Corbulo iet meer in gevaar Ishockeyers: geen zelfvertrouwen Karpov niet bereid tot een compromis Totaalkorfbal brengt Ons Eibernest titel g$r duidelijkheid 'asketbalstrijd Koelikov: 37.97 op 500 meter Extra duels nodig in handbalstrijd Sensatie van De Velnwe Nereus-acht klasse apart transporteurs Iw/: KWARTET MAANDAG 17 MAART 1975 SPORT 11 Sterdam Combinatie verrast met zege 4 op Blokkeer jionze volleybalmedewerker TERDAM Waar de verrassing verwacht werd, bleef deze ^ien waar geen suprise mogelijk werd geacht, kwam die wel. •ertse slaat op de 3-0 zege die koploper Corbulo in de compe- van de eredivisie volleybal haalde op Radius/MVC. Het laat- p de niet voor mogelijk gehouden 3-2 winst van de Rotter- Combinatie op het nog steeds het predikaat landskampioen nde Blokkeer. Vooral dit laatste resultaat heeft grote invloed ranglijst. Blokkeer schakelde zich zelf definitief uit voor :h al twijfelachtige kans de landstitel te prolongeren, maar 'J.'jle andere kant nam de Rotterdam Combinatie nu zoveel af- van de degradatieplaatsen, dat het zich wel in de eredivisie mdhaven. 2' o herstelde dus van de vorige geleden 3—1 nederlaag bij ,9. 'Dat zat er van de week al •rtelde Cees van Zweeden, de irnn:-coach van de Voorburgers. Hesdag speelde de ploeg tegen ua' ilgische Brabo. Het ging toen al weer zo goed, dat je je ■tii unt voorstellen dat ze verle- Deek zo slecht speelden'. Tegen Jtf oudse Radius-MVC ging het ï-VDk weer. Een toch wel opval- zaak, want de Goudse ploeg ist de laatste Week in de lift sloeg onder meer Zaan'69. Er lis alles in voor een nieuwe [tpag van de Voorburgse ploeg, omdat in Radius-MVC twee zitten die deel uit maken it Nederlandse team dat vol- week gaat deelnemen aan de Cup, het officieuze West- teïïse kampioenschap. Maar Euud van der Broek, noch vfeeoaron konden uit de scha lmen van twee spelers die en deel uit maakten van de on, ale selectie: Jurrien Kooien basketbalmedewerker - De spanning in de bas- impetitie verdwijnt steeds Na het treffen tussen f^Jen Flamingo's dit weekein- weer een stukje duidelijk- Jj gekomen. Flamingo's zal ^skt reden moeten gaan stellen IreyJ derde plaats. En Punch zal i-i.preemde toeren uit moeten lalen om geen kampioen te id in Delft werd door Punch >i$fl laatste fase van de eerste ivcieslist. Daarvoor slaagde Fla- er steeds in de marge mi- 'clglein te houden: zelden meer 3eyin punt. Maar in de laatste 3- |n van de eerste periode liep i toch nog uit tot 40-33. [J wel kwam dat een treffer ligo Harrwijn binnen de jiiet gescoord werd afge- Na de pauze kwam even nog terug. Vooral (licht geblesseerd maar trdevol ondanks zijn indivi- ipel) werd het 67-63. Toen ;o's coach Tom Quinn ech- verkeerde wissel dicteerde Punch daar snel gebruik irrie Kip die voor Harrewijn ,V1S! veld kwam bleek nauwelijks ?eejneerd, maar toen iedereen in de gaten kreeg stonden 'tenaren al met 73-63 voor. te*ft slot van de boeiende, hoe- jet goede strijd, kwam Fla terug tot op vier punten. Heren A: EBBC-BS Lelden BS Lelden-Llons 8191. Land- IC7993. Punch-Flamlngo's 81 istelveen-ROWIC 128—115. Wilskracht-BOB 61—66, Blue 3-lp 69—55. White Stars-RZ 58—60. "e Stars 7078, Landlust-Wils- 17—55. B: DED-HOC 51—37, SV escw-Amstelveen 4543, AMVJ-Fortu- 12,HOC-Fortuna 3468, Amstel- - 58—22, DED-SV Noordkop gy ADENSPORT Johan Helns heeft jhet paard Granat het slotnum- rJvan het concours hipplque In inund gewonnen voor Lionel Dun- I met Arrun Blase en Davld pie met Heath Way. NIS In München heeft Arthur I zijn derde toernooi op een rij innen door een 64. 