cialisten Portugal eer even in regering Tegenstrijdige verhalen over Brussel verwarren de Britten jbanees premier •varen politicus Arrestaties ónder Spaanse oppositie Egyptische vrouw kan op veel dingen trots zijn fpublica kan spoedig weer verschijnen' 4ierikanen in ientiane vrij Referendum per broodje in Manchester Gerald Ford in Brussel MORELE HERBEWAPENING niet meer regelmatig in de ether? Maar wat is dat dan eigenlijk? EUROPA JA OF NEE? Al in 1898 'Jaar der vrouwen' Egypte krijgt steun uit VS FW/KWARTET DONDERDAG 29 MEI 1975 BUITENLAND 7 BON (Reuter, UPI, AP) De Portugese socialistische partij heeft gisteren haar boycot van fetsvergaderingen tijdelijk opgeschort en 'bij wijze van uitzondering' deelgenomen aan het ietsberaad over de situatie in Angola. In het politieke gevecht om het omstreden dagblad plica heeft de partij een overwinning geboekt. Volgens de minister van voorlichting, Jorge Jesuino, zal het blad 'vandaag of morgen, in ieder geval spoedig' weer kunnen verschijnen. Mtalre machthebbers in Lissa- tonden de burgerlijke autori- gisteren toe mee te praten ie kweste Angola, waar men roor de onafhankelijkheid een :oorlog tracht te voorkomen. belangrijke socialistische was altijd dat dit netelige em bij Portugals dekolonisa- ig nooit tijdens een kabinets- i. waarin zowel burgers als iren zitting hebben, naar vo- gebracht. De socalisten n hun boycot opgeschort 'ge le ernst van de toestand in irtij bleef overigens vasthou den aan haar eis dat het probleem van het dagblad Republica werd geregeld volgens de geldende pers wet en dat aan de communistische overheersing van de vakbonden, de nieuwsmedia en het lokale bestuur een eind wordt gemaakt. In de nacht van dinsdag op woensdag behaalde de socialistische partij een belangrijke overwinning: de persraad stelde vast dat de commu nistische typografen die de kanto ren van Republica bezetten, waarna de autoriteiten tot de sluiting van het blad overgingen, de perswet hebben overtreden. Ook het ontslag van de socialistische hoofdredac teur Raul Rego is door de persraad geopend kunnen worden, 'zodra de socialistische leiding dat wenst'. EG-Portugal tOET (UPI, Reuter, AP) .Jeuwe premier van Libanon, ;.d Karami, gaat proberen :egering te vormen waar jgrote stromingen in het aan mee doen. Daarmee hij de orde te kunnen her in Libanon, dat nu al dagen achtereen wordt iterd door vuurgevechten ai Palestijnen en (rechtse) ■wisten: inoeming van de 53-jarige Ka- die gistermorgen bekend werd akt, heeft in elk geval de rng van de falangisten-be- de aanstichtster van de oorlog tegen de Palestijnen banon. Pierre Gemayal, de lei- an de falangisten, woonde zelf esprek tussen Karami en pre- 1 Soeleiman Franjieh bij. Van ilht van de Palestijnen is er geen rfk geuit op de aanwijzing van iii. De Palestijnen zijn van dat zij zich zo weinig mo j met de binnenlandse Libane- olitieke moeilijkheden willen eien. De falangisten vinden Palestijnen toch teveel in- hebben en willen beperkende gelen. De achtergrond is dat lestijnen een bedreiging vor- "at zij steeds weer militaire van Israël uitlokken. is een ervaren politicus, die ;m heeft het hoofd koel te houden in tijden van grote igen. Hij is de afgelopen jaar al zeven maal eerder uu eb (Reuter, UPI) 4e Laotlaanse hoofdstad tiane hebben gisteren link- tudenten drie Amerikanen bureau voor internatio- vrijgelaten en bureau dat zij een week lang hebben gehouden ont- e jlating was het gevolg van de handelingen tussen de Ameri- 'p e zaakgelastigde, Christian gCian en de bezetters, die aan kijk weigerden het bureau 0jte dragen. Nadat Chapman „beloofd de bij het bureau 'lame Laotianen hun loon uit talen, verlieten de voor het ideel jeugdige demonstranten srrein. g oor had Chapman al een Zenkomst bereikt met de mi rt van economische zaken van ;vathet Lao, de communistisch rtóe groepering die sinds kort lUacht heeft in de Laotiaanse rdngscoalitie. De demonstranten ipn het Amerikaanse bureau er van beschuldigd agen- herbergen van de CIA. De ligde Staten