'Holland-Tribunaal zal onrecht veroordelen' Motorfiets vooral voor ecreatie van jongeren autobiografie- Uit da weekbladen Autokeus itsubishi ancer ieuwe toppers van Peugeot en Lancia Bobby Fisher Tweede bevrijding Centrumpartij Onveilig Veel reacties op oproep van Zwijn drechtse chauffeur Van de Stoel Pronk Duisternis Ordinaire daad UW/KWARTET DONDERDAG 20 MAART 1975 BINNENLAND 13 De Suzuki RE-5 wankel, de eerste motorfiets met rotatiemotor die in serieproduktie is gegaan. Het RAI Motorweekend, dat van 20 t/m 23 maart in de Amstelhal van de Amsterdam-, se RAI gehouden wordt, is da gelijks open van tien uur 's morgens tot vijf uur in de namiddag en van zeventien tot tienen 's avonds, maar be gint pas donderdagmiddag om één uur en sluit zondagmiddag om vijf uur. mensgroepen, waarvan bijna de helft nog geen 15.000 gulden per jaar verdient en bijna een-derde geen inkomen heeft. Vooral de Japanse merken varen wel bij de hausse in motorfietsen. Honda voorop, Suzuki op de tweede plaats. Nummer drie in Nederland is BMW, eigenlijk het enige west- europese motormerk dat staande wist te blijven. Jawa uit Tsjecho- slowakije en de Japanse Yamaha en Kawasaki volgen na BMW. Op het RAI Motor-Weekend 1975 staan alle merken:ditmaal nemen maar liefst 56 exposanten deel. Er zijn weer speeiale wedstrijden, zoals die voor 'koning Zelfbouw' en 'de beste sleutelaar van Nederland'. Op de tentoonstelling in de Am stelhal naast de Hiswa staat zelfs nog een auto: de Reliant-driewie- ler, die ook met motorrijbewijs-A gereden mag worden. De motor is een 750 cc-'kopklepper', het benzi neverbruik bedraagt 1 op 20, het gewicht 395 kg. en de prijs zeer stabiel 9.350 gulden incl. BTW. In première gaat de Wankel-motor fiets Suzuki RE-5 a 7.999 gulden. krachten in de Beweging van de Strijdkrachten versterkt, meent Paul Hoebink. Hanneke Wijgh interviewde Luud Schimmelpenninck, voorzitter van het strijdbare wijkcentrum d'Oude Stadt, over het verzet tegen de metrobouw in dé Nieuwmarktbuurt. 'Ik verwacht dat Samkalden en Lammers het gaan verliezen, meent hij. Pieter de Vink gaat in op de affaire rond Vrij Nederlandredac teur Jaap van Wesel, die vanwege zijn joodse komaf niet mee mocht met Van der Stoel naar Saoedi- Arabië, met het bekende gevolg. Vink vindt de rol, die VN-redacteur Joop van Tijn hierin heeft ge speeld, een ordinaire daad. 'Van Tijn, tel uit je winst. Nieuwe span ningen in de toch al zo kwetsbare Nederlands-Arabische betrekkingen. Wie of wat heeft daar belang bij?' De Tijd: De Tijd heeft als blikvanger het schaakmysterie Bobby Fischer op de voorpagina afgedrukt. Binnenin een artikel over het fenomeen door Fischers persoonlijke vriend Brad Darrach. 'Bobby heeft maar twee gevoelens: pure doodsangst en moorddadige woede. De angst maakt hem arglistig. De drang iets te vermoorden doet hem verlangen schaak te spelen' Verder een inte ressante discussie over de voort gaande opmars van de auto en een analyse van de moeilijkheden tus sen kerk en staat in het voormalige Belgisch Kongo, Zaïre. Kees Lagerberg wijdde een artikel aan de moeizame financiële afwik kelingen met Suriname ('het car naval der toegeeflijkheid'). Neder land durft vanuit zijn schuldcom plex geen eisen te stellen, aldus Lagerberg. 'Suriname zinspeelt daarop. Het ware ons liever dat minister Pronk zijn tanden liet zien. maar zijn positie tegenover compromis-zoekers als De Gaay Fortman en Den Uyl, gevoegd bij zijn persoonlijke malaise, geven weinig hoop voor de kleine man in Suriname'. De Groene: Ook de Groene Amsterdammer gaat uitvoerig in op de gevolgen van de mislukte staatsgreep in Portugal Frits Eisenloeffel bericht vanuit Lissabon dat Portugal vorige week voor de tweede maal zijn bevrij ding beleefde. Sterker nog: 'Op 14 maart ging Portugals burgerlijke revolutie over in een socialistische. Opnieuw