de nieuwsgierigheid van kinieren tegemoet. Het werd ge- matkt door Russel Hoban en Sylvie Selg, uitgegeven door Bruna en het kos; ƒ13,50. Wel veel, zelfs voor eeri mooi verzorgd kinderboek. Het is en uiterst geheimzinnig verhaal, waarin twee vogelachtige geheima- genen op speurtocht gaan naar tien dingen. Duidelijker kan ik het niet vertellen en dat is eigenlijk mair goed ook. Voor de voorlezer ligt hier een mooie taak weggelegd waa-bij de eigen fantasie en de fantasie van de kinderen een be langrijke rol moeten spelen. Ikzelf ben geneigd de tien dingen een soort beschilderde eieren op stokjes te noemen en die lijken me de speurtocht van de agenten best waard. Op reis Nog gekker is Het Verhaal van 4 kinderen op reis rond de wereld, een ontdekkingsreis naar onbe staanbare landschappen en onzin nige dieren, dat zo'n 100 jaar gele den door Edward Lear geschreven werd. De tamelijk griezelige teke ningen zijn van Anne Bous, de vertaling van C. Buddingh' die als schrijver van Nederlandse nonsens gedichten deze Engelse teksten dui delijk met veel plezier, alliteraties en inlevingsvermogen vertaald heeft. Het Spectrum is de uitgever en het boekje kost 11,-. De grens tussen grote mensen- en kinderverhaal is eigenlijk al ruim schoots overschreden met Lears ontdekkingsreis. Datzelfde geldt voor het Poëtisch ABC, uit groot moeders tijd getekend door Faith Jaques en opgeschreven door Fleur d'Aulnis. Een aardige variant op het aapje dat uit zijn poot eet, en de dame die op straat drentelt. De D wordt door Fleur d'Aulnis gekop peld aan de draak: Draak, je weet, ik drentel graag. Waarom dram je dan vandaag? Daar ben ik een draakje voor: als ik dol word, draaf ik door. Veel - d's - dus, maar ze zullen nooit zo lekker wegdreunen als het abc dat we op school leer den. Het boekje is meer een kun stig woordenspelletje bij een paar fraaie plaatjes. Ploegsma gaf het uit en het kost 10,- Ansichtkaarten Ploegsma gaf ook 12 ansichtkaarten uit met reprodukties van Cicely Mary Barker's bloemenkinderen. Schattig, schattig en voor de men sen die al die mapjes met kaarten van RIe Cramer, Willebeek ie Malre enz. al hebben, natuurlijk een must. Er zijn verjaardagen en ge boortes genoeg om dit soort kaar ten aan op te maken en de meeste mensen krijgen toch liever een Winterjasmijn of een Braam over de post dan zo'n angstaanjagend met de mond geschilderd land schap. Ploegsma gaat de boekjes waaruit deze plaatjes komen met de tekst ook uitgeven en dat lijkt me wél een goed idee. Het mapje kost ƒ6,90. Vlaamse boekjes Regelmatig verschijnt er Vlaamse kinderliteratuur op de Nederlandse markt. We ontvingen een produktie van uitgeverij Heideland-Orbis N.V. Hasselt, werkstukjes van Maria Heylen, die zelf de illustraties ver zorgt. Voor meisjes van 10-14 jaar schreef ze een dromerig, roman tisch verhaal: Het meisje met de orchidee. Hoofdpersoon is een enig dochtertje in een beschermde om geving, in een landelijk milieu dat opgroeiend tot tiener te lang de wereld van dieren en bloemen vereenzelvigt met haar bestaan. Wanneer ze naar de middelbare school gaat en een vriendschap sluit, bemerkt ze geleidelijk aan hoe kwetsbaar het leven is. Een gevoelig, erg poëtisch verhaal. (Prijs: 5,75). Dezelfde schrijfster richt zich tot de peuter- en kleuterwereld (3-5 Jaar) met 'Jaap en de peer', 'Lies en poes' en 'Uit het land van de krant'. De conceptie is telkens een pagina groot plaatje en enkele woorden tekst. Ook ln dit geval tekende ze de beslist verdienstelijke prentjes. De fleurige boekjes kosten 4.25. Henri van Daele, een Vlaamse sprookjesschrijver, die meermalen voor zijn werk onderscheidingen verwierf, heeft bij voornoemde uit geverij gepubliceerd: 'De vierde di mensie' en 'De andere Bonaparte', ludieke avonturenverhalen voor 10- 14 Jarigen, ln de serie van de lang zamerhand bekende hoofdfiguren Tom Marie-Ann, met illustraties van Marcel Steurbaut. Ze