adertje Franz' genhardt houdt jtimisme over ekomst van de ondsrepubliek Erika, sober toneel zonder mannen dexamenpakket vaak oereikend voor tozen studierichting 'Overspanning' enorm moeilijk te bepalen klagen, ondanks laster brieven Tien LP's volgezongen, aan derde boek bezig Directeuren Volkskrant en Parool weg na menings verschil Conflict tussen VU-bestuur en studentenblad Beeldverhaal van 1001 nacht Proloog gaat in Wenen spelen /KWARTET DINSDAG 22 APRIL 1975 BINNENLAND Westduitse studenten en middelbare scholieren is Franz Josef Degenhardt kerxd populair. Van de tien langspeelplaten die hij de afgelopen jaren vol- zijn er in de Bondsrepubliek honderdduizenden verkocht. In 1973 verscheen LÏPnhardt's eerste roman. Lont, en dit boek stond wekenlang op de bestseller- Voor Nederland is Degenhardt nog een onbekende, maar na zijn televisie den en na zijn vijfdaagse toernee door Nederland komt daar wellicht ver- ring in. Onze verslaggever Jan Brokken zag Franz Josef Degenhardt af ge- dinsdagavond in Amsterdam voor een enthousiast publiek zingen. Een uur eerder had hij samen met Degenhardt-kenner Dick Linthout een inter- met de 41-jarige advocaat uit Hamburg, die in West-Duitsland doorgaans er rtje Franz wordt genoemd. YD Jan Brokken Franz Josef Degenhardt RDAM Veertig heet het lied. Degenhardt schreef het ter gelegenheid van zijn veertigste lag. Ik heb jarenlang veel kritiek ondervonden, zingt hij. Ik ben uit de kerk en de socialis- artij SPD gesmeten. Veel van mijn vroege re vrienden haten mij nu. Het is een bitter lied, dat ;in heeft: 'Maar klagen wil ik niet, maar klagen wil ik niet'. in kenmerkt de man. Hoe- iagelijks vele lasterbrieven loewel hij door radio en geboycot wordt, wil hij jgen. Pessimisme is hem Hoewel de invloed van die •anz Josef in West Duits- jt de dag toeneemt, blijft It de toekomst van de iubliek zeer optimistisch zien. 'Na 1969, toen de de macht kwam. werd met de afbraak van het unisme in West Duits- democratische krachten in 3 werden versterkt en ik it op het ogenblik die de- :he krachten nog steeds >ed winnen'. sef Degenhardt werd op 3 1931 in Schwelm (West- eboren. 'Ik kom uit een katholieke familie. Mijn vader zat in de linkse, christelijke arbeidersbeweging'. Bij de familie Degenhardt kwamen vele socialis ten en communisten over de vloer. In de laatste oorlogsjaren sloten deze mensen een verbond tegen het fascisme. Zij verspreidden anti-Hit- Ierpamfletten onder de soldaten, zij voerden sabotagedaden uit, zij hiel pen gevluchte krijgsgevangenen of Engelse piloten aan onderdak. De- genhardt's roman Lont handelt over deze periode. 'Ik heb deze ro man niet geschreven', vertelt De genhardt. 'omdat ik een stuk verle den niet verwerkt zou hebben. Deze roman heeft een politiek doel. Ik wil met dit boek aantonen dat het in de laatste jaren van de oorlog wel mogelijk was dat socialisten en communisten een verbond sloten, maar dat dat nu in West Duitsland niet mogelijk is'. Na zijn gymnasium-tijd ging De genhardt rechten studeren in Frei burg en Keulen. In deze naoorlogse periode was hij weliswaar geen lid van de CDU maar sympathiseerde hij sterk met de arbeidersbeweging in deze partij. Door de politisering in de jaren vijftig kwam hij lang zamerhand buiten deze partij te staan. In 1961 wordt hij lid van de SPD. Hij is dan juist assistent aan het Institut für Europaisches Recht in Saarbrücken geworden. Zijn weten schappelijke loopbaan kan hem niet voor de volle honderd procent boeien. Hij gaat liedjes schrijven en in 1963 debuteert hij voor Radio Bremen. Zijn eerste liederen rich ten zich vooral tegen de gezapige manier waarop de Duitse burgers leven: auto, huis. vrouw, kind, tele visie en verder niets. Het zijn geen politiek geëngageerde, maar sociaal geëngageerde liederen, vergelijkbaar met een Boudewijn de Groot in Nederland. In 1967 komt het in West Duitsland tot een