een datum om te onthou den'. Paul Brill interviewde minister Van der Stoel over diens NAVO- opvattingen: 'Ik geloof echt niet, dat als morgen de NAVO uiteen zou vallen, binnen een paar maanden de Russiche tanks zich in beweging zouden zetten. Maar met het weg vallen van de NAVO zou een situa tie ontstaan op het Europese conti nent, dat een machtige superpower staat tegenover een aantal veel zwakkere landen. En weinig super machten kunnen de verleiding weerstaan om van hun macht ge bruik te maken, en dat kan op tal van manieren' Ook in de Groenen een interview met de psycholoog Oene Wiegman naar aanleiding van diens proef schrift over aanstekelijkheid van gedrag: 'We zijn niet zo heel an ders dan andere levende wezens'. Accent: Accent sprak met premier Juan Evertsz van de Nederlandse Antil len over de sociale en economische onrust op de eilanden. 'Wij zullen planmatig en niet geforceerd naar de zelfstandigheid toegroeien moe ten. Zorgvuldigheid is geboden, want wij vormen een samenleving van negroïde en Latijns-Ameri kaanse inslag, waarop bovendien driehonderd jaar Europese cultuur heeft ingewerkt'. Prof. A. Heertje, in de VN de bom onder DS'70 genoemd, pleit in Ac cent eens te meer voor een niet- confessionele centrumpartij: 'Het wenkend perspectief van de nieuwe lente kan het nieuwe geluid van de centrumpartij vergezellen'. Voor het overige weinig opinie, wel leesvoer. Emmy Huf interviewde Guus Hermus over de voortgaande successen van Cyrano de Bergerac, een artikel over een man die tot ongenoegen van veeartsen keizer- snedes bij beesten verricht, en een vraaggesprek met boksmanager Henk Ruhling, die liever tien keer knock-out gaat dan dat hij een hockybal tegen zijn gezicht krijgt. Hervormd Nederland: Hervormd Nederland had een ge sprek met Esau du Plessts, coördi nator van de Boycot Outspan Actie, naar aanleiding van de actie tegen emigratie naar Zuid-Afrika, die de zer dagen van start gaat. 'Behalve dat het op morele gronden fout is om naar Zuid-Afrka te emigreren, is het ook niet erg veilig voor Jezelf om erheen te gaan. De onderdrukte zwarten bereiden zich voor op een vrijheidsstrijd. Ze weten dat die lang kan duren en zeer bloedig kan v/orden. Vooral de jonge generatie is bereid tot grote offers'. Kees Waagmeester interviewde de Amsterdamse gereformeerde stu dentenpredikant ds. L. Ringnalda, die ingaat op de steeds grotere groep jongeren, die zich afkeert van kerk en christelijke partijen. 'De jeugd heeft het opgegeven', zegt hij, 'de vragen zijn te groot'. Ook een gesprek met de NKV-loon- deskundige Herman Bode, die vast houdt aan het beginsel dat nie mand in Nederland meer zou moe ten verdienen dan de minister-pre sident. de manier waarop je sociale verzekeringszaken financiert kun je gebruiken.! om de netto-inkomens tot elkaar te brengen'. door Barend Mensen Vrij Nederland: Onder de kop 'Een moeizaam ge vecht tegen een juist besluit' doet Joop van Tijn in Vrij Nederland uit de doeken wat zich enkele dagen voor het besluit van minister Van der Stoel - de 'uitgestelde' reis naar Saoedi-Arabië - achter de schermen heeft afgespeeld. Van Tijn wijst er nog op dat minister Kissinger ('jood en niet-gelovig') vorige week woensdag eveneens Saoedi-Arabië bezocht, met in zijn kielzog vijf joodse journalisten. Verder artikelen over onder meer de nieuwe aanwas van de VVD (Van Riel:' een eenvoudig, onbedorven volksdeel)', de problemen van Soa- res ('de machtsverhoudingen zijn in Portugal bij lange na niet uitge kristalliseerd'), en interview met de schrijfster Ethel Portnoy en een profiel van de katholieke boerenlei der Mertens en diens invloed op de politieke lijn van de KVP. Martin van Amerongen beschrijft de figuur van prof. Heertje. 