kosten 7,9P per stuk. Van Leopold Vermeiren is bekend de 'Wiwi en Wowoserle', met veel kabouters, reuzen, dieren, speels vertelde verhalen voor de jeugd van 8-10 jaar. De illustraties zijn van Eugene Winters, de titels: 'Het Reuzenéiland', 'De gouden pape gaal' en 'Bij de zeeduivels'. Per deeltje 6,90 Maurits Renders excelleert in de 'Frank en Frieda-serie'. In 'De mysterieuze zeekomkommer' zijn de tweeling Frank en Frieda kinderen van een vuurtorenwachter. In hun vakantie bespeuren ze onraad op zee. vooral rondom het nabijgelegen booreiland. Ze worden door boeven ontvoerd, maar spelen die uiter aard na heel wat verwikkelingen in handen van de politie. Voor jongeren van 10-14 jaar, met teke ningen van Lode Mols. Priis 6,50. Indiaan Al et Schouten, die enkele roman- tisch-histoirische verhalen uit duis tere tijden op haar naam heeft staan, vertaalde uit het Duits de belevenissen van de Indiaan Sever- ino, die na een zwerftocht terug keert naar de pampa van zijn jeugd en daar kolonisten aantreft. Die hebben zij volk teruggedrongen in het voorgebergte van de Andes. De woudloper Severino, die meer van de wereld heeft gezien dan zijn stamgenoten, probeert een bemid delende rol te spelen tussen de Indianen en de indringers. Dat doet hij herhaaldelijk met gevaar voor eigen leven. Hij waagt zich voorts diep in de bergen om een uitweg door de legendarische Con dorpas te zoeken, een fascinerend onderdeel van dit knap geschreven Indianenboek van Eduard Klein, een Oost Duitser, en verschenen bij Unieboek b.v. Bussum. Het kost 16.90. Nog twee Indianenverhalen, ver schenen als Fontein Jeugd Paper backs. Ruard Lanser, een bekende voor vele jongeren, schreef over Insho (hij die de zon hoorde on dergaan). De blanke luitenant Ben Little speelt een van de hoofdrol len. Later redt Insho zijn leven. Boeiend zijn de beschrijvingen over het gedrag van de vreedzmme Na- va j os-Indianen. Ook ln de pocket Insho. de dood van Bitazée. komt blanke broeder Litte voor alsmede het oorlogszuchtig optreden van de Chyennes. Twee spannende India nenverhalen. prijs per deel 4 90. I.'.W.'I rw?l l.'.W.'J l.'.BÏI l.'.RÏI l.'.fl'.'l IM'.'I I.TW'.'I i.'.ravj i.'.rv.i i.'.ravi r.rv.J Tc houden in de veilingzalen Nes 73-87 en Rokin 102, Amsterdam-C. U M Verkocht zullen worden nicer dan 625 schilderijen, waarbij werken van: A. H. Bakker-KorlT (3 x), 3 H F. Breuhaus dc Groot. J. Carabain, P. J. C. Gabriel. E. L. Garrido, J. W. Gruyter. A. Haanen. U Ed. J. C. Hamman, A. Hulk. J. H. Koekkoek. W. Koekkoek. Ch. H. J. Leickert. F. Loyens. Cd CT J. Maris, W. Maris, H. W. Mesdag. L. Meijer, J. J. Moerenhout, G. J. J. van Os, V. Palmaroli y H Gonzalez, E. M. Salanson, H. van dc Sande Bakhuijzen, J. J. van de Sande Bakhuijzcn, A. Schelf- U H hout, Hobbe Smith, C. Springer, J. D. Stevens, W. B. Tholen en W. Verschuur. g Chinees en Japans porselein en aardewerk. Europees porselein en aardewerk. Delfts aardewerk cn H tegels, Tin, Brons, Koper, IJzer, Wapens. Sculptures cn Bronzen, Klokken. Kronen en Lamp- £5 Fj voeten, Perzische en andere tapijten. Meubelen en Spiegels. De totale veiling omvat meer dan 4000 rj nummers. y In het bijzonder vestigen wij uw aandacht op een magnifieke serie van zes gobelins, voorstellende dc 3 Jachten van Diana, ontstaan te Brussel in de 2c helft van dc XVI Ie eeuw. M N Verder zullen wij in veiling brengen een verzameling van 12 antieke automobielen. M Wij zijn echter genoodzaakt deze auto's elders te exposeren. Voor het bezichtigen kunt u zich PJ vervoegen aan het loket "Inlichtingen" in de hal van het gebouw Rokin 102. C KIJKDAGEN: vrijdag 13 juni, zaterdag 14 juni cn zondag 15 juni 1975, telkens van 10.00 tot 16.00 uur H 0 in de gebouwen Rokin 102 cn Nes 73-87. rm Een rijk geïllustreerde catalogus is a f 10.- ten kantore verkrijgbaar of wordt u toegezonden na over- U making van dit bedrag op Postgiro 400689. onder vermelding van: cat. 247. Ej p* Deel uitmakend van de Sotheliy Parke Bernet Group H itokin 102 - Amsterdam - tel. 020 - 24 62 15. rj PTTTi iz.nvi i.'