chaften' bij Theater vendig gebracht Romantiek Trijntje Cornelis' had bij de in matinee Haagse Comedie iets geforceerds van VARA Birds muziek leeft bij musici als Red Rodney kale tv-uitzendingen Zoetermeer begonnen Haagse boomplantda g: milieuproject begint op industrieterrein r/] 3? 'Nieuwe oogst' met een schaap aan een trog in Concertgebouw Mahlers vierde bij Amsterdams Philharmonisch Winkelier in arm gestoken 4vrouwen voor de camera Oorlogswinter in Laag-Zuthem Concert voor magistraten en burgers van Den Haag 'Harde landing' voor Haagse agente in nood KWARTET MAANDAG 17 MAART 1975 KUNST RH7 °[EM Theater bracht zaterdagavond in de Arnhemse Schouwburg voor het eerst Schaften, nieter Terson, die het The Apprentices, de leerjongens, noemde, omdat hij het schreef voor, en 'onge werkers, die nog wat verder kunnen komen. Of niet. Ber Huising aan middag dollen ze even 3ni gelaten honden op het bin- f.r}atsje van de fabriek. Balletje keet schoppen stoeien, kiften, praatjes maken over ïidfên, voetbal, popzangers, va- en illusies. Van: mij houden r niet. Er zitten een paar rbedders bij, die dat vroeger .chten. Er zijn er die stijg i op de avondschool. Een pt naar zee, een ander wordt ier, een derde probeert het leger. Maar de vlotste knaap ,1 gauw trouwen, en blijft en. Zoals de meesten. Dat is eklemmend weinig vooruit- teer. >ns heeft Peter Terson zich roblemen niet bemoeid. Zoals 1 ^n er in schafttijd zich liever ee bemoeien. Ze zijn even slaan door en maken gein- in beetje ruw, maar met hu- ze bedoelen het niet zo rot soms lijkt. Al pakken ze een Bitje of een zwarte niet fijn- g aan. Peter Terson kent ze, *eland, en zette ze neer zoals voordoen. Karei Muller gaf eigen Nedërlands, maar liet v^rigens in de typisch Britse digheden. Omdat ze wel ver- k zijn, maar zelf niet in de fburg komen, is het voor de daar een soort amusant ar- |es-kijken. spr verschopte Willem Paul Edelman, welbespraakte man van Wales, zijn Jan van Eijndthoven is erg ko- de ouderen. Jan Verhoeven is een misch als de 'maffe' Jimmy, die mal bezig baasje. Eigenlijk zou ik bokser wil worden. Henk Voges, Pe- ze alle negentien wel kunnen noe- ter Aryans en Jan Gorlssen als een men. obo heeft lal die schaftuur- j cker levendig geregisseerd in iel sfeertje. De binnenplaats, "en pen door Jan Kieboom, heeft lemaal, evenal de fabrieksge- tussendoor, en het hek symbolisch traliewerk, als '^fergelaten is. n wegingen zijn boeiend en [ezet door Kris v.d. Velden), vei >o moet er overtuigend ge- di, d, gebokst, gevochten en worden. En voor het lopen ok nog een draaitoneel, dat len bepaalde scènetjes en fi naar voren brengt. Zoals in de camera dat zou doen. overgangen van het ene tur naar het andere ge- Lobo niet alleen het 'faden' .ook het stilzetten van de ïg, dat in de film bevriezen ené Lobo deed dus weer een pijzondere regie. Waarbij hij e arbeiders (maar zelden, zelden goed gespeeld, door die ze eigenlijk niet ken- ^.Jiet begrip en zo gewoon mo- liet verbeelden. Daar deden en spelers met een prettige aan mee. ters is de vlotte, innemende, '^ipervlakkige praatjesmaker, iet Blanken is het kostelijk ;e fabrieksmeisje waar hij ouwt. Bea Meulman is haar. jen chte, vriendin. Nettie Blan- n een ontroerend stil onaan- 'Aijk meisje, dat opfleurt door iniqndacht van de ook nogal dat Scène uit 'Schaften': van links naar rechts Nettie Blanken, Mar- greet Blanken en Bea Meulman. door Jac Kort AMSTERDAM Zondagmiddag trad het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Edo de Waart op als gast in de C-serle. Het had daarvoor een programma gekozen van werken die allen na 1970 zijn ontstaan, zodat men van 'nieuwe oogst' zou kunnen spreken. Van de Italiaanse componist Nico- lai Castdglioni klonken aan het be gin de Arabeschi voor fluit, piano en orkest, met Raymond Delnoye en Bart Berman als solisten. Zee ijle hoogliggende muziek, met een lyrische inslag en geschreven met een uitgesproken zin voor even wicht. Reinbert