'De PvdA saneerde hij, DS'70 deed hij oncploffen. Daar was het land mee gediend. Welke goedwillende vader lander neemt de taak op zich om die man de WD, de KVP of de CHU oinnen te loodsen?' Haagse Post: De Haagse Post doet een boekje open over 'de verrotting van de Amsterdamse gemeentepolitiek, die nu de PvdA-raadsfractie doormid den heeft gespleten'. Het verhaal van Pitt Treumann en Paul Rutgers van der Loeff, eens kameraden, nu een 'dodelijke strijd' voerend om de wethouderszetel van Huib Riethof. Ten aanzien van de affaire Pronk komt W. L. Brugsma tot een sombe re conclusie.: 'Afkeer over de on heilige vreugde over de ministeriële koprol, mededogen voor een van de bekwaamste, ijverigste, jongste en meest ambitieuze ministers van dit kabinet die een briljante loopbaan in de knop gebroken ziet, mogen niet verhinderen vast te stellen dat minister Pronk inderdaad Total loss is. Jan Pronk zal - het is tragisch, hartverscheurend en on rechtvaardig - nog één stap moeten zetten op de weg die hij zelf al was gegaan, vrijwillig naar de politie, vrijwillig naar de bloedproef. Die volgende stap brengt hem dan in het achtenswaardige gezelschap van een andere politcus, Nobelprijswin naar voor de Vrede, ene Willy Brandt.' Verder in HP aandacht voor Portu gal, Griekenland, de tienjarige Waddenvereniging, en het eerste deel van een drie afleveringen groot artikel van Rob N'euvenhuys over Multatuli's 'Mar: Haveiaar'. Elseviers Magazine: Het omslagverhaal van Elseviers Magazine is van een sombere Mi chel van der Plas, 'die in zijn Por tugees Dagboek het volgende opte kende: 'De duisternis van Praag '48 doemt op. Intussen is de militaire dictatuur een feit. De hoop ofr een echte democratie is daarmee voor lopig vervlogen. In het Portugal van dit ogenblik verhuizen velen die niet als links bekend staan elke dag naar een ander onderduika dres" Senator Van Riel krijgt zowaar van Ferry Hoogendijk op zijn broek: 'Het wordt hoog tijd dat de politie ke top van de VVD uitmaakt waar de VVD werkelijk thuis hoort. Daarop dienen dan ook de redevoe ringen van de partijleiders afge stemd te worden. Daarmee ver vreemdt de VVD de kiezers die werkelijk voor het politieke middén kiezen'. Verder artikelen over de z.g. Kabel nota ('Van Huiten blokkeert de toekomst van de kabel-tv)'. de merkwaardige uitnodiging van twee ex-Nazi's bij een lezing van Prins Bernhard voor de Kamer van Koophandel in Wenen, andermaal de malaise in de Amsterdamse PvdA, en een interviewk met staatssecretaris Meijer van CRM. De Nieuwe Linie: In tegenstelling tot de sombere be richten in Elseviers Magazine, ziet de Nieuwe Linie een vergroting van de kansen op een echte democratie in Portugal. Ook de derde mislukte machtsgreep van De Spinola heeft de positie van de progressieve tor met drie snelheden alsmede een in elk opzicht goed regelbare ver warming en ventilatie. Zeer goed en fraai afgewerkt zijn de stoelen en het instrumentenbord met stootrand. De Lancer heeft automa tische oprolgordels van Coenen. De GL-versie is bovendien voorzien van o.m. achterruitverwarming, slaapstoelen met hoofdsteunen, vloertapijt, houtnerf in het dash- bord, een extra opbergvak er onder en sportvelgen. Verder heeft de tweedeurs zowel als de vierdeurs 1400 GL resp. duizend en 477 gulden duurder dan de standaard- tweedeurs getinte ruiten met een voorruit van gelaagd glas. De Mitsubishi Lancer is een econo mische auto, ook in brandstofver bruik: 1 op 11 a 1 op 12. Dit ondanks de pittige motorprestatdes de fabriek geelt zelfs een top snelheid van 155 km per uur op en dank zij de aërodynamische vormgeving en een gewicht, dat onder de 850 kg. blijft. Er is tevens een nog fellere 1600 cc, met vijf versnellingen, sportstuur en toeren- teller, die net boven dat gewicht uitkomt. Deze kost 12.500 gulden incl. BTW. De eveneens zuinige 1600 cc-motor heeft 100 SAE-pk vermogen tegen 92 pk voor de 1400 cc. De aantrekkelijkheid van