indhoven en PEC aan kop Cup toch verlies voor Borussia D beschuldigt Mter Berrevoets Heskamp: toch volledige inzet Belg Gijsemans wint eerste rit Olympische beweging sluit Rhodesië uit CONCORDIA hur Ashe: ere formule r Davis Cup dy Merckx \r de Tour Capaciteit van stadion te gering Nederlagen voor waterpoloploeg ■Ml 1 - Werk hervat in Montreal [KWARTET VRIJDAG 23 MEI 1975 SPORT 13 kroningen eerste verliezende thuisclub in nacompetitié chandalig dat de scheids- het eerste Eindhovense toekende. Hij had duide- loten voor een indirecte Hp. Mentaal zijn we door fis. totaal kapot gemaakt, ^in vredesnaam een derge- eidsrechter die de spelre- niet eens kent een derge- ingrijke wedstrijd leiden', emotionele Bulatovic. ïentaar van Berrevoets op jgingen aan zijn adres was ar krachtig: 'Ik ben mis cel de enige in het stadion die gezien heeft dat Bos- ;een andere verdediger de aangeraakt. Daarom ken- doelpunt toe.' i van- Vitesse,'s begrijpelijke l|p" dék hoogst omstreden >n Eindhoven gisteravond rntatié verdiend. De ploeg leen al om zijn durf, ener- plrit aanspraak maken op i) r ie speciale verslaggever flVEN Beschuldigend wees gisteravond in het kolkende van de eerstedivisieclub Eindhoven het Arnhemse Vitesse heidsrechter Berrevoets. De Arnhemmers stelden hem eeks verantwoordelijk voor de 2-1 nederlaag die zij moes- lieren. de overwinning. 'We hebben vrij veel kansen gehad', stelde trainer Rinus Gosens terecht. 'En in dit soort wedstrijden moet je durven gokken.' SOMBER Toen Charlie Bosveld in de dertien de minuut met een simpele voetbe weging een schot van minstens 25 meter afstand van zijn linkervoet liet vertrekken en Vitesse daarmee de weelde van een 01 voorsprong verwierf, zag het er voor de Eind- hovenaren maar somber uit. Of schoon de ploeg van Rinus Gosens daarna weer volop haar geliefkoosd concept hanteerde en massaal ten aanval trok, ging dat doorgaans zo onbeholpen dat Vitesse zich voor alsnog staande kon houden'. Welis waar drong Eindhoven een zevental hoekschoppen af, de aanvalsacties die veelal door het centrum werden geleid konden door de verdedigers Somer, Heezen, Kunst en Van Dijk zonder moeite worden onderbroken. De in grote haast afgevuurde scho ten van de uitblinkende Miel Pijs en Bleijenberg misten bovendien de nodige precisie. Doelman Beukhof kreeg dan ook geen noemenswaar dige arbeid te verrichten. *En toch zou Eindhoven op de valreep van de eerste helft nog naast zijn oppo nent komen, zij het met steun van scheidsrechter Berrevoets. De tot dan toe kundig leidende rechtspre ker beging in de 44ste minuut een levensgrote blunder. Een overtre ding van rechterverdediger Geke van Dijk hij beging obstructie tegenover Jacobs werd terecht bestraft met een indirecte vrije trap. Senders belaste zich een tien tal meters buitera de verdedigings zone' van Vitesse met het nemen van de vrije trap die direct zonder dat een speler de bal aanraakte via de verste paal in het net sloeg. Tot grote woede en verontwaardiging van de Arnhemmers wees Berrevoets gedecideerd naar het midden: 11. NAWEEëN Hoe massaal en emotioneel het protest ook was aanvoerder Bos veld werd zelfs genoteerd Berre voets was niet te vermurwen. De teleurstelling van Vitesse was be grijpelijk. Qua spelopbouw had de formatie van Bulatovic zich in de eerste helft ietwat „bedrevener ge manifesteerd dan het simpel acte rende Eindhoven dat zonder omwe gen maar vaak weinig intelligent te werk ging. Vitesse heeft in de tweede helft nog geruime tijd de naweeën ondervonden van Berre voets' foutieve beslissing