76 zege op h Borg. De duo Hewltt/MacMUlan Jhet dubbelspel door een overwin- ,j van 64, 63 op de Italianen Tzu ttl-Zu ga rel 11 en Johny Groen. Het gevolg was, dat er in de Voorburgse Vliegermo- len een maar armzalig partijtje volleybal ontstond. ERVARING Geen moment kon Radlus de In druk maken dat het tot verrassin gen in staat is. Waarschijnlijk mis te de ploeg het thuispubliek. De ploeg van Cees van Zweeden had daar geen enkele moeite mee. Vooral omdat Jurrien Kooien zijn enorme ervaring duidelijk liet blij ken. Met steun van de wat laconiek spelende Johny Groen wist hij zijn ploeg steeds zeer kundig door de Goudse klippen te zeilen. Het wa ren er niet veel. maar als er moei lijkheden dreigden te komen, hield de Corbula-aanvocrder onmiddellijk de vinger aan de pols. Vooral in de beginperiode leek dat even nodig. Dc Goudse ploeg van trainer-coach Jaap Hogendoorn begon maar me teen met een 04 voorsprong. Cor bulo trok het initiatief echter naar zich toe en in één ruk sloeg het zich naar een beslissende 124 voorsprong. Dat kwam vooral om dat international Ruud v.d. Broek een serie stopfouten maakte en Bert Reparon er niet in slaagde het Corbulo-blok op een effectieve wij ze te omspelen. Of hij sloeg er keihard in, of zag zijn smashes in het achterveld rustig opgevangen. Het enige opvallende in die set was. dat Jurrien Kooien bij moei lijkheden met één van de lijnrech ters onmiddellijk ingreep en voor een vervanger zorgde, wat de rust van de wedstrijd ten goede kwam. Zonder moeite werd het 157. In de twee volgende sets verander de dat niet. Corbulo speelde zeer gemotiveerd verder. Voornaamste oorzaak daarvan was een aantal uitspraken van Jan van Eys van de VC Tilburg, dat de VC Tilburg nu wel kampioen zou worden. Johny Groen daarover: 'Ja, als je ons nu wilt prikkelen, dan moet je zoiets zeggen. Dat wij nu al kansloos zou den zijn voor de titel maakt ons enorm geladen. Laten ze maar op passen, yvant in zo'n stemming zijn we nog in staat de beker ook te pakken*. Van die Tilburgse uitspra ken en de eigen gelatenheid werd Radius dus het slachtoffer. Zowel aanvallend als ln de spelopbouw werd er zeer onnadenkend gespeeld. Ondanks enkele spelerswisselingen kon de Goudse ploeg maar weinig doen tegen de door Corbulo ten toon gespreide kwaliteiten. Met 156 en 159 pakte Corbulo in amper een uur speeltijd de 30 winst. Het commentaar van Radi- us-MVC's coach Jaap Hogendoorn was veelzeggend: 'Ik zal maar niets zeggen'. REPUTATIE In de Alblasserdamse sporthal 'Blo- kweer' kwam de Rotterdam combi natie dus in 'the picture' door een 32 zege op landskampioen Blok keer. Een voor insiders nogal op zijn minst verrassende zaak. Ter wijl een aantal spelers van de Rot terdamse ploeg zich regelmatig ui ten op een wijze, dat ze de compe titie wel voor gezien hebben, er maar weinig meer in zien en het trainen alleen maar beschouwen als een mooie gelegenheid wat aan zaalvoetbal te doen, presteert men het toch juist tegen een nog theo retische titelkandidaat de hoogno dige winst te grijpen. Veel in de Rotterdamse ploeg hangt af van de prestatie van trainer-speler Dinco