de Leeuw schreef zijn 'Ab- schied' voor het grootst denkbare symfonieorkest en noemde het zelf in zijn programmatoelichting 'een ontzaglijk overdreven toestand'. Ik zou hieraan slechts willen toevoe gen, dat deze overdreven toestand momenten bevat, waarop de moto riek van dit stuk indruk maakt. Twintig minuten razernij is echter wat veel. Wat dat betreft kon men bij de Amerikaan, Morton Feldman weer op adem komen. Zijn stuk, getiteld 'Cello and orchestra' duurt even eens twintig minuten, maar is voornamelijk opgetrokken uit vre selijk lange noten. Extreem rustig noemt de componist het-zelf. 'Cri ant vervelend' hoorde ik iemqnd zeggen. Michel Roche speelde de cello-partij fraai van toon. BVHaast was de titel van het slot nummer, geschreven door Willen Breuker, een stuk waarin van alles gebeurt. Om de ongein de zaal in te kwakken, maar de muziek afwezig is. Bij gebrek daaraan, een boer. die een schaap met twee lammetjes door de zaal leidt, een blazer, die gaat touwtje springen en noem maar op. En onder de handeen orkest dat allerlei plattitudes moet spelen. Ik kan mij voorstellen dat het orkest heef geprotesteerd, om dat het voor deze plasserie moest aantreden. Maar ja, de kunst vraagt offers. door Jac Kort AMSTERDAM Het program- ma voor de VARA-matinee van zaterdag was geheel uit de ro mantiek opgetrokken. Roman tiek van Noorse en Duitse her komst. Grieg was voor de pauze vertegen woordigd met zijn Suite nr. 1 uit de Peer Gynt-muziek en zijn concert voor piano en orkest. Werkjes als Morgenstemming, Ase's dood, Ani- tra's dans en In de grot van de bergkoning behoren tot de meest favoriette 'klassieke' muziek van het grote publiek. Ze zijn inderdaad staaltjes van meesterlijke situatie tekening bij Ibsen's drama en daarbij tevens van een zo geraffi neerde orkestratie als in 1874 nog niemand voor mogelijk hield. Het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Jean Fournet gaf er een briljante vertolking van. De In Roemenië geboren dertigjari ge pianist Radu Lupu was de solist in Grieg's Concert. Het werk stamt uit 1868, het jaar waarin de jonge componist zijn Duitse opleiding kort tevoren had beëindigd. In zijn Concert zijn de sporen van die opleiding met name waar te nemen in de virtuositeit van de pianopar tij, die aan de bravoure van Liszt doet denken. Anderzijds wordt men getroffen door de doelbewustheid, waarmee de jonge kunstenaar de Noorse volksmuziek in dit werk aan het woord laat komen. Griegs mu ziek was Noors in hart en nieren. Over de uitvoering van Radu Lupu kan voor wat de pianistische virtu ositeit betreft niet anders dan met de grootste lof worden gesproken. Wat de interpretatie betreft deed zij mij iets te precieus en gemanië reerd aan. Vooral in de hoekdelen was mij een kloekere aanpak wel zo lief geweest. Het orkest zorgde voor een uitstekend samenspel met de solist. Wagner's pseudo-m.vstiek in De Goede Vrijdag-muziek uiit 'Parsifal' (de z.g. tweede messia's) kan ik nu eenmaal niet luchten. Er zijn ande re fragmenten uit het werk van de Bayreuither componist te vinden, beter geschikt voor de concertzaal, dan dit brok edelkitsch uit de 'Ger maanse' keuken. Dan nog liever de Suite, die Ri chard Strauss in 1945 uit zijn 'Ro- senkavalier' trok. Muzlkantesk werk, knap gemaakt en niet meer pretenderend dan dat. Fournet en zijn orkest behaalden er een groot succes mee. DEN HAAG De Haagse Comedie speelt onder regie van Jules Royaards Constantijn Huygens' eni ge blijspel 'Trijntje Cornelis' in het Hot. Je verwacht min of meer dat er iets bijzonders mee gedaan is, maar klaarblijkelijk is de kleine zaal hoofdzakelijk gekozen omdat Huygens het als een 'camera- spel' wenste te zien. dere voorstellingen heeft gezien staat allesbehalve onbevangen te genover deze zesde. Er is best te zien dat er naar een levendige be weeglijkheid gestreefd is, maar die is niet altijd bereikt. Meestal omdat de ruimte er niet voor was. Want het decor was nu wel open. maar de