en dat schonk Eindhoven de gelegenheid onstuimig in het offensief te gaan. Bleijenberg probeerde het met een afstandsschot dat echter ver naast suisde en de opkomende Schalks die het nogal eens aan de stok had met de provocerende Maiwald (la ter vervangen door De Ridder) zag zijn inzet door Kunst geblokkeerd. Vitesse waarvan het gevaar louter Een van de aanvallen van Eindhoven op het doel van Vitesse. Van links naar rechts Heezen, Somer, doelman Beukhof, Kunst, Krekels en Hofs. STAND NACOMPETITIÉ IRK Wereldtenniskampi- profs, Arthur Ashe, de van de Association of irofessionals (ATPS) heeft hrk-gezegd dat eif een .ilp gevonden zal moe- voor i liet toernooi om Gup;, Ashe;-staat hetzelfde ■oor dat ook voor het' we- enschap '-voetbal wordt £)us met voorronden. Cup is noch voor de VS r. Europa erg belangrijk, loktemden hechten er veel irde aan omdat teamspor- meer in de belangstelling 'an individuele verrichtin- lus Ashe. 'In het westen is ontzet als we verliezen, in doklanden wordt er emotio- landeld, omdat landentri- |e natie omhoog tillen.' 'Het om de Davis Cup duurt lang. Je mag van professio- verwachten dat zij 12 jaar aan de Davis Cup Ik ben patriot genoeg, I weiger om 12 weken van irkjaar voor de Davis Cup te pn. En die zijn nodig voor ronden' die.hèt huidige vergt' a3S suggereert derhalve een ^steem op dezelfde basis als wereldkampioenschappen wordt gebruikt. De landen eografisch iri groepen moe den onderverdeeld, waarna pswinnaars overgaan naar epoule. In de. poules moeten - en thuiswedstrijden wor- ipeel'd. Bovendien moet er n de Vier jaar worden ge- Ik ben ervan oveïtuigd dat e landen en vooral het zich tegen dit voorstel ke- dat zij denken dat zij met uwe systeem sneller uit de uilen zijn. Maar het huidige kan gewoon niet meer.. Het- endien nog belachelijk ook, uid-Afrika kan nu het toer- rmen zonder te spelen.' Eindhoven PEC FC Groningen Vitesse 3—2 2—1 1—2 2—3 van Piet van Kerkhof en Bosveld moest komen mikte kennelijk op een gelijke score. Hoe onjuist die gelaten instelling was zou echter snel blijken toen de 33-jarige Wil lie Senders nadat Bleijenberg Jaem de bal had toegeschoven met een gortdroog effectvol schot Beukhof totaal verraste: 21. Het pleit voor de Eindhovenaren dat zij na dit belangrijke wapenfeit zich niet massaal voor het doel van Berendonk optrokken hoewel Vites se er in de slotfase toch in slaagde meer vat op het spel te krijgen. De confrontatie bleef tot het einde boe len. Bijna slaagde de Arnhemmers nog in hun opzet de gelijkmaker te forceren maar Hezen schoot de bal na een foutje van doelman Beren donk hoog ovèr. Bij een razend snelle uitval, schitterend ingeleid door Pijs ontstond er voor Senders na een combinatie met Bleijenberg en de goedspelende Kreekels zelfs nog een mogelijkheid de score uit te bouwen. Maar hèt door Senders af geschoten projectiel vloog hoog over. En terwijl Eindhoven rijkhal- zend uitzag naar het slotsignaal en het publiek zich opmaakte voor een uitbundige huldiging, ondernam Vi tesse nog e'nkelé vertwijfelde acties om het onheil af te wenden. Tever geefs echter. Eindhoven-Vitesse 2-1 (1-0) 13. Bosveld 0-1. 44. Senders 1-1. 