van der Stoep. Vooral vocaal heeft hij zich een reputatie opgebouwd. Ook tegen Blokkeerd deed hij die ALMA ATA De Rus Ewgeny Koelikow heetf zaterdag en zondag op de wonderhaan van Alma Aata tijdens de landen- wedstrijd Sowjet Unie tegen Noorwegen twee keer het we reldrecord op de 500 meter verbeterd. Voor de eerste maal in de geschiedenis bleef de Rus zaterdag onder de magische grens van 38 seconden met de fabelachtige tijd van 37,99 se conden. Het oude record stond met 38 seconden rond op naam van de Fin Leo Linkovesi, de Westduitser Erhard Keiler, de Zweed Hasse Boerjes en de Noor Lasse Efskind. Kleün van Radius MVC plaatst een smash op het blokkerend duo Groen (2) -Steenbergen van Corbulo. reputatie aanvankelijk gestand. Hoofdscheidsrechter Scheffer greep bij een van zijn tegen die scheids rechter gekeerde snerende opmer kingen snel in. hield Van der Stoep de zoveelste gele kaart voor. Het gevolg was, dat Van der Stoep zich nu rustig moest houden, want een daarop volgende rode kaart, zou door een nog lopende voorwaarde lijke straf, verstrekkende gevolgen hebben. De opgelegde rust voor Van der Stoep kwam zijn team duidelijk ten goede. Een vla 1015 setverlies op gelopen 01 achterstand werd via 1511 en 1513 omgebogen in een 21 voorsprong. Er kwam daarna een kleine terugslag, waarvan een zeer sloom spelend Blokkeer profi teerde door via 915 op 22 te komen. De laatste set was een far ce. Blokkeer-coach Johan van dei- Haar probeerde zijn ploeg te moti veren, maar het lukte niet en via een ruim 157 setzege greep de Rotterdamse Combinatie de 32 winst. De Rotterdammers waren na afloop uitermate vriendelijk tege nover hun Haagse gasten. lieren eredivisie: VG Tilburg-VCH 31 (9-15, 15-10, 15-12, 15-9), Rotterdam Comb.-Blokkeer 3—2 (10-15. 15-11. 15-13. 9-15, 5-7), Geldrop Comb.-Orawl 3 (11-15, 15-5, 11-15, 9-15), SFC-Zaan '69 1—3 (6-15, 2-15, 15-13, 7-5), Corbulo- Radius-MVC 3—0 (15-7, 15-6, 15-9), Lycurgus-US 1—3 (15-11, 12-15, 4-15, 3- 15), Eerste div. A: Shot-Valbovol 3—1. SOS/DPC-Dynamo 32, AMVJ-Octopus 30, Eerste div. B: Valuas-Brvok 30, Petrus en Paulus-Bermi/VIG 32, Apol- 10-Were Di 2—3, VVC/Ecellent-Libanon 3—0, Herkules'60-VC Maastricht 1—3, PVC-Gemini/Kangeroes 30. Dames: eredivisie: Valuas-VHC 03 (2- 15, 2-15, 3-15), DVC-Haag'68 (15-12, 15-11, 15-5, AEC-Octopus 3—0 (15-11. 16-4. 5- 6, SFC-Dynamo 03 (4-5, 12-15, 5-15), Corbulo-Orlon 30 (15-7, 15-12, 15-2), Lycurgus-Utrecht 31 (16-18, 15-3, 15-7, 15-10), Eerste div. A: SOS/DPC-Zaan'69 2—3 EAVV-Isala 3—1, Flevo-Olympia 3— 1. Vios-Valbovol 23 (Valbovol kampi- oen)Olympus'63-Armixtos 30. HERENDAMES: Corbulo 18-32 VC Heerlen 16-32 VC Tilburg 17-30 AEC 15-28 Zaan'69 17-26 Dynamo 17-28 Blokkeer 16-22 DVC 15-20 Orawi 16-22 Orion 17-16 US 17-14 Octopus 17-14 Lycurgus 17-12 Lycurgus 17-14 R'dam Comb. 17-12 Valuas 17-12 Geldrop. C 17-10 SFC 16-1C SFC 16- 8 Corbulo 17-12 Radius-MVC 17- 8 Utrecht 17- 8 VC Heerlen 17- 6 Haag'68 17- 4 KOOS HAMER erlaag tegen Italië brengt degradatie uit B-poule snel naderbij dl t|>RO Ook in de tweede 'ijd van het wereldkampi- lap ijshockey in de B- heeft het Nederlands teleurgesteld. Italië, dat "968 driemaal naar de B- promoveerde (driemaal ogen de Azzuri's er even 'ïfeer uit zonder een wed- ;e winnen), kreeg de eer- ïst toegeschoven: 3-0. Met eaks uit even zoveel tref- J$rstoorde Italië de Neder- dromen over Olympische en het organiseren van kampioenschappen volgend de Uithof. 