speelplekken waren telkens erg beperkt. Ook zat er in het spelen zelfs iets geforceerds. En dat had waarschijnlijk met de wat be vreemdende bezetting te maken. Het ging pas echt lekker in de scènes waarin Kees Collen zat als een schitterende schippersknecht. Hij maakte iets bijzoijders van die rol. Over Rick Nlcolet als Trijntje is geen kwaad woord te zeggen: dat bazige bij-de-handte. gecombineerd met een volstrekte onnozelheid kan zij wel spelen, maar het ligt een beetje buiten haar eigen aard. En Lisbeth Cells als de Antwerpse Ma rie is wel een Vlaamse, en zij maakte de maniertjes van een hoertje wel leuk, maar het ging niet leven. En Eddy Brugman, die echt wel wat kan. had het moeilijk iets komisch teweeg te brengen in haar bangelijke compaan. De reacties van het publiek waren hartelijker dan de mijne. Het werd, zoals ik een paar keer hoorde zeg gen, 'wel aardig' gevonden. Wel is het stuk door Ernst van Altena 'hertaald', dat wil zeggen dat onbegrijpelijk geworden woor den en passages door begrijpelijke zijn vervangen. Ook is er door Mir jam Boelaars één decor ontworpen, waarin alle plaatsen van handeling hun plekje hebben, met als domi nante er in het schip van Trljntjes man Claes Gerritz. Het is eigenlijk ook het enige naturalistische ele ment er in. De rest wordt meer suggestief aangeduid. Het pronte Zaandamse vrouwtje Trijntje is kort na het sluiten van de vrede van Munster in 1648 met haar schipper meegevaren naar Antwerpen, trekt op haar eentje, fraai uitgedost, de stad in, wordt letterlijk tot op haar hemd uitge kleed door een hoertje uit de Le pelstraat en op een mesthoop neer gelegd in oude kleren. Een brave nachtwaker brengt haar terug naar haar schip, waar zij de schippers knecht Kees in vertrouwen neemt, maar haar man volstrekt om de tuin leidt door hem de les te lezen oyer Zijn dronken thuiskomst die nacht. Tenslotte nemen zfj en de knecht ook nog hardhandig wraak op het hoertje en haar handlanger. Het verhaal is gebaseerd op een anecdote die in die tijd de ronde deed, maar Huygens wilde het niet gespeeld zien. tenzij binnenska mers. Hij wilde het aanvankelijk door André Rutten zelfs niet publiceren. Alleen maar vrienden er om laten lachen. Het ligt dus eigenlijk in de sfeer van de gewaagde grappen, die keurige he ren elkaar vertellen als zij onder elkaar zijn. Alleen is Fat toen ge waagd was nu niet meer zo ge waagd. Maar het onverbloemde taalgebruik van de figuren van toen voor nette mensen van nu weer wel. Het blijspel werd in 1653 geschre ven en pas drie eeuwen later, in 1950, voor het eerst opgevoerd in de Koninklijke Vlaamse Schouwburg in Antwerpen onder regie van Fred Engelen met Tine Balder in de titelrol. Het bleek toeh een grote verrassing, dat een beschaafde ze- ventiende-eeuwer als Huygens zulk een reëele-volkse klucht geschreven bleek te hebben. In de herinnering een erg goede voorstelling. Niet altijd levendig Die verrassing is er waarschijnlijk nog steeds voor degenen die de klucht voor het eerst zien. Maar een beroepskijker, die ook de mees te van de daarop gevolgde vijf an- door Rud Niemans AMSTERDAM De twintigste verjaardag van Charlie Parker's sterfdag vormde een plausibele reden om drie musici vrijdagnacht op het Concertgebouw-podium samen te brengen, die allen in di verse perioden korte of langere tijd met Bird hadden samenge werkt: pianist Joe Albany, tenorsaxafonist Dexter Gordon en trompettist Red Rodney. door Piet Visser DEN HAAG De 66-jarige siga renwinkelier J. Rueck is zaterdag middag in zijn zaak aan de Wal deck Pyrmontkade door een onbe kende man met een donkere huids kleur die geld van hem eiste met een groot mes in de linker onder arm gestoken. De winkelier voelde er niets voor om op de eis van de man in te gaan en wierp hem een glazen asbak naar het hoofd. Juist op dat moment stak de ongewenste klant hem met het mes in de arm. De belager van de heer Rueck is er ijlings - maar zonder geld - van door gegaan. De