politieke uitbarsting. De studenten trekken en masse de straat op. Degenhardt verlaat het Institut en treedt tot het Advoca- tencollectief in Hamburg toe. Hij gaat studentenleiders en dienstwei geraars voor de rechtbank verdedi gen. In een interview zei hij eens: 'Ik ontdekte toen pas wat Lenin eens geschreven heeft: dat het recht altijd het recht van de heer sende klasse is'. Vooral de opmerkingen die de rechters tegen de dienstweigeraars maakten schokten hem: hij heeft er een sarcastisch lied over ge schreven. (Dus u beroept zich zon der ophouden op de Grondwet/zegt u eens/bent u eigenlijk commu- nist?/ja, u mag zitten blijven/wij zijn hier überhaupt tamelijk libe raal/lange haren, baarden, kettin gen, ringen/hebben wij allemaal al gehad/in de processtukken schij- ten/daar houden wij hier niet van/Marx en Engels heeft u gele zen, zegt u/maar zegt u eens, be grijpt u dat dan?/u heeft toch al leen de lagere school bezocht? etc.). Vanaf 1967 zingt Degenhardt over Rudi Dutschke, over Praag, over de klassenstrijd. In 1971 roept hij de SPD-ers op om hun Zweitstimme (tweede voorkeursstem) aan de DKP, de Duitse Communistische Partij te geven. Het was, zegt De genhardt nu, een zeer weloverwo gen oproep van mijn kant. Hij werd prompt uit de partij gezet. 'Natuurlijk wist ik dat de SPD iede re samenwerking met de DKP af wijst. Ik heb dan ook opgeroepen de 'Zweitstimme' aan de DKP te geven om uit de SPD gesmeten te worden. Het moest maar eens dui delijk worden dat de SPD-ers die opriepen op de FDP, de liberale, burgelijke partij, te stemmen in de partij mochten blijven en dat dege nen die opriepen voor een arbei derspartij als de DKP te stemmen uit de SPD gesmeten werden'. Sinds 1971 is Degenhardt partijloos. 'Ik vind het erg jammer dat de SPD nog niet zo ver is als de socialistische partijen in Italië, Frankrijk en Portugal die wel met de communisten samenwerken. Ik hoop binnen niet al te lange tijd weer lid van de SPD te worden, dat wil zeggen van een SPD die wil samenwerken met de DKP'. Deze hele affaire heeft Degenhardt geen pijn gedaan. Hij beschouwt het als een puur zakelijke en poli tieke kwestie. Het heeft hem geen frustraties gegeven, hij blijft ervan overtuigd dat eens ook in West Duitsland een soort Volksfront zoals In Frankrijk kan worden gevormd. Voor een socialist, meent Degenhardt, is het helemaal niet frustrerend in West Duitsland te wonen. 'Ik woon heel graag in de Bondsrepubliek. Ik houd van dat land. Ik zing en strijd er met veel plezier. Socialisten en communisten hebben het bij ons lang zo moeilijk niet als bijvoorbeeld in de Verenig de Staten. In West Duitsland win nen de democratische krachten nog altijd aan invloed. En het is toch plezierig om in zo'n land voor een bepaald doel te strijden'. Ondemo cratisch noemt Degenhardt de kies drempel van vijf procent en het feit dat communisten in Duitsland geen ambtenaar kunnen worden, een bepaling die overigens door de socialisten is opgesteld. 'Maar tegen deze bepaling ageren steeds meer mensen'. Nieuw publiek Doordat zijn politieke opstelling steeds duidelijker in zijn liederen doorklonk verloor Degenhardt een groot deel van zijn vroeger publiek, vooral het deel dat van Franse kaas en kaarslicht houdt. Zijn nieuw pu bliek bestaat uit studenten en mid delbare scholieren. In 1974 trad Degenhardt tot het 'Autorenedition' van de uitgeverij Bertelsmann toe. De deelnemers aan dit Autorenedition bepalen zelf wat zij uitgeven. Zij corrigeren en behandelen de teksten zelf. De schrijvers van het Autorenedition zitten allen op dezelfde lijn. Zij staan een realistische literatuur voor, en, zo zegt Degenhardt,. rea listische boeken zijn politieke boe ken. Zij hebben een hekel aan ro mans waarbij je tijdens het lezen afvraagt, zoals Degenhardt het eens zei: 'Jongen, zeg nu eens wat je bedoelt, zeg nu eens waar je poli tiek staat'. Degenhardt's eerste roman, Lont, werd een bestseller. Zijn tweede boek, Brandstelle, is zojuist ver schenen. Na het succes van zijn eerste boek zal die tweede roman ook wel verkopen. Bestsellers schrijven en links zijn. die twee dingen passen volgens Degenhardt zeer goed bij elkaar. 