het voor Nederland nieuwe model Lancer ligt tenslotte niet het minst in de sportieve vormgeving. ZWIJNDRECHT De heer P. Schormans haat onrecht en onmenselijkheid, maar toch is hij geen man, die alles overhoop wil gooien om het anders te doen. Je zult hém niet op de barricade zien: hij komt er zelfs ruiterlijk voor uit allerminst het type van de wereldhervormer te zijn. Deze 33-jarige chauffeur wil wat hem regelmatig dwars in de keel komt te zitten dan ook anders gaan aanpakken. In zijn flat aan het Vinkplein in Zwijndrecht en in de cabine van zijn vrachtwagen heeft hij een maand zitten piekeren over een zachtzinnige methode, waarmee onrecht effectief kan worden be streden. Langzamerhand kwam hem maar nog lang niet helder voor ogen te staan welke weg hij zou moeten inslaan en in het weekblad Panora ma van deze week plaatste hij een advertentie van de volgende in houd: 'Serieuze medewerkers ge vraagd voor de oprichting van een Holland-Tribunaal. Doel: wantoe standen veroordelen'. De respons op deze oproep overtrof zijn verwachtingen. Hij kreeg bijna tweehonderd reacties, allemaal van mensen, die, net als hij, geen vrede hebben met bepaalde situa ties in Nederland. Het géét Schor mans namelijk alleen om Neder land. Hij verwacht dat zijn Hol land-Tribunaal in ons eigen land alleen al heel wat op te knappen krijgt en dan vooral op sociaal ter rein. Schormans: 'Vrijwel allemaal men sen, die vinden dat er veel te wei nig gevallen van onrecht en onmen selijkheid in de publiciteit komen of zelfs niet eens worden aange pakt. Mensen, die ook meer dan genoeg hebben van onrechtvaardig heden, die veroorzaakt worden door onder het mom van wet genomen maatregelen. Die zijn er namelijk ook maar genoeg. Over de vorm, waarin het tribunaal en wat er achter moet staan, moet worden gegoten zal overleg gepleegd moe ten worden. Ik heb het idee overal in het land werkgroepen te vormen en uit elke provincie een aantal leden van die groepen uit te nodi gen mede leiding te geven aan het geheel. Wie gaan meedoen moeten echter goed weten dat we geen onrecht willen gaan bestrijden met geweld. Wie daarvoor is moet bij ons niet zijn'. Ook helpen Schormans: 'Ja. In incidentele ge vallen zul je gemakkelijker kunnen helpen dan wanneer .het een toe stand betreft, waaronder een groep lijdt. Maar dan zou het tribunaal degenen, die daaraan schuldig zijn. door 'anti-publiclteit' kunnen pres sen er iets aan te veranderen. Moeilijker wordt het als iets of iemand, die onrecht veroorzaakt, toch door bepaalde wetten wordt beschermd'. Chauffeur Schormans heeft veel ideeën, maar ze moeten nog wat uitkristalliseren. Ook wat betreft die 'anti-publiciteit', die het grote sanctiemiddel van het 'Holland- Tribunaal' zal moeten zijn. Als die publiciteit tegen 'iemand' gericht gaat worden dan wordt het, zoals hij zelf ook wel ziet, een tere zaak. Dan zou de echte rechter wel eens Tribunebouw failliet verklaard UTRECHT De Nederlandse Tri bunebouw in Bergen op Zoom is failliet verklaard. Hierdoor zijn de 21 werknemers van het bedrijf er van verzekerd, dat ze alsnog ach terstallig vakantiegeld over drie kwart jaar krijgen. De vakantieda gen. waarop de werknemers recht hebben, worden in geld uitbetaald. Ook stelt de bedrijfsvereniging me taalnijverheid zich garant voor het loon tijdens de opzegtermijn. De gemeente Bergen op Zoom had verleden week de toevoer van gas, water en licht naar het bedrijf laten afsluiten, omdat directeur J. Plasmeijer sinds december van het vorig jaar 'geen rekening meer had betaald'. or Sicco de Jong Schormans: 'Mijn bedoeling is dat het tribunaal, zoals het Russell- tribunaal dat deed, een als wantoe stand aangemerkte situatie gaat beoordelen om dan, op grond van zijn bevindingen, een uitspraak te doen. Als die uitspraak negatief uitvalt dan moet tegen die toestand met harde publiciteit, waarin man en paard worden genoemd, worden ingegaan'. Hoe het allemaal precies in elkaar moet gaan zitten is de initiatiefne mer zelf nog lang niet duidelijk. Hij geeft dat toe. In elk geval wil hij van zijn tribunaal geen 'recht bank' maken, waarvoor mensen worden gedaagd. Dat zou, zoals hij heel terecht zegt, onzinnig zijn. Wel vindt hij belangrijk dat er juristen of tenminste mensen met wetskennds mee gaan doen. 