hebben aange- Hlgd het bureau voor internatl- I ontwikkeling geheel terug te ePn uit Laos. Inmiddels gaat de atie van Amerikanen uit Laos Thailand gestaag door. Naar rfing verblijven er nog 180 ikanen in Laos. premier geweest. In 1955 werd deze moslem voor het eerst tot dit ambt geroepen. Hij was toen 34 jaar. Bij de ernstige crisis .in Libanon van 1958, toen de Verenigde Staten troepen stuurden om orde op zaken te stellen, werd Karami ook ge vraagd een kabinet te vormen. illegaal genoemd. De minister van voorlichting zei gisteren dat de kantoren van het blad spoedig weer LONDEN (AFP) De bakkers in Manchester gaan hun eigen referendum houden over het Britse lidmaatschap van de Europese Gemeenschap. Op 5 juni zullen ze broodjes verko pen met de opschriften 'erin' en 'eruit' in de korst, die als stembriefjes zullen dienen. Het oordeel van de inwoners van Manchester zal 48 uur vóór de officiële uitslag be kend zijn, aan de hand van de verkoopresultaten. Tijdens de laatste parlements verkiezingen hadden de bak kers in Manchester voor hun klanten rode broodjes (La bour), blauwe broodjes (Con servatieven) en gele broodjes (Liberalen) gebakken. Ze be naderden toen met hun brood- stembus de officiële uitslag met slechts een verschil van 0,1 procent. In Brussel ls gisteren het zoge naamde 'gemengde comité EG-Por tugal' tot de conclusie gekomen dat de EG en Portugal zo snel mogelijk moeten onderhandelen over een uitbreiding van de samenwerking tussen de Gemeenschap en Portu gal en over de verbetering van de handelsbetrekkingen. Dit 'gemeng de comité' waakt over de juiste uitvoering van de vrijhandelsover eenkomst die de Gemeenschap in juli 1972 (tegelijk met de andere landen van de Europese vrijhandels associatie) met Portugal sloot. Deze overeenkomst werd op 1 janu- "ari 1973 van kracht. Na de politieke omwenteling, in april van het vori ge jaar, heeft Portugal herhaalde lijk laten weten dat het de han delsrelaties en de politieke betrek kingen met de Europese Gemeen schap wilde versterken. De Portugese premier, generaal Vas- co Consalves, die gisteren in Brus sel is aangekomen om daar de top conferentie van de NAVO bij te wonen, heeft nog eens herhaald dat zijn land in de NAVO wenst te blijven. De premier zei ook dat bij naar Brussel gekomen was 'om de waarheid over Portugal te vertellen 'en alle misverstanden over de politieke crisis in zijn land uit de weg te ruimen. President Ford, de even na de Portugese premier in Brussel aankwam, had verleden week verklaard dat hij zich zorgen maakte over de groeiende commu nistische invloed in Portugal en zich afgevraagd 'of zo'n land wel een rol kan spelen in een club die is opgericht om de dreigingen van communistische elementen in het Oosten het hoofd te bieden'. BRUSSEL (UPI) De Amerikaan se president Gerald Fors is gisteren in Brussel aangekomen voor de tweedaagse topconferentie van het Noordatlantische militaire bondge nootschap. Bij zijn aankomst her haalde hij dat de Verenigde Staten vast besloten zijn hun verplichtin gen tegenover de NAVO na te ko men. 'De NAVO ls de hoeksteen van het Amerikaanse buitenlandse beleid', aldus Ford. De president zal de komende dagen bezoek brengen aan Spanje, Italië en Oostenrijk, waar hij de Egyptische president Anwar Sadat ontmoet. Met duizenden vlaggen heeft de Spaanse hoofdstad Madrid zich getooid om de Amerikaanse president Gerald Ford e)en feestelijk welkom te be reiden. MADRID (Reuter) De Spaanse politie heeft het afgelopen et maal meer dan dertig mensen gearresteerd wegens activiteiten tegen de regering. Onder de arrestanten zijn advocaten, hoog leraren en vakbondsleiders. De politie arresteerde gisteren op het terrein van de juridische facul teit in Madrid veertien mensen, die een bijeenkomst hielden. Volgens de politie was hun doel de vorming van een comité voor de opositie- groep, die de 'Democratische Junta' wordt genoemd. De veertien werden gisteravond nog vastgehouden op het hoofd kwartier van de veiligheidspolitie. In de stad