60. Senders 1-2. Scheidsrechter Berrevoets. Toeschouwers 10.000. Eindhoven: Berendonk; Schalks, Koolman. Blumers, Bruinen; Frans. Pijs, Kreekels: Senders, Bleijenberg, Jacobs, i Vitesse: Beukhof: Van Dijk. Somers. Hee zen. Kunst; Van Kerkhof. Bosveld. Veen- stra: Hofs (Lutjeboer), Bursac, Malveld' (De Ridder). Van onze speciale verslaggever GRONINGEN Aan de vooravond van de na-competitie noemde trainer Jan Verhaert van PEC Zwolle het halve dozijn extra wed strijden een 'geweldige happening'. Met nog meer recht van spre ken dan ruim een week geleden zou Verhaert die woorden kunnen herhalen. Zijn club bezit door de verrassende 1-0 zege op een aan vallend, onmachtig FC Grorjfingen een briljante kan§ op het ere divisieschap. De overige duels in deze slopende promotiestrijd heb ben immers geleerd, dat een triomf op vreemd terrein een beslis send karakter kan dragen. FC Groningen trad, tot veler verras.- sing, in de sterkste opstelling aan. Weliswaar ontbrak 'doelman Henk Hagenau. maar de feitelijke eerste keus Willy Huberts was hersteld van zijn langdurige blessure. Desondanks pijnigde trainer Ron Groenewoud zich gisterochtend nog met de vraag, hoe de voorhoede er uit zou moeten zien. Ab Gritter en Peter Eimers toonden zich allerminst fit. Na een stormachtig eerste kwartier ebde de Groninger aanvalsdrift dan ook goed deels weg. PEC Zwolle sloot de pe riode van terreinverkennen af met enkele gave aanvallen. Topscorer Heskamp. kreeg via hel hoofd twee uitstekende mogelijkheden om de score open te breken, maar kwam en kele centimeters te kort. TRANSFER De naam Herman Heskamp viel on mogelijk los te koppelen van de wed strijd FC GroningenPEC Zwolle. De onderhandelingen lussen FC Groningen-directeur Wim Veltman en de Zwollenaar over een transfer naar de noordelijke club verkeerden in een vergevorderd stadium. De eventuele transactie zal echter niet RICHARD MATTHJJSSE voor het einde van de na-competitie SL —Eddy Merckx de rege- wereldkampioen heeft, na met zijn directie, besloten jaar deel te nemen aan de van Frankrijk. Merckx zal de ronde voorbereiden in phine Libere (2 tot 9 juni) ien van de kleinere ronden, van Zwitserland of Ronde ixemburg of de Midi Libre, ien zal hij starten in het al kampioenschap van België weg. VELLARI —De Belg Roger eminek heeft in de zesde van de ronde van Italië zijn ritzege behaald. De Vlae won de eindsprint van de tappe, die over 205 kilometer ri naar Castrovillari voerde, jn landgenoot^ Rik van Lin-l de Italiaan Marino Basso, njaard Galdos bleef leider in emeen klassement. tappe: 1. De Vlaeminck (Bel) 213 6 u 24 min en 48 sec. 2. Van (Bel) 3. Basso (Ito) 4. Perurena Sercu (Bel) 6. Paolinl (Ito) 7. (Ito) 8. ElQrriaga (Spa 9. Polddo- 10. Parecchicl (Ito) 39. Fedor srtog (Ned allen dezelfde tijd 81. Kamper (Ned 6.29.05; 82. ffl Hertog (Ned z.t. klassement: 1. Galdos (Spa) Battaglln (Ito) op 23 sec.; 3. op 1.32; 4 Bergamo (Ito) op Fabbrl (Ito)6. Bitossl (Ito); 7. (Ita); 8. Baronchelll (Ito); 9. (Ita)10 Conti (Ito) allen z.t.; den Hertog (Ned.) op 7.06; 72. a Hertog (Ned.) op 29.37; 82 Kam- CHAU De Pool Ryszard iwski heeft de 28ste editie van deskoers gewonnen. De der en laatste etappe van deze dstrijd voor amateurs leverde erwinning op voor de Rus Li- v voor de Tsjech Mora vee en stduitser Schiffner. MONCHENGLADBACH Het toernooi om de UEFA Cup mag Bórussia Mönchengladbach spor tieve' winst heben gebracht, fi nancieel is de bekerwinnaar er niet beter van geworden. Bij de zes thuiswedstrijden die de Borus- sen in dit toernooi speelden, kwa men in. totaal welgeteld 117.414 toeschouwers naar het stadion. Volgens penningmeester Helmut Grashoff hebben die gezorgd voor een recette na aftrek van alle kosten van ongeveer 56.000 Mark. De club moet echter aan de groep spelers, nu de UEFA Cup is be haald, een bedrag aan premies uitkeren dat rond de 200.000 Mark ligt. 'De capaciteit van ons stadi on is eenvoudig te gering', aldus Grashoff. 