'Ten slotte moet je weten of, wat en hoe Je iets kunt doen Ook dat stempelt de heer Schor mans tot een bedachtzaam man. Maar de vraag is natuurlijk of hij, als hij straks met een aantal men sen aan heL werk moet, de zaak naar zijn eigen inzichten in de hand kan houden. Zo wil hij beslist de politiek buiten de deur van het tribunaal houden. Schormans: 'Het moet een absoluut neutrale instelldng zijn. Hoogstens zal het tribunaal eens tegen de politiek opbotsen'. Wat zijn het voor figuren, die zich gemeld hebben om mee te werken aan de oprichting van het Holland- Tribunaal? P. Schormans: We moeten wel weten wat we kunnen doen. Uit wat de heer Schormans verder over zijn plan vertelt blijkt dat het wat hem betreft niet alleen bij 'signaleren' en 'veroordelen' zal blijven, maar dat de slachtoffers van onrecht ook hulp moet worden geboden, althans de weg moet wor den gewezen om uit de narigheid te komen. Een soort 'ombudsmanfunc tie' dus? kunnen ingrijpen om zo'n zondaar voor vogelvrijheid te beschermen Schormans: 'Ja. daar heb ik zelf ook al over zitten denken. Maar kijk, voor zulke dingen moeten we nu juist juristen hebben. We moe ten wel weten wat we kunnen en wat we mogen doen. Zonder daarbij evenwel ons doel uit het oog te verliezen'. geot's nieuwe zescilinder, de 604. wel het model nog niet in serie gebouwd dt. heeft de Franse fabriek Peugeot een nieu- zescilinder 604 in Genève tentoongesteld. De meter lange wagen, met carrosserieontwerp Pininfarina, komt pas in de loop van de ïer in produktie en wordt eerst in het najaar rbaar. nieuwe model, dat in comfort de Peugeot 504 zou moeten overtreffen, heeft dezelfde mo- als de 504 Coupé V 6: een inhopd van 2664 cc 136 DIN-pk vermogen. Het aluminiummotor- t is hetzelfde als dat van de Renault 30 TS de Volvo 264. De Peugeot 604 heeft verder irbekrachtiging, schijfremnien rondom, fdsteunen voor en achtereen elektrisch te nen en sluiten zijruiten, obk op de achter- tieren. De wagen wordt tevens leverbaar met omatische transmissie van de General Mo- i-fabriek te Straatsburg. Beta HPE heet de nieuwe Lancia-combi-coupé. De in het Fiat-concern opgenomen Italiaanse autofabriek Lancia te Turijn heeft opnieuw va rianten uitgebracht op het model Beta. Na een coupé en een cabriolet de Spider zijn nu een zeer modieuze en originele coupé-achtige combinatiewagen en een sportauto uitgebracht: resp. de Beta HPE en Beta Monte Carlo. De sportwagen is met name bestemd voor de Ame rikaanse markt, waar Fiat zich al eerder op richtte met de introduktie van de Fiat X 1/9. Het bijzondere aan de Lancia Beta HPE is dat dit model drie achterstoelen heeft, die zodanig neergeklapt kunnen worden, dat men drie slaap plaatsen krijgt. De Beta HPE zal dit voorjaar leverbaar zijn in uitvoeringen van 1600 cc en 1800 cc motorinhoud, resp. met 100 en 110 DIN- pk vermogen. Het model heeft voorwielaandrij ving en is 4,29 meter lang. kleinste model van het dit in Nederland geïntroduceërr fapanse merk Mitsubishi, 'de t Lancer, is een voltreffer. jen biedt opmerkelijk sterkë liteiten voor een scherpe s. Die kwaliteiten zijn een 'treffelijke en complete uit ing, goede rij-eigenschappen len uitmuntend bedienings- „lak. De prijs voor de goed- pste 1400 cc-versfè komt nog t twee gulden onder de mille- 1400 cc-motor ls een pracht- Een minimaal geruis, beste taties en uiterst soepel: in de 4e versnelling kan