winkelier heeft zich onder doktersbehandeling moeten stellen. Begeleid door vaderlandse routi niers als Martin v. Duynhoven (drums) en Dick v. d. Capellen (bas) gaven zij een concert boorde vol herkenbare muziek, die soms nauwelijks met Parker verband hield. De prestaties voor en na de pauze hielden een duidelijk niveau verschil in, in die zin, dat alleen het pedante, maar uiterst sympa thieke baasje Rodney in zijn soli vol knisperend, vitaal trompetge luid voor de pauze uit wist te stij gen boven de wat matte routine waarmee reus Dexter een klus met tegenzin leek op te knappen. De zaal beluisterde typisch tijdloze session-jazz met de zorgvuldig swingende Hollanders die met al hun ritmische zorgvuldigheid een probleem vormden voor pianist Joe Albany, of omgekeerd. Albany (een der eerste bopplanisten die al in '46 te LA met Parker speelde) maakt schitterende, menselijke muziek, vol opeengestapeldeakkoorden, die vooral in het begin een ritmisch chaosje aanrichtten die zelfs v. d. Capellen het hoofd deden schud den. Albany is echter een man, die met lichaam en ziel muziek maakt, die honderdmaal inhoudsrijker is dan bij de overgepousseerde Oscar Peterson. Maar Albany is een solist, geen ensembleman. Rodney, na lange Jaren weggemof feld te zijn geweest in show- radio- en musicalorkesten in o.m. Las Ve gas, relaxed en blij weer echte jazz te kunnen blazen, maakte vooral met Dick v. d. Capellen schitteren de muziek, vol creatieve spankracht en alle cliché's mijdende inspiratie. Wie Ross Russell's boek 'Birds Li ves' doorbladert, ontdekt vele even keiharde als ontroerende regelen, waarin beschreven wordt welk een kapitale rol Rodney als mens en musicus in Bird's leven gespeeld heeft. Een rol waarin hij tenslotte meermalen totaal ten gronde leek te worden gericht. Dit concert maakte duidelijk, hoezeer Parker's muziek nog leeft en waarom deze genius Miles Davis' opvolger zo hoogachtte. Dexter Gordon, na Ben Webster's dood nu de trotse en terechte bezitter van diens tenor sax, kwam pas na de pauze goed op stoom en leverde toen het wellui dende weerwerk vol typisch Gordo- nesque melodie-referenties dat men van hem mocht verwachten. Toen ook Albany zichzelf beter in de hand hield, waren allee voorwaar den aanwezig voor een boeiende finale waarin de blazers steeds ge- coö AMSTERDAM Muzikanten zijn tenslotte ook maar mensen en on derhevig aan ziekte. Heel het kille, natte seizoen door hebben we het gemerkt, en er zijn steeds maar 'vervangers' geweest. Ook met ver vangende stukken. Zaterdagavond trad op het NTC- concert in de Grote Zaal de uit Rusland afkomstige violist Phlipp Hlrshhorn op heel korte termijn op met het Vioolconcert in D (op. 35) van Tsjaikowsky. Hij deed het met grote violistische kunde en goede smaak: virtuoos en hier en daar in een charmante, warme toon, op juiste klankafstand begeleid door de schare van Anton Kersjes. Zo, dat de liefhebbers van de roman tiek niets tekort kwamen. Na de pauze de Vierde van Mah ler, een stuk met wisselende schoonheid, in verrukkelijke klank en een aantal blijkbaar onmis bare banaliteiten. Wonderlijke muziek met vele boeiende finesses, vlot voorgedragen door het orkest. De sopraan Nelly van der Spek zong in het slotdeel een vrij lange tekst uit 'Des Knaben Wunderhotm' over het hemelse leven, waar Mah ler toch wel een boeiende muziek bij gecomponeerd had, met de waarschuwing erboven om de zan geres 'ausserst discret' te begelei den. Wat Kersjes dan ook goed ln de hand hield, zodat deze sopraan alle kansen voor haar goed gevorm de stem kreeg. En als we het soms niet wisten, vermeldt de partituur als laatste bijschriftje: 'Ende der Symphonie'. Dat mag dan ook wed na zestig minuten muziek'. ii i en onzer verslaggevers e f tekiERMEER De lokale omroep Zoetermeer (LOZ) is zater- Het egonnen met de eerste televisie-uitzendingen in het twee purende experiment waaraan nog vijf andere gemeenten mee- Q. I icc 15.000 gezinnen heben jirste LOZ-programma