55°pa de 3-0 nederlaag tegen de kans erg groot, dat de ijshockeyploeg terugkeert e C-regionen en daar was k niet op gerekend. 'Ik kan ns boos worden', verzuchtte •ach Bob Jastremski. 'De hebben zich optimaal op ^dstrijd voorbereid, het was een gebrek aan zelfver- ul;g lederlandse kleedkamer was afloop erg lang stil. Dick Decloe dacht met weemoed aan die dot van een kans, die hij kreeg in de tweede minuut. Toen had de topscorer van vorig jaar in Ljublja na en van de Duitse Bundesliga zijn ploeg met een snelle treffer aan dat vertrouwen in eigen capa citeiten kunnen helpen. Hij faalde, zoals later ook Corkie de Graauw, Henri Hunting, Ron Krikke, Jack de Heer en eigenlijk alle Hollan ders deden. Met het uitblijven van die belang rijke openingstreffer zwakte het fanatisme in de ploeg van Ja stremski af. Dat speelde keurig in de kaart van de Italianen, die in navolging van hun voetballende landgenoten met een merkwaardig verdedigend speltype op het Ijs kwam. Met drie vlijmscherpe counters via de geroutineerde Alberto da Rin werd Nederland geklopt en het doet er eigenlijk weinig toe, dat de eer ste treffer met de schaats werd gescoord. In de loop van het tweede part ging het fout. Nadat doelpunten van Jack de Heer en Gorkie de Graauw door de correct leidende Duitse scheidsrechter Erhard waren afgekeurd zijn Japanse collega Fukuda durfde de fluit niet te ge bruiken en Nederland ook tot tweemaal toe met een man meer niet tot scoren kwam, verdween het laatste restje zelfvertrouwen. De chaotische stormlopen 'richting doelman Viale vroegen om breaks, omdat de Nederlandse verdedigers wel veel risico moesten nemen. In de negende minuut van de derde periode velde de geroutineerde Al berto da Rin (samen met zijn 40- jarige broer Gianfranco de grote inspirators bij de Italianen) het vonnis. Met de schaats werkte hij de puck achter Gerry Göbel, die fel protesteerde bij Erhard, die dit nooit heeft kunnen zien. Fukuda wel, maar die reageerde niet. De Oostenrijker Wassenvogel, presi dent van het directoraat in dit kampioenschap: 'Verschrikkelijk slecht die Japanse scheidsrechters'. Daarmee is echter het zwakke op treden van Nederland niet verkl aard. Voor het front van de horde Japanse journalisten deed Ja stremski een zwakke poging. 'Ik weet het ook niet meer. Ik kan alleen wat veronderstellingen doen. Na de zware competitie is het mis schien toch verkeerd geweest om met die aangepaste Japanse tijden te relaxen in een trainingskamp. Het is overduidelijk, dat mijn ploeg het wedstrijd-ritme volledig kwijt is. Misschien was het beter geweest Van onze handbalmedewerker AMSTERDAM De zaalhandbal- compeftltie krijgt voor wat de heren betreft een verlengstuk. Swift Arnhem, Hermes en ESCA bezetten na de dit weekeinde ge speelde wedstrijden gezamenlijk de voorlaatste (degradatie) plaats en zullen de komende weken in een halve beslissingscompetitie uitma ken wie er met het reeds gedegra deerde Olympia Hengelo naar de eerste klasse afdaalt. Voordat dit weekeinde de laatste competitieronde werd afgewerkt waren er voor die voorlaatste plaats niet minder dan zeven kandidaten: Swift Arnhem, Meteoor, PSV, Her mes, ESCA en Emmen en Omstre ken (E en O). Van dit zestal had den de