Valladolid in midden- Span je arresteerde man gisternacht de vooraanstaande advocaat uit Ma drid, Gregorio Peces Barba, en twee plaatselijke advocaten, die samen werken met de vakbond. Gelijk met hen werd een onbekend aantal vakbondsleden aangehouden. Bijeenkomst Het gezelschap was op het moment van de arrestatie bijeen in een restaurant. De politie beschuldigde hen van het bijwonen van een verboden bijeenkomst. Peces was in Vallodolid om de arbeiders van de autofabriek Fasa-Renault toe te spreken. Formdel was aangekondigd dat de bekemile advocaat voor de arbeiders een college over de mensenrechten zou gieven, maar de politie zag hier in eten politieke bijeenkomst en verbo.od Peces te spreken. In die Zuidspaanse stad Alicante ver cic >r deelde de gouverneur een Macirileense advocaat tot een boete van, ongeveer 5000 gulden wegens het I organiseren van een bijeen komst 'om de politieke en sociale eerdieid' van het land te verstoren. De advocaat, Antonio Garcia-Tre- vijamo, wordt beschouwd als een beftwigrijk lid van de 'Democrati sche Junta'. BdGOTA (AP) De president van Ookambia, Alfonso Lopez Michelsen, hefeftwwoensdag de commandant van het leger ontslagen en daarmee safüjjnt een dreigende militaire st?iatsgreep- althans voorlopig te zijfjn afgewend. I>3 opvolger van de generaal ls al benoemd. De nieuwe commandant is op twee na de hoogste militaire autoriteit van het land. LONDEN Volgens een oud gebruik lopen de Engelse kindertjes op 5 november met een grote pop over straat onder het zingen van een liedje, dat vertaald ongeveer zó heet: denk, denk toch aan die vijfde november met z'n buskruit, z'n verraad en z'n samenzwe ring. Wij zien geen enkele aanleiding het buskruitverraad ooit te vergeten. De optocht en het vuurwerk 's avonds zijn een blijvende herinne ring aan het verraderlijke optreden van Guy Fawkes, de man die op 5 november 1605 met springstoffen werd aangetroffen in de kelders onder de parlementsgebouwen. De koning zou die dag een nieuwe zitting van het parlement openen en de groep, waartoe Fawkes be hoorde zag een prachtige aanlei ding beiden, koning en parlement, in één klap naar de andere wereld te helpen. De discussie over het referendum van 5 juni, waarbij de Britten over voortzetting van het lidmaatschap van de Europese Gemeenschap gaan stemmen wekt herinneringen op aan de dagen van Guy Fawkes en het lijkt alsof het ongeschreven constitutionele systeem van onze (ADVERTENTIE) U kunt er elke 14 dagen over lezen in NIEUW WERELD NIEUWS, nieuws, beschouwingen, foto's uit binnen- en buitenland, een blad niet een geheel eigen kijk op de wereld, een stem van radicaal realisme, ook van geloof en hoop. Het jaarabonnement is 17,voor studerenden 8,50. Als u zich nu opgeeft krijgt u tot 31 december a.s. 50% reductie en betaalt u slechts 5,resp. 2,50. U kunt zich abonneren door dit bedrag te storten op postgiro 974 van Nieuwsdienst Morele Herbewapening. Amalistraat 10. Den Haag. met vermelding "Nieuw abonnement NWN" of door u schriftelijk op te geven bij Nieuwsdienst Morele Herbewapening, Antwoordnr. 774, Den Haag (geen postzegel nodig), telefoon 070- 64 35 91. Op dat adres kunt u ook proefnummers aanvragen. Westerburen sinds die tijd niet meer zo is bedreigd als in deze weken. Politici uit verschillende kampen bezweren via krant, radio of tv dat het met de Britse onaf hankelijkheid is gedaan als de meerderheid van het volk volgende week donderdag ja zegt tegen de EG. Tony Benn, de omstreden minister van Industrie en leider van de an ti-Marketeers 'Voortzetting van het lidmaatschap zal het einde be tekenen als een natie, die helemaal zichzelf regeert en het einde van ons democratisch gekozen parle ment als hoogste wetgevende li chaam in het Verenigd Koninkrijk. 