'Men kan de wereld niet met kunst, met boeken of liederen, veranderen. Onze poli tieke tegenstanders hebben heel andere middelen om hun ideologie te verspreiden. De televisie bijvoor beeld. Ons staan slechts beperkte middelen ter beschikking. Daarom moeten wij populair schrijven. Of zo zingen dat iedereen het direct begrijpt. Populair schrijven is op zichzelf natuurlijk geen garantie dat een groot publiek je leest, dat vele mensen die het niet met je eens zijn je boeken lezen. Onze grote moeilijkheid is deze mensen voor onze boeken en liederen te interesseren. We zijn er nog lang niet. We moeten nog veel leren. Ik tenminste wel'. Baader Meinhof De roman Brandstelle handelt on der meer over de Baader Meinhof- groep. Degenhardt heeft als advo caat de Baader Meinhofmensen nooit verdedigd. 'Ik wil ze graag verdedigen, maar zij willen zich niet door mij laten verdedigen. Zij hebben andere politieke opvattin gen. Het Is natuurlijk helemaal fout wat zij doen. Het zijn onze politie ke tegenstanders'. Wat anders is echter, zegt Degenhardt, de hysteri sche hetze die tegen de Baader Meinhofleden in Duitsland gevoerd wordt. Bij de rechters is alle rede lijkheid ver te zoeken. 'Ik las dat één van die Baader Meinhofleden een boete van 900.000 marken kreeg. Dat is toch grotesk, dat kan men toch niet maken'. Degenhardt heeft nu tien lang speelplaten volgezongen. twee ro mans gepubliceerd en hij is met een derde bezig. Zijn eerste roman heeft hij verfilmd. Aan ophouden denkt hij voorlopig niet. Het is ook niet onmogelijk, zo vertelt hij ons, dat hij andere dingen erbij gaat doen, musicals, toneelstukken. Wie iets meer over Degenhardt wil weten kan het beste zijn langspeel plaat Mutter Mathilde kopen. Zijn roman Lont een schitterend boek is in een uitstekende ver taling van Gerrit Bussink bij de Arbeiderspers verschenen. De Duit se uitgeverij Rowohlt heeft Degen- hardts liederen in twee boekjes ge- publiceert: Spiel nicht mit den Schmuddelkindern en Vaterchen Franz. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De directeuren van Het Parool en de Volkskrant zullen 'te zijner tijd' uit hun functies ver trekken. Mr. G. J. van Rozendaal en drs. Th. Coppes kunnen zich niet verenigen met de reorganisatie van de concernleiding van de Perscombi natie, waartoe de raad van commis sarissen besloten heeft. Dit heeft de raad van bestuur van het concern gisteren meegedeeld. De reorganisatie komt er op neer dat de directeuren van de kranten niet meer. zoals tot nu toe, deel zullen uitmaken van deze raad van bestuur. Zij gaan als bedrijfsdirecteuren wer ken op een niveau onder de top leiding van het concern. Met de di rectie van Trouw/Kwartet, het derde dagblad dat door de Perscombinatie wordt uitgegeven, bestaat hierover geen conflict. Gezien de situatie hebben vertegen woordigers van de drie betrokken redacties op de kortst mogelijke ter mijn om een gesprek met de raad van commissarissen van de Pers combinatie verzocht. e onderwijsredactie RDAM Een groot aantal studenten komt bij de univer- hogeschool aan met een eindexamenpakket dat niet vol- i de eisen die bepaalde studierichtingen stellen. Jniversiteit van Amsterdam ind dat van de 1538 stu- lie zich voor volgend jaar Jangemeld vijftien procent lereikend aantal vakken in ïenpakket heeft. Het gaat hi natuur- en scheikunde voor een medicijnen- ïiestudle) en wiskunde I n economie of sociale we ien te studeren). t het universiteitsblad Fo- itiS. sen met zulke moeilijkhe- lelpen zijn er aanvullende 5n waar ze binnen betrek- rte tijd alsnog de vakken leren die voor hun studie n. Maar om die