EUROPA'S PARADIJZEN bevrijde lijd DWARSLIGGERS ture *sr - 9 pet. pandbrieven 1975 per 1978/1987 gestaakt X. Denk saan een buitenlander opz'ntijd. Voorde aardigheid. Friesch-Gromngsche HypotheekbankN.V DS.JJ. BUSKES FAMILIEBERICHTEN wie lef heeft, wordt lid van het <£NV> De krant is nooit wen VI nonconformisten op de levensweg van TROUW/KWARTET DONDERDAG 6 MAART 1975 PS14/RH16 Elke WERKDAG, behalve zaterdags, bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND ls dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE!! Familieberichten kunnen worden ge plaatst óf in ALLE edities óf afzonderlijk in de gecombineerde edities Groot Rotterdam/Groot Den Haag. gelieve dit duidelijk op te geven, alsmede de gewenste breedte. Op 1 maart nam de Heere tot Zich en daarmee weg uit onze familiekring onze Zuster, Schoon zuster Hillegiena Johanna Bakker-Westerhuis Velp J. E. Westerhuis „De Beukenhof": Kampen Huize „Margaretha": J. C. M. Westerhuis Kampen Louis de Colignysingel 23: H. Brink D. Brink-Prins Onze hartelijke dank voor de vele reacties, die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 55-Jarlg huwelijk. J. Bontekoe A. Bontekoe-Sonneveld Allen die hun medeleven heb ben betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Vader en Grootvader Gerrit Arnoldus Houwers betuigen wU onze hartelijke dank. Familie Houwers, Aalten. maart 1975. „■t-Vervelde". Romlenendlek 7. „Ja, wacht op de Heere". Psalm 27 14 De Heere nam. op Zijn tijd. tot Zich onze zeer geliefde Moeder. Behuwdmoeder en Oma Alijda Lijdia Geelkerken op de leeftijd van 85 Jaar Hulzen: R. Bakker Naarden: J. H. W. Bakker L. A. C. Bakker- van Mourlk Delft: H. A. van dei Vegt- Bakker A. K. van der Vegt en kleinkinderen De begrafenis zal D.V. plaats hebben op zaterdag 8 maart op de Algemene Begraafplaats aan de Cein tuurbaan te Hulzen, na afloop van de rouwdienst, welke om 11.00 uur ln de aula zal aanvangen. Geen bezoek aan huls Na de begrafenis ls er ge legenheid tot condoleren ln de aula. Met droefheid geven dlrl- Ïent. bestuur en leden van e Chr. Gem. Zangvereni ging Soil Deo Gloria, ken nis van het overlijden van één harer leden. Mej. P. Cok 54 Jaar was zU een zeer getrouw lid. Koudekerk a. d. Rijn, 4 maart 1975. Hiermede geven wij ken nis. dat na een dappere strijd, nog geheel onver wachts van ons ls heenge gaan onze lieve Zoon. Broer. Zwager en Oom Adriaan Cornelis Verwaal In de leeftijd van 53 jaar. Amsterdam J. Verwaal-Bonke H. Verwaal R. Verwaal-Klaasen Hilversum: J. Rijnsburger- Verwaal J. Rijnsburger Amsterdam G. Hootsma-Verwaal F. Hoolsma G. W. Polman-Verwaal M. Polman .neven en nichten. De begrafenis heeft plaats gevonden op 4 maart 1975 to Velbert (Did). Amsterdam. 5 maart 1975. Jan van Duivenvoorde straat 10 hs. Op 4 maart 1975 overleed plotseling onze ge waardeerde Medewerker W. S. Couwenberg op de leeftijd van 44 jaar. Gedurende ruim 12 jaar heeft hij zijn beste krachten aan ons ziekenhuis gegeven. Bestuur, dlrektie en medewerkers Hervormd Diaconessenhuls Arnhem. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Geheel onverwacht is van mij heengegaan mijn lieve Man oud 68 Jaar. Arie Verheul C. M. Verheul-Groenenboom Rotterdam, 5 maart 1975, Walenburgerweg 105. Ingevolge zijn wens is het stoffelijk overschot ter beschikking gesteld van de Medische Facul teit te Rotterdam. Er zal een rouwdienst worden gehouden ln de Prlnsekerk, Schepenstraat 71, op maandag 10 maart 1975 om 10.30 uur. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. Hij, die op de troon was gezeten, zei: 'Ik maak alles nieuw.' Heden nam God tot Zich onze dappere mede- Leerlinge Grieta Bolhuis op de leeftijd van 14 jaar. Dat zij zich met lichaam en ziel het eigendom wist van Jezus Christus is voor haar Ouders. Familie en voor ons de enige troost. Haar mede-leerlingen, haar leraren en het Bestuur van de School voor Chr. M.A.V.O. te Baflo. Vol vertrouwen in zijn Heer en Heiland is van ons heengegaan Ds. Johannes Spoelstra predikant van onze gemeente van 3 augustus 1947 tot 30 januari 1963. Wij danken God, die hem ook ln ons midden tot een rijke zegen heeft gesteld. Hij trooste zijn vrouw en kinderen. Namens de Raad der Gereformeerde Kerk van Genemuiden: W. Post, praeses J. de Ruiter, scriba Genemuiden, 2 maart 1975. HARMONIE OF CONFLICT Polarisatie en conflictmodel zijn modewoorden. Ze wonien vooral gebruikt doof hen die de maatschappij willen veranderen door middel van harde strijd. De christelijke vakbeweging meent dat het anders moet. Zij wil door de kracht van evan gelische overtuiging bouwen san nieuwe maatschappelijke verhoudingen. Samen met an deren. Deer zal «oma strijd voor nodig zijn. Maar het uitgeogepunt Ir sa menwerking, harmonie. Om de keus tussen harmonie en conflict gaat het in de maat schappelijke ontwikkeling van vandaag. Kiest u ook voor har- Meldt u dan aan bij: Bon voor inlichtingen Naam:. Adres: Plaats:. CN.V.- Antvoontar.IWe Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtigen. (Psalm 91 1) God nam tot Zich onze lieve Moeder en Oma Engelina Mourits weduwe van Cornelis Roodhart in de leeftijd van 84 jaar. Amsterdam: E. Roodhart Kingston (Canada): C. Roodhart D. A. Roodhart-Burbach Bentley Heemskerk: H. Th. Roodhart Lochem: G. v. d. Molen-Roodhart J. van der Molen Peter Hans Paul Amsterdam, 4 maart 1975. Jacob van Lennepkade 3 beletage. De overledene is opgebaard in een der rouw kamers Zandpad 3a (Stadhouderskade naast het Vondelpark). Gelegenheid tot afscheid- nemen vrijdagavond van 7—8 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden zater dag 8 maart te 12 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats, Kruislaan 126. Vertrek van Jacob van Lennepkade 3 te 11.15 uur. Voorwaar, voorwaar, Ik zeg u, wie mijn woord hoort en Hem gelooft, die Mij gezonden heeft, heeft eeuwig leven en komt niet in het oor deel, want hij is overgegaan uit de dood in het leven. Johannes 5 24. In volle vrede in Christus ontslapen mijn in nig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moe der en Oma Johanna Hazelnet-Zeilstra ln de gezegende ouderdom van 76 jaar. 's-Gravenhage: J. W. Hazelzet Groningen: E. H. Heeling-Hazelzet J. Heeling Edlef, Alkar en Bardo Wateringen: J. J. Hazelzet G. S. Hazelzet-Leuhof Ronald, Edwin en Miranda 's-Gravenhage, 5 maart 1975, Van Aerssenstraat 27. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren 's avonds van 7.30- 8.30 uur ln ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 8 maart te 11.30 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys" te 11 uur. Voor Uw hartelijk medeleven ondervonden na het plotseling overlijden van onze lieve zorgzame Man, Vader en Grootvader Christiaan van der Hout betuigen wij U allen onze welgemeende dank. J. van der Hout van der Kaaij kinderen en kleinkinderen 's-Gravenzande, maart 1975. Sand-Ambachtstraat 99. Ik ben de opstanding en het leven, wie in Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven. Johannes 11 25 God nam op Zijn tijd tot Zich mijn lieve Vrouw en onze lieve zorgzame Moeder en Oma Janna de Vries op de leeftijd van 62 jaar, na een gelukkig huwelijk van 37 jaar. Komhom, 4 maart 1975. Provincialeweg 43. Komhom: Andries van der Veen Leek: Cor en Iple andré, peter Tilburg: Bareld Marum: Fokko en Baukje andries Alkmaar: Peet en Mientje Janny, emestlne Den Oever: Plet en Coby andries, derk, bareld Komhom: Aafko en Thea richard Ten Boer: Aakfke en Plet hiljan, petrie Komhom: Adrie De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 8 maart 's morgens om half elf in de gere formeerde kerk te Komhom, waarna de be grafenis zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er in de kerk gelegenheid te condoleren. Heden nam de Here tot Zich onze lieve Schoqnzuster en Tante Johanna Zeilstra echtgenote van Johannes Wilhelmus Hazelzet, op de leeftijd van 76 jaar. Psalm 17 15 (onberijmd). Rotterdam: J. Hazelzet J. Hazelzet-Groen A. J. den Bakker-Hazelzet Nijmegen: M. Davidse-Hazelzet P. Davidse Rotterdam: E. H. de Vries-Hazelzet A. de Vries M. E. Hazelzet W. Hazelzet Neven en nichten Rotterdam, 5 maart 1975. Se krant wordt geleren van pagina 1 tot en met pagina laatst. En als n *m alt hebt, blijft hU a trouw dienen. Bijvoorbeeld door de kopjes boel te boaden wanneer u verbuist. Daar ls de televisie toch zeker niets bü ALLES OVER NATUURFOTOGRAFIE door Helmut Beehtel Hoe u de moohte foto's maakt van grootwild, kleine zoogdieren, vogels en Vissen, vlinders en andere insekten, bomen, bloemen en planten. Technische en esthetische aanwijzingen en vole handige tips. 176 bladzijden, mot fraaie foto's f 19,50 Verkrijgbaar in de boekbendet UITGAVE FOTON - WAGENINGEN ugenw Het nieuwe, fascinerende boek over onze nabije natuur Eugen Schuhmacher De laatste sporen - de laatste kansen Boeiende tekst - zeldzame foto's De vermaarde zoöloog en filmer van in het wild levende dieren - Eugen Schuhmacher - verhaalt in dit boek op boeiende wijze wat hij te zien kreeg in gebieden waar nog allerlei zeldzame dieren te vinden zijn. Fascinerende vaak zeldzame foto's illustreren welke prachtige natuurparadijzen ons omringen, maar tegelijkertijd ook hoe de mens bezig is deze wérkelijke rijkdom te vernietigen. Laatste appèl aan onze "beschaving" Het is eigenlijk een wonder dat deze dierenparadijzen nog bestaan. Steeds meer diersoorten sterven onnodig uit. Een apart hoofdstuk is gewijd aan de ecologische crisis met haar rampzalige gevolgen voor de planten- en dierenwereld. Een uitvoerige en interessante beschrijving van alle afgebeelde dieren besluit dit prachtboek voor de natuurliefhebber. 320 bladzijden groot formaat 121 kleurenfoto's 49 zwart/wit foto's linnen prachtband prijs f 75.- Met medewerking van het WERELD NATUUR FONDS Verkrijgbaar bij uw boekhandelaar riSi ZOMER KEUNING - WAGENINGEN Ze wonen en komen hier. Voor werk en voor hun plezier. Publlkatje aangeboden door dit blot* fa samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SIRS. Inlichtingen: Elvi Couture, Confectiecentrum 1.10.05, Amsterdam, teL (020) 159435. Bij navraag vermelden: Nr. 103 Op verzoek wordt U gratis een kleurenfolder toegezonden. Met ingang van 5 maart 1975 is na de afgifte van de De koers voor conversie van uitgelote pandbrieven in bovengenoemde pandbrieven wordt tegelijktertijd verlaagd tot 100 pet. De koers pandbrie Amsterdam - Amhtm - Eindhoven - Enschede 's-Gravenhage - Groningen Rotterdam DR. OKKE JAGER Van prestatiemaatschappij naar vrijetijdscultuur Fascinerende bespreking van actuele vragen over de verhouding van arbeid en vrije tijd, nu en in de toekomst. 240 bladzijden f 22,50. Verkrijgbaar in de boekhandel f.K EEN BOEK VAN ZOMER KEUNING - WAGENINGEN Over figuren die grote Invloed op het leven en werk van Ds. Buskes hebben gehad: Barth, Bonhoeffer, Booth, Buber, Kohlbrugge, Bavlnck, Berkouwer, Beyers Naudé, Bruins Slot, Dlppel, Heering, Martin Luther King, Kraemer, Miskotte, Niemöller, Noordmans, Ragaz, van Randwijk, Fedde Schurer, de Vrijer en anderen. Nonconformisten. Mensen die nee durfden zeggen tegen traditionele overtuigingen en levenshoudingen. Dwarsliggers en baanbrekers. Aan dit boeiende boek hebben 28 vooraanstaande Nederlanders meegewerkt Het verscheen ter gelegenheid van de 75e verjaardag van Ds. Buskes. 216 bladzijden f 16.90 Vedoljgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING - WAGENINGEN TA\ V

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 16