'Mogelijk dat we nu toch wel serieus aan een uitbrei ding gaan denken. Het publiek verwacht van ons prestaties op hoog niveau. Financieel is dat met een bezoekersaantal dat wij trekken vrijwel niet te verwezen lijken.' Amateurs ROME Er zal zondag in Italië in elk geval voor het toernooi om de nationale voetbalbeker worden gespeeld. De Italiaanse voetbal bond heeft tijdens een buitenge wone vergadering besloten dat de clubs, die voor de beker moeten spelen, hun amateurs dienen op te stellen. Dinsdag besloten de Italiaanse profs in staking te gaan omdat zij het niet eens zijn met de geldende transferregeling en de leeftijdslimiet voor spelers in de derde en vierde divisie. Eerste overwinning BERN Zwitserland heeft zijn eerste overwinning behaald in groep 6 van de voorronden om het Europees kampioenschap voor landenploegen. In het Wankdorf- stadion van Bern won Zwitserland voor. 15.00 toeschouwers met 1-0 van Ierland. Elsener maakte vier minuten voor tijd het beslissende doelpunt. Stand groep 6: Ierland 5 2 1 2 5 7-5 Sovjet-Unie 3 2 0 1 4 5-4 Turkije 4 12 14 4-6 Zwitserland 4 1 1 2 3 4-5 Britse landen LONDEN In het Wembleystadi- on van Londen heeft Engeland in het toernooi om het kampioen schap van de Britse landen, gelijk gespeeld tegen Wales (2-2). De 53.000 toeschouwers zagen dat de butant David Johnson van Ips wich Town de Engelsen twee keer een voorsprong gaf, maar dat John Toshack en Arfon Griffiths igelijk maakten. Het Schotse voetbalteam won ver der in Glasgow met 30 van Noord Ierland. Bij de rust stonden de Schotten door doelpunten van Mac Dougall en Dalglish met 2-0 voor. Het derde doelpunt kwam op naam van Parlane. Er waren 65.000 toeschouwers in het Hamp den Park. Stand kampioenschap home- countries: Schotland 2 1 1 0 3 5-2 Wales 2 0 2 0 2 4-4 Engelandn 2 0 2 0 '2 2-2 Noord-Ierland 2 0 1110-3 Ujpest Dosza BOEDAPEST —Ujpest Dosza is voor het zevende achtereenvol gende seizoen voetbalkampioen van Hongarije geworden. Ujpest wonde thuiswedstrijd tegen Za- laerges Rzeg met 4-2 en kwam daardoor op een totaal van 44 punten, Óat met nog twee wed strijden te spelen door geen' van de concurrenten kan worden be reikt. FC Magdeburg MAGDEBURG FC Magdeburg is voor het tweede achtereenvol gende jaar voetbalkampioen van Oost Duitsland geworden. Door een gelijkspel (1-1) in de wed strijd tegen Carl Zeiss Jena werd FC Magdeburg onbereikbaar voor de I concurrentie. Er moet in de Oostduitse competitie nog één wedstrijd worden gespeeld. St. Etien'ne PARIJS St. Etienne heeft door een overwinning van 3-2 in de inhaalwedstrijd tegen Bastia de Franse voetbaltitel geprolongeerd. Het was de zevende maal sedert 1957 dat St. Etienne beslag legde op het Franse voetbalkampioen schap. St. Etienne speelt op 7 juni opnieuw tegen Bastia in de halve finales van het toernooi om de Franse beker. Besiktas I STAN BOEL Besiktas zal Tur kije het komende seizoen verte genwoordigen in het Europese be kertoernooi voor bekerwinnaars. Besiktas veroverde in Istanboel de Turkse beker door in d e finale van het toernooi met 2-0 te win nen van Trabzon Spor. LAUSANNE Rhodesië is uitgesloten van de Olympische beweging. De beslissing werd donderdagmorgen tijdens het congres van het In ternationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne genomen. Er stem den 41 leden van het IOC voor uitsluiting van Rhodesië en 26 tegen. Reden van het besluit is dat Rhodesië handelt in strijd met de regle menten van het IOC die onder meer discriminatie in de sport ten gevolge van verschil in huidskleur, geloof of ras