aanvullen- lingen te kunnen aanbie- de betrokken studierich- heel wat moeite, tijd en sleden aanbieden. Van- dit cursussen vaak uitslui- ;ankelljk zijn voor mensen chreven zijn aan de uni- en ingeloot zijn voor een an de studierichting van ze. Uit het grote aantal ngen voor deze aanvullen- «en blijkt wel, dat er een staat voor bv. avondlycea belangstellenden dit soort te verzorgen. j enplan f versiteitscommissie bepleit studierichting die bepaalde t een vijfjarenplan opstelt recies staat wat de eisen zijn en hoe de opvang geregeld is. Op die manier kan aan scholieren voorlichting gegeven worden voor dat ze hun vakkenpakketten sa menstellen, zodat de kans op on volledige pakketten kleiner kan worden. Naast die officiële onvolkomenhe den in vakkenpakketten constateert de universiteit ook een leemte op niet-officieel gebied. Er blijken ta melijk veel studenten te zijn die geen frans of duits in hun pakket hebben, waardoor volgens de com missie bij bepaalde studierichtingen ernstige moeilijkheden kunnen rij zen. Vandaar het pleidooi van de commissie om ook frans en duits in cursusvorm aan eerstejaarsstuden ten te gaan geven. Geen extra geld Tenslotte de financiering. Vorig jaar trok de Amsterdamse universi teit 19000 gulden uit voor aanvul lende cursussen, maar staatssecre taris Klein heeft al gezegd dat deze cursussen geen extra geld mogen kosten. Studenten met een ontoe reikend pakket moeten zich maar via het schriftelijk onderwijs bij scholen vindt dr Klein. Het college van bestuur van de Amsterdamse universiteit vindt dat een onjuiste stelling. Niet alleen wordt de stu dent op kosten gejaagd, maar ook wordt de waarde van het eindexa mendiploma (dat immers volgens de wet toegang geeft tot de univer siteit) in de praktijk teniet gedaan. Van onze onderwijs redactie AMSTERDAM Tussen de redac tie van het studentenblad Pharetra en het college van bestuur van de Vrije Universiteit is een conflict gerezen. Het college van bestuur heeft besloten de redactie niet toe te staan gebruik te maken van het adressenbestand van de universi teit. De redactie van Pharetra heeft deze adressen nodig om over enige weken haar jubileumnummer (het blad besaat 30 jaar) te kunnen versturen. Aanleiding tot het conflict zijn enige opmerkingen in het studen tenblad aan het adres van de VU- bestuurders. die het college van be stuur in het verkeerde keelgat ge schoten zijn. Een voorpublikatie van enkele hoofdstukken van de Walgvogel van Jan Wolkers lever den boze brieven aan de redactie op en die breven weirden in het studentenblad kritisch van com mentaar voorzien. Dat leidde onder andere tot beschuldiging van blas femie van de kant van VU bestuur ders en tot intrekking van eerder gedane toezeggingen over het tegen betaling (500 gulden) ter beschik king stellen van adressen. De redactie heeft inmiddels advo caat W. J. van Bennekom (zelf oud-Paretra redacteur) in de arm genomen om het college van be stuur er toe te brengen zijn eerder gedane schriftelijke toezeggingen na te komen. Als het gesprek tus sen Van Bennekom en het be stuurscollege geen resultaten ople vert. wil Pharetra een kort geding aanpsannen. Verwacht wordt dat het conflict vandaag in de Univer siteitsraad vergadering ter sprake zal komen. DRACHTEN Het noordelijk toneelgezelschap De Noorder Com pagnie zoekt de laatste tijd zijn stukken nogal eens uit hetgeen LcdciltRl V&ïl CNV het Westduitse toneel oplevert. Na 'Kwasten' van Heinrich Henkei en 'Langs de Rijn' van Karl Otto Mühl heeft het thans 'Erika' van WG6F iGrUffffGlOpCn Ursula Krechel in de vertaling van Erik Plooyer (die ook de regie voert) op het reportoire genomen. In het kleine Theater opzij van de La wei te Drachten wordt een reeks introductie-voorstellingen gegeven. Als begeleiding van de in zestien delen verschijnende uitgave van "Alle verhalen uit 1001 nacht' heeft uitgeverij Manteau een 'Klein