.nvi r.rv.'i i.mvi r.w.j i.'.rv.j i.'.ravi r.nvi i.'.rv.i i.'.rv.i EH3 „MET K0NFLIKTEN LEVEN" dit is het thema van een zo merweek van 11-16 augustus a.s. voor belangstellenden in de leeftijd van 20-50 jaar. spelen er konflikten in onze samenleving en ook bij onszelf? kun je leren met kon- flikten om te gaan Aanmeldingen en inlichtin gen bij: Vormingscentrum ..De Drieklank", Hoofdweg 264. Paterswol- de. Tel 05907-2700. JUWELEN. GOUD en ZILVER* IN- EN VERKOOP H. W. DAMES iedereen leest de krant altijd en overal. De Stichting Schoolbegeleiding Delft en om streken vraagt, in verband met bet vertrek van de huidige functionaris, een nieuwe direkteur of direktrice. Hij/zij dient leiding te geven aan een bureau met circa 24 medewerk(st)ers dat werkzaam is ten behoeve van het openbaar en het bijzon der onderwijs. Betrokkene moet: een gedegen kennis vanen ruime ervaring in het onderwijs hebben; over goede organisatorische en kontak- tuele eigenschappen beschikken: zowel voorstander zijn van planmatige als van kreatieve innovatie. Ervaring met schoolbegeleidingswerk strekt tot aanbeveling. Dé rechtspositieregeling is gelijk aan die gel dende voor het personeel van de gemeente Delft (salaris, pensioen, ziektekosten enz.). Sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan het bestuur van de stichting, p/a mevr. drs. A. P. Timman-de Leeuw, secretaresse. Nassaulaan9 te Delft. Nadere inlichtingen over deze functie kunnen worden ingewonnen bij genoemde secretares se (telefoon: 015- 124198) of bij de heer van Ormondt (telefoon: 015-133111, toestel 261). BROUWERSHAVEN Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en instandhouding van de School met den Bijbel vraagt per 1 augustus 1975 of zo spoedig mogelijk daarna voor zijn Basisschool (T weemansschool) Wij vragen: Iemand die bevoegd is voor J en Hen die het Christelijk onderwijs uit overtuiging dient. en bieden: Een goed ingerichte school. Moderne Methoden. Een huis beschikbaar. Inlichtingen en brieven bij het hoofd der school H. v. d. Schaaf, Krabbendijke 16, Brouwershaven. Telefoon 01119-204. CHRISTELIJKE TECHNISCHE SCHOOL VOOR DELFT EN OMSTREKEN Junlusstraat6, tal. 015-131895. Delft Gevraagd perl augustua1975: 1 LERAAR MOTORVOERTUIGENTECHNIEK Volledige weektaak. Studerenden kunnen eveneens solliciteren. Gegadigden dienen van positief christelijke beginselen te zijn. Sollicitaties te richten aan de direkteur der schóól, die tevens alle inlichtingen kan verstrekken. N.V. TWENTSCHE KABELFABRIEK HAAKSBERGEN Door de Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden op 6 juni 1975 is beslo ten het dividend over het boekjaar 1974 vast te stellen op: 1. Prioriteitsaandelen 5, 2 Gewone aandelen 18.waarvan per 6 januari 1975 reeds 6,is betaalbaar gesteld en tevens een jubileum-dividend van 4, 3. Oprichtersbewijzen 1.327,67. Ingevolge het bovenstaande zal van 9 juni 1975 af betaalbaar zijn bij de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag. En schede en Haaksbergen, alsmede ten kantore van onze Vennootschap tegen inlevering van: a. Dividendbewijs nr. 4 van de prioriteitsaandeien met 3,75 5.minus 25% dividendbelasting). b. Dividendbewijs nr. 11 van de gewone aandelen ad 100,met ƒ9,12,minus 25% divi dendbelasting). c. Dividendbewijsnr.il van de gewone verzamel- aandelen ad 10 x 100.met 90,120,— minus 25% dividendbelasting). d. Dividendbewijs nr. 12 van de gewone aandelen ad 100,met ƒ3,4,minus 25% divi dendbelasting). e. Dividendbewijs nr.12 van de gewone verzamel- aandelen ad 10 x 100,— met 30,— (ƒ40,— minus 25% dividendbelasting). Coupon nr. 36 van de oprichtersbewijzen met 995,75 1.327,67 minus 25% dividendbelas ting). Haaksbergen, 9 juni 1975 N.V. TWENTSCHE KABELFABRIEK HAAKSBERGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9