verbieden. Wel zal het IOC contact blijven houden meth et nationale Olympi sche Comité van Rhodesië. Monique Berlioux, die een verklaring aflegde namens het IOC, zei dat zodra Rhodesië de regels van het IOC naleeft het nationale comi té van dat land weer door het IOC zal worden erkend. Twaalf jaar eerder besloot het IOC-congres Zuid-Afrlka om dezelfde reden uit de organisatie te stoten. De delegatie van Rhodesië heeft onmiddellijk het gebouw waar het congres wordt gehouden verlaten. Een woordvoerder zei dath et niet in de bedoeling lag dat Rhodesië op korte termijn een officiële ver klaring zou afleggen. gesloten worden. PEC-voorzitter Van der Wal toonde zich desondanks ver bolgen over de handelwijze van FC Groningen. Beltman: 'Ik vind dat zwaar over- trökken. Ik ben best bereid tot na 1 juni te wachten. Ik eis zelfs, dat Heskamp zich ook tegen FC Gro ningen volledig inzet. Doet hij dat niet, dan heb ik hem ook niet nodig. Dan presteert hij namelijk hetzelf de tegenover mij.' TREFFER Dat Heskamp er geen moeite mee had zich voiledag uit te leven tegen zijn mogelijke toekomstige brood heer, bewees hij 1 minuut voor rust op meer dan overtuigende wijze. Een foutieve pass van Wim van der Heide werd via Jan van Rensouw een geweldige prooi voor Jan Ver- heyen, die eerste vleugelverdediger Henk Oosterwold op snelheid klopte en daarna een loepzuivere bal aan Heskamp gaf. Hubert was kansloos. De voorsprong was terecht. De Zwol lenaren bouwden vooral op het mid denveld knappe aanvallen op." De Zwollenaren wonnen bovendien vele duels op pure snelheid. De Groningers misten in de tweede episode de geblesseerd geraakte Bjarne Jensen en Hugo Hoven- kamp. Voórai Hovenkamp werd da nig gemist. De naar AZ'67 vertrek kende middenvelder bezit het ver mogen vijandelijke verdedigingen open te splijten. FC Groningen viel wel veelvuldig aan, maar miste het intellect om de score te nivelleren. De thuisólubspelers waren boven dien niet bewegelijk genoeg om te gen de PEC-defeneie een vuist te ballen. Tot een kwartier voor tijd. Toen kreeg FC Groningen eindelijk en kele reële mogelijkheden om de grillige invaller-doelman Gerards te verrassen. Kort achter elkaar mocht PEC niet mopperen dat schoten van de verdedigers Schip per en Cornells hun doel juist mis ten. Met enig kunst- en vliegwerk bleef PEC echter overeind tegen de wanhopig aanvallende Groningers. FC Groningen—PEC 0—1 (0—1) 44. Heskamp 01. Scheidsrechter Pijper. Toe schouwers 7000. FC Groningen: Huberts; Schipper. Corne lis, B. Jensen (K. Jensen), Oosterwold; Bloemberg, Van der Heide, Hovenkamp (Dijkstra)Gritter. Eimers, Medlk. PEC; Gerards; Drost, Vcenstra, Schubert. Van der Horst; Hendrlksen, Van Rens- wouw. Rorije: Verheyen. Heskamp (Lij dekker). Lukac BOEKAREST (ANP) Na de over winning met 8-1 in de openings wedstrijd tegen de junioren van Roemenië, is het het Nederlands waterpoloteam in Boekarest slecht vergaan. Woensdag werd met 4-1 verloren van Joegoslavië ten don derdag met 4-2 van Roemenië. De tussenstanden in deze laatste wed strijd waren: 2-0, 0-2, 0-1, 0-1. De stand: 1. Joegoslavië 3-6, 2. Roemenië 3-6, 3. Oekraine 3-2, 4. Nederland 3-2, 5. Bulgarije 3-0, 6. Roemenië (jeugd) 3-0. Olympia's Ronde door Nederland RIJEN (ANP) Wat vorig jaar pas in de laatste etappe gebeurde, vond dit keer al op de eerste dag plaats: Olympia's Ronde van Nederland had een buitenlandse ritwinnaar. De Belg Emiel Gijse mans was in de laatste meters van de 160 km lange openings etappe van Den Haag naar Rijen rapper dan Frits Pirard en Arie Hassink, de