beeldverhaal van 1001 nacht door Anton Pieck' het licht doen zien. Op ieder van de 48 pagina's van dit boekje is een verhaalfragment met een illustratie van Pieck opgenomen. Dit aantrekkelijke voorproefje van de grote uitgave kost 2,50. Erika past wel in het genre van Henkei en Mühl. Het stuk gaat over een jonge vrouw die na vier jaar genoeg heeft van het huwelijk met een egoïstische, eerzuchtige man met wie ze door zelf ook te werken een stukje welvaart in de consump tiemaatschappij heeft opgebouwd. Ze verlaat hem en trekt bij haar moeder In. Ze ontmoet een vroege re vriendin die gescheiden is en haar ertoe probeert te brengen vrijer en ongedwongener te gaan leven en contact met mannen te zoeken. Het nieuwe leven mislukt volkomen: Erika raakt zwanger, probeert vergeefs een arts te vin den die abortus wil plegen en keert terug naar haar man met de Lichte hoop dat het voortaan een beetje anders zou gaan. Zo sober, met een knappe karakterisering van Erika en de vijf vrouwen die in deze levensperiode een rol spelen is het lot van een jonge vrouw zoals er in deze tijd velen zijn in dit stuk uitgebeeld. kunnen zijn. Lamberta Mulder verdient alle lof voor de wijze waarop ze de figuur van Erika gestalte heeft gegeven. Deze figuuur heeft van de schrijf ster verreweg de meeste nuances meegekregen. De met eenvoudige middelen getypeerde moeder en schoonmoeder (Diny de Neef en Fiet Dekker) de secretaresse (Ma- non Alvlng) en de doktersassistente (Janine Veeren) kwamen goed over. Een compliment verdient de wijze waarop Joslne van Duinen de nuchtere, praktische maar niet on gevoelige vriendin speelt. Het decor en de belichting zijn in dit frag mentarische stuk bijzonder goed: het gelukte de regie om van de opvoering een duidelijk aanspre kend geheel te maken. Van een verslaggever UTRECHT Het ledental van de bij het CNV aangesloten bonden is vorig jaar met ongeveer vierdui zend gedaald: van 231.842 tot 227.880. Ook de twee voorgaande jaren, 1972 en 1973, liep het leden tal met ongeveer vierduizend terug. De industriebond CNV zag zijn le dental nu met 1280 dalen tot 56.958. De Christelijke Bedrtjfsbond HBV (Handel, Kantoorpersoneel) kwam van 12.285 op 12.448 leden, de poli tiebond van 8.066 op 8.423. en de vervoersbond van 12.548 op 13.103. De NCBO (overheidspersoneel) bleef op ruim 58.700 leden. Bijna alle andere bonden boekten een teruggang in het ledental, waaron der de bouwbond (44.149-43.744), de onderofficierenvereniging (5.157-.5.075) en de voedingsbond (19.048-17.800). Reflexen ADVERTENTIE) Sennocol: voor een geregelde stoelgang Sennocol is een laxeermiddel dat op natuurlijke wijze - betrouwbaar en doeltreffend - opluchting brengt Sennocol werkt na ca. 8 uur. 'sAvonds ingenomen, 's morgens de werking, waardoor u verzekerd bent van een ongestoorde nachtrust Sennocol: een la-;eerm;ödel waar u de klok op gelijk ko nt zetten Uitsluitend verkrijgbaar bij drogist en apotheker. D.igra N.V.. Diemen. AMSTERDAM 'Dramatlsches Zentrum' in Wenen, dat van 25 tot 28 april een congres voor Duits talige theatergroepen die zich tot een bepaald publiek richten, heeft Proloog als enige niet-Duitstali- ge groep uitgenodigd om 'Slappe tijden, sterke meiden' te komen spelen. Deze Proloogproduktie. bestemd voor werkende jongeren van een jaar of zestien, is hier al zo'n vijf tig maal gespeeld, en trok in okto ber 1974 op een festival te Berlijn al sterk de internationale aandacht. Proloog heeft al verschillende aan- v.agen om in Duitsland en Italië te k..m, i spelen moeten afwijzen we gens tijdsgebrek. De i'ii d'e'ng uit Wenen is aange- ;v- 1 n omdat daar vele buiten- In nrtse. geïnteresseerde theatermen- s bijen zijn. en Proloog zelf d.uir ook kennis kan maken met '■j e ontwikkelingen op het gebied van vormingstheater. Pro loog zal de eigen productie in het Nederlands en voor een deel in het Duits spelen. Bovendien