gedu- miJ :uim anderhalf uur kunnen gen. Het is de bedoeling dat ital wordt uitgebreid tot on- veertigduizend aansluitingen Zoetermeer in de jaren de omvang heeft bereikt n stad met 120.000 inwoners, r Gruijters van volkshuis- noemde in dit verband Zoe- tijdens een interview voor een 'succesvolle groeige- rbereidingen voor het expe- hebben in Zoetermeer onge- ee jaar geduurd. Nog voor ite uitzending was duidelijk omroep met het door CRM te budget van 350.000 gui lt zou toekomen. Het bestuur ioetermeerse omroep heeft bij de minister aangedron- een aanvullend bedrag van n. t 'oep werkt vanuit een voor bedrijfshal in het industrie van Zoetermeer. Tal van n Hgers zijn maandenlang in ir geweest om zaterdag te beginnen. Van half zes tot uur stonden in de LOZ-stu- kele huisvrouwen achter de die zich in nauwelijks voflfcen met de apparatuur ver- p hadden moeten maken. ,i endingen van de LOZ zullen gericht zijn op het verslaan vink uitstek Zoetermeerse ge- Het is niet de bedoe- oals LOZ-voorzitter drs. J. makers in zijn openingstoe- zei, dat de omroep voor renfje»t gaat zorgen: 'Hilversum l laarvan voldoende', zei hij. een wekelijks journaal richt oetermeerse omroep zijn 'erpers onder meer op wij- kactiviteiten en politieke besluit vorming. In zogenaamde specials wordt iedere zaterdag op een be paald onderwerp dieper ingegaan. Scheveningse strand De Hollandsche Aanneming Maat schappij (HAM) te Rijswijk gaat voor een bedrag van ruim 3,8 miljoen een half miljoen kubieke meter zand opbrengen op het Sche- veningse strand. Het Hoogheem raadschap Delfland zal nagaan of er geld moet worden uitgetrokken om nog meer zand op te spuiten. Het zand zal met hopperzuigers uit de Noordzee worden gewonnen. Vanaf de haven zal aan het zand met een persleiding naar het strand worden vervoerd. De HAM de laagste inschrijfster van dit projekt gaat half april met de werkzaamheden beginnen. De op hoging is noodzakelijk ter verster king van de zeewering. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Volgende week woensdag worden in het Haagse Industriegebied Zichtenburg honderdvijftig bomen geplant. Dat gebeurt in het kader van een milieu-programma, waarvan de laat ste activiteit begin juni een feit zal zijn. De boomplamtdag vormt de opening van het programma. Driehonderd leerlingen van basisscholen zullen het karwei voor hun rekening ne men. Medio april worden in de gemeente Den Haag schoonmaak acties georganiseerd. Hierbij zullen onder meer 1500 Haagse natuurver kenners en een grote groep scholie ren ingeschakeld worden. Voor eind april staat het onderwijsprojekt 'Water' op stapel, een projekt dat de betekenis van gezond water voor mens, dier en plant wil laten zien. In de maanden april en mei wordt een affiche-wedstrijd uitgeschre ven, waaraan leerlingen uit de hoogste klassen van het basis-on derwijs kunnen deelnemen. De vijfde juni zal Wereldmilieudag zijn, wat voor Den Haag aanleiding is om een reeks activiteiten te ont plooien. Op het programma staan: het projekt 'Bedreigde platen', een dia-show, een milieu-forum en tenslotte een milieu-markt. De markt op het Binnenhof zal 's morgens worden geopend door wethouder Nuij (stadsontwikke ling). Het hele 'milieuprogramma' voor de komende maanden is geor ganiseerd op initiatief van de Stichting Milieudag. De Stichting die sinds de eerste Wereldmilieudag (5 juni 1973) bestaat, werkt ten nauwste samen met de gemeente 's-Gravenhage. 'Het is uniek ln Den Haag', aldus de Stichting, 'dat par ticulieren en gemeentelijke instan ties een breed front vormen om belangstelling te wekken voor de natuurbeschermings en milieupro blematiek'. By kasteel Alerdinck in Laag-Zuthem zijn de buitenopnamen be gonnen voor de televisieserie 'Oorlogswinter' van de VARA naar het gelijknamige boek van Jan Terlouw. De serie, die dertien delen telt, zal in oktober van dit jaar worden uitgezonden. 