'En de niet minder prominente mi nister van Arbeid, Michael Foot, heeft de vijfde juni al uitgeroepen tot 'Onafhankelijkheidsdag'. Andere heren? Het recht om over eigen doen en laten te beslissen, zij het dan via het parlement, is iets dat bij meni ge Brit emotioneel sterk leeft. Van daar dat er in deze campagnes door de anti's zo dikwijls op het aspect van de zelfbeschikking wordt geha merd. In het kort komt hun aanval hier op neer: als we lid blijven van de EG zullen we een deel van onze wetten niet meer zelf vaststellen. In Brussel zit de Europese Commis sie, die wetten en regelingen maakt en die aan niemand ter goedkeu ring hoeft voor te leggen. Michael Foot vertelde vorige week in dit verband dat hij enkel maan den geleden met collegaparlemen tariërs een bezoek had gebracht aan Sir Christopher Soames, een van de twee Engelse leden van de Europese Commissie. Men had Soa mes onder meer gevraagd naar de mogelijkheid om coor de commissie vastgestelde regelingen en verorde ningen aan te vechten, Soames. aldus Foot, lachtte breeduit en zei: he ren, die mogelijkheid is er niet. Wij maken de dienst uit en jullie heb ben daar niets tegen in te brengen. De minister van Arbeid laat dan ook geen gelegenhid voorbij gaan door Bert van Panhuis om te stellen dat de EG een onde mocratisch instituut is. Ja, zo geeft hij toe, er is wel een Eiiropees parlement maar dat heeft zo 'weinig bevoegdheden dat het nauswelijks enig weerwerk kan geven. EJnm an dere grief is dat Brussel eer* enorm log bureaucratisch lichaam :eou zijn met z'n 5000 ambtenaren, hoewel pro-Marketeers iedere keetr weer stellen dat het hier gaat óm. 5000 ambtenaren op 250 miljoen inwo ners en memoreren dat bijvoor beeld Schotland met zo'n paty; mil joen inwoners meer ambtenaren heeft dan de EG. Een veel gejhoorde klacht onder de anti's is ook dat de ministers in Brussel onderhandelen met een, zij het vaak beperkte, volmacht en dat veel beslöiten tot stand komen via dikwijls geheime consultaties. Controle Edward Heath, voormalig premier en de man, die Groot-Britkanië in 1973 de EG binnenloodste, aet hier tegenover dat de Europese Commis sie alleen maar het beleid! voorbe reidt en dat de vakministers de beslissingen nemen. Deze ministers hebben bovendien elk een veto recht, dat dan wel niet bij leder besluit wordt gehanteerd maar dat bij belangrijke beslissingen zeker niet ongebruikt wordt gelaten. Overigens bestrijden de anti's dat het veto-recht effectief kan worden gemaakt en ze zeggen er tal van voorbeelden van te hebben. Als tweede voorbeeld van nationale controle op het werk van de EG haalt Heath aan dat ministers, die in Brussel beslissingen nemen zich a) tegenover het kabinet en b; tegenover het parlement hebben te verantwoorden. Hierbij moet wel worden aangetekend dat wanneer een regeling eenmaal is goedge keurd zelfs een voltallig parlement haar niet meer kan verwerpen. Dat er wel degelijk mogelijkheden zijn om de regelingen en verorde ningen van Brussel te toetsen be wijst de plaatsvervangend opposi tieleider William Whltelaw met zijn opmerking dat er een speciale on derzoekscommissie is in het Lager huis, die alle verordeningen moet bekijken en ze eventueel voor dis cussie in het parlement voordragen. In de eerste twee maanden van dit jaar, aldus Whitelaw. zijn er 700 doorgelicht en 34 voor discussie op zij gelegd. Hij tekent aan dat veel van de verordeningen van Brussel of een tijdelijk karakter hebben de gemiddelde geldigheidsduur is negen dagen of voor een be perkt gebied gelden. Whitelaw er kent wel dat er heel wat verbeterd zou kunnen worden aan de proce dure van bekendmaking van de re gelingen. De kwestie van de zelfbeschikking is ook opgenomen in het witboek dat de regerlng-Wilson heeft uitge geven naar aanleiding van de her onderhandelingen in, Dublin. Daar in wordt toegegeven dat het lid maatschap van de gemeenschap met zich meebrengt dat men het systeem van door die gemeenschap opgelegde verordeningen zal moe ten aanvaarden en dat terwijl men gewend is aan het systeem van het parlement als wetgever, een wetge ver. die op elk moment en in elke omstandigheid een wet weer ongel dig kan verklaren. Maar aldus het witboek: het lidmaatschap van de EG geeft de mogelijkheid de mate riële belangen van de