beide Eindhovense ploegen één punt nodig zich in veiligheid te stellen. In het onderlinge treffen tussen PSV en Meteoor kwam dit (niet onverwachte) gelijke spel ook inderdaad uit de bus: 2121. Ook Swift en E en O speelden (in Arn hem) tegen elkaar. De Arnhemse ploeg, in het begin van de competi tie nog wekenlang één van de be langrijkste bedreigers van (inmid dels wéêr( kampioen Sittardia, had aan een gelijkspel voldoende, maar werd in de eerste twintig minuten door E en O volledig weggespeeld. Bertus Cras, een van te voren toch voor de overrompelende start van E en O gewaarschuwde coach van Swift, zag zijn ploeg een 514 ach terstand oplopen. Teveel om ln de resterende tijd nog goed te maken al kwam Swift nog tot 1922 terug. Swift bleef door deze nederlaag op 16 punten staan, E en O klom met 17 punten naar de veilige midden moot. Het Haagse Hermes en het eveneens Arnhemse ESCA kwamen tenslotte ook op 16 punten. Hermes- door in een verrassend produktieve slotfase niet alleen de achterstand van twee punten tegen AHC in de eigen Voorburgse Vliegermolen in te lopen maar tevens van 1414 naar 17—14 weg te lopen. ESCA won verrassend van V en L, met AHC overigens al veilig. Hoofdklasse lieren: Meteoor-PSV 2121. ESCA-V en L 138. Sittardta-Olympia H 16—14. Hermes-AHC '31 17—14, Swlft-E en O 1922, Dames: Attlla-SW HMS 12— 9. Sittardia-Walcheren 108, Nlloc-DVO 12—14. Qufntus-Swlft 7—10, Hellas-Zee burg 13—10, Eerste klasse A: Heren: Attlla-Aalsmeer 2117, Niloc-Zeeburg 1111, Olympia Gr-Enschedé 912, Her- cules-V en K Gr 18—16. Dames: SEW '68- SDOL 9—8, WWV-Volewijckers 5—4, Swlft-Olympia H 12—10, AVA-Enschede 9—7, DSVD-V en K Gr 11—6, B Heren: BELGRADO De Russische schaker Anatoli Karpov heeft in een telefoon gesprek met de Joegoslavische grootmeester Gligoric gezegd dat hij niet met Robert Fischer om het wereldkampioenschap zal spelen als het FIDE- congres deze week in Bergen (NH) de voorwaarden van de wereldkam pioen accepteert. Karpov bereidt zich momenteel voor'op de tweekamp om het wereldkam pioenschap die, volgens de Russische voorwaarden, op 1 juni in Manilla van start zou moeten gaan. 'We hebben nog helemaal niets van Fischer vernomen', aldus Karpov, 'en als er geen compromis komt, speel ik niet'. Svetozar Gligoric had ook telefonisch contact met Ed Edmonson van de Amerikaanse schaakbond, de spreekbuis van Fischer bij aangelegenheden als deze. Ook Edmonson toonde zich niet bereid tot een compromis. De Amerikaan'De Russen doen er alles aan de wedstrijd in de grond te boren. Ze weten dat Karpov lang niet zo goed is als Fischer en sinds Spasski de titel aan Bobby kwijt raakte zijn ze vastbesloten die terug te krijgen zon der dat het via een wedstrijd gaat'. X-Swlft 10—18. Hellas-Harlngman 22—13, Dames: Actief-EBHV 917, Ancora-Fortu- na 68. Anfmo-SVM 12—10, Foreholt- Velo 14—2. Eindstand hoofdklasse beren Sittardia 18-32 E en O 18-17 AHC 18-22 Swift A 18-16 V en L 18-17 Hermes 18-16 PSV 18-17 ESCA 18-16 Mtoor 18-17 Olympia H 18-10 AUTOSPORT Tom Pryce heeft op Brands Hatch de 'race der kampioe nen' gewonnen. In deze race voor for mule I wagens, niet meetellend voor het wereldkampioenschap, werd de Ne derlander Roelof Wunderlnk negende. WIELRENNEN Gerrle van Gerwen heeft de Grote Prijs van Essex (Eng) gewonnen. In Duitsland won Herman Snoeyink de