Daadwerkelijke Christelijke hulp aan de slachtoffers van het communistisch geweld in t.n.v. Comité Hulpverlening Zuid-Vietnam Postbus 1527 - Groningen Kr -■ ZUID-VIETNAM 8IR0 29.14.600 ■l - - mam Xi i* De militaire begraafplaats, bij Saigon. Een Vietnamees jongetje treurt om het verlies var vader, die als zovelen viel in de strijd tegen de communistische agressor. Het Comité Hulpverlening Zuid-Vietnam heeft voor directe noodhulp ruim 60.000 gulden beschikbaar ge steld voor de slachtoffers van de communistische over weldiging in Zuid-Vietnam. Voorts heeft het Comité contacten met een arts en een verpleegster voor uit zending naar Zuid-Vietnam. Het Comité, dat thans ruim anderhalf jaar hulpverle ningsprojecten in Zuid-Vietnam uitvoerde, gekoppeld aan de verkondiging van het Evangelie, heeft nog steeds vertegenwoordigers in Saigon. Met hen vindt overleg plaats over wat nu in eerste instantie nodig is. Het is de bedoeling dat eventuele nieuwe projecten ook nauw verband houden met de verdediging van de vrij heid van Evangelieverkondiging in Zuid-Vietnam. De hulpverleningsprojecten die tot nu toe werden ge steund of opgebouwd, zijn geheel door de communis tische opmars in het ongerede geraakt. Een melaatsen kolonie in Pleikou ligt nu in communistisch gebied. De Stiengstam (oorspronkelijk in het centrale bergland) waarvoor het Comité scholen bouwde en bestaansmoge lijkheden creëerde, is opnieuw verdreven en vlucht in de richting van Saigon. Het Comité heeft voorts klemmend geprotesteerd tegen de voorbeeldloze schending van de Parijse Vredes akkoorden van januari 1973 door Noordvietnamese en Viet-Cong legereenheden. De nadruk is gelegd op het grote onrecht dat het Zuidvietnamese volk is aange-, daan. Mocht de nacht van het communisme geheel over Zuid- Vietnam vallen, dan zal het Comité, dat reeds ruim 300.000 gulden inzamelde, de Christenen en andere slachtoffers van het communistische geweld geenszins in de steek laten. Momenteel heeft overleg plaats over de wijze waarop verdere hulpverlening ook onder moge lijk toekomstige omstandigheden te realiseren is. Met grote nadruk wil het Comité stellen dat noch hui dige noch toekomstige hulpverlening aan de bevolking van Zuid-Vietnam, via de wederrechtelijke communis tische kanalen zal mogen lopen. In dit opzicht stelt het Comité zich duidelijk anders op dan andere Vietnam- akties, die momenteel in Nederland worden gevoerd. Allen die begaan zijn met het lot van de Christenen en andere groepen in Zuid-Viet nam, roept het Comité op tot daadwerke lijke steun. Het giro-nummer 29.14.600 t.n.v. Comité Hulpverlening Zuid-Vietnam, postbus 1527 te Groningen staat open voor direkte noodhulp én voor hulp op langere termijn. Comité van aanbeveling: Ds. K. A. Abelsma, Wateringen; Ds. H. G. Abraa, Gouda; H. Algra, Leeuwa Mr. W. Beernink, Dordrecht; G. van der Berg, St.-Philipsland; B. S. va Bijl, Eerbeek; Ad. de Boer, Nijkerk; Ltn.-gen. b.ï. M. R. H. Calmeyer, Den Prof. dr. A. C. Drogendijk, Amstelveen; P. C. Elferich, Delft; Ds. W. Glashi Driebergen; Ir. J. van der Graaf, Huizen; Ds. C. M. Graafstal, Ermelo; B. mïng, Groningen; Jac. Heitink, Abcoude; Mr. L. van Heyningen, Den Ha: Jongeling, Amersfoort; Drs. J. Hlatter, Amstelveen; Meindert Leerling, Hilve Prof. dr. G. A. Lindebootp, Amsterdam; Ds. J. B. van Meckelen, Urk; Pro J. P. A. Mekkes, Den Haag; Mr. dr. J. Meulink, Enschede; Bob Meyer, Maa dijk; Ir. F. J. Philips, Eindhoven; Prof. dr. H. N. Ridderbos, Kampen; Prof. H. van Riessen, Aerdenhout; Ir. H. van Rossum, Zeist; Ds. H. Rijksen, Z meer; M. W. Schakel, Hoornaar; Ds. J. Schelhaas, Delft; Ds. P. Sneep, Dr gen; Drs. A. D. W. Tilanus, Arnhem;- Prof. dr. C. Trimp, Kampen; Prof. Troost, Amsterdam; Drs. B. J. Udink, Rotterdam; Rik Valkenburg, Veenei Prof. C. Veenhof, Kampen; Prof. dr. W. H. Velema, Ugchelen; Dr. A. J. Verl Dordrecht; H. Verwey, Sliedrecht; Ds. A. Vroegindewey, Veenendaal; Jkv C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen, Den Haag. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt door: MAKELAARDIJ HOPMAN Oranjelaan 74, Zoetermeer 079—163700 (tel.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 28