beide renners van ploegleider Herman Krott, die door een niet optimaal functionerende saeriwerking de zege cadeau gaven. De drie renners waren samen me| Lubberding, Huizen en Gevers in de slotfase van de eerste etappe weg gesprongen. Na de eerste omloop van vijf ronden van acht kilometer, die bij aankomst in Rijen nog moesten worden afgelegd, sprongen de zes renners weg uit een kop groep van negentien man, die zich na 73 km van het veld had losge maakt. In de vijf omlopen rond het Brabantse dorp werd er vooral door Lubberding en Gevers voortdurend getracht weg te komen, maar de belde renners van Krott, Hassink en Pirard, hadden alles onder con trole. Daarom was het des te ver rassender, dat Miel Gijsemans als eerste over de meet ging. Voor de Belg betekende het de ze vende, overwinning in dit seizoen. Hij bleef nuchter onder zijn succes: 'Toen Pirard op een gegeven mo ment demarreerde, voelde ik mij sterk genoeg om mee te gaan. In de laatste meters heb' ik op nie mand gelet. Ik weet niet meer wie de sprint aantrok, maar plotseling waren er twee weg. Ik lag in een goede positie en toen er tussen Pirard en Hassink kortsluiting ont stond. kon ik door het midden gaan. Toen was het voor mij niet meer zo moeilijk', aldus de Belg, die tot het einde van dit jaar in mili taire dienst zit. Door zijn triomf mag Gijsemans vandaag in de Oranje-leiderstrui starten in de rit naar Schijndel. Gijsemans, die voor het derde jaar amateur is, zorgde dan wel voor een verrassende opening van het grootste nationale wielerevenement, veel hoop op een geslaagd verdedi gen van zijn trui had hij niet. 'Wij (de ploeg) zullen er van alles,a an doen om het Oranje zo lang moge lijk vast te houden, maar door ge brek aan ervaring zullen wij vrijwel zeker vandaag weer in de anonimi teit zijn teruggevallen', verklaarde de man, die het een lastige rit had gevonden. Olympia's Ronde van Nederland ken de op de eerste dag ook al minder vrolijke momenten. De formatie van ploegleider Krott had zich ongetwij feld wat meer van de etappe naar Rijen voorgesteld. Na de teleurstel ling over de mislukte sprint van Pi rard en Hassink, kwam ook nog Jan Ruckert gedemoraliseerd over de eindstreep. De renner uit Veghel kwam met een bebloede knie 'gebro ken' aan en moest onmiddellijk door rondedoktter Ab Rozijn worden be handeld. eerste etappe: 1. Emiel Gijsemans (Bel) 167 km ln 3.45.53 met bon 3.45.38 gemid 44.360 km u 2. Frits Pirard z.t. met bon 3.45.43; 3. Arle Hassink met bon 3.45.48: 4. Henk Lubberding, 5. Gerrlt Moehlman: 6. Andre Gevers allen z.t. 7. WU van Helvoirt 3.46.52 8. Etienne v.d. Helst 9. Plet Kuijs 10. Fons ran Katwijk z.t. 11. Yvon Bertin (Fra); 12. Gerrlt Brokel- man: 13. Gerne van Gerwen: 14. Mathieu Dohmen; 15 Harry van Groezen: 16. Wim Fater; 17. Rhett van Trlgt: 18. Plet Hoek stra: 19. Johnny v. d. Veken; 20 Jan Len- ferlnk (Ket) allen dezelfed tijd 3.46.52. Stand premie sprint klassement na de eer ste etappe; 1. Gevers 14 pnt; 2. Huljzen 5; 3. Domosjllkln 5; 4. Van der Helst (Bel) 5. Emiel Gqsenaars MONTREAL (A^P) Na een sta king van twee weken is het werk aan het Olympisch stadion in Mon treal donderdag weer hervat. De arbeiders moesten bij het binnen gaan van het werkterrein een spe ciaal vervaardigde identiteitskaart tonen. Men wil daarmee voorkomen dat eventuele rustverstoorders en agitatoren het complèx binnenko men. Er werd overigens donderdag nog niet in het normale tempo ge werkt door een langzaam aan actie. Maandag was het werk aan het olympisch dorp reeds hervat. Bert van Marwijk in