amateurwedstrijd Syke- Okel-Syke. Allen Weerbaar met 10-8 verslagen Van onze korfbalmedewerker ARNHEM 'En dan krijg je die enorme terugval naar het veld- korfbal', gaf vertwijfeld bondscoach Adri Zwaanswijk als belang rijkste commentaar na afloop van het sprankelende zaalkorfbal- duel tussen de nieuwe landskampioen Ons Eibernest en Allen Weerbaar. Een verzuchting, die er alleen maar op duidde wat het grote verschil tussen zaal- en veldkorfbal in feite is. Enkele minu ten daarvoor hadden 5100 toeschouwers in de Arnhemse Rijnhal vrijwel onafgebroken zitten kijken naar het duel, dat via een 10-8 zege de Eibers de vijfde landstitel bracht. Een verdiende titel. Want met alle respect voor de prestaties van de Allen Weerbaar- ploeg, dit jaar debutant in de hoofdklasse en dan maar meteen af delingskampioen, wat de Hagenaars lieten zien was in feite to taalkorfbal. Vanaf het begin zette de ploeg van coach Snijders een hoog tempo in. In tegenstelling tot voorgaande ti- telduels werd de score ook snel opengebroken. Ruud Emmerik bracht dat op zijn naam. De Allen Weerbaar ploeg was er nog niet door gebroken, want kort daarna liet Loek v. d. Boog de gelijkmaker aantekenen (1-1). Het werd de eni ge gelijkmakende treffer ln dit du el. Met snelle combinaties en voor al veel bewegingspatronen snelde de Eibers-ploeg regelmatig door de Allen Weerbaar gelederen. De Am sterdammers kenden dit spel niet en zagen zich dan ook volledig overspeeld. Ondanks de eenzijdig heid van dit duel bleef het echter toch een boeiende partij. Belangrijk was daarbij, dat ondanks de snel heid waarmee gespeeld werd, nim mer de grens van het ontoelaatbare overschreden of zelfs benaderd werd. Niet dat Allen Weerbaar er niet tegenaan wilde. Integendeel, maar- door de wervelende acties Van ook de Eibers dames, was er geen gele genheid tot het zo vaak bij zaal korfbal voorkomende gooi- en smijtwerk. Voor een belangrijk deel was dat ook te danken aan de leiding van scheidsrechter Jaap Schreuder. Alhoewel voor dit duel nog nerveuzer dan de spelers, voel de hij het belang van dit duel uitstekend aan. Waar mogelijk liet hij de voordeelregel prevaleren, maar indien nodig liet hij die regel ook vallen. Dat gebeurde onder an dere in de periode, dat de Eibers eigenlijk al zeker waren van de titel. Die zekerheid werd opgebouwd ln de eerste helft. Na de gelijkmaker van Loek v. d. Boog drukte de tweede Haagse aanval direct door. De voor zijn broer John ingevallen Steven Tims zorgde voor de 3-1 stand. De 2 volgende treffers van Ruud Emmerik en Cort van Dijk gaven gestalte aan het Eibers tem po (5-1)'. Ondanks het voordeel van de lengte kon Allen Weerbaar ech ter maar weinig terugdoen. Gebeur de dit wel, bijvoorbeeld na de door Arend Orsel benutte strafworp (5- 2), dan kwzmen de Hagenaars on middellijk terug. Regeer en Emme rik waren daar hoofdzakelijk voor verantwoordelijk(7-2). Dat Loek v. d. Boog net voor rust nog voor een Amsterdamse treffer kon zorgen werd door het publiek als waarde ring voor het volhouden dubbel ge waardeerd (7-3). Het zat er in, dat Ons Eibernest na rust wat gas terug zou nemen. Toch wilden de onverzettelijke Ron Re geer en de regelmatig langs zijn tegenstander glippende Steven Tims van doeltreffendheid uiting geven (9-3). Iedereen maakte zich toen klaar voor een monsterscore. Het kwam echter anders uit. Want Allen Weerbaar kwam juist toen teru. Een kwestie van overtuiging vond coach Wim Asman. 