Britten te van onze correspondent Heinz Gstrein Als de bijna 20 miljoen vrouwen in Egypte het 'Jaar van de vrouw' vieren en vooral in het beroepsleven op veel dingen tros kunnen zijn, wat vrouwen in andere landen nog ontbreekt op het gebied van gelijkheid op de arbeidsplaats, dan denken zij dankbaar aan een man terug - en nog wél aan een Pasja-type met snorrebaard - die aan de Nijl en voor de gehele Arabische wereld al het jaar 1898 tot een 'Jaar der vrouwen' gemaakt heeft: aan Kassem Amin, die nog vóór het begin van de 20ste eeuw de basis heeft gelegd voor de sociologie van de Arabieren en de rechten van de Arabische vrouwen. Zijn eerste appèl voor gelijke rechten van de vrouw was een revolutie tegen zeden en gebrui ken en tegen bestaande morele waarden, hetgeen hem niet in dank werd afgenomen. Hij werd door iedereen gemeden en stierf jaren later als iemand die door de gemeenschap van zijn tijdge noten was uitgestoten, In de tijd van Amin was een Egyptische vrouw niet meer dan een 'ding' in de handen van de man, een stuk huisraad of een voorwerp van vermaak in de woning van de echtgenoot. Hiertegenover plaatste de socioloog Amin de edelste en mooiste ideeën. Hij verwierp als eerste moderne is lamitische denker de ongelijk heid van man en vrouw en be pleitte een gelijkwaardige rol- lenverdeling in dienst van het samenleven van man en vrouw. Terwijl zijn Westeuropese vak genoten bij het beoordelen van de samenleving slechts rekening hielden met politieke en econo mische factoren, was Amin bezig met de volgens hem fundamen tele maatschappelijke problema tiek, de relatie tussen man en vrouw. 'Er kan geen sociale ge rechtigheid in staat en maat schappij zijn, zonder een gezon de en juiste relatie tussen man en vrouw', was de essentie van zijn levenswerken. Heel concreet eiste Amin afschaffing van de sluier. In een omgeving, die de vrouw buiten de kleinste fami liekring verplichtte, haar gehele lichaam met sluiers te bedekken, werd dit verlangen als schanda lig beschouwd. Beroep Minder opvallend maar veel in grijpender was Amins streven om het ook vrouwen mogelijk te maken, het beroep van haar keus uit te oefenen, haar toe te laten in het openbare leven, haar te laten getuigen voor de rechter en naar het recht voor de vrouw op een persoonlijk le ven, ook in de familiekring. Eerst werden deze doelstellingen van Amin als onzedelijk van de hand gewezen. Zijn geschriften werden als pornografie be schouwd en verboden. Amin was echter te slim en te flink, om zijn zich fel verzettende manne lijke tegenstanders niet met hun eigen wapens te kunnen ver slaan, zowel met juridische als theologische. De supermoralisten in de rechts zaal kon hij met een grote ver zameling proces-materiaal aan tonen, hoe door de verplichte sluierdracht de onzedelijkheid werd bevorderd en dat door hun onmondigheid voor de rechter de vrouwen konden worden mis bruikt door dieven, helers en sluipmoordenaars. Theologisch greep hij terug op de religieuze autoriteiten van de vroege Is lam, die niets hebben afgeweten van het misbruiken van vrouwen in harems, die pas later door de Turken werden ingesteld. Amin zette zich ook in voor onderwijs voor vrouwen aan scholen en universiteiten. 'Zon der opleiding geen emancipatie', was één van zijn parolen. 'Wat voor zonen en dochters ontvangt de Egyptische samenleving van moeders, die niet eens kunnen lezen en schrijven, die niets we ten van de wordingsgeschiedenis van hun land en die de schoon heid van onze rijke moedertaal niet kennen!' Op dit punt kreeg Amin de steun van het ontwa kende nationalisme en met na me van de progressieve Wafd- partij, hoewel deze het vrouwen kiesrecht bleef afwijzen. Amin bedoelde echter niet alleen een taalkundige, historische en tech nische opleidingmaar vooral het bevrijden van de vrouwen van bijgeloof en kwakzalverij, taboes en achterlijkheid. Beterweters Voor dit alles moest Kassirn Amin in het belang van 'zijn' vrouwen een strijd aan twee fronten voeren. Alsof het al niet erg genoeg