100-jarige overleden Mevrouw Sjoerdje Wielenga-Koster, die enkele weken geleden haar honderdste verjaardag vierde in het chr. verpleegtehuis 'Lozerhof' in Den Haag is deze week overleden. Op haar verjaardag moest zij door een verkoudheid reeds het bed hou den. In de Haagse wijken Bezuiden- hout en Zeeheldenkwartier is een Algemene Burenhulp opgericht. Er worden nog medewerkers (sters) gevraagd. Inlichtingen bij mevr. Driessen, tel. 852403 (Bezuiden- hout) en de heer Van Burlnk, Zee heldenkwartier (tel. 604205). door Adr. Hager DEN HAAG Het 'concert voor de burgerij' is in de reeds jarenlang bestaande traditie bij het Residen tie Orkest een blijk van erkente lijkheid voor de financiële steun van de plaatselijke overheid. In de geest van 'voor wat hoor wat' biedt men de Haagse burgerij de moge lijkheid gratis een concert bij te wonen en gezien de belangstelling in de Prins Willem Alexanderhal maakt jong en oud van dit aanbod graag gebruik. Jean Martinon, na een korte afwe zigheid weer terug voor het orkest, had de te waarderen geste het pro gramma te openen met een werk van Nederlandse bodem nl. de ou verture 'Cyrano de Bergerac' van Joh. Wagenaar. Een kostelijk werk dat terecht regelmatig op de lesse naars terugkeert. Martinon en het orkest voelden zich duidelijk in de wereld van Cyrano thuis en men verraste magistraat en burgers met een perfecte en uitstekende weer gave. Een indrukwekkend huldebe toon aan Wagenaar. De keuze van soloinstrumenten was origineel, nl. de trombone. Aanlei ding tot die keuze moet zijn ge weest, dat men een voortreffelijk trombonist in huis heeft in de per soon van de Amerikaan Arthur Moore. De literatuur van dit blaas instrument is niet groot, doch in 1956 voegde Henri Tomasl hieraan een concert toe, dat weliswaar geen meesterwerk is, doch aan Moore de gelegenheid gaf uit te blinken. In derdaad een trombonist waarmee het Residentie Orkest gelukkig kan zijn. Martinon leverde andermaal het bewijs, dat muziek uit zijn vader land hem na aan het hart ligt. Niet alleen in de begeleiding van Toma- sd doch ook wel op zeer overtuigen de wijze in de Rapsodie Espagnol Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Twee Haagse agen ten zijn zondagmiddag gewond ge raakt toen zij in allerijl een sloop- pand aan de Hoefkade waarvan de eerste verdieping deels in brand stond, moesten verlaten. Tevoren hadden zij een brandende stoel in de leegstaande woning in het trap gat geworpen, waardoor een steek vlam ontstond. Agent N. J. v.d. G. (29) springt daarop uit het raam op straat om zijn vrouwelijke collega, mevrouw M. B. - ten B. (20) op te vangen. Maar de hulpvaardige agent kreeg ln plaats van zijn charmante collega in zijn armen een baksteen op zijn hoofd toen zij wat onvoorzichtig uit het raam klom. De agent Mep een bloedende hoofd wond op. De agente hield van haar harde landing op het trottoir een bloedende knie en een gescheurde enkel over. Beiden moesten zich in het ziekenhuis laten behandelen. van Ravel. Sfeervol, bundig, spiri tueel en meeslepend. Een waardige wijze om het feit te gedenken dat Ravel honderd jaar geleden werd geboren. Op het programma van het Koninginneconcert op 30 april in Houtrust staat de vierde symfo nie ten voeten uit in al zijn gevoels uitingen, werd ook op het burge rij-concert uitgevoerd. Jean Marti non had zich duideMjk op dit pro gramma extra voorbereid en ook van de zijde van de orkestleden was er de wil deze avond goodwill te bedrijven. De spanning was er voor de volle honderd procent en de soms wat al te effectvolle cli maxen betekenden voor het publiek even zovele hoogtepunten. Het is, zoals de directeur van het Residen tie Orkest één dezer dagen op merkte: 'Het Haagse publiek en het residentie-orkest zullen nog vele jaren samen moeten leven. Zonder publiek heeft een symphonieorkest nu eenmaal geen bestaansrecht. Als dat samenleven verloopt zoals op dit burgerij concert, dan ziet de toekomst er wat dit betreft nie somber uit'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7