men nog 40 per uur rijden. Dat laatste is Igens typisch Japans: de Ja- ner vergeet immer terug te kelen en zowel motor als ver- llngsbak moeten op zijn luie ijl afgestemd zijn. Ook het ije werkt dus vlekkeloos: zeer akkelijk en uiterst precies. De uring is al even prettig: wat reet, maar zeer licht bij het teren. De compacte wagen te: 3.98 meter rijdt fijn in stadsverkeer, de rij-eigenschappen betreft rijbewijs A voor motorfietsen komt na een dieptepunt in 1970 steeds weer meer in trek. De he rstelling blijkt vooral bij jongeren sterk te zijn en dan met name om een motor te berijden voor eatieve doeleinden. Dit komt naar voren uit een onderzoek van de RAI en het Centraal Bureau aardigheidsbewijzen, gepubliceerd ter gelegenheid van het RAI Motor-Weekend, dat vandaag ge ld wordt. mag de trekkracht van de motor er dus zijn, maar vallen ook de weg- ligging en de remmen als sterke punten op. Alleen bij het snel ne men van een bocht kan deze ach terwielaandrijving met de achterste wielen nog eens licht wegtrekken, maar daardoor wordt het wegcon tact uiteindelijk niet nadelig beïn vloed. De oorzaak van dit bochten gedrag ligt in de ouderwetse achter asconstructie. nog met bladveren. Niettemin is de vering soepel, zij het soms te soepel. Wanneer men over een flinke hobbel rijdt kan men met het hoofd het dak raken. Het comfort is verder zeer goed, gegeven de ook geruisarme carros serie, de zachte vering en de goede stoelen. Maar wel is de Lancer een coupé-achtig model, dat achterin voor volwassenen weinig knieruim te biedt. Een bezwaar van de twee deurs uitvoering is de ongemakke lijke instap voor wie achterin plaats wil nemen. Grotere portieren zouden beter voldoen. Om op het rijgedrag terug te ko men: hier valt ook de volledigheid van de uitrusting te prijzen. De tweedeurs standaard heeft goede radiaalbanden met stalen gordels (merk: Bridgestone) plus rembe- krachtiging en schijfremmen voor. Meer in het vlak van het comfort ligt het verstelbare stuurwiel uniek in deze klasse de ruitewis- ser met twee snelheden, de ventila- eveer de helft van de motor- iousiast,en zo'n dertigduizend ngstellenden pleegt het vier- gse RAI Motor-Weekend te be en. In 1970 behaalden achtdui- 1 mensen hun rijbewijs: in 1972 i tien- en vorig jaar elfduizend, van behoort zestig procent tot jroep van achttien- tot twintig- jen. Een kleine derig procent oogstens vijf jaar ouder en bo de 25 jaar is slechts tien pro van de nieuwe rijbewijsbezit- Vorig jaar waren er ook 554 sjes en vrouwen bij. 1 van de examenkandidaten is eigen motorfiets te willen rij zo antwoordt 95 procent van i.300 geënqueteerden. Dat blijkt ook wel uit de verkopen, die en van 3.800 in 1970 tot bijna vorig jaar. Ook het gemiddeld nieuwe motor uitgegeven be- neemt snel toe: van 3.175 en in 1970 tot 4.925 gulden g jaar. Daarmee hangt samen, vooral de zware categorie tus- 250 en 500 cc de voorkeur et: 44 procent van de verkoop 1974 tegen 33 procent in. 1970. de klasse boven 750 cc wint ein: in dezelfde periode een eming van vijf procent of min- tot negen procent thans, de vraag, wat de vooral jonge sen met hun motorfietsen i, komt maar één-vijfde met antwoord op de motor naar het t te gaan, doch. zegt ruim vier- le er ontspanning mee te zoe- De motorrijders zijn typisch lyïsten en doe-het-zelvers. Iets r dan de helft koopt een twee- mdsje, twee-derde 'vindt sleu- leuk' en 95 procent kan zelf verversen. geslaagden voor het rijbewijs voor dertig procent scholieren studenten, voor dertig procent hooide arbeiders en voor een e 25 procent kantoorpersoneel, het algemeen lagere inko- De Mitsubishi Lancer, reeds verkrijgbaar onder een prijs van tien mille, is de goedkoopste auto die het gigantische Japanse concern voor export naar Europa beschikbaar stelt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13