is er. met medewerking van het Internatio naal Theater Instituut, een Duitse vertaling tot stand gekomen, zodat het publiek toch de tekst zal kun nen volgen. Literaire prijsvraag voor de jongeren EINDHOVEN Voor de zesde maal organiseert de stichting Literaire dagen een literaire prijsvraag voor Nederlandse en Belgische jongeren tot 22 jaar. De prijsvraag vindt plaats in het kader van het cultu reel accoord tussen Nederland en België. Voor 1september moeten vijf gedichten of een prozastuk door de deelnemers worden inge zonden. De inzendingen mogen niet eerder zijn gepubliceerd. De uitslag wordt bekendgemaakt tijdens de li teraire dag '75 op 22 november in Eindhoven, adres: Postbus 176, Eindhoven. Ursula Krechel heeft van haar stuk gezegd dat wat er op het toneel vertoond wordt hoogstens reflexen zijn op het drama dat zich daarbui ten afspeelt. Daarom komen er ook geen mannen in voor. Het betreft hier een schrijfwijze waarin de conflicten al plaats gevonden heb ben en vermeden werden, aldus de schrijfster zelf. Deze woorden roe pen uiteraard de vraag op welk drama van het toneel is geweerd. In de eerste plaats moet dat het conflict van Erika met haar man zijn. Dit kan inderdaad heel best gemist worden, want het is een duidelijk gegeven waar het stuk zich verder uit ontwikkelt. Maar verder is het woord 'reflexen' wat bescheiden. Ervaringen van Erika worden, afgezien van de ontmoe ting met een Canadees, die haar zwanger maakt in een aantal korte scènes vrij logisch (en ook chrono logisch) gevolgd. In de conflictjes met moeder en schoonmoeder, het contact met vriendinnen, de relatie tot de plichtsgetrouwe secretaresse die haar chef op kantoor is. bleven de emoties bepaald niet altijd on der de oppervlakte. De schrijfster heeft 'oorverdovende theatrale ge ladenheid' willen vermijden, maar als er toch emoties overkomen dan had het stuk best wat indringender UTRECHT 'Het is voor verzekeringsgeneeskundigen enorm moeilijk om vast te stellen of iemand geschikt of ongeschikt is voor z'n werk. Het is niet eenvoudig er achter te komen waarvan en waardoor iemand overspannen raakt. Dit zei gisteren dr. J. H. R. van der Pas, medisch adviseur van de be drijfsvereniging De tam tijdens een persconferentie in verband met de studiedagen sociale verzekeringsge- neeskunde, die eind deze week in Lunteren worden gehouden. Dr. Van der Pas is daar voorzitter. Het thema 'overspanning' geniet een grote belangstelling want er komen zo'n 300 verzekeringsgeneeskundi gen, onder wie zo'n 50 zenuwartsen. De uitvoeringsorganisaties van de sociale verzekering worden steeds meer geconfronteerd met de pro blemen van overspannen werkne mers, die een ruim deel van het ziekteverzuim en de arbeidsonge schiktheid voor haar rekening ne men. De zorgen van de artsen be treffen niet alleen de vraag of er al dan niet recht op een uitkering be staat. Het gaat ook om 'recht op zelfontplooiing en gelijke kansen voor iedereen'. Bij overspanning, aldus dr. Van der Pas, gaat het om een wanverhou ding tussen draaglast en draag kracht. Dat is erg Individueel be paald en bovendien moet nog wor den uitgemaakt of het incasserings vermogen van iemand al dan niet door medische oorzaken is ver zwakt. Er moet een keus worden gemaakt tussen wat dr. Van der Pas noemt 'een langzame estafette langs allerlei medische specialisten' en 'gewoon vragen: wat mankeert er aan'. ARNHEM De directie van AKZO Nederland zal de werknemersorgani saties uitnodigen het overleg over een nieuwe cao te hervatten. Een woordvoerder deelde dit gisteravond mee. nadat een deel van de onder nemingsraad van AKZO chemie mar- kettinggroep Amsterdam bij de di rectie op hervatting van het gesprek had aangedrongen. Het overleg tus sen de bonden en AKZO is onlangs gestrand, nadat AKZO niet wilde tegemoetkomen aan de werknemers- eisen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9