was dat hij door zijn landgenoten met vijandschap en spot werd overladen, werd Amin ook nog lastig gevallen door Eu ropese emancipatie-ijveraars, die alles veel beter wisten. Eén van hen was Due d'Harcourt, die weigerde de oosterse vrouwen toe te laten tot de wereldwijde beweging voor vrouwenrechten. Zij zouden 'voor de harem' zijn geboren en met hun 'dienares mentaliteit' zouden ze onverbe terlijk zijn. De moderne Egypti sche vrouw, van de eerste taxi- chauffeuse in Cairo, die na de oorlog tegen de Israëliërs de plaats van haar man innam, tot de elegante vrouw van presideht Anwar Sadat, heeft de bewerin gen van d'Harcourt volledig ge logenstraft. behartigen en beschermen. En dat is het belangrijkste van zelfbe schikking. Europees parlement Het probleem van de onafhanke lijkheid heeft regelrecht te maken met de opvattingen, die men er op na houdt over de politieke toe komst van Europa. De anti's voelen helemaal niets voor een overheve len van een deel van de macht naar een Europees parlement met wetgevende bevoegdheden, of schoon mensen als Foot en ook de oud-minister van handel Douglas Jay toegeven dat een dergelijke verbetering van het Europese parle ment samen met rechtstreekse ver kiezing de EG wel democratischer maakt. De linkerkant van Labour ziet vooral weinig heil in grotere verbanden omdat de meest West- auropese regeringen coalitiekabi netten zijn en het dus moeilijker wordt een onverdund socialisme te krijgen. Onder de voorstanders van Enge- lands lidmaatschap van de EG is een scala aan meningen over de Europese toekomst te vinden. Een niet onaanzienlijk deel is de opvat ting toegedaan dat het huidige systeem met zijn Europese Com missie, de bijeenkomsten van rege ringsleiders, de raad van ministers en het Europese Parlement, dat vanuit de verschillende landsparle- menten wordt bemand ver genoeg gaat. De huidige oppositieleider Margaret Thatcher bracht deze me ning vorige week nog eens naar voren tijdens een EG-bijeenkomst in haar kiesdistrict, de Noord-Lon- dense woonwijk Barnet, en een deel van de Conservatieven is het met haar eens. Een grote groep wil wél verbeterin gen van het systeem, zoals het rechtstreeks verkiezen van het Eu ropese parlement maar wenst ver der voorzichtig te opereren. Heath bijvoorbeeld keert zich tegen zaken als een federale of confederale staat: 'Ik heb er nooit in geloofd en ontken dat een federale of con federale staat het logisch gevolg zal zijn van een economische of mone taire unie'. En ook Boy Jenkins, de populaire minister van binnenlandse zaken houdt zich op de vlakte. Hij spreekt over 'politieke eenwording' en als men hem vraagt hoe hij zich dat voorstelt ls het antwoord: dat zul len we de komende jaren met onze EG-partners moeten bekijken. In Labourkringen wordt ook veel ge sproken over een Europa van han del en hulp, zonder dat duidelijk is wat men daar nu precies mee be doelt. Echte Europeanen De groep, die ingrijpende verande ringen wil is erg klein en moet voor bijna de volle honderd procent bij de Liberalen worden gezocht. In hun manifest over Europa stellen ze onomwonden: we willen een Eu ropees parlement met een lager- en hogerhuls. Het Lagerhuis kan rechtstreeks worden gekozen. Het Hogerhuis wordt bemand door de deelnemende landen en regio's. We hebben ons altijd sterk ge maakt voor een federaal Verenigd Koninkrijk, bestaaride uit Schot land, Wales en verschillende delen van Engeland. Met een federaal Europa zouden deze regio's ook ver tegenwoordigd kunnen zijn in de Instituties van een politiek Europa. De Liberalen zullen de eerste zijn om toe te geven dat ze met deze ideeën mijlen ver voorliggen op de rest van politiek Engeland. Dit is het eerste van een serie van vijf artikelen over het komende EG- referendum in Groot-Brlttannië. CAIRO (Reuter) —De VS hebben Egypte 40 miljoen dollar geschon ken voor de wederopbouw van het Suezkanaalgebied, zo blijkt uit twee akkoorden die woensdag in Cairo getekend zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7