Oranje-selectie voor Van de Kerkhof ZEIST Bert van Marwijk is toe gevoegd aan de selectiegroep voor de vriendschappelijke interlandwed strijd die het Nederlands elftal za terdag 31 mei in Belgrado zal spelen tegen Joegoslavië. De speler van Go Ahead vervangt René van de Kerk hof. De PSV-er wilde zelf wel spelen. Zijn club beriep zich echter op een toezegging van enkele maanden ge leden waarin werd overeengekomen dat voor de wedstrijd tegen Joegosla vië geen PSV-ers zouden worden ge selecteerd. BARCELONA Manager Caraben heeft de KNVB gisteren laten we- ten, dat Johan Cruijff en Johan Neeskens definitief beschikbaar zijn voor de interlandwedstrijd JoegoslaviëNederland op 31 mei in Belgrado. Barcelona speelt eind deze week de laatste wedstrijd voor de Spaanse competitie. (Advertentie) 'Winsf-aanc/eel voor iedereen* en een lekker Ictpe premie! Levensverzekering, tel. 030-333433, Utrecht BASKETBAL Na afloop van het duel tussen Nederland en Grieken land is ln Hagen de loting verricht voor het Europese A-kam p loense hap dat van 7 tot en met 15 Juni ln Joegoslavië wordt gehouden. De poules worden verspeeld Ln RIJeka. Spilt en Karlovac. terwijl de eindronde in Bel grado wordt gespeeld. De zes sterkste landen van twee Jaar geleden zijn geplaatst en daardoor in drie ver schillende groepen ondergebracht. De loting had het volgende resultaat: Split: Joegoslavië, Italië, Turkije en Nederland RIJeka: Spanje, Grieken land, Roemenië en Bulgarije. Karlovac: Rusland. Israel Tsjecho Slowakije en Polen. ALGEMEEN Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van hét Nederlandse Olympisch comité ls Van TuylJ-beker uitgereikt aan do KNSB. Voor deze onderscheiding kwamen twee bonden ln aamkering, namelijk de KNSB en de Zwem bond. naar aan leiding van de prestaties bij d$ Euro pese kampioenschappen. De keuze viel tenslotte op de schaatsbond, die twee wereldkampioenen onder zijn leden telt. namelijk kunstrijdster Dlane de Leeuw, en hardrijder Harm Kuipers. BASKETBAL Kees Akerboom ls door de Internationale sportpers uit geroepen tot de beste speler van het Europees B-kampioenschap ln Hagen. Danny Cramer eindigde op de vierde plaats. Het zogenaamde All Star Te- wlcz (Polen). Ciatzoglou '(Grieken land). Cramer (Nederland) en Cernat (Rozmenlë). VOETBAL De gouden kaart voor Frans Derks als de beste scheidsrech ter en de zwarte kaart voor Joop Vervoort als de slechtste scheidsrech ter ln het betaalde voebal lm Neder land. Ziedaar de uitspraak waartoe do contractspelers van de eredivisieclubs zijn gekomen ln een op Initiatief van de 'redactie van VARA's sportprogram ma FC Avondrood gehouden enquete onder hen. Op de vraag, wie naar hun mening de beste en de slechtete scheidsrechter in het Nederlandse be taalde voetbal ls. heeft ruim zeventig procent van de ongeveer honderd spe lers. die een formulier hebben ont vangen. gereageerd, d.w.z zo'n drie honderd. ZIJ kwamen tot de volgende beoordeling voor de beste drie: 1. (gouden kaart) Frans Derks met 234 pnt positief en 11 pnt negatief; 2. (zilveren kaart) Charles Corver (180 pnt pos. - 9 pnt. neg.); 3. (bronzen kaart) Leo van der Kroft (163 pnt. pos. - 10 pnt. neg.). En van de slechtste drie: 1. (zwarte kaart) Joop Vervoort (6 pnt. pos. - 129 pnt. neg.) 2. (rode kaart) Bart Ram (16 pnt. pos. - 87 pnt. neg.)3. (gele kaart) Jan Keizer (19 pnt. pos. - 68 pnt. neg.). Op de aan de contractspelers verzonden formulieren stonden de na men van alle ln het betaald voetbal fluitende scheidsrechters vermeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13