'k wist dat ze mogelijkheden hadden. Ze waren er zelf echter niet van overtuigd. Ik dacht dat ze dat nu wel waren'. Het gevolg was, dat het tempo van de wedstrijd weer ineens omhoog ging. Loek v. d. Boog kon toen ineens wel langs zijn tegenstander Regeer komen (9-5), terwijl Arend Orsel eveneens de overtuiging kreeg, dat hij Cort van Dijk in snelheid kon kloppen (9-7). 'Als Allen Weerbaar toen de krach ten beter verdeeld had, had het de Eibers stuk gespeeld', was de me ning van Zwaanswijk. De Hage naars letten echter goed op hun tellen, stonden Loek v. d. Boog nog een nieuwe 'treffer toe 9-8), maar hielden daarna de vinger aan de pols. Na een periode spelbevrlezing kon Ruud Emmerik uit een prach tige doorloopbal de wedstrijd be slissen: 10-8. Hoofdklasse PKC-Rohda 66- OYERGANGSKLASSE A: DKOD-Wort Kwiek 8—13 B: KVS-Dle Haghe 48 HKV-BEP 34 C: Deetos-Samos 86 Naas-Steeds Hoger 76 PSV-Rust Roest 9—6 EERSTE KLASSE WESTEN A: Ons- Huls-Koog Zaandijk 511. Sperwers-Re genboog 62 B.Zulderkwartier-Rozen- burg 64 Noor- RD DOS'46-ODK 11—3 OOST DOS-Rlgters- bleek 105 Arnhem 310. ZUID Elndhoven-Organon 76 PSV 2- OEC 1—2 SDO-Volt 16. MICROKORFBAL Allen Weerbaar-Ons Eibernest 810. APELDOORN De Veluwe heeft tafeltenniskamploen TT een gelijk spel afgedwongen. De debutanten uit Apeldoorn finishten na tussen standen van 24 en 54 met 55 Voor coach Wim Vermeulen een tweede bewijs dat De Veluwe wel degelijk in de ereklasse thuishoort: 'We hebben hiermee aangetoond, dat de overwinning op VDO hele maal geen uitschieter was. Vóór de competitie heb ik gezegd: 'We wor den vierde'. Het ziet ernaar uit dat ik gelijk krijg'. In de wedstrijd bleek dat een TT dat niet in topvorm is, zeker kwets bare kanten vertoont. Met name Karei Deken is nog maar matig op dreef. De Vinkevener verloor twee partijen. In de tiende partij won hij met moeite van Hans Wester hof, waardoor de Amsterdammers in ieder geval nog één winstpunt binnenhaalden. Dames ereklasse: TT-TT 2 100, Delta Lloyd-T2 100. VDO-Salamanders 91, T-Phoenix 100. Hoofdklasse: Tanaka- Interlance 91, De reffers r-Gispen 3 7. Avanti-Be Quick 64. Heren ereklasse: De Veluwe-TT 55. VDO-Delta Lloyd 2— 8, TSF-Mldstar 91. Promotie ereklasse: JCV-TT2 55, 't Hooge Huys-Scylla 64, AMVJ-Phoenlx 64. HoofdklasseA: Scylla 3-K en B 5^—5, St. Aloyslus-Swift 73 TSF-2-SKF 8—2. B: Scylla 2-Irene 7—8. PSV-Cathrlen-de Veleuwe 2 46, Wlbata- AKZO 4—6. AMSTERDAM Door alle vier af standen duidelijk te winnen heeft de acht van Nereus met grote voor sprong de roeivierkamp op de Am- stel gewonnen. De met veel span ning tegemoet geziene confrontatie van deze clubacht met enkele com bine tdeachten, werd een eentonig gebeuren, want Nereus was steeds veruit het snelste. Op de 250 meter was dit door de tegenwind niet mogelijk, maar naaste belager Spaame-Nautilus- Aesopos-De Vliet werd daar ook op 24 seconden gezet. In de acht van Nereus zaten vier koppels die bij de testwedstrijden in tweetjes steeds voorin eindigden, namelijk Ver meulen-Van Oort, Nolet-Oudt, Van der Horst-Boeschoten en Van der Pol-Van Drooge. Bij de concurrenten zijn alleen de broers Verboord van Nautilus een snelle twee. Door deze overwinning is Nereus ook de grote favoriet voor de zege in de Haed of the River. om in die periode een paar stevige oefenwedstrijden te spelen'. Daar zouden nog een paar veron derstellingen in de vragende vorm aan kunnen worden toegevoegd. Misschien zou het verstandiger zijn geweest om de spelers wat meer vrijheid te geven, in de gelegenheid te stellen naar de andere wedstrij den te gaan kijken in plaats van hen als een soort monniken in hun hotelkamers op te sluiten. Toen de Italianan zaterdagavond nog joelend door het uitgaanscen trum van Sapporo huppelden, lagen de Neder la nde~s al lang te bed. Vorig jaar in Ljubljana had Ja stremski met zijn 'kuise' taktiek succes. Nu pakte het radicaal ver keerd uit en loopt de jeugdige bondscoach aan zijn eigen denk beelden te twijfelen. Uitslagen: Nederland-Italië 0-3 (0-0, 0-0, 0-3)Zwitserland-Oost-Duits- land 8-5 (2-2, 2-0, 2-0, 4-3)Roeme nië-Joegoslavië 4-4 (1-2, 3-2, 0-0). West-Duistland 2 4 15- 5 Joegaslavië 2 3 9-4 Oost-Duitsland 2 2 12-8 Japan 2 2 10- 7 Zwitserland 2 2 7-10 Italië 2 2 4-7 Roemenië 2 1 7-11 Nederland 2 0 2-12 personeel gevraagd Fokker-VFW vraagt voor haar Intern transport op korte termijn De werkzaamheden bestaan uit het transporteren door mid del van accuwagens en heftrucks. Hoewel de voorkeur wordt gegeven aan hen, die reeds erva ring hebben, willen wij ook mensen, die hiervoor belangstel ling hebben, opleiden. Uw sollicitatie kunt u onder nummer 008-A.060 sturen aan de afdeling personeelszaken, postbus 7600, Schlphol-Oost. Fokker-VFW t.v., radio, muziekinstr. ent. Uw TV-ANTENNE kapot, even bellen. Telef. 020-934558. Ook Dultsl. Nw.b. Garantie. T14 onderhoud en reparatie' FA. DACO DAKBEDEKKINGSBEDRIJF Repareren en vernieuwen van alle daken en goten. Door heel Nederland geheel vrijblijvend. Geen voorrljkos- ten. Tel. 020-794109 en 448767 of 05970-4233. Ruit gekraakt? Door SNEL GLAS snel gemaakt. Dag en nacht. Telef. 020-314051. LEKKAGE van goten, daken, mastiek en rubberrold wordt door ons snel en vakkundig verholpen Tevens pannen en ontroes- tlngswerkzaamheden. Vandaag gebeld, morgen her steld. Tel. 020-448767 of 05420-61252, door heel Neder land. T9 onroerend goed SIEGERSWOUDE (Z.O. Fr.) Schilderachtig gelegen Boer derijtje met plm 1000 m2 grond, het geheel staat ln de dlrekte omgev. van de bossen rondom Bakkeveen. waterl. en elek. aanw. Koopsom 69500- k.k. Hoge hyp. mogel. Inl. Lok Heerenveen. tel. na 18.00 0513022991. T8 zaken en hypotheken, verzekeringen Te koop gevraagd ln A'dam een woonwlnkelpand of pand je ln CENTR. Bel. 240301 Haarlem, kant. V.d. Graaf. Houtm.p. 4 (W). Til kunst en antiek Te koop grote partij antieke SIGARENVORMEN prijs n.o.t.k. Inl. telef. 020—365259 van 9-13 uur. vragen naar hr. De Ruijter. T13 Een ouderwetse MEUBELMA KER of STOFFEERDER no dig? Bel 020-723537-275079. T13 HH handel., alle maten KAP PEN, Turkse olielampen, sa mowars. majolica lampen, schippertjes (ook elektr.) en veel tip- en koperwerk. Royal. Krulslaan 24, Bussum, tel. 02159-18498, b.g.g. 31810. T13 vakantie en rèkreatie Zomerhuisjes te huur lncl. rljpony. zwembad, speeltuin, attrakties enz. Meer dan 500 pony's. Vdór 21-6 en na 16-8: 50 pet reduktle. Shetland Ponypark Slagharen (O). Tel. 05231-1317. T23 TELEFOONBEANTWOORDER Verkoop